Dinsdag 31 Juni. An. 1904. tBeze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offleieele Kennisgeving. FEUILLETON, De erfgename van Desmond. No. 13596 PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per weak 9 Oentij per 8 maanden f 1.10. Buiten Leiden, par looper en waar agenten gevestigd cijn 1.30. Pranco per post1.66. PRIJS DER ADVERTENTIES: Von 16 rogels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17A. - Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incassoeron woïdt/"0.05 berekend. VeiliogiR van groenlen, ooft en aardappelen. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gelet op art. 1 der Verordening op de Markten van 26 Mei 1898 (Gem. blad No. 10) eai op art. 2 der Verordening van 3 Maart 1904, houdende aanwijzing van de dagen, uren en plaateen voor het houdon der verschillende markten en van veilingen van groenten, ooft en aardappelen (Gem. blad No. 4) Hebban besloten: dab van af heden tot en met Zaterdag 23 Juli a. s. de voilingon van groenten, ooft en aardappelen zullen mogen aanvangen des morgens te 5.30 uur. Burgemeester en Wethouders van Leiden, DE RIDDER, Burgemeester VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 21 Juni 1904. Uitoefening van bet bedrijf van meikverkooper. Burgemeester en Wethouders van Leiden Brengen ter kennis van "de ïn e 1 k ve r- koopera in die gemeente lo. dat aan melkvorkoopers, die voorzien rijn van een door hun ooilego afgegeven be wijs, hetwelk van af Donderdag 23 Juni a.e. ter Gemeen te-secretarie zal verkrijgbaar zijn, het ij s van heb Openbaar Slachbhuis, op ver toon van dat bewijs, zal worde.i afgeleverd togen een prijs berekend naar f 1 per 100 X.G.; 2o. dat de Leidschc Duinwater-Maatschap pij heeft besloten met ingang van 1 Juli a.s. (lan melkverkooprs bij levering over don mo tor eem reductie van 3 0 p C t. op den gewonen prijs van h.t duinwator toe te feta&n. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, den 21sten Juni 1904. V Telegrnphlscbe verbinding en arbitrage. Twee jaren geleden is door do wet be krachtigd de tusschen Nederland en het Ü>uitsche Rijk aangegane overeenkomst, strekkende om do koloniën van beide landen in Azië en in de Stille Zuidzee door onder- zeesche tolegraafkah-ls te verbinden. DJa nieuwe verbindingslijn door do Ned.In- oizohe regeering aan to leggen van den noord-oosthoek van Java naar Bandjar- masin en van daar over het Zuid-Oosten van Borneo verder naar Noord-Celebes tot Men ado, zal nu volgons dat tractaat door een Duitsch-Nederlandsch© maatschap pij worden doorgetrokken tot den Amori- kaanschon Pacifio-kabel en tevens van do J5 al au-e il an de n af met Shanghai. y Zooals wij herinneren, is het voorname doel van dit tnactaab het telegraphisoh ver keer in het Oosten onafhankelijk to maken van Britscho kabels, door het gebruiken v~n den w^g over Amerika. Ook Frankrijk wonscht van deze gelegen heid zich te bedienen om met zijn vesti ging in Chochin-China over Amerika in telegraphïsche verbinding te komen. Aan sluiting aan de Nederlandsch-Indische lijn naar We6t-Borneo (Pontianak) is hier voor van zelf aangewezen. Do onderhandelingen hebben ruim drie jaar geduurd en ten slottto is op 6 April jl. tusschen ons Land en Frankrijk een trao- taat gesloten over de aansluiting van een Franschen onderzeeschen kabel uit Saigon aan do Ned.