No. 13667 Maandag 13 September. A0. 1G04-, §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van ,Zpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offioieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor LeUon por week 9 Oentaj per 8 maanden 1 l l f L10, Buiten Leiden, per looper en waar agenten gereetigd r(jn 1.30. Franco per post 1.66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentien ran 30 woorden 40 Gents oontantelk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het incasseeren wordt/'0.05 berekond. Kamers van Arbeid roor de Tcxtlel-wy verbeid. Burgomeostor en Wethouders van Leiden, brengen ter -algemeeno konnis, dat de herstemming voor de verkiezing van 5 le den-werklieden van do Kamer van Arbeid voor do Textielnijverheid zal plaats hebben pp Dinsdag 20 September 190-1. Het stembu reau zal zitting houden in een der kameis van het Raadhuis van des roonmiddags 8 tot des namiddags 3 uron. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester* VAN HEYST, Secretaris. L e i d o n, 12 September 1901. Leirïen, 82 September. Door de Doopsgezinde Gemeente al hier zijn onderstaando predikanten, in alpkabetischo volgorde genoemd, uitgenoo- digd een preekbeurt te vervullen ten einde daarna zóo mogelijk daaruit een keuzo voor boroop to doen; dr. J. G. Boekenoogen, te Krommenie; C. M. ten Cate, te Monni kendam; M. Honingbij te Franeker; dr. W. J. Küiher, t-o Meppol; O. Lcendertz, te Norden; S. D. A. W arte na, to Zutfen en P. B. Westerdijk, to Enschedce. Naar wij vernemen, is uit do leden der Gemeente een commissie benoemd om den Kerkeraad bij bet beroepswerk ter zijde te staan. Ds. Van den Wissel, voorganger bij do Vrijzinnig Hervormden, zal gedurende de vacature de cathechisatiën waarnemen. Door H. H. regenten van liet H.-G. of !Anne-W c es - cn Kinderhuis alhier zijn als onder-directeur en dircctrioo benoemd do heer Kouaemakoigodsdienstonderwijzer te Arnhem, en ecktgenooto. Do heer Ko use maker is reeds vroeger aan Idat gesticht verbonden geweest. Uit achterstaande advertentie blijkt, dat het „Volkshuis" dc reeks zijncr ten toonstellingen hedenavond opent met Is raels. In het voorjaar, ter gelegenheid van des schilders tachtigsten verjaardag, werdeto seor fraaie reproducties van vijftig schil derijen met beschrijvingen van Jan Voth, in een portefeuille vcreonigd. Dit album werd door een stadgenoot voor deze ten toonstelling afgestaan. O.a. bevat het: Al leen op do wereld, Twee kameraden, De dag vóór het scheiden, Do schipbreukeling, Do mijmering, Maanlicht, Alleen, Als men oud wordt, Do Joodscho bruiloft. De ze verzameling geeft een zuiveren indruk van de veelzijdigheid van den meester cn van zijn grooto vruchtbaarheid. Een ieder is het bekend hoe sterk Israels door zijn onderwerpen en dc wijze, waar op hij ze behandelt, tot der menschen ge voel en verbeelding vermag te spreken. Het „Volkshuis" verheugt zich dat het tot het houden van deze tentoonstelling in do ge legenheid word gesteld. De sergeant timmerman W. A. Jacobs, gedetacheerd bfi de Kweekschool voor Zeevaart alhier, ii bevorderd tot timmerman majoor. Aan de firma wed. E. J. Wjjntjos on Zoon, alhier, ia opgedragen de levering van steenkolen voor de leden van het Zieken- on Weduwenfonds der Kon. Nod. Grofsmederij. BU de hedon gohouden openbare ver- kooping van cokes van pardon van 10 en 5 H.L. waron do prfizen ƒ5.20 en ƒ2.60. Bij het korps rijdende artillerie te Arnhem wordt op 1 November a,s. overge plaatst de 1ste luit. jlir. H. J. Repelaer van Driel van het 2do reg. vold-artillerie te Leiden. In vorband met den wensoh van den minister van binnenlandsche zaken, is door B. en Ws. van Rotterdam bij den Raad het voorstel