wmlïl GEDARD DEE, 1000 Kt 2 fclgrancii irteiM. CONCERT. Stoomtram QAAHLEI LEIDEK. Restaurant „In den Vergulden Turk". So 13628 LEIDSCH DAGBLAD. DONDERDAG 28 JULI. TWEEDE BLAD. Anno 1904 GENEZEN. Anekdoten. Goede oplossingen ontvangen van: Nieuwe Raadsels. 155 Gulden, AGENT: Breestraat 28. BÊEÜhlESSE. Tons los» soirs SOUPERS ET PLATS DU SOIK. Wegens de ongekend lage prijzen is het vervoer van Bestel- en Vrachtgoe deren per Stoomtram het voordeeligst. Goederen worden vervoerd naar Oegstgeest, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Heem stede en Haarlem om 7 u. 22 en 11 u. 15 V.M. en 3 u. 10 en 7 u. 04 N.M. Amsterd. tijd. Inlichtingen worden verstrekt aan het be- stelkantoor Clarasteeg No. 2 nabij de Mare. i Photographie BONGENAAR, 27 Apotheker adijk 27. In een nauw, klein straatje stonden wel see eendere, kleine huisjes, en in elk hui*je Woonden wie kinderen met hun oudere. Een van hen wae een ongelukkig jonge- 'Ijje; hij zat hoog in de schouders en had een krommen rug. Thuis hielden ze veel van want hij was goed en vriendelijk, en pooit hoorde hij daar een leelijk woord om zijn mismaaktheid. Toch was hij niet gelukkig, en menigen avond huilde hij in bed bittere tranen. Als de kameraadjes uit de straat recht vrool'ijk en opgewonden waren, noemden ze hem meestal ,,bult" en kromme", of ga ven hem nog leelijker bijnamen. Hadden zo geweten, hoe het hem zeer [deed, ja ik geloof zeker, zo hadden het niet weer gedaan, maar hij klaagde noodt en zij vermoedden hert niet. Een der huisjes werd op een zekeren dag 'door zijn bewoners verlaten on de buurtjes keken met nieuwsgierigheid naar de nieu we speelkameraden uit. Lang behoefden ze niet in spanning te blijven; don volgenden morgen reeds zagen zij een wagen met huis raad voorrijden, en toen ze uit de school kwamen, was er een aardig klein meisje, dat zioh aansloot, om mode te spelen. Den tweeden dag reeds was het hun j uist, alsof ze altijd mede gespeeld had, en nie mand dacht meer aan de vertrokken buur tjes. Toen gebeurde er echter iets, dat on zen armen jongen heel gelukkig maakte. Het troepje was weer te zaaien geko men en spoedig was beslaten, wat te spe len. Krijgertje zou het ditmaal zijn. „Wie zal 'm wezon?" was de eerste vraag, en toevallig riepen twee stemmen te gelijk: „Hein, de Duit." „Hein, de bult." Nooit had de arme Hein het zoo akelig gevoeld als juist dien dag. Hij schaamde pidh voor het nieuwe buurtje, en had moei te zijn tranen te bedwingen. En zij, bij het hooren van dien scheld- naam, keek onwillekeurig naar het mis maakte jongetje, en raadde zijn verdriet. Een groot medelijden voelde zij opeens en Hein aan de hand meetrekkende, riep ze: „Ik speel niet meer met jullie. Ik vind jul lie akelig, aüomaal. Ze nam hem mede naar hot huisje, waar zo woonde, en Hein was den koning to rijk, toen zij hem vroeg samen een van li Star prentenboeken te bekijken. Op het ptoepje voor haar woning zaten ze, en dach ten heel niet meer aan het opgegeven tpel. Den volgenden dag na schooltijd speel kin ze ook niet mee; een tweede boek werd te voorschijn gehaald, en zo hadden weer /vteel acfei'k. En de overigen? Eindelijk werd de verzoeking een van