Als advocaat en procureur bij den Hoogen Raad werd gisteren bceedigd inr. H. W. E. Graaf Schimmelpenninck, te 's-Gravcnhage. Door den heer H. van Eckcn, tc IJsel- muiden, is aan de Hcrv. Kerk aldaar ten geschenke gegeven een fraai zilveren doop vont, vervaardigd iu do bekende fabriek van de hecrcn J. M. van Kempen en Zn., to Voorschoten. H. M. do Koningin zal optreden als beschermvrouwe der verecniging ,,Arti et Industrac" to 's-Gravenhage, die bij ge legenheid van haar twintigjarig bestaan in „Buitenrust" aan den Schevcningschen Weg een Tentoonstelling van Ncdcrland- soho Kunstnijverheid houdt, welke nog met het oog op vorstelijk bezoek geopend blijft tot 25 September a. 8. Men meldt uit Den Haag: Men verze kert, dat mr. J. B. Kan, referendaris aan het departement van financiën, zal worden benoemd tot opvolger van wijlen den heer Van Kempen als chef van do afdeeling comptabiliteit aan liet dcpaitoment van binnonlandschc zaken. De minister van financiën heeft in antwoord op een adres van het dagelijksch bestuur van den Algemeenen Nedorland- eohon Wielnjdershond te kennen gegeven, dat Westruraite, zoolang in do samenstel ling daarvan geen wijziging wordt gebracht bier te hinde vrij van rechten kan worden ingevoerd. Hot zal den 2Qste.n October 25 jaar ge leden zijn dat do heer Joh: J. Rogmans zijn loopbaan als zanger aanving. Reeds eenigen tijd woiden door eon aantal vrienden en voreorders van Rogmans plannen overwo gen om dio liul'do op waardige wijze tc doen plaats vinden. Do licdortafol Apollo" tc Amsterdam heeft zioh bereid verklaard op of omstreeks don bovongenoomden datum een feeetcon- cert in het Concertgebouw tc geven, waar op door het koor o. m. een voor deze ge legenheid getoond ichte cantate (wooidon van <lcn lieer L Steger, muziek van Fred. J. Roisko) voor mannenkoor met sopraan solo on orgel zal worden uitgevoerd. Op dat feestconcort zal gelegenheid bestaan den jubilaris to huldigen en een album met do Hamen van hen, die bijdroegen tot do kos ten viezer huldcbetooging, zal hom daarbij rorden aangeboden. Het feit, dat binnenkort te Rotterdam hot vierde drijvend droogdok dor gemeente in gebruik zal wordon genomen, beeft B. on W8. aanleiding gegeven, do verordening op hot gobruik van hot droogdok aan oen her ziening te onderworpen.- In do regoling der dokhuur meer.en B en Ws. geen verandering noodlg. Alleen stollen zy voor, voor hot in halen en ultlaton van schepen, voor de zeer grooto echepen, waarvoor hot nieuwe dok bestemd is, de huur iets te verlagen. Door B. on Ws. is by den Rotterdamschon gemeenteraad ingediend een nieuw ontwerp- pensioenverordening. Door do comiriissio voor de pensioenen was oon bolangryke herzie ning dor peusloonvei ordeningen ter hand go Jiomon. Onder overlegging van de door haar roorgestelde wijzigingen stellen B. en Ws. laartcgonover liun bezwaren tegon enkele wijzigingen der commissie en vorder de door ben wonscheiyk geachte veranderingen. Tegon twee ingrijpende voorstellen dor com missie hebben B. en Ws. zeer ornstig bezwaar. Het eursto is, dat de coinmissio den term\jn van 10 jaren, om voor invaliditeitspensioen in aan- mei king te komen, wil gesteld zien op 5 jaren en voorta wil zi) den eisch laton vervallen, dat do ambtenaar, wil zijn weduwe voor weduwon- pensloen in aanmerking komen, ten minste diio jaar onafgebiokeu in dienst zy geweest en hobbe bijgedrag on. Met