He Schoenfabriek M HOOP". WAARSCHUWING. 1904. Cieveland-Rijwielen. No. 13554 LEIDSCH DAGBLAD, ZATERDAG 30 APRIL. VIJFDE BLAD. Tweede Kamer. Vervolg Advertentiën, a KAASMARKT Alien a/d. Rijn. Wagentje op veeren, Uitzending van Diners ft Nationaal Orondfo@zit, Lamg© Sefceistraat 5. Anno 1904 Voortzetting der vergadering van Vrijdag middag. D r ank wet. De beer Melchers (repliek) meent, dat, wanneer do Minister de gevolgtrekkingen tad willen maken, die uit zijn materiaal vielen af te leiden, hij veel krasser zou zijn geweest- in zijn betrijding van het drank gebruik. Spr. constateert dat deze wet zeer 6terk is onder de politieke consternatie van het land en daarom diende deze Regeoring een wetsontwerp in, waarover het nage slacht zich zaJ verbazen. Zij, die gisteren den Minister hoorden spreken, zullen naar Spr.'s meening, den indruk hebben gekregen: Ooh, het is bij ons nog zoo erg niet; wij hebben eigenlijk geen ■Drankwet noodig! Willen wij niet den weg opgaan van Nor- mand ie, dan dienon maatregelen genomen te worden en Spr. kan de Regeering nu reeds voorspellen, dat deze wet geen doel zal treffen. Met den heer Van der Zwaag dringt Spr. aan op het besteden van meer geld voor de drankbestrijding. Na de sahets over de gevolgen van alco hol in Normandië, had Spr. verwacht een oproeping om ziah scherp daar tegenover te stellen, maar het bleef bij die schets. Van het ontwerp zelf hoorde men weinig of niets. Op de critiek gaf de Minister ook geen antwoord, waarschijnlijk omdat er weinig tegen to zoggen viel. Tegenover den heer Brants ontkent Spr. beslist, dat dc socialisten deze wet gebruiken voor socia listische propaganda. Hij verwijt den heer Branta, dat deze zijn drankbestrijding on dergeschikt beeft gemaakt aan zijn politie ke govoolens, een fout, waarin ook de heer Talma verviel. Aan den heer Bolsius vraagt 13pr., of hij den alcohol niet beschouwt als een man zonder wil, al6 een ziekelijk per- Boon, dio tegen zijn wil moet kunnen wor den opgesloten. De Voorzitter verzoekt den Sprekers om rich te beperken, opdat de algemeene be schouwingen nog heden kunnen afloopon. De heer Staalman (repliek) zal zich naar het verzoek van den Voorzitter voegen. Door don Minister werd gisteren de Drankzucht een etterbuil genoemd, die zijn grond vindt in ons organisme. En nu meent Spr. dat aan dat organisme alles moet onthouden worden, wat nieuwe smetstof in den etter buil kan brengen. Door den heer Tal ma werd het drankge bruik geschetst als een behoefte, maar als dat zoo is, dan ie het een zonde, waartegen mot kracht gestredon moet worden. Spr. waarschuwt tegen verdere verslapping der wet. Do heer Rink (repliek) vindt in de rede van den Minister geen aanleiding tot lange repliek. De Minister verdaagde het debat tot bij den inhoud dor wet, en Spr. heeft betoogd, dat die inhoud verderfelijk was. 'Daarover komt het debat dus nog. Dc Mi nister heeft in zijn causerie belangrijke mededeelingcn gedaan. Zoo weten wij nu wat een bastouillo is, maar de Minister heeft niet aangetoond dat ons land een wet noodig heeft als ons voor wordt gelegd. Naast Nonmandië had de Minister ons een etad uit Afrika of Amerika kunnen noe men, wier bevolking door het vuurwater verteerd is. 's Ministers betoog deed Spr. idenkon aan het intrappen van een open deur. De nuttigheid, de doelmatigheid der hier aangeboden verscherping heeft dc Mi nister niet aangetoond. Die stelling des Ministers is onbewezen gebleven. Onjuist was 's Ministers betoog, dat Spr. met de wet van 1881 was ingenomen. Hij is niet overtuigd van do juistheid van bet stelsel ©n gaat dus ook uict mee met de verscher ping. De deugdelijkheid van het stelsel van 3881 is noch door den Minister, nocli door den heer Borgesius aangetoond, evenmin de doelmatigheid. Deze wet gaat niet tegen het misbruik van drank, maar togen het gebruik en daarom vervalt ztj in plage rijen. Aan do hand van de Memorie van Toelichting gebruikt Spr. hier het ware woord en vindt