hen te machtig. „Laten we toch vragen, of zo weer mee doen," riep ze tot de anderen, „het gaat zoo saai en vervelend." en meteen was zo het tweetal al genaderd, en vroeg het hun Nu, Hein was nooit lang boos en evenals zijn vriendinnetje dadelijk boreid. Maar de bedde jongens, die den vorigen dag „Hedn de bult" geroepen hadden, Bjpraken even samen wat af, en toen ze bij bet groepje kwamen, zeiden ze: „Hem, we !i Tton je nooit weer scholden." Toen ging het spelletje zijn gewonen tang, en ze hadden allen veel ploizier. moent wee.r hoorde Hein van de buurtkin deren scheldnamen om zijn mismaaktheid. In grooten voorraad: Schuif- en Dourkoz|Jnen, losse Deuren, Binten, Bibhout, Planken, vuren Battems, en Blaten, Am. gr. Platen, marmeren Tegels, Dakpannen, enz. 1068 11 F. VAN DER WAALS, Hooge Rijndijk 170 B, Zoeterwoude. Altijd verstrooid. Professor (die bij het hengelen zijn worst als aas aan zijn hengel ziet): zou ik in ge dachten don rogenworm baj mijn ontbijt opgegeten hebben (Ingea. door Anna Bagker.) Zuinig. Kleine jongen: „Pa, heeft u gezegd, dat we wat zuiniger moéten worden?" Pa: „Ja jongen." Kleine jongen: „O, pa, koopt u dan een auto voor ons, dan slijten onze schoe nen niet zoo erg." (Ingez. door Jan de l'Eoluse.) Dé beste tijd. Meester: „Wanneer is het de beste tijd om de appels van don boom te halen, Keae: „Als dc hond aan do ketting ligt, meester." Jantje: „Papa, de meeater heeft gezegd, dat Willem een kalf was en zijn pa laat hem dat maar aansmeren." Papa: „Waarom dan niet, domme jon gen?" Jan: „Wel, dan is zijn pa toch een os." (Ingez. door Lina Holl.) Bij het examen. Lee raar: „Joost, wat ia een kogel?" Joost: „Een kogel'?een kogel ie een ding dat rondom rond is." Leeraar: „En jij Joost bent een ding dat rondom dom is." De jas en nog wat. Een wandelaar verzocht aan een heer. die hem achterop reed, of deze hom het pleizier wilde doen een jas, die hem lastig was, in zijn rijtuig te bérgen. „Gaarne", sprak de ander, „maar hoe zult ge uw jas terugkrijgen, als wij niet denzelfden weg uit moeten?" „Met uw verlof, mijnheer", was het ant woord: „ik zal er in blijven." (Ingez. door J. Maas.) Op den Jacht. Een jager, die zeer slecht eohiet: „Nu haasje, nu kunt gij uw testament wel ma- kon". (Hij schiet en mist.) Tweede jager: „Ja, ja, kijk maar, hij loopt al naar den notaris." (I' gez, door W. Wesselo te Voorschoten.) Onderwijzer: „Dc warmte doet de dingen uitzotien en de koude doet zo krimpen. „Jan, geef daar eens een voorbeeld van." Jnnr „Schcveningen en andere badplaat sen, mijnheer", 's Zomers zijn er veel meer menschon dan 's winters". Dienstmeisje: „Ik moet een kram hebben om er een schilderij aan op te hangen." Winkelier: „16 de schilderij groot?" Dienstmeisje: „Dat zou ik wel denken, want de heele familie staat er op." GEZELSCHAPSSPELLETJE. Do Yogolkoopman. Het gezelschap gaat in een kring zitten en één der speelsters staat in het midden; zij is de vogelkoopmsn. Nu laat zij zich dooi olke medespeelster don naam van een vogel toefluisteren en onthoudt die allo zorgvuldig. Vree6t zij ze te zullen vergeten, dan schrijft zij ze met potlood op een stukje papier. Daarna worden deze namen door den