flo. 13567 A0. 1904. geze [Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dinsdag 17 ~leU DAIjBLA PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsj per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn L30. Franco per post1-65. PRIJS DER ADVEUTENT1EN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regol moer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het incassoeren wordt 0.05 berekend. Dit nommer bestaat uit TWEE Biacien. Eerste Blad. Ofneieele Kennisgeving. DH.i?iKWKT. Burgemeester en Weihouders van Leiden brongon ter algemeene konnis, dat door - 3DEWIJK WILHELMUS JOHANNES VAN DER DRIFT wonende alhier, een verzoek schrift is Ingediend om vergunning voor den kleinhandel in sterken drank in bet porceel Haarlemmerstraat No. 210. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 17 Mei 1904. De Burgomeesler der gemeente Leiden; Gelet op orl. 33 2de lid der Kieswet; Brengt ter algemoeno kennis, dat de be slissing op de ingediende verzoekon om ver betering van de kiezerslijst voor den dienst 1904/1905 op do Secretarie dezer gemeento ter inzage is nodorgelegd en in afschrift, togen betaling der kosten, verkrijgbaar gesteld. En geschiedt hiervan openbare konnisgeving door plaatsing in het „Lsidsch Dogblad." De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Loiden, 17 Mei 1904. Leiden, 87 fëSei. Begrijpelijk verkoeren velen in spanning hoe do Eerste Kamer ovor de wet op het Hooger Onderwas zou denken Biykens het thans verschenen afdeolings- vfirslag dezer Kamer over dio veelbospiöken Hooger-Onderwijs wot hadden zeor vele loden van uitoenlooponde richting onoverkomelijke bezwaren tegen liet diplomeeringsrecht aan bijzondere universiteiten, waarin voor hen het zwaartepunt der geheelo zaak lag. De voorstanders van de wetsvoordracht kwamen op voor do vrijhoid van het Hoogor Onderwijs, maar uit het Verslag is niet op te makon, hoo groot hun aantal is ook in verhouding tot dat der bestrijders. Hoewel een bepaalde meorderlioid zich du6 niet afteekent, geeft het verslag, dat in ons Tweede Blad uitvoerig wordt meegedeeld, den indruk, dat de moerderlioid tegen gemeld hoofdbeginsel zal stemmen. Alleen roeds wegens de finnncieele lasten vo. r den Staat, ten bate var. het II. O., achten ook vele leden dit wetsvoorstel onaannemelijk. De loden van „Oud-Leiden" stollen zich voor op Maandag 6 Juni eon excursie te maken na r list kasteel Maar-Zuylen by Harmelon, De jaar lij ksche vergadering van do „Maatschappij der Nederlandsche Letter- kundo to Leiden", zal gehouden worden op Woensdag den Ssten Juni, des voormiddags te elf uren, in liet gebouw der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Steenschuur al hier. Do orde der werkzaamheden is als volgt: 1 Opening der vergadering door den voor zitter, dr. P. J Blok, met con toespraak. 2. Voordracht van eenige gedeelten van Potgietcr's „Florence" door don hoor W O. Royaards. Met een woord tot inloiding door dr. G. Kalff. Door het Bestuur zal worden voorgesteld de behandeling van punt II uit to stellen tot na de pauze. 3. Ver slag van den staat der Maatschappij en van hare belangrijkste lotgovalen en han delingen gedurende het afgeloopen jaar. 4. Verslag van den staat der Boekverzame ling gedurende hetzelfde tijdsverloop. 5. Verslag omtrent do rekening en verant woording van den penningmeester. 6. Verslag der Commissie voor Taal- en Let terkunde. 7. Verslag dor Commissie voor Geschied- cn Oudheidkunde. 8. Bekend making van den uitslag der stemming over de to benoemen gewone en buitcnlandscho leden. 9. Voorstel van de Maan- delijkscho Vergadering om uit de ren ten van het Fonds te verleenen: a. een voor- loopig krediet van 250 gulden voor den druk van het nieuwe „Repertorium" voor vaderlandsohe geschiedenis; b. een bedrag van 100 gulden, over 2 jaren verdeeld, aan do Vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vadorlandsohe recht, als bij drage in de kosten der bewerking eencr kaart van de kerkelijke indeeling van het Bisdom Utrecht. 