fjo 13621 Woeiiedap 20 Juli. At 1904. (§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant." De onibinding der Eerste Kamer. FEUILLETON, De erfgename van Desmond. By EIDSCH DAGBLA PRIJS DEZER COURANT» Voor Leideo per week 9 Oosts i per 8 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gereetigd »ijn Franco per poet 1.30. 1.65. PRIJS DER AD VERTEN TIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17j. Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine advertentiön van 30 woorden 40 Oents oontant i ellr tiental woorden meer 10 Oents.Voor het Incassoeren wordt/"0.06 berekend. Leiden, 20 Juli. Gisteravond werd een druk bezochte ver* Eadoring gehouden van de nieuw opgerlohte Ned -Hervormde Kiosvereeniging, waarby voor- loopig reeds ruim 60 leden zyn toegetreden. Eon definitief bestuur werd gekozen, waarvan de namen echter nog niet bekend gemaakt kunnen worden. Zooals reeds met een enkel woerd is vermeld, heeft de oude Chrlsteiyk- Historlscho Klesvereenlglng „Vaderland en Oranje" zich hoofdzakelijk ln die nieuwe Vereeniging opgelost. Het advies van het Hoofdbestuur van den Chrlstelyk-Hietorlschen kiazersbond ln zake de laatste herstemming lU8schen do heeren Bots en Paul is aan deze vormverandering niet vreemd. De nieuwopge- richto Kiesveroeniging wenscht haar zelf standigheid te handhaven. H. M. de Koningin Moeder geeft morgen te Soestdyk oen diner ter eere van Generaal Van Heutsz, waaraan, behalve do leden van het Huis van H. M. de Koningin-Moeder, ver schillende autoriteiten zullen aanzitten. De generaal wordt te 4 u. 34 m. te Soestdyk verwacht en is ultgonoodlgd den nacht in hot Palels te biyren doorbrengen. Dr. A. Brestor, loeraar in de scheikunde aan de Hoogere Burgerschool te Delft, zal 1 September a s. geduronde veertig jaar aan die school verbonden zyn. Zyn talrUke oud- leerlingen, die indertyd Brester's voortreffeiyk onderwys genoten, zullen van dit aanstaande Jubileum zeker met belangstelling kennis hemen. Behalvo de leden van de belde Kamers der Staton-Generaal hebben ook do voorzitter en do loden van de Algemeene Rekenkamer een uitnoodiging ontvangen om 18 Aug. a.8. met een dame de oponiDg van den Nieuwen Maasmond en do onthulling van den godenk- ofalnlMyl Jrt A nH«l rtnr»r ITflro Majesteit de Koningin by to wonen. De Minister van Staat, mr. J. G. Glelch- man, lid van de Eersto Kamer der Staten- Gonoraal, te 's-Gravenhage, herdacht gisteren zUn 703ton geboortedag. Ondanks het biyk- baar de wensch was van den Staatsman dezen feestdag kalm te doen voorbijgaan, ontving hy van vele zyden hartelUke biykon van be langstelling. Beroepen is by de Nod.-Herv. Kerk te 's-Graveland ds. T. Lekkorkerker te Montfoort. Naar het „H. Dagblad" vomeemt, ligt ;it in het voornemen van den Gouverneur van Celebes, don heer Kroesen, ln April 1905 - "usioen aan te vragen en zich metterwoon hl patria te vestigen. Ook heeft dr. Snouck Hurgronje wegens malaria een éénjarig verlof naar Nederland aangevraagd. Onder de tallooze telegrammen van deel nemingsbetuiging by de familie van wyien Presidont Kiuger ontvangen, was er, zegt hot „H. Dagblad", ook een van Koningin Willielmina. Volgens eon telegram uit Qónöve aan do „New-York Herald" zou het stoffeiyk over schot van Paul Kruger heden uit Clarens naar ons land wordon overgebracht. Dr. Leyds Is to Montreux aangekomen, om met de familie te beraadslagen over de be grafenis. De minister van financiën maakt ln de „Stct." bekend, dat ten behoevo van 'sryks schatkist uit Boelofarendsveen Is ontvangen f 2.30, ter voldoening van to weinig betaalde registratie- en overschryvlngsrechten. De Broederschap van hoofdcommissarissen en commissarissen van politie ln Nederland zal haar najaarsvergadering houden op 14 