-Indische telegraafleiding, die van Pontianak over Billiton naar Batavia loopt. Deze overeenkomst is thans aan de Twee de Kamer tor bekrachtiging aangeboden. Zij bevat aan het slot nog een artikel omtrent arbitrage. Uit de toelichting blijkt, dat dit artikel, ten dcele althans, overbodig is, omdat op denzefden dag tusschen beido regeeringen een algemeen arbitrage-traotaat is aange gaan. Daarbij wordt ochfcor niet, gelijk in dat met Denemarken gesloten, het beginsel van scheidsrechtelijko uitspraak door het internationaal gerechtshof te 's-Gravenha- ge al volledig toegepast. Evenals in derge lijke tractaten, door Frankrijk onlangs met Groot-Britannië en met Italië aango- gaan, worden uitgesloten geschillen over do uitleggging of uitvoering van tractaten, wanneer die geschillen geacht worden de levensbelangen, de onafhankelijkheid of de eer van de contraotcerende partijen te be treffen of de belangen van derde mogend heden. Bij het telegraaftractaat cchtor worden uitdrukkelijk alle geschillen omtrent zijn uitlegging of uitvoering, indien zij niet langs diplomabieken weg kunnen worden opgelost, aan het oordeel van het intornati- naal Gcrebhtshof onderworpen. Dat is in allo gevallen een belangrijke concessie aan het beginsel van arbitrago, die ook op andere tractaten voor een be paald doel aangegaan, wol zooveel moge lijk zal worden toegepast. (Jlbld.) Leiden, 28 Juni. Tot ons diep leedwezen vernomen wij, dat or in den toestand van ds. S. Kutsch Lojenga, dio in het Hópital Wal Ion ver pleegd wordt, een ongunstige wending is gekomen. Het Plaatselijk Comité voor Drank bestrijding alhier, waarbij zijn aangesloten de Gereformeerde Verccniging voor Drank bestrijding, do Studcnten-Geheel-onthou- dors Yereeniging, do Werklieden-Geheel onthouders Yerecniging, het „Kruisver- bond", de „Volksbond", vorceniging tegen drankmisbruik en de Afdeeling Leiden der Nederland8che Vereeniging tot Afschaf fing van Alcoholhoudondo Dranken, heeft tot het bestuur der 3-October-Yereeniging een adres gericht, waarin verzocht wordt de bieruitdeeling op 3 October door iets anders te vervangen of althans degenen, dio zulks wenschen, in de gelegenheid te stellen in de plaats van bier iets anders te kiezen. Do architecten Jesee en Fontein, alhier, hebben ondershands aanbesteed het bouwen van een boerderij met stalling voor 40 stuks koeion te Zwammerdam, aan den aannemer J. Splinter aldaar en voor rekening van den welcd. gcb. heer C. Blankenheym, te Bonn. Voor leoraar in de oude talen aan het gymnasium te Leeuwarden worden aanbe volen do hceron: dr. H. D. Verdam, te Dordrecht; dr. S. Drost Jzm, te Tie], en mr. dr. W. F. Kaiser, te Leiden. Vrijdag a. s. komt in Den Haag bij een de oommiarie voor de diplomatieke examens tot het afnemen van examen voor den rang van gezantschapssecretaris en gezantssohap sattachó. In de jongste vergadering van het de partement Zuid-Holland der Voreeniging van leeraren bij het M. O. werden gekozen: tot oandidaat voor het lidmaatsohap, te vens secretariaat van het hoofdbestuur, de heer W. F. Wol tors te Borgen-op-Zoom; tot oandidaat voor hot lidmaatschap hoofdbestuur dr. E. H. Groenman, direc teur eoncr 5-j. H. B. S. in Den Haag, en tot secretaris van het departement de heer J. P. Heyligers, aldaar. Aan de Tweede Kamer van de Staten- Genoraal is een ad its gezonden door de Ncdorlandscho Vereeniging van Christelijke Kantoor- cn Handelsbedienden te Amster dam, naar aanleiding van hot wetsontwerp Arbeidswet 1904, gelijk hot bij Koninklijke Boodschap van 6 Januari bij de Kamer is ingediend. Adressante dringt er met den meesten ernst op aan, dat dit wetsontwerp zóó worde aangevuld cn gewijzigd, dat ook de kantoor- en handelsbedienden er door worden gebaat, waar dit te hunnen opzichte niet minder noodig is in vele gevallen zelfs nog veel meer noodig, dan voor andore arbeiders. Naar de mcening van adreasanto zullen daartoe in de wet, achter art. 10 eonigo artikelen moeten volgen, waarin