10. Verkiezing van twee leden des Bestuuvs in de plaats van dc af tredende leden, dr. A. E. J. Holwerda en mr J. B. Breukolman De door de Maan- delijksche Vergadering voorgedragen dub beltallen bestaan uit do Heeren: I. a. dr. J. Verdam en b. dr. A .Beets. II. a. mr. A. Telting en b. mr. C Bake. II Ver kiezing van een penningmeester in do plaats van den aftredenden titularis. Het door de Maandelijkscho Vergadering voor- godragen dubbeltal bestaat uit do heeren: a. Mr. A. C. Visser en b. Dr. P. A. A Boeser. Dc Commissie voor Geschied.- en Oud heidkunde zal Dinsdag 7 Juni, to voren, des avonds to 8 uren, een voor allo leden der Maatschappij toegankelijk© bijeen komst houden in hetzelfde gebouw (Zaal 1). Hierin zullen sproken de heeren: dr. W. A F. Bannier: „Dc wording van Neder- landseh Limburg." Mr. J. E. Heeres: „Verspreide gegevens over de betrekkin gen tusschen dc Oost-Indisohe Compagnio en Arabic Verder zal behandeld worden wat nog ter sprako mocht komen. De minister van waterstaat brengt tor kennis, dat de boterinspectour, voor zoo veel noodig daarin bijgestaan door de bo- tervisiteurs, alsook liet Rijkszuivolstation Leiden, mede werkzaam zullen zijn -or uitoefening van Rijkstoezicht op botercon- trölestations. In café „De Kroon" to Amsterdam hield gisteravond mr. H L. Druokcr, uit Leiden, over „Dc wettelijke regoling der arbeidsovereenkomst" een lezing voor do juridische faculteit van het Amstcrdam- seho Sbudentenkorps. Do minister vaD binnenlandscho za ken brengt ter kennis, dat do Kon. Bi bliotheek en het Kon. Penningkabinet to 's-Gravenhage, van Maandag 30 Mei tot cn met Zaterdag 11 Juni, voor het publiek gesloten zullen zijn. „Do Standaard" deelt mode, dat bij het uitbreken der spoorwegstaking in Hon garije minister Tioza terstond geïnfor meerd heeft, hoe do Nedorlandsoho regce- ring daarin gehandeld had, en dit voor beeld heeft gevolgd. De waag to Monnikendam zal geres taureerd worden. De Regeering geeft 3000 subsidie. De gewone audiënties van do minis ters van justitie en koloniën, zullen deze week niet plaats hebben. Het diploma als ziekenverpleegster der Vereeniging voor ziekenverpleging „Boer- haave", to Leiden, is uitgereikt aan de zus ters: J. H. G. van der Aa, F. Atsma, J. E. do Bock, G. M. P. Engelbregt, G. Hoebee, C. A. H. Reiser, C. J. Roobol, E. W, Sohaafsma en J. Schuttevaer Voor het „Comité va/n Ziekenverpleging" to Haarlem hebben met goed gevolg het examen voor ziekenverpleger afgelegd do heeren: D. .J. Duyverman, C. Slooten, J. Buijs en J. A. Muller. De afdeeling 's-Gravenhage II van „Volksonderwijs" benoemde een commissio om te onderzoeken wat er voor do spraakge- brekkigen nog gedaan kan worden De minister van binnenlandscho zaken heeft aan do commissarissen dor Koningin mcdedeeling gedaan van een schrijven van den Nedorlandschen gezant to Brussel aan don minister van buitenlandsohe zaken in houdende, dat de uitvoering der wetten be treffende do militie in het Groothertogdom Luxemburg buiten werking is gestold en zoowol do Luxemburgsche orderdanen als do vreemdelingen geen militaire plichten daar te lande hebbon to vervullen. Dr. J. W. G. van Oorclt, do bekende geschiedschrijver to Kaapstad, is door een beroerto getroffen, waardoor zijn rechterzij- do geheel verlamd is. Aan rijn leven wordt niet gewanhoopt, doch hij zal waarschijnlijk niet meer kunnen werken Zijn spreken is bijna onverstaanbaar. Dr. Van Oordt werkte tot op het laatst mede aan „Ons Land." Toen do beroerte hem trof, was hij nog bezig met schrijven. Laatst was hij bezig met een overzicht van do geschiedenis van het Kaapsche Parle