September te Dordrooht. Morgen wordt de Erfprlnses v<?n Wied voor eenlgen tyd te Soestdyk by Hare Majesteit de KoDingln-Moeder verwacht. H. M. de Koningin-Moeder gaf de vorige week ten Paleize te Soestdyk een diner, waar aan genoodigd waren de Commissaris der Koningin ln de provincie Utrecht, baron Schimmelpenninck van der Oyo van de Poll en Nyenbeek en mevrouw, en verschillende autoriteiten uit de provincie. De voormalige geschutgietery te 's-Gra venhage wordt lngeriohfc tot eoherm en gymnastiekzaal voor de Normaal-schietschool. Heden nam M. Longkeek te Zegwaard dit werk aan voor f 2882. Het bericht uit Rottordam aan „Het Volk", dat de heer Mees, Kamerlid voor Rotterdam IV, in October a. s. zou aftreden en dat in zyn plaats zou gesteld worden de heer A. Plato, voorzitter der Kamer van Koophandel aldaar, is, naar „De N. Ct." met stelligheid kan verzekeren, volkomen onjuist. Aangenomen Is het beroep naar de Geref. Gem. te Oudshoorn, door ds. Van der Heyden, om.-pred. te Kralingen. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.- Herv. Gem. to Leeuwarden, ds. A. J. de Sopper, te Volzon. De 17do jaarvergadering van do Johannes- slichtlng te Nleuwveen zal gehouden worden Woensdag 27 Juli a. 8. ln het gebouw der stichting. Als sprekers zullen optreden ds. N. A. de Gaay Fortman, to Amsterdam, en ds. J. Koffleberg, te Zevenhoven. De Koningin en de Prina kwamen gLa te ren op Soesbdijk te één uur aan. De Ko ningin-Moeder met do vorstin-mo-eder van Waldeck wachtten op het bordee hen op. Do begroeting was allorhartelijkst. Een tal rijk publiek juichte het echtpaar geest driftig toe. Het Koninklijk echtpaar vertrok gister avond om half acht weer van Baarn per sneltrein naar Hot Loo. De Koningdn- Mocder en do vorstin van Waldeck deden het tot den trein uitgeleide. Ook de bur gemeester waa aan het station aanwezig. De menigte juichte. Aan don trein van 8 uur 14 min., die 0 minuten te Apeldoorn te laat aankwam, was vastgehaakt een salon wagen van de H. S.-M., waarin de Koningin en Prins Hen drik mot jhr. Staal en freule Schimmel- ponninok v. d. Oye, van het uitstapje naar Soestdijk terugkeerden. Nadat de salon wagen op het eerste perron wo<3 voorge bracht, begaf de Vorstelijke familie zich door de eorstenkl as-wachtkamer naar een gereedstaand rijtuig en reed, luide toege juicht door een zeer talrijk publiek, langs de Stationsstraat naar het Paleis. Do president Steyn met familie is te Baarn gistermiddag aangekomen. Hij werd opgewaoht door twee dochtertjes, die al daar op do kostschool Erica" zijn. Ook de andere leerlingen cn de directrice van deze kostschool begroetten den vroegeren president. De familie Steyn logeert in een hotel. Er wordt gemeld, dat de oud-presi dent van Oranje-Vrijstaat, de heer Steyn, zich voorstelt binnenkort een bezoek aan Deventer te brengen. De oud-president, wiens gezondheidstoestand aanmerkelijk is vorbeterd, gevoelt behoefte om vóór zijn te rugkeer naar Zuid-Afrika nog eens te ver toeven in de plaaEs, waar hij zijn sohooljaren heeft doorgobraohi, en zijn bezoek spruit in hoofdzaak voort uit den wensch om zijn oude schoolmakkers, voor zoover die nog in Deventer woonachtig zijn, weer eens te zien. Eonig offioiceil vertoon zou den oud- president onaangenaam zijn; het bozoek zal aan ook het karakter van streng incognito dragon. Zeer vermoedelijk zal de heer Steyn oen bezoek brengen aan zijn oude kamers in do Vleeschhouwerssteeg, dio hij een goede vijf en twintig jaar geleden bewoonde. (Ztv. Ci.) Het is thans zeker, dat H. M. de Ko ningin niet naar Ylissingon zal komen, om aan het Duitecho eskader een bozoek te brengen. H. M. de Koningin heeft den minister van marine, vioo-admiraal Ellis, cn haar adjudant, luitenant ter zee 1ste klasse