N» 13641 Vrijdag 12 Augustus. A°. 1904. fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van ,Zon- en feestdagen, uitgegeven. Offlcieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. De erfgename van Desmond. IDSCH DA&BIA PRIJS DEZER COURANT: Voor Lolden pei week 9 Oentsj por 8 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd ijjn g 1.30. Pranco per post1.66. PRIJS DER ADVERTENTIESi Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17$. Grootore lettere naar plaatsruimte. - Kloine advertentiön ran 30 woorden 40 Oenta contant elk tiental woorden meer 10 Oente.- Voor het Inoasseeren wordtƒ0.06 berekend. Burgemeester on Wethouders van Lelden, Gezien het adres van Th. A. HOOGENBOSCH, firma Gebrs. HOOGENBOSCH, houdende ver zoek om vergunning tot oprichting van een Bchoen- en Laarzenfabriok met zuiggas- generator en gasmotor van 12 p.-k., in een gedeelte van het perceel Rynuburgorslngel No. 8a, kad. bekend Seotle A No. 809; Gelet op do artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven by deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de byiagen op do Secretarie dezer gemeente ter visie gelogd Is; alsmede, dat op Vrjjdag 26 Augustus aanst voormiddag3 te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in to brengen. BurgeraGe8lor on Wethouders voornoemd, II. C. JUTA, Woth., loco-Burg. VAN HEYST, Secretaris. Leidon, 12 Augustus 1904, Leiden, 62 Augustus. Bij Koninklijk besluit is, met ingang -van 1G September, benoomd tot controlee- rend geneeskundige der Rijksverzekerings bank, de heer L. J. A. Braakenburg van Baokum, arts, te Leiden. Bij Kon. besluit zijn do commission, die, te rekenen van 1 dezer, gedurende een jaar to Leiden, Utrecht, Groningen en Am- eterdam belast zullen zij-n met liet afnemen van de practische examens van apotheker, samengesteld en mitsdien benoemd o. o. van de commissie, welke zitting zal houden te Leiden: tot lid en voorzitter: dr. H. P. Wijsman, hoogleeraar te Leiden; tot lid en secretaris: dr, P. A. Vos, apothe ker to Rotterdam; tot ledendr. A. P. N. Franchimont en dr. J. M. Janse, beiden hooogleeraar te Leiden; tot plaatsver vangende leden: dr. M. Greshoff, directeur van het Koloniaal Museum to Haarlem; dr. A. Robertson, apotheker te Rotterdam, en mejuffrouw Alido Gruttorink, apotheker in het ziekenhuis be Rotteidam; van do commissie, welke zitting zal hou den te Utrecht: tot plaatsvervangend lid o. a. dr. J. P. Lotsy, lector to Leiden. Door de>n heer G. van Driel, architect alhier, is de verbouwing van perceel Oudo Rijn 39, voor rekening van de heeren Bat- teljee en Terpstra, ondershands opgedra gen aan den heer A. L. Verhoog, timmer man alhier. Do Loidseho tooneelvereeniging Ja cob Oats" zal weldra niet haar 40-, maar 30-jarig bestaan herdenken. Voor den als dan a s, winter te houden tooneelwedstrijd kunnen alle zustervereenigingen in 't land eich aanmelden, maar daaruit zullen er negen gekozen worden om er aan deel te nemen. Algemeone Synodo der Ned.-Hervorm de Kerk. De eindredactie van art. 17 al'g. reglement wordt door den heer Do Grient Droux ter tafel gebracht. Do hh. De Groot, Grif fijn en Schuurman rappor- tecren ovor.de tabellen der schriftelijke kerkvisitatie. De Ned.