ment, 't welk in Juni a.s. zijn 50-jarig jubi leum zal vieren. Zijn geheugen was tot op het laatst nog buitci-gewoon sterk. De minister van buïtcnlandsche zaken zal den 25sten dezer gedelegeerden ter inter nationale conventie voor privaatrecht een diner aanbieden. De nostor der Haagsche journalisten, de heer B. de Vries, hoopt den lOden Juni a.s. den morkwaardigen dag to godonkon waarop bh 55 jaren geleden en wol roeds op 12jarl- gen leeftijd de eersto schreden zotto op het gebied der dagbladpers. Tot heden wydt deze veteraan in do journalistiek zich nog steeds mot jeugdige werkkracht aan do moeliyke taak, dio h(J reeds meer dan een halve eeuw, mcor bfjzonder als verslaggever op do perstri bune in de Kamer der Staten Generaal, ver vulde. Tc Rotterdam is oncler groote deelne ming het stoffelijk overschot begraven van don heer Carl Pflaging, wiens overlijden is gomeld. Aan heb graf werd gesproken door de heeren Louis Moor, Chretienni en Speen hof f, waarna de heer Nico do Haas na mens de familie dankzegde. Moer dan 40 bloemstukken waren uit verschillende plaateen toegezonden. Do correspondent te Konsbantinopeï van do „N. R. CL" schrijft: Toen onze gezant verleden Vrijdag do Selamliek. bijwoonde, na do vorigo week door don Sultan in plcohtig gehoor to zijn ontvangen, liot deze hom weten dat hij hem na de aanwezige ambassadeurs nogmaals wonschto to zien, ditmaal om hom mede te deelon, dat hij onzen gezant met het groot kruis der Osraaniëoh orde begiftigde. Ten paloizo verzekert men dat het verleen nen van deae onderscheiding, zoo dadelijk na het aanvaarden zijner missie, moet wor den opgevat als heb bewijs, dat de persoon van don nieuwen vertegenwoordiger van koningin Wilbelmina geheel buiten do vertraging staat, welko do ovorreiking zij ner geloofsbrieven heeft ondervonden In- togondool, do Sultan heeft graaf Van By- landt zijn ingenomenheid betuigd dat do Nedorlandsoho Regeering hem als gezant bij de Vcihovene Porte heeft benoemd, daar Z. M. de beste herinneringen bewaart aan den vader van don heer Van By landt, indertijd insgelijks Nederlandsche gezant alhier. Het nationaal comiló voor do oprich ting van een standbeeld voor stadhouder Willom III heeft thans poT circulaire een oproep tot het Nederlandsche volk gericht om steun, tor verwezenlijking van hot denk beeld. Het comité wijst cr op dat in den loop des tij da in verschillende oorden van ons va- dorland gedenkteckencn verrezen zijn, ge wijd aan do nagedachtenis van mannen, die zich op het gebied van wetenschap of kunst een historischcn naam hebben verworven, maar dat nog altijd ontbreekt een stand- beold voor onzen beroemden stadhouder Wil lem den Dorden, dio eenmaal op wonderbare wijze het vaderland redde, toen het redde loos scheen on dio daardoor handhaafde ons zelfstandig volksbestaan in den strijd tegen over den machtigsten koning van Europa. Diep doordrongen van hetgeen Nederland aan Willom III verschuldigd is, hebbon tal van mannon in den lande zich vereenigd tot een nationaal comité, om een standdbccld te doen verrijzen, gewijd aan dien gcnialen telg uit het Huis van Oranje; aan hem, in wicn de heldenmoed en hot staatsmansbcleid dor stadhouders uit dat doorluchtig stam huis op zóó schitterende wijze hebben uitge blonken aan hem, aan wiens machtige geestkracht het Ncdorlandsche volk dank weet, vrij cn zelfstandig te zijn gebleven. Tor boroiking van dat doel roept het comi té thans de hulp in van de medeburgers, in hot va6t© vertrouwen, dat ook dezen den grooten stadhouder zullen wenschcn te eeren. Do „Broodcrsohap van Commiezen der Posterijen" hield Zondag, onder voorzitter schap van den heer F. P. du Rieu, van Haarlem, te Utrecht haar 10de jaarlijkscho algemeene vergadering. Do broederschap telt thans 3 eero-ledon, 351 gewone en 71 buitengewone leden. Door