jhr. Van Geen, in missie afgevaardigd, om vóór het vertrek van het Duitsohe eskader uit de Nederlandsche wateren, te Vlissingen admiraal von Kóst-er een afscheidsbezoek te brengen. Do missie nam deol aan den lunch aan boord van het admiraalschip Kaiser Wil- holm ID',, waar vióe-admiiiaal Ellis aan den Duitschon admiraal de ingenomenheid van H. M. de Koningin vertolkte met het bezoek aan eenige Harer havens. Do missie begaf zich eerst aan boord van de Hertog Hendrik" en van daar naar het Duitache vlaggesohip. De minister van marine en de vlagofficieren, keerden met den trein van 5 ureD, waarin te hunnen bohoevo co? ipartimenlen waren gereserveerd, woder naar Den Haag terug. Aan boord werd 0. a. het woord gevoerd door den minister en door den admiraal von Köstor. Toen het Spaansch oorlogskorvet „Nautilus", op weg naar Antwerpen, passeerde, loste dit schip de gebrulkelyke saluutschoten, hotwelk be antwoord werd door het Duitsch admiraalschip. Het vertrok van het eskader is bepaald op hedennamlddag ongeveer 8 uren. Te Parys, waar by woonde, is overleden de kunstschilder Hendrik Dirk Kruseraan van Elten, geboren te Alkmaar den 14den Nov. 1829. Zyn oploidlng genoot hy gedurende eon vyftal jaren van den heer Cornells LIeste te Haarlem, waarna hy zich naar Brussel begaf om zich aan do kunst te wUdonniet alleen met het penseel, doch ook met de etsnaald. In 1860 behaalde hy op de tentoonstelling te Amsterdam de gouden medaille. In 1866 vertrok hy naar NIeuw-York on keerde van daar in 1878 naar zyn vaderland terug. In Amerika stond hy hoog aangeschreven. In 1876 werd hy aangewezen om op de tentoon stelling te Philadelphia de belangen dor Neder landsche kunstenaars te behartigen od werd voor zyn vordlenston In doze door de Regoe- ring benoemd tot ridder van den Nedor- landschan Leeuw. In 1882 schonk by aan het stedeiyk museum te Alkmaar een 70 tal zyner etson, terwyi hot museum 2 zyner grootste etson heeft aangekocht. Zyn stoffeiyk overschot zal in het familie graf op de Algemeene Begraafplaats te Alkmaar worden bygezet, waartoe by zyn wensch had te kennen gegeven. ALkemade. Tot deelneming aan het voor bereidend militair onderricht hebbon zich alhier 48 jongelieden aangemeld. Leimuidoxu Een klpel van 4 gram! Zulk oen miniatuur eitje ls gelegd door een der hoenders van den heer N. v. I. Naar we vernemen, is het exemplaar aan „Artls" opgezonden. UUnftbufff* Gisteravond vergaderde de Afd. „Ryneburg" van het H. B. G. by den heer H. Coater. De opkomst was tameiyk groot en ook waren nog een drietal bestuursleden van de Zusterafdeeling te Katwyk aanwozlg. Als nieuwe leden werden aangenomen J. v. Iteraon Jr., A. Winters, A. v. Egmond Dz. en Philippo, Naar aanleiding van een circulaire, aan de leden gezonden door het Hoofdbestuur, ont stond een godaohtonwlsseling. De exporteurs schynen zich verbonden te hebben de prUren van de bollen laag to houden, ook de Boura was erg onwillig. De verschillende bospre- klngen brachten den leden nieuwe gezichts punten en leidden tot de conclusie, dat het wenscheiyk is niet zoo spoedig to verkoopen, althans niet voor te lage pryzen. Besloten word de veilingen van droge bloem bollen te doen aanvangen op 20 Juli a. 8. Tot assistenten by dozo vollingen word6n wegens het bedanken van de hoeren J. H. den Haan en P. Hoemskerk gekozen do heeron J. de Beat en 0. v. Schle. Noordwijkorhout. Zullen onze vruchten verdrogen of bevriezen? Hè bovriezen? Ja, bevriezen in vollen ernst. Zondag- naoht heeft het wel eenigszins gevroren, maar Dinsdagm. urgen vroeg waa aan som mige planten het ije goed zichtbaar. Het is zoo ongoloofbaar, dat zij, die zich anders •niet haasten, zich nu met oigen oogen zou den willen overtuigen, maar dan moeten zij zeer