No 13615 Woensdag 13 Juli. A<». 1904. §eze .Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. De erfgename van Desmond. LEIDSCH DAG-BLAD PRIJS DEZER COURANTt Voot Leiden pei week 9 Oents; pei 3 maanden l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn t 1.30. Pranco per post1.66. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 10 regelB 1.05. Iedero regel meer 0.17A. Grootere lottors oaar plaatsruimte. - Kleine advertentién van 80 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meei 10 Oents.- Vooi het incassoeren wordt/"0.05 berokond. Leiden, S3 Juli. De heer P. Werkman, loeraar aan de hoogere burgerschool voor jongens alhier, is benoemd tot ,,offioier d'Academie". Beroepen is door de Christelijk Goref. Gemeente te Leiden ds. H. Janssen, predi kant te Amsterdam. Heden werd door don kolonel jhr. W. G. van der Wijok een inspectie gehouden over het 2de bataljon -ld.? regiment infan terie alhier. Do bij het 4de regiment infanterie tot kapitein benoemde lsto luitenant V. Repo lius wordt belast met het bevel over do lste compagnie van het 2de bataljon alhier in garnizoen. Bij Koninklijk besluit is aan M. Ver- poorten eervol ontslag verleend als bedien de aan het Rijkszuivelstation te Leiden, met bepaling dat dit ontslag zal worden gerekend te zijn ingegaan met 1 Juli 1904. Den lOden Juli was het 25 jaren gele den, dab de heer H. Kamorlingh Onnes, thans hoogleeraar in de proefondervinde lijke natuurkunde van de rijksuniversiteit te Leiden, op een proefschrift getiteld: „Nieuwe herwijzen voor dc aswenteling der 'Aarde", aan do hoogeschool to Gronin gen den graad van doctor in do wis- en na tuurkunde verwierf. Wetenschappelijke vrienden en leerlingen van den hoogleeraar hadden zich voreenigd om op dozen gedenk dag do groote beteeken-is van zijn werk voor do ontwikkeling dor experimenteclo natuurkunde in het licht te stellen en te Tvijzen op den bezielenden invloed, die van Ounce is uitgegaan. Sedert het tijdstip (11 November 1882), waarop Onnes het hoogleeraarsambt aanvaardde, is het Leid- aoho laboratorium inwendig geheel vor- bouwd en belangrijk uitgebreid. Het is ge worden een „cryogeen" laboratorium cn hoeft als zoodanig in hot ouitenland een welverdienden naam verworven. Buiten landers, als de Fransoke natuurkundige Matthias in de „Revue Générale des Scien- oes", beschreven deze afdeoling van het la boratorium en velen uit verschillende lan den kwamen to Leiden om zich onder lei ding van Onnes te bekwamen in de door hem uitgedachte onderzoekingsmethoden. Do velo werkzaamheden, welke in de werk plaatsen van het laboratorium ten bebos re dor onderzoekingen verricht moeten wor den, geven tot velo werkzaamheden voor eerstbeginnende instrumentmakers goreedo aanleiding. Doezen genieten bovendien een theoretische opleiding aan do avondschool van hot Genootsohap „Mathesis Scientia- rum Genitrix", dat hierin door de weten schappelijke krachten, aan hot laboratori um verbonden, wordt gesteund. De mede door Onnes in het levon geroepen „Vereoni- fdng tot bevordering van de oploiding voor mstrurnQntmakers" neemt do praotisebo in strumentmakers-examens af. Hoe het laborator: n niet alleen in de rij der onderzoekings-1 abora/toria een cor- volle plaats inneemt, maar tevens zorgt, dat in de toekomst bekwame banden nïot ontbreken voor het vervaardigen der hulp middelen voor wetenschappelijk onderzoek, is uitvoerig geschetst in het „Gedenkboek van best Natuurkundig Laboratorium der Rijksuniversiteit te Leiden", dat Zondag middag aan prof. Onnes word aangeboden. Prof. Yan der Waals, van Amsterdam, voorde hierbij heb woord uit naam van al len, die van bun vereering en dankbaarheid wonschten blijk te goven. Er werd o.a. op gewezen, hoe Onnes