-Hervormde Kerk blijkt te tellen 2,614,000 zielen, 174 gods dienstonderwijzers zijn buiten de predi kanten werkzaam, het godsdienstonderwijs wordt verstrekt aan 272,427 leerlingen, terwijl als lidmaten werden aangenomen 27,389 porsonen. 527 personen gingen over naar andere kerkgenootschappen, terwijl 439 tot haar uit andere overkwamen. De diaoonie-rekeningen bleken te sluiten met een totale ontvangst van f 4,559,566.76, tegon een totale uitgave van 4,147,191.42. Het bedrag der legaten en erfstellingen was 449,571.57. Hot voorstel der commis sie om de gebleken noodige voorzieningen aan de provinciale kerkbesturen mode te deel en wordt aangenomen, mede vooral aan te dringen op volledige naleving dor regle menten. Opnieuw komt thans het uitge stelde rapport over de grensregeling tus- 6ohen de gemeenten Leimuiden en Uit hoorn ter tafel, uitgebracht door den heer Van Housden. Wegens Synodus oontracta heden voortzetting. (Vad.) Tc 's-Gravenhage zijn aangekomen een 7-tal Fransche doctoren onder leiding van den heer Emil'. Landrin, president van den Conseil gen do la Seine. Deze heeren zijn voornemens hier te lande verschillende krankzinnigengestichten te bezichtigen. Gisteren brachten zij een bezoek aan het krankzinnigengesticht aan de Geest en aan de gestichten Oud-Roosenburg en Bloe- mendaal. Heden vertrokken de heeren naar Am- sterdam. Het bestuur der Carnegie-stichting wenscht voor de oprichting van het rechts- gebouw voor het Hof van Arbitrage met de bibliotheek te verkrijgen het gedeelte van den Koekamp te 's-Gravenhage, waar op de zoogenaamde bo6chwaohtcrswoning c.a. staat met den ten ooeton 'daarvan gele gen grond tot aan den weg, die van de Bosolilaan naar het Bezuidenhout voert. Bestuurders aohten hot wonschelijk, im mers in overeenstemming mot de bedoeling van don schenker van het fonds der stich ting, dat hot terrein voor de oprichting van het reohtsgebouw door den Neder- landsohen staat aan do stichting worde ge- gove, terwijl hun geen ander voor dit doel geschikt terrein dan het aangeduide bekend is. Naar aanleiding hiervan heeft de minis ter van waterstaat aan den gemeenteraad medegedeeld, dat hij, met het oog op do bij de akte van redemtie van 't Bosch van den Haege d.d. 16 April 1576 ten opzichte van do instandhouding van dat bosoh aan don magistraat van deze plaats gedane toezeg ging, regelmatig acht, alvorens dit verzoek, welks inwilliging aan wettelijke bekrachti ging zou zijn onderworpen, in overweging te nemen, zich vooraf te vergewissen of do gemeenteraad efventueel bereid zal worden bevonden tot bedoelden afstand zijn mede werking te verleonen. De Nederlandsohe Banketbakkers bedienden-Bond heeft tot do Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres gericht, waarin hij verzoekt voor het banketbak kersbedrijf do gelijkstelling van de Chris telijke feestdagen met den Zondag niet door te voeren ou dat het roöht tot het ver- leenen van uitzonderingen op do bepalin gen omtrent de Zondagsrust worden gegeven hetzij aan den burgemeester, hetzij in dien dit met het stelsel der wet in strijd mocht worden geacht aan den in art. 301 van hot Ontwerp bedoelden ambtenaar. De omzet dor coöpeiatieve winkelver- eoniging van