No 13613 Maandag 11 Juli. i<m. J feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant" FEUILLETON. De erfgename van Desmond. IEIBSCH PRIJS DEZER COURANT I Voor Leiden per week 9 Oenta per 8 maandenf 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per post1.66. PRIJS DEB ADVERTENTIES i Van 1—8 regels ƒ1.06. Iedere regel meer /"0.17J. - Grotere lettere naar plaatsruimte. - Kleine advertentiön van 30 woorden 40 Oente oontant elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het inoasseerin wordt ƒ0.05 berekend. Burgemeester en Wethouder® dor gemeen te Leiden brengen ter algemeene kennis, dat do passage oever de brug over de Heo- rongraoht bij den Nieuwen Rijn, jegens herstelling, van Woensdag 13 Juli a-s. tot nadere aankondiging, voor r ij- e n voertuigen zal afgeslo ten zij u- Burgemeester cn Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Seoretaris. Leiden, 11 Juli 1901 Generaal van Ileulsz, Groot zijn de verdiensten van den gou verneur-generaal Van Heutsz jegens hot va- idorland, die heden in Den Haag kwam. Heel ons volk kent deze twee feiten dat het Nederlandsche Gezag op Sumatra dertig jaren heeft geoorloogd tegen de Atjohers, en dat Van Heutsz de staatsman is, méér nog dan de krijgsoverste, die door zijn energie cn veelzijdige talenten, zijn zelfvertrouwen on tact, zijn staatsma-nsblik vooral, dien oorlog ten einde gebracht en het volk van Atjeh niet in naam, maar wer kelijk aan ons gezag onderworpen heeft, ter wijl Van Daalen nu in de Gajoelanden het laatste deel van die taak uitvoert. Het gansdhe volk weet, dat er met op offering van tal van millioenen, van men- flohenlevens en menschenmoed een kwart eeuw is geweifeld tusschen krachtig optre den, nu eens, en wankelmoedig afwachten en verschansen, dan weer. Het weet, dat af wisselende inzichten telkens deden verloren gaan wat gewonnen was; dat "allerlei „stol- •els" beurtelings aan bod waren. En dat do oorlog intusschen voortduurde en een eleepende en sloopende kwaal werd. Maar het weet ook, dat toen in 1898 Van Houtzs gouverneur van Atjeh was gewor den, aan alle weifelen en aarzelen een eind was, dat hij, onvermoeid als aanvoerder van zijn troepen, maar bovenal begaafd piot den blik des staatemans, ziah in die zee jaren geen moment liet afbrengen van de lijn, door hem al in 1892 aangegeven, toen Lij in eon brochure: „De onderwerping van I Atjeh", schroeft f „Afgesoheiden van vien godsdienst zal het lA-tjehsohe volk zich onderwerpen en ont- l fcag toonen aan hem, die voelen laat, de maoht te bezitten om zijn wil te doen eer biedigen." Dkt heeft hij gedaan. Evenals reeds in 1889, toen hij ohof van "den staf was, li-o*. onder zijn vaste leiding pus leger zijn kracht, zijn macht en den w i 1 Van ons Gezag zien. En toen hij in 1898 gouverneur waa ge worden, werd dit volhardend doorgezet; niet met moordon en branden, maar zij het dan met een kracht die niet van wijken of zwakheid wist met het streven om te pacificeeren, te onderwerpen, tot vrede te brengen en tot welvaart. Dèt is aan Van Ueutsz gelukt. Eerbied kreeg Atjeh voor de Kompenie en haar wapenen. Maar volk en hoofden leerden tevens, dat onder ons Gezag voor dat land, bij rust en vrede, welvaart was weggelegd. En nu Van Heutez hier te lande voor ons staat, juichen wij dua in hem niet alleen den generaal toe, die aan den Atjeh-oorlog een einde maakte door sohitterende krijgs bedrijven, maar vooral den gouverneur-ge neraal, door wien het ze oroo vers nest aan de punt van Sumatra is gemaakt tot een land, waar het volk nu rustig leven kan cn wer ken voor zijn welvaart, een weldra bloei end deel van Nederlandsch-Indië. D&t weet heel ons volk. En