ingediend om het aantal atemdis- trictcn van 30 op 36 te brengen. Door deze regeling zal in geen enkel' stcm- Jdistrict het aantal kiceeis de 1000 meer overtreffen. Het hoogBte wordt hot 4do stemdietrict van kiesdistrict 5 met 940 kiezers, overigens bewegen do meeste zich tusseken 6 en 700. Alleen aan de grenzen komen districten Van minder kiezers. Zoo zal 't tweede stem- distr, van I sleohts 97 kiezers hebben evenals to voren (dat is Kralingschcveer.) In III Bal ook een nieuw stemdistiict zijn met 120 kiezers. De districten met 1670, 1496 cn andere boven de duizend behooren, als de regeling idoor den Minister wordt overgenomen, tot |het verledone. Is de bedoeling om deze verdeeling bok voor de Gemeenteraadsverkiezingen toe te passen ~.To -s-Gravenhage is overleden do lieei Lü ast Laan P. Huurman^ adjunct-inspecteur van bet gevangeniswezen en hoofdbestuur der van den Christelijken Volksbond. Zijn begrafenis zal plaats hebben as. Dinsdagochtend op (oud) Eik-en-Duinou. Mot het bestuur der Koninklijke Vei- ceniging van gepensionneordo officieren had zich. Zaterdagmiddag een groot aantal vrienden cn tijdgenooten van generaal Stoop op (oud) „Eik-en-Duinen" te 'e-Gra- venhago vcreenigd om don ontslapen voor zitter der Koninklijke Vereeniging een af- sohcidsgToet to brengen. Het lid van het bestuur, do gepension- neerde generaal-majooi' Soheltus, schetste het groote verlies, dat de Koninklijke Vor- eeniging heoft geleden door het afsterven van don voorzitter, die ruim 36 jaren het vorstenhuis en het vaderland had gediend, en na zijn peneionneemng do bolangen hielp bevorderen van gepensionneerde officieren en hun nabestaanden. Gedurende 38 jaien maakte hij deel uit van het bestuur der Vereeniging, waarvan 16 jaren als voor zitter. Spr. oonstateerde, dat do Vereeni ging zeer veel aan hem te danken heoft en bracht hulde aan den man, die steeds zijn plioht en meer dan zijn plicht deed. Generaal Van Bel bracht als tijdgenoot en vriend van den overledene, als vertegen woordiger van zijn tijdgenooten, een af scheidsgroet, met betuiging van hun innige deelneming over zijn heengaan. De Minister' van Binnenlandoohe Za ken, overwegende dat ton gevolge van het ontslag van mr. J. J. Willinge een verkie zing moet plaats tebben van een lid van de Tweede Kamer in het kiesdistrict Assen, heeft bepaald, dat die verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag 27 September c.k.; do stemming, zoo noodig, op Dinsdag 4 Octo ber on de herstemming zoo noodig op Dins dag 11 October e.k. De voorganger der Vrije Gemeente te Amsteidam, de heer P. H. Hugenholtz Jr., trad gistervoormiddag in hot gebouw dier gemeente op met een rode naar aanleiding van zijn 70sten verjaardag. Het 25-jarig bestaan der gemeonto werd reeds- gevierd op 31 Juli j.L Do belangstelling nu was zoo groo^ dat het gebouw geheel gevuld W33. Na het voorlezen van eonigo troostrijke woorden, ontleend aan Schleiermacher, hief het koor een „Looft den Heei" aan uit den Liederenbundel, waarmede in een tweede couplet de aanwezigen instemden. Ds. Hugenholtz hield daarna ee>n eenvou dige causerie, waarin hij geheel zijn loven schetste, dat sedert zijn vertrok uit Leeu warden en zijn komst to Amsterdam zoo geheel samenhing met de wording en hot vooitbcetaan der nog jeugdige gemeente, waarvan hij, toen nog een man in do kracht zijns levenseen dor stichters mag genoemd worden. Dat hij ook aan den ver deren bloei mocht medewerken, dat God' hem do kracht sohonk alles to trotseeren om zijn troetelkind tot rijpheid to brengen, dat verheugde spr. en stemde hom dank baar. Het zich ontrukken aan de „taaiheid der traditie en aan de macht der overleve ring" aldus spr. ko6t veel, doch