Jjo. 13555 Maandag 2 TXei. A0. 1904. <§eze <€ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. LEIDSCH DAG-BLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maandenf 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Ii&nco per post1.65. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het incasseeren wordt/"0.05 berokond. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. 3>c heer P. J. ran Hoeken neemt ontslag als Raadslid. Zooals men weet, werd door een viertal houthandelaren, de heeren Fontein en Van Mannokes, te Leiden, Schuiteinaker, te Oegstgeesb, en De Koning, to Leiderdorp, een klacht ingediend bij den Commissaris der Koningin togen het Raadslid, don heer P. J. van HoeVen, op grond van art. 24 der Gemeentewet en wel, omdat hij op indirecte wijze deel zou hebben genomen aan houtle- veranticn aan de gemeente. Het adres dezer heoron werd gesteld in handen van B. en Ws., ter fino van onderzoek. Hoewol, naar wij uit zeer vertrouwbare bron vernamen, dit onderzoek nog niet bepaald heeft ge leerd, dat hier werkelijk in strijd is gehan deld met art. 2-1 dor Gemeentewet, in welk geval door den Raad tot schorsing zou moeten worden overgegaan, heeft de heer Van Hoeken om alle onaangenaamheden, dio er ook voor den Raad in zouden gele gen zijn de handelingen van een zijner le den aan do wet te toetsen en zoo noodig be doeld medelid te schorsen, besloten zijn lid maatschap neor te leggen. Donderdag a.s. zal, naar men ons verder mededeelt, de Raad dc ontslagaanvrage van den heer Van Hoeken hebben te behan delen. De heer P. J. van Hoeken heeft zitting iu het tweede district en zou in 1907 periodiek moeten aftreden. Hij werd den 4don No vember 1884 voor het eerst gekozen, had zitting tot September 1837, den 18den Juli 1889 werd hij opnieuw benoemd en zag nu laatstelijk in 1S01 zijn mandaat weder ver lengd. Xoginssals ouzo nieuw© commis saris van Politie. Omtrent don lieer J. Groebe, thans com missaris van politie te Amersfoort en als zoodanig met ingeog van 15 Mei a. s. be noemd te Leidon, schrijft de „Amersfoortscho Courant" alleen het volgende: p Bijna tlon jaren heeft deze ambtenaar te Amorefoort den dagelijkschen dlenet der politie geleid en zeor zeker is vleiend 't getuigenis van een zyner chefs: „Wo verheugen* ods over de onderscheiding welke u te beurt viel, doch betreuren het verlies, dat onze Gemeente lijdt door uw vertrek". De hoer Groobo trad 81 October 1894 op als Commissaris te Amersfoort. .Uit den aard der zaak vertoefde hy meestal op 't bureau; slechts als 't bepaald spande en zyn peisooniyke tegenwoordigheid door de omstandigheden werd goöischt, zag men hem op straat. Vandaar wellicht, dat zeer velen hier ter stede hem persooniyk niet kennen. Doch dit mag van hem getuigd, dat hy zeer veel heeft gedaan om het politiekorps to reorganiseeren. Zoo werd het van 19 op 32 man gebracht, terwyi ook door zyn toedoen een biliykor rogeling werd ingevoerd opzichtens het kleedingfonds. Hy was 't die, door aan houdend te wyren op den onhoudbnren toe stand, den dienst van zyn personeel veel ver lichtte door oen betere regeling der ronden, terwyi hy mede ontwierp do nieuwe Verorde- Ding op de straat-poli) ie. pDo morkwaardigste gebeurtenissen godu- ronde zyn ambtsvervulling to Amersfoort zyn de bouw van hot nieuwe Politle-bureau en hot afschaffen dor nachtwachts." Leiden, 2 Mei. In den v roogen morgen van den eorsten van Bloeimaand verloor do stad onzer in woning een van haar meest verdienstelijke burgeressen. In het moederhuis het „St.