geon van beide wyzigingen kunnen B. on Ws. zich vereen igon. In tegenwoordigheid van vele vrienden, tydgenooton en belangstellenden, onder wie werden opgomerkt o. a de minister van kolo niën, don lioer Idenburg, de generaals Doykor- boff, Yissor en do luitenant-kolonel Cool, directeur der krijgsschool, word hedenvoor middag op Ni6uw Eik-en-Duinen te's-Qiaven- >ago tor aarde besteld het sloffoiyk overschot van generaal Van Eb. Vele bloernstukkon dekten do groeve. De gomeenteraad te Voorburg besloot oen adres aan H. M. de Koningin to richten, houdende bezwaren togen de voorgestelde grensregeling tusschen 's Qravonhage on Voorburg. To Haarlem is in don ouderdom van 88 ianr overleden do heer J. P. Best, oud-com mies tor provinciale giiflie, secretaris van het provinciaal synodaal kerkbestuur van Noord- Holland. Heden zullen ten paloize Het Loo dinceien luit.-generaal Bcrgansius, minis ter van oorlog; luit.-gen. Snijders^ inspec teur der infanterie; kolonel Do Veer, com mandant van liet 9de rcg. infanterie; luit.-kol. Knel, commandant van het re monte-depot; luit.-kol. de Ronde Brosser, van het 9de rog. infantorio; majoor Wil- Iciils, majoor, Ditmar en majoor Do Vries, allen van hot 9do rcg. infanterie; kapi tein Col lette adjudant van den inspec teur dor infanterie; en kapitein Zanino, kapitein-adjudant van het 9d© rcg. infan terie. De minister van ooi log begaf zich gis teravond, vergezeld van graaf Du Mon- ceau, chef van het militaire huis van H. M. de Koningin, baron Van Heemstra, or- donnance-officior van H. M. do Koningin, en graaf Schimmclponninck, adjudant van H. M de Koningin, naar Het Loo tcn- ©inclo tegenwoordig to zijn bij de vaandel- uitreiking heden aan het 9de reg. inf. door H. M. de Koningin te Milligen. Bij gelegenheid van de vaan del uitreik ing lied en namiddag in liet remonte-dop 61 te Milligen, is do legerplaats te Barneveld prachtig vorsiord. Tal van corebogcn, be kleed met sparregroen en heide, waarop, behalve W's on H's, een hulde aan H. M. dc Koningin en Z. K. H Prins Hendrik dor Nedoilanden te lozen staat, zijn aan de ingangen dor tenten rij on opgericht, terwijl bijna voor iedere tent zeea* kunstig een wa pen op den grond ia aangebracht. Verder wappert allerwegen de vaderland- soho driekleur, terwijl de tenten onderling dooi koorden mot kleine vlaggetjes verbon den zijn. Hot geheel levert dan ook een bij uitstek fecstelijken aanblik op. Vóór do komst van H. M, dc Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden zullen ten ge- nooge der manschappen volksspelen gehou den worden, terwijl dos avonds een groot vuurwerk zal worden afgestoken. De Rijles-inrichtingen van Landbouw onderwijs te Wagen ingen hebben den nieu- won cursus aangevangen met totaal 142 leerlingen, nl. Hoegere Land-, Tuin- en BoGohbouwschool 56, verdeeld als volgt: Hoogore Landbouwschool (Ned. 17; id. (Indië) 23; Hoogore Tuinbouwschool 4; Hoogero Bosohbouwsohool (Ned.) 3; id. (Indië) 5; Suiker-laboratorium 4; Rijks- Landbouwschool 73, waarvan 15 in do In dische klasse; Rijks-Tuinbouwsohool 13 leer lingen. Deze cijfers zijn veol lager dan dio van vorige jaren. D© cursus aan 'do Rijks Hoogero Burger school, dio in geen enkel verband meer staat met het land bouw-onder wij6, begon met 75 leerlingen. Door den minister van binnenlandsche zaken is krachtens machtiging van de Koningin op het verzoek van C. C. Scliot Cz. to