flo, !36b3 "Vrijdag SO Augustus. A°. 1904. feze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Officieels Kennisgeving. Onder onze vroede Vaderen. FEUILLETON. Het hoogste Lot. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voot Leiden per week 9 Oents per 8 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sjjn f 1.80. Franco per postt 1.6 5. PRIJS OER Ai) VERTENTIËN i Van 18 regels A 1.06. Iedere regel meer /"0.17J. - Qrootere letters naar plaatsruimte, - Kleine advertentiSn van 80 woorden 40 Oents oontant elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het inoasseeren wordt/"0.06 berekend. Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Burgemeester on Wethouders van Lei Öen brengen tor algemeen© kennis, dat tot het doen inschreven van leerlingen vooi de Hoogere Burgerschool voor Meisjes geiegeQ- faeid wordt gegeven op Maandag 29 Aug us tus 1904des voormiddags van 11 tot 12 uren, in hot schoolgebouw aan de Garen ïnarkt, en dat het tweed# toelatingsexamen 'en de herexamens zullen aanvangen op Maandag den 5den September daar win vol gende. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. O. JUTA, Weth. looo-Burgom. H. H. CORNELISSEN, Ioco-Secr.^ Leiden, 26 Augustus 1901. Toon do hoeren, na de laatste zitting van 2d Juli uiteengingen, staken ze elkan der de hand toe en wenschten elkander woderkeerig een aangename vaoantie. Lang heeft die niet kunnen duren. Er is voor .den gemeenteraad te veel werk te doen, dat geen al te lang uitstel gedoogt. En zoo kwamen ze gisteren 25 Augustus, dus nog geen maand later, weder bijeen. Dat was vele leden denkelijk nog te vroeg, er waren toch maas: 23 van de 31 aanwezig. Ook do burgemeester toeft nog altijd in het bui- tenland, zoodat thans de oudste wethouder, do heer Juta, het voorzitterschap waarnam en alzoo geroepen werd een meer actief deel aan de openbare beraadslagingen to nemen, als wij in den laats ten tijd van hem gewoon zijn. Wat natuurlijk niet wil zeg- zen, dat hij minder verdienstelijk voor de •gemeente is deun iemand, die in do open bare vergaderingen veel praat. Zwijgen is took hier wol eens goud, tegenover het zil veren spreken. De agenda zag er 'ditmaal ook niet naar pit om tot Lange debatten aanleiding te ge ven. Toch is het nog mode- of tegengeval len, al naar men het neemt. Het begon reeds bij de vaststelling eener opgave van personen ter benoeming tot tetter van 's Rijks belastingen, welke be noeming, zooals mem weet-, door den Com missaris der Koningin geschiedt. Do heer [Witmans hield hierover een nogal overtui gend speeohje. Hij had tegen deze opgave twee bedenkingen. Gewoonlijk wordt No. 1 der opgave benoemd en nu had hij in de plaats van een ander, die neg niet zoo lang als figurant op No. 2 had gestaan als do heer Banend Egbert Spijker PHz. deze laatste op No. 1 geplaatst willen zien. Een grootere grief was echter, dat in de opgave voorkwam eem man, die betrekkelijk nog maar kort in de gemeente woont, 'de bevol king nog niet voldoende kent en zoodoende niet zoo goed op de hoogte is als menig oud en bekend Leidsoh burger met de finan cieel© draagkracht der ingezetenen, waar over hij mede heeft te beslissen. Yoor den heer Porquin wil'de hij dus aangewezen zien den heer A. Ruigrok, vleeschhouwer 1 te leiden, vertegenwoordigend derhalve •jen belangrijken tak van bedrijf in deze stad. De Voorzitter merkte op, dat de opgave Hoor B. en Ws. in overeenstemming met het College van Zetters, waarvan de burge meester voorzitter is, was samengesteld, wat door den hcor Witmans, die zijn be zwaren juist ontleende aan dit College, word betwijfeld. Hij kreeg gedeeltelijk zijn zin. De heer Ruigrok werd benoemd in do plaats van den heer Porquin, maar de heer Spijker bleef op No. 2 gehandhaafd. Het voorstel tot onbewoonbaarverklaring vain de peroeeden Brugmaoispoort Nos. 1, 3 en 4, in de