f: 13651 Woensdag S4 Augustus. A0. 1904. t§eze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offloieele Kennisgeving. Koninginnedag te Leiden. LEIDSCH DAG-BLAD PRIJS DEZER COÜRANTi Voor Leiden per week 9 Oents j per 8 maanden I I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd gijn I 1.80. Franco per post 1.66. PRIJS DER ADVERTENTIENi Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f0.11{. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertontiën van 80 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseexen wordt f 0.06 borekend. Verkiezing tot benoeming Tan 5 leden-patroons cu 5 leden-werk lieden der Manier ran Arbeid voor de Voediugs- en Geuolmid- middelen te Leideu. Burgemeester cn Wethouders van Leiden; Gezien het besluit van den Minister van Binnenlandscho Zaken van den 30sten Juli 1601 No. 3275, Af deeding A; Brengen ter algemcene kennis, dat de Stemmingen ter verkiezing van 5 leden- patroons en 5 leden-werklieden der Kamer van Arbeid voor de Voedings- cn Genot middelen, die behooren te worden benoemd tot vervulling van de op 13 December e.k. open zijnde plaatsen, zullen plaats hebben op 2 September e.k. cn de herstemmingen eoo Doodig, op IS September d. a. v. De stembureaux zullen zitting houden dr> een dor lokalen van het Raadhuis van des voormiddags 8 tot des namiddagB 3 uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 2 Augustus 1804 Verkiezing tot benoeming van 5 leden-patroons en 5 leden-werk lieden der Maaier van Arbeid voor de Textielnijverheid te Jjeideu. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het besluit van den Minister van Binncnlandsche Zaken van den 30sten Juli ICO-i, No. 3275, Afdeeling A; Brengen ter algemeeno kennis, dat de stemmingen tor verkiezing van 5 leden patroons en 5 led en-werklieden der Kamer van Arbeid voor de Textielnijverheiddie behooren te worden benoemd tot vervul ling van de op 16 December e. k open zij ode plaatsen, zullen plaats hebben op 9 September e. k. cn do herstemmingen, zoo noodig, op 20 September d. a, v. De stembureaux zullen zitting houden in een der lokalen van het Raadhuis van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 2 Augustus 1904. lloogere Bnrgerschool voor Jongeiis. Burgemeester en Wethouders van Lelden; Gezien aitikel 20 der Verordoning van den 8den Septembor 1895 (Gemeenteblad No. 6 van 1895); Brengen ter algemeene kennis, dat het tweede toelatings examen voor de Eoogere Burgerschool voor Jongens zal plaats hebben op Vr(Jdag, Zaterdag en Maandag, 2, 3 en 6 September cu s., in het schoolgebouw aan do Pieterakerkgracht aldaar. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. C. JUTA, Weth., loco-Burg. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 24 Aug. 1904. Terwijl overal in den lando de geboortedag onzer geöerblodigde Vorstinne roede tal van jaren op luisterrijke wUze werd herdacht, bleef deze viering te Loidon nog altyd slechte beperkt tot oen kinderfeest en een concert op de verllchto Korenbeurs van gemeentewege. Ten zeerste juicben wU bet toe, dat de jeugdige „Vereoniging tot Bevordering van her Vreemdelingenverkeer" dit jaar hotinitia- tiof heeft genomen om door het aanbieden van 66D schitterend avondfeest onze goede etad Leiden niet te doen achterblijven bij vry wel elke stad en dorp in Nederland. Immers, niet alleen wordt hierdoor een grootere wijding gegeven aan onzen nationalen feestdag, maar ook zullon zekerlijk tal van bewoners der omstreken op dien dag onze veste bezoeken en last not least zal de go bruikelljko uittocht van Loldon's ingezetenen ter bijwoning van elders te geven feesten worden voorkomon. Het terrein waar het prachtigo vuurwerk, (dat naar men ons mededeelt