N«. 13620 Dinsdaf 19 «J uli. A°. 1904. feze (Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. De ontbinding der Eerste Kamer. FEUILLETON. De erfgename van Desmond. EIISCH PRIJS DEZER COURANTi Voot Leiden pei week 9 Oentsj per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post M L85. PRIJS OER AJDVERTENTIEN Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer O.lll. - Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiön ran 30 woorden 40 Cents oontantelk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het inoasseeren wordt/" 0.05 berekend. Ook eons vrijaf. Geruimcn tijd geleden werd in dit blad melding gemaakt van een oirculaire door het bestuur der Afdeeling Leiden van den Nedcrlandschcn Bakkersgezellenbond aan de directeuren van broodfabrieken en aan alle particuliere bakkerspatroons hier ter stede gezonden, waarin werd aangedrongen aan de gezellen een jaarlijksch verlof toe te kennen van twee achtereenvolgende dagen, met behoud van loon. Er werd toen door den berichtgever een onkel woord aan de oirculaire toegevoegd tot aanbeveling van het 'denkbeeld. Het doet oils genoegen te kunnen meedee- Jcn, dat het verzoek bij de patroons ook in goede aarde gevallen is. Zonder zich in het vervolg door het besluit te laten binden, hebben alle fabrieken en do meeste parti- culiero broodbakkora het besluit genomen aan de gezellen een vorlof van twee 'dagen toe te staan mot behoud van loon. Het ver lof wordt, om geen stagnatie in den arbeid te veroorzaken, om beurten gegeven. Deze week is, althans wat de broodfabrieken be treft, er mede begonnen. Nu, als éón categorie van werklieden een paar vrije dagen toekomen, dan zijn het ze- kor de bakkersgezellen, menschen, die niet alleen des daags, maar ook een deel van den nacht en den Zondag moeten arbeiden. En hoe afmattend die arbeid in een warm vertrok voor een heeten oven bij eon tempe ratuur als in de vorige week, moet zijn, laat zich wel gevoelen. Het besluit der hakkorspatroons verdient daarom onze volle sympathie en wij bren gen hun gaarne onze huldo ook hiervoor, dat ze den gezel 't loon doen behouden. La ten de gezellen van hun 2 vrije dagen nu ook een goed gebruik maken door een uitstapje naar een strand of een bosohaohtige streek, waardoor ze werkelijk verkwikt van de reis torugkeeren. Leiden, §9 Juli. De Provinciale Staten van Zuid-Holland besloten in hun vergadering van heden zon der discussie of stemming tot toelating van den heetr Paul, die na eedsaflegging zit ting nam. Onder voorzitterschap van den Bur gemeester dezer gemeente heeft zich ook al hier, evenals in andere plaatsen van ons land ,een plaatselijke Commissie gevormd, ten einde werkzaam te zijn voor de oprich ting van een standbeeld voor den stadhou der-Koning Willem III. Die Commissie bestaat voorts uit do hee- renprof. dr. P. J. Blok, mr. J. E. Bod- daert, seoretaris-penningmeester, prof. P. D. Chantepie de la Saussaye, H. C. Juta, B. 's Jacob, mr. L. M. J. H. Kerstens, mr. ÏL M. G. Kloppenburg, mr. J. O. van der Lip, mr. J. C. Overvoorde, mr. M. O. de "Vries van Hoyst, dr. S. G. de Vries en jhr. W. G. van der Wijck Bij de door B. en Ws. alhier gehouden openbare aanbesteding van het leveren en plaatsen van schoolmeubelen ten dienste van de nieuwe leerlokalen der school aan het Plantsoen, (in diie perceelen), was in geschreven door M. Lengkeek (Schevenin- gen) voor perceel I 709, peroeel II 709, leretel III 593. C. H. v. d. Drift (Lei den) perceel II 842, perceel III 725. Jac. Bink (Leiden) perceel I f 818 peroeel II f 815, peroeel III f 595. W. A. v. Rhijn (Zoeterwoude) perceel I 730, penceel II f 754, perceel III f 750. J. Kraaij Co. (Hillegom) peroeel I f 660, perceel II 660 Jao. Zitman (Leiden) perceel I f 