voorlaatste zitting aangehou den, gaf wederom aanleiding tot gedach ten wisseling. Het bleek nu te zijn een verschil tue- schen den eigenaar en de Gezondheidsoom- missie van minder of meer. De eigenaar wilde perceel No. 1 afbreken, om op deze wijze aan 3 en 4, die op ziohzelf niet zoo slecht zijn, luohfc en licht en de noodige privaten te verschaffen. ,,Neen", zegt de Gezondheidscommissie, „daar staat vootr hot uwe nog een afgekeurd huisje, als gij dat er bij koopt en mode amoveert, zullen wij u No. 3 en 4 laten behouden." De heer Teeuwen heeft gerekend en nog eens gere kend en kwam eindelijk tot de conclusie, dat deze prijs voor het behoud der eerste twee huisjes te hoog was. De heer Sijtsma nam het voor den eige naar op. Door amofcie van een der peroee- len komt er een ruimte van pl.m. 40 vk. M. vrij cn wanneer dit niet voldoende ia, kan hij niet inzien, dat een beetje meer ruimte do huizen wed bewoonbaar zal maken. Was do heer Teeuwcn ook eigenaar van 't afge keurde perceel No. 2, dan zou hij het wel goed vinden, nu deze dit veel te duur moet koop an, acht hij den eisch te zwaar. De heer Vergouwen had persoonlijk een onder zoek ingesteld en was tot dezelfde conclu sie gekomen; hij hooide van de bewoners, dat zij met de woningen volkomen tevreden waren, wat, zooals de voorzitter terecht op merkte, nog geen-bewijs was, dat do wo ningen inderdaad goed zijn. Do voorzitter achtte het niet gewcnscht in dezen in te gaan tegen het advies van deskundigen. Het had anders maar weinig gescheeld lof dit was geschied, 't voorstel werd mot 12 tegen 11 stemmen aangenomen. Er rest den eigenaar nu nog een beroep op God. Sta ten, die ongetwijfeld met deze stemming rekening zullen houden. Het verzoek van Gebrs. van Ulden om te ruggave van do door hem betaaldë premiën aan de Rijksverzekeringsbank bracht oub op het voorstel van B. en Ws. zoo waarlijk nog tweo amendementen. Mon weet dat B. en Wa zich op het standpunt plaatsten, dat nooh rechts-, nooh billijkheiclsgronden voor dit verzoek zijn aan te voeren. Waar echter de Raad inder tijd tegen hot praeadvies van hun ooilege in, op een soortgelijk verzoek van den aannemer Van Lith besloot tot de restitutie van de helft van het gestorte bedrag, oor deelden B. en Wa het billijk, dat ook nu op dit geval gelijkelijk werd beschikt. Deze adressanten konden toch nog met meer recht op schadevergoeding aandringen om dat in 1893, toen het contract met de ge meente werd gesloten, de ongevallenwet nog niet in zicht waa Dit laatste punt greep de heer Aalberse aan om voor een algeheele vergoeding van f 647.30 te pleiten. Hij stond op het stand punt van B. on Ws., dat gem rechtsgron den voor een vergoeding waren aan te voeren. Had hij vroeger toen het verzoek van den heer Van Lith in behandeling kwam, aanwezig kunnen zijn, stellig had hij tegen gestemd; nu echter dit antece dent was gesteld, eischte de consequentie thans het volle bedrag terug te geven. Do voorzitter antwoordde zoor gemoede lijk: mr. Aalberse, gij hebt mij nog niet overtuigd." Zijn meaning was, dat men, nu ear geen sprake was van rechthebben of aanspraak maken, vrij bleef in het bepalen van het bedrag. De heer Pora waa blijkbaar door mr. A's betoog aan het wankelen gebracht. Hij vond dat adressanten toch nog wel een beetje meer aanspraak hadden dan B. en Ws. meenden en eem beetje minder als mr. A. dacht, hij stelde daarom voor ze f 400 te reetitueoren. De heer Van Hoeken deed o.i. terecht nog even uitkomen, dat de vergeleken gevallen niet gelijk stonden. Bij do zaak-Van Lith werd de gemeente door de invoering der ongevallenwet van haar risico ontslagen, in dit geval niet. Do heer Aalberse repliceerde nogmaals wat niet veel anders dan oon herhaling was van wat hij eerst gezegd had, de voorzitter handhaafde zijn standpunt eveneens, tot dat mem aan het stemmen ging. Onze lezers weten den