-Elisabeths- gosticlit op de Hooigracht overleed, eerst 34 jaren oud, na een korte, hevige onge- Hbcklhcdd zuster Augustin, van do Wijkver pleging op do Qosbdwarsgracht. Geduren de mcor dan 5 jaar werkte zij van den •vroegen morgen tot den laten avond met een liefdevol hart en opofferende liefde, Siulp brengende aan behoeftige armen en zieken. Haar on- en minvermogende stadgenoo- ton van Wijk V en IX vooral zullen in ge dachten haar zorgende toewijding prijzen on or van overtuigd zijn, dat haar een Hoog loon is weggelegd. R. I. P. Bij een letterlijke toepassing van de bepaling van art. 3 der verordening van éo October 1899 „regelende de heffing van schoolgelden aan het Gymnasium, de Hoo- gere Burgerschool voor Jongeüs, enz.", zou het kunnen gebeuren, dat voor leerlingen, die de lesson in slechts enkele vakken vol den, een hooger schoolgeld zou moeten wor den botaa-ld, dan voor hen, dio het onder wijs in alle vakken genieten; dat dus voor do leerlingen ia enkele vakken aan het gym nasium meer dan 100, aan do beide Hooge- re Burgerscholen meor dan 60 schoolgeld aou moeten worden betaald. Dit is natuur lijk nooit de bedoeling van den gemeente wetgever geweest. Steeds is dan ook het ar tikel in dien zin door B. en Ws. toegepast, dat het voor leerlingen in enkele vakken verschuldigd schoolgeld nimmer het volle schoolgeld kan overtreffen. Thans wijzen curatoren van het gymnasi um B. en Ws. op een andere moeilijkheid, welko zich bij de interpretatie van dit ar tikel voordoet. Er heeft zich nl. een leer ling aangemeld, die hot onderwijs in dezelf de vakken in twee verschillende klassen wenscht te volgen. Nu rijst de vraag, moet hier voor de toepassing van artikel 3 iedero klasse op zichzclve beschouwd worden, of heeft men slechts de uren, waarin het on derwijs in hetzelfde vak in do twee klassen te zamen gegeven wordt, bijeen te tellen, om daarnaar het tarief te bepalen B. en Ws. dunkt met curatoren van het gymnasium, dat hier alleszins reden bestaat om in eorsfcbedoelden zin te beslissen, mits men ook thans weer zorg drage, dat het in totaal verschuldigde schoolgeld in geon geval het vollo schoolgeld over een jaar överschrijde. Ten einde nu dezo en eerstgenoemde moei lijkheid uit den weg te ruimen geven B. en \Vs. den gemeenteraad overeenkomstig het advies van curatoren'van het gymnasium in overweging art. 3 der verordening van 26 October 1899 aan te vullen met de volgendo bepalingen: „Woont een leerling in meer dan één klasse enkele lessen bij, dan is voor elk vak in elke klasse het bovenvermelde bedrag ver schuldigd. „In geen geval echter kan het verschul digde schoolgeld aan het gymnasium 100 *8 jaars, aan do beide Hoogero Burgerscho len 60 's jaara overschrijden." Bij Kon. Besl. is de Oost-Indisoho ambtenaar met verlof dr. J. P. Lotsy, laatst botanist bij do gouvernemente-kina- onderneming, tijdelijk toegovoegd aan den directeur van 's Lands plantentuin te Bui tenzorg, op zijn verzoek, in verband met zijn benoeming tot lector in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijks-Uni versiteit te Leiden, eervol uit den Indi- aohen dienst ontslagen. Do „Leidschc Dilettantenclub" hield Zaterdagavond in Hotel „Du Nord" een buitengewone vergadering tor feestelijke herdenking van het 12£-jarig jubileum van den president den lieer F J. de Jong en do 20-jarige functie-vervulling van den penningmeester den heer P. Mazurol. De leden waren met hun dames in ^rooten ge tale opgekomen, zoodat de benedenzaal ge heel gevuld was. Ook enkele genoodigde zustervereenigingen, zooals Thalia Melpo- meno" cn do Politie-agontonhadden afge vaardigden gezonden. De zaal was door den heer J. J. van Reysinge met vlaggen- tropceen en schilden, enkele met Leidsohe en andore met provinciale, rijks-en konink- lijko wapens, andere met opschriften als een hulde aan do jubilarissen, eenvoudig, maar net versierd, terwijl de banier zich uit een plantengroep tor zijde van het too- neol verhief. Een drietal muaioi zorgde voor goede muziek, welke met don Leid- sohon D i lettan to n mar seh een aanvang nam. De opening dor feesbvioring geschiedde door den waarnemenden voorzitter, don heer L. Fontedn, tevens secretaris, dio, na zijn woord van welkom, wees op het