een school van. jonge .natuurkundigen vormde, van wie hier Zee man, thans hoogleeraar te Amsterdam, Kuenen, thans hoogleeraar te Dundee, Siortsema en De Haas, beiden verbonden aan de Polytechnische School te Delft (de benoeming van den eersten werd juist de zer dagen bekend) genoemd mogen worden. Zooals we reeds meldden, vereerde H, M. de Koningin den jubilaris op den gedenk dag met het ridderkruis van den Neder- landschen Leeuw. Uit naam van curatoren sprak mr. O. Fock. Do vakafdeeling voor electro-techniek van het Koninklijk Insti tuut vau Ingenieurs, huldigde Onnes bij monde van den heor F. O. Dufour Het personeel van het Leidsche laboratorium bood zijn direoteur een fraaien relief-kijker van Zeiss aan. Het Gedenkboek is niet in den handel, maar zal op zoo ruime schaal verspreid worden, dat het onder het bereik van velen kan komen, wion do bloei der wetenschap in ons vaderland ter harte gaat. Do Fransche mail met .berichten uit Ned.-Indië kan hedenavond alhier worden verwacht. Binnen conige dagen wordt te 's-Gra- vonhage verwacht de Erfprinees von Wied, geboren prinses van Wurtemberg, die waar schijnlijk cenigen tijd haar intrek zal ne men in het Paviljoen van de vorstelijke familie von Wied te Scheveningen. De „St.-Ct." No. 102 bevat een staat van nalatenschappen berustende bij de weeskamers te Batavia, Samarang en Soo rabaia, die door de daarop rechthebbenden kunnen worden aangevraagd en ontvan gen bij het Departement van Koloniën. Naar wij vernemen is de toestand van movr. Van Caloar hoogst ernstig. Do zieke gaat, zoo wordt gemeld, hard achteruit. (2V. Ct.) De di-r.-gen. der posterijen en telcgra- phio brengt ter kennis, dat voorloop ig geen examens voor telephonists zullen worden gehouden. Voor ruim tweo weken werd gemold, dat de faculteit van wis- en natuurkunde der Utreohtsche universiteit besloten had een eervolle vermelding toe te kennen aan den schrijver van het onder het motto „Knowledge is the wing, wherewith we fly to heaven (Shakespeare)" ingekomen ant woord op de chemische, door de faculteit in 1903 uitgeschreven prijsvraag. Thans heeft zich bij den voorzitter dor faculteit als schrijver hiervan aangemeld de heer H. J. van Wijk, candiaat in de chemie to Zaandam. (U. D Het groote feestbanket in het Palace- Hotel" te Scheveningen, aangeboden door de Maatschappij Zeebad Scheveningen" aan de officieren van bet Duitsche vloot- eakader, op Zondag 17 Juli a.s., zal aan vangen des namiddags te halfzeven. Dien avond zal voorts een feeetoonoert worden gegeven in de Kurzaaï, met mede werking van mevrouw Luoie Weidt Klin- genstein, van do Keizerlijk-Koninklijke hofopera te Weenen, die cal zingen do ballade „Senta" uit „De Vliegende Hol lander." De admiraliteit, de andere officieren van het eskader, zoomode do genoodigde hooggeplaatste Nedorlandsche civiele en militaire autoriteiten, zullen na afloop van het banket gezamenlijk hot concert bijwo nen, na afloop waarvan oen buitengewoon groot vuurwerk zal worden afgestoken, dat zal worden beantwoord door de voor Sche veningen ankerende schepen van het Duit sche eskader. Do heer Van Vliet, voorzitter van de Algemeeno Rekenkamer, van verlof terug gekeerd, heeft zijn funotién horvat. Naar de „Franhf. Ztg." bericht, heeft prof. dr. Kontgen te Jena, bedankt voor de beroeping naar de Universiteit to U t recht. Aan dr. J. W. de Groot, sedert 1 Ook 1870 leoraar en vele jaren oonrector van het stedelijk gymnasium, te Kampen, is tegen 1 Oct. e.k op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Bonoemd is tot directeur der Zee vaartschool te West-Terschelling dc heer J- Knop, lceraar aan do Zeevaartschool te iissingen. Do Koninklijke familie zal hedenmid dag te 6.dó uur op Het Loo