N®. 13573 AVoensdag 25 riei. A0. 1904. tBeze (iCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Biacien. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON, lie LBIDSCH DA6BIAI PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd s\jn 9 1.30. Pranco per post a 1.65. PRIJS DER ADVERTENT1ËN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17^. Qrootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 80 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. Burgemeester en Wethouders van Leidon, Gezien hot adres van P. J. VAN DER "WAALS, houdende yorzook om vergunning tot plaatsing en in werklngetolling van den Gas motor van 8 pk. in de op te richten Timmer manswerkplaats aan het Utrechtsche Veer No. 27, kad. bekend Sectie. Dno. 847; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven by dezo konnis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de byiagen op da Söcrotarie dezer gemeente ter visie gelogd is; alsmodo, dat op Woensdag 8 Juni aanst., 's voormiddaga to elf uren, op het Raadhuis, •gelegenheid zal wordon gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Burgemeester on Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester,. VAN HEYST, Secretaris., Leiden, 2-. Mei 1904. Ls-Ieflera, 25 Mei. Wij vernamen, dat de nieuwe Commis saris van Politie, de heer J. Grocbe, giste ren alhier is aangekomen en hoewel nog niet beeedigd, zich toch reeds met het poli tiekorps in contact heeft gesteld. Bij de gisteren, Dinsdag, gehouden verkiezing voor 7 notabelen der Nederd.- Hervormde Gemeente alhier, zijn herko zen do heeren: J. Iding, B. J. Huurman, H. Mens en J. J. do Graaff, respectievelijk met 515, 510, 510 en 509 stemmen; en gekozen de heeren: J. A. Gros, L. A. Weincr cn T. Spruitenburg, met 514, 612 cn 509 stemmen; terwijl nog enkele stemmen op andere personen zijn uitgebracht. Het bestuur van de Sociëteit „Ami- citia" alhier, heeft aan de leden eon circu laire gericht met de mcdedeeling, dat de financioele toestand van deze Sociëteit van dien aard is, dat maatregelen beraamd moeten worden om te trachten daarin ver betering te brengen. Waar het bestuur al het mogelijke in het Werk stelt om de uitgaven zooveel doenlijk tot do hoogst noodzakelijke te beperken, daar vertrouwt het, dat aan den anderen kont ook de leden bereid zullen zijn tot vermeerdering der inkomsten mede te wer ken. Door een eendrachtige samenwerking Van leden en bestuur zal het toch slechts mogelijk zijn de sociëteit voor verder ver val te behoeden. "Wat het bestuur aan do leden verzoekt •is in do eorsto plaats: bezoekt do sociëteit trouwer dan tot heden, doch in de tweede plaats: tracht vrienden on bekenden, die nog geen lid der sociëteit zijn, te bewegen zich als lid te doen voorhangen. Van een vermeerdering van het aantal leden (het aantal gewone l'eden is van 225 op 1 Janu ari 1898 tob 134 op 1 Januari 1904 gedaald) moet ten slotte do voortdurende verbete ring van den financieelen toestand komen. Heb aantal leden der sociëteit is \*>or een gemeente van ruim 55,000 zielen gering, veel to gering. Wij twijfelen dan ook niet zegt het bestuur of do meesten der leden zullen in hun kring personen aantreffen, die lid van „Amicitia" behooren te zijn. Door hen op te wekken zich als lid te doen voorstellen, zal aan do sociëteit een groote dienst worden bewezen, ja, haar voortbe staan worden verzekerd. Waar het bestuur meermalen do klacht hoorde uiten, dat voor sommigen het gelijk tijdig betalen van entróe (ƒ15) en contri butie 36) een bezwaar is, is besloten aan die leden, die den wensch daaitoe to ken- ken geven, too te staan hun contributie in vier of meer termijnen te betalen. Op de voordeelen to wijzen, die het lid maatschap der sociëteit (met leeszaal, ke gelbaan, buitcnsociëteit, enz.) aanbiedt, acht heb bestuur overbodig. Ten slotte vestigt het bestuur dc aan- daoht op de bovenverdieping der sociëteit, waar