N«. 13577 Maandag 30 r:Xei. A0. 1904. i§eze vCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. FEUILLETON. Os Markiezin. Uit de „Staatscourant." LEIDSCH DA&BIAB PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsi per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. PRIJS DER ADYFJÏTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het incassoeren wordt 0.05 berekend. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Pereoneele belasting No. 9 van den dienst 1904, executoir verklaard den 28sten Mei jl., en herinnert voorts den belangheb benden aan hun verplichting om den aan- ■lag op den by de Wet bepaalden voet te Voldoen. Do Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 30 Mei 1904. Leiden, 30 Mei. Onze vorige commissaris van politie, de heer R. N. van der Maaren, is gisteren te 's-Gravenhago, waarheen hij na zijn eer vol ontslag vertrokken was, overleden. Dat eervol ontslag was 1 m, gelijk men weet, ina een langdurige ongesteldheid, met 1 Januari jl. verleend, zoodat hij van de hem toogovransohte rust slechts korten tijd heeft mogen genieten. Hij was te Utrecht den 20sten December 1841 geboren en ontving zijn eersto oplei ding bij de politie te Rotterdam, waar zijn Vader tevens waterschout was. Ruim veer- jtig jaar was hij dan. ook bij het politic-we ten werkzaam, waarvan meer dan dertig jaren als commissaris van politie te Lei den. Men zal zioh nog herinneren de vele kost bare stoffelijke on andere bewijzen van - sympathie, die hij van do zijde der burge rij cn den gemeenteraad in den foyer der Stadszaal ontving, toen hij hier eenige jaren geleden zijn zilveren ambtejubi leum in laatstgenoemde hoedanigheid vierde eïn hoe bij die gelegenheid zijn verdiensten Ook door do Hooge Regeering werden er kend door zijn benoeming tot ridder in de ördo van Oranje-Nassau, terwijl het feit, 'dat hij veertig jaar geleden voor het eerst bij de politie in functie trad, den 23sten 'juni 1902 in meer beperkten kring werd ge vierd in het versierde commissariaat, door 4en hoofd-inspecteur, de inspecteurs, de Controleurs en agenten, die hem met harte lijke toespraken wederom huldeblijken aan- t>oden, en hom vanwege den Algemeonen Politiebond do gouden medaille voor 40 ja ren trouwen dienst werd geschonken. De vrijzinnige democratische kiesver- eeniging „"Vooruitgang" komt Dinsdag avond bijeen tot het stellen van candidaten .Voor het lidmaatschap der Provinciale Sta ten en voor den gemeenteraad. Mot het oog op de a. 8. verkiezingen voor de Provinciale Staten, zal prof. mr. "W. Van der Ylugt ln de eerste holft van Juni een politieke rede houden alhier en een te Gorkum. Bö de heden gehouden oponbare ver- kooplng van cokes van partijen van 10 en 5 fi.L. waren do prijzen f 4.60 en f 2.80. De Koningin-Moeder is Zaterdagna middag om 5 u 39 m. per Staatsspoor van 23) Gregori kon zich in dat idee niet inden ken, want hij zou er alles voor over gehad hebben om haar gelukkig te maken. „Als meneer uw gemaal u nu cena alles geschon ken had, opdat gij met uw hand zijn neef ook het geld zoudt geven?" zei hij op dof- •fen toon. Do markiezin schrikte alsof ze op een ad- 'der getrapt had; haar oogen glinsterden van verontwaardiging. „Al legde Achille al lo aardscho schatten aan mijn voeten, dan zou ik nog niets willen van hem en zijn ge- éphenk 1" riep zij uit. „Een klein beetje 'achting voor mezelf heb ik nog well Ik zou daarenboven bang zijn den 'doode in zijn graf nog to krenken," voegde ze er zachter bij. r.Wat ik aan hem had gehad, voelde ik eerst, toen ik hem verloren had." Ondanks haar tranen glimlachte zij toch 'even. „Die kleine Adrienne zal blij zijn, als zij mij weerziet! Ze