N® 13637 Maandag 8 Augustus. A°. 1904. <§eze iQourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Officieels Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON, De erfgename van Desmond. IDSCÏÏ PRIJS DEZER COURANT I Voor Leiden per week 9 Oentei per 8 ma&nden i Buiten Leiden, per looper en waar egenten geeestigd lijn Frenco per post f 1.10. 1.30. 1.85. PRIJS DER ADVERTENTIEN: VaD 16 regels 1.06. Iedere regel meer 0.17$. - Grootje letters Daar plaatsruimte. - Kleine advertentiön ran 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het boasseeren wordt/" 0.05 berekend. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de re kening en verantwoording van do ontvang sten en uitgaven dezer gemeente over het jaar 1903, met al de daarbij behoorendo be scheiden, aan den Gemeenteraad is overge legd, te gelijk voor een ieder, gedurende veerbion dagen ter lezing nedergelegd op de secretarie dezer gemeente en in druk, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar zal worden gesteld. Geschiedende daarvan, ingevolge art. 219 der Gemeentewet, openbare kennisgeving 'door plaatsing in het „Leidsch Dagblad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. C. JUTA, Weth. loco-Burg, VAN HEYST, Secretaris. Leiden, den 6don Augustus 190-1. Iittndbouw-ongevalleD. Door het bestuur van het ,,Alg. Ned. Werklieden-Verbond" is aan den Minister van Birmenlandsohe Zaken een adres ge richt, waarin het schrijft: „dat nu de Ongevallenwet 1901 mot 1 Februari 1903 vol led g is in werking getre den, terwijl de administratieve bepalingen der wet met 1 Juni 1901 in werking werden gesteld, de omvangrijke werkzaamheid, ver bonden aan de volledige invoering van -o wet, achter den rug is „dat de voornaamste reden, bij de open bar© behandeling van het ontwerp-Ongeval lenwet aangevoerd voor het niet opnemen van don landbouw onder de bedrijven op welke de Ongevallenwet van toepassing is. daarmee is vervallen; „dat de bedrijven van landbouw, veehou derij, tuinbouw en boschbouw, ook al wordt daarbij geen kraohtwerktuig gebruikt tot vele ongelukkon aanleiding geven, terwijl het wel geen betoog behoeft dat het gebruik maken van eenig krachtwerktuig bij deze bedrijven do kansen op ongelukkon oanzion. lijk verhoogt; „dat het adresseerend bestuur het daarom in hoogo mate wensoholijk acht, dat thans zoo spoedig mogelijk de verzekeringsplicht tegen bedrijfsongevallen worde uitgebreid tot landbouw, veehouderij, tuinbouw en boschbouw, hetzij onder afzonderlijke rege ling, hetzij onder de bepalingen der Onge vallenwet 1901, behoudens enkele afwijkin gen in verband met het oog op den bijzon- deren aard dier takken van bedrijf; „dat niet alleen deze verzekeringsplicht noodzakelijk wordt geacht voor de arbeiders in genoemde bedrijven, maar ook op de in menig opzicht in even moeilijke levensom standigheden verkeerende kleine landbou- weits worde toegepast, die in hun bedrijf de plaats innemen'van een arbeider en bij ontstentenis zich moeten laten vervangen door een ander; „icdenen waarom voornoemd bestuur Uwer Excellentie verzoekt, het daarheen te leiden, dat een voordracht van wet betref fende verplichte verzekering tegen ongeval len in landbouw, veehouderij, tuinbouw en boschbouw spoedig bij do Tweede Kamer der Staten-Gcneraal worde ingediend." Leiden, 8 Augustus. Evenals vorige jaron zal op 81 Aug. a. a. de verjaardag van H. M. de Koningin alhier op feestelyke wyze herdacht worden door de leerlingen van het zeBde leerjaar der openbare en byzondere scholen. De feestviering zal ditmaal bestaan in een boottocht naar do Leeghwater, waartoe een zestal versierde booten noodig zullen zyn. Verleden jaar