koopman luide genoemd en elke speel ster op de beurt gevraagd: „Vooi wolken vogel wilt ge u buiger. I Welken wilt gij een geheim toevertrouwen en welken een veder uittrokken?" De meisjes beantwoorden deze vragen naar welgevallen. Marietje zogt bijv.Ik wil voor een adelaar buigen, don papegaai mijn geheim toevertrouwen on den ekster ean veder uittrekken." De vogel, dien een veder uitgetrokken zal worden, moet een pand geven; hem, wien een geheim toe vertrouwd wordt, wordt iets in het oor ge fluisterd en degene, wien een buiging be loofd wordt, krijgt haai ook. Wie een naam noemt, die niet op de lijst van den vogelver- kooper staat-, moet ook een pand geren en wie zoo gelukkig was onder het spel goon veder uitgetrokken te worden, mag in het volgende spel vogel verkoop er wezen. Oplossingen Raadsels. i. Lippil. II. Krimpen. III. Leenbeendeengconteenpeen. IV. Huismuis. V. Geduld overwint alles. J. de Boer, D. Brittijn, W. Wendt, Oh. v. Ophuijsen, J. Loget, Br. Ballego, H Swea, N. Verhoog, E. Stolko, A. v. Wave- ren, P. Beun, J. v. Dissol, P. Leeman, F. Marquenie, W. Zomerdijk, B. Feld, A. Bo- kern, L. Mare, T. v. Voorthuyzen, H. Sas se, M. Sasse, H. Lens, J. Strijboa, C. v. d. Bergh, C. fv ran7., W. Schipper, R. Rip- baagen, H. v. Leeuwen, A Wassink, E. Veihaaif, A Ruigrok, EL v. Wingen, P. Boers, G. do Haan, N. ten Holt, R. Piket, I. Slagc/r, J. Slooo, H. v. Huizen, M. Tho- nus, E. Stoeha^ W. Mioog, S. Donkere, E. Bokooy, D. de Graaf, J. Schouten, H. de Wekker, A. v. d. Kloot, O. Bcorsbcóher, D. NoLl, L. Noll, J. de l'Eoluse, J. Vorhoevon, S. Poptie, H. v. Steyn, L. v. Nifterik, C. Janeen, J. Latcrveer, W. Brakel, W. Ooobveen, A de la Court, Oh. Sierag, D. Poptie, T. v. Duuren, S. van Duuren, M. Sloot», P. Leyenaar, I. oey, J. Sjardijn, M. Meyer, A. Wind, A. v. d. Horst, S. de Man, J. Paulidee, A. Saraber, B. v. Swiotcn de Bloin, D. Brittijn, J. de Vrind, M. v. d. Brink, A Hooks, F. Petit, G. Saraber, J. Smit, P. Fortanier, 0. Trol, J. on N. Beun, H. Diseevelt, 0. de Nie, A. Doeff, M. v. d. Waals, T. Wertor, H. Bognetteau, S. Kroononberg, 0. Juffer- mans, W. Hoogenstraaton, L. Trol, H. du Pon, F. Hollante, P. Bernard, J. Neufce- boom, A. Dirkee, A. Backer, J. Voret, F. Lowenetcijn, J. Maae, M. Blom mend aal, W. «de Jongh, D. Kloote, G. Marks, H. v. d. Walle, G. Koning», C. Bizot, P. Sneeuw, W. Trel, W. de Visser, H. v. d. Togt, M. Montanua, G. Leyenaar, F. Ho mer ik, H. Staats, L. Ibels, C. Vorwora, J. Rijstenbil, A. Halbmcijer, M. Halbmeijor, J. Janse, V. Onderwater, allen te Lei den. M. Nas veld te Voorschoten, C. de Lange te Oudshoorn, A. Goldberg te Hazerawou- dc, B. Diotz te Wassenaar, A. du Pan te Roelofarendsveen, J. Schim v. d. Loeff te Apeldoorn, G. v. Konijnenburg te Zoeter woude, P. v. d. Stel, J. Vink, P. v. Nie- fcork, K. de Jong te Zoeterwoude, A. v. Baohum de Boer te Bodegraven, A. v. cL Meij te Oagstgeest, P. Brauckman te Voor- •oboten, 0. v. Schie te Katwijk aan Zee, B. Hoxlooe te Soheveningen, Oer. Noort te Katwijk aan den Rijn, G. Kolkman, M. v. d. Loo, beiden te Zoeterwoude, P. L. Ka rens te Zoeterwoude, N. Wieringa, T. Lijk- les, bedden te Oldehove. De prijs viel bij loting ton