werkelijk auperieus bolooft te zUn), zal worden afge stoken, is hot aan velen bekende uitgestrekte land by „'t Posthof", waar reods twee jaren Echtereen de groote kinderfeesten gehouden El)n en dat zich toon in weerwil van de regonachtigo zomers in uitstekende conditie bevond. Ook het verdere deel van het programma, dat vele verrassingen zal bevatten, doch waar omtrent wy nog niet allee mogen mededeelen omdat alle punten nog niet definitief zfin vastgesteld, belooft een „eenig" geheel te tullen opleveren. Niet langer zal Leiden genoemd kunnen worden een „saaie" stad, waar nooit Iets te doen Ie. Wy willen ons daarom er toe bepalen der Vereenlging tot Bevordering van het Vreem delingenverkeer" een welgemeend „bravo I" toe te roepen op haar krachtig streven om het „verkeer" en daardoor de welvaart te Leidon te bevorderen. Een opwekking om ala lid toe te treden achten wy overbodig, daar een ieder reeds zoo doordrongen schynt te zyn van het nut der VereenlgiDg en van den plicht om haar te steunen, dat, naar wy vernemen, in den laatsten tyd de aanmeldingen voor het lidmaat schap dageiyks toestroomen. Leiden, 24 Augustus. Bij beschikking van den minister van binnenlandfiche zaken is voor het tijdvak van 1 September 1904 tot en met 81 Augus tus 1905 tot assistent voor dc burgerlijke bouwkunde aan de Polytechnische School te Delft benoemd onze stadgenoot de heer M. Simg Jzn. opzichter-teekonaar in dienst bij don ingenieur, den heer H. Paul, alhier, ter uitvoering van eenigo waterbouwkundi ge werken te Ridderkerk. Voor het examen voor de hoofdakte zijn te 's-Gravetnhago geslaagd de hee>ren A. M. Sermomdt en H. J. Slegtenhorst van Leiden, en J. J. Smit, onderwijzer aan de R.-K. Parochiale jongensschool in de Zuidbuurt te Zocterwoude. Voor het examen Fransch lager onderwijs zijn geslaagd de dames G. Haan en H. M. Itbmann van Leiden. Met 1 Oct. a. 8. wordt ingesteld de betrekking van hoofd «der opleiding van jongens tot matroos bij de zeemacht-, die als zoodanig tevens is bolaat met het toe zicht op de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden. De waarneming van bedoelde be trekking wordt opgedxagon aan den ka pitein ter zee A. L. Boelen, tevens com mandant van de ,,Yan Galen", welke bo dem als wachtschip wordt afgevoerd en, met de „Buffel" als tender wordt bestemd voor instructie-aohip dor opleiding te Hellevoetaluis. Algemeeno Synode der Ned.-Herv. Kerk. Na aanvulling der agenda komt aan do orde een verzoek van den kerkeraad der Ned.-Herv. gemeente te Amsterdam om stappen to doen tot beteugeling van erger nissen en misstanden en 'dat naar aanlei ding van een geschrift: het Christelijk bar barendom in Europa. Dit verzoek wordt gesteund door pl.m. 70 kerkeraden en drie classical© vergaderingen. Het rapport ad viseert deze zaak te doen overbrengen aan het betrokken classicaal bestuur. Een mo tie van orde wordt ingediend door mr. Rens, dat de Synode thans geen uitspraak kan doen in een zaak, die later aan haar oordeel kan worden onderworpen, daar thans het betrokken bestuur werkzaam is. De rap portee ren de commissie neemt deze motio over, en deze wordt thans aangeno men. De vergadering gaat thans over tot de behandeling van het rapport over een schrijven van het bestuur van het Noderl. Zendelinggenootschap tot toevoeging aan art. 65 al. 1 reglement op de vacaturen, welk rapport deze aanbeveelt. (Oandidaten tot den H. dienst, die als zendelingen uit gaan volle bevoegdheid als predikant te geven.) Verworpen wordt een voorstel van prof. Kruyt, om deze zaak over te brengen bij de benoemde oommissie voor kerk en zending en het voorstel dor oommissie (in voeging van de woorden ,,of die als zende ling