voor- reoht der Verecniging van twee jubilaris een to bezitten, die vervolgens onder do to nen der muziek mot de banier do zaal wer den binnengeleid, waarbij allen van hun stoelen opstonden. Nadat zij do voor hen bestemde plaatsen hadden ingenomen, volgde nog eenigo mu ziek en werd een aanvang gemaakt met de opvoering van „Het Zangersfeest", blijspel in drie bedrijven door G. von Moser. Dit geestige stuk schonk veel genoegen en zckei zou het nog meer tot zijn recht zijn geko men, als do verschillende rollen bij de ver tooning nog beter in elkaar hadden gepast. Er zaït nu en dan niet genoeg gang in, zoo dat enkele aardige gezegden hun offeot ver loren. De advocaat Scheffler, zijn vrouw Bertha., het echtpaar Bolton, Hartman, Brimborius en bode Praatman niet to ver geten, voldeden anders vrij goed cn werden meermalen teruggeroepen. Na de pauze had de eigenlijke huldiging der jubilarissen plaats. Op het toonoeJ stonden toen in een halven kring geschaard het bestuur, werkende dames- en hecren- ledcü, donateurs, enz. voor de heeren Do Jong en Mazurel, die door den regisseur, den heer P. H. Leyenaar, op hartelijke wij- zo werden toegesproken en die de diensten herdacht, welko zij aan de Vereeniging had den bewezen. Ten bewijze van waardeeren werd hun ieder aangeboden een photogra ph ische, in den tuin van „Zomerzorg" door den heer W. Bongenaar genomen groote groep van bestuur, leden, donateurs, enz. der vereeniging in phantasiolijst, vergezeld van een door het Voorsohootsohe eerelid, den heer J. M. Dam vervaardigd album. Een en ander is mooi en smaakvol uitge voerd. De heer De Jong dankte ook namens zijn medejubilaris voor de woorden en hun geschenk, verzekerende, dat hun harten nog even warm kloppen voor de belangen der Vereeniging als vroeger en dat de photo graphic zelfs bij kinderen en kleinkinde ren een waardige herinnering aan dezen avond zal blijven. Een tableau-vivant met bengaalsche ver lichting aan dezo huldiging gewijd, volgoe nu als slot, welko evenals al het vorige luido en met fanfares werd toegejuicht en waarna men zich ten dans vereenigde. Van 9 tot 11 Mei a. s. zal bij do firma Burgorsdijk cn Niermans, alhier, een be- langrijko boekverkooping plaats hebben; dan komt nl. onder den hamer do interes sante boekerij nagelaten door ds. Gust. Schlegel, in leven hoogleeraar in de Chi- neoscho taal- en. letterkunde aan do Lead- sche universiteit. De catalogus, welke heden verscheen, be vat tal van belangrijke werken en tijdschrif ten betreffende de geschiedenis, aardrijks kunde, volkonkunde, taal- en letterkunde van het Verre Oosten, China .(waarbij ook werken in China uitgegeven) Japan, Ncd.- Indic, Britach InddÖ, Egypte, Afrika, Ame rika, enz. Aan deze verzameling is o. m. toegevoegd de rechtsgeleerd o en letterkundigo biblio theek, nagelaten door mr. dr. H. I. E. Tendeloo, controleur bij het Binnonlandsch Bestuur in Ned.-Indië, bevattende gezochte wor ken en tijdschriften over rechtsweten schap, voornamelijk van Nederland en ko loniën, Oosterscho en Europecscho taal wetenschap en literatuur, folklore, onz. Do verzameling is te zien Vrijdag en Zater dag a .8. De leden der Vereeniging Oud-Leiden" zullon op 14 Mei a. 8. eon excursie maken naar het slot Teyllngen by Sasaeulieim. Een antl-revolutlonnaire partydag zal Woensdag 4 Mei In „Zomerzorg" alhier, door de districten Katwyk en Leiden worden ge houden. Des morgens om hal/elf treedt op ds. H. v. Lummel, van Deltt, mot het onder werp „In de goede lichth.g". Des middags om 2 uren (en niet zooals eerst was vermeld '8 avonds) treedt op ds. G. Wisse Jr., van Leiden, met het onderwerp„Vryzinnlge Staatkunde". De avondvergadering wordt gehouden om halfacht in do zaal Noordeinde, en treedt op mr. S. de Vries, van Amsterdam. Deze ver gaderingen zyn toegankeiyk voor mannen en vrouwen der Chriateiyke partyeD. By de Leidsche Spaarbank is in de maand April ingelegd f 70,868.49® en terugbetaald 104,878.52s, terwyizyn afgegeven 67 nieuwe en geheel afgelost 75 boekjes. Het gezameniyk tegoed der 11,682 inleggers bedroog einde April f 1,997,161 46. Aan het postkantoor Leiden en de daar onder ressorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand April in do Rykspost- 8paarbank ingelegd f 60,204.33$ en terug betaald 70,523.34. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 23,405. By de heden gehouden verkooping van cokes in paityen van 10 en 5 H.L., waren de pryzen 0.46 per H.L. Aan het postkantoor Warmond werd gedurende do maand April 1904 in de Ryks- postspaarbank ingelegd 7932.14, verdeeld over 92 inlagen, en terugbetaald f 6023.48, verdeeld over 47 terugbetalingen. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt bet nummer 1253. Dr. Roeasingh bevond gisteren den toe stand van den Prins zeer bevredigend, na dat Z. K. H. een goeden nacht had doorge bracht. Dc Koningin-Moeder stelde zich ook gis- teroohtend weder op de hoogte van den toe stand van den Prins ten Koninklijke Pa- loize in het Noordcindc, van waar Zij zich begaf naar de godsdienstoefening in de Kloosterkerk, waar ds. Knottnerus voor ganger was. Do Duitsoho kerk in Don Haag was gisterochtend bij do godsdienstoefening go- heel gevuld. Die groote belangstelling gold den predikant Quandt, die na een verblijf van 12 jaar in Den Haag beroepen is naar Bremen en nu zijn afscheidsrede hield. Hij dankte al do gemeenteledon, ook zijn Hol- landscho ambtsbroeders in de residentie, met wie hij steed3 door de banden des ge- loofs in vriendschap verbonden was, en verklaarde ook nimmer te zullen vergeten do wijze waarop hij ook elders, in Leiden, Rotterdam en Amsterdam, door de Duit- sohe gemeenteleden bejegend is. In zijn ge bed smeekte ds. Quandt 's Heeren zegen af voor do Koningin en Haar Gemaal, wiens ziekte door Gods goedheid spoedig moge wijken, voor de Koningin-Moeder, voor land en stad en voor de Duitechc gemeen ten in ons vaderland. Hedenochtend om 8 u 35 min. vertrok ds. Quandt met den D.-trein per Staatsspoor naar Duitschland. In do to 's-Gravcnhago gehoudon ver gadering van aandeelhouders van de Rijn- landsche Stoomtramweg-Maatschappij werd versLog uitgebracht over 1903. Daaruit bleek dat het reizigersvervoer buitengewoon gun stig is geweest en zulks ondanks 'de ongunsti ge weersgesteldheid in de zomermaanden. Hot aantal reizigers bedroeg 530,440 of 42,13 0 meer dan in 1902, 't jaar dor vissche- rijteutoonst Hing te Katwijk. Vergeleken bij 1902 bedroegen de ontvang sten: van 't reizigersvorvoor f 71,940 of 3914 meer; die van het goederen vervoer 7710 of 123 minder. De totaio ontvangsten ste gen tot 81,294 en waren gemiddeld per dag kilometer 24,74$. Na do gewone stortingen in dc vernieu wingsfondsen bedroeg het saldo dor exploi tatierekening f 32,317 en het winstsaldo 27,524 tegen f 27,622 in 1902. Do Rijnland- scho Stoomtramwegmaatschappij ontvangt hiervan f 14,974 of f 240 minder dan in het vorige jaar. De inbreng van do Rijnlandsche Stoom- tramwegm. bleef onveranderd, 'dio van do Hollandscho Spoor vermeerderde met /3953. De wiDst- on verliesrekening van dc Rijn landsche Stoomtramweg sluit met een batig aaldo van ƒ13,978. Een bedrag van /3100 werd voor afschrijving bestemd en het divi dend bepaald op f 33 por gowoon aandeel van f 600 en ƒ5.63 voor elk der 100 oprich- torsaandeelen. Een bedrag van /40 word op niouwe rekening overgebracht De aftredende commissaris, de heer jhr. H. G. Verspijck, werd herkozen. De voorstellen tot statuten-wijziging, tot wijziging van de exploitatie-overeenkomst en tot verkoop van grond, werden goedgekeurd. Tot lcoraar in het machine-bankwcr- kon, draaien e*n teokenen aan de Ambachts school to Winschoten is benoemd do heer J. E. do Jonge, to Katwijk a/d. Rijn. Het Wiskundig Genootschap „Een onvermoeide arbeid komt alles