wordtomschreven, wat dozo wet onder kantoren, magazijnen en pakhuizen wil verstaan en voorts in het vervolg dor wet ook deze mbt de fabrieken cn werk plaatsen worden genoemd dridr, waar toe passing ook te dien opzichte gewensoht en mogelijk moet worden geacht. Adreasante stelt zioh voor, haar wensohon zoo spoe dig mogelijk in amendementen te formu leeren. Bij beschikking van den minister van 6taat, minister van oorlog, is de eerste lui tenant H. P. van den Ham van Heyst. van het 5do regiment infanterie, benoemd tot adjudant bij het korps. De heer Thoophilc De Book is hersteld uit het buitenland te Haarlem wederge keerd. Zondagmiddag heeft het Koninklijke Echtpaar een wandelrit gemaakt, waarbij in het rijtuig o. a. mede was gezeten do vroegere hofdame van H. M., barones Sloot. De Prins bestuurde het tweespan. Zaterdagavond bracht dr. Roessingh wo- dor oen bezoek op ,,Het Loo" on vertrok Zondag. (N. v. d. D.) Als secretaris van den raad van be heer der Haagsoho Tramweg-Maatschappij zal optreden mr. H. P. L. C. do Kruyff Jr., gecommitteerd afdeel ingaohef bij de Holl. IJ zeren- Sp ooi-weg- M aatsch ap p ij Naar men aan de ,,Avp." meldt, zal in de plaats van den heer A. Mondt, aan wien met ingang van 1 Juli a. s., op ver zoek, eervol ontslag uit 's lands dienst is verleend, als chef dor afdeeling Compta biliteit bij het Departement van Koloniën worden benoemd do heer A. E. Winckcl, gop. kolonel-intendant-titulair van het Ned.-Ind. leger, tot dusver bij dc afd. Mi litaire Zaken van dat Departement werk zaam. Verder zal do begrooting, thans on der leiding van den administrateur mr. A. A. de Vries, worden overgebracht in handen van den heer Winckcl. In tegenwoordigheid van bestuur, le den en belangstellenden, bad Zondag avond om zes uren in het Evang. Lu- thersch Diakoncssenhuis to Amsterdam, de plechtige inleiding- tot zijn dienstwerk plaats van ds. O. A. Evelein, als predi kant-directeur van bovengenoemd Diako ncssenhuis. Ds. Evelein aanvaardde zijn dienstwerk met een rode naar aanleiding van Exodus 15 vers 26, laatste gedeelte. Verschillende predikanten van de Evang. Lutn. Gemeente hielden toespra ken tot den niouwen predikant-directeur. Na af loep van de godsdienstoefening had een feestelijk samenzijn plaats. De opening van het nieuwe ziekenhuis der Gorof. Ziekenverpleging te Amster dam, aan de Tcrhaarstraat en Bilderdijk- kade zal 1 September plaats hebben. Ds. N. A. do Gaay Fortman, voorzitter van deze Verpleging, zal een feestrede bij do plechtige opening houden. Het tijdelijk bijpost- en telegraafkan toor te Socstdijk wordt op 27 dezer, voor den duur van het verblijf van Hare- Ma jesteit de Koningin-Moeder aldaar, her opend. De minister van oorlog is voornemens om do jongelingen, die zioh vóór hun 17de levensjaar verbinden tot dienstneming als tamboer, niet meer onmiddellijk toe to la ten tot de korpsen, omrede zij op din jeugdigen leeftijd reeds in aanraking ko men met personen van 20-jarigen en oude ren leeftijd, doch hen bij een speciaal korps, bijv. bij bet Instructiobataljon, in dienst te stellen en ze dan op hun 17de le vensjaar over dc verschillende regimenten te vordeolen. De minister van oorlog heeft bepaald, dat de sohrijvors bij de korpsen dor land macht niet mogen worden aangesteld, ver plaatst of ontslagen (tenzij op hun verlan gen bij oxpiratio van dienst) dan met machtiging van den minister van oorlog. Voor zooveel do thans in dienst zijnde schrijvers bij de korpsen der landmacht ten gevolge van hot bepaalde in het Kon. besluit van 25 Mei 1904 no. 71, minder in komsten zouden genieten dan tot dusver aan soldij cn ovontucole toelage door hen gonoten word, zullen maatregelen werden genomen, om hen, zoolang zij in hun tegen woordige positie blijven voorbdicnen, naar billijkheid schadeloos tc stellen. Door dr. J. W. do Groot, conrector aan het gymnasium te Kampen cn sedert 1870 aan die inrichting werkzaam, is togen 1 Oct. a. s., eervol ontslag aangevraagd. Dr. E. Laurillard, predikant bij dc Ned.