deel A. de la Court te Leiden. (Ingezonden door H. Hoogoveen.) I. Noem eens 2 meisjesnamon. on 2 jongens namen, die, wanneer men zo omkeert, het zelfde blijven. Welke namen zijn hot? II. Vier lettere ben ik in 't geheel, Het hoofd er af een lichaamsdeel, Neemt men ze allo vier to zaam, Een plaats in Nooid-Holland is mijn naam. (Ingezonden door B. Hinkonkimper.) III. Mijn eerste deel klinkt ieder meneoh Zeoraak'lig in het oor; Mijn tweede zegt: de tijd ia daar Voor werk of voor kantoor, En mijn geheel roept u uit bed Bij onlioil of gevaar. Raadt nu eens wie ik ben En zegt het mij nu maar. (Ingezonden door D. Blöto.) IV. Ik ben een stad in Gelderland. Ontneemt men do laatste letter, dan ben ik een onmis baar voorworp voor den schoonmaker. Wel ke stad is dat? V. Mijn eerato ia onmisbaar in do school on mijn tweede is oen gToote boom, terwijl mijn geheel een stad in Zuid-Holland is. Wio ben ik? (Ingezonden door P. de Haas.) VI. Het zit in de vrouw, maar niet in den man, Hot zit in het bier, maar niet in do kan. Het tit in het varken, maar niet in het spek. Gij kunt hei niet raden, al raadt ge u ook gek. Correspondentie. Piet Boers, te Leidén. Uit jo briefje merk ik op, dat je heel veel pleizier in de rubriek hobt en er een eer in stelt, wanneer je naam ondor do goede oplossers voor komt. Zulke medewerkers zijn mij lief en ik twijfel er dan ook niot aan, of jo zult een trouwe raadsel vriend van mij blijven. Ina Donkerste Leiden. Hot zal mij be nieuwen welke anekdoten cn raadsels je voor mij gereed gemaakt hebt. Je oplos singen waren allen goed en jo work zag er netjes uitl Cornelia Beer steelier, te Leiden. Je IW wel gelijk, dat dc, door je ingezonden raad sels allo uit den ouden doos zijn. Maar... al plaats ik ze niet dadelijk, stel ik mij tooh voor er bij gelegenheid enkele van op te nemen. A. J. van Backum de Boer, te Bodegra ven. Heocft de zetter jo naam tweemalen fou tief geplaatst? Waareohijnlijk had je do vo rige malen je naam onduidelijk geschreven, maar nu heb ik er voor gezorgd, dat olk lettertje op zijn juiste plaats staat 1 D. E Noll, te Leiden. Heeft Zus al twee briefjes gehad on jij nog geen eon? Anne jongenJe moot echter begrijpen* dat ik alleen kan antwoorden, als de kindoren mij iets bijzondere schrijven Groot Lina van me en vraag haar of ze nu tevreden A. J. du Pau, te Roelof arendsveen. Ook mij aangenaam konnis te makon, je tevens dank zeggende voor do toezending van de nieuwe raadsels en anekdoten. Jij komt met je bijdragen flink uit don hoekIk zal een en ander nazien en wat or van geschikt is, in een der volgende nummers opnemen. Jo Schim van der Loeff, te Apeldoorn. Of ik "al eens te Apeldoorn geweest ben en hoe ik or do omstreken vind? Ik ga er juist morgen voor een dagje heen en zal jo miasdbien in hei volgend nummer ver tellen, hoe mijn uitstapje mij bevallen is. Pieter Beun, te Leiden. Ik ben hot mot do strekking van hot mij gezonden opstel letje, dat overigons niet onverdienstelijk is geschreven, niet geheol eens. Laat mij er echter eens over nadenken, dan zal ik je een volgende weck mododeelen, wat ik in overleg mot de redactie besloten heb. Annie van Waver en, te Leiden. De