tegen billijke voorwaarden een klei ne en een grootere zaal beschikbaar zijn voor 't houden van vergaderingen. Tot nog toe wordt hiervan zeer weinig gebruik ge maakt; terwijl bij veelvuldig gebruik cok hierin een niet onbelangrijke bron van in komsten voor do sooiëtoit gelegen zou zijn. Het bestuur hoopt, dat deze circulaire zal' mogen leiden tot heb doel, wat het bestuur beoogt; herleving van den bloei en ver meerdering van de inkomsten der sociëteit „Amicitia". Aan den Raad der gemeente Leiden ge ven to kennen G. C. van Eek geb. Koch en C. A. Sasburg (adres mejuffrouw C. A. sburg Haarlemmerstraat 73 Leiden) vormonde het bestuur van heb Geheel'ont- houderszangkoor te Leiden, dat in de le denvergadering van 17 April 1904 besloten, is het koor wogens gebrek aan deelneming op te heffen; dat het koor derhalve niet meer gebruik zal maken van de muziekka mer der Kweekschool voor Onderwijzers op de Oude Vest te Leiden; en mitsdien den Raad beleefd verzoekt ontheven te worden van de betaling der verschuldigde gelden voor het gebruik van bedoeld lokaAl over het verdere gedeelte van dit jaar. Verder wordt namens hat bestuur ucr Liedertafel „Arion" medegedeeld, dat in de laatst gehouden vergadering heb bestuur tot zijn leedwezen heeft moeten besluiten af to zien van heb verdere gebruik der leerka mer van de Kweekschool voor Onderwijzers alhier, die voor het houden der repetition was beschikbaar gesteld, daar bij een eonigszins talrijko opkomst der leden dc ruimte onvoldoende bleek. Den Raad dank zeggende voor de welwil lende beschikbaarstelling van dit lokaal, verzoekt het bestuur de Vereeniging slechts aansprakelijk to willen stollen voor do helft dor jaarlijksoho huursom en als ver goeding voor de kosten van vuur en licht, daar van het lokaal is gebruik gemaakt van DiDsdag 20 October 1903 tot Maandag 14 Maart 1904, terwijl gedurende dien tijd 19 repetition zijn gehouden. Hot komt B. en Ws. voort dat beide ver zoeken niet voor inwilliging vatbaar zijn. Do voorwaarden, waaronder het gebruik van schoollokalen aan particuliere vereoni- gingen wordt toegestaan, zijn reeds zoo billijk, dat het inderdaad niet aangaat ont heffing van het nog verschuldigdo te ver kenen, indien in $en loop van het jaar het gebruik gestaakt wordt. Men moet niet uit het oog verliezen, dat in deze van ge meentewege een groote tegemoetkoming wordt betoond en dat reeds thans tal van verzoeken om het gebruik van gemeentelij ke looaliteiten den Raad bereiken. Ware heb mogelijk met het staken van het gebruik aanstonds allo geldelijke verplichtingen te genover de gemeente te doon vervallen, B. en Ws. vreezen, dat de Raad meer nog dan thans reeds het geval met dergelijke ver zoeken zou worden lastig gevallen. Door een gunstigo beschikking op deze verzoeken zou daarom, naar zij meenon, een gevaar lijk antecedent wordon gesteld. Voor het gebruik der gemeentelokalen is door deze vereenigingen, behalve vergoe ding voor vuur en lioht, een bedrag van 10 's jaars per wakolijksoh uur verschul digd, al'zoo bij een gebruik van 2 uur 's weeks 20 voor een geheel jaar. Van dit geiing bedrag nu nog weder een gedeel te te restituceren schijnt B. en Ws. noch gemotiveerd, noch, na het boven medege deelde, gewenscht. Wij ontvingen het verslag over den toe stand van hot Stedelijk Museum „De La kenhal" gedurende het jaar 1903, waariuo o. a. het volgende blijkt: In de samenstelling der Commissie had den dit jaar weder belangrijke veranderin gen plaats, daar mr. P. J. M. Aalbcree als wethouder bedankte cn de heeren P L. C. Driessen cn dr. A. W. Kroon, die als leden van don gemeenteraad in dc commis sie zitting "ha 'Jon, zich bij de gemeente raadsverkiezing niet meer beschikbaar stel den en hierdoor ophielden deel uit te ma ken van de Commissio. In hun plaats trad mr. N. de Ridder als voorzitter op en wer den door den gemeenteraad tot leden be noemd de heeren