daarom brengt het eerbiedig hulde aan den staatsman, voor wiens zeldzaam en veelzijdig beleid geon enkele partij anders dan lof heeft. Leiden, II Juli. De uitslag der toelatingsexamens aan Eet Gymnasium alhier is als volgt:- Toegalaten tot de lste klasse: J. Binnen dijk, W. H. F. Ooebergh, L. Gunning, M. G. Hoekstra, H. R. Hoetink, J. Hooger- worff, W. G. O. Eüelstra, H. M. Kite van Heyningen, P. Lugt, J. F. Meiners, J. v. Riemsdijk, H. C. Rümke, T W. Sierteema, T. P. Viruly, H. M. de Vries, L. L. A. M. van Wensen, F. van der Wissel. Bovendien werden 2 candidaten voorwaardelijk toege laten. Toegelaten tot de '1de kl'.I. Rinkes; tot de Gdo kl.F. W. van Wijk. Eén candi- daat word voorwaardelijk toegelaten tot de 5de klasse. Het groot concert en opera-concert, Zaterdagavond door de Vereeniging tot be vordering van het Vreemdelingenverkeer te Leiden haai leden met hun dames en den leden van den Nederlandsehen Oudheid kundigen Bond aangebodeD, is volkomen geslaagd. Do toch reeds door Flora's kinde en in vollen bloei prijkende tuin van „Zomerzorg" had thans een nog feestelij ker aanzien vanwege de veelkleurige bal lons, welko lange den vijver en in het ove- rigo gedeelte van den tuin waien opge hangen en toen de schemering begon te vallen, worden ontstoken. Daarbij werkte de kalmte in de natuur, waardoor geen blaadje van de boomen zich bewoog, op zeldzame wijze mee, zoodat men ook èn we gens don zang èn wegens de muziek een go- heel verkreeg zóó, als men slechts wenschon kon. Voor de vier artistcn van de vroegoie Nederlandsche Opera was eesn fraai gedra peerde verhevenheid gebouwd, waar zij oo io's of duetten zongen. Wat deed do heer F. H. van Duinen dat mooi met die oud- Hollandsahe liederen van W. F. G. Nicolai, diens Looveikens: „Een Bloomkcn",, „Vc-n- sterliodeke" en „Hexke", en later mot de geestige solo-voordrachten „Van Vrijen en Trouwen", zóó dat hij daverend werd toe gejuicht, welke bijval hem ook ten deel viel, toen hij en mcj. Irma Lozin de Sterren akte uit de Horodiade" van Massenet zoo heerlijk vei tolkten. Deze zoo geliefde zan geree had zich bovendien reeds te voren in een aria uit Gounod's „La Reine de Saba" doen hooren, maar meer nog bekoorde zij in het duo uit Samson en Dalila" van St.-Saëns met den heer Aug. van der Hoeck, die tevens in den proloog van Leon cavallo's „Paljas" wederom toonde welk een uitnemend zangei hij is, evenals hij dit vervolgens deed in het duo uit Verdi's „Ri- goletto", dat ons tevens met zijn eohtge- noote in kennis stelde. Voldeed zij hierin zeer goed, alle aan dacht trok zij mede tot zich met Gottfried Mann's solo „Ontwaken", welke zij o zoo innig, zoo heerlijk voordroeg. Luide was daarom ook do hiór geschonken bijval, waarom zij zioh nogmaals op het platform moest vei toonen, en wat het instrumentale gedeelte betreft. Van Erps staf muziekkorps zorgde voor een aangename en zeer verdien stelijke afwisseling of aanvulling. Neen, het vormde met het vocalo één geheel, nu een goed aaneengesloten schakel, getuige alleen reeds Mann's zoo boeiende fantaisie op Bizet's bekend „öarmon", dat een waardigen stempel op allee drukte. Nog zij hioi ook vermeld de heer C. Dop per, die als pianist voor de begeleiding van don zang zorgde. Toen in den loop van do tweede afdeeling van het programma de gasten binnenkwa men, deed muziek bet Volkslied hooron, en eenigem tijd daarna was mr. J. O. Over- voorde - tolk der leden van den Oudheid kundigen Bond om èn den mede-aanwezi gen burgemoester èn de buigerij vertegen woordigd in de „Vereeniging tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer", zijn dank te betuigen voor de hartelijke ont vangst welke