wij wilden geheel vrij staan zondei dio vrijheid te misbruiken; wij wilden bij een ernstig, godsdienstig leven ons niet onttrekken aan dogenoegeny, die dit leven biedt, mits het ware, het schoono on het goede, dat wij najagen, ook daarin werd nagestreefd. Daarom ijverde ik voor het afschaffen dor keimis en haar bacchanaliën, doch drong er tevens' op aan, dat deze zoudo vervangen worden door edeler volksverma ken. De partijhaat en sckteidwang, dio ik hier ontmoette, dreef mij er toe mot an- deien onze „Vrije Gemeente" te stichten, wier belangen ik mij tot mijn dood hoop te wijden. Het is uit de nieuwe wereld, uit Ame rika, dat do strooming tot ons kwam en het is in navolging van wat daar tot stand kwam, dat wij onze gemeente hebben ge sticht en opgebouwd." Nadat inmiddels eerst het koor, en toen allen, een tweede lied hadden gezongen, eindigde 6prcker met een woord van dank aan allen, die hem in zijn vaak moeilijke taak ter zijde hadden gestaan. Tevenwees hij op den vooruitgang der gemeente, eerst in een veel kleiner lokaal gehuisvest en nu in dit ruime gebouw, dat zoo geheel beantwoordt aan de eisclien door haar lo den geeteld. De tijd van materialisme en onverschil ligheid heeft uitgediend. Een nieuwe, blij de morgen breekt aan in dc toekomst. Mot goeden moed en blij vertrouwen gaan wij vei der, God in het oog en een stillen preek in hot hart! Tot slot liet ds. Hugenholtz uit don bun del van den Protestantenbond nog zingen, door het koor het eeret© cn tweede, en door do gemeente het laatste couplet van lied 201. De aanvangsregels van dit laatste couplet luiden: „Ik heb mijn God, dat is genoeg, Ik wensch mü niets daarnevens." In een samenkomst, die 's namiddags in het gebouw der Vrije Gemeente plaats had, werd den voorganger namens ledenbegun- stigeis en vrienden dier Gemeente een hul deblijk aangeboden. Deze samenkomst droeg, overeenkomstig het uitdrukkelijk verlangen van den heer Hugenholtz, een stipt intiem karakter. Ofschoon niet zoo druk als Zaterdag hadden zich gisteren velen naar Milligen begeven om getuige te zijn van do gods dienstoefening, dio daar in do open lucht gehouden zou worden voor de kampeerende manschappen in tegenwoordigheid van do Koningin en den Prins. Omstreek; 10 uren kwam do Koninklijko stoet in gala rijtuigen op het terrein en nam het Ko ninklijk Echtpaar plaats voor dezelfde tent, waar Zaterdag H. M. had gesproken bij dc vaandeluitreiking on waar thans ds. Van der Flier de godsdienstoefening leid de. De predikant hield zijn rede naar aan leiding van Exodua 17, vers 15 B. Do troe pen en het publiek stonden er omheen ge schaard on alle manschappen waren voor zien van den tekst dor liederen, die ge zongen werden. Er werd, ovcnals' bij een gewono gods dienstoefening, tweemaal gezongen.. Na afloop der godsdienstoefeningt die ruim een half uur geduurd had, speeldo do muziok het Wilhelmus en andere volks liederen on marsohen on moest het publiek de legerplaats verlaten. Do koninklijko fa milie maakte, nadat do tioepen waren af gemarcheerd, to voet een wandeling door hot kamp om 5e tonton en versieringen ?n oogenschouw te nemen, bezocht ook het hospitaal, waar do reconvalescenten gelo geerd zijn en keerde eerst te ruim halftwco op liet paleis Het Loo terug. Do Prins was in do generaals-uniform, de Koningin in een zalmkleurig toilet. Nadat reeds to kwart vóór drieën eeni- ge rijtuigen met hoogwaardigheidsbeklee- dere de Legerplaats to Millingen waren binnengereden, kondigde te «J.10 een roffel de komst van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden aan. Per rijtuig tot nabij het remonto-dopot go- reden, stegen do Vorstelijke personen al daar uit en kwamen to paard de