uitslag: de beide amendementen werden verworpen. Do heer Meulcman vroeg over het voorstel van B. en Ws. ook stemming, stellig om te laten zien, dat hij elke vergoeding afkeurde. Nog tweo leden stemden met hem tegen. Bij do behandeling van het verzoek van den hcoi De Lange te Oudshoorn om het trottoir, gelegen voor eenige peroeelen aan den Witten Singed alhier in eigendom en onderhoud bij de gemeente over te nemen, vroeg do heer Witmans of het waar was dat andore eigenaren daar indertijd f 3.25 por vdark. M. haddon moeten betalen en waarom in dit geval slechts 0.76 werd gevraagd. De voorzitter en de heer Hasselbaoh merk ten op dat in het eerste geval de gehcelo straat weid overgenomen, wat natuurlijk verschil' maakte Dot voorstel cm afwijzend te beschikken op het adres van don heer J. Arnoldy en andore bewoners der Rijn- en Schiakade tot verbreeddng van don toegang tot die kade, brteiht de heer Witmans, ook bewoner ei van, in vuur Hij schilderde met storko kleuren het gevaar, en vroeg of dan ook hier het kalf moest zijn verdronken, voor men den put dempen ging. Spr. kende het govaaiilijke van den toestand uit eigen er varing en heit wegnomen der meerpalen zou dit gevaar nog grooter maken, omdat dezo thans koetsiers en voorlieden nog weer houden diahfc langs den waterkant te rij den. De hcor Van Gruting, dis er dagelijks langs lijdt, bevestigde hetgeen de heer Wit mans had gezegd. Wat zal het echter geven, meenden de voorzitter en de heer Van Hoe kon, waai de wingerd langs den muur dor directeurswoning moet blijven bee taan en met ijzerdroad moet worden omrasterd. Do heer Witmans had van een der bestuursle den van de Practisohe Ambachtsschool ver nomen, dat ze eigenlijk op dien wingerd niet zooveel prijs stelden. Daaiop raakte do voorzitter op zijn beurt in vuur. Hij las den brief voor, door burgemeester en wethou ders van het bcstum ontvangen, den klemtoon leggend op elk woord, waaruit bleek, dat hot wel hoogon prijs stelde op het behoud van den wingerd. Daar begreep de vooizitter niets van. Zijn wij dan geen ernstig ooilego en wordt het bestuur van de Ambachtsschool niet door ernstige man non gevormd 1 En als men bij nader beraad tot een ander inzicht was gekomen, waarom dit niet aan het College van B. on Ws. to kennen gegeven? „Maar als het nu eens de zuivero waar heid is, wat de heer Witmans zegt?" aldus do heei Pora, „is het dan geen zaak de quaestio later uit te maken?" Do voorzitter had er niet voel ooren naar, maar toon de heer Do Gooje zijn waardig woord in do schaal kwam leggen, begon hij er toe over te hellen. Do heer Do Goeje ge looft ook, dat het wegnomen der meei palen ndet veel geven zal. Hij was echter van oor deel, dat hot bestuur der Practische Am bachtsschool, welke zooveel aan de gemeente te danken heeft, toah wol bereid zal zijn zich een kleine opoffering te getroosten. Hij zou dus ook gaarne do zaak uitstellen, opdat B. en Ws. nader overleg mot dit bestuur kon den plegon. Aldus werd bosloten. Het wil ook ons vooi komen, dat het be houd mn een wilden wingerd niet als ar gument mag gebezigd worden door een li- ohaam als de Vereeniging „De Practische Ambachtsschool", om een wezenlijke verbe tering in hot algemeen belang tegen tc hou den. Het volgende punt: Voorstel tot oprich ting van een vetto-varkens-markt, leverde het nieuwe lid, den heor Van Giuting, stof tot zijn maiden-speech, breed in opzet en van al te verre strekking. Do heer Van Gruting is in dceo zaak ontegenzeglijk tot meel esp reken bevoegd, doch hij mag niet eischen, dat do Raad op zijn autoriteit be reid is voetstoots tot een reorganisatie van ons geheele marktwezen over te gaan. Na eoiet eenige technische verbeteringen te hebben aangegeven: het aanbrengen van oen effen en niet to gladde bevloering van het marktterrein on bescherming tegen tocht, die voor vette varkons zeer slecht