mr. P. J. M. Aalbersc en J. Korevaar P.Azn. Waar de Commissie met vreugde deze be noemingen vernam, betreurt zij toch, dat zij door do uitdrukkelijke bepalingen van het reglement de medewerking moest verliezen van een tweetal leden, aan wie het Museum zooveel verplicht is wegens hun gewaardeer de adviezen on hun groote bolangstelling in hot Museum gedurende zoovele jaren be toond. Do hoer Driessen had sinds 23 Octo ber 1869 zitting in de Commissio en 'do heer Kroon sinds 20 Maart 1897. In het eindo van 1903 word aan B. en Ws. een voorstel gedaan tot wijziging van do be staande verordeningen betreffende het Mu seum. In do plaatsirg der schilderijen werd cenige verandering noodzakelijk, doordien enkele door hot Weeshuis in bruikleen ge geven schilderijen werden teruggevraagd. Ook bleek voor dc plaatsing der verkregen aanwinsten eenigc verschikking gewenscht. Aan do vitrine met stempels kan een betere plaatsing gegeven worden, nadat hiervoor een speciaal onderstel was vervaardigd. Eenige wijzigingen van neer ingrijpenden aard cn de samenstelling van een nieuwen catalogus werden uitgesteld in verband met de voorgenomen wijziging der verordeningen betreffende het Museum. Dc restauratie der schilderijen werd op krachtige wijze voortgezet. Door den heer F. L. C. de Wild, to 's-Gravcnhage werden be handeld een mansportret door A. van Gaes- hceck, het familiestuk van Janus Dousa door Rudolph va Antwerpen, een mans portret cn drie schilderstukken door Joris van Schootcn en door den heer H. Heiden rijk te Amsterdam he't schilderij van de Pest door Th. van der Schuur, uitval bij het beleg van Leiden, vier portretten, waar van twee van hoplieden der schutterij door J. van der Merck, drie schilderijen door A. van den Tempel en een regentenstuk door J. do Vos. Do aan do schilderijen verrichto restaura ties beperkten zich tot hot verdoeken, rege- nereoren en vernissen der stukken. Do werk zaamheden werden door de heoren Do Wild en Hoidenrijk tot volkomen tevredenheid dor Commissio volbracht. Door den heer Sa- la to Leiden werden ecnigo beschadigde schilderijlijsten hersteld. De reeds in het jaar 1902 begonnen onder handelingen betreffendo verbeteringen in de middelen tot voorkoming on beteugeling van brand wordon voortgezet en in het Musoum werd een electrische soholgeleiding aange bracht. YVegens de klachten over to geringe verwarming der bovenlokalen werden onder handelingen gevoerd over het aanbrengen van meordero stookgelegonheden. Het witten van het plafond in de kunst zaal werd aangehouden, daar het plan be stond de koof te doen schilderen. Op de begrooting van 1904 word hiertoe een kre diet geopend. Do kamer van den conserva tor werd opnieuw behangen en van con vloer zeil voorzien. Wegens den slechten toestand van oen der bergloodsjes in den tuin word aangevraagd om hier een atecnen loods op te trekken. Aan dit voorstel werd echter nog geon uit voering gegeven. Wel werden een paar bui ten gebruik zijnde houten hokken verwijderd die wegens hun plaatsing tegen do kunst zaal conig brandgevaar opleverden. Het aantal bezoekers van hot Musoum be droeg dit jaar 4797 bctalcndcn on 10682 niot- bo'talendon op de vrijo dagen, of to zamen 15479, een ni-.t onbelangrijke vermindering, vergeleken bij 1902, hetgeen ten declo het gevolg is van het niet meer houden in de groote benedenzaal van tentoonstellingen door do vereeniging „Dio Laeokenhallo", waarvan in de twecdo helft van dit jaar do invloed viel waar te nemen. Voor een deel is deze vermindering echter too te schrij ven op rekening van de slechte weersgesteld heid, waardóór minder personen tot bezoek aan het Museum werden uitgelokt. Toch blijft het bezoek nog zeer bevredigend te achten in vergelijking bij dat der overige Musea in deze gemeente. Het bedroeg toch Het Rijksprenton-Kabinet 230, het Rijks- Ethnographisch Museum 1925, het Rijks- Museum van Oudhedon 