aankomen. Vrijdag a. a 15 Juli zal do Amstor- dam6cho oud-hoogleer aar W. M Gunning, thans te 'o-Gravenhagc woonachtig, zijn 7Oston verjaardag vieren. Ongetwijfeld zul len velen den stichter van do inrichting voor ooglijders aan de Spinozastraat te Am sterdam, waaraan hij 26 jaar achtereen zijn beste krachten wijdde, van hun belangstel ling op dien dag doen blijken. Bij do gisteren to Arasterdam gehou den verkiezing van een lid voor de Provin ciale Staten voor No>rd-Hollamd (vacatu re wij Ion J. Boiasevoia}, district VI, wer den uitgebracht 3037 geldige stemmen. Hior- van verkregen de heeren S. P. van Eeghen (lib.) 1586 en C. M. Herckenrath (kath.) 1451 stemmen. Gekozen is dus de heer Van Eeghen. Te Groningen overleed plotseling ds. W. Vliegcntkcrt, predikant bij de Ned.- Herv. Gem. aldaar. Uit Helmond schrijft men aan do „Prov. 's-Hort. Ct.": Omtrent do liior loop einde geruchten als zou H. M. de Koningin on Z. K. H. Prins Hendrik ook een bozook brengen aan onze gemeente, kunnen wij mededeolon, dat dit plan wol bestaat, doch nog niets officieel bekend is. Wel zijn reeds in deze door den Gemeen teraad een tweetal geheime zittingen ge houden en zal' morgen een vergadering plaats hebben van fabrikanten te dezer ste de, ten einde de mogelijkheid en de plannen te bespreken tot het houden van een ten toonstelling van de Holmondsohe industrie. Charles van Wijk's gedenkteeken van wijlen jhr. mr. T. A. J. van Asoh van Wijak, bestemd voor Suriname, bestaat uit een hardstcenen voetstuk van bijna 3 Meter hoogte, waarop een meer dan levens groot© buste is geplaatst, omgeven door een draperie. De gelijkenis van don kop 62) Eindelijk, daar was het I Een Ve- nebiaansche oaroarolle drong tot Coralie's ooren door, iets vol zuidelijk vuur en zuide lijke© gloed, iets vol klinkende castagnetten. Slechts dat eenc lied, toen zweeg de stem en heerschte ear weder volkomen stilte. Coral ie kon niet slapen. R usteloos woelde zij op haar kussen heen en weer. Van uit? haar bed had zij het gezicht op de deur har rcr kamer. Plotseling zag zij deze zich ope nen en trad er een vrouw het vertrek bin nen. Juffrouw Vann misschien. Coralie bleef onbeweeglijk liggen. Dc gedaante trad op het bed toe. Een lange slanke vrouw, geheel ïn het zwart gekleed, boog zich over haar heen. Een zachte, kleiuo hand, kouder dan sneeuw, werd op Coralie's hoofd gelegd. Zij haalde diep adem. De maan wierp voldoende licht naar bin nen om de trekken te kunnen onderschei den. Waar bad zij dat gelaat moer gezien? Die brandonde, hol liggende oogen, dat zwarte haar, reeds hier en daar met grijs vermengdde doodelijko witte tint, die haar meer op een bezoekster uit de geestenwereld dan op een levend schepsel deed gelijken? Waar, waar had Coralie dit alles meer ge zien? Eensklaps vertoonde zich de brcede, lage bouwvallige gang van het kasteel Desmond aan haar verbeelding Raymond en zijzelf jiLttendo in de venstemia beschenen door de maan de verschijning, zwart en lang te voorschijn tredende uit do geheime deur opening in den muur tegenover ben! Maar, deze oogen, die haar thans aanstaarden, waren levende oogen; deze zacht strcelcaide hand op haar voorhoofd was wel degelijk van vleeech en bloedZij durfde, zijkon zich niet verroerenhaar ledematen schenen van lood. Do gedaante verwijderde zich van het bed, liep de kamer op en neer, en kwam toen weder terug. Coralie had de oogen geen se conde van haar afgewond. Do vrouw kwam terug, als werd. zij togen wil en dank, door een geheimzinnige aantrekkingskracht, daartoe gedwongen. Weder boog zich het bleokb gelaat over het jonge meisje heen, en aan do dunne lippen ontsnapte een enkele, klagende toon. Toen weerklonk een weemoe dig slaapliedje, zooals een moeder dit zou