toch bedroeg het aantal leer lingen, dat voor deelneming in aanmerking kwam, van de 28 scholen 1136, en wel 690 jongens en 540 meisjes en dat getal zal dit jaar wel niet kleiner zyn. Zooals men weet, wordt door het gemeente bestuur ieder jaar voor dit doel f 1000 uit getrokken en wyzen Burg. en Weths. een commissie uit de hoofden der scholen en onderwyzere aan, die het feest regelen. Voor zitter dezer Commissie is de heer A. van der Harst, secretaris de heer G. de Jong Ezn. Bij Kon. besluiten van 20 Juli zijn de „Vereeniging tot bevordering van den bouw van werkmanswoningen te Leiden", geves tigd to Leiden, en de vereeniging „Volks- woningon", gevestigd te VGravenhage, toe gelaten als vereeniging uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werkzaam. Bij de axamena der Ned. Toonkumste- naar8-vereeniging zijn te 's-Gravenhage ge slaagd: voor piano (1. o.) de damee J. M. E. van Steeden, uit Leiden; mevrouw V. G. Kruijswijk-Lanteius, uit Amsterdam, en de heer R. O. van der Vossen, uit Bcnnebioek. Voor het examen voor de hoofdakte is geslaagd in Den Haag mej. W. J. Eyndho- ven, van Leiden; te Groningen de heer J. 8. O. van Dijk, te Woerden. By de heden gehouden openbare ver- kooplng van cokes van partyen van 100, 60, 10 en 5 H.L waren de pryzon f 44, f 22.60, f 4 60 en f 2.80. D8. J. L. Schouten, te Hazerswoude, hoopt Zondag 25 Sept. a. s, des avonds te zes uren te Watergraafsmeer, zijn intrede te doen, na 'des voormiddags tien uren be vestigd te zijn. door prof. dr. H. Bavinck. Algemeen© Synodo der NecL-Herv. Kerk. Na aanvulling der agenda stelde Zaterdag de president het rapport aan de orde over de adviezen der provinciale kerk besturen en de olassicalo vergaderingen over de voorgestelde wijziging van art. 8 a la van het reglement op het examen. De aan bevelende conclusie wordt aangenomen, waarna het advies ter tafel komt der com missie ad hoc over het verband, te leggen tusschen de weazemkapel te Neerbosch en de Nederlaiadsche-Hervormde Kerk. Het voorstel der oommissie is om deze zaak in handen der Synodale Commissie te stellen, welk voorstel door' de vergadering wordt aangenomen. Prof. Gooeaen brengt rapport uit over het door de Synodale Commissie goedgekeurde regiem-ent op de kerkelijke archieven. Het rapport erkent d© bekwaamheid, waarmede dit reglement is gemaakt, maar spreekt twijfel uit of het niet te zwaren last legt op do verschillende kerkelij 3 besturen en stelt voor een nadere regeling uit te stellen, ge bruik makend van do tot hiertoe bewezen groote diensten door dr. Hulsebos. Heden voortzetting. Weinigen hebben het geweten, dat Breda Zaterdag de eer genoten heeft be zocht te worden door den gouverneur-gene raal van Ned.-Indië, Z.Exc. Yan Heutsz. Aan don heer in gewoon wan delkoe tuum, die zonder eenig teeken zijner waardigheid, zooider zelfs een ridderorde in hot knoops gat, door de straten reed, was het dan ook niet t» zien, dat hij de held van Atjeh en de nieuwe onderkoning van Indië was. Niettemin horkon don enkelen hem, die dan eerbiedig den hoed afnamen. Z. E. gebruikte den lunch in „Hotel Flora". Daarna brachten de heer on me vrouw Van Heutez een bezoek aan den gou verneur der K. M. A., generaal Sabron, terwijl 3 familie van den Gouverneur een uitstapje ging doen in de omstreken. Na het bezoek aan den gouverneur der K. M. Academie reed het echtpaar Yan Heutsz don weg op naar 's Prinaenhage. Een aantal kiezers stelden de heer D. Vincent, te Holten, watergraaf van het wa terschap 'do Schipbeek, candidaat voor de Provinciale Staten in het district Marko- loo. Naar men verneemt, zal van Antir., E.-K. en Christ.