770, per oeel II f 770 peroeel III f 640. H. A. Boekwijt (Leiden) perceel I f 770 .perceel II 750, peroeel III 639,. G. Ns Snel (Leiden) peroeel I f 740, perceel II f 642, penceel III f 905. De Werklieden-Zangvereeniging Kunst na Arbeid" hield gisteravond ©en gezellige bijeenkomst, andermaal in den tuin van ,,Zomerzorg", en opmerkelijk is het, dat als zij daar een feest geeft, zij al tijd orvor mooi weer beschikt. Het op het programma aangekondigde: „bij ongunstig weder in de zaal" vendel daardoor, maar gehandhaafd bleef de er op voorkomende uitnoodigïng van het beatuur gelijk de voorzitter het nu nogmaals mondeling deed om ,,in den opnieuw prachtig aan gelegde® tuin bloomcn en planten vooral niet te beschadigen." Aan dat verzoek werd zoodanig voldaan dat het bleek dat hooge lijk gewaardeerd werd, dat men andermaal eenige genoeglijke uren te mddden van Flo ra's kinderen kon doorbrengen, zelfs toen in de pauze de bij deze gelegenheid gebrui kelijke Vaandel-promenade werd gemaakt. Daarvóór ging en daarop volgde de uitvoe ring door een twaalftal musici der dd. schutterij van eenige opwekkende nummers, alsmede de zang door de leden zeiven van eenige reeds bekende en meest gevierdo koor voordrachten, met welk een e® ander luide bijval werd ondervonden. Voor de zeer velen, die aanwezig waren, was het een prettige avond. Zondag werd te 's Qravenhage gehouden de zevende algemeene vergadering van den Algomeenen Nederlandschen GeheelOnthou- ders-Bond. In optocht begaven do deelnemers zich naar het vergaderlokaal, waar de ver gadering werd geopend door prof. Van Rees, die constateerde dat zoowel voor de wette- ïyke als de persoonlijke drankbestrijding plaats is in ons vaderland. In het jaarverslag wordt geconstateerd vooruitgang van den Bond, die thans 25 afdeelingen telt met 1174 leden. Uitge geven werden 19,000 exemplaren van het orgaan „De Geheel-Onthouder". Er Is een batig saldo in kas. Besloten werd minstons ééns per jaar een landelijke meting te houdon zooveel mogelijk In vereeniglng met andere- en vakorganisaties, voor propa ganda van geheel-onthouding. Besloten werd voorts ovor te gaan tot oprichting van provinciale propaganda-com- missiön, en tot steun aan noodlijdende afdee lingen. De volgende vergadering zal gehouden wor den te Arnhem. Bij de aanbesteding te 's-Gravenhage voor de uitbreiding van het gebouw, waarin gevestigd is het Pensioenfonds voor Weduwen en Weezen van Burgerlijke Ambtenaren, waren minste inschrijvers Gebr. Van der Meer, te Harlingen, voor f 26,780. Generaal Van Heutsz woonde Zondag morgen de godsdienstoefening by in de R-K. kerk te Apeldoorn. Zaterdagmiddag na afloop van het diner, maakte het Vorsteiyk Echtpaar met den ge neraal een langen rytoer door het Koninkiyk park en het Buitenpark. Generaal Van Heutsz vertrok hedenoohteud per staatsspoor om 9 uren 40 min. van Den Haag naar Amsterdam. Men schrijft uit de legerplaat© Hars kamp d.d. 17 Juli: Voor de Protestantsche militairen van het 6de regiment, commandant kolonel Pettor, werd hedenmorgen, tijdens een groote hitte, de godsdienstoefening geleid door ds. Jar, te Leeuwarden, die een rede hield ovoi „den godzaligen krijgsknecht" (Hand. X: 7), en wel naar aanleiding van het af torven van Paul Kruger, in wion de spreker „don godzaligen krijgsknecht" belichaamd zag. Mot groote belangstelling werd deze toe spraak gevolgd. De begeleiding van het gezang der saamgekomenon dooi dc stafmu- ziek wae voortreffelijk. (E.) De inspeotour der infanterie deelt aan de korpscommandanten mede, dat de lust tot vrijwillige dienstneming, dank zij der werkzaamheid dier hoofdofficieren in deaen, bij het wapen blijkbaar toeneemt In het tijdvak van 15 December 1903 tot 15 Juni 1904 zijn 184 veibmtenissem