leger plaats binnen. Do Koningin zag er in Haar groen amo- zonenkleed met breode oranjesjorp en hoo- gen hoe«d zeer goed en opgewekt uit. Met den Pi ins, dio do generaalsuniform droeg, aan Haar zijde, reed H. M. langs de troo- pon, die bataljonsgowijzo opgesteld waren, naar het Koninklijk Paviljoen, dat met prachtige varens cm planten omringd was. In dit paviljoen wat', behalve een aantal dames en heoren der hofhouding, o.m. de minister van oorlog, generaal Bergansius. Alvorens- tot do plechtigheid over te gaan, begaven H. M. cn de Prin3 zioh eenigo mi- Quton in een gesloten tent, dio naast do tenten voor de hoofdofficieren gelegen was. Vervolgens werden de troepen in car ré geformeerd, waarna onder tromgeroffel en het spelen van het Wilhelmus het uit te reiken vaandel nader werd gebracht en door generaal Snijder, inspecteur der in fanterie van do hoes ontdaan on voor H. M. geplaatst werd. Terwijl H. M. nu het vaandel vasthield, sprak Zij met een voor ieder duidelijk verstaanbare stem woorde lijk het volgende: „Officieren, onderofficieren en soldaten van het 9de regiment infanterie! Ik hob gewenscht u in persoon uw vaan del hier ter plaatse uit te reiken. Dit is een bcteekenisvol cn gewichtig oogonblik voor uw korps. Ik ben overtuigd dat gij dit met Mij zult gevoelen. Gij ontvangt uit do hand van uw Opper bevelhebber in het vaandel het zinnebeeld van Vaderland cn Koningin, dat do bataï- jos schaart tot een legimont. Op u rust thans dc ernstige taak, dit vaadel als kost baar kleinood van uw korps- hoog te hou den en u zijncr waardig te betooncn, door nauwgezette vervulling uwer plichten. Zijt indachtig aan do deugden^ die een sieraad zijn van den krijgsman en waar van zeker de eerste zijn: moed, tiouw cn gehoorzaamheid tot in den dood. Nieuw is het 9de regiment en nieuw is ook het vaandel, dat het van nu aan in zijn gelederen zal voeren, doch aloud is do dap perheid van het leger, waartoe dit regi ment het voorrecht heeft te behoorenOnt houdt dit in de jaren, waarin God ons den zegen de® vredes schenkt, maar bovenal in do tijden, waarin Zijne wijsheid Ons volk druk en beproevingen boscheert. Dan rust op u do heilige plicht te beschermen het geen Ons hot dierbaarst is, Ons zelfstandig volksbestaan en Onzen vadcrlandschen bo dem. En mocht bij eenmaal tot die hooge maar zware taak geroepen worden, die gij met inspanning uwei uiterste kracht, ja, mis schien wat God verhoede zij het ook ton koste van uw leven volbrengen moot, zoo zal de laatste getuigenis uwer makkers van u kunnen zijn, dat gij uw plicht deedt en uw roeping vervuldet. Op dit vaandel staan geschreven do woor den: „Koningin en Vaderland 1" Schaart u met deze leus onder zijn plooi en cn geve God ,dat zij u voozo tot over winning." Na deze onder doodelijke stilte uitgespro ken rede, reikte H. M. het vaandel aan kolonel Do Veer over. Luitenant-generaal Snijders, inspecteur dor infanterie, heeft daarna do navolgen de dankbetuiging uitgesproken „Majesteit! Mot diepen ceabied maak ik gebruik van het mij geschonken onwaardeerbare voor recht, Om Uwer Majesteit dank te betui gen voor de aan hot 9de regiment infante rie bewezen hoogo eer. In het nog onbeschreven geschiedboek van dit nieuw opgerichte korps zal do eerste bladzijde gewijd zijn aan do glansrij ke en onvergetelijke plechtigheid van dezen dag, waarop het regiment zijn vaandel mocht ontvangen uit handen van zij o liofde Koningin. De woorden door Uwe Majesteit tot het regiment gesproken, zij zullen een ieder onzer in de ziel gegrift blijven. Met ernst cn vol geestdrift zal het regiment dio woorden nemen tot richtsnoer voor ziju daden. Majesteit! Het 9de regiment ie jong in jaren, maar in de harten