-Hist. zijde candidaat worden ge steld de heer L. H. gnaaf Sohimmelpenninok van Nijenhuis, te Diepenheim. Vrijdagavond vertrok „De Hoop" uit Leith weer naar de Noordzee, om daar over een paar weken weer bimnen te vallen. Het schip heeft order 15 September in IJmuiden te zijn. Tot predikant bij do Ned.-Port. Isra- elietisohe Gemeente te Curasao is benoemd de heer D. I. Quorido, te Amsterdam. In de grensgemeenten van oostelijk Zeeuwsch-Vlaandern circuleert een adres aan don minister van financiën met ver zoek, in de nieuwe Tariefwet den invoer van brood te belasten met een inkomend reoht van 4 per 100 kilogram. „Hot Centrum" meldt, dat, ten einde in het tekort op de gewone middelen te voorzien, zeer waarschijnlijk zal worden voorgesteld een verhooging van 'don accijns op het gedistilleerd en het heffen van eenige opcenten op de bedrijfs- en vermogensbelas tingen. De commissie van liquidatie dor Hoar- lcmBcho Tramway-Maatschappij hoeft den Baad van Haarlem vergunning gevraagd om do concession, vergunningen en rechten van erfpacht, bij verschillende besluiten aan de Haarlem sche Tramway-Maatschappij verleend, te mogen overdragen op dezelfde voorwaarden, aan de op te riohtcn Haar lemscho Tramweg-Maatschappij, B. en Ws. stellen voor, dat de Baad zich bereid zal verklaren die vergunning te ver kenen, indien voldoende zekerhoid bestaat over de volgende punten: a. dat in de statuten geen wijziging zal worden gebracht tenzij met goedkeuring van den Raad; b. dat de concessie noch geheel noch ten deele aan anderen zal worden verhuurd of op andere wijze ter exploitatie zal worden gegeven, tenzij met toestemming van den Raad; c. dat de nieuwe conoeesionarisse na af loop der concessie, welke tha-ns door de Haarleansche Tramway-Maatschappij zelve wordt geëxploiteerd, die exploitatie nog ge durende een nader door den Raad te bepa len termijn ten hoogste van één jaar op dezelfde wijze voor haar rekening en ri sico zal voortzetten, en gedurende dien tijd een eVentueelen nieuwen concessionaris 'de gelegenheid zal Laten, om, met inachtneming van de door B. en Ws. ter voorkoming van storing in den dienst te geven voorschrif ten, een trambaan en hetgeen daarbij be hoort aan te leggen. De minister van oorlog, genoreaal Ber- gansius, vertoefde Zaterdag met zijn adju dant to Geertruidenberg, om een bezoek te brengen bij het 5de bataljon 6de regiment infanterie. Dit bezoek hield verband met de Kazor- neeringplannen in het algemeen. Het stoomschip „Flores", van Amster dam naar Batavia, vertrok 6 Augustus van La Pallioe; de „König" (uitreis) arriveerde 5 Augustus te Marseille; de „Yang Tszo", van Singapore naar Amsterdam, passeerde 0 Aug. Suez; de „Dardanus" arriveerdo 6 Aug. van Batavia to IJmuiden; de „Her zog" arriv. 6 Aug. van O.-Afrika te Rotter dam; de „Oengaran" vertrok 6 Aug. van Rotterdam naar Java; de „Prins Maurits" arriveerde 6 Augustus van West.-Indië te Amsterdam; de „Solo", van Batavia Jiaar Rotterdam, is 6 Augustus Sagrès gepas seerd; do „Elbing", van Java naar Amster dam, arriveerde 7 Augustus to Suez, do „General" (thuisreis) vertrok 5 Aag. van Port-Said; de Koningin-Regen tos' var Amsterdam naar Batavia, passeerde 7 Aug. Perim; de „Oranje" arriveerde 7 Aug. vaa Batavia te Amsterdam; „President" (uit reis) arriveerde 6 Aug. te Adem; de „Prinz- Regent" (thuisreis) vertrok 6 Aug. van Zan zibar; de „Statendam", van Rotterdam naar Nieuw-York, vertrok 0 Aug. van Bou logne sur Mer; de „Zeeburg", van Savan nah naar Rotterdam, passeerde 7 Augustus Wight. Koudekerk. Aan mej. A. Koyzor echtge noot© van J. Ravensbcrgcn alhier, is, over eenkomstig de bepalingon dor Militiowet, een vergoeding toegekend van /0.85 voor eiken