was altijd zoo gelukkig, als zij bij mij mocht zijn In haar kinderlij ke jaloezie had ze bepaald het land gekregen aan Achille, die haar altijd onder het een of ander voorwendsel wegstuurde als hij mij fewam opzoeken. Eens op een dag wierp ze Bern haar taartje voor de voeten en zei ronduit ,dat zo hem niet kon uitstaan. Ik ?al dat aardige ding bij mij in huis nemen. Als ik te veel aan mijzelf ben overgelaten, haal ik me allerlei muizenissen in mijn poofd. De kalmte van het leven buiten zal goed doen," zei zfl dan plofeeling. „'U Don Haag naar Het Loo vertrokken. De waarnemende burgemeester dr. Mouton, de gouverneur der Residentie, generaal Van Srmel Scherer en de grootmeester van het Huis van H. M., jhr. De Ranitz, deden de Koningin-Moeder uitgeleide aan het stati on. Freulo Van Ittorsum en jhr. Van Tets vergezelden H. M. op haar reis. Met den avondtroin van 8.13, waarin de salonwagen N. C. S. was vastgehaakt, arri veerde te Apeldoorn de Koningin-Moeder met gevolg. Op liet eerete perron, voor pu bliek afgesloten, werd koningin Emma al lerhartelijkst verwelkomd door H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins, die met gevolg Haar komst in de eerste klas wacht- kamor hadden afgewacht. Do burgemeester was op het perron. Luide toegejuicht door een zeer talrijk publiek, op hot Stations plein geschaard, reed de vorstclijko familie door de Stationsstraat naar het Paleis op Het Loo. Uit Apeldoorn wordt aan „De Tel." na der geschreven: Tijdens de aankomst van H. M. de Ko ningin-Moeder alhier, heeft het publick ge legenheid gohad H. M. do Koningin, die H D. Moeder op het perron begrootte, ge- ruimen tijd van nabij gade te slaan. Algemeen was do indruk, dat H. M. er opvallend bleek, zelfs eonigszins vermagerd en in het geheel niet opgewekt uitzag. Z. K. H. Prins Hendrik scheen weder volkomen hersteld te zijn. Het feit, dat H. M. zich weder in de avondlucht mocht bottren, stemt overigens geruststellend. De opper-coremoniemeester maakt be kend, dat het Hof, ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Koningin, den lichten rouw zal aannomen voor den tijd van drie dagen, ingaande op Maandag 30 Mei, wegens het overlijden van Hare Koninklijke Hoogheid Mevrouw do Prinses Johann George van Saksen. In strengen eenvoud, maar onder tal rijke blijken van deelnemende belangstelling werd Zaterdag op de R.-K. begraafplaats te 's-Gravenhage ter laatste rustplaats ge leid het stoffelijk overschot van den oud-di- rocteur van do stenographisohe inrichting der Staten-Geaicraal, den heer C. A. Steger. Vele mannon van naam uit de parlemen taire kringen en andere autoriteiten, onder wie de directeur en do onder-directeur der stenographisohe inrichting, en het bijna, voltallig korps stenografen aan dien tak van Staatsdienst verbonden, volgden do lijkbaar. Do beaarding geschiedde door den pas- toordekon mgr. Van Erven Dorens. Vele aanwezigen brachten na afloop daarvan door het werpen van zand in de groeve een laatste stille hulde aan den be treurden doode. De minister van koloniën brengt ter kennis, dat voor veertien studenten in de geneeskunde aan een der Nederlandscho universiteiten do gelegenheid bestaat om tusschen 1 Augustus 1904 en ultimo Juli 1905 ter opleiding te worden genomon voor officier van gezondheid der 2de klasse bij het leger in Nederlandsch-Indië, onder ge not van een subsidie van f 4000. Gegadigden zullon zich, onder overlegging van do gevor derde bescheiden, vóór 1 Augustus eerstko mende bij gezegeld request behooren te wen den tot het Departement van koloniën. In Zuid-Holland heeft zich een geweste lijke commissie gevormd tot oprichting van een standbeeld voor den stadhouder Willem III, waarvan het voorzitterschap aan mr. J. G. Patijn, commissaris der Koningin in de provincie, is opgedragen. Do commissie bestaat uit de heeren: F. de Bas, gep. kolonel der huzaren, directeur van het Krijgsgeschiedkundig archief van den Generalen Staf te 's-Gravenhage; R. F. C. do Bruyn, burgemeester van Gorkum; J. Hudig, wethouder to RotterdamF. sa. 