moot zijn, stelde hij voor de markt te split sen in een runder- en kaasmarkt op Viijdag en eon sahapen- on varkonsmarkt., vette var kens inbegrepen, dee Woensdags. Het ia blijkbaar zijn heilige overtuiging, dat daar mee het Leidsohe marktwezen tot verhoog den bloei kan worden gebracht en hot is beet mogelijk, dat hij gelijk heeft, waarover Later zeker te praten is. Maar dit is waar lijk geen onderwerp om zoo maar onver wacht en onvoorbereid aan hot einde eenei zitting te worden behandeld. Hot verheugde ons daarom, dat do voor steller na heel wat gediscussieer gehoor gaf aan den aandrang van verschillende zijden, op hem uitgeoefend, om zijn voorstel in to trokken, onder vooi behoud er later op te rug to komen. Het verhougdo ons oveneens, dat de Raad geen oor leende aan den wensch van den heer Meuleman om nu ook do behandeling van het voorstel van B. on We, uit to stel len. Velen hebben de vette-varkens-markt verlangd, laat zij er nu ook spoedig komen. En zooals o.a. de wethouder, mr. Eerstens, die de aanneming van hot vooiBtol krachtig bepleitte, deed uitkomen, dit voorstel be oogt een proefneming en behoeft een reor ganisatie niet in den weg te staan. Do heer Witmans sprak nog even een woord te(n gunste der waagwerkore. Uit het antwoord van den voorzitter, al was het ©enigszins geresej veerd, maakten we op, dat B. en Ws. het ook good met hen voor hebben. D0 heei Bosch maakte met een ernst, die ons eon oogonbl ik on gerust maakte, attent op enkele mis stelling on in de oijfers van No. 176 dor in gekomen stukken, betreffende do gemeen to rekon in g. Het bleken gelukkig drukfouten ten zi^n, die op do oinduitkomsb gcon in vloed haddon, zoodat do eindcijfora dor re kening, in ontvangsten 1,696,901.714 en in uitgaven 1,633,816,82, de juiste zijn. Het dienstjaar 1903 heeft con batig saldo opgolovoid van f 63,051,894. Dit gaat dus nogal. Menig partioulier is al van harte blij, dat hij zonder oen nodoe- lig slot uitkomt. Leiden, 26 Augustus. Men verzoekt ons uiodo te declen aan 'de lidmaten van de Ned.-Herv. Kerk al hier, dat volgens achterstaande advertentio hodonavond in het Wijkgobouw „Pniöl" een vergadering plaats heeft dor Kiosvor- eoniging voor lidmaten der Ned.-Herv. Kerk, waarin tevens gelegenheid bcetaat zich als lid te doen inschrijven. Door H. M. de Koningin zijn do Sta tuten dor Gor. Gom. aan den Nieuwen Rijn weder goedjekeurd voor 29 jaar on 11 maanden. Te '8-Gravenhagc zijn aanbesteed do grond-, kunqb- en overgangswerken voor gedeelte Zuidhollandsch Elcctrischo Spoor weg tusschcn Leidschendam cn Schovonin- gen cm voor verlegging en ophooging van den Hollandschcn Spoorweg. Minste in schrijvers M. Wardenier Ezzn. on J. do Ruiter Arnhem, voor f 889,000. To Rotterdam is overleden de heer N. J. Weolonburg, hoogleer oar in do Bespie gelende Wijsbegeerte aan hot seminarie dor oud-katholieken lo Amersfoort. Geboren te Rotterdam 25 Mei 1839, word hij in Moi 18G0 tot profoot der humanisten bij bovongc- noarudo inrichting aangesteld en 0 Sept. 1876 tot professor in do philosophic be noemd. Do installatie van jlir. mr. A. Roöll als burgomcastor dor gomconte Arnhem zal plaats hebben in een Raadsvergadering op Donderdagmiddag 1 Septembci to drio uren. Generaal Van Houtsz zal hier te Kam pen Zaterdag 27 Aug., 11.13 uur, arriveo- ron, wanneer ook do loden van hot eoro- en uitvoerend oomitó zullen aankomen. Van hot station vertrekt men onmiddellijk naar de kazerne, waai voor liet gohcolc instruo- tiebataljon gerangeerd staat. Men verneemt dat het bataljon zal dcfilcorcn. Hiorna aanbieding van het Nationaal Huldeblijk in do oxeroitioloods. Men zegt, dat dan do generaal een rijtoor maakv door de stad en vervolgens zal een collation plaats hebben in do sociëteit „Het- College". Vertrek dca middags 2.15 uur. (Z. G.) In een veigadoring van neringdoenden gisteravond te EnsotWeo gehouden, is be sloten tot oprichting ccnor Ensehcdccsohe Handolsvercon igi ng Het hospitaal-kerkschip „Do Hoop" is te Lcith binnengevallen. Alles wel. Te Assen is overleden mr. H. van Lier, oud-lid der Eorste Kamer on ridder in de orde van den NoderLandschen Leeuw. 