N« 13608 Diasda^ 5 Juli. A«. 1904. fèourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. De erfgename van Desmond. DA&BLAD PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per week 9 Oenta; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per poetM 1.65. PRIJS DER AJDVERTENT1EN: yan iQ regels ƒ1.06. Iedere regel meer /"0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleino advertentdën van 30 woorden 40 Oents contantellr tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het incasseeren wordt 0.06 berekend. Van af bedon zijn afzonderlijke nummers van hot „lietdsch Dagblad" dagelijks verkrijgbaar mits genomen op den dag van uitgift# tegen Cent. Ook Woendng en Zaterdag is de prijs 2] Cent. Leiden, 5 Juli. Bij golog&nbeid van de Algemoene Verga dering van den oudheidkundigen Bond, die a.s. Zaterdag te dezer stede zal worden gehouden, heeft het bestuur van „Vreem delingenverkeer" gemeend, do heeren hot verblijf in onze a tad zooveel mogelijk te moe ten veraangenamen. Daarbij profiteeron do leden dezer Ver een iging eveneens, want, volgens achter staande advertentie zal dien avond in „Zomorzorg" een oonoert worden gegeven aoor het muziekkorps van hot 4de reg. inf. en zullen de beste krachten, die vroeger aan de Nederlaadache Opera verbonden waren, daaraan medewerken. Mejuffrouw Irma, Loein, die als Carmen hier heeft geaongen, ie voorzeker geen on bekende, maar ook mevrouw Van den Hoeok Cm de heeren Van Duuren en Van den Hoeck zullen velen zich nog herinneren. Naar wij hoorden, zullen alleen duo's, trio's of quartet ten gezongen worden; mocht het dion avond nu eens oen stille, moode zomeravond zijn, dan vermoeden we dat Zomorzorg's tuin wel te klein zal blijken te zijn. Niet dikwijls wordt oen dergelijke alvond vol afwisseling en met zulke goede Krachten aangeboden 1 Uit de advertentie blijkt bovendien dal leden van „Vreemdelingenverkeer" mot 6wee dames vrijen toegang hebben I De tot kapitein benoemde Isto luite nant P. J. L. B. Batenburg van het 3d# bataljon 4do regiment infanterie te Gouda la ingedeeld bij het 4de bataljon van het trorps alhier in garnizoen. De Leidsche postduivon-vereoniging ^Willem Duivenbode" hield haar jaarlijk- jkohe aigemeone vergadering. Door den se cretaris werd verslag uitgebracht over het (if geloop en jaar. De rekening en verant woording van den penningmeester worden Uoooord bevonden on goedgekeurd. Tengevolge van de periodieke aftreding van het boetuur werd dit voor het jaar 1903 •-1904 samengesteld als volgt: F. Q. O. Bursoh, voorzitter; W. E. Neuteboom, #e- pretaria, Oude Heorengracht 15; J. E. Zirk- fcee Jr., penningmeesterP. A. Bekooy, com missaris. De aftredende secretaris, P. O. R. Min gelen, had verzocht voor horbenoeming niet fe aanmerking te komen. Gedurende het 9de kwartaal 19&4 heb ben zioh bij de Kweekschool voor Zeevaart Êier ter dienstneming aangemeld 132 gens, waarvan 80 jongens tot een ver tenis bij Hr. Ma. Zeedienst werden toe gelaten en do overigen, wegens lichamelijke ongesohikth'eid, zijn afgekourd. De „St.-Ct," van heden bevat do akto ?&n oprichting dey Naamloozo Vennoot schap „Bodegraven6cKe Bank", te Bodegra ven. Doelt het uitoefenen van bank-, wissel-, effecten- en aasu ran tic-zak en voor rekening van dorden in den meest uitgebreiden zin. Speouleeren voor rekening der Vennoot- schap is ten eenenmale verboden. Duur £5 jaren. Het kapitaal is bepaald op f 50,000, verdeeld in 100 aandeelen, elk van f 500. Geplaatst 27 aandeelen. Door alle Departementen dor vereo- niging van Leeraren aan Inrichtingen van Middelbaar Onderwijs is candidaat gesteld voor lsten secretaris van het Hoofdbestuur (vaoature-Quint) de heer W. F. Wolters, leenaar aan de R. H. B.