motineus zijn, wijl hot zonnotjo hun geloof anders op zware proef stolt. Niettemin is het een feit, dat het van jl. Maandag op Dinsdag ijs vroor. Maar droog blijft het ook. Zóó droog is hot, dat heulen", waardoor tot dusverre steeds ruim water van het duin stroomde, nu ge heel of bijna droog liggen. Men beweert, dat ook de waterleiding voor Amsterdam hieraan niet onschuldig is. Nu, dan zullen do Amsterdammers voor hot lekkere duin water, waarvan zij nu genieten, in de toe komst de heerlijke du in aardappelen van hier mooten missen, want het is ook een feit, dat elke druppel, welke op die wijze aan hot in de duinen gelegen tcolland wordt onttrokken, zich zal wreken, en zeer zeker zullen heijaron daar wèl schreijarcn wordon. Hoewel de oorzaak betreurende, vorhou- gen we ons, dat do feestelijke intocht van onzen burgemeester uitebol had. Wat zou 't gisteren een stofboel zijn geweest 1 Ook do landbouwer Jb. Oostdam had roden tot blijdschap. Een paar dagen geleden werd heel brutaal een zijner paarden uit do weide gestolen. Do dief, dio per fiets was, bond het aan zijn rijwiel em was roods to Ocgstgeest, toen het beest schok, losraak te on weer huiswaarts ging. Dat de dief weinig pogingen aanwendde om het dier weer machtig te worden, vond e,eu aldaar woonachtig Noord wij kerhouter reeds vreemd, maar dat hij zonder paard er van door ging, toen hij zich opgemerkt zag, vond onzo vroegere dorpsgenoot bepaald verdacht. Hij ving het paard op, stalde het on toen Oostdam enkele uren later na vraag deed, had hij tot zijn blijdschap zijn eigendom tegelijk terug. Sossonhoiin. Maandagavond word alhier een commissie van 16 leden gevormd, die zich ten doel stelt den verjaardag van H. M. de Koningin op Woensdag 31 Augustus a.0. feesteiyk te herdenken. In beginsel word aan genomen om op dion dag een foost voor do schoolklnderon en oen gekostumcerden optocht voor oudeien te organlsoeren. Wo zullon hopen dat de noodige gelden ook dit jaar weer byoenkomon on de 81ste Augustus op waardige wyze govlerd kan wordeu. Een ieder opene dus zyn beurs zoo wyd mogelijk, opdat dit natlonalo feest een schit terend verloop kan hebl en. Zegwaard. Door do politie ls procos verbaal opgemaakt tegen den landlooper J. H., dio wegens openbare dronkenschap ter ontnuchte ring naar het arrostantenloknal moest worden overgebracht en waar bleek, dat in oen zak welke by by zich droeg een doodo kip 011 tweo paar klompen waren geborgon. Na onderzoek bleek, dat by den landbouwer v. d. T. aan don Bleiswykschen wog een zak en iwoo kippen werden vermist, waarvan een met zoven kuikens, wolko reeds door J. H. hior woer waren verkocht. De dief is door do politie naar hot huis van bewaring to'e Gravenhage overgebracht. By Koninklijk boslult is H. 1'. K r u 11 benoemd tot buigeiü908ter der gemeente Peize en W. H. 0. van den Borgb tot burge meester van Pannerden. Mot ingang van 1 Augustus benoemd tot loeraar aan de Polytechnische School te Dolft, C. L. van der Bilt, Ingenieur by don toobnischon dienst van de ryketolegraaf in het district 'a Gravenhage. In verband met liet advies tot ontbinding der Eerste Kamer wordt or aan herinnerd, dat do eerste twee alinea's van art. 73 der Grondwet luidon: ,,Do Koning heeft het regt, om do Ka mers der Staten-Generaal, elke afzonderlijk of beide to znmen, tc ontbinden. „Hot besluit, waardoor die ontbinding wordt uitgesproken, houdt tevens don last in tot het verkiezen van nieuwe Kamers binnen veertig dagen, en tot het zamenko men der nieuw vorkozon Kamera binnen tweo maanden." „Do Nicuwo Courant" ontvangt een bo- slisto tegenspraak, dat aan liet aan de pers toegezonden bericht betreffende het ont-, bindingsadviea van het ministerie aan H, M. de Koningin, hot karakter toegekend zou mogen worden van een officious com-' muniqué. Noch van regcoringswcge, noahl door een regccringsporaoon ia zoo meldt, men aan dat blad tor bekendmaking aan do pers eenige medodcoling verstrekt. [De ze tegenspraak wordt door het „Haagscho' Correspondentie-bureau bevestigd.] 