gesloten tegen 113 in een vorig half jaar. De leden der Eerste, en der Tweede Ka mer zijn uitgenoodigd, 18 Augustus e. k., ter gelegenheid van het bezoek van do Ko ningin en Prins Hendrik der Nederlanden te Andel, bij te wonen de onthulling van don gedenksteen betrokking hebbende op het doorsteken van den dam voor don Nieuwen Maaanond. Naar uit goede bron aan het „H. Dbl." verzekerd wordt, is er tot dusver nog geen sprake van dat bij den Russische® gezant bij ons hof, Ridder de Struve, het voorno men zou bestaan, om zich uit den diploma- tieken dionst terug te trekken. Tot conrector van het Gymnasium te Zutfen benoemde de gemeenteraad met al gemeene stemmen di'. J. Hooykaas, leeraar in de oude talon aan dio inrichting. De kapitein J. J. Verbrugh, van het 4de reg. inf., is benoemd tot ridder 3de kl. der Russische 01de van St.-Anna. Aan de Universiteit te Bern word den lödon Juli bevorderd tot doctor in do vee artsen ij kunde de heer K. Over, assistent aan 'a Rijks veeartsenijschool te Utrecht. Het proefschrift is getiteld: „Untorsu- chungen über die sociaJo Circulation." (U. D.) De gemeenteraad van Zierikseo heeft giatemamiddag met algemeene stemmen tot direoteur van do ambachtsschool on do avondschool voor vakonderwijs aldaar, uit 31 sollicitanten benoemd den heer O. Boo- gers, onder-directeur van de Utrechtsche am bachtsschool Jhr. mr. G. J. O. Schimmelpenninck, lid der Staten van Over ij sol voor hot kies district Markoloo, oud-lid van Gedep. Sta ten, heeft wegens gezondheidsredenen als zoodanig zijn ontslag genomen. (Zw. Ct.) Het uitvoerend comité van het Ned. Comité voor Algemeen Kiesrecht besloot, naar „Het Volk" meedeelt, op 11 Septem ber do groote nationale betooging te hou den. Zij zal plaats vinden, niet, zooals eerst plan was te Amsterdam, maar te 's-Gra venhage. Te Zutfen overleed in hoogen ouder dom (84 jaren) dr. D. x.. Ort, rustend ge neesheer een hooggeacht ingezetene, die tot voor korte jaren een drukke praktijk uitoefende. De overledene was in de medi- eohe worold een bekende poisoonlijkhoid en is Raadslid geweest van 1859 t 1895. Omtrent don gezondheidstoestand van don schildor Th. de Bock, die sinds eenigon tijd te Haarlem terug is, verneemt de „Arnh. Ct." uit een particulier schrijven, dat hij nog veel aan hoofdpijn lijdt en nog niet veel werken mag. lntusschen zou hij er weer op uitgaan, om wat alleen in de natuur to gaan werke® en hoopt hij op geheel horstel. Het as. „Itzchoe", van Java naar Am sterdam, vertrok 15 Juli van Colombo; de „Koningin-Regentes", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 17 Juli te Southamp ton; do „Memnon", van Java naar Am sterdam, arriveerde lö Juli to Suez; de „Rotterdam", van Rotterdam naar New- York, passeerde Zondag 17 Juli Scilly; do „Apolda" arriveerde 18 Juli van Java te IJmuiden; de „Ardjoeno" arriveerde 18 Juli van Rotterdam te Batavia; de „Ma- lang" vertrok 18 Juli van Rotterdam naar Bataria; de „Goentoer", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 16 Juli van Perim; de „Herzog" (thuisreis) vertrok 16 Juli van Aden; de Kaiser" (uitreis) orriveerdo 16 Juli te Mamhassa; do „Markgraf" (uit reis) vertrok 15 Juli naar Beira; de „Solo", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 16 Juli van Perim; de „Burgemeister" (thuis reis) arrive orde 15 Juli te Lissabon; de „Deucalion", van Ponang naar Amster dam, passeerde 16 Juli Sagrès; de „Prins Maurit©" vertrok 18 Juli van Paramaribo naar Amsterdam; de „Prins Willem III" arriveerde 16 Juli van Amsterdam te Pa ramaribo; do „Anohises" vertrok 15 Juli van Batavia naar Amsterdam; de „Bogor", van Java naar Rotterdam, vertrok 18 Juli van Port-Said; de „President" (uitreis) passeerde 16 Juli Oucssant; do „Sindoro", van