-S. te Bergea-op- Zoom. De heer W. F. Wolters is dus gekozen tot algemeen secretaris der Vereeniging. Voor lid van het hoofdbestuur (vacature- Grondhoud) zijn candidaat gesteld: 1. Dr. E. H. Groenman, directeur G. H. B.-S. 5 te 's-Gravenhago (door het departe ment Zuid-HolLand) 2. Dr. J. W. Lem, leeraar G. H. B.-S. 5 te Leiden (door het Zuider Departement) 3. W. Toose, leeraar Handelsschool en 3do G. H. B.-S. te Amsterdam (door het depar tement Noord-Holland, door het Noorder Departement en door het Oontraal Departe ment.) Te Utrecht ia opgericht de vereeni ging ,,Het Nederiondsoho lied." Het doel ia: bevordering in den ruimston zin van het Nederlands-ih lied. Oprichters zijn: jhr. mr. A. E. van Boelens van Eysinga (Leeu warden), jhr. H. do Brauw (Utrecht), mr. G. H. van Bolhuis -(Utrecht), F. R. Ooera Fzn. (Utrecht), prof. dr. Max Conrat (Amsterdam,) moj. Cateau Esraor, directri ce van de Vereeniging tot beoefening van de vocale en dramatische kunst (Amster dam), B. L. Gomportz (bankier te Amster dam,) mr. J. Hamburger Adzn. (Utrecht), dr. J. M. Hoogvliet (Den Haag), Wouter Hutschenruijter (Utrecht), prof. dr. H. Kern (Utrecht), dr. W. J. LeycLs, oud-ge zant der Z.-A. R., prof. mr. J. O. Naber (Utrecht), H. B. Ver Loren van Themaat (Utrecht,) prof. mr. N. G. Piorson, oud- minisfcer, J. E. N. baron Schimmelpen- ninck van der Oio van Hoevelaken, voor zitter der Eerste Kamer, prof. dr. B. Sy- mone (Groningen), prof. dr. J. Verdam (Leiden), prof jhr. dr. B. H. C. K. van der Wijak (Utrecht). Bij het eindexamen van het R-K. gym nasium te Katwijk a. d. Rijn slaagdon: C. H. M. Hoogoweogon, van Rotterdam; J. F. A. Leesberg, van Amsterdam; L. E. Roes, van Arnhem; J. G. O. M. Walter, van Grave, allon voor getuigschrift A. Generaal Van Heut-sz zal bij zijn aan komst te 'a-Gravenhage intrek nemen in „Hótel des Indcs." In dat hotel is thans aangekomen mr. Van Royen, secretaris van de Nedorland- sche legatie te Washington. Naar de Anieterdamacho bladen verne men is het nog niet bekend, of de generaal die voor dienstzaken naar 's-Gravenhage ia ontboden, gedurende zijn vermoedelijk kort verblijf in het vaderland den tijd zal heb ben voor een bezoek aan Amsterdam. Indien dit wel het geval ie, zal voor een waardige ontvangst van den generaal wor den gezorgd. Te dien einde heeft zioh, op uibnoodiging van den burgemeester, een commissie gevormd onder voorzitterschap van don heer J. A. baron Tindal. Leden der oommissie zijn do heeren 8. P. van Eeghen, prof. Bakhuis Rooeoboom, mr J. C. baron Baud, mr. E. M. von Baum- hauer, prof. dr. H. Bavinck, mr. N. P. van den Beig, I. M. Beuker, kolonel Boel- laard, vioe-admiraal Derx, A. K. P. F. R. van Hasselt, B. Heldring, generaal Kray- enhoff van de Lour, mr. W.R. Op ten Noort, mr, H. P. G. Quack, G. baron Ro senthal, mr. I. A. Sillem, jhr. mr. O. J. don Tex, mr. J. O. de Vries, kolonel Van de Wall, mr. A. Wichers Hoeih, J. W. IJzerman en mr. I. G. Sohölvinck, secre taris. De officier van gez. 2de kl. I. Ch. Baggola-ar, bonoemd bij het O.