-Herv. Gemeente te Amsterdam zal Zondagmorgen 26 Juni e. k. te 10 uren in de Nieuwe Kerk aldaar afscheid nemen van zijn Gemeente cn zijn predikambt we derleggen. Hot stoomschip ..Anchises" arriveerde 18 Juni van Amsterdam cn Liverpool to Batavia; do Tantalus", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 18 Juni to Mar seille; de „Prinz-Regent" (uitreis) passeer de 19 J uni Dover. Alfon nan don Ryn. In de jongste ver gadering der afdeeling Alfon en O. van het N. O. G. werd door ceai der loden gewezen op een besluit van den Raad der gemeente Haarlemmermeer, waarbij aan de ouders, die hun kinderen naar cl bijzondere (Chris- telijko school) to Oudewetering (gemeente Alkemade) zonden, vergoxli wordt gego- ven voor het schoolgeld. Daar bovenstaande toestand geacht werd strijdig te zijn met de „Wet" werd een com missie bestaande uit de herrm Drenthen, h.d.8. te Woubruggo cn Fritsma, h.d.s. to Hoogmnde, benoemd, om dio zajik te ondorzoekon en bij gebleken juistheid do noodigo maatregelen te nemen om dat be sluit nietig to doen verklaren Haarlemmermeer. Van bet- arrestanten lokaal te Hoofddorp is in de nfgcloopon week druk gebruik gemaakt. Hoofdzakelijk bepaalde zich do insluiting tot personen, die in beschonken toestand verkeerden cn het don voorbijgangers lastig maakten. Een er van werd 's morgens vrijgelaten, dooh 's avonds moest hij wegens dronkenschap andermaal achter slot en grendel gebracht worden. Tegen hem werd boaendicn proces verbaal opgemaakt, wegens Let 2-maal op geven van eon valschcn naam. Do inenting van varkens tegen de vlekziekte, volgens dc gewijzigde methode- Lorcnz, heeft zich hier zoodanig uitgebreid, dat or eerlang in doze gemeente weinig hou ders van varkens meer zullen zijn, die be deelde inenting niot op hun varkens heb ben toegepast. Opmerkelijk was hot, de stilte cn kalmte, die er den SOstcn dezer te Hoofd dorp heerschtc, bij gelegenheid van bet on derzoek over do verlofgangers, Een groot vensohil bij vorige jaren, toen bij dio ge legenheid meestal het dorp in rep en roer was. Een reden, dat men cr hier thans niets van merkte, is zeker ook wel, dat het aantal der aan do inspectie deelgenomen verlofgangers, dit jaar met hot oog op her halingsoefeningen veel kleiner was. fiuzor8Woude. Ds. J. L, Schouten, pred. bij do Gereformeerde Kerk alhier heeft een beroep on tv am gen naar Water graafsmeer. liillogom. Met ingang van 16 Juli a.a. zal het post- cn telegraafkantoor alhier doorloopend geopend zijn van 7.50 's voor middags tot 8.50 's namiddags. Gisteravond omstreeks 9 uren, werden 2 knapen van 9 en 10 jaar, die heimelijk de ouderlijke woning te 's-Gravenhago had den verlaten, door de politic alhier aango- houdon. Deze twee jeugdige deugnieten wa ren ook reeds do vorigo weck alhier zwer- vendo aangetroffen cn naar hun ouders te ruggebracht. De 19-jarige zoon van den arbeider G. Vlaad alhier, dio, zooals wij reeds meldden, 'de vorige week door het vallen van een wa gen don nek brak en naar het ziekenhuis te Leiden werd overgebracht, is aldaar overleden. De overledcno stond alhier als een op passende zoon bekend. Hoogmade. Door hccren kerkvoogden der Ned.-Herv. Kerk is een belangrijke ver betering aangebracht in 'de plaatsing van het orgel. Er is een nieuwe galerij gebouwd on daarop is het orgel thans geplaats. Uit betrouwbare bron wordt medege deeld, dat ds. H. P. do Pree, predikant der Ncd'.