Java naar Rotterdam, vertrok 18 Juli van Port-Said; de „Tantalus", van Amster dam naar Java, vertrok 16 Juli va® Liver pool. llaorlemmoruicer. Het onderwijzersper soneel in deze gemeente onderging in den laatston tijd veel verandering. Verscheide ne ontslagaanvragen werden dit jaar reeds behandeld en onderwijzersbenoemingen ge daan. Hoowel men zich onwillekeurig wol eens do vraag stelt of do goede gang van bet on derwijs onder dit voortdurende komen on gaan niet merkbaar zou lijden, is toch van het teweeg brengen van eenigen nadeeligon invloed op het onderwijs 'door spoedige ver andering van standplaats in dezo, nog nooit gebleken. Do collecte voor den gewapendon dionst heeft alhier opgebracht 111.85. Aan den Spaarnwoudorwog in deze ge meente zijn bij het verbouwen van con huis in 'don grond onder een bedstede gevonden do overblijfselen van een lijk van eon kind, liggende in een bijna geheel vergaan dood kistje. Eenige aanwijzing hieromtrent ont breekt nog, terwijl men vermoedt, dat het ongeveer 20 jaren geledon aldaar begraven is. De milicien dezer gemeente F. de Jong is wegens lichaamsgebreken voor 'den dienst bij do nationale militie afgekeurd. Lisso. De Gemeenteraad zal vergaderen op Donderdag, 21 Juli 1904, des voormid dags te 11 uren. Punten ter behandeling zijn: lo. Ingeko men stukken. 2o. Bouwplan Zomerzorg. 3o. Bouw ziekenbarak. 4o. Aanbieding rekening. 5o. Wijziging begrooting. 6o. Benoeming Onderwijzer. 7o, Hoofde lijke Omslag. Mem seinde ons gisteravond uit Don Haag: De Regeering hoeft aan H. M. dc Ko- n ing in voorgesteld de Ecrsto Kamer te ont binden. Bij goodkouring volgt deze maand de sluiting dor zitting. De nieuwe verkiezingen zullen plaats heb ban in do tweede helft van Augustus. De nieuwo Kamer zal bijeenkomen op hel gewono tijdstip in September. Nador meldt mon ons uit Den Haag: Voor het geval do Koningin gebruik maakt van hot rocht om do Eerste Kamer der Staten-Genorau 1 te ontbinden, houdt het besluit, waardoor do ontbinding wordt uitgesproken, tevens don last in tot bot vor- kiozen van eon nieuwo Kamer binnen 40 dagon on tot hot .samenkomen der nieuw verkozon Kamer binuon twee maanden. Wil, wat het plan schijnt, d: gewone zit ting op don dorden Dinsdag in September, zijnde dit jaar don 20slen van herfstmaand, geopond kunnon worden, dan kan hot be sluit tot ontbinding den termijn van don 20sten Juli a. a. niot overschrijden. Bij ontbinding van ccn der Kamora wordt tevens de zitting der Statcn-Qcneraal gesloten. Het voornemen bestaat do sluiting Zater dag n .23 dezer, te doen plaat© hebbon. H.. r oordooi over zulk een daad als bo venbedoeld, geeft „Do N. Ct." aldus weer: „Volgt thans ontbinding der Eerste Ka- mor, dan moot mon wel aannemen: óf dat de Regeering zich zcor weinig gerust go- voelt op do kansen die 'do verkiezingen van 1905 baar zullen bicden, óf dat zij do bezonnenheid cn het beleid mist, die in moei lijke politieke omstandigheden van een mi nisterie geëischt kunnen worden cn dio in 'dit goval volstrekt zouden gebieden zich te onthouden van de toepassing van con grond wettig rechtsmiddel, dat slechts door poli tieke noodzakelijkheid gerechtvaar digd worden kan." Het ministerieclc advies, zegt liet blad vorder, is een beslissing van groot gewicht, waarvoor dr. Kuypor cn zijn ambtgenooton de verantwoordelijkheid op zich durven no men. Een ontbinding dor Eerste Kamer heeft sinds 1848, toen dit recht Ln 'do Grond wet werd opgenomen, nog niet plaats go- had. En thans, nu zij voor het eerst wordt toegepast, geschiedt het zonder 'dc algemee ne instemming der meerderheid waaruit het Kabinet is voortgekomen. Behalve in Zuid-Holland zullen, naar men mag aannemen, dc Eerste-Kamor-lcdcn dio zich weer beschikbaar