zingen bij do wieg harer lievoling. Die stom 1 Thans wist ConaJie, dat haar nachtelijke bezoekster en de geheimzinnige zangeres uit het aangrenzend vertrek Brown" zooals juffrouw Vann dien ochtend haar genoemd had één en dezelfde waren. Toen het wiegelied geëindigd was, streek een koude, zacht hand haar kussen gladeen heet© traan bevochtigde haar voorhoofd. Coralie hoorde een diepen zuoht, en even la ter sloot haar kamerdeur zioh weder even zacht cn onhoorbaar als zij geopend was. De gedaante verdween, zooals zij was ver schenen, en Coralie was -«veder alleen. XXIII. Dagen gingen voorbij en nog steeds lag Gypsy onoverwonnen in haar sombere, on- doraardsche gevangenis. Duisternis cn ouztivere lucht zijn niet spoedig doodclijk voor zulk een krachtig, jong gestel als dit meisje bezat; en wat de ratten betrof, zij had daarvoor allerlei verdedigingsmiddelen gevonden in ijzeren bouten en staven, planken en steencn. Zelfs do balen cn tonnen weiden somtijds door haar als wapens gebruikt. Stenhen had zij golukkig niet teruggezien. Grootje had haar verteld, dat hij zaek was. Bevreesd om nogmaals do ladder af te Halen, liet de ou de vrouw het voedsel voor haar gevangene, dat dagelijks minder werd, aan een touw omlaag zakken en bet was bij een dezer ge legenheden, dat het volgend gesprek plaats greep: „Grootje," riep Gypsy van uit de diepte, „hebben de engelen u laatst levend naar bo ven gedragen, toen u bij mij geweest zijt en eensklaps verdwenen waart? De ladder zijt ge niet opgeklommen, want daar stond ikzelf op en door de dikke muren heen kondet ge ook niet verdwijnen, wol?" „Ge zult lang moeten wachten, eer ik u daar antwoord op geef," giebelde grootje. „Ik ben weer bovengekomen, zoo als ge ziet, dat is genoeg." „ik Heb eedert voortdurend naar een anderen uitgang gezocht en ik zoek er nog naar," zcide Gypsy. „Is uw lieve kleinzoon nog niet dood?" „Ja, daar moogt ge wel eens naar vra gen, feeks, slet, die go zijt l Als ik Steef was, dan zou ik u nog wel anders leeren uw wettigen man met een mc3 te steken 1 Hij kan zijn aim totaal niet gebruiken. Ik zou u leeren uw wettigen man met een mes te steken." „Zoo, zoo, is hel zóó hard aangekomen?" vroeg Gypsy, ,,'t Spijt me voor mijnheer Darke; ik hoop dat het hem betere manie ren geleerd heeft" wordt geroemd. Tegen het onderste gedeel te van het voetetuk is een bronzen palmtak aangebracht, terwijl dit voetstuk zelf rust op een breed hards boenen grondvlak, dat afgesloten wordt door hangende bronzen kettingen. In de Italiaanscho bladen worden bij zonderheden medegedeeld over de zending, welke dra. G. Brcan en J. A. F. Orbaan te Rome namens onze regeering en de Belgi sche te vervullen hebben. Hun opdracht luidt om onderzoekingen te doen in de Va- ticaaneche en Italiaanscho bibliotheken naar alle bescheiden, betrekking hebbende op de rolatiën, die bestaan hebben tusscken de oude verocaiigde provinaiën dor Nedor- lenden en Italië. Aan dr. Brom is moor bij zonderlijk opgedragen de politieke histo rie (nuntiaturen, gezantschappen, enz.); aan dr. Orbaan eon onderzoek naar docu menten, betrekking hebbende op geleerden en kunstenaars van Hollanclscho afkomst, d/io in Italië geleefd of verblijf gehouden hebben. Zoowel het Vatioaan als de Italiaanscho regeering hebben ziob bereid verklaard bei de geleerden op de meest mogelijko wijze behulpzaam te zijn. (Centrum.) Met de oploiding van de jongelieden voor het reservekader en van inrichtingen van onderwijs, die zullen kampeeren in de legerplaats bij Laren, wordt dit jaar belast do 1st© luitenant J O. H. P. Boertje, van het 7do regiment infanterie In den leeftijd van 42 iaar is to 's-Gra- vonhage overleden jhr. A, W. van Holtho, oud-kapitein der infanterio. Den voor