den heer P. Keg Czn., directeur van het postkantoor te Middelburg, oud-voorzit ter en eere-lid der vereeniging, werd tor herdenking van het 10-jarig bestaan der broederschap eon feestrede gehouden. Do heer J. G. H. Dhont word als bestuurs lid herkozen. Ter vervanging van do heeren F. P. du Rieu en B. Meylink, die als be stuursleden bedankt hadden, worden in het bestuur gekozen do heeren P. N. L. Foltzer, commies der posterijen, in don Haag, en W. O. Callonfcls, oommies dor posterijen te Tilburg. De heer P. N. L. Feltzer werd als voorzitter der broederschap benoemd. Do volgende algome. 3 vergadering zal to Amsterdam plaa'ts vinden in Mei van het volgende jaar. Do heer C. J. Beclenkamp hield een voor dracht: „Eenigo beschouwingen mol betrek king tot onze briefpost-expeditie." De 3 ecre-ledeo schonken tor herdenking van het 10-jarig bestaan, aan de broeder schap con presidentshamcr Eon gomecnschappclijke maaltijd bij Ok- huysen vond na afloop dor vergadering plaats. Ned.-Herv. Kerk. Bedankt is voor Utrecht (vac.-J. C. Verhoef!)door dr. A. J. Th, Jonker, te Heemstede. Wjjlen mevrouw L. M. C Strick van Linschoten, wed. dr. H. C. Milliös, hooft aan do vereeniging tot opneming on opvoeding van vorwaarloosdo woozon to Nijmegen f 2000 gelegateord. Yan bet legor In Noderland6ch-Indiö zyn toegelaten tot don hoofdcursus to Kampen, tor opleiding voor de infantorle, do ondor- oificioren W. J. P. van Beek, O. A. Hendrlksz en J. Dobus en ter opleiding voor do miliiairo administratie do onderoffleiaron M. F. S. U. Quock en H. J. F. Roqué. Het stoomschip \rdjoeno" van l ta- via naar Rotterdam, vertrok 15 Mei van Marseille; de „Noordara", van Rotterdam naar New-York, passeerde 10 Mei Lizard; do „Salak," van Rotterdam naar Batavia arriveerde 15 Mei to Southa ïpton. Leiderdorp. Door Gcd. Staten dezer provincio is het kohior van het schoolgeld, over het 1ste kwartaal 190-1, goedgekeurd tot een bedrag van 32.68. Do joarlijkscho beproeving van do brandspuiten zal in deze goroccntc plaats hebben op Dinsdag den 24ston dezer cn wd die in Zijlwijk to 8 uren, in Kerkwijk to 9j uur in Dooswijk te 11 uren cn in Achtho- venerwijk te 12 uren. Da lotellngon dozar gemeento dor lichting 1904, P. van Klaveren, M. Megchelee en J. H. van Osnabrugge, die gistoron zfjn ingelijfd, zjjn allen ingedeeld by het 4do regiment Infanterie in garnizoen te Leiden. Tot het vaststellen van do rekening over 1903 en der begrooting roor 1904 zyn inge landen van den Kalkpolder ter vorgadoring opgeroepen togen Dinsdag 24 dozer, dea avonds to halfacht, ten huize van P. J. Ramaker alhier. Sossenheim. In do Encyclick-mecbing van onzen N. R.-K. V. word na do redo van •Jen heer Mo yman een commissie benoemd voor het onderzoek der Tariofwet, bcstaamJo uit do heoren Roost (weth.), Bader (raads lid), Groencwoud, Wcijcrs cn Bruine, van Sosscnheim, en Van Stijn en Van Leeuwen, van Warmond. Do heer Mooyman bracht hulde aan do afdeeling, die hem bleek te zijn een werkzame, in het gocdo spoor, cn 'die zich mocht verheugen in haar midden to zien een Wethouder cn een Raadslid dio zich voor dit belangrijk werk beschikbaar stolden. Ook bij de bekendmaking van do nc- derlogging van zijn functie van den laten secretaris nam hij nog oven het woord, wat dezon hiorop deed besluiten zijn ontslag-aan- vrago nog cenigen tijd in to trekken. Do voorzitter gaf nog kennis, dat do to houden loterij spoedig zou plaats hebben cn do prij zen reeds Zondag na Pinksteren zouden ten toongesteld worden, waarbij dan tevens een aardige verrassing den bezoekers zou worden bereid. Nog werd besloten den voorzitter FEUILLETON. 