stellen, herkozen worden; zelfs voor Overijscl, waar de partij verhouding 23 tegen 23 plus óën socialist is, lijkt 'dit waarschijnlijk. Van de tien Zuidhollandscho leden zijn or tes liberaal: de lieeren Van Baneval Faure, i Vlielander Hein, Vening Meinesz, s' Jacob, 72) Het eerste, waar Gypsy aan dacht, was hoe zij haar handen los en do prop uit haar mond zou krijgen. Zij trok aan het touw, totdat het bloed haar uit de polsen spoot-. Nog éón laatste wanhopige poging, een laatste krachtsinspanning, die haar een kreet van pijn ontlokte, en o 1 vreugde 1 zij kon een hand loskrijgen, do andere volgde thans gemakkelijk. Nu nam zij dc prop uit haar mond en toen zat zij in dc aan weer en wind prijsgegeven boot (Ste>- phen's boot), keek naar het water en naar de lucht, en trachtte te denken. Het was duidelijk, dat men haar tot een wreeden dood veroordeeld had. Wiel Ste phen Darke stellig niet. Eensklaps kwam •haar kolonel Desmond in do gedachten. Zij herinnerde zich, hoe zij hem, eenigen tijd geleden, had hooren spreken over een reis, die hij wilde, dat Steof met haar zou gaan maken. Ja, nu werd haar allea duidelijk. Steef was niet met haar op reis gegaan klaarblijkelijk had hij daar, om de een of andere reden, geen zin in. Kolonel Desmond was ongeduldig geworden, had de zaak in eigen handen genomen en ziehier het resul taat-. „Blind! BlindI' kreet Gypsy. „O, hoe blind ben ik geweest 1" De boot dreef steeds zeewaarts. De lioh- ten aan de kust waren niet langer zicht baar. Zonder voedsel, zonder drinkenHoe lang zou zij het levend in dezen kleinen no- tedop uithouden? De nacht kwam en verstreek. In het oosten verscheen de nieuwo dag. Gypsy staarde rond over het eindeloos groote wa tervlak, langs de horizon, steeds hopen de een zeil te ontdekken. Geen enkel stipje was echter in het rond te bespeuren, zelfs geen zeevogel, geen enkel wolkje aan de lucht. De zon verrees langzaam en bescheen wijd en zijd den eindeloozen, eenza men oceaan. Het licht verblindde haar, de beweging van het bootje werd liaar ondraaglijk, zoo ook de rondom haar heerschende doodelijke stilte. En eer de dag ten einde was, werd zij door een onleschba- ren dorst gekweld. Met loshangend haar, uitpuilende oogen, de bebloede en gekneusde handen in den schoot gevouwen, zat zij daar, het toonbeeld van radelooze wanhoop. „Steef Darke zou zóó ieta nooit gedaan hebben," mompelde zij, „hoo wreed en laag hij ook zijn kan." De dag liep ten cindo; een tweede nacht daalde neder. De wind was geheel en al gaan liggen. De zee was spiegelglad. Het bootje bewoog zich bijkans niet, Gypsy viel op den bodem van het schuitje nedei en met den ouden pijjekker over zich heen geworpen, met niets dan een enkele dunne plank tusschen haar en de eeuwigheid, viel zij in slaap. Door vreeselijke droomen gekweld sliep zij tot ongeveer middernacht. Toen ont waakte zij, ging weder zitten, uitziende, hopend en wachtend. O, hoe traag kropen de lange, lange uren voorbij I Het was zeer vroeg in den morgen, toen zij, beschenen door den rossen gloed der nog niet verrezen zon, een groot wit zeil zag. Het bloed bruiste haar door de aderen. Zij gilde, schreide, bad, zij wuifde met den ouden pijjekker. Alles tevergeefs 1 De af stand was te groot Het witte zeil verwij derde zich verder en verder, verdween ge heel uit het gezicht en liet het rampzalig* meisje wanhopiger dan ooit achter. Weder beschenen haar do brandende zon nestralen. Een school visschen zwom langi en onder het bootje, door een honger igen haai achtervolgd. Gypsy zag het zeemon ster; sidderend sloot zij do oogen. Deze tweede dag waa in alle opzichten nog veel vreesolijker dan de eerste. Af en toe vertoonde do haai zioh boven d© oppervlak te van het water. Het dier