Hai'dcnberg, tot vernietiging Aan het besluit van dc Staten 'dor provin cie Ovorijscl' tot toelating van mr. W. J. baron Van Dodcm en A. J. van der San- de, beschikt, dat, ingevolge art. 70 der prow, wet do vergadering deir Staten do geschillen beslist, welke aangaande do geloofsbrieven of do vorkicciing zelve oprijzen en dat cr overigens voor tusschen komst der regeering in deze geon termen zijn. (Zw. Ct.) Dat wijlen do heer G. J. L. Ankorsmit, (hot dezer dagen to Deventer overleden lid der Prov. Staten van Overijoel, algemeen gezien was, niet hot minst in kringen dor werklieden, kan blijken uit het feit dat on der dc leden de>r verconiging „Ziekenfonds voor den Arbeidenden Stand" een inschrij ving is geopend, ten oindo op het graf van don heer Ankersmit te Hoog-Kcppcl een ge denksteen met inscriptie tc doen plaatsen, ook als blijk van waardcering voor wat de heer Ankorsmit gedurende tal' van jaren voor hot fonds heeft gedaan. Mon meldt van do „N. R. C.", dat de luit.-kolonel H. J. Hendrickx, prov. adjudant In Noord Brabant, eerlang het legor met pensioen zal verlaten. Aan don lsten lult. der inf. P. E. Spaan, van liet O -I. leger, met verlof in Europa, is zos maanden verlenging van verlof toegestaan. Den lsten luit. E. de Kruyff, van het 7do rog. inf., zal een jaar non activiteit wordon verleend zonder bezwaar der schatkist. De komst van president Steyn met mevrouw Steyn te Utrecht, wegens hot over lijden van prosidont Kruger vroeger uitgesteld, 1b thans bepaald op Vrijdag 16 dezer. By Kon. besluit ls de Kamer van Arbeid ▼oor hot logement- on kofllahuishoudorsbedry/ te Utrecht opgeheven, omdat een behooriyke 8amon8toiling van dio Kamer niet mogeiyk is goblekoj. (St.-Ct.) Biykens niededeeling In de „Staatscourant" (No. 212) zal eerlang zyu te vervullen de be trekking van directeur van het Ryksland bouwproefstation to Goes, op eon bezoldiging van f 2400 's jaars, mot twse vierjaarlyksche verhoogingen van /"800. In oen te Deventer gehouden vergadering van ('e liberale klosvereeniging „Vijjheid on Hervorming" ia tot candidaat voor de Provin ciale Staten van Ovorysel (vacature de hoer G. J. L. Ankorsmit) gekozen de heer P. Stoffel Czn., de candidaat, die ook reeds door de Volksparty is gesteld. - Naar men aan de „N. R. C." mededeelt, zyn gistoron de laatste acht ki ygsgevangonen van Bermuda met hot stoomschip „Markgraf" van de Oost-Afrikaanscho Lyn over Antwerpen naar Zuid-Afrika teruggekeerd. D8. J. W. A. Notion, prodikant der Qor. Kerk B te Velp, zal Zondag 11 Septem ber a. s. herdenken, dat hy vóór 40 jaar by de Christ. Gereformeerde Gemoente te Hazers woudo bevestigd werd Ds. Notton stond achtereenvolgens te Hazers- woude, Middelbands, Leeuwarden, Harlingen, 's-Hertogenbosch en Rotterdam, werd daarna geesteiyk verzorger van het krankzinnigen gesticht „Veldwyk" te Ermeloo, ging weder in 1894 als predikant naar Haarlem en is •edert 2 Mei 1897 te Velp werkzaam. Ds. Notten is een dor oudste predikanten van de Ger. kerken in Nederland. Van de firma W. E. J. Tjeeük Willink te Zwolle ontvingen wy den tweeden druk van de als No. 11 der Schuurmans editie van Nederlandsche Staatswetten verschenen „Mill- tiewet 1901" met aanteekeningen, besluiten ter uitvoering en alphabetlsch register. Dr. Hoffmans te Maastricht heeft zijn 25-jarig directeurschap dor H. B.