-I. leger, is bij het Kolon. Werfdepot beëedigd en in funotdo gestold; hij zal 13 Aug. a,s. zijn be stemming volgen. De minister van oorlog is voornemens om in de garnizoenen gedurende de maan den December, Januari en Februari twee maal per maand de rceorvo-officieren on der leiding van oen daartoe geschikt offi cier in de gelegenheid te stollen tot hot bij werken van do verschillende veranderingen en wijzigingen in de reglementen en dienst voorschriften en aanschrijvingen het „Reo- Militairo" betreffende. Verder zullen in dien tijd ook met hen beoefend worden een voudige tactische oefeningen op do kaart, alsmede voordrachten over de krijgsgeschie denis. Later zullen ook militic-oficieren deze bijeenkomsten kunnen bijwonen. Tot het doen plaats hebben van deze bijeenkomst zullen zich echter in ieder garnizoen ten minste 4 reserve-officieren daartoe moeten aanmelden. Tegen de verkiezing voor de Provinci ale Staten in het kiesdistrict Stad Almeloo is gistermiddag te Almeloo van liberale zij de protest aangeteekend, op grond, dat de voorzitter van het stembureel in het dorp Wiewen, nadat de stembua te 5 uren ge opend was geworden, eerst een honderdtal dier geopende biljetten heeft „afgelezen" en daarna tot de ontdekking is gekomen, dat hij niet, zooale de Kieswet dit voor- sohrijft, de ingeleverde biljetten heeft geteld en dit aantal heeft vergeleken met het aantal parafen op de kiezerslijst gesteld, dat hij vervolgens allo biljetten weder heeft samengevoegd, en eerst toen tot de voorge schreven telling en vergelijking is overge gaan, terwijl daarna alle biljetten weer zijn afgelezen. Te Heemstede is overleden do heer J. D. Onderwater, een in tuinbouwkringen welbekende pcrsoonljjkheid. Hij was o. a. voorzitter der afd. Haarlem van de Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. De directeur-generoal der posterijen en telegraphic brengt ter kennis, dat in de eer ste helft van Augustus een vergelijkend on derzoek zal worden gehouden voor de betrek king van surnumerair der posterijen cn te- legraphie. Hot aantal plaatsen, dat hiervoor zal wor den opengesteld, zal nader worden aange kondigd. Verzoeken om toolating tot het examen behooren vóór 16 J uli to worden gericht tot den directeur-generaal der posterijon en te- legraphio bij een eigenhandig op zegel ge schreven adres, met nauwkeurige opgaaf van naam, voornamen en woonplaats. Verdere bijzonderheden zijn te vinden in de „Sts.-Ct." No. 155. Gistermiddag wei-den bij den burge meester van Amsterdam als candidaten voor de <a.s. verkiezing voor do Provinciale Sta ten, tor vorvulling van do vacature, in dis trict VI ontstaan door het overlijden van den hoer J. Boisscvain, offioieol opgegeven do heoren: S. P. van Ecghen, voorzitter van de Kamer van Koophandel, en 0. M. Her- ckenrath, adviseur van de Deli-Spoorweg- Maatschappij, de laatste gesteld 'door do christelijke partijen. Do stemming heeft plaats op Dinsdag 12 Juli e.k. In den ouderdom van 65 jaren is te Nauheim, waar hij sinds eenigen tijd tot herstel van gezondheid vertoefde, overleden de heer A. H. C. Riemsdijk, leeraar aan de Stedelijke Muziekschool, directeur van de gemengdo zangvoreeniging „Caecilia" en van do mannenzangvereeniging „Fidelio" te Zwolle. Te Sayn (Duitschland) is gisteren in den ouderdom van 78 jaren overleden 'dr. L. Landsberg, opperrabbijn van Limburg on ad intcrum van Noord-Brabant. De over- ledeno was ridder in do orde van den Ne- dcrland8chen Leeuw. In den ouderdom van ruim 80 jaar is to 's-Gravonhage overleden de heer F. E. van Bunge, oud-hoofdinspecteur van po- lituo to dier 6tcdo, een niet alleen in de kringen van heb politiekorps, maar ook bij tal van ingezetenen dier stad zeer bekend man. Na een militairen diensttijd, werd do heer Van Bungo in hot jaar 1865 bij de po litie to 's-Gravenhago aangesteld als in specteur, en was hot grootsto gedeelte van zijn diensttijd ala zoodanig geplaatst aan bot commissariaat der Isto afdeoling aan de Groenmarkt. Het hoofdinspocteursokap van politio werd door hem moer dan 20 jaren bekleed tot aan