to boven", hield te Amsterdam zijn 125ste jaarlijkscho algemeeno vergadering. Na een open ings- rede van den voorzitter, prof. W. Kap- teijn, werden de gebruikelijke verslagen uitgebracht, waaruit bleek, dat het leden tal met 3 was toegenomen cn dat met do uitgave der door het Genootschap uitgege ven tijdschriften geregeld word voortge gaan. Do bestuursleden prof. dr. J. C Kluy- vor, prof. dr. J. de Vriee on J. A. Barrau, die volgons rooster moesten aftreden, wer den herkozen. Als voorzitter werd voor het volgend jaar ook herkozen pro.. W. Kaptcijn. Do Zuidhollandsche Bond van Harmo nie- en Fanfare-gezolsohappen houdt op 12 Moi (Hemelvaartsdag) to Gorkum een wed strijd, waaraan wordt deelgenomen door 15 vorcenigingen. Tot directeuren dor Hollandscho Maat- schappij van Wetenschappen zijn benoemd do heeren mr. N. P. van den Berg, J. M. van Bosse, I. H. van Eeghen, mr. G. H. van Tienhowon te Amsterdam, G. J. van Heek, Enschedé, G. van Mesdag, Hilver sum, mr C. Pijnaokor Hordijk, jhr. mr. L. H. Ruyssenaars, jhr. A. S. E. van Tets, te 's-Gravcnhago, J. E. Scholten, te Gro ningen. Door den heer J. Ooninok Westenberg te Amsterdam is, óp verzoek van nu wijlen zijn broeder don heer B. O. T. H. Coninok Westenberg, in lovon buitengewoon gezant cn gevolmachtigd minister der Nederlan den in Italië, aan het Koninklijk Penning- Kabinet te 's-Gravonhagc geschonken een gouden gedonkpeuning geslagen in 1843 ter gelegenheid van de gouden bruiloft van J. S. Wurfbain cn A. M. G. Hurrelbrinck. (Sts.-Crt.) Ter bespreking van de oprichting van een bond van propaganda-clubs van jongo libe ralen hadden zich gisteren te 's Gravenhage vereenigd een 25-tal afgevaardigden van der- göiyko voroonigingen te Amsterdam, 's-Gra- vonhage, Gouda, Lolden, on verschillende dorpen van het Westland. Alle afgevaardigden verklaarden zich in beginsel voor de oprichting. Als dool van den Bond werd vastgesteld de verspreiding dor vryzinnige beginsolen op staatkundig gebied, welk doel de Bond zich voorstelt to borolken door: het vormen van oen band tusschen de aangesloten vereeni- glngen en hot oprichten van voreoniglngon als bovengenoemd. Voorts word besloten aan allo Yereenigin- gen, die volgens haar beginselen zouden kun nen toetreden, te verzoeken vóór Juni a.s. afgevaardigden aan te wyzen, die gezameniyk het bestuur van den Bond zullen vormen. Het voorloopige secretariaat is gevestigd Laan van Meerdervoort 15, te 's-Gravenhage. Nsar vernomen wordt, zyn te Enschedee, Utrecht en Hoorn propagandaclubs van jonge liberalen in wording. Zoodra het bekend geworden was, Jat de, in breodon kring te Rotterdam hoogge achte dr. F. K. A. Romhach het bosluit ge nomen had zijn praktijk neder te leggen, be sloten vele vrienden on patiënten van dezen geneesheer hem een huldeblijk aan to biedon, dat hem zou herinneren aan Rotterdam, waar hij zich, na den 20sten December 1867 to Utrecht gepromoveerd to zijn, in Januari 1869 vostigde cn dus ruim 35 jaar inwoner is geweest. Gistermiddag maakte een commissie, be staande uit de heeren Jos. Benedictus, J. van Hoboken, mr. O. F. A. Hoogeweegen, C. Kolff A.Qzn. on Alfr. Ruolff mr. W. A. Moes, dio medo 'deel uitmaakte van deze commissie, was verhinderd haar opwach ting ten huize van dr. Rombach. Do hoer Kolff, als woordvoerder optreden de en sprekende uit naam van vrienden en patiënten, zeide, dat allen begrepen, hoo Je dag van 1 len voor den scheidende er een was tfan vreugde, maar ook van lioogcn ernst, omdat 'dl*. Rombach op dozen dag een werkkring gaat verlaten, die hem dierbaar is cn dien hij met eero heeft vervuld. Vor- heugen doet het allen, dat dr. Rombach dit bosluit genomen heeft op een leeftijd, waarop hij, in hot vollo bezit van zijn groote gaven van geest on hart, nog veel voor zijn gezin kan zijn, maar ook ten vollo beseffen zij, dat het besluit, om op 60-jarigen leeftijd terug to treden, veel