Eigen Hulp" te 'a-Gravon- hage neemt- steeds too. Bedroeg hij in 1903 tot 1 Juni, dus in 5 maanden f 947,475.99$, in 1904 was dit bedrag over hetzelfde tijd vak gestegen tot 997,293.16 een vermeerde ring dus van f 49,817.16$. Alleen, in Juni van dit jaar bedroeg do omzet 157,160.96 tegen f 147,965.54. Door do genie te Haarlem is aanbe steed: Het maken van bomvrije gebouwen in het fort bij Marken-Binnan. Raming f 245.000. Minste insohrijvor: het Tech nisch Handelsbureau voor Nederland en Indië te 's-Gravenhage voor f 232.500. VoortsHet maken van bomvrije gebouwen in hot fort bij Aalsmeer 2do gedeelte, ra' ming f 287,000. Minste insohrijvor: O. do Groot Azn. voor 261,400. Men meldt aan de ,,N. R. C.": Do eindexamens van 1901 dor H. B.- scholen in Noord-Holland zijn alweer af- goloopen en nog steeds wacht do oommis- sio, die in 1903 oxamineerde, op uitbeta ling van vaoatie-geld en rois- en verblijf kosten. H, Ms. instructiesehip „Nautilus", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee W. J. Oohen Stuart, is 9 -dezer van Cadiz vertrokken, tor voortzetting van den oefen ingstocht. Naar men meldt, zal de Regeering hot leerplan van de Rijks hoogero landbouw school te Wagcmingon in dier voege wijzi gen, dat de ouisus, thans twea-jarig, drie jaren zal duren, terwijl de studio geheel vrij zal zijn. Doze verandering gaat reeds met don aanstaan deen cursus in. De gemeenteraad van Zieriksee heeft benoemd tot gemeente-bouwmeester don heer J. Grootenhuis, kapitein der genie te Zutfen, met 5 6temmen. De heoi N. Noorman Kz., gemccnto-architect te Ede ,en do heer H. Bi and, gemeente-bouwmeester te Ter- mouzon, kregen ieder twee stemmen, De ,,Ned. Zuid-Afrikaanschc Vcreeni- ging" heeft een adres aan de Tweed© Kal mer gericht, verzoekende om het ontwerp van wot betreffende de reorganisatie dor Ned. Consulair© vertegenwoodiging in Zuid-Afrika als door de Regeering wordt voorgestold, niet aan te nemen. Do fainilio te 'e-Gravenhago ontving liet berioht, dat de heer Tj. van der Zeo, 1st© luit. bij het korps marechaussee in At- joh, gesneuveld is in het gevecht bij Ta/dot Men meldt uit Apeldoorn: H. M. do Koningin en Z. K. H. de Prins keerden gis ternamiddag te halfzes por rijtuig op Het Loo terug. H. M. mende zelf het vierspan. Het gevolg was reeds des middags per trein aangekomen. Het stoomschip Ambon", van Bata via naar Amsterdam, passeerde 11 Aug. Perim; de „Koning Willem II", van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 11 Aug. van Port-Said; de „Voorburg" vertrok 10 Aug. van Savannah naar Rotterdam. Haarlemmermeer. De inspectie ovoi de landweervorlofgangers zal alhier gehouden worden op 10 November a. b. Ongeveer 20 miliciens dezei gemeente zul len dit jaar bot de landweer overgaan. D© heer P. M. Labrijn is dit jaar aan de beurt van aftreding als lid dor Commis sie tot wering van Schoolverzuim. In dcize Commissie is destijds nog eon va cature ontstaan, doch tot heden is do nood zakelijkheid, om daarin to voorzien, nog niet gebleken. Do heer A, G. alhier, heeft voor de fuinctie als ópporbrandmeestor bij do spuit No. 2 bedankt-. Bij D. O, alhier ,is afgebrand eon bij diens woning staande hooischelf. Door het in-werking-biongen der