5811, hot RijkB- Museum van Natuurlijko Historie 6737 cn het Stedelijk Museum do Lakenhal 15479 of meer dan do vier Rijks-Musea to zamen. Gedurende hot congres van Christelijke onderwijzers op 2 en 3 Juni werd het Mu seum voor de deelnemers kosteloos openge steld. Aan eonigo onderwijzers werd op hun verzoek toegestaan om het Museum mot hun leerlingen kosteloos te bezoeken. Dit ge schiedde door do heeren W. A. van Duync- veldt te 's-Gravcnhage met 50 leerlingen, J M. Prins te 's-Grnvenhago met 40 leerlin gen, L. do Vries te Amsterdam met 20 leer lingen, W. Koeken te Leidón met 35 leer lingen, H. K. Overdicp to Yoorsohoten met 40 leerlingen cn O. V. van do Graaf te Voorschoten met 30 leerlingen. Gaarne werd door do Commissie door het kosteloos toe gankelijk stellen van het Museum medege werkt tot het bevorderen van deze schoolbe zoeken, waarvan bij het onderwijs mits het bezoek onder deskundig geleide geschiet.., veel nut te trekken valt. Ook door prof. dr. F. Pijper werd met eenige studenten een be zoek gebracht aan het Musoum. Voor hot doen van onderzoekingen c.i stu die werd van het Museum o. a. gebruik ge maakt door dr. F. Pijper, dio do muziek boeken der Sint-Pieterskerk cn eonigo oudo Leidscke drukkon raadpleegde, door dr. Prinsen te Nijmegen, dio een studio maakte van het album van Jan van Hout, door den directeur van gomeentewerken, dio een kaart dor vroonwatoren liet copiceren cn door don lieer C. M. Meerburg, die con on derzoek instelde naar familiewapens. Aan den heer Kloinmann to J 'aarlom werd toe gestaan cenige schildorijon te doon photo- grapheeren. Do door „Do Mbd." in uitzicht gestol de mogolijkhcid, dat in de eerste dagen do zer week do beslissing van het Centrr.al- Bestuur van den Ned. R.-K. Volksbond, omtrent de al of niet aansluiting van dezen Bond bij de „Kat-h. Soc. Actie" publiok zou worden, wordt door do omstandighe den niet verwezenlijkt. Een beslissing zaJ vermoedelijk eorst later, hoewel binnen korten toxmij'n, worden genomen. Mr. Aalberso verklaart in „De Tijd" mol nadruk, „dat hij onmiddellijk bereid is, zijn ontslag te nemen als lid van het Sl Jx- tings-eomitó voor het Bisdom Haarlem, op dat in zijn plaats de heer Passtoors kunne gekozen worden, indien daardoor do mede werking van den R.-K. Volksbond met de „Katholieke Sociale Actie" kan vorkregen, worden." Op Pinkster-Maandag nam da. O. B. Sckoomakcrs afscheid als predikant van do Geref. Kork A, to Groningen, wegons zijn vertrok naar Alfon aan den Rijn. Ten aan- hooro van een grooto schare sprak de schei dende leoraar naar aanleiding van Dcut. 33:27. Bij het einde der godsdienstoefening werd da. Sckocmakors tocgesprokon door da Wostcrhuis, en door clou oud-ouderling, don heer H. Kuyk. Do Gemeente zong da. Schocmakors Ps. 121:4 too. Te Utrecht ia gistermiddag een afdco- ling Utrecht en Omstreken van hot „Al gemeen Noderlandsoh Verbond" opgericht. Als bestuursleden werdon gekozoiiprof. dr. J. H. C. Kern, mr. W. AI. H. Boers, mej. dr. O. van do Graft, de heeren C. W. van Zadelhoff on W. H. Polcticr. Z. D. H. do biesohop van Haarlem heoft benoemd tot kapelaan to Goucla (O. L. Vr. Hemelvaart) don wclccrw. heer H. J. Maas, dio kapelaan was te Schagcn. Men schrijft aan de ,,Do Tel.": In ver band mot do, bij <lo behandeling der oor- logsbegrootlng voor dit jaar, van do zijdo dor Tweed») Kamer, gehaakte opmerkingen over het groot aantal z/ck op non-activiteit bevindende officieren, zullen op last van den minister van oorlog eerlang weder of- fioieren, dio in zoodanige positie verkee- ron, geneeskundig wordon onder/.ocht, om uit te maken of zij al dan niet voor don actie- ven dienst geschikt zijn. In het ontkennend geval zullen zij voor pensioen in aanmer king worden gebracht. Bij het wapen der infanterie doet zich de ze omstandigheid het sterkst gevoelen. En- kol daarbij zijn in don hoofdofficiersrang, wegens tijdelijko ongeschiktheid voor den militairen dienst, op non-activiteit 3 kolo nels, 3 luitenant-kolonels en 2 majoors In don loop van dit jaar zullen de navol gende aantallen tweede luitenants wordon bovorderd tot eersten luitenant: wapen der infanterie 30, artillerie 11, genie 5, cavale rie 6 on militaire .