's Jacobs, burgomeester van Rotterdam; H. C. Juta, wethouder te Leiden; P. J. do Kantor, lid van den Gemeetoraad te Dor drecht; dr. A. J. Kiewiet do Jonge, reotor van het Gymnasium te Dordrecht; A. Knot tenbelt, notaris to VlaardingenR. L. Mar tens, burgemeester van Gouda; mr. L. P. M. H. baron Michiels van Verduynen, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal te 's-Gravenhage; E. P. de Monchy, lid van do Kamer van Koophandel te Rotterdam; dr. J. Th. Mouton, wethouder, waarne mend burgemeester te 's-Gravenhage; U. J. Mijs, burgomeester van Middelharnismr. N. de Ridder, burgemeester van Leidon; M. L. Veenenbosoh, wethouder en waarne mend burgemeester to Briolle; C. W. van de Tolde, lid van den Gemeenteraad te Gou da; R. A Verploogh Chassé, burgomeester van VlaardingenH. J. Versteeg, burge meester van Schiedam; F. M. de Vries van Heyst, burgemeester van Delft; S. E. Ypey, burgemeester van Sliedrceht, en mr. A. R. Zimmerman burgemeester \an Dordrecht. Mot ingang van 1 Augustus a.e. is me vrouw H. van OllefenKlcy weder verbon den aan do Kon. Vereeniging „Het Ncder- landsch Tooneel." Nv. d. D.) Op ruim 72-jarigen leeftijd is to Steen- wijk overleden jhr. mr. G. W. A. van der Wijck, kantonrechter en lid der Provinciale Staten. Do lieer v. d. Wijck wae vroeger ook langen tijd lid van dein Raad dier gemeen te. Hij was ridder in de orde van den Ne- derlandschon Leeuw. Do Minister van Bultenlandscho Zaken, Baron Molvil van Lyndon, was hedonwogens oen lichto ongesteldheid, niet aan zyn Depar tement aanwezig. Do deurwaarder by het gerechtshof te 's Gravenhago J. M. Doornberg is benoemd tot oersten deurwaarder by dat collego. Mon vorneemt dat bohalve do Pensioen wet ook do Zondagswet naar eon Raad van State verzonden is en dat de Pensloenwot bedoelt oen Ryksbydrago van f 6,000,000 too te wyzen; ook dt> vrouwen dor gehuwde werk lieden zonder extra-premiebetaling ln de ver zekering tegon Invaliditeit en ouderdom te doen doelen en hon dlo nu reeds 65 jaar oud of Invalide zyn te gemoet te komen mot oen vasto bydrnge. Naar hot „Haagsche Dagblad" ver neemt, zal bij de Tweede Kamer een wets ontwerp worden ingodiond naar aanlei ding van de dozer dagen te ParijB gosloten internationale overeenkomst omtrent don zoogenaamdon handel in jeugdige vrouwen cn meisjes. In de te Amsterdam gehouden jaarver gadering van do „Zuidafrikaanschc Veree niging-" deelde de heer Manavolt mede, dat men heeft willen afwachten wat de Regee ring in Oranje-Vrijstaat voor het onderwijs zou doen, voor men voorschotten gaf. Dr. De Visser bestreed de beschuldiging, dat het hoofdbestuur niet aan het rechte kantoor aanklopte om inlichtingen voor den Vrijstaat, daar alle gcwenschto inlich tingen bekomen waren van de hcorcn Wcs- sols cn Fischer. Eon voorstel-Den Haag om hot hoofdbe stuur uit te noodigen, met de Nederland sche stoomvaartmaatschappijen op Ncd.