zij van 's morgens op het Stadhuis tot 's avonds hier in „Zomeizorg" te dec r stede hadden mogen ondervinden. Den volgenden avond was er weer mu ziek in dezen tuin. Nu was het een groot populair militair oonoert, dat hetzelfde ^tafmuziekkorps gaf en do op het program ma vermelde nummeis afwisselde met Sou- sa-marsohen. De opkomst was niet over matig, maar toch vrij voldoende en achter in den tuin waren maatregelen genomen, dat uit dit Sousa-concert geen soesa zou voortkomen. Do tentoonstelling op Oudheidkundig gebied in het Nutsgebouw blijft openge steld tot a.8. Donderdag 14 Juli. By de heden gehouden openbare ver. kooping van cokes van partyen van 10 en 6 H.L waren de prjjzen f 4.60 en f 2.30. Ds. J. W. A. Notten, predikant bij ao Geref. Kerk te Velp, zal 11 September -a.e den dag herdenken, waarop hij 40 jaren ge leden het predikambt aanvaardde. 11 Sep tember 1864 to Hazerswoude bevestigd, bleef hij daar tot 29 Maart 1868 en stond daarna achtereenvolgens in de volgende kerken: Middelharnis, Leeuwarden, Harlin- gen, 's-Hertogenbosch, Rotterdam, daarna werd da Notten geestelijk verzorgoi van het krankzinnigengesticht „Veldwijk" (Er- meloo), waar hij cenige jaren werkzaam was, ging op 2 December 1894 naar Haar lem en aanvaardde 2 Mei 1897 zijn ambtelijk werk te Velp. Naar het „Dagbl. v.Z.-H. en 'e-Gr." verneemt, heeft er Woensdag 11. een clubvor- gadcring plaats gehad van do liberale le den van do Eerste Kamor, bijeengeroepen met het doel om te bespreken de houding, bij de stemming over de hooger-onderwijs- wet aan te nemen. De minister van koloniën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat voor 12 gediplomeerde Ned. artsen de gelegen heid bestaat om, voor den tijd van vijf ja ren, te worden benoemd tot tijdelijk offi- oler van gezondheid 2de klasse bij het leger in Ned.-Indië. Voor bijzonderheden zie men do „St. Ct." (no. 160). Het „Afscheidswoord" van dr. E. Lau- rillard aan de Nederduitsoh-Horvonmdo Gemeente te Amsterdam op 26 Juni 1904 uitgeeproken in do Nieuwe Kerk is bij den heer D. B. Oenten te Amsterdam in druk vorsahenen. De oorrespondent te Berlijn van de „N. R. Ot." moldt: De Nederlandsche oonsul te Warsohau, de heer J. W. Willekes Mac Donald is tot oon- sul-gene'raal te Berlijn benoemd. De „Haagscho Ct." sohrijft, dat men haar onjuist had ingelioht aangaande de overleggingen omtrent de benoeming van een lid van Gedep. Staten van Zuid-Hol land voor de vaoature-Van Wassenaor. De heer Vegtel zelf verzocht aan het blad dat borioht tegen te spreken. Voor die ohrist.-historische vacature had do ohrist,-historisohe groep uit de Staten den oandi'daat voor te dragen, wat zij dood door den heer Kemink aan te bevelen en de beide andere groepen (anti-revoluti- onnairen en katholieken) namen die voor- draoht over. Et is niet over gestemd; en er i6 geon sprake van geweest, dat oen ander in aanmerking zou komen. De lustrumfeesten te Groningen zijn begonnen. De Groningscho jonge 'dames hebben gistermiddag in de „Harmonie" aan het Groningsch Studentenkorps „Vindicat atquo Pol it" een lichtkroon aangeboden. Door mejuffrouw M. E. A. Mees werd daar bij een toespraak gehouden, waarin zij zoide, dat de Groningsche jonge dames ten volle ovortuigd zijn geweest 'dat, ook zonder de maskerade, Groningen zijn oudon roem zal weten te handhaven. Geen oogenblik hebben ze goaarzeld een bewijs van die overtuiging te geven. Gedachtig aan do woorden: „kloi- ne geschenken onderhouden de vriendschap", hebben zij cr ook ditmaal prijs op gesteld den studenten iets aan te bicdon, als uiting van dio vriendschap. Mejuffrouw Mees sA rak do hoop uit, dat do elcctrischc ljcht- kroon, die als