brand spuit werd voor het woonhuis en de belen dingen alle brandgevaar voorkomen. Bij Kon. besluit zijn, met ingang van 10 Sep tombei, bij do Rijksverzekeringsbank to Amsterdam bovorderd tot: a. hoofdcommies: Th. H. Boelken8, M. J. D. Merens, F. M. Roeto- rink, J. D. Wildeboer Jr., allen thans com mies; b. oommies: C. Adriaanso Jr., J. H. A. L. von Froytag Diabbe, E. A. R. van Eimeren ,inr. dr. J. H. M. Hanlo, G. Jon ker, mr. P. Ladage, K. Lindner, allen thans adjunct-commies; c. adjunot-coramies: H. H. Bonke, F. Bult, I. Duparc, W. van dor Kruk, S. Mennes, J. 0 Oit, F. J. de Putter, R. Steensma, M. J. Tjepke.na, L. C. Wicherlink, J. A. Wijnmalen, allen than6 eerste klerk benoemd tot adjunct-commies H. van Luin, boekhouder en procuratiehouder te Utrecht; tot agent: H. G. Hemmes, ge- meento-arohiteet te Maassluis; J. H. E. Wilmar, oud-luitenant der infanterie van hot Nedorlandsch-Oostindisch leger te Haarlem; W. Joha, opzichter bij don dienst van weg en werken bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Hon- goloo (O.); J. A. Smedes, chef cenor han delsfirma te RotterdamW. J. P. Trava- glino, industrieel to Oosterhout; F. M. L. Willcmse, Ooet-Indisch ambtenaar rnet ver lof, te Amersfoort; W. Dille, bouwkundige to Gouda; J. van Dorp, oivicl-ingcnieur te Delft; G. Haselager Gz., handelsagent te Amsterdam; J. Meindors, expediteur te Doesburg; C. F. G. Motoch, wektuigkundig- ingonieur te Amsterdam, onder toekenning van eervol ontalag uit zijn betiokking van adjunct-commies bij de Rijksverzekerings bank; 8. O. Schijf, handelsagent te Rotter dam. Met ingang van 1 September, benoemd tot directeur van hot post- cn telegraaf kantoor to IJmuiden, J. Steegstra, tnana in golijke betrekking to Gorkum. Bij Kon. besluit zijn: lo. de commission, die mot ingang van 1 Aug. 1904 gedurende één jaar to Leiden, Groningen en Amster dam bol ast zullen zijn met het afnemen van de practische oxamona vam arts, sar men gesteld en mitsdien benoemd o.a.a, van de oommissio, welke zitting zal houden te Leiden: tot lid em voorzitter: dr. W. Einthoven, hoogleeraar to Leiden; tot lid on secretaris: dr. P. 0. T. van der Hoe ven, hoogleoraar te Leiden; tot leden: dr. W. Nolen, dr -W. Koster, dr. G. Jolgeru- ma, dr. J. A. Korteweg on dr. H. P. Wijsman, allen hoogleernar te Leiden; 2o. do commissie ,die mot ingaDg van 1 Aug. 1904, gedurende één jaar to Utrecht belast zal zijn mot het afnemen van de practische examens van aits, en welke oom. missie tevens belast zal zijn met het afnemen dor practische examens van tandmeester, samengesteld als volgt en mitsdien benoemd tot lid cn voorzitter: dr. H. Zwaardcma- kor, hoogleeraai te Utrecht; tot lid cn se cretaris: dr. G .P. Wesselink, te Utrecht; tot leden: dr. S. Talma, dr. A. Narutli, dr. B. J. Komvoi, dr. H. Snellen Jr., dr. K. Heilbronnoi, dr. H. Wefcrs Bottink, allen hoogleeraar to Utrecht; dr. P. Q. Brond- geest, dr. J. E. van der Heulen, dr. .Th Denfez, allen lector te Utrecht; C. van dor Hoeven, arts te 's-Gravenhage, eu A. A. H. Hamer, tandmeester te Amsterdamtot plaatsvervangende leden: dr. II. Snellen Sr., oudx-hoogleeraar te Utrecht; dr. W A. Bookolmzun, en H. J. Lamóris, arts. beidon privaat-docent te