gekost moot hebben. Om nu aan \ie gevoelens van velen een tastbaro uiting te geven, zoo vervolgdo de heer Kolff, hebbon do vrienden cn patiën ten van dr. Rombach zich vereenigd tor aan- bieding van een souvenir, terwijl hun hand- tcekeningen, in origin&li in een album ver zameld, ten allen tijde van hen zullen spre ken, dio dr. Romhach in dankbare 1 rinno- ring blijven hoog houden. Hot album is gevat in kalfslederen band, bewerkt in modernen stijl, buitonop de ini tialen F. R., on do handteekeningen van on geveer 400 deelnemers zijn er alphabotiscli in gerangschikt. Het titelblad van het album draagt ccnigo dichtregelen, die dc gevoe lens van do volo vrienden en de patiënten van dr. Rombach vertolken. Voorts zijn hem aangeboden do toeken ing van een servo on een paar Smyrna-tapijton. Dio serre, een verplaatsbare bloemenkas, groot ruim 37 M2. cn \erdceld in koude on warme afdeeling mot verwarmingstoestellen, zal met bloemen en planten, naar de keuzo van dr. Rombach, gevuld on geplaatst wor den in het huis, dat hij eerlang to Utrecht donkt te betrekken. Dr. Rombach was door al deze blijken vn sympathie zoo bewogen "n getroffen, dat hij volstaan moest om met enkele woorden zijn dank aan allen to betuigen. (ff. Tl. Cl.) Het lid van don Belgischen Senaat Henrl Lafontaine zal sprokon In de vergadering, door „Vrede door Recht" op 18 Mei a. s. te 'a-Gravonhago ter herdenking der Vredes conferentie georganiseerd. Om halfacht vertrok Zsterdagochtond van Don Haag por Hollandecho Spoor hot lste eskadron van het 3de reg. huzaren naar Amsterdam, uitgeloido godaan door do muziek. Lang te voren was met het inladon der paarden begonnen. Als advocaat en procureur Is Zaterdag voor den Hoogen Raad beöed'gd mr. H. I* van Emden, te 'sGravenhage. Hot gesticht van de „Chrlsteiyke ver eeniging tot verpleging van ïydera aan val lende zlekto," to Heomstode, zal aanmerkeiyk vergroot worden. Het stoomschip „Besooki", van Ba tavia naar Rotterdam vertrok 30 April van Port-Said; do „Solo" arriveerde 30 April van Rotterdam te Batavia; do „Malang", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 30 April van Suez; dc „Prins Hendrik", van Amsterdam naar Batavia, is 30 April Gi braltar gepasseerd; dc „Koning Willem II", van Batavia naar Amsterdam, is 30 April Dungcness gepasseerd; de „Madura", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 30 April Pantcllaria; do „Rotterdam" ver trok 30 April van Rotterdam naar Nicuw- York (aan boord 189 kajuits- en 693 tus- sche ndcksp assag ie rs) Oudshoorn. Op do door Burgemeester en Wethouders dozer gemeente vastgestoldo kiezerslijst voor het jaar 1901—1905 komen voor 141 namen, tegen 411 van het vorigo jaar. Het onderzoek der verlofgangers zal voor deze gemeen to plaats hebben te Alfen op Woensdag 8 Juni a, 8. dce voormiddags to half tien. Door B. en Ws. is ter openbare ken nis gebracht, dat het bureau van den Bur gerlijken Stand dagelijks van 1012 en vad 12 uren dos namiddags voor het publiek zal zijn geopend. Des Zondag3 en op algemeen erkende Christelijke feestdagen eohtcr van 1212$ uren; op verzoek van een bolanghcbbcndo, indien do verzoeker aantoont, dat met do te verrichten werkzaamheden niet tot don volgenden dag kan worden gewacht. KassenheliiL Door de Chriateiyk-Historischs Kiesveroomging alhier ls tot candldaat voor het lidmaatschap der Prov. Staten In het dis trict Leiderdorp (aftredend lid mr. L. M. J. H. Eerstens, kath.) gesteld do heer F. E. Meerburg, koopman en roedor te Xatwyk- aan-Zee. Voorsoboten. 1 Mei. Zeer zeker Ls het he den voor den heer J. Künoken een zeer go- wichtige en blijde dag. Den lston Mei 1354 toah trad hij in dienst dor firma J. M. v. Kempen Je Zonen to Voorschoten, zoodat liet heden een halve eeuw is dat hij dien firma heeft gediend. Hot was dan ook voor dat belangrijk foifc,

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1