zijn pensïonneoring in Mei van hot jaar 1900. Hij was toen ruim 76 jaar, maar do op gewektheid en jeugdige ijver, waarmodo hij, tot op den laatstcn dag, zijn dienst bleef waarnemen, deden niet vermoeden, dat deze flinke politic-ambtenaar reeds zulk een hoogen leeftijd bereikt had. Voor al niot wanneer hij met zijn rijzige, kra nige figuur, nog in do laatste jaren van zijn diensttijd, dus als ruim 70-jarige, aan hot hoofd van een stoet, to paard de hoofd leiding van de ordemaatregelen langs den weg, dion de stoet nam, had. Bij het uiteengaan van de Tweede Ka mer zijn onafgedaan gebleven een aantal wetsontwerpen, waarvan do voornaamste zijn Instelling van Landbouwraden; Vaccine-v. et; Vereenigbaarheid van ambten met het lid maatschap der Sfcaten-Generaal; Afsohaffing der Staatsloterij Wettelijke bepalingen betfeffende lotori] en Wijziging van do wet op het notarisambt Wijziging van do wet op de fabricks- en handelsmerken Verandering in het lilde en IVdo hoofd stuk der Grondwet, betreffende de samen stelling dor Staten-Gcnoraal (voorstol- Drucker o.s.) Wijziging dor Grondwet (voorstel-Troel- stra C.8.); Wijziging en aanvulling van do wet Lol regeling van het middelbaar onderwijs Idem van do wet tot regeling van het la ger onderwijs en do burgerlijke pensioen wet; en daarbij de pensioenregelingen voor de weduwen on weecen van onderwijzers en voor het onderwijzend personeel nan gemeen telijke hoogoro burgersoholen, enz. Wijziging van het Burgerlijk Wetboek; Wijziging van de Provincialo Wet; Wijziging der Gemeentewet; Herziening personeelo belasting (baard- steden) De Arbeidswet; Arbeidscontract Tariefwet; Aanleg van een spoorweg Eindhiven— Weert; Wijziging van de rechtspleging bij land en zeemacht; Herziening van dc wet op het lager on derwijs. Gisteren, Maandag hield in een der zalen van het Bron gebouw lo Haarlem do Vereeniging van hoofden van R.-K. Bijz. scholen in het bisdom van Haarlem haar zomervergadering, die door ruim 60 leden, alsmede door den hoogeerw. core-voorzitter mgr. A. J. Brouwers, vicaris-generaal, on den zeereerw. heer pastoor P. J. Thünnis- sen werd bijgewoond. In zijn openings woord horinnordo do voorzitter, do heer M. L. van Gomert, aan de tweo ingediende wotsonbworpon (pensioen- en salarisrego- ling) en dceldo inodo, dat eon prijsvraag zou worden uitgeschreven voor een stol leesboeken, geschikt voor do kabhoiieko school. Ook herdacht hij het overleden lid G. v. d. Donk, van Aarlandcrvcon, en heet te, na diens toolating, het niouwo lid, don lieer Ruytors, van Purmerond, welkom. Uit hot twee-jaarlijksoh verslag van den secretaris bleek o.a., dat hot aantal lcdon I thans 85 bedraagt, terwijl do rekening van I den ponningmeostor sloot mot een batig saldo van f 339.59$. Do aftredendo be- I stuursleden J. G. Kropman en J. Th. van den Donk werden met grooto mcerderhoid van stemmen herkozen. Vóór do pauze riohtio do president tot den inmiddels tor vergadering verschenen nieuwen cero-voor- zitter eenigo woorden van welkom, hom de belangen der vereeniging op hot hart bindende, waarna mgr. Brouwers var- I klaarde, hoewel aarzelend wegens zijn leef tijd, deze benoeming gaarne to hebben aangenomen, omdat hdj het stroven dor vereeniging hoogelijk waardeert. Na do pauze werd door den heer Rosier, van Amsterdam, een voordracht gehouden over de vraag: „Wat behoort tot een good stol leesboeken voor de katholieko school?" Na ccn breedvoerig debat werd een voor- stol aangenomen om een commissie te be noemen, die de door den inleider gestel do oischen zal toetsen aan de reeds bestaando werkjes op dit gebied, die