76) „Ik houd mijn ooren dioht en kan u niet verstaan, maak dat ge wegkomt; gij ver spilt uw adem tevergeefsantwoordde Gyp- Even later scheen hij waarlijk to zijn af getrokken. Er heorschte een ongewone be drijvigheid aan boord. De wind loeide op oen vreemdsoortige wijze. Ze begaf zich op nieuw naar hot kleine venster en bemerkto, dat buiten tastbare duisternis lieerschte De „Amalia" Lag nog steeds onbeweeglijk op het water, de ooeaan had een loodkleu rige tint. Monsieur le capitaino had zioh zeker van het sleutelgat verwijderd, ton ein de de noodige bevelen op het dek te gevon. „Daar komt een storm opzetten," mom pelde Gypsy bij zichzelf. „Nu kan ik van nacht mijn bootje niet op het water bren gen." Iutus8chen hoorde zij, boven zich, de be manning druk bezig met het roven der zei len. Nauwelijks waren zij echter met een zeil gereed, toen een ontzettende schok het trot- scho vaartuig van voor- tot achterstoven deed sidderen en kraken. Een vreeselijfce stormwind stak eensklaps op, een donderen de windvlaag joeg over heb water, recht te gen de „Amalia" aan. Een oorverdoovend gekraak en 'do groot© mast viel gebroken over boord, allo nog niet gereefde zeilen met zich mee trekkende. Monsieur lo capitaine stond met den roe per in de hand op den achtersteven. Hij beval den mast, met do cr aan zitten de touwen, te kappon, maar nog eer do woorden goed en wol uit zijn mond waren, volgde een tweede, zoo mogelijk nog ontzet- tender windvlaag. Do voormast kraakte, waggelde en sloeg eveneens overboord; een reusachtige golf verrees, als een wit 6pook, in do angstverwekkende 'duisternis omhoog en deed het sohip voor een oogonblik in een afgrond zinken, toen sloegen de golven van alle kanten over het dek. Een vreeselijke angstkreet klonk een enkel oogenblik boven het donderen der elemen ten uit, monsieur le capitaine was niet meer op zijn post, d© man aan het roer was eveneens verdwenen on Jacques en Ju les en Pierre hadden hun laatste zeemans liedje op do „Amalia" gc*ongon. Het schip was thans geheel ten speelbal aan wind on golven. Steeds luider on luidor bulderde de stormwind, do regen viel in stroomen neer, de bliksemstralen doorklief den do lucht. En al dien tijd zat het jonge meisje beneden in de kajuit, luisterend, sidderend en overleggend hoe thans redding mogelijk zou zijn. Weinig vermoedde zij, 'dat God haar reeds bevrijd had. Niemand kwam bij haar, niomand daoht aan haar. Zij klom op do aan don grond be vestigde tafel, en bleef daar zitten, ten einde niet geheel doorweekt te worden door het naar binnen stroomend water. Tegen den morgen bedaarde do storm eenigszins. Do wind ging liggen. De morgenschemering in 't Oosten straalde goud- en violetkleurig door het kleine raampje de kajuit binnen. Toen klopte er eindelijk iemand aan de deur. „Ik ben het, mademoiselle I" riep de oude hofmeester, de eenige der bemanning, dio Engelsch sprak. „Als gij nog leeft, doe mij dan open." Gypsy klauterde van de tafel en gehoor zaamde. „Mademoiselle, u moet dadelijk boven ko men, De brik ia thans niot meer dan een wrak. Het water loopt door een groot lek naar binnen. Monsieur le capitaine is over boord geslagen en vier dor manschappen met hem. Wat eon nacht 1" „De kapitein 1 Hemelsoho goedheid I Is het werkelijk waar?" riep Gypsy, niet we tend wat zij hoorde. „Helaas 1 ja. En, mademoiselle, wij heb ben geem booten; zij zijn óf stuk óf wegge slagen. Gij zucht. Och, kindlief, ik vrees, dat onze ellende