steun bij den heer Talma, iden vurigen verdediger van dit ontwerp, die zich in zijn redo op een geheel ander ptandpunt plaatste dan werd ingenomen in de Memorie van Toelichting en de Me morie van Antwoord. Met hem zegt hij, dat al' is een maatregel kras, hij daarom nog niet altijd doel treft. Dat past Spr. toe op dit ontwerp. De heer TroeUtra constateert, dat or weinig belangsteling was bij het debat, en wijst op de merkwaardige verklaring van den Minister: de Regeering staat hier ge ïsoleerd. Hoe dit te rijmen met het belang rijkste onderwerp van dit Christelijke Ka binet? Dit steekt vreemd af bij hetgeen wij hebben gelezen in de Memorie van Toelich ting van dit ontwerp. Is de band, die de ministers bindt, dan niet dezelfde band, die de Regeringsmeerderheid bindt? Spr. constateert voorts, dat de Minister voor zijn wet het oog gericht houdt op de man nen van de materialistische levensopvat ting. De krachtigste verdediger toch van het ontwerp was do heer Borgesius. De debatten waren zoo lusteloos, omdat de mannon, die er warm voor moesten zijn, koud voor dit ontwerp zijn gebleven. Spr. komt er tegen op, dat toeneming van wel vaart bij de arbeiders, toeneming van al coholgebruik ten gevolge heeft gehad. Ten slotte een enkel woord aan den heor Bolsius, die een verwijt richtte tot den heer Schaper. De heer Bolsius gaf zelf toe, dat het noo dig waa de bierhuizen in Limburg onder controle te brengen. De hcor Schaper daar op ingaande, heeft volstrekt den godsdienst niet aangevallen, zooals do heer Bolsius ten onrechte heeft gemeend. Door oigen partijgenooten van den heer Bolsius is dc grooto criminaliteit in het Zuiden toege schreven aan alcoholgebruik. Waarom nain de lieer Bolsius dan het argument van den heer Schaper zoo hoog op, alsof de gods dienst daarbij Ln hot spel kwam? Op de rede van den lieer Brants zal Spr. niet in gaan, vreazendc daarbij met zijn hoofd io botsing te komen met het een of ander hemellichaam. De rede sproot voort uit een kleine scherts van den heer Schaper, over het misschien wel eens drinken van een glas bier door don Minister Kuypcr Verder zal Spr. hrier niet op ingaan. Ook Spr. meent dat het komen moot tot eon algeheel verbod. Dat er zoo weinig lust tot debatteoron was, loidt Spr. hier uit af, dat allen hier zoo weinig resultaat van dit ontwerp verwachten ieder gevoolt zich mistroostig over deze methode van wetgeving. Spr. wijst op de enorme ontduiking van de wet, die nu reeds plaats heeft, en die ontduikers worden nu door dezo wet be gunstigd. Dc tegenwoordige clandestiene slijter is er door geboren. De fout van dit ontwerp is, dat mon gaat regelen den ver koop van sterken drank in het klein in plaats van de drankverkoop plaatsen in het algemeen aan banden te leggen. Spr. hoopt dat bij do artikelen ruime gelegenheid ge- gaven zal worden, d£ artikelen met elkan der verband houdende, te gelijk te behan delen. Spr. eindigt met de verklaring, dat z. i. do sociale actie gepaard moet gaan met de bestrijding van het drankmisbruik. Zondag a. 6. zullen door het gchecle land weer vergaderingen plaats bobben van do arbeiders voor den acht-uron-dag en het al gemeen kiesrecht. Die eigen organisatie der arbeiders ziet do Regeoring niet gaarne. Nog nooit is door eenigo Regeering die or ganisatie zoo gekneveld als door deze Re geer mg. De Vooj-zitter verzocht Spr. niet van dc hier behandelde quaestie af to wijken en in algemeene beschouwingen te treden met dit onderworp niet in verband staande. De heer Troelstra: Ik mag toch wel mijn conclusie trokken. Nog nooit heeft een Re geering hot socialisme, door den heor Tal- ma met den mond zoo verheerlijkt, zoo vin nig bestiredcn. Een Regecring, die dat doet (de voorzitter roept Spr. nogmaals tot do orde), die kan cr wel een drankwet door krijgen, maar zij bederft veel meer dan zij tot stand brengt. Dinsdag 11 uren komt dc Minister aan het woord. Drankwet. De heeren Fock, Rink, Hubrecht, de Klerk en Wlllinge hebben