dan desnoods herzien of, bij afkeuring, door andere vervangen dienen to worden. Naar do „Zutf. Ct." verneemt, heeft dr. M. Kreunen, leeraar aan het gymnasi um te Zutf en togen 1 September corvol ontslag aangevraagd. Do staatscommissie voor hot Interna tionaal Privaatrecht is Zaterdag jl. aan het departement van justitie onder voor zitterschap van mr. T. M. C. Asser verga- 42) Meer dan een uur bleef hij daar nog heen f/n weder loopen. Het wa6 duidelijk, dat er k)ts tusschcnbeido gekomen was. Misschion had Stophen Darke van hun afspraak ge hoord en hield hij haar thans in huis go- Tangen. Wat zou hij doen? Terwijl hij hier over stond na te denken, vernam nij cc ns klaps het slaan van riemen in het w-itcr, dicht bij hem, en or klonk een schorre stem 'door den mist heen, die een oud zeedeun tje zong. De riemslagen naderden; de kiel Tan een boot kraste over het zand en een man sprong er, steeds zingende, uit. Het tvo3 do visscher David Dom. „Hola, daar!" riep Arthur. Dom keerde zich om. „Hola, daarl" herhaalde hij nogmaals. ,Wel, wat is er?' vroeg Dom. 'Arthur trad op hem toe. „Hebt gij niets gezien, hier op *t strand, vriend?" vroeg hij „Hoyl Ben u het, mijnheer? Wat meent u met „niots"? „Geen man of vrouw?" „Neen, ik heb niets gezien, hoe zon ik! Ik zou mijn eigen moeder niot herkennen In zulk een mist." „Ik begrijp er niets van," mompelde Ar thur, „hoegenaamd niets." „Hebt ge op iemand staan wadi ten?" vtoeg Dom „Ja," zeide Arthur. De oude visscher keek hem van ter zijde Mn. „Stephen Darke is weder thuis." „Dat weet ik." „Het kind zal vannacht niet buiten de deur kunnen komen." „Zoo, denkt ge dat? Dan zal ik daar eens nader onderzoek naar doen. Goeden nacht, vriend." Arthur Desmond verwijderde zich in do richting van de herberg. Hij had echter nog niet ver geloopen, toen Dom hem hard achterna kwam loo pen en hem bij den arm greep. „Wacht even", zeide hij. „Als men uziet mijnheer, dan staat haar kans slechter dan ooit. Go doet beter iemand andera te zen den. Als ge wilt, dan zal ik or eens even aanloopen en eens zien, wie er thuis ia vannacht." Arthur bleef stilstaan, dacht even na en toen eon handvol kopergeld uit zijn zak ho- lende en hot Dom opdringende, zeide hij „Ja^ doe dat; ik zal hier blijven wach ten." Dom verwijderde zich. Zijn zware stap Monk nog eenigen tijd door den mdst heen en stierf toen weg. In werkelijkheid waren er slechts enkele minuten verloopen, toen de man weder terugkeerde; maar voor den minnaar, die in alles verterend ongeduld stond te wachten, soheen hot een eeuwig heid. „Wat nieuws?" riep hij don visscher toe, zoodra diens gezicht, door den mist heen, zichtbaar werd. „Hebt ge haar gezienV Komt zij haast?" „Niots er van I" antwoorddo Dom. „Ik ben tot vlak voor de herberg geweest, ik heb door het raam naar binnen gekeken, maar ik heb Gypsy niet te zien kunnen krijgen. Er is niemand dan de oude heks. Had het kind u beloofd om hier te komen, mijnheer?" „Ja, ja." „Dan is het al verduiveld vreemd." Arthur liep heen on weder, de armen over de borst gekruist. „Wat zullen we doen?" mompelde hij, meer tot zichzclven dan tot Dom. ,Als ik zoo vrij mag zijn, mijnheer," zei de de oude vissohor, „dan zou ik u zeggen: Kom met mij mede, naar mijn armoedig krotje. Ik heb een meisje van ongeveer Gypsy's leeftijd. Als ge een boodschap te zenden hebt, dan kan Nanoy er mede naar de herberg gaan. Ze kan zelfs ronduit naar Gypsy vragen." „Best," zeide Arthur. „Vooruit dan!" Dom liep het strand op, tot hij, een eind verder, aan enkele zeer bouwvallige huis jes kwam. Arthur volgde. Voor een er van stond de visscher