Utrecht; John E, Gro- voi8, tandmeester te Amsterdam; dr. C. L. G. Becht, te 's-GravenhageH. A. Laan en A. W. An soms, beidon arts te Utrecht, en A. J. Bor, tandmeester te Utrecht. Een gouden feest. Op 16 Augustus a. s. viert do familie van den nestor dór Lcidsohc predikanten oen feest-, dat niet allen te beurt valt. De heer en mevrouw ds. Holstei vieren dan hun gou den bruiloft .Tevens is het dit jaar 50 jaar geleden, dat ds. J. Holster do ambtelijke be diening als leeraar aanvaarddo. Hot groot ste gedeelte van dien tijd (c.c. 40 jaar) woonde hij i-n onze stad zeker als een onzer eerzaamste burgers; en als predikant bij do Goreformcerdo Kork (afdeeling B op do Hcerongracht), in hot midden welkoi Ge meente hij thans con welverdiende rust ge niet. Op don aanstaanden Zondag, 14 Augus tus, in don morgendienst, zal ondor leiding van ds. G. Wisse Jr., den tegonwooicligon predikant dior Gemeente, dit dubbele gou den feest, met het jubileerend paar in hot raidden, openlijk worden herdacht. Voor do Gemeente Hcerongracht en voor volo vrien den van ds. Holstei voorwaar con belang rijke morgon. Naar aanleiding van dit jubilé schreef ds. Wisse Jr. in de „Lcidscho Kerkbode" o. a. liet volgende: ,,Op zichzelf is hot reeds een bijzonder voorrecht 50 jaar in den echt verbonden te zijn met elkaai maar, niet waar, aange zien dit gouden feest geldt onzen oud-loor- aar on zijn gade, zoo is dit ioit voor ons van gansoh bijzemdere on buitengewone bc- tcekoni8. To meer, daar het dit jaar ook 50 jaar is geleden, dat mijn hooggeachte ambtge noot de ambtelijke bediening aanvaarddo. Wat heeft hij al niet op kerkelijk gebied medegemaakt on aanschouwd Zelf diende hij achtereenvolgens dc ker ken van Vlissingon, Dinfcelooid cn Leidon mot buitongewoncn zegen heeft hij in die plaatsen gearbeid, en is in 's Heeren hand eoD middel goweost voor veler eeuwige bo- houdonis. Wat Leiden zelf aangaat, hij heeft zich hier in allerlei kringen vriondon weten to verworven. Zoowel in eigen Gemeente, als bij vele broeders en zusters in do Hcrv. Kerk heeft hij zioh beminnelijk gemaakt. Do kerk, welke hij dionde, ia tijdons zijn 40- jarig verblijf te dezer plaats gedurig uit gebreid. Wat al veranderingen c-n vei bete ringen 1 Ik vomd dozer dagen Ln hot Weekblad der Afgescheidenen, genaamd ,,Do Stem", in liet No. van 22 October 1852 het volgends bericht: 109) ,,En wie zijt gijl" vroeg Coralie in de grootste verwondering. ,,Is er nieuw ver raad in het spel'? Ik ken u niet, ik heb u nooit gezien." „Hebt gc mij nooit gezien?" herhaalde Gypsyen een glas water van 'ie tafel 6 nemende, waschte zij oogenblikkelijk de bruine verf van haar gelaat, evenals do r valsoh bijgewerkte wenkbrauwen; ten slot te nam zij de groot©, leelijke muts van het hoofd „Kijk nu nog eens, freule," zeide zij. Gypsy 1 Gypsy Darke 1" riep Coralie 5 uit. „Ja," antwoordde Gypsy, „ik dien hier reeds wekenlang als kamermeisje. Ik ben hot geweest, die al de briefjes van kapi tein Raymond hier binnengesmokkeld heb en 'ie uwe aan hem heb bezorgd. Ik kwam hier, vermomd en onder een valschon naam, uit vrees voor kolonel Desmond. U kunt mij vertrouwen." „Gij? Hebt gij dat gedaan?" zeide Cora lie. dc tengJos bruine handjes in de