dienst in Indië bestemden 2den luit. der cavalerio, jhr. W. J. E. van Riemsdijk is van 15 Aug. af voor twee maanden verlof verleend naar Lo Pin (Frankrijk) tot het vervolgen van een cur sus in do paardenfokkerij. Daar in Indië in de Laatste jaron af zonderlijke woningen voor gch/uwde onder officieren beschikbaar zijn gesteld, ligt hot in do bedoeling van het departement van koloniën om het vcrleenen van toestemmin gen tot het aangaan van een huwelijk aan sergeanten, die bestemd zijn voor het Indi sche Jegcr, uit te breiden. Do koninklijke 1 ieder taf el „Zang en Vriendschap te Haarlem, die Zondag te Rotterdam in de hoogste cere-afdeeling van het concours van „Rotte's Mannen koor" den tweeden prijs verwierf, was Dins dagavond door een comité een luisterrijke ontvangst bereid. To ruim halfzeven werd de liedortafel van het station afgehaald. Daar sprak in do restauratic-zaal mr. W. Jager Gerlinga, namens het comité, een welkomstwoord tot de zangers en tot hun directeur, don heer W. Robert. Namens „Zang en Vriendschap'' dankte de heor Fransso voor do hartelijke ont vangst, waarna do heer G. J. van Gaste ren, namens de Lettor Hovende Vereen i ging „Cromer" een lauwerkrans aanbood. Op den tocht door de stad werden de be stuursleden, in rijtuigen geizoten, zeer toe gejuicht, op den Kruisweg zelfs mot bloe men bestrooid. In de Groote Kerk werd een volkscon cert gegeven, op welks program ook do twee zangnumors voorkwamen, waarmee „Zang cn Vriendschap" den prijs won. Na de uitvoering gingen de zangers naar do tuin dor „Sociëteit Verecniging", waar Zaagmans kapel een Sousa-conoerl gaf. Bedankt is voor het beroep naar do Ned.-Herv. Gom. te Vlissingen door ds. J. C. E. van Herwerden, te Heemse. De heer Van dor Borch van Vervolde deelt in de Standaard mede, dat in do Gcldorsche anti-revolutionaire Statenclub (waartoe ook do ckristelijke-hisorische Sta tenclub behooren) con, door jhr. mr. H. W. van Asch van Wijck gedaan voorstel, lui dende: Met het oog op do tegenwoordige samenstelling van het college van Gedepu teerde Staten besluit do anti-revolutionaire Statenclub dc heoron Van Löben Seis cn Van der Borch tot lid van Gcdoputeerde. Staten te kiezen, alleen op voorwaarde, dat zij het volgend jaar, óf voor het lid maatschap van Gedeputeerde Staten óf voor het Kamerlidmaatschap zullen bedan ken, mot 14 stommen aangenomen. Do heoron Van Löbon Seis en Van der Borch hielden zich buiten stemming. Maandagavond was 't vol en plechtig ia de Martinikerk te Groningen. Daar waren do reünisten en do studenten langs oen to co- ren omschroven route gekomen, daar wareu hoogleoraron en tal van andere dames en hoeren onder wie wij zeker wel met namo mogen noemen onzen grooten Groninger, Jozef Israels. Nadat de heer Steenhuis op hot orgol eou voordracht had gehouden, was het woord aan don feestredenaar professor Van Ha mel. Prof. Van Hamel begon met te zoggen, dat hij alleen te sproken had voor do Gro- ningscho Reünisten, oud-loden van Viudi- oat afcquo Polit. Zoo or nog anderen waren om naar hem te luisteren hoe schitte rend cn hoe breed die corona van gonoodig- don ook mocht wezen, hoe gewaardeerd haar belangstelling hot was niet hun stemming die spreker had te vertolken. Dio personen waren slechts getuigen van hot sa menzijn. Zelfs onze studenten, de jonge, fleurigs generatie, zei de spivker de oolite lo vende leden van Vindioat, voor wie nog be staat wat wij alleen kunnen herdenken, dio zijn wat wij waren, die doen of ook niob mcor doen wat wij eenmaal deden, en dio nog komen moeten waar wij 6taan, zo hebben wel in dit uur, het beste deel van ons hart; en voordat wij van hier gaan zullen zij liet hebben gevoeld en begrepen, maar ze bobben niet onze innigste ge dachten. Van