- Indië in overleg te treden, op welke wijze haar schepen uit Indië of naar IndTë om de Kaap de Goede Hoop naar Zuid-Afrika zouden kunnen loopen, werd na debat te ruggenomen. Zaterdagmiddag is te Arnhem in den ouderdom van 69 jaren overleden de heer F. C. H. baron van Tuyll van Serooskcrkcn, kamerheer van do Koningin, sinds 1873 dijk graaf van het Polderbestuur Arnhemsehe en Volpsche Broek, oud-lid van den Arn- hemschen gemeenteraad. Katwyk-aan-Zeo. Zaterdagmiddag is er op den Sluiswog alhier een trsurlg ongeluk gebeurd. Een zesjarig knaapje, dat daar aan het spelen was, is door een automobiel over reden kort daarna was liet dood. Van het gebeurde ls proces-verbaal opgemaakt. RatwUk a,/d. RUn. Do katholieko kios- vereeniging „Plicht on Eonsgezindhoid" be sloot voor de a. s. verkiezing van twee le den voor de Prov. Staten tc candideeren de beide aftredende leden mr. L. M. J. H. Kerstens cn J. J. van Hookon. Koudekerk. Do besturen van den Hoo- genwaardsohen en van den Lagen waarcl- schon en Bruimaadsohen polder maken aan belanghebbenden bekend, dat er op Don derdag 9 Juni a.s. schouw zal worden ge dreven over do Lagenwaardscho vaarwate- ring en Batelaan, alsmede over de slenken in den LagenwaardscHon weg. Mitsdien zullen belanghebbenden gehou den zijn de watering op diepte te brengen, uit te snijden, schoon to maken, van vuil te zuiveren cn dat weg to ruimen. De hoof den en bruggen in die watering moeten worden onderhouden op de bepaalde breed- to on diepte en do overhangende takkon opgesnoeid, ovcnala dc takken, hangende over don weg en de Batelaan, zoodanig, dat een voor hooi behoorlijk kan pasaee- rern. De nommerpalon zuil ;i ontbloot moeten zijn en voor de vermiste andere daarvoor in do plaats worden gestold. Noordwyk-Binnon. Gistervoormiddag werd do gerectaureordo kerk der Hervorm- do gemeente alhier met een toespraak van den predikant, ds. S. Verhoef, weder in ge bruik genomen. Deze restauratie, die de ge meente bijna een halve ton kostte, duurde drie jaren. Van Zondag 9 Juni 1901 tot den tweeden Pinksterdag jl. vergaderdo de gemeente in het schip harer kerk, in het transept of in hot koor van het bedehuis, terwijl gisteren voor liet eerst men weder in het volle kruis bijeenkwam. Als monument der middeleeuwen heeft dit kerkgebouw heel wat te verduren gohad. In April 1149 werd het door een feilen brand aangetast, in den tijd der troebelen in do 16de eeuw, toon rondom Leiden alle kerken en kloosters geheel of gedeeltelijk verwoest zijn geworden, is voor haar nog intijds de brandschatting afgekocht, in De cember 1660 werd door een zwaren storm haar dak en toren verwoest, in den tijd der revolutie hcoft zij zware schokken door staan tot eindelijk in 1821 haar schoonste deol op het punt stond te verdwijnen. Op den 22sten Januari van genoemd jaar werd i i een vergadering van kerkvoogden on notabelen besloten tot do afbraak van het koor cn het kruis. Doch koning Willem I verleende haar „goedgunstiglijk een subsi die van drie duizend guldon", om haar wo- dcr in eere tc herstellen. Thans is zij ander maal gohcel hersteld in den toestand, waarin zij vóór eenige eeuwen moot verkeerd heb ben. Gegrondvest op het kruis, verheft zij zich" aan beide zijden op zeven pijlers on haar Gothieko bogen schenken hot geheelc go- bouw een aanzien van verheven eenvoud. De restauratie had plaats onder leiding van don hc.r H. J. Jesse, architect te Lei den. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Juni in rang en ouderdom van rang, ovci go- plaatst bij het wapen der Koninklijke ma rechaussee cn wel bij de 3de divisie, de eer ste luitenant E. A. D. E. Carp, van hel 2de regimont veld-artilleric. Mot ingang van 16 Juni, benoemd tot di recteur van het telegraafkantoor te Nijme gen, J. B. A. Warmclink, thans in gelijke betrekking te Dovcntei. De referendaris bij het dopartement van koloniën A. Mondt Hzn. bevordoid tot ad ministrateur bij dat departement, cn op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli, eervol ontslagen, onder dankbetuiging voor do langdurigo tiouwo diensten