hare nemende. „Heb ik al diie briefjes aan u te danken TT vertrouwenO ja, duizend maal ja! Maar waar is Raymond? Waar 16 Kolonel Desmond Hoe zijt ge hier bin nengekomen? Hoe kan ik ontvluchten?" Zij beefde van zenuwachtigheid en kon Zlch haast niet op de been houden. '•Wij gaan regelrecht naar Eleonora's Wandeling, daar wacht do kapitein op u; het verdere is aan hem toevertrouwd. Hier hebt u een donkerder sjaal, freule; die wit te deugt in het geheel niet. Roberts is in diepen slaapzij slaapt zdó vaat, dat ze de eerste zes uur niet wakker zal worden. Om u de waarheid te zeggen, heb ik mij, terwijl zij sliep, van de sleutels meester gemaakt. En wat den kolonel betreft hmdie is naar Hampton, ten einde morgenochtend vroeg bij de terechtstelling van een armen zeeman tegenwoordig te zijn." „Wat zegt ge? Een terechtstelling?" vroeg Coralie verbaasd. „O, het is niets, dat voor u van belang is," antwoordde Gyps}' treurig. „Die man wordt morgen gehangen als moordenaar van Elecnora Desmond. Desmond heeft hem reeds sedert jaren vervolgd cn einde lijk door leugens in dc val gelokt." „Wat? Gehangen? Als de moordenaar van Eleonora Desmond? Wat meent ge tooh", riep freule Desmond ontzet uit. ,,E lebnor a Desmond is niet dood zij leeft zij is nooit vermoord zij is ja renlang in een krankzinnigengesticht op gesloten geweest ik heb haar daar zelf ontmoet wij ontvluchtten te zamen. Ik heb met haar gesproken zij leeft, even goed als gij en ik. Gehangen! morgen? Obreng me gauw bij Raymond. Die man moet gered worden Thans was het Gypsy's beurt om in de grootste verbazing de ander aan te staren. „Wat? Weet u goed wat u zegt? Des- mond zelf was de voornaamste getuige te gen hem er is een openbare terechtzit ting geweest hij werd beschuldigd van moord moord op uw eigen moeder. Mis schien hebt u dit nooit geweten, maar dan zal ik het u nu vertellen Eleonora Des- mond, lovend of dood, is uw eigen moedor. Heeft kolonel Desmond u dit nooit verteld Natuurlijk niet. Ik heb grootje Darke hoo- ren zeggen, dat hij niet wil'de, dat gij dit ooit zoudt vernemen," „Mijn moeder?" stamelde Coralie, ,.hoe weet go dat?" „Iodercon weet hot; iedereen behalve gij. Uw lieve voogd was bevreesd, dat u dan wellicht te nieuwsgierig zoudt zijn, aangaande haar lot. Men noemde u haar erfgename, maar nooit haar dochter. Waar is zij dan nu, als het waar is, dat zij nog leeft? Die man wordt morgenochtend vroeg gehangen. O, ik wist wel, dat hij hot nooit gedaan had. Hij heeft mij beoworon, dat hij onschuldig waal" „God, wees hem genadig, en red hom 1" riep Coralie hartstochtelijk. „Ik weet niet waar zij is. Zij verliet mij op ce>n nacht, in een eenzajne hut in het bosch, mijlen ver van hier. Zij is krankzinnig. Laten we ons haastengauw, gauwMisschien weet Ray mond raad Waar zijn de andere bedienden? Kunnen wij niet ontdekt worden in de gan gen „Als we voorzichtig zijn, en zachtjes loopen, geloof ik niet, dat er gevaar is. Maar wacht eens, gij verlaat hot kasteel voor onbepaalden tijd. Is er niets, dat u zoudt wen&chon mede te nemen?" Coralie keerde zich naar 'de tafel en nam uit de lade daarvan een grootendeels ver brijzeld medaillon, hetzelfde, dat grootje Darke maanden geleden aan kolonel