dag, dien haar man ondei de wapenen moet doorbrengen. J. 1. Zaterdag is bij don slachter J. Groen, alhier, alwaar oen aan miltvuur ge storven rund in do schuur had gehangen, onder toezicht dor politie die schuur en de omtrek er van en olies hetgeen in aanraking was geweest met het rund, op de gebruike lijke wijze volgens de wet gedesinfecteerd. Lisse. Beroepen is bij de Chr. Gor. Kerk alhier 'de weleerw. heer J. de Bruin, oandidaat tot den H. D. Kota. besluiten. Bevorderd: tot oommiee der posterijen 2de klasse G. Hoe for, thans commies der posterijen 3de klasse; tot commies dei posterijen en telegraph ie 3de klasse, J. P. A. Kater, thans commice der posterijen en telegraphie 4de klasse. Pensioen verleend aan: J. H. Letzor, tea bedrage van 32 's jaars; H. M. W. van Meel, ton bedrage van 220 's jaars G. J. Een ink, ton bediage van 144 's jaars. Bij beschikking van den minister van bmnenLandsche zaken is voor het tijdvak van 10 Aug. 1904 tot en met 31 Aug. 1905, benoemd tot assistent voor de natuurkunde en do electrotechniek aan de Polytechnische School te Delft, G. C. Snijders, werk tuigkundig ingenieur, adjunct inspecteur van den arbeid te Broda. Door den minister van koloniën zijn gestold tor beeohikking van den gouvor- nour-generoal van Nod.-Indië, om te wor den benoemd tot onderwijzer der derd© klasse bij het openbaar Europccsch lager onderwijs daar te lando, P. R. Huyboa en F. B. Sand era. Post en Telegraphie. In hot poetkantoor te WasscDaar zal 12 decor een op Leiden aangesloten rijkstclë- phoonburcel geopend worden. De diensturen zulen zijn: 7.30—11.30 's ochtends, 12.30—4 en 78.30 's namiddags. Op Zondag zal ar geen dienst zijn. Staatsexamens. Aan het staatsexamen tot toelating aan de univoraitedt namon deel van 4 tot 0 Augustus 7 candid aten voor de faculteiten der godgeleerdheid, enz.; toegelaten rijn 8 oandidaten, de hceren A. P. Öroenewe- gen, P. A. J. van Hal en mejuffrouw E. P. R o or d a; voor do faculteiten der geneeskunde, enz. werden 7 candidaton ge ëxamineerd; toegelaten is een candidate mej. E. D. B r u in s; beide diploma's wor den gevraagd door een oandidaat, die is toegelaten, de hoer J. 0. J ager; geduren de don loop van het examen trok zich een candidaat terug .Het examen wordt voort gezet mot drie candidaton. Na voortzetting van het examen is van do vorige groep als nog geslaagd de heer G. M. A. A. Linde man voor diploma A. Algemeene Bond van Katholieke kiesverenigingen. Het ooncept-regloment van dezen Bond, tot oprichting waarvan don 30ston Mei in een vergadering te Utrecht, bijeengeroepen door mr. J. van den Bicsen, in beginsel be sloten werd, is, naar „De Tijd" meldt^ thans gorcod on aan dc besturen dor katho lieke kiesvoreonigingen voor dc Tweede Ka mer toegezonden mot een begeleidend schrij ven, waarin wordt verzocht dit reglement te willen behandelen in 'de kiosvcrccnigingen en dan duaruit afgevaardigden to zenden, met een zoo nauwkeurig mogelijk omschre ven mandaat, naar dc constituecrendo vor- gadcring to Utrecht op Zaterdag 16 Octo ber. Uit het ooiiocpt blijkt, dat de Bond zal bestaan uit Centraio of doarmede gelijk te stellen k i es vereen igingen, welker werkzaam heid ziah uitstrekt over een geheel district voor de Tweede Kamer. Het doel ia de sa menwerking der katholieke kiezers in Ne derland to bevorderen door gemeenschappe lijk overleg omtrent de te volgen richting, hot vost te Btollcn program en do te nemen algemeene maatregelen, een en ander zoo noodig in overleg met do vertegenwoordi gers van andere politieke partijen. Dc aan gesloten kicsverecnigingcn behouden haar zelfstandig karakter bij het stellen van can didaton; het Bondubeatuur zelf stelt geen candidaton, doch is bevoegd dcsverlangd do, oandidatcn dor kic6vorcenigingen aan te be velen. Bij tusschentijdsche verkiezingen j kunnon de besturen der aangesloten vcrccni- gingen van het Bondsbestuur advies krij- gon over de te volgen politieke gedragslijn. 