uitgaan") wordt aangenomen. Het voorloopig aangenomen reglement op de pastorie-goede ren komt ter tafel en wordt, na eenige wijziging daarin aangebracht, vastgesteld om aan de eindstemming van do leden der provinciale kerkbesturen te worden onderworpen. Het voorstel van de heeren Van Dis en Griffijn in zake art. 21 A. R. komt vervol gens in bespreking. Do conclusie wordt verworpen. (Vad. De volgende week en die daarna, wordt te 's-Gravenhage een nationale wedstrijd voor mannen- en gemengde koren gehouden uitgeschreven door de Mannonzangverconi- ging „Onderlinge Oefening." Medailles zijn der Vereoniging o.a. aan geboden door H. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder en Z. K H. den Prins der Nederlanden en door het gemeentebe stuur van 's-Gravenhage. De juryleden zijn de heeren: Ludwig F. Brandts Buye, uit RotterdamMaurice Ha^ geroan, AmsterdamH. M. van 't Kruys, GroningenBarend Kwast, AmsterdamJ. G van Meel, Den Haag; W. Robert, Haar lem; Bart Verhallen, Den Haag; Th. H. H. Verhey, Rotterdam, en Henry Völlm-ar, Den Haag. Op Zaterdag 27 -ugustus, 's avonds te 7 uren, worden de Lesten geopend met een rede uitgesproken door mr. W. Dolk, voor zitter van het eere-comité, waarna een wel komstlied wordt gezongen door de feestge vende vereoniging. Onmiddellijk hierop vangt de wedstrijd aan, die wordt voortgezet op Zondagmiddag en Zondagavond om in de tweede week Zon dag 4 September te worden hervat 'e mid dags en 'a avonds. De uitreiking dor prijzen is behaard, voor de bekroonde mannenkoren op Maandag 28 Aug. en voor de gemengde koren op Maan dag 5 September. Men schrijft uit Den Haag van „De Tel.",: Algemeen hoort men in militaire kringen mopperen over de groote onkosten, welke de minister van oorlog beetccdt aan do administratie van het leger, terwijl voor oefeningen en andere nuttige zaken veelal te weinig, ja soms in 't geheel geen geld beschikbaar kan worden gesteld. Er wordt zelfs beweerd, dat op de volgende oorlogs- begrooting (jaarlijks) 50,000 meer voor de administratie zal worden uitgetrokken. Onder de staaltjes, welke men te dezen opzichte hoort aanhalen, trok in het bijzon der do aandacht, dat bij de minst beteeke- nendo afdeeling (do zesde) een kolonel aan het hoofd zal komen te staanaan wie een kapitein wordt toegevoegd. In aanmerking genomen, dat deze afdee ling jaren lang is bestuurd door een kapi tein, met een luitenant toegevoegd, zal worden, toegestemd, dat voor het mopperen, door de mannen van den troep, in deze aan gelegenheid, alle aanleiding beetaa*. Zooals gemeld is, zal H. M. de Ko ningin waarschijnlijk den lsten September een zitting van het Ned. Taal- en Letter kundig Congres te Deventer bijwonen. Naar het „Dev. Dagbl." vernam, zal ook dr. Laurillard, uit Amsterdam, bij die ge legenheid ala spreker optreden. Naar aanleiding van het bericht, dat het voornemen zou bestaan een wetsontwerp gereed te maken tot aanwijzing van de Staatsambten, die onvereenigbaar zullen worden verklaard met hot lidmaatschap van oen der boide Kamers van do Staten- Goneraal, wijst de „Arnh. Ct." op art. 96 der Grondwet. Daarin worden reeds de Staatsbetrekkingen opgesomd, die onver eenigbaar zijn met bet lidmaatschap der Kaïnore. Die opsomming is limitatief en voor geen uitbreiding vatbaar. Of be staat het voornemen tot Grondweteherzie ning? Naar aanleiding van deze opmerking van de „Arnh- Ort." schrijft „Het Va<L": Wij kunnen de „Arnh. Ct." geruststel len. Het aangekondigde wetsontwerp be doelt niets ongrondwebtiga Alleen het Cor- resrpondontiebureau-oommuniquó was wat slecht gesteld. Het voornemon moot zijn te herzien de wet van 12 Aug. 1890 (vereisoht door art. 90 dor Grondwet), die aanwijst de hooge