Des- mond gegeven had. ,,Hier, Gypsy, dat is van u," zeide zij, „ik heb het weten te bewaren. Neem het misschien is het voor u van waarde. Ik geloof niet, dat do kolonel het ooit gemist heeft," „Ik denk, dat het hot portret van mijn moeder geweest in," antwoordde Gypsy bit ter, het gebroken glas en liet beschadigd portret ter hand nemende, „het portret van die moeder, die mij aan mijn lot heeft overgelaten cn nooit naar mij heeft omge zien, al die jaren, die Ut in ellende en jam mer bij de Darke's heb doorgebracht. Waar om zou ik dat willen bewaren? En toch," vervolgde zij met een snik, ik kan het niet weigeren, ik zal hot nemen, ja, dat zal ik. Misschien stierf zij en kon zij dus niet bij mij komen. Maar hierin kunnen wc ons nu niet verdiepen. Kom, freule, hobt u den sleutel van Eleonora's Wande ling Coralie keek verbijsterd. „Vroeger heb ik dien. sleutel gehad, maar die is in het bezit van mijn kleine kame nier, Tressy, en waar 'dio is, weet ik vol strekt niet. Wat moeten wij nu beginnen?" „Hier is de heele sleutelring van juf frouw Roberts, misschien is daar een bij, die er op past-. Wilt u eens zien, of u er een vindt?" „Waarlijk," antwoordde Coralie, „ik herinner mij nu, dat er twee sleutels op dio gang pasten. Ja, God zij gedankt, hier is do tweede; nu snel, snel l" „Ik zal de lamp dragen", zei Gypsy, „want het ia pikdonker." Het licht achter haar boezelaar houdend, volgde zij Cor-alie door de gangen. Juffrouw Roberts' sleutel kraste in het slot en bei den bevonden zich in do geheimzinnige spookwandeling. „Waar ie hij? Waar is Raymond?" fluis terde Coralie, de hand op het hart druk kend. Daar opende zich dc geheime deur in den muur, een gedaante sprong te voorschijn oi drukte haar aan het hart. „Hier, hier bon ik, Coralie! Eindelijk, eindelijk heb ik u dan weder in mijn armen, na al deze ontzettende maanden. Kom, lie veling, wc hebben geen minuut te vorlie- zen. Hot rijtuig staat buiten het hek; eer hot een uur verder is, zijt ge mijn oigon, wettige vrouw. Alles is veilig. Joc, de stal knecht, slaapt in don stal zijn roes uit. Kom lieveling, kom, we moeten ons haasten." „Raymond I" kreet zij, buiten ziohzelf van vreugde, zoowel als van vrees „O, Ray mond, red mij, laat mij nooit, nooit meer van u gaan „Nooit, nooit meer, lieveling! Slechts over mijn lijk heen krijgt Blackwcll Des- mond u weer in zijn macht. Doe nu dc lamp uit, Nancy Dom, en volg ons. Gij znlt niet onbeloond blijven1 voor het 'deel, dat gij in do redding gehad hebt." „Nancy Doml" herhaalde Ooralic, „zoo heet zij niet. Zij is Gypsy Darke; zij heeft iedereen op het kasteel om den tuin geleid, evenals u. „Gypsy Darke 1" riep Raymond uit, haar inde grootste verbazing aanstarende, „dat meisje van mijn ouden vriend den smokke laar, Steef Darke? Het meisje, waarvoor Arthur Desmond bijkans zijn leven verloor zijn aanstaande vrouw, naar hij mij zelf verteld heeft. Hoe is het mogelijk?" „Spreek dddr nu niet van." zeide Gypsy gejaagd. „We moeten aan andere dingen denken; ik heb ander nieuws voor u; Eleo nora Desmond leeft en morgenochtend, heel vroeg, wordt er een man als haar moorde naar opgehangen 1" (Wordt vervolfjd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1