-S. al daar, waai van sprake was in ons vorig nummer, onder veel belangstelling gevierd. Door con oommissie uit de leeraren in de voormalige kork der Dominicaner in gezel schap zijner echtgenoot© binnengeleid, is hem onder een hartelijke toespraak, bij monde van don heer Kou lier een be old aan geboden voorstellende do kracht. Vervolgens bood een der leerlingen don jubilaris een fraai schilderstuk aan, terwijl ook dc ama nuensis on concierge zioh niet onbetuigd lieten. Eon dor vrouwelijk© leerlingen mej. Róttger bood mevr. Hof f mans een prach- tigon bloeflucnruiker aan. Vervolgens wor den toespraken gehouden door don voorzit ten- der commissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs, den burgemeester en don inspecteur van het M. O., don lieer Ten Bruggoncate, weJko toespraken door den jubilaris worden beantwoord. Hot overige van den dag werd door do leerlingen in feeststemming doorgebracht. To Vlissingen is op 87-jarigen leeftijd overleden de lieer O. J. Bckkcr, sedert 1 April 1834 akoo gedurende ruim 70 jaren, zogi „Hot Vad." ,,stads-m uzi ek en dansmeester", voor welke betrekking op de gemeentc-bcgrooting nog jaarlijks eee post van /200 was uitgetrokken. Het stoomschip Ambon", van Bata via naar Amsterdam, is 9 Sopt. Dungencss gepasseerd; de „Java", van Amsterdam naar Nod.-Indië, passeerde 9 Sept. Gibral tar; do „Koningin Wilhelmina", van Ba- tavia naar Amsterdam, is 8 Sept. Point do Galle gepasseerd; de „Prins der Nederlan den", van Amsterdam naar West-Indië, passeerde 8 Sept. Dungeness; de „Pots dam" arriveerde 9 September van Nieuw- York to Rotterdam. Ka lig. Bij hot vogelschieten alhier waron 8 deelnemers. Er werd naar 3 vogels ge schoten. Do prijawinnere zijn: 1st© vogel: A. C. v. d. Geest-, te Kaag; 1ste vleugel en vlag: A. Brama, te Noordwijkerhout; romp, 2de vleugel, kop en staart. 2do vogel: L. v. d. Lans, to Zocterwoude, romp; P. v. d. Voort, te Noordwïjk, 1ste vleugel en 2de vleugel; J. v. d. Lans, to Noordwijkerliout, staart; A. C. v. d. Geest, kop; A. Brama, vlag. 3de vogel: A. C. v. il. Geest, romp, 1ste vleugel, kop en vlag; P. v. d. Voort, 2de vleugel; J. v. d. Lans, staart. Do belangstelling wae niot groot; de meeste schutters hebben best geschoten. Katwijk, Raad dezer gemeente is te gen Maandag 12 September, des voormid dags halftwaalf tor openbare vergadering bijeengeroepen. Punten van behandeling zijn: lo. Mededceling van ingekomen stuk ken. 2o. Voorstel tot verkoop gemeente grond. 3o. Voorloopigo vaststelling re kening d.d. schutterij 1903 en begrooting 1905. 4o. Voorloopige vaststelling ge meente-rekening, dienst 1903. 5o. Vast stelling rekening gasfabriek 1903. 6o. Vooi-stol verlenging vragen heffing van bruggelden. 7o. Brief van Ged. Staten, in zake wijziging Stemdistricton, verkiezing leden 2de Kamer Staten-Genoraal. 8o. Aan vraag van den heer D. W. Ouweband tot verlenging weg langs zijn pakhuis enz. 9o. Benoeming ambtenaren van den Bur gerlijken Stand. lOo. Aanbieding ge- meentebegrooting 1905. Katwijk aan den Rjjn. Gisteren kwa men op den hoek van den Achterweg en Klopponmansteog twee wielrijlers met el kaar in botsing, met liet gevolg dat G. v. E. met gebroken pols huiswaarts moest gaan. Hebben we een vorige maal reeds mede gedeeld dat door do Vereeniging ter bevor dering van de Bloembollencultuur voor Katwijk en omstreken pogingen werden aangewend tot het houden cencr tweede droge veiling, thans moeten we berichten dat doze