morgen af aan mogen zo, ook in onzen kling, den toon aangeven, zoa feestelijke dagen lang. Alleen vanavond niet. Dio innigste gedachten, ze gelden ons eigen verleden, de benijdbare leven sper iodo waarin de vrijheid zoo groot was en de ver antwoordelijkheid zoo klein, ernstig go aprokon, onze „studie-jaren", vroolijk ge zegd, onzen „studententijd". Ze gelden voor elk van ons ik zeg niet, bovenal, maar toch hot allereerst, zij het dan ook maar oven, zichzelf, in zijn por- soonlijk studentenbestaan. Aan bet oindo zoide spreker: Ik toonde u slechte een paar facetten vnri Vindioat's „ziel". Maar genoeg om haar, onsterfelijkheid te rechtvaardigen. Groningsobc Reünisten, hier bobt gij het samenzijn willen inwijden, gij hebb hier hot „Ge zult nog wel moer on over andore dingen spijt hebben, eer hij voorgoed met u afgerekend heeft," antwoordde grootje. „Maar zeg," riep Gypsy weer, „zoudt ge mij intusschen niob eens oven kunnen ver tellen hoe go laatst uit dit dierbare, ver rukkelijke leeuweriksnestje gekomen zijt?" „Tuut! tuutl" liep grootje en smeet hot valluik weer dicht. Door een enkelen straal van hoop hield Gypey zich staando. Het iecuweriksnest was de bewaarplaat© dor smokkelwaren. Vroeger of later zouden er meerdere goede ren in geborgen worden of do aanwezige er uit verwijderd worden cn van die gele genheid hoopt© zij gebruik t© kunnen ma ken. Den volgenden dag was hot niet grootje, die haar haar sober maal bracht, maar Ste phen zelf. Klaarblijkelijk had hij dieper in hot glas gekeken dan dienstig voor hem was. „Dat kleine gaatjo in mijn arm is zoo goed als genezen," zeide hij grijnzend, „nu kom ik er wraak voor nemen. Er wordt vanavond ccn boot met smokkelgoederen bij de klippen verwacht en er moet ruimte voor gemaakt worden, hier in hot leouwe- riksneat. Uw spel is nu uit, hcelomaal uit. Zoek maar vast naar een ander mee, schat- je, zoo aanstonds kom ik u halen." Met dese woorden vertrok hij weer, Gyp sy aan baar eigen overdenkingen achterla tende. Hoe die waren laat zich met geen woorden beschrijven. Zij wist, dat nu de laatste, wanhopige strijd gestreden moest woidcn. Natuurlijk waren or geen messen meer te vinden in don kelder, al zocht zij ook overal. „God, help mij thans 1" bad zij uit het diepst van haar hart. Toen zette zij zich tusschon de balen neer on wachtte. Do dag liep ten emde, heb werd nacht, zij wist o bemerkte daar niclo van In het Iecuweriks nest heerschte eeuwige duisternis. Heb val luik bleef nog steeds gesloten. Eensklaps trof oon flauw krakend geluid haar oor. Zij sprong van ccn der balen af cn keek in de richting der ladder. Het geluid, wat het dan ook geweest mocht zijn, kwam echter, niet van dion kant het was dichter bij heb schi n vlak naast haar, maar in do duisternis kon zij niets onderscheiden. „Wie is daar?" li Gypay, bevend vanf angst, „wat is dat voor geluid. Een breode straal licht school ploteeling naast haar neer. 't Licht was zóó onver-, wacht en oogverblindend, dat zij onwille-, keurig cenige schreden achteruit sprong en haar oogen mot de hand bedekte. Een man met oen groote lantaarn in do hand keek: van bovenop haar neor. Een man maar niet Stephen Darke. Zijn gelaat, dat hij trou wens goed buiten de lichtstraal hield, was geheel door de kraag on flaphoed bedekt. „Sssst!" fluisterde hij, zijn hand waar-- sohuwend opheffende. „Als ge ontsnappen wilt, houd u dan doodstil cn volg mij." „Wio zijt gij?" vroeg zij min of meer angstig en wantrouwend. „Dat doot er niet toe. Ik ben hierheen gezonden om u te verlossen. Wio mij zendt? Een deftig heer, die buiten staat te wach ten, mijnheer Arthur Desmond." Met een vreugdekreet vloog zij op den man toe. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1