vori ge week heb ik jo oplossingen gemist en houd ook ik er voor, dat zij op jo reisje naar Amsterdam zijn zoek geraakt. Wat eon allerliefst postpapier 1 Zeker con ver jaardag-oadea ut je 1 Piet Leyenaar, Leiden. Ik beb aan je ver zoek voldaan en je naam alsnog ondei do goede oplossers opgonomon. Wat de inge zonden raadsels en anekdoten betreft, deel ik je mede, dat het mij natuurlijk, met het oog op de beperkte plaatsruimte, onmoge lijk is al Ion bijdragen zoo dadelijk een plaatsje tc vorlccnen. Al wat good is, wordt zorgvuldig door mij bewaard en geleidelijk geplaatst, terwijl het overige in dc groots 8nippormand terecht komt l Ida Bey, te Leiden. Waarschijnlijk is jo oplossing de vorige weck to laat in mijn bezit gekomen, maar nu heb ik er voor ge zorgd, dat - naam in dc courant vermeld staat. 1lend rik F. du Pon, te Leiden. Van je hnndtcokcning hob ik n i goede nota geno men, waarde viicnd, maar mag ik jo Joon opmerken, dat de kinderen hun naam dik werf zeer onduidelijk sohrijvon I Jo oplossin gen waren alle goed. Abraham Dirkse, te Jjtxdcn. Lees mijn correspondentie aan Piet Leyenaar maar eens en vees er van overtuigd, dat het zoo- veel mogelijk mijn stre\ n zijn zal, om allon kindoren een beurt te geven. Gccrtruida Eonings, te Leiden. Eon heelo reis naar Raamsdonkvcor. Jo zult nu zokor wel eens schrijven, hoc jo het in Bra bant maakt cn of je er veel pleizier hebt. En het uitstapje naai Katwijk? Hoc is dat afgeloopen Louise Hels, te s-GravelandHot is hot beste om jo prijsje aan het bureau van hot Lcidseh Dagblad af te halen, zoodra jo weer in do stad bont. Dc Uitgever zal het zekor wol zoo lang voor je willen bewaren G-ROOTE "V"OORRAAD N. V. De Nederlaudsche Staal-Iudustrie, voorheen H. E. OVINS Jr. GELOEBSCnESADE .tl - 33, ROTTERDAM. 2408 33 6221 80 Sallss et Salons pour J749 44 Enveloppen f 1.90, IOOO Kwltniitiën of Notn'» f 2.60, IOOO Briefkaarten (late qnaliteit) f 2 50. alle» bedrukt met naaiu, adres, enz. Handelsdrukkerij firma C. HOOYKER, Nieuwe Rijn 10. BU groote getallen voordeeltje pr|Jzen. 10480 10 .Leidseh De Administratie van het Dagblad" belast zieh met het plaatsen van Advertentiën in alie Bladen Kalkzandsteen- Fabrioken worden door ons zeer bill|]k ingericht, onder waarborg van goed werk en goed ver vaardigde waar. Doorgaans vinden door ons ingerichte fabrie ken goeden bfival. Beste getuigschriften. Om verdere inlichtingen wende men zich tot Stahl- u. Eisen-actien-Gesellscliaft, vorm. JUL. S0ED1NO v. d. HEYDE, KetelsmederU, Machinefabriek, Aplerbeok in West/alen. Fransche en Ned. correspondentie. 4078 48 Uit gewoon zand met toovuoglng van oen goring procont kalk kan mon mol kloino onkoeten DEGELIJKE BOUW STEU NEN vervaardigen, welke voor do in do open luebt verharde stoonon niot onderdoen en veel betor z|Jn dan gowono klolstoenon, voor wat vastheid en uitbrokkelon betreft. Knlkzundsteonen worden door vele over heden gebruikt; z|J leveren gezonde, droge woningon, z|J z|Jn do bonwstol «Ier toekomst. Telephoonn. 308. 6047 '20 ATELIER VAN OEN EERSTEN RÖIJQ. Arti&Uque werk. E3F" Billijke prjjzen. Specialiteit In Vergrootingen.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 5