en gewichtige openbare betrekkingen, welke do benoembaarheid mot ziah brongen tot lid van de Eerste Kamer. En verder staat het in het 2de lid van art. 96 Gw.: „De wet regelt voor zooveel noodig de gevolgen van de vereoniging van het lidmaatschap van een der beide Kamers met andere dan de in het eerste uitgeslo ten uit 's Lands kas bezoldigde ambten." Do „in de praotijk opgedane ervaring" maakt vooral een betere regeling van deze aangolegcnhoid zeer noodig. De mijningenieurs C. W. Viseer en G. Duifjes te Gravenhago worden gesteld tor beschikking van don gouverneur van Suriname om na aankomst in die kolonie, te wordon benoemd bot tijdelijk mijninge nieur aldaar. De miliciens der lichting 1898 vertrek ken Zaterdag 27 Aug. met groot verlof. Zij, die voor eigen rekening wonschen to gaan, worden reeds Vrijdagmiddag ontsla- gen. Den 18den Oct. a.s. wordt de oplei ding van jongens, thans gevestigd aan boord van de „Wassenaer" te Amsterdam, overgebracht naar de directie te Helle- vootsluis en deze bodem bestemd voor wachtschip in de directie Willemsoord, terwijl het tegenwoordige wachtschip Adolf Hertog van Nassau" aldaar is af gekeurd en door verkoop zal worden opge ruimd. Den luit ter zee 2de kl. A. H. Dirks, dienende aan boord van het wachtschip te Hellevoetsluis, wordt met ingang van 1 Sept. de betrekking van officier van po litie bij de opleiding van adspirant-ma- chinisten opgedragen. Den 17 Sept. a.s. vertrekt met het stoomschip „Lawoc" naar Oost-Indië, met bestemming voor Batavia, een detache ment aanvullingstroepen, sterk 3 onderof- fioieren en 40 minderen, onder bevel van den lsben luit. der inf. O.-I. leger J. D. F. Was en mei medegèleide van den 2dcn luit. der inf. J. van den E-nde, herkomstig van den hoofdcursus. Breda viert heden het 500-jarig be staan van het huis van Nassau-Oranje als heer van. Breda. Do „Bredasche Courant" is gisteravond geheel in het oranje ver schenen. Dr. P. J. M. J. E. Woltering, hoofd inspecteur der Volksgezondheid voor Noord-Brabant, Gelderland en Limburg, zal van 26 tot en met 31 Augustus deelne men aan het Congres dat te Keulen ge houden wordt ter bestrijding van do mijn- wormziekte. Gentr.) Hei DageJijksch Bestuur van den Nod. Zuidafrik. Jon gel i eden-Bond heeft 50 af godragen ten behoeve van het Generale Bóeren-Hulpfonds, een betrekkelijk gering bedrag o.a. omdat de Bond dit jaar f 250 gaf voor het Studiefonds voor Zuid&fri- koansahe studenten in Nederland. Te Nijmegen is overleden, 65 jaar oud, de gop. kapitein der infanterie van het O.-I. leger J. H. M. van Bronokhorst. De luit. tor zeo 2de kl. O. D. de Hales ia gepLaatst aan boord van het wachtschip t© Willemsoord. In de jongste gehouden vergadering der afdecJing Arnhem van de S.-D.-A.-P. deed hei bestuur mededeeVing van een schrijven van het soo.-dom. raadslid Tref fers, waarin deze bedankt voor het lid maatschap der partij en tevens voor den Gemeenteraad, daar hij in den politieken strijd niet hot middel ziet om te kemen tot afschaffing van het privaatbezit. Hij ver klaart zich thans christolijk-anarohist. (Het Volk.) Aan den heer J. Vellenga, hoofd eenor school voor M. U. L. O. te Rotter dam, viel de onderscheiding te beurt, dat zijn werk „English for Continental Pu- pils" door den minister van onderwijs in Frankrijk is geplaatst in den oatalogus der boeken, die den leeraren aan do Rijks scholen voor middelbaar onderwijs en gymnasia worden aanbevolen. De heer K. S. van dor Meulcn, pre dikant bij de Doopsgezinde gemeente te Nieuwe Niedorp, legt zijn ambt neer. In 1865 aanvaardde hij zijn werkkring al daar. Het dagelijksch bestuur van den an- ti-sociaal-democrntischön bond van Ncder- landsoh spoorwegpersoneel „Recht