pogingen niet tot 't gowenscht© re sultaat schijnen gevoerd te hebben, althans nu is het do afd. Katwijk van het Holl. Bloembollen kweekers-genootschap, die haar loden voor dit doel tor vergadering heeft opgeroepen. Katwyk-aan-Zoo. In de afgeïoopen weak kwamen aJhier cenigo partijen Baring in afslag. Volte pekelharing bracht op 8.60 tot 9.40, ijle 5.25 tot 5.50, maat jes 5.90 tot f 6.40, stourhar>ng 9.50 tot 13.30, makreel 8 tot f 11.75 per kantje. Loidcrdorp. In deze gemeente komt weder een geval van besmettelyko ziekte „roodvonk", mot doodelyken sfloop, voor. Door aanvariDg met een motorschuit, te 's-Gravonhage thuisbehooronde, werd aan een woonschip toebeboorende aan J. S. te Zooterwoude on varende In den RUn, aan- zionlijke schade toegebracht. Moubriiggc. De heer W. V., wiens komst uit Transvaal wij onlangs meldden, hoofdzakelijk tot bezoek, van zijn familie leden on vriondon, is thans wederom naar Transvaal afgereisd. Te Vlissingen aan boord gestapt, hoopte liii in het laatst dezer maand bij zijn vrouw on kindoren te Vólks- rust te zijn. Hot voor good gesloten inschrijvings register dor. nationale militie, lichting 1905, bevat 'de namen van 24 ingeschreve nen. Zegwaard. Do legeroefeningon, die in den Palenstcinschcn polder alhier zouden gehouden worden in den morgen van den 24sten September, zijn thans bepaald op Maandag den 26ste September a.s. Op Vrijdag 16 Sept. a. s. zal alhier de gewone schouw over de heggen cn grasber men worden gedreven. Alhier zijn twee zakboekjes ingeleverd van verlofgangers, die tot de landweer zijn overgegaan. Zegwaard Zoctermeor. Het inschrij vingsregister der nationale militie, lich ting 1905 ig gesloten niet een getal van 20 ingeschrevenen te Zegwaard en 14 tc Zoe te rmcer. Uit de „Staatscourant." Bij Kon. besluit is aan den heer J. C. Th. Rcelfs, laatstelijk consul-generaal der Nederlanden te Singapore, een pensioen toegekend ten bodrage van 3000 's jaars*. Aan Jacobus Deben, molcnmeester bij de firma R. Smeeüs, meelfabrikant to Roer mond, de ecre-medaille der Orde van Oranje-Nassau in zilver, toegekend. Met ingang van 1 October, benoemd tot inspecteur dor registratie en domei nen van do tweede klasse in do 7de divisio (Hilversum), J. Maasyen, thans inspec teur der registratie en domeinen van do tweede klasse voor don ambulanten dienst; tot inspecteur der registratie en domeinen van de derde klasse in do 31st© divisie (Zutfen) J. J. van Steenbergen, thans inspecteur der registratie en domeinen in de 39ste divisie (Hecrenvcen). De duur der detacheering van den eer sten luitenant J. Korkhoff andermaal, cn wel met één jaar, verlengd, en alzoo na der bepaald op 5 jaar en 6 maanden. Benoemd tot amanuensis-concierge aan de Rijkslandbouwschool te Bolsward E. Erends, bediende aan het Rijkslandbouw proefstation te Groningen. Bevorderd tot gezantschapssecretaris tweede klasse: bij Hr .Mt. gezantschap te Londen, D. baron van Asbeck, gezant- sohapsattachó met den persoonlijken titel van gezantschapssecretaris tweede klasse; in algemeenen dienst, jhr. P .R. A. Mel- vill van Carnbee, gezantschap*attaché; en bij Hr. Ms. gezantschap te Washington, E. L .L. baron van "Tuyll van Serooekerken, gezantschapsattaché. Aan C .J. Enöert, met ingang van 1 Oct., op zijn verzoek, verleend een eervol ontslag uit zijn betrekking van diiecteur der strafgevangenis te Groningen, en is, met ingang van 15 