6) „Mijn atelier is hier dicht bij," zei hij. „U zoudt dan tegelijk de buste eens kun nen zien, die ik in opdracht van den heer De Stainvillo van zijn gemalin gemaakt heb. Onderwijl stierf do maakies en verliet zijn gemalin de stad. Ik zou cr gisteren niet aan herinnerd hebben, als..." hij trok een wan hopig gezicht en wreef zijn Landen tegen el kaar. „Daar ik dien interessanten kop steeds weer voor oogon had, gebruikte ik hem zonder cr eigenlijk bij to denken. En nu vrees ik, dat ik een onrecht begaan heb. Misschien hunt u een goed woordje voor mij doen. Ik ben van plan om naar den prix de Rome te uingoh en heb al mijn hoop ge titeld op dat ding. Als 'de markiezin mij ver biedt het ia te zenden... Maar kom nu mee en oordeel zelf." Jacquard behoefde het den musicus niet twee maal to vragen. Gregori liep met veerkraohtigen treü naast hem voort; ja, hy liep zelfs sneller dan Jacquard. De beeldhouwer ging oen don- kor gangetje in. „Het ziet er hier onordeiyk uit," zei hy, „stoot u niet aan die vaten, die moest ik op den koop toe nemen. Ik heb licht noodig voor myn werk. Het binnenplein 1» groot en er grenst een lapje grond aan. „Dat is myn salon i" Hy deed met eon spotachtig lacbjo de dour eener niet zeer groote kamer open. „Myn bed 6taat in do alkoof Ga zitten on stel u tevreden met dat, wat ik u kan aanbieden." Uit een ouder wet sche muurkast haalde hy een flesch en twee glazen van een zeor byzonderen vorm to voorschijn. Gregori brandde van ongeduld om do buste te zien en vroeg hem dus de floscli maar dicht te laten. Maar de beeld houwer liet zich niet van zyn plan afbrengen. „Een goed glas wyn is een goede gavo Gods," zei by glimlachend. „U moet rokenen met de stemming van den toehoorder, ik met die van den toeschouwer. Ik zou niet graag wil len, dat u myn werk al te nuchter beschouwde." Voor zyn fatsoen klonk Gregori mot hem en dronk zyn glas uit. De beeldhouwer bracht hem in een lange gang, waarvan de muren vochtig waren en een onaangename geur verspreidden. „Nauw en smal is de poort," zei Jacquard, en deed een met yzer beslagen deur open. „Dit is nog maar de voorhof. Het allerheiligste uoogfc u nu niet betreden; eerst moet u de wyding ontvangen I" Gregori kwam in een groot en hoog vertrek. De wanden waren versierd met reliefs en eon bedieDde was bezig de beelden af te stoffen. „Laat dab nu maar," zei Jacquard. „Ik zou dat werk niet aan een vrouw toevertrouwen," voegde hy er dan tot Gregori gewend by, myn Bapiiste is de eenigo, aan wien Ik dat onbezorgd toevertrouw." „Meneer heeft zich wit gemaakt," zei de knecht. „U ziet er heusch al uit alsof u tot ons vak behoorde," zei Jacquard lachend. „Veeg er niet aan, ik zal u straks wel afborstelen. Voordat u om u heen kykt, moet u dit hier bewonderen. Hy liep naar oen tafel en nam eon voet op waarvan de teenen op elkaar lagen. „Het is een studie van Michel Angelo Bounarotti. Men kan daaraan zien hoe viytig de groote meoster was. Elke ader is duideiyk te zien; men ziet hoe de pozen zich trekken. Ik heb dat prachtigo ding voor een paar franks van een marskramer gekocht. Al bood u my er zyn gewicht in goud voor aan, dan zou ik het u toch niet afstaan." Do musicus steldo geen belang in don voet, zyn blik dwaalde zoekend door het vertrok. „Dat is zy in levenden ïyvel" riep hy en liep naar een piëdestal toe, dat op den achter grond etond. De beeldhouwer keek mot een somber gelaat naar de buste, dio Gregori be wonderde. „Ik ben er niet tevreden over," zoi hy. „Er ontbreekt iets aan. Ik heb geen gelegenheid gehad om de markiezin te bestudeeren. Haar gemaal bracht haar altyd hier en bleef er by. Ik zag haar soms in gezelschap en kwam baar wol eens tegen op straat, haar schoon heid maakte altyd een koelen indruk op mU. Gisteren heb ik baar voor het eerst natuur- ïyk gezien, in haar omgang met u. Ik ben niet by hot dansen gebleven, maar bon gaan werken om myn iudruk vast te houden on uit to werken. Baptists heeft me daareven de kamer uitgeveegd en de goede jongen hooft