geschenk werd uitgekozen, in den smaak mooht vallen. Het is bekond, dat de studenten do gewoonte hebben van den nacht dag te maken; geon wonder dus, meendo spr., dat do meest doeltroffendo wij- zo om do nachtelijke duisternis te verdrijven een belangrijk punt voor hon is. Spr. ein digde met den wensch „dat het licht van de ze kroon tot in longte van dagen moge be schijnen een vroolijk en onbezorgd gezel schap van steeds nieuwe geslachten van stu denten, die elk op hun beurt zullen meewer ken tot bloei en roem van Vindicat. Bij het geschenk was een album gevoegd, vermeldende de namen der geefsters. Namens den Senaat dankte do rector, de heer F. Muller, voor het fraaie geschenk. De kroon is bestemd voor de con-%rsa/tie- zaal dor sociëteit. Hot stoomschip „Merapi" vertrok e Juli van Rotterdam naar Batavia; do „Ixion", van Amsterdam eai Liverpool naar Batavia, passcordo 8 Juli Port-Said; de „Prins Hendrik", van Batavia naar Am sterdam, vertrok 9 Juli van Perim; do „Rhipcus" arriveerde 7 Juli van Amster dam en Liverpool te Batavia; do „Bali" arriveerde 10 Juli van Baba/via to Amster dam; do „Flores", van Batavia naar Am sterdam, passeerde 9 Juli Gibraltar; do „Koning Willem III", van Batavia naar Amsterdam, paeseordo 10 Juli de» nam. te 2.30 Wight; do „Offenbach" arriveerde 9 Juli van Australië te Batavia; de „Ti- mor", van Amsterdam naar Batavia, ver trok 9 Juli van la Pallioe. Katwljk-nan-Zoo. Bij een winkelier al hier i6 ontvangen eon guldon, welko vormoo- delijk valsoh ie en daarom tor hand gesteld van don veldwachter Israel, om na opgo- maakt verbaal te doen ondorzookon. Het geldfltuk is van boide zijden geheel afge werkt als een echte gulden, dagteokont van 1864 en heeft do beeltenis van Wilom III, koning der Nederlanden. De klank on de kleur van het metaal doen vermocdon, dat het hoofdbestanddeel is lood. Do afwerking is echter zeer nauwkeurig, zoodat net geld stuk oppervlakkig niet van ochto gulden® is to onderscheiden. Men zij op zijn aoc le 1 Koudokork. Zaterdagavond had alhier voor hot café van moj. .lo wed. T. Boogaard eon voorstelling plaats, welke in do middag uren aan de kindoren in do school was gege ven. Begonnen zijnde met con stuk jo muziek op flessohen, braoht do kunstenaar or zijn too- ron zoor goed af. De balanceerkunst verstond onze acrobaat zeer goed, b.v. ééu stool op zijn voorhoofd was nog maar een kleinigheid; later nam hij or zes mot con tafeltje, aan elkaar be vestigd, desnoods gaf hij or nog een stukje muziek bij. Hot geheel liep good van stapel cn wekte menigmaal bij do toeschouwers don lachlust op. Voorschoten. Daar zioli 22 deelnemers hebben aangegeven voor het voorbereidend militair onderricht zal dit hier dezen winter wedor worden gegeven. Hoewel het getal geborenen over een go- heol jaar gerekend, dat dor overledenen al tijd belangrijk overtreft, is dit in de eerste holft van het jaar hier niot het geval. Wor den toch 37 geboorten aangegeven, hierte genover staat een getal van 36 overledenen. Bij Kon. besluit van 8 dozor zijn bonoomdt bij hot wapen der cavalerie: bij het lste rogimont huzaren, tot ritmeester, de cersto luitenant H. G. J. Maas Goostora- n u s, van het eskadron ordonnansen bij het wapen der artillerie: bij hot 2de regiment vesting-artillerie, tot kapitein, do lste luitenant W. F. J. B u i te n d ij k, van hot 3de regiment vesting-artilloiio; bij het 3do regiment vesting-artillerie, tot eersten luitenant, dc tweodo luitenant E. W ij t e m a, van hot korps. Aon den officier van gezondheid 2de klasse P. P. E. Pr ij n, van hot personeel van don geneeskundigen dionst der land macht, op liet daartoe door hom gedaan veizoek, eon eervol