102) Een zijner vleugels scheerde langs haar wang. Hevig verschrikt vergat zij haar ge vaarlijke positie, zij wilde rich verweren, liet de handen los en viel met het hoofd naar omlaag op het kiezelzand neder. De val was zóó hevig, dat zij enkole oogenblikken half bewusteloos liggen bleef, Toemzij weder bijkwam, voelde zij zich door twee sterke armen opgenomen, een gelaat boog zich angstig over hair. „Hebt ge u bezeerd!" vroeg een haar onbekende stem fluisterend. „Arm kind, hebt ge u erg bezeerd!" Gypsy sprong op, rukte zioh los en keek ften vreemdeling met haar heldere bruine kijkers doordringend aan. „Neon, dat wil zeggen, ik geloof het niet, mijn botten zitten alle nog op hun plaats, zou ik zeggen. Maar wie zijt gij Ik heb niet het genoegen u te kennen, dat weet ik zeker, on toch schijnt ge hier op het kasteel good thuis te zijn, dat gij den weg hierheen weet" „Wie ik ben!" reide hij met een glim lach om de fraaigevormde lippen. „Ja, eer ik dat vertel, wenschte ik eerst gaarne te ■weten of het wel veilig is dit te doen. Gij rijt zeker een der dienstboden „Het kamermeisje, als het u belieft, Nanoy Dom, mijnheer", Antwoordde rij. „Ik durf rond voor mijn naam uitkomen al Bobijnt u daar bevreesd voor." „Wat deedt gij daar!" vroeg hij langs den muur omhoogziende naar het venster, waaraohter de lamp brandde. „Wildet ge naar de kamer van freule Desmond klim men! Ik weet, dat het haar venster is. Zij schijnt dus zoo afgezonderd gehouden te woiden, dat zelfs de dienstboden haar niet mogen zien! Ik had u kunnen waarschu wen dergelijke pogingen niet te beginnen. Twee nachten geleden trachtte ik hetzelfde te doen als gij zooeven en zoo wat met het zelfde gevolg." „O, dus zijt gij het geweest! Hm 1 Gij! Laat me u eens even goed aankijken, aJs het u belieft. Zijt gij familie van die dame, dddr „Ik ben haar beste, haar allerbeste vriend. Ik ben haar aanstaande echtgenoot, Rolfe Raymond, om u te dienen, meisje. Ik ben overtuigd dat ik u vertrouwen kan, dat zegt mij de klank van uw stem." „Zeer verplicht voor uw goede opinie. Ik hoop, dat u welvarend zijt, mijnheer Ray mond. Tracht me nu maar niet om den tuin te leiden, tracht me niet te bepraten of door fooien over te halen, want dan rijt ge aan het verkeerde kantoor, mijnheer. Zeg me ronduit, wat hebt gij hier te doen!" „Ik wenschte freule Desmond te spre ken. Ik zoek een gelegenheid of een middel om haar een boodschap te doen toekomen. Ik geloof, dat zij hier tegen haar wil opge sloten is, voornamelijk om haar van mij verwijderd te houden. Is er niets, waardoor ik u zou kunnen overhalen mij hierheen te helpen, juffrouw Dom?" Nancy, als het u belieft. Wel riet u het is misschien wel mogelijk, dat ik u van dienst kan zijn zonder belooning echter, denk daaraancan zulke dingen geef ik niet. Ik beb mijn eigen redenen waarom ik u zou willen helpen. Wat moot ik voor u doen!" „Zeg me eerst, hebt gij freule Desmond wel eens gezien! Weet go iets van de kamer, waarin men haar gevangen houdt!" „Ik heb haar twee of drie keer door het sleutelgat gezien. Veel kan men er wel niet door zien, maar de kamer schijnt mij fraai en gerieflijk te zijn ingericht. Ik wilde juist daarstraks ook probeeron of ik haar niet te spreken kon krijgen. Ik zou zoo graag van haar zelf willen hooren, hoe of zij het daar vindt." „Ik mag u wel eerst waarschuwen," rei Raymond, „dat het