-Hervormde Gemeente te Hoog)- 22) „Zoo," zeide grootje, „hebt ge me dan vroeger reeds gekend ,,Ja, maar dat doet er ook niet toe. Gia| iitten." Zij nam op eon stoel tegenover hem plaats, terwijl zij haar kruk tegen den muur zette. „Mag ik nu vragen wie gij zijt, sinjeur zeide zij. Hij keek de lage, zwartberookte gelagka mer rond, als zocht hij iets. „Ik bon een verweerde, oude zeebonk, juf fer, die menig jaartje tusschen lucht en wa ter geleefd heeft. Noem mij Hardy, als ge "wilt, bij gebrek aaa een boteren naam. Ik had een vriend aan boord, 'dio samen de kooi met mij deeide; hij geraakte in moei lijkheden en i3, sea veertien dagen geledon, hier voor de kust verdronken." „Zoo? Was dat een vriend van u? Ge be doelt zeker kapitein Casper Cravon." „Dezelfdo." „Die di;f, dio schurk, de moordenaar van 'de schoo.-.e Eleonora Desmond?" „Tuut, tuut! vrouw! Hij is nu raar dc haaien, de visschen hebben hem reeds lang voor hun maal gebruikt. We zullen hem nu niet meer schalden. Mijn eerste reis heb ik met hem gemaakt, met het oude „Rendier." Ik heb wel slechter menschen in mijn leven gekend dan hij. Geef me nog een glas tod dy. Ik wil op zijn gezondheid hiernamaals drinken." Even later gleden de scherpe, alles onder zoekende oogen weder door de gelagkamer. „Ge hebt een kleinzoon, naar ik hoor, Moll," begon hij op o.r .rachilligon toon. „Waar is die van nacht?" „Hij ma; kt een tochtje zuidwaarts," ant woordde zij kortaf. „En go hebt ook een h.eindochtcr, niet waar, juffer? T. "aar is dio?" „Waar die is? Waar zo behoort te zijn: in haar bed cn in slaap." Hij wierp zijn oude boezeroen open, als snakte hij naar adem. „Ik ben met opzet van nacht hierheen ge komen, om do klei: meid te zien. Ik he: gehoord, dat zij mijn ouden kameraad nog heeft trachten tc redden. Ik dacht, dat ik haar hier in het hoekje van den haard zou vónden. Ik moet weer weg, over de zee." Grootje's oogen begonnen te schitteren. „Wat moet ge van Gypsy?" vroeg zij. „Wat weet ge van de meid, wat gaat ze u aan?" „Wol, ziet ge, ik heb genegenheid voor haar opgevat, om do rede die ik u gezegd heb. Mijn boot wacht benedon op het strand, maar ik zei zoo tegen mijzelf: ik zal even de herberg inloopen en eens even naar haar gaan kijken, eer het getij verandert. Ik heb iets in mijn zak voor dc kleine: een klei nigheid, ter herinnering aan een ouden vriend." Hij stok de hand in zijn zak cn haalde er een halssnoer van echte Indische pare len uit, alle volmaakt en even groot, geslo ten met een echt gouden slot. „Ik had het baar zoo graag zelf in het mooie, kleine handje gelegd," vervolgde hij. „Moll Darke, leelijke, oude dievegge, die ge rijt, ik zal het hier op den schoorsteen mantel leggen. WLfc go maken, dat het kind het vlaar morgenochtend vindt?" „Ik zal er voor zorgen," knikte grootje. „Het komt uit do hei den Landen en is bo- tooverd. De ketting zal iedereen, behalve haar, ongeluk aanbrengen." Grootje Darke zag oe hij hot halssnoer in een hoop op de., schoorsteenmantel wierp. Hij was thans opgestaan en bleef staan. „Hoorl" riep hij eensklaps, zijn hoofd voorover buigend, om beter te luisteren „Wat hoor ik daarbuiten? Ik wil hier niet gezien worden, van avond; als go het dus goed vindt, zal ik deu grondel weer voor de 'deur schuiven." Zij bleef onbeweeglijk zitten en hoorde hoe hij, met een kraclitigea vloek, do deur weder op het nachtslot deed. Toen hij te rugkwam, zed zij: „Het is zeker al Lang geleden, sedert gij voor het laatst hier aan wal waart? Ik b r- inner mij nu een zekeren Tom Hardy, dio met