en Plicht" heeft zich met een verzoeksolurift tot den minister van oorlog gewond, waar in hot to kennen geeft, dat do verschillen de vereenigingon van dien bond kennis genomen hebben van het Koninklijk be sluit, waarbij militie-pliohtigen ,dio z.ich als vrijwilliger aanmelden voor de nieuw opgerichte exploitatie-compagnie bij het Nederlandscho leger, vrij worden gesteld van de opkomst onder do wapenen. Het bestuur wijst er oohter op, dat de oprichting dezer oompagnic in dit jaar juist samenvalt met don tijd, dat vele le den van het spoorwegpersoneel óf reods onder do wapenen zijn, óf wol binnenkort zullen opkomen. Daarom verzoekt het be stuur den Minister, de milibic-plichtigen, dio zich bereids voor do exploitatie-compag nie als vrijwilliger hebben aangegeven, roods dit jaar van hun verplichtingen on der do wapenen te komen of te zijn, te willen ontheffen. In het orgaan van den bond spoort de bondspresident dc leden van het spoor wegpersoneel, die dit jaar nog onder de wapenen moeten komen, aan, zich zoo spoe dig mogelijk aan te meidon als vrijwilliger bij de exploitatie-compagnie. De Minister van Marine brengt thans nader ter kennis van belanghebbenden, dat met wijziging van de aankondiging in de Nederlandsche Staatscourant van 29 Juli jl., voor een plaatsing bij de oplei ding van odspi rant-machinisten te Helle voetsluis in aanmerking komen: C. de Groot, F. Fokkema, H. G. Dekker, F. H. Buys, Th. Talboo, P. W. van Driol, K. Bolk, W. C. Eikendal, H, de Vries, A. J. M. Bohnen, J. Mortens, G. de Jongh, W. van Leeuwen Hendrikszoon, M Flohil, H. Dollekamp, J. A. 'de Veer, D. W Kra mer, W. Morec, G. den Hertog, W. van Leeuwen Hermanuszoon, M. P. J. Pover, A. Pel linkhof, A. Pczie, S. Ja-ring, F. H. J. E. Schreuder, L. ter Linden. Blijkens „De Ingenieur" heeft de heer L. M. Barnet Lyon eervol ontslag ge vraagd als ingenieur directeur van do Eer ste Nederlandsche Electrisohe Trom maat schappij. In deze weck zal de uitwisse ling geschieden van contra^memoriën be trekkelijk de voor het Arbitragehof behan delde, internationale quaestie van belas ting op onroerende goederen, tusschen Frankrijk, Duitschland cn Engeland eenor- zijds en Japan anderzijds. De heer L. Pardo, secretaris der Mc- xicaansche legatie te Brussel, is te 's-Gra- venhago aangekomen. —Te Sluis is het roemrijke feit van do verovering van het Land van Cadzand op do Spanjaarden, 'dat met de overgave van Sluis op 19 Augustus 1C04 een feit was, feestelijk gevierd. Het oude Sluis was geheel in feestgewaad, van allo woningen wapperden de vlaggen, het muziekgezel schap Apollo" voerde verschillende stuk ken uit, do klokken werden geluid, kortom het was een feestdag voor liet „Oude trou we." Ü8. Rozemeijor hield in de kerk de feestrede, terwijl do Gemeenteraad een openbare zitting hield, welke 'door velen werd bijgewoond en waarin do Burgemees ter met een woord ter herinnering aan het roomrijko feit tevens het document der capitulatie van 160-1 voorlas. (N. R. Ct.) Blijkens liet programma van de feeste lijkheden bij de plechtige onthulling te Leur van hot standbeeld van den turfschipper Adrioan van Bergen, van Leur, op Don derdag 8 September, zal de feestrede, uifc- gesprokon wordon door don heer J. B. Meerkerk, directeur van de H. B.