hier erg gevaarlijk is. „De staljongen van kolonel Desmond, Joe, wordt reeds sedert weken, bij den westelij ken vleugel, als nachtwacht gebruikt. De kerel heeft echter ook zijn zwakheden, zoo als ieder van ons, en op het oogenblik kunt gij hem stomdronken bij de paar den vinden. Gedurende dergelijke gunstige oogenblikken heb ik reeds herhaaldelijk steentjes tegen het venster geworpen en ben ik nu overtuigd, dat zij dit van binnen niet zelf openen kan. Thans heb ik enkele woorden op dit stukjo papier geschreven, zoudt gij nu kans zien haar dit in handen te spelen V' „Heel gemakkelijk zal dit niet gaan," rei het kamermeisje. „Eens ben ik voor de deur barer kamer ontdekt, als men mij nog ééns 6napt, word ik onmiddellijk weggojaagd an dan was alles verloren. Maar weet u wat, sohrijf maar raak, ja, schrijf maar raak. Ik kan het stukje papier altijd bij mij houden en men kan nooit weten of ik niet, bij toe val eens met haar in aanraking kom. Raymond haalde zijn notieiebockj o te voorsohijn, scheurde er oen beschreven blaadje uit, dat hij opvouwde en Nancy overhandigde. ,Ik zeg u eerlijk, 'dat ik in do verste verte niet weet, hoe het in haar handen te krijgen," zeide zij, „maar ik vieok, dat God er wel een weg voor vinden zal."' „Laat ons hopen en bidden, dat dit zoo wezen moge," antwoorddo Raymond. „Als het u gelukt haar dit te overhandigen, dan krijgt gij ook een antwoord er op. Hier, in dit gedeelte van den tuin, moet ge niet meer komen, anders valt ge in Joo's klau wen. Er is echter een klein prieeltje, aan het eind van het torras. Daar zal ik u mor genavond, op dezen zelfden tijd, wachten. Doe uw best mij niet teleur te stellen." Zij keek hem treurig en medelijdend in do van liefde stralende oogem „Hebt go haar zóó lief!" vroeg zij, een voudig. „Meer dan iemand anders ter wereld, meer dan mijn eigen leven 1" antwoordde hij, terwijl hij er zich op hetzelfde oogen blik over verwonderde, dat hij zich zoo vet- rtouwelijk uitliet tegen een kamermeisje. „Ik zal in hot prieeltje komen," zeide zij. „Ik zal u bericht van haar brengen als ik leef. Maar nu moet ik naar binnen. Goe den nacht, mijnheer Raymond, ik zal goed zorg dragen voor uw liefje." Zij boog voor hem met een ernstig ge zichtje en snelde daarop naar de keuken terug, Rolfe Raymond's briefje in haar boezem verbergende, te zamen met dat an dore kostbare 'document van Graven. Ge lukkig ontmoette rij niemand, rij stak haar kaars aan en ging regelrecht naar bed. Den volgenden morgen, toen juffrouw Roberts bet ontbijt gereed maakte voor de zieke daino, kwam het kamermeisje, Nanoy Dom, in de keuken. IJverig hielp zij mede. con en ander op een blaadjo to zotten en toen dc oude huishoudster zich oven om keerde, liet zij in een /Ogwenk een klein stukje papier in het kleine keurige suiker-, potje glijden, deed er even snol het deksel tje weer op en onschuldig a's een zuige- ling bracht juffrouw Roberta even Later het minnebriefje eigenhandig aan Coraho. XL. Do oude gerechtszaal te Hampton was stampvol en nog steeds stroomden do mon- sahen naar binnen Mannon cn vrouwen, rijken en armen, hooggcplaalaten en ncdo- rigen namen iedere zitplaats in en vulden elk hoekje, waar sleohts hot kleinste staan- plaateje te vinden was, trachtende allen, over elkanders schouders heen, een kijkj# van don gevangene te krijgen. Die gevangene was de moordenaar van Eloonora Desmond: Casper Craven. Er heersohto een doodoolie stilte; mon had, zooals mon zegt, een speld kunnen hooren vallen. Een ieder wist, dat die man daar stond om zijn vonnis to vernemen en dat dit vonnis was de dood. Wordt irioolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1