-ydministratie 4 14) Een panische schrik maakte zich van do bedienden meester, toen zuster Marie, met haar kalm, bleek gelaat en de grooto witte, muts, het huis betrad. Dc markiezin was nooit ziek geweest en dus konden do bedien den het niet vatton, dat zij een verpleegster noodig had. Zij vreesden het ergste. Jac quard, die kort daarna kwam hooren hoo do toestand was, begreep dadelijk, dat het niet erg goed ging. Grcgori had ovenals de andoren zijn zelfbeheersching verloren. „Ik zal de honneurs wel voor jo waarne men, armo jongen, en al die belangstc len- 'de bezoekers met een zoet lijntje de deur uitsturen," zei dc beeldhouwer. „Als je de •menschcn met zoo'n doodgraversgezicht ontvangt, komt er niets terecht van je con cert. Wie verliest or nu dadelijk al zijn moed Wat ik je wilde zeggen, het is ei genlijk do reden van mijn komst de vijftig kaarten heb ik gelukkig aan den man ge bracht geef mij maar een nieuwe bezen ding." „Ik dacht er over het concert uit to stel len," antwoordde Grcgori. „Dat kunt ge altijd op het laatste oogen- blik nog doen. Het seizoen is bijna afgeloo- pen, de mcnschon zijn op het punt naar de badplaatsen tc gaan. Je moet de gelegen heid bij de haren grijpen. Over twee of drie dogen kan mevrouw De Stainville op den weg der beterschap zijn. Jo hebt gehoord jwat zij gezegd heeft. Zij zal haar eigen ge- stol wel het beste kennen. Doe wat er te doon valt. Moet ge vandaag niet naar mijn heer Vieuxtemps?" „Ja., ik moest eigenlijk gaan repeteeren," zei Grcgori zuchtend. „Movrouw Vieux- temps was van pLnn do repetitie bij te v o- nen." „Ga dan heen en laat je niet wachten. Jo moet wel erg bij hem in de gunst staan, dat hij je gratis les geeft. Hij ie zoo op hot geld, hij laat anders twintig franken voor do les betalen. En als men je vraagt hoe het hier gaat, zeg dan naar omstandigheden vrij wel. Anders zult ge voor stoelen cn ban ken spelen." Hij praatte zoo lang tot Grcgori besloot zijn practischcn raad op te volgen. Het kalme optreden van Jacquard had een zeeT goede uitwerking 1; hij praatte eens met Francois, maakto gekheid met Marion en stolde haar gerust. De portier zag Gre gori met zijn viool in zijn hand uitgaan cn maakte daaruit op, dat de toestand toch ze ker niet zoo ernstig was. De vrienden en kennissen kwamen trouw informeercu hoe het met de zieke ging. De beeldhouwer ont ving hen allen even vriendelijk en bood hun zijn kaarten aan. Als hij zijn doel bereikt had, bracht hij hen zoo vriendelijk mogelijk aan het verstand, dat ze wel weg konden gaan. „Gij moogt mij wel bedanken," zei hij te gen zijn vriend, toen deze thuis kwam, „de kaarten zijn verkocht en wat nog meer zegt je zult een best auditorium hebben. Als ge nu het uwe doet, is je naam gemaakt. Maar ik moet jo eerst nog een praohtigen mop ver tollen. Vriend Beaufort, die zich wou laten bedanken voor den ridderdienst-, door hem bewezen, heb ik mooi te pakken gehad. „Zoo'n grooto muziekliefhebber als u moot iets voor do kunst doon," zei ik. „Mevrouw De Stainville zal or u zeker dankbaar voor zijn. Zij interesseert zich erg voor don heer Gregori," Je hadt het gezicht moeten zien, waarmee hij zijn portefeuille voor den dag haalde 1 Hij wildo geen gek figuur slaan. Er waren toevallig kennissen van hem bij, leden vam de jockey-clubmenschen, wier voornaamste bezigheid daarin bestaat, dat zij bij geen wedrennen, bij geen première ontbreken. Wat een gesprek was datl Jam- mor, dat ik geen schrijver ben l Want in dat geval zou ik een ballade schrijven, ge titeld: „De tragische dood van Almansor." Men bewonderde den baren, dat hij den moed had