aan den lando bewezen. De minister van binnenlandsoho zaken heeft: bepaald, dat het schriftelijk gedeelte van het examen ter verkrijging van dc akte vau bekwaamheid als hoofdonderwijzer of hoofdonderwijzeres voor liet jaar 1901 zal plaats hebben op 28 Juni 190-1; dat de mon dei ingo examens zullen aanvangen op 13 Juli 190-1, en dat de oommissiën, met hot af nemen van deze examens belast, zitting zul len houden te 's-Hcrtogenboscb, Arnhem, 's-Giavenhage, Amsterdam, Zwolle en Gro ningen; benoemd tot lid cn voorzitter der commis sie te VGravenhago: J. H. Blum, school opziener in het district Middelburg; tot lid en ondervoorzitter: P. Ie Grand, school opziener in het distriet Dordrecht; tot leden: L. van Bruggen, schoolopzie ner in het arrondissement Goes; H. Bijlo- vold, directeur eencr bijzondere Kweek school voor onderwijzers en onderwijzeres-* sen to Amsterdam; J. D. de Visser Smits, directeur eener bijzondere Kweekschool voor onderwijzers en onderwij zei essen to 's-Gravenhage; H. Eordbeok, hoofd cenor bijzondere sohool te 's-Gravenhage; J. M. Keen, O. W. Valken, hoofden van openbare scholen te 's-Gravenhage; G. A. Laagland, onderwijzer aan een bijzondere Kweekschool voor onderwijzeressen te 's-Gravenhage; D. O. van Neck, hoofd eencr openbare lagere sohool te Arnhem; A. L. Gerrctecn, direc teur der Chiistelijke Kweekschool voor on derwijzers te Nijmegen; A. van de Griendt, H. Soholtens, hoof dooi van bijzondere solio- laat me niet alleen, u gaat mee naar Stain- ville, niet?" Gregori had een schitterend contract in zijn zak; hij was in het rijtuig gestapt met het vaste besluit om haar te zeggen, dat hij van plan was om dat eervolle aanbod aan te nemen. Haar verzoek wierp al zijn plan non en voornemens in duigen. Zij kwam hem zoo hulpbehoevend voor ,,U kunt ovor mij beschikken, mevrouw," antwoordde hij zonder aarzelen. „Ik wist wel, dat ik het u niet tevergeefs zou vragen 1" Het klonk als een lokroep van een nach tegaal; zij kleurde als een jong rozeknopjê, dat door de zon wordt wakker gekust. Do kunstenaar voelde, dat het lente was, ook in hem een zoete hoop en een troostelooze moedeloosheid maakten zich van hem mees ter. Wat hij haar kon aanbieden was maar een basohoiden burgerlijk bestaan. Hij voeldo dat zij wantrouwend was geworden, en wilde niet de verdenking op zich laden, dot haar rijkdommen het doel zijner wen- schen waren. Het berouw kwam al opzet ten hij had er al spijt van, dat hij haar het contract niet had laten zien. Zij waren in de arbeiderswijk aangekomen. Er hing een bedompte, ongezonde lucht in de straten. Overal, waar zo heen keken, ar moedig gekleedo menschen; slecht hier en daar een gestalte, wie men het kon aanzien, dat zij betere dagen gekend had. Ziekelijke vrouwen met klierachtige kinderen aan de hand, mannen met blauwe blouses aan en vaalbleek© gezichten! Daartussohen een en- (kele boeventronie. Overal ellende. In de zie len dier zich voorthaasten de menigte, die alleen aan den dag van morgen dacht, broedde 'de zwoelte van den storm, die zich later tijdens de commune ontlaadde, het uitspansel roodklcurde cn de aarde met bloed drenkte. Voor een hoog, somher huis liet de markiezin stilhouden. „Hier heb ik gewoond, op do derde verdieping," zei zij. Do eigenaar van het huis, een gezette man mot een door het misbruik van sterken drank hoogrood gezicht, verscheen op den drompel dor deur. Met zijn armen in zijn zijde bekeek hij het tweetal. De markiezin. trok haar voile dichter voor haar gelaat, maar hij herkende haar toch. „Goede Hemel, ik geloof, dat dat Betty Lenoir is, die op de derde verdie ping woonde I" riep hij met zijn ruwe, schor re stem tegen een