Oct., in zijn plaats be noemd K. Mensing, thans directeur der Rijk*werkinrichting te Hoorn. Ministorieele beschikkingen: Op verzoet ingetrokken de aan mr. M. L. van Goud oever verleende toelating als privaat-doocnt aan de Rijks-Universiteit to Utrecht, met ingang van 19 September 19P4. Gesteld A. T. Keen ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Neder- landsoh-Indië, oan te worden benoemd tot onderwijzer der dorde kl'aese bij het open baar Europeesch lager onderwijs daar te lande. Aangewezen aan den met ingang van 1 Septomb. 1904 benoemden 'districts-com mandant, tevens inspecteur der rijksveld- wackt F. Y. Quadccker, het eerste district der rij ksveldw acht, mot de standplaats 's-Hertogenbosch Benoemd J. L. Switzar tot burgemeester der gemeente Asten; M. A. Oliemculen der gemeente VI ierden en C. W. F. baron Mac- kay der gemeente Buren. Met ingang van 10 dezer, benoemd tot adelborst lsto kl. bij de zeemacht, dc adel borsten 2de kl., 1ste afdecling, bij het Kon. Instituut voor de marine te Willemsoord, G. J .T. Bakker, D. van Nijmegen Schonc- gevel, G. P. Wesselink, J. Veldkamp, G. J .Weyers, A. J. W. van Anrooy, J. M. de Booy, R. J. Brakema, L. Kcers, J. van Reede, H. Kcyser, H. A. Gregory, G. van Hete ren, W. J. Hoffman, J. L. Andreae, K. W. Thomas, T. W. van Rees, J. Bicken- ga, H. IJssel do Schepper. Met ingang van 21 dezer, bij het korps mariniers, bevorderd tot eersten luitenant de tweede luitenants F. A. Kimball, R. G. A. Schreincr, H. baron van BDeoneitt tot Dingshof cn P. J. J. Michielsen. Met ingang van 15 dezer, lo. aan den off. van gez. lsto klaseo bij de zeemacht G. O. Snijders, eervol ontslag uit den zee dienst verleend, onder toekenning van pen sioen en het bedrag van het pensioen be paald op f 1654 's jaars; 2o. bij de zee macht bevorderd tot off. van gez. 1ste kl. do off. van gez. 2de kl. W. A. de Looze. Bij het departement van waterstaat, met ingang van 1 dezer, aan den commies jhr. mr. E. W. J. Six, op zn verzoek eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend; be noemd tot adjunct-commies jhr. mr. F. W. A. Beelcarts van Blokland; bevorderd cot adjunct-commies S. Dekker en A. Koudijs, beiden thans eersto klerk. Dc gewone audiëntie van den minister van justitie zal Woensdag niets plaats heb ben. Candidaat O.-l. Ambtenaren. In het afzonderlijk bijvoegsel „Verslagen en Rapporten" van de „St.-Ct." No. 211 is opgenomen liet rapport dor oommissie tot voorbereiding van de aanwijzing in 1904 van candidaat-ambtcnaien voor den Indi- schen administratieven dienst. Bij do Commissie meldden zioh 51 sollici tanten aan. Een hunner kon tot het onder zoek toegelaten worden op grond van wel- volbraoht oindexa^ucn van het Koninklijk Instituut voor de Marine to Willemsoord (hij is thans luitenant ter zee 2do klasse); met drie anderen was dat het geval op grond van het getuigschrift van eindexa men van een gymnasium mot zesjarigen cursus; 7 konden toegelaten worden op grond van het getuigschrift van eindexa men dor hoogero burgerscholen met vijfja rigen cursus hier to lande; 40 hoopten binnenkort een voor oanwijziging als can didaat Indisch ambtenaar gevorderd ge tuigschrift to verwerven, en wol 5 liet ge tuigschrift van eindexamen van do hoog'r- re land- en boschbouwschool (Indische af deel ing) der Rijkslandbouws-.bod te Wape ningen, 35 het getuigschrift van eindexa men der hoogore