eorst nu beginnen zal." Zij haastte zich met hem op het dek. „Dat ziet er hier verschrikkelijk uit," daoht Gypsy, rondziende. „Zou ik de Jonaa zijn die dezen storm over hen gebracht heb? Ja, het was zooals do oudo hofmeester gezegd had: do „Amalia" lag als een hulpeloos wrak op het water. Do bemanning had een noodmast geplaatst op het nog overgebleven stompjo van den grooten mast en had een noodzeil geheschen. Alle handen waren thans aan het pompen om het schip, zoo mogelijk, nog wat boven water te houden. De oude hofmeester bracht een glas wijn en een beschuit aan Gypsy. „Mademoiselle, u hebt al deae dagen uitge keken naar een zeil, doe dit nu heden ern stiger dan nooit. Onze eenige hoop en laat ste kan6 op redding is een voorbijvarend schip. Hier, drink dit glas wijn ter ver sterking, u bent zoo teer en zwak." „O neen, mijnheer, volstrekt niet", ant woordde Gypsy, „ik bon nu weer heel sterk geworden, sedert u mij uit mijn bootjo hebt opgevischt, zóó sterk dat ik dadelijk ga helpen pompen." „Gijl* „En waarom niet?" „Gij zijt petito, gij zijt teer, gij zijt een dame," „Het spijt mij, dat ik u hierin moet te leurstellen. Ik ben slechte een eenvoudig visschersmoisje, gehard on aan alles gewend. Ik vind hot wat jolig om in de gegeven omstandigheden to helpen pompen. Iedere hand meer is wolkom, zou ik denken." Hij keek haar verbaasd aan, maar zei niets meer cn Gypsy Darke nam haar plaats aan 'do pomp in, te raidden dor gebruinde zeebonken cn werkte den ganschen dag zon der ophouden, als een der besten van hen mede. Onder angstig uitzien en hard werken ver stroken de uren. Niettegenstaande alle ver eende pogingen, steeg het water langzaam. Het was duidelijk, 'dat, wanneer er niet spoedig redding kwam, men reddeloos verlo ren waa. De oude hofmeester naderde haar; zij sprak of verroerde zich echter niet. „Mademoiselle, ik heb hier oen doken; ga nu wat liggen en rust wat uit. Gij hebt hard gewerkt en zijt moe. Het wordt nu tijd, dat gij wat rust neemt." Zij schudde ontkennend het hoofd. Eens klaps uitte zij een kreet, en wierp do ar men woest in de lucht. „Een schip 1" gilde rij. „Kijk I kijk I dddr 1 't Is eon 6ohip l Allen verdrongen sioh rondom haar. „Waar, petite? Ik zie niets. Gij 'droomt." zeide de hofmeester. Gypsy wees recht voor zich uit en waar lijk, drie kleino streepjes waren flauw tegen1 den rooskleurigcn hemel, aan den horizon te bespeuren. „Een schip 1 Waarlijk, een schip I" rie pen allen. „Wat hebt u goedo, scherpo oogen, made moiselle," zei do hofmeester. „God geve, dat het dozo richting heen komtl" „Dat zal het! God is ons reeds genadigl" mompelde Gypsy. „Ilct wordt reeds dui-, dclijkcr, ziot go niet?" Ademloos waren aller oogen op de kleine stip in do verte gericht. „Als hot slechts dicht genoeg in onze buurt komt om hot noodsein tc zien, dai zijn wc gered," zeide de hofmeester. „Ik zio duidelijk de drie masten!" riep Gypsy, „ik zie do zeilen I" En toen oa eenige oogonblikken zwijgens „ik zio den' romp! God zij geloofd, ze hebben het nood-. 6©in gezien 1 Zo komen Ze komen I" Het laatet© schijnsel der ondorgaandc zoa bcsoheen hot watervlak. Eer het verdwenen was, Lag do grooto koopvaardijvaardcr ia, hun onmiddellijke nabijheid, en drong, dui delijk een stem tot hen door „Wrak geslagen?" Het was in hot Engelsch, dat dezo woor den gesproken werden, en de hofmocafco? antwoordde: „Ay, ay I" „O," riep Gypsy, uitgelaten van vreug de, „'t is een Amerikaansch schip Een sloop werd neergelaten cn kwam even later, dansende over hot water, naar hen toe. Do gebruinde Franscho matrozen vat-, ten Gypsy voorzichtig op cn lieten haaf' het eerst van allen in het bootje nedcrdalenJ (Wordi reri olq'd.y_

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1