het schip „Het Rendier" naar de Oost is vertrokkenmaar dio geleek even min op u als kaas op kalk gelijkt. Gij zijt zeker in een van die heidensche landen, daar in do verte, overgebakken." „Ja, het is jaren en jaren geleden," ant woordde hij lachend. „Toon ik den laatsten keer hier was, het was een donkere, storm achtige Septembernaeht, hebt go nog een glas groc voor mij kLaar gemaakt, daar aan het buffet. Ge waart toen wat een flin- ko matrone, zoo recht als een kaars. En kijk uzelve nu eens aan 1" „Ik herinner mij dien nacht," zeide groot je Darke droog. „Ja, ja Er had toen hier juist een vreemde gebeurtenis plaats gehad, herin ner ik mij. Alles was toen juist in rep en roer over c.n lady van hot kasteel ginds op den heuvel, dio verdwenen was." „Verdwenen? Vermoord, meent ge," zei de grootje. Hij stond, met zijn bandon diep in zijn zakken, in het vuur te staren. „Nu, vermoord vlanl" gromde hij, „als gij dat woord beter vindt." „Ja", krijsohto grootje, dat was een vree- selijke geschiedenis, dio moord op Eleonora DesmondZij was erfgename van Dcsmon'J en de schoonste, dio ik ooit gezien heb on dkt wil wat zeggen, daar het geheel en al een mooi ras is; jammer genoeg." „Hebt ge haar wel eens gezien, toon zij nog leefde?' vroeg de kameraad van kapi tein Casper Craven, met droio lippen en zwaar ademhalende. Grootje boog het hoofd dieper over ha» r netton en haar knoopnaald. „Ik diende op het kasteel, toon freule Elo onora in vlo wieg lag. Ik was er bij, toen rij haar neef, Francis Desmond, trouw de, die van over do zee kwam om haar tot rijn vrouw te maken. Ik heb wat ditwijls voor dat raam, d&Lr, gestaan, om haar voorbij te zien galoppeeron, langs het strand, de lange haren loe over den rug fladderde, een sleep van hccren achter zioh en haar jonge man naaat haar." Hardy keek plotseling op. „Hem?" vroeg hij, aan zijn grijzen baard draaiende. „Hebt go hem, haar man, ook gezien? Weet gij ook of hij haar liefhad zooals, zooals anderen deden? Wie was Francis Desmond, dat hij zou komen tus- saheu haar, en... Hoor; Wat is dat?" Grootje Darke keek 3chuin naar het ven ster, waarvoor het roodo gordijn omlaag was getrokken. „Ik hoor niets," zeide zij brommig; „het is dc wind. Francis Desmond was wat een knap heer cn hij aanbad den grond, dien zij betrad, 't Is goed, dat hij niet weet hoe zij aan haar eind gekomen is. Hij werd van zijn paard geworpen, ergens landwaarts iu, zijn paard was op hol geslagenhij stierf op denzei f !en avond, dat zij vermoord is geworden." „Daar was een kind?" mompelde do vreemde. „Ja, freule Coral ie, die door kolonel Des mond aan zijn zoon uitgehuwelijkt wordt. Daar weet go zeker alles van, denk ik." „Zool Hij wil haar mot zijn zoon la ten trouwen 1 Hij zal du ten slotte toch heer van Desmond worden, door welke mid delen dan 0)!c. Ik zou er op durven zweren, dat hij niet vergeten heeft hoe hij do echoo- no Eleonora gevraagd heeft zijn vrouw te willen wordenneen, en evenmin het ant woord, dat zij hem gaf." Grootje Darke keek hem eenige oogenblik- ken doordringend aan „Wat weet gij daarvan?" vroeg zij go- jaagd. „Ik heb het gehoord van mijn verdronken kameraad," antwoordde hij meteen bitteren lach. „Ze liepen samen, daarginds, op do klippen en haar kamenier liep achter haar; zeg Moll Darke? Zij nam con ring van haar kleinen, fijnen vinger en wierp dien in do zee. Als ge mij dien terugbrengt, Blackwell Desmond, zei'do zij, dan zal ik uw vrouw worden. Dat heeft ze gezegd." Grootje verschrikte. „Als ge dit weet, dan weet ge ook wel meer," zeide zij. „Waarom heeft Casper Craven u dit alles verteld?" (Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1