vrouw, die in den win kel bezig was. „Die heeft zich zeker een rij ken aanbidder aangeschaft 1" „Kalm, boste vriend 1" zei de markiezin glimlachend tegen Gregori, 'die den bruta len kerel met groote oogen opnam, „ik moet door de spitsroede loopen. Daarom heb ik u ook verzocht om met mij mee te gaan." Zij leunde op zijn arm. „Adrionne woont in het achterhuis." Uit alle vensters, die op het binnenplein uitkwamen, koken nieuwsgie rig gezichten. Een oud ïoedertje, met een mand met nat lijfgoed, op haar rug, kwam langzaam do trap op. De markiezin trok haar arm uit dien van haar cavalier en stak haar beide handen toe. „Vrouw Ri- qualt! Wascht u nog altijd?" „Juffrouw Elizabeth, is u liet of is u het niet?" riep het oudje uit. Zij zette de manvi neer en droogde haar vochtige werkhanden af. „Ik heb dikwijls aan u gedacht. Men behoeft niet te vragen hoe u hot maakt 1 Met mij zal het we] spoedig gedaan zijn. Blijk eens naar mijn handen, die zijn hoe- lemaal krom getrokken door do rheumatiek. Mijn voeten zijn ook al dik. Als men jaar in, jaar uit op de koude, natte stccnen staat, moet men wol rheumatiek krijgen." „Zorgt je zoon dan niet voor je?" „Mijn zoon? Och lieve hemel I O ja, dat kunt u niet weten I Hij was zoo'n fatsoen lijke jóngen; dat hij nu juist dat ongeluk moest hebben"! Hij is van een stelling ge vallen en ia nu kreupel. Het eenige, wat hij kan doen, is rieten stoelon vloohten. Mijn schoondochter is van schrik gestorvon. Do kinderen hebben honger. Als i k niet een paar centen verdiende...." De markiezin leegde haar beurs in de hand van het oude moedertje. „Dat is om de allereerste inkoopen to doen. Ik zal je elke maand een kleine ondersteuning doen toekomen." „U is altijd ook zoogoed geweest, juffrouw Elizabeth 1" Do ou*de vrouw snikte luid en wil de zich met tot bedaren laten brengen. Do markiezin decide haar het deel van haar komst mee. „"Wat er van Adrionne geworden is, kan ik u mot den besten wil ter wereld niet zeg gen," antwoordde vrouw Riqualt. „De oude zit in het tuchthuis „Moeder Barbel Die heb ik een paar da gen geleden nog gezien I" „Dan is haar tijd zeker om 1 Zij had drie jaar tuchthuisstraf gekregen, als ik me niet vergis. Zij schijnt gemeen gehandeld te hebben door do aan haar zorgen toever trouwde kinderen te laten verhongeren." „Groote Hemel 1" riep de markiezin uit, „en Adienne, mijn lieve kleine Adrionne?" „Ik geloof dat zij aan het tooneel vb. Zij heeft mij ten minste verteld, dat de heer Buszonier haar daar een betrekking zon be zorgen." ,Het tooneel?" Gregori werd doodsbleek. „Ik geloof, dat ik dat meisje ken." Mc* een paar woorden vertelde hij dan aan do markiezin, dat do Adrionne, die zij zocht, hoogstwaarschijnlijk de aanstaande van zijn vriend Jacquard was; dat haar pleegmoeder haar was komen opzoeken en dat zij sedert spoorloos verdwenen was. „Dat ongelukkige meisje 1" zei vrouw Riqualt. „Wie weet welke plannen do oudo vrouw mot haar heeft. Zeker niet vcol goeds 1" „Kom mee, we moeten ons zekerheid ver schaffen," zei de markiezin. „Dc lieer Bous- 8onicr woont toch nog in zijn oude huis?"- „Zijn dochter is getrouwd. Hij woont te Autouil." „Ik zal dion meneer wel gaan opzoekend- zei Gregori. „Het is te veel van u gevergd. Voordat we terug zijn, is het donker." De oude vrouw trok de markiezin aan een punt van haar rok en fluisterde haar iets in het oor. Daarop riep het moedertje haar achterna: „God zegeno u l" Zij volgdo hot paar op een zekeren afstand cn zag nog nefc> dat Gregori do mooie vrouw hielp instap pen, haar met veel zorg toedekte en dan me#' vlugge schreden wegliep om een rijtuig zoeken. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1