burgerscholen met vijf jarigen cursus. Voor den aanvang vielen 11 sollicitanten uit-, zoodat 40 overbleven. Schatkislpromessen. By Koninkiyk besluit van 6 September is de minister van financiën gemachtigd tot de uitgifte van schatkistpromessen tot een bedrag van f 16,000,000. Mr. G. J. Goekoop. In aansluiting met het gisteren medege deelde omtrent do aan mr. G. J. Goekoop to 's-Gravenhage gebrachte buide dient nog vermeld, dat in eon hartelijke toespraak do Commissaris der Koningin, mr. Patijn verklaarde, dat de wijze, waai op de heer Gookoop zijn ambt vervulde, hot voor leden van Prov. Staten tot een waar genoegen maakte dezen dag niet onopgemerkt te la ten voorbijgaan on daarom wensohten rij hem de verzekering te geven van hun waar deering en hoogachting voor rijn onver- moeiden arbeid, or aan herinnoiend, dat hij zonder aanzien des persoons heeft me degewerkt tot onpartijdige uitvoering van beslissingen en toepassing van wetsvoor schriften en haj zulk een belangrijk aandeel heeft gehad aan hetgeen in dio 25 jaren is tot stand gebracht. Het geschenk ging vergezeld van een al bum met do namen 'dor deelnemers. Mr. Goekoop betuigde zijn diepgevoelde dankbaarheid en zoide o a., dat rijn dienen van de belangen van Zuid-HoRand in do ceiste plaats te danken was aan den steun, dc medewerking en het vertrouwen, steeds in zoo ruime mate van mannen van vroe ger en van thans ontvangen. Na do rode van den heer Goekoop gingen» do aanwezigen hom en rijn echtgenoote de hand drukken om hem persoonlijk geluk"4 te wenscnou met dit jubilé en werd het huldeblijk bewonderd. De bronzen groep, dooi de Compagnie des Bronzes, vervaardigd, is een werk vun H. Levas-sour. Zij is geplaatst op een zwarl marmeren voetstuk, hoog 90 c. M., tervi^ de groep zolve 1 M. V c M. hoog is. T.\ „verheerlijking van den arbeid" wordt ge symboliseerd dooi een vrouwengestalte eon brandende fakkel fior omhoog houdeoO in de hoog opgeheven rechterhand, terwij. dc linkerarm een palmtak beschermend uitstrekt boven 't hoofd van een aan haar voeten zdttenden werkman mtt de emblemen" van den arbeid. Aan do achterzijde der groep prijkt op een koperen gedenkplaat: Mi. G. J. Goo koop, lid van Gedeputeerde Btaten van Zuid-Holland, met de jaarcijfers 18791904. Bij do groep is gevoegd eeai fraai, in ge dreven bruin leder door de firma Riuck aldaar uitgevoerd album, bevattende 'do namen van hen, die tot het geschenk hebben bijgedragen. Op de voorrijde van don band prijkt bo ren aan het wapen van Zuid-Hvdland, do roodo leeuw op het gouden veld. Daaronder' een schild met het naamcijfer van mr. Gookoop, ter weerszijden waarvan de jaar tallen 18791904, en daaronder: 9 Septem ber, een en onder in zwarte letters. Do achterzijde is voorzien van koper beslag en overigens eenvoudig uitgevoead. Op het schutblad van het album prijkt, in kleuren gecaJligrapheerd, de opdracht: Aan mr. G. J. Goekoop, tor gelegenheid \an zijn 25-jarig lidmaatschap van de Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland. 1879 9 September1904. Dan volgen de namen van de commissie voor het huldeblijk: J. G. Patijn, H. dr Bio (secretaris), J. J. Duynsteei, P. C. Everre, P. M. G. von Fisonne, J. W. J. C. M. van Nispen tot Sevenaer, A. L. Visser', H. de Wilde en vervolgens in alphabetische volgorde do verdere deelnemers. Na afloop der plechtigheid werd do ju bilaris door de ambtenaren ter provinciale