ontelag verleend uit den militairen dienst; dio officier van gezondheid benoemd tot resorvo-officier van gezondheid 2do klaseo bij de landmacht. De gewone audiëntie van don minister van oorlog zal op Donderdag 14 dezer niet plaats hebben. (SB) Zoo spiekende hinkte zij naar het vuur en zich daarover buigende, haaldo zij uit haar kleed <Ln paarlen ketting te voor- Bchijn, dien Hardy, de kameraad van ka pitein Craven, in de herberg achtergelaten had, als een geschenk voor Gypsy Darko en die, zooals vanzelf spreekt nooit aan haar gegeven was geworden. „Het zou onheil brengen aan allen behal ve aan haar, Stephen", mompelde zij, dat heeft hij gezegd. Daarom zal ik het maar Hever verbrandenik zal hot met vuur ver branden en vernietigen." „Neen, dat zult ge niet l" schreeuwde Ste phen, haar den ketting ontwringende. „Zoo, zoo, gij leelijke, sluwe, geslepen vos, neb ik u daar eindelijk Ik wil zweren, dat dit een der sieraden is uit de doos, die ik op zekeren nacht op het strand, bij de Doo iden baai, gezien heb. Zeg, hoe komt gij daar aan?" Grootje vertelde hem van Tom Hardy's bezoek, terwijl zij met schuine oogen naar jden ketting bleef kijken, dien Stephen in üe hand hield. „Ik heb meer van Oostersche toovermidde- len gehoord, jongen. Dit ding heeft mij als yuur op het hart gebrand. Gooi het in het vuur, Stephen, of geef het aan de meid, zooals hij mij bevolen had. .Toovermiddolen I Nonsens! Het ding is minstens vijfhonderd dollars waard, als het *>og niet meer ia. En gij zoudt willen, dat ik hot in hot vuur gooide 1 Laat naar u kijken En wat Gypsy aangaat, al het hare is het mijne." „Ik wasch mijn handen in onschuld!" zeide de oude vrouw mokkend. „De gevol gen komen voor uw rekening, ik heb u ge waarschuwd." Stphen stak den ketting bedaard in zijn zak; terwijl hij met gefronste wenkbrauwen boosaardig op haar nederkeek. Ik zal hot er op wagen. Waarom hebt ge mij dit alles niet eerder verteld, Jezebel? Ge wordt veel te geslepenIk zal u wat onder handen moeten nemen. Wie was die Hardy? Was hei Craven zelf misschien?" „Graven, of zijn geest." „Dus is de oude jongen toch niet ver dronken? Zoide hij, dat hij de zee over zou gaan? Hij heeft zeker niet precies gezegd waar zijn reis heen zou zijn?" „Neen, hij heeft geen plaats genoemd." „Vervloekt 1" brulde Stephen, met een zwaren vloek, „vervloekt, Jezebel, als ik niet alles zou willen geven wat er in den kelder is, alles behalve Gypsy zelf, indien ik daarvoor dien vent in mijn klauwen kon krijgen." XX. De dagen verstreken, maar kolonel Des mond liet zich niet weder bij de herberg „De Vier Winden" zien. Grootje grinnekto van plezier. Diamant kan alleen door dia mant gesneden worden. Stephen waa in de maoht van kolonel Desmond, maar deze laatste waa in de hare. Haar scherpe tong alleen was in staat geweest alle bedreigin gen van den kolonel machteloos te maken. Haar jongen was veilig. Of hij de bevelen van een hooggeboren heer verkoos op te volgen of daaraan ongehoorzaam was, het deed er niets toe, hij was veilig! Aan den avond van een warmen zomer dag, toen het donker begon te worden, hield een ruiter voor het raam der gelagka mer stil. Hij sprong vlug uit het zadel en de leidsels aan het kozijn vastbindende, riep kolonel Desmond: „Een glaasje cognac als het u blieft-, oude damo. U zoudt het toch niet kunnen volhou den, om op den duur met mij in vijand schap te leven, zou ik denken." Hij 6chccn hard gereden te hebben, want zijn paard was geheel met schuim bedekt. Hij zag glimlachond op grootje Darke neer, maar de uitdrukking van zijn gelaat was zóó duivelech, dat zij, niettegenstaande haar macht over hem, van vrees ineen kromp. „In