stil en hief de klink op. Het vertrek, waarin zij binnentraden, was laag en bedompt; de zoldering bestond uit naakte balken en de grond was beatrooid met. het witte zand van het strand. De vrouw van Dom een mager, leelijk mensch stond bij het vuur een pan met brij te roeren. Vlak vóór en tusschen haar voeten kropen eenige kinderen, terwijl een slordig, ongekamd meisje van vijftien of zestien jaar, bezig was do tafel te dekken. Toen Arthur Desmond op den drempel verscheen, ontstond er eensklaps een algo- mecne verwarring. De op den grond krui pende en twistende kinderen verscholen zich onder de rokken hunner moeder en het jonge meisje vloog, met een ges moorden kreet, naar het andere eind der kamer. Dom riep haar terug. „Hier, Nans, kom hier, ik heb u noodig. Geef dezen mijnheer een stoel en sla dan een 'doek om; ik heb een boodschap voor u." Nans, rood als een kreeft en bevende van angst on verlegenheid, deed wat haar be volen was Iets zoo prachtigs als die for- sche, blonde gestalte met do gevoelvolle oogon en de lange snor, had zij nog nooit van haar leven gezien. Glimlachend nam Arthur plaats. „Ik zal het mij als een eer rekenen, mijn heer, wanneer u een stuk brood en wat soep met mij zoudt willen gebruiken," zeide Dom, „maar ik denk niet, dat u aan zulk grof voedsel gewoon zijt." „Dank u, maar ik heb mijn avondeten reeds gebruikt", antwoordde Deemond. „Dan is het, dunkt mij, het beste om geen tijd verloren te laten gaan. Als u even een briefje wilt schrijven, dan kan Nans het voor u wegbrengen- Dat schijnt natuurlij ker. Stophen Darke zal in Nans geen ach terdocht krijgen." Terwijl hij zijn brood en pap gebruikte, vertelde Dom aan zijn vrouw on dochtertje, dat mijnheer Gypsy wcnschie te spreken en dat zij hem daarin behulpzaam moesten zijn. „Gij zou'dt het meisje kunnen vragen hierheen te komen," zeido de vrouw. Arthur scheurde een bladzijde uit een no titieboekje,dat hij in den zak had, en schreef daarop: „Kom, lieveling, kom spoedig. Ik wacht n. Kom met brengster dezes mede terug." „Dat zal voldoende zijn om haar hier te brengen," zeide hij tot zichzelven. Nans was intusschen haar schoenen gaan aan trekken; even later kwam zij, gereed voor haar wandeling, terug. „Gij zult het aan niemand andere ge- ven dan aan haar, nietwaar?" zeide Ar- thur Desmond, terwijl zij het papiertje van hem aannam. „Dat zou ik denken „En blijft nu niet met grootje staan klet sen,riep haar moeder haar achterna. „En kijk goed uit uw oogen," zeide Dom. „Ja, vader, ik zal haar in een ommezien- tja hier brengen!" riep Nans; cn do douc achter zich dichtslaande, verdween zij. Zij liep zoo hard zij loopen kon. Dc lui ken van de gelagkamer waren gesloten. Zij klopte er tegen uit al haar macht. Niemand antwoorddo haar. Eindelijk opende zij on gevraagd de deur en trad binnen. Gypsyriep zij, „Gypsy, waar zijl go?" In antwoord op haar roepen vernam men het welbekende stompen van grootje's kruk over den vloer. „Wie roept daar om Gypsy?" snauwde grootje Darke, te voorschijn komende. „Wal verlangt go van Gypsy, Nancy Dom „Ik moet haar spreken", antwoordd# Nancy. „Wel, dat zal moeilijk gaan; ze is hier niet." „Ze moet noodzakelijk even met mij medo naar huis komen; moeder heeft haar noodig. Waar is ze?" „Maak, dat ge wegkomt!" schreeuwde grootje, „heb Ik u niet gezegd, dat ze niel hier is?" j „Loop heen!" riep Nancy, „ge kunt mé toch wel zeggen, waar ze dan is?" „Ze is weg." Nancy Dom keek de kamer eens rond en zag het oude, roodc manteltje aan een spij ker tegen den muur hangen. Wordt vervolgd.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1