7) Helene, die sedert do geboorte van Walter voortdurend sukkelde, blies op zekeren dag haar Laatsten adem uit. Voortaan wijdde Gondacar zich aan de opvoeding zijner kinderen en aan ernstige studiën. Hij leefde f als eem kluizenaar, en hield zijn aan do overledene gegeven belofte van de speelta fel te mijden, totdat er een gebeurtenis plaats greep, die aan zijn geheele leven een nieuwe riohting gaf. Een jaar na den dood zijner oprecht be treurde vrouw maakte hij kennis met Lisa Thorwald, die den zomer eveneens in Thun idoorbracht. De allerliefste jonge gcneraals- Veduwo had een in de onmiddellijke nabij heid vam het slot Feldau gelegen villa ge huurd. De kennismaking der huurlieden werd door de kinderen teweeg gebracht. De levendige kleine Nelly, die geen broertjes zusje8 bezat, verveelde zich erbarmelijk. Toen zij op zekeren dag bespeurde, hoe Vroolijk Isa met den vier jaar jongeren Walter speelde, klom zij, zonder haar mama of do gouvernante verlof te vragen, over 8e schutting en nam aan het spel deel. Van dien dag af waren de kindoren on afscheidelijk. De goedhartige Lisa nam de mooderlooze weezen onder haar bescherming èn weldra waren zij meer in de villa dam Op het slot. Gondacar, een man van de we- fceld, achtte het zijn plicht zijn beminnelijke buur vrouw bezoeken te brengen. Deze her baalden zich wJonger hoe meer en beiden werden goede vrienden. De vriendschap verkeerde allengs in een meer teeder ge voelen, en vóór de herfst in het land kwam, vroeg Gondacar de hand der jeugdige we duwe. Hot aanzoek werd zonder veel com plimenten aangenomen, want Lisa had voor de eerste maal in haar leven de ware liefde leeren kennen. Haar eersten echtgenoot, die volle veertig jaar ouder was dan zij had zij uit kinderlijke dankbaarheid gehuwd. Als driejarig kind werd zij door generaal ThorwaJd, wiens echt kinderloos was geble ven, als eigen aangenomen. Lisa telde nog geen zestien jaar, toen do vrouw van den generaal stierf, en haar op haar sterfbed deed beloven den nog f linken man te trou wen. Deze belofte vervulde zij dan ook on leefde, ondanks het groote verschil in jaren, in een gelukkigen echt met hem. De gene^ raai 'droeg zijn bekoorlijk vrouwtje op de handen en zij verliohtto zijn ouderdom door haar teedcre oppassing en verzorging. Een beroerte maakte plotseling een einde aan zijn leven, en de ternauwernood vijf en twintigjarige vrouw, die geen spoor van levenswijsheid bezat, stond nu met haar dochtertje alleen op de wereld. Thorwald had een reusachtig vermogen nagelaten en haar tot universeel erfgenaam gemaakt Den winter braoht zij, overeenkomstig een oude gewoonte, in Berlijn door, waar zij in don Tiergarten haar eigen allerliefste villa bewoonde. In de lente, wanneer de eerste zwaluwen terugkwamen, snelde zij njur buiten en elk jaar ergens anders heen. Thun was haar door vrienden als een schoon vriendelijk plekje aanbevolen geworden. Hoe weinig vermoedde zij, toen zij de kleine vil la aan het meer betrok, dat zij hier haar eerete liefde vinden zou I Kort na de eerste ontmoeting met Gondacar roerde zich in haar hart een zalig, tot dusver ongekend gevoel, dat hoe langer hoe meer aangroeide. Het 'duurde lang, vóór zij zich bekennen wilde, dat zij haar buurman liefhad; zij schreef haar belangstelling voor hem aan alle mogelijke omstandigheden toe, maar op den duur liet zich haar warm gevoelend hart niet terugdringen, do laat ontwaakte liefde behaalde do zegepraal en 'de weduwe van generaal ThorwaJd werd barones Fel dau. Gondacar had haar bij zijn aanzoek open hartig bekend, dat hij een arme drommel