vijandschap 1" stotterde zij, „in vij andschap 1" met een Desmond Ik niet Zij bracht hem het glas, dat hij in een enkele teug ledigde. „Op uw gezondheid, waarde damo, en op die van allen, die zioh onder uw dak bevinden." Met deze woorden haastte hij zich weder naar zijn paard en verdween even snel en onverwachts als hij gekomen was. Hij gaf zijn paard de sporen en rende langs de klip pen, als ware het om zijn leven te doen, den weg naar het kasteel Desmond op. Bij oen dor hier en daar verspreid liggende, kleine, armoedige woningen gekomen, keek hij toevallig naar binnen. Er waren geen gordijnen Toor het kleine raampje en tot zijn grooto verbazing zag hij, in het lage, bedompte kamertje, het fijnbesneden gelaat en de slanke gestalte van zijn eigen zoon en erfgenaam. Met een hevigen ruk, die het paard bijkans op do achterpooten bracht, hield hij voor het venster stil. „Arthur!" mompelde hij. „Hml wat zou dat beduiden?" Zaoht liet hij zioh uit het zadel glijden en sloop op de teenen naar het hierboven genoemde venster. Het was de hut van David Dom, en deze zelf zat bij de tafel een pijp te rooken. Hij werd echter mot geen enkelen blik van den kolonel verwaardigd; deze had al zijn aan dacht op zijn zoon goveetigd, dio ongedul dig het kamertje op- en nederliop. Door de duisternis beschermd, kroop hij behoedzaam naderbij cn luisterde. „Zijt gij vandaag naar de herberg ge weest?" hoorde hij Arthur vragen. „Ja, mijnheer en gisteren ook", ant woordde Dom, „maar 't geeft niets. Groot je blijft er bij en zweert telkens weer, dat hot meisje met Stephen getrouwd is en dat dio haar weggestuurd heeft. Om u do waar heid te zeggen, mijnheer, geloof ik nu zelf ook, dat de kleine vertrokken is." „Dat is niet onwaarschijnlijk. Zij houden haar zeker ergens verborgen totdat ik mijn nasporingen opgeef." „Juist! Do vraag ie nu maar, waar heeft hij haar heetnbracht? Grootje zegt naar New-York. Best mogelijk. Meestal liegt zij wol, maar me>n kan een kind nergen® zoo goed verbergea als in een groote stad, on dat weet Steef ook. Zoodra hij merkt, dat gij er geen werk meer van maakt, voegt hij zioh 'daar bij haar." „Eer ik eindig or werk van te maken, mijn beste man, heb ik hem zoo stevig te pakken, dat er van een zioh bij haar voegen geen sprake meer zal zijn. Alles, waarin hii jdoh dan te voegen zal hebben, is de strop. „Ja, ja. Maar om nog eens over Now- York te spreken, ik ken daar menige ach terbuurt en verborgen terrein." „Aha 1 Ga voort." „In de eerste plaats is er een leelijk hol in Westetraat. Ik donk, dat u daar wol eens poolshoogte zoudt kunnen nemen. Al® het kind Jersey verlaten heeft, let op mijn woorden, dan vindt u haar daar." Zij zijn het spoor totaal kwijt 1" mompelde de buiten, in do duisternis, staande man. „DeB te beter." Arthur haalde zijn horloge te voorschijn. „Ik ga vanavond nog op reis", zeido liij kalm, maar beslist. „Dan zal ik u nog een paar raadgevingen aangaande do Weststraat medegeven. Ga eens even zitten, mijnheer, we doen beter mot wat zachter te spreken." Vorder vernam kolonel Desmond niote dan een onverstaanbaar gefluister. Hij bleef ongeduldig wachten. Ten laatste schoof Arthur zijn stoel achteruit on reide luider: „Ik zal mij uw mededeelingen en waar schuwmgen ton nutte maken. Goeden nacht I" „Goeden nacht, mijnheer. U weet waar u mij vinden kunt, als u mij noodig mochi hebben." Kolonel Desmond vterp nog een laatston haastigen blik door het venster naar bin nen, sprong toen wedor haastig in den za del en galoppeerde weg. „Die koppige, jonge duivelmompeld® hij; „ik had niet gedacht, dat het hem zoo zeer ernst was." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1