gehad het arme dier dood te schie ten. „Ik zou het met den besten wil ter we reld niet hebben kunnen doen," zei mar kies d'Aoust, een bekende vechtersbaas. „Waarom niet?" vroeg ik. „U duelleert toch wel om een handschoenknoopje, dat uw ergernis op wek FT" „Dat begrijpt u niet." Hij keek mij uit do hoogte aan. „Een duel is een duel. Men 6chieb zijn tegenstander dood. Maar zoo'n paard te moeten doodsohieten. Zijn vader was do beroemde Ali van vorst X. Camelia van baron Rotschild, was zijn moeder." „Ik beloofde hom, dat ik de markiezin zijn leedwezen over het groote verlies zou overbrengen en tegelijkertijd eens zou vra gen hoe het haar ging." Jacquard had gehoopt zijn vriend een glimlach af te persen, hem uit zijn zwij- gond-troostelooze houding op te wekken. Het gelukte hem niet. Er verliepen cenige angstige dagen; de markiezin zweefde tus- schen leven en dood. De beeldhouwer waa al dien tijd meer in do woning van zijn vriend dan in de zijne en het was maar heel goed, dat hij zoo nu en dan handelend op trad. Hij bracht er den dokter toe een col lega te raadplegen. Do bedienden zagen in hem gaarne hun meestor. Jacquard had steeds een vriendelijk woord of een klin kenden handdruk voor een ieder, als er haastig naar den apotheker geloopen moest worden of midden in den nacht om de« dok ter gestuurd. Zustor Marie had in hem een fllnken bondgenoot, want Marion was te druk cn to luidruohbig voor een ziekenka mer. De vlugge, jonge man sloop op zijn tee- nen naar do zuster en sprak op onderdruk ten toon, als hij haar iets te zeggen had. Sigoll, die af cn toe kwam kijken hoo het ging, kon een glimlach niet onderdrukken, als hij don beeldhouwer naast zuster Marie zag staan om haar raad in to winnen. Hij dacht aan de vijftien duizend franken, die hij den jongen man op last dor markiezin gestuurd had, en verm<"*eddo, dat zijn echoo- no cliënte nog iets anders voor hem voel de dan belangstelling in zijn kunstenaare loopbaan. D) beeldhouwer offerde zichzelf ook heel erg op. Nieuwsgierig als hij wis, besloot hij den jongen man eens te polsen. Hij praatte er voorzichtig om heen. maar waagde het toch een bedekte toespeling te maken. Jacquard lachte hom in zijn gezicht uit. „Zulke verheven idealen heb ik niet," zei hij. „Ik wil niet ontkennen, dat ik on der de bekoring der mooie vrouw ben. Zij bcheerscht mijn gedachten en mijn gevoelens en maakt, om 't zoo maar eens to noemen, deel van mij uit. Ik moet mij van haar losmaken en dat za-1 mij eerst gelukken, als ik haar in marmer vereeuwigd heb." Op dat oogenblik kwam de dokter de zie kenkamer uit; rncn zag het aan zijn gelaat, dat hij goed nieuws had. Jacquard vloog naar hem tce. „Ik zie het aan uw gezicht, do markiezin is gered." „Als er 1 minste g .n instorting plaats heeft. Zij is op het oogenblik volkomen hel der." Jacquards vreugde was een grenzen loozo. Do oudo heer* twijfelde or niet meer aan: do beeldhouwer had haar lief. G-egori zei niets maar er stonden tranen in zijn oogon. Ja cquard 6loeg zijn arm om hem heen. „Doo me nu ccn plezier en schrijf even een brief je," zoi hij, „dio kaarten moeten aan juf vrouw Bernard gestuurd worden. Het is hoog tijd. Overmorgen is bot conoert, Fran cois moet voor postillon d'amour" spelen. Het maakt een heel anderen indruk als cr zoo'n gegalonneerde bediende komt. Mijn eerlijke Baptiste is lang zoo indrukwekkend niet." Jacquard had goed geraden. Juffrouw Bernard voelde zich erg vereerd en nam de uitnoodiging zonder aarzelen voor haar en Adricnno aan. „Wij komen in elk geval," zei zij. Met een trotsch gebaar hield zij Adrien- on do kaarten voor en las haar het vriend©- lijko briefje voor. Maar tegen haar verwacht- ting in legde hot jonge meisje niet do ge ringste vreugde aan don dag on scheen rij in het geheel geen lust te hebben om naar het ooocort te gaan. Wordt vervolgd*)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1