was, die van een lijfrente welke zijn oom hem toekende, leven moest, daar hij zijn eigen aanzienlijk vermogen door „ongeluk kige speculaties" verloren had. „Dat is niets," had de onervaren en ver liefde vrouw geantwoord, „ik heb meer dan genoeg, en van nu af behoort alles, wat ik bezit, ook aan u." Het huwelijk werd in don nakomer te Berlijn voltrokken. Het jonge paar reisde kort daarop naar Egypte, de kinderen on der de hoede van een oude tante achterla tende. Gandaoar dacht, dat zijn gestrenge oom hem, nu hij zoo'n schitterende partij gedaan had, de lijfrente zou onttrekken, doch hij vergiste zioh. De majoraateheer bezat naast andere goede hoedanigheden ook een sterk sprekende familietrots, cn de gedachte, dat zijn neef van de genade eener vrouw zou moeten afhangen, zelfs wanneer die vrouw zijn eohtgenoote was, die ge dachte stuitte hem tegen do borst. Op den huwelijksdag verhoogde hij het inkomen van 6000 op 8000 mark. 'De Feldau'8 keerden tegen Paschen van hun Ooeterscho reis terug. Inmiddels was de villa in den Tiergarten nieuw ingericht geworden, en men kon zich kwalijk een meer behaaglijk en elegant optrekje voorstellen. Gondacar legde ook een prachtigen stal aan. Daar hij een hartstochtelijk ruiter was en ook Lna goed te paard zat, kooht hij kostbare rijpaarden; de kinderen kregen aardige roomkleurige ponies; natuurlijk ontbraken ook een paar koetspaarden niet; brougham on phaeton werden bij den ver- maardston rijtuigfabrikant besteld. Lisa was trotsch op haar man, die er voortref felijk. verstand van had te leven. De muzika le matinées, de soirees en danspartijen in het huis der Feldau's deden te Berlijn veel wan zich spreken. Welke reusachtige som men door dergelijke feesten verslonden wer den, daarvan had de kleine Lisa geen flauw begrip of vermoeden. Zij leofdo zorgeloos van den eenen dag in den andoren en had kinderlijk veel sohik met haar sneees in de groote kringen. Gondacar was langen tijd zijn belofte go- trouw gebleven en vermeed de groene tafel; daarentegen greep hem een andere harts tocht, die zoolang gesluimerd had, mot ver dubbelde macht aan. Hij verloor verbazende sommen bij de wedrennen. Niet alleen Duitechland en Engeland, doch ook Berny, Chantilli en Longohamps vereerende hij tij dens de wedrennen met zijn tegenwoordig heid en had daar evenveel „peoh" als bij het kaartspel. Het 'duurde lang, voor der kleine vrouw de oogem opengingen en zij de ver rassende ontdekking maakte, dat twee der den van haar vermogen reeds reddeloos ver loren waren Het was voor Lisa een vreeselijke slag, en slechts haar groote moederliefde gaf haar den moed een ernstig woord met haar ge maal to 8preken. Evenals Helene jaren gele den gedaan had, bezwoer ook zij Feldau, zijn vordorfclijkcn hartstocht te laten varen cn zijn gezin niet in de ellende te storten-, Hij hoorde haar geduldig aan, schold zioh een ellondigcn zwakkeling, beloofde haar. stellig an vast beterschap cn hield ook een geheele maand lang woord. Toen kwamen de wedrennen in Hoppegarten, Gondacar von Feldau wedde weer op do dolste wijze en... verloor weer. Voor do tweede maal had hij vrouw on kin doren door zijn lichtzinnigheid volkomen ge ruïneerd. Do villa met do geheele inrichting, rijtuigen en paarden, alles kwam onder den hamer en Feldau red'de slechts met do grootste moeite een paar duizend mark uit de schipbreuk. Hij was tot het uiterste ge bracht, wanhopig, en slechts de zacht© troostwoorden van zijn vrouw hielden hom staande. „Weet je wat, Lisa?" zei hij op zekeren dag, nadat hij zijn aangelegenheden te Ber lijn zoover geregeld had, dat hij vertrekken kon. „Wij zullen ons in do een of ander© kleine, vervelende stad terugtrekken, waaf ons niemand kent on wij bescheiden ea vreedzaam van pnzo kleine lijfrente lovetf kunnen." Wordt vervolgd»)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1