-School to Sappomeer. Voorts zal er muziek zijn, zul lon er volkswedstrijden gehouden wordon, enz. Hot „Dbl." kan thans mot zekerlieid mededeelen, dab do Russische gezant bij ons hof, de heer Do Struvo, op 1 Noveml>or uit het Russisch© corps diplomatique zal uit treden en zich metterwoon te Wiesbaden vestigen. Heb aftreden van don heer Do Struvo als gezant van Rusland bij ons Hof, welke be trekking hij 6odert 1893 vervulde, is een uitvloeisel van een onlangs evenals voor ons land, ook in Rusland tot stand gebrachte regeling van de leeftijdsgrens, tot welke do loden van het diplomatieke oorps daar te lande in dienst kunnen blijven. Daar de heer De Struvo naar anoionnl- tcit tevens was do deken van het vreemde diplomaten korps te 's-Gravonhago, zal ten gevolge van zijn aftreden thans het deke naat komen aan den heer Okoliceanyi, ge zant van Oostenrijk-Hongarijo, sinds 1894. Bij het afbikken van do muren der Ned.-Herv. Kerk te Hasselt komen aan don noord, om den zuidelijken gevel een driotal muurschilderingen bloot te liggen. Twee er van, zegt do „Zw. Ot.", rood van kleur, bestaan uit cenigo figuren. Do derdo is een geslachtswapen, uitgevoerd in oker- kleur. Naar het schijnt, zullen er nog meer tcckeningcn bloot komen. De audiënties van de ministera van marine on van binnen]andsohe zaken zullen deze week niet plaats hebben. Het stoomschip „Gouvorneur" (thuis reis) passeerde 22 Aug. Madera„de Malang", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 21 Aug. Kaap del Armlde „Postdam" arriveerdo 22 Aug. van Rotterdam te Nieuw-York; de „Statendam" vertrok 28 Aug. van Nieuw- York naar Rotterdam; de „Nlngohow", van Java naar Rotterdam, arrlv. 21 Aug. te Suez; do „Zeeburg", van Rotterdam naar Savannah, ia 20 Aug. Lizard gepasseerd. Bonthuizon. Door den burgemeester >a aan verschillende landbouwers onder deze gemeente vergunning verleend tot het doen inenten hunner varkens tegen dc vlekziekte. Loimuiilon. Deze gemeente heeft feestge vierd: het 40jarig priesterfeest van zijn grijzen herder, den woleorw. heer G. J. R. Kuypcis, on de eerste plechtigo H. Mis van den weleerw. heer J. J. J. Noordman. Do kerk, zeeir feestelijk ingericht met groen en bloemen in sierlijke guirlandes was bij uitstek con bewijs van do oprechte blijheid, die aller hart vervulde. De gelegouheidö-oratocren hebben zich mot succes beijverd een nog hooge re bebee- nis te geven aan allee, wat oog on hart go noot. Pater Dudock O. M., ccn jongere vriend van den grijzen jubilaris, vergeleek den priester met een engel, d-i. afgezant van God, om te besluiten in een dankhymne, vierend de weldaden, welke God in 40 jaren door dezen afgezant over de menschen ze genend heeft doen neerkomen. Do jong-gowijdo priester zag op zijn hoo- gen feestdag den weleerw. heer F. O. Van Beukoring, oud-kapolaan van Leirauidon, nu werkzaam aan do kerk van hot H. Hart te Amsterdam, den kansel bestijgen. Zijn- corw. zette uiteen liet drievoudig ambt des priesters als leoraar, rechter cn offeraar, om daaruit te besluiten tot do vorheiven plichten, zoowel' van den priester als dor geloovigen. Hot (zangkoor S|t. - Jan Baptist" had voor deze buitengewone feestdag een nieu we Mis en Prieetercantate ingestudeerd, welke beide malen met toewijding rijn uitgevoerd. Noordwfjk-Binnon. Naar wij vernemen, zal door mej. Jeanne Zicck en den heer L. Mens, beiden van Leiden, op Dinsdag 30 dezer een uitvoering van gewijde muziek in de kerk der Herv. Gemeente alhier gegeven wonden. De gunstige indruk, dien mej. Z. bij haar jongste concert alhier in Februari 1.1. heeft achtergelaten, zal zeker velen doen opgaan om haar nogmaals te hooren. Kynsburg. Naar wij vernemen, is door den heer J. C. Meyboom bedankt als lid van den Raad der Gemeente. Vrijdagavond a.s. zal de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeenkomen. Ter-Aar. Door dc politie is alhier aan gehouden on naar het Huis "an Bewaring te Utrecht overgebracht J. v. D. als zijnde gesignaleerd in hot Algemeen Polïtvblad tot hot ondergaan van 6 dagen gevangenis straf wegens openbare dronkenschap,.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1