griffie gecomplimenteerd. Van vele zijden ontving de jubilaris voorts blijken van belangstelling met dezen voor hom zoogewichtigen da£. Nat. Christen Ceheel-Ontboaders-vereeniging. Op de algemeeno vergadering, die den vereeniglng in 's Gravenhage hield, behandelde o. a. de heer Talma, lid der Tweede Kamer der Staten-Qoneraal, het onderwerp: „Drank- wetgeving en openbare meening". In het algemeen reflecteert de hoer Talma het verwyt van de drankbestrijders, dat de wet niet genoeg geeft, door de opmerking, dat de drankbestryders de reden van het volk nog niet hebben gebracht tot een verderen mynpaal dan dien, welken de invoering van deze wet toelaat. De drankbestrydors mooton z. 1. nu de wei helpen goed uitvoeren en toepassen, hetgeen zy o. a. in de iii te stollen commissies mot veel vrucht kunnen doen. Maar nooit vergete men, besluit spr. dat de wet ten eenenmale machteloos is, zonder dat z\j wortelt in de zeden van het volk. Aan de verbetering van die zeden moet dua met alle kracht worden gearbeid. De met aandacht aangehoorde redo werd lulde toegejuicht. Verschillende debaters bleken niet in ieder opzicht de gunstige meening van den heor Talma aangaande het ontwerp-Drankwet te zyn toegedaan. Gemengd Nieuws. Naar wy vernemen, zullen zy, die morgon uit Leiden naar de meeting voor Algemeen Kiesrecht wenschen op te gaan, 's voormiddags om tion uren by de remise van de tram aan de Hoogewoerdspoort bye«n komen om verder gezameniyk door de stad naar het station te wandelen; om van daar met den trein naar Den Haag te vertrekken. De jongens en meisjes beneden 16 jaar, werkzaam aan de Lsidsche Katoen- wevery en drukkerfi zyn, nadat de ouderen, naar aanleiding van het gouden huwelijks feest van den hoer sn mevrouw P. L. C. Driessen, een uitstapje naar Amsterdam heb- bon gemaakt, ook niet vergeten. Heden ontving leder hunner namens de directie één galden, benevens eenlge ver snaperingen, bruidsuikers en koek. Donderdag 15 Septon b er a.s., hoopt J. Ric-bcek don dag to herde-iken, waarop hij vóór 25 jaren als boekdrukker bij de firma D. Donner, alhier, in dienst trad. Ook als een bewys van don moolen zomer, wordt gemeld, dut op eon land van B. van der Mey te Voorschoten, in 't open veld een bed aardbeziën, van den vollen tyd af, nog bloeit, en dat nu nog enkele rype en onrype vruchten zich voordoon. De „Opr. HaarL C t." vern temt, dat or zeker nog minstens een dag of tien zullen varloopen vóór de proefritten der E. S. M. naar Amsterdam kunnen begin nen. De werkzaamheden aan de bruggen en vooral ook die, noodig voor de verster king van de Amsterdamsche Waterleiding op het Houtplein, nan den Kleinen Houtweg en bij de Amsterdamsdie Poort te Haarlem edschen neg veel zorg en veel arbeid. Nacht en dag vrordt aan een en ander gewerkt. De waterif ding wordt zóó voorzien door middel va» lange, ge trokken, stalen buizen zonder naad dat op de plaats van kruising van E. S. M. of E. N. E. T. springen vrijwel onmogelijk kan worden gc-acht. Een krasse maatregel. Sinds eenige dagen riet men op de tramwagens to Amsterdam bijna geen koetsiers of con ducteurs meer, die Luiten d' - ist zijnde den rit medemaken. Er is namelijk een order van de diroctie gekomen, welke dit verbiedt, uitgezonderd in de schafturen voor hen, die van liet eindo der route naar huis gaan, om te eten en omgekeeid.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 2