zijner mili tairen loven do eeuwenoude gevoelens van liefdo on tiouw jogens Vorstenhuis cn Va derland, waardoor het leger met onver- breekbaro banden aan Uwo Majesteit ge hecht is. Daarmede schaart ook dit nieuwe regiment zich eerbiedig om Uwer Majes- teits tioon. In dio govoolens moge voor Uwe Majes teit de waarborg zijn gelegen voor heb etolligo voornemen van het nieuwe regi ment, om door pliohtebetraohting, ijver en toewijding voor den dienst, hetzij dan In vrodei- of in oorlogstijden do ovcrigo korpsen van het leger tor zijde to streven, zijn vaandel onbesmet to bewaren, daar aan trouw te zijn tot in den dood. En mocht de uro slaan, waarop Uwe Ma^ jesteit tot bescherming van 's lands hei ligste belangen hot leger zou ten stiijdo roepen, dan zal ook ..et 9do regiment zijn vaandel weten to eerondan zal het toonen, met Gode hulp en onder do leus „Ko ningin en Vaderland", dat het als flinke trouwe Ncdorlandscho soldaten weet te le ven, maar ook moet het zijn to ster ven Gij allen, die behoort tot het negende xjegimont infanterie, bezegelt mijn woor den mot den ïoop: „Leve do Koningin 1" Dat aan dit bevel met veel geestdrift ge volg gegoven woord, behoeft voorzeker niet betoogd. Na deze plechtigheid onderhield H. M. zich meermalen met minister Bergansius. Juist na do uitreiking viel een onkel regendropjo uit do wat buiig uitziende lucht. Thans kreeg men een prachtig militair schouwspel te zien. De aanwezigo troepen defileerden voor H. M. de Koningin, die het militair salut mot een buiging beant woordde. Gedurende het defilceren stond kolonel Do Veer nnaet het Koninklijk Paviljoen. Toon do laatste troepen voorbij waren, begaven H. M. de Koningin on Z. K. H. de Prins der Nederlanden zich naar een met zes paarden k la daumont bespannen rijtuig on verlieten om halfvijf de leger plaat®. Ilbl Door hot bestuur van don Nederland- schen Bond van Handels- on Kantoorbe dienden „Mcrcurius" is de volgende prijs vraag uitgeschreven: „De vakbeweging van handels- en kantoorbedienden, met be trokking tot do vakorganisatie in hot al gemeen." De beantwoording dezer prijsvraag is opengesteld voor leden en niet-ledcn van den bond. Inzendingen behooren vóór 1 Maart 1905 to zijn binnengekomen, voor zien van een motto cn vergezeld van een verzegeld oouveit, dragende hetzelfde mot to ale do inzonding on bevattende den naam van den schrijver. De inzendingen moeten geschreven zijn mot een andere hand dan die van den schrijver of met de schrijf machine; zij zullen beoordeeld wor den door een nader aan te wijzen jury. Do prijs is f 50. Bij beschikking van den minister van binnenlandsohc zaken, van 10 'dezer, zijn, mei ingang van don datum, waarop zij hun functie zullen aanvaarden, aan de Poly technische School benoeimd: tot bibliotheca ris, mr. H. H. R. Roelofs Heyrmans Jr., thans assistent bij do bibliotheek aan die inrichting; tot ohcf-instriimentrnaker aan het gebouw voor toegepaste natuurkunde, P. van den Akker, thans instrumentmaker in do frfbrick der firma P. J. Kipp on ZonenJ. W. Giltay, opvolger, to Delft; tot tweeden machinist aan hot gebouw voor toegepaste natuurkunde, J. van Dijk, thans bediondo aan de Polytechnische School; tot amanuensis aan hot gebouw voor toegepaste natuurkunde, L. J. J. Olivier, thans be diende aan do Polytechnische School; tot concierge aan het gebouw voor fcocgepas* natuurkunde, J. L. A. Issols, thans pro sector bij do anatomie aan do Rijks uni versiteit to Utrecht. (Stct.) Het geld voor het monument voot' generaal Karei van dor Hoydon, nabij Arn hem op to richten, is bijeen. In do aanstaande vergadering van don Arnhomsdhen gemeenteraad komt aan do oido een adres van do commissie betreffen de plaatsing