golyk: ook het goede kan overdreven worden. Ga hier naar binnen 1 Dit is myn eigeniyko workkamer, hier komen slechts zeer zelden vreemdelingen. Ik vind het onaangenaam als men crltische blikken werpt op iets, dat nog niet nf is, een oordeel uitspreekt over iets, dat nog slechts in wording is, on wenken en raadgevingen uitdeelt lk laat me niet graag van do wys brengen. De voorname lui maken er oen soort van sport van, ora zoo nu en dau de ateliers te komen doorsnuffelen; hot is mode om zich op de hoogte te houden van alles, wat or op do tentoonstelling zal komen. Afgezien van het feit, dat men door dergelyke visites in zyn work gestoord wordt heeft men ook het nadeel, dat mon by de thee bywyze van snoepery, opgediend wordt. Er vormt zich een meening, de jury heeft haar oordeel al klaar. Qowooniyk vlucht ik door dio deur daar. Een dommo vos, die maar óén hol heeft l" Hy nam een vochtigen lap weg, die over een groop hlDg. Op een rotsblok zat een vlsscber; zyn hengel was In het water ge vallen; vol verlangen stak hy zyn armen uit naar de mooie vrouw, die met het bovenste gedeelte van baar lichaam boven het wator uitkwam. Een lachje speeldo om haar half geopende lippen, vorlangond boog het lichaam zich naar hem toe. Het wos alsof men hot onderste gedeelte van het lichaam, dat in een vischstaart eindigdo, zag bowegen. De beeldhouwer nam een spuitje on maakte do groep een beetje vochtig. „De klei is droog geworden," zei hy met een verdrietig gebaar. Vindt u niet, dat de neus een boetjo fijner zou kunnen zyn?" Zonder een antwoord af te wachten, klom hy op een trapladder en krabde er met zyn nagel wat klei af. „De stof is te zwaar, daar lydt hot werk onder," zei hy dan tegen zyn gast, „het kuische, doorzichtige wit van het carrarische marmor zal do figuren levendiger makon." Met stralon- den blik keek Jacquard van zyn verhovon standpunt op Gregori neer; hy wachtte echyn- baar op een bewonderend woord. Do musicus stond in een pynlyke, verlegen stemming voor het kunstwork. Do bekoring, dio er van uitging, wekte in hooge mate zyn hartstocht op, maar togeiykertyd voelde hy zich beleedigd. Het had niet voel gescheeld of hy had hot kapot gegooid. „"Wat is het, dat u onaangenaam aandoet?" vroeg de beeldhouwer, die hem aandachtig gadesloeg, „de vischstaart? Dat ia het juist, dat ik er ondanks de sprekende geiykonis der buste niot in kon krygon; daarom was ik er niet tovredon over. De markiezin is een gevaariyko vrouw, kUk haar niot te diep in haar mooie oogen." „Ik wilde u niet in do rede vallon, meneer Jacquard," zei eon welluidende stem. „Hier ben lk. U ziot, dat ik mUn woord houd." De markiezin stond op den drempel van het atelier. Do sleep van haar rijkleed hing over haar arm en zij speelde met haar kar wats. Dc trapladder waggelde onder Jen beeldhouwer sprakeloos van schrik keek hij naar haar lachend gelaat. Hoe lang zou zij daar al gestaan hebben? Gregori kleurde tot over zijn ooren. Onwillekeurig ging hij voor de groep staan om ze aan haar onderzoeken de blikken to ontrukken. „Uw jongste smartckind, meneer Ja- cquard?" vroeg do markiezin te midden van de benauwende stilte, en wees met haar kar wats naar 'de groep. „Ga ala het u belieft een beetje op zij, meneer Gregori." De violist bewoog zich niet en hief als afwerend zijn arm op. „Geef hem een bliksemstraal in de band en de onbarmhartige engel der wrake, die Eva uit het paradijs vorjaagt, is klaar," zei 'de mooie vrouw schertsend. „Zóó jaagt hij mij geen angst aan. Ik ben werkelijk be nieuwd..." Zij zweeg en werd doodsbleek. Gregori wae verlegen op zij gegaan cn wang- de hot niet haar aan te kijken. Er verlie pen eenige minuten, do markiezin keek nog steeds naar de zeemeermin, die haar trek ken 'droeg. (Wordt vertolg'd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1