volgde de boot, als rook het reeds zijn prooi. Een koperen kogel gelijk, zonk de zon eindelijk opnieuw in hot Westen. Een klein, flauw briesje deed het watei rimpelen. Nog steeds geen zedl te bespeuren. De derde nacht kwam en in het kleine bootje, zonder riemen, ten speelbal van wind en golven, met do mecdoogenlooze zee rondom en den onbarmhartign hemel boven zich, legde Gypsy Darke de dappere on tembare, Eohoono Gypsy zich neder om te sterven. Tal van fata-moi gana'e doemden voor haar verbeelding op. Vizioenen van het strand, do oude herberg, Arthur Desmond, van frisch heldeer water, dat steeds buiten haar bereik bleef, van schaduwrijke boomen en van feestmalen, bijkans vei hongerden voor gezet. Haar delirium werd steeds erger, het leven vlood langzaam heen. Iets, dat zachtjes en gestadig op haar ge laat viel, deed haar eenigszins bijkomen. Met moeite rees zij half overeind. Een wolk dreef langs het uitspansel c de koele re gen viel in dikke droppels neder'. In het oosten een eerste aankondigng van een anderen treurigen, trourigen dag. Half versuft keek zij rond. Wat was die groote donkere plek, daargl -ds, op het wa ter, geen hondoid el van haar verwijderd? Droomde zij of zag zij werkelijk de hoo ge masten, het touwwerk, den zwarten romp? Een merg en been doordringende kreet klonk over het water en smeekcaid strekte Gypsy do handen ten hemel. Het was een brik I Gypsy schreeuwde en gilde om hulp. „Red mijl Wie go ook zijn moogt, red mijRed mij 1" Zij zag da matrozon op het dek heen om wedar loopen. Bruine vreemde gezichten staarden haar verbaasd aan. In een vreemde taal riep men haar iets toe. „ik versta u niet!" antwoordde Gypsy, handen wringend. „Ik begrijp u niet, maar als gij menschen zijt, red mij dam 1" Langzaam werd ei een boot nedergela- ten. Twee mamnen daalden er in neder, en na- mem de riemen op. Zij zag hen naderen. Zooals zij daar stond in die kleine boot, met die groote, donkere oogen, het lange loshangende haar cm doodsblecke gezichtje geleek zij meer op een geest dan op een lovende vrouw. „Het i3 een spook!" zei een der twee manman in het EngclsaE. Toch stak hij, toen hij dicht genoeg bij haar was gekomen, zijn stevigem arm uit, en trok haar bij zich in de andere boot. „Neem" antwoordde Gypsy, „het is geem spook, het ie slecht een vrouw, die dagen en nachten achtereen zonder 1 xteel op zee heeft rondgedrevem." Toon draaide alles mot haar in het rond cn viel zij bewusteloos nnn hun voeten. Eerst uren latei heropende zij do groote, donkore oogen. Zij lag in cc® ruimo kajuit. Een hanglainpjc scheen juist aangestoken. Het schuim der golven spatte tegen het klei no naampje. Ean bruin gezicht, met een zwo ren baard, boog zich over baar heen cn1 een kopje word haar aan den mond gedrukt. „Nog een paai teugjes bouillon, mado- moiselle," zcide con stem in het Engclsch. i „Parbleu, we moeten zorgen, dat Cr geen koorte bij komt, als we het verhelpen kun nen. Goed zoo, ga nu maar weer slapen." Hij verliet do kajuit cn sloot dc deur achter zioh dicht. Het geredde meisje keer de het golaat naar den muur on viel in slaap. Zij sliep lang en lustig, dien gansche® nacht cm een gedeelte van den volgendon dag. Af en toe trad er iemand do hut bin- nem, goot eenige druppels wijn tusschen haar lippem, on luisterde naar haar geregel de ademhaling. „Ik hob nog nooit van mijn leven zóó iertg schoons gezien," mompelde hij. „Zou hot- een emgel uit den hemel zijn?" Laat op den morgen ontwaakte Gypsy. „Den Hemel zij gedankt," fluisterde zij, rondom zich ziende, „een kooi in een ruime hut. Ze sohijnon me het beste gegeven te hebben, wat zo hadden. Ze zullen dus vor- doi ook zeker wel good voor mij zijn." Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1