van het monumont op 'don Berkenbom-el' en overdracht er van aan do gemeente. Naai do „Ass. Crt." verneemt, aan vaardt prof. mr. M. W. F. Troub de can- viidatuur voor de Tweo.lo Kornor hem door do ,,Burgerkio6vereeniging Asson" aange boden. Het stoomschip „Kanzlei" (uitreis) arriveerde 9 Sept. to Mombassa; do „Ko ning Willem II", van Amsteidami naar Ba tavia, arriveerde 11 Sept. te Southampton;' de „Madura", von Amsterdam naar Bata via-, passeerde 11 Sopt. Dungencss; do „Malang-" arriveerde 11 Sopt. van Java te Rotterdam; de „Marbgrai" (uitreis) is 10 Sopt. Oucssaut gopasaeeid; de „Staten dam" van Rotterdam naar Niouw-York, vertrok 10 Sept. van Boulogne; de „Voor burg van Rotterdam naar Savannah, is 10 Sept. Soilly gepasseerd; de „Bioïefehi", van Java naar Amsterdam, passeerde 10 Sept. Suez; do „Bürgormoistor" (uitreis) ar riveerde 9 Sopt. to Durban; de „Kaiser" (uitreis) vertrok 0 Sopt. van Dover; do „Offenbach", van Java naar Amsterdam, passeerde 10 Sopt. Sagres; do „Prinsee Sophie", van Batavia naar Amsterdam vertrok 10 Sept. van Port-Said. Loidordorp. In den nacht van Zaterdag op Zondag is hot aan do veldwachters Ouds hoorn cn De Lange gelukt een drietal per sonen aan te houden, dio bij den landbou wer H. R. alhier een groote hocvcolhoid ap pelen hebben ontvreemd. Valkenburg. Heden wordt de jaarlijk-,' scho paardenmarkt gehouden. Do aanvoer i is niet bijzonder gioot, want or zijn niet meer don 500 paarden aan do lijn, bchalvo een 50 of 60 veulens. Do gelijktijdig gehouden markt to Utrecht doet hier stellig haar invloed gevoolon. Mo gelijk is dat omgekeerd ook hot geval. Waar vreemde kooplieden, misschien ook al om dcaolfdo reden, niet aanwezig zijn, is do handel' niet zeer levendig, ook niot in jongo paarden, waar Duitsche koopliedon anders nogal naai' vragen. Bezoekers zijn er genoeg, terwijl de kor- miabowoging gelijk is aan die in andere jaren. Rijfclaare en dobbelaars worden streng geweerd, zeker niet erg naar den zin van de bevolking der woonwagens, die in grooton getale present zijn. "Wassenaar. Terwijl A. v. d. K., mr. bakker alhier, do rüpo poren van den boom plukte, stond eeu godeelto van den boom tegelijk in vollen bloei. Thans draagt do boom voor de tweode maal flink ontwikkelde vruchten. Bij Kón. besl. is J. J. van Erp bonoomd tot burgemeester dor gemeonto Boighom; tot burgemeester dor gemeente Osh, R. F. F M. Bargo, burgemeester der gemeente Cuyk cn St.-Agatha, met toekenning van gelijk tijdig eervol ontslag uit laatstgemeld© be trekking; tot burgemeester der gemeente Drongelen, Hangoort, Gansoyon en Doeve ren cm der gemeente Hcessbeon, Eethon en Gon-deren, M. A. Boll, secretaris dier beido gomeonten; tot burgemeester van Putters- hoek, G. A. van Driol, secretaris dier ge meonto; tot burgemeester van Boete on Oudendijk, H. Stam; tot burg. van Krom menie, J. C. P. Moasol; tot burg. ran Fra neker, J. Dirks, on tot burg. van Odoorn, J. G. Borgesius. Aan H. J. van Opstall, op zijn verzoek, met ingang van 15 Oot. 1901, coivol ont slag verleend als burg. dor gomecmto Rij- son, onder dankbetuiging voor de in gemol de betrekking bewezen diensten. Aan A. W. Kamp, op zijn verzook, mot ingang van 15 dezer eervol ontslag verleend als burg. dor gem. Aduard. Ten aanzien van do bij Kon besluit van 26 November 1902 ingestelde plaatselijk© oommisaie voor do gemeonto Rotterdam (go- dool te rechter-Maasoever aan de Oostzijde van do Schie), aan mr. W. M. Reepmaker, kantonrechter to Rotterdam, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als plaatsver vangend voorzitter, en is tot plaats ver van gend voorzitter bonoemd mr. A. Hijman, advocaat) to Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1