voorgesteld in art. 1 van het ontwerp het 4de, 5de en 6de lid te doen vervallen, met de bedoeling de voorgestelde •plitsing van verkoop voor gebruik ter plaatse en gebruik elders te doen vervallen. Door de heeren Roesaingh en Zyima is voorgesteld: lo. de bedoelde splitsing alleen te doen gelden voor den verkoop van sterken drank ln het klein in door de Kroon aan te w(]zen gemeenten met ten minste 10,000 Inwoners. Ter toelichting hiervan wordt aangevoerd dat in plattelandsgemeenten de schelding van het tappers en siytersbedryf eerst dan zonder ge vaar voor wetsontduiking zal kunnen toegepast worden, als elk der beide bedrijven op zich zelf een, zy het ook slechts poover, bestaan zal kunnen opleveren; en voorts dat, indien de bevolking over oon groote oppervlakte verspreid woont of eene gemeente uit een aantal kleine dorpen of buurtschappen bestaat, scheiding der bedrijven niet in het belang der drankbestrijding is. 2o. to laten vervallen de bepaling, dat de gesloten fleaschon, enz., waarin verkoop voor gebruik elders dan tor plaatse gosckiedt, ten minste drie deciliter moeten inhouden. Het wordt minder bedenkelijk geoordeeld den in houd der fleaschon, enz. vry te laten, dan een minimum grens aan to nemen. Verder is nog door de heeren Rink, Hubrecht, Fock en Verhey voorgesteld het le en het 2o lid van art. 1 van het ontwerp te doen vervallen. 'De strekking van dit amen dement is de definitie van sterken drank, «dz, te doen vervallen, gedachtig aan don regel in jure omnis definitio periculosa. Nederlaodsche Weverijlentoonstelllng. Wy hebben vroeger reeds medegedeeld, dat het voornemen beslaat, in de maanden Juli en Augustus a.s. een tentoonstelling to hou den van al hetgeen betrekking heeft op de geschiedenis der, Nederlandscho wevery en van hedendaagsche weefsels, in Nederland ge maakt, dio uit artistiek oogpunt de aandacht verdienen. De tentoonetelllng zal plaats hebben te Haarlem ln het gebouw der kunatnyvor- hoidsschool, welker bestuur het, met machtiging der Regeoring, voor dit doel afstond. Nader vornemen wy het volgende: De afdeoling der moderne weefsels zal eenigszlns het karakter dragen eener keuze- tentoonstelling, in zooverre er alleen wordt toegelaten betgeen door een jury van voldoen de belang la geoordeeld. Deze jury bestaat uit de heeren: C. A. Lton Cachet, decoratiof kunstenaar; Jos. Th. J. Cuypers, architect; Jan Kalf, secretaris der Rykscommisaie voor de monumentenF. H. Maassen, looraar in het weven, en A. Pit, direoteur van het Nodor- landsch Museum. Voor toelating komen In aanmerking: in Nederland gowoven stoffen, onverschillig hun grondstof en techniek, welker versiering als kunstuiting valt to beschouwen. Ook gebatikte en bedrukte weefsels worden toegolaten. Kan ten en borduurwerk zyn uitgesloten. De inzendingen moeten vóór of op 18 Juni bezorgd worden aan de Kunstnyverholdsschool te Haailem. De jury doet vóór of op 26 Juni uitspraak en geeft aan do inzenders hiervan bericht. De niet toegelaten zendingen moeten vóór 1 Juli door do inzenders worden teruggohaald. Do toegelaten weefsels worden door de in zenders geótaleerd op de plaats, die liet uit voerend comité hun zal aanwyzen. Plaatshuur wordt niet geheven, doch voor vltrlnos enz. is door de inzenders te zorgen, volgens de voorschriften van het comité. Alle uitstallingen moeton 5 Juli gereed zyn. De inzendingen mogen niet worden vorwy- derd vóór de sluiting der tentoonstelling (28 Augustus) en moeten vóór 2 September door de inzenders zyn teruggehaald. Het uitvoerend comltó is niet aansprakeiyk voor evontueelo schade, tydens de expositie aan do inzendingen toegebracht. Zy, die aan deze tentoonstelling wenschen deel te nemen, worden uitgenoodigd daarvan kennis te geven vóór 1 Juni a.s. aan het bureau van het comité: Nieuwe Uitleg 8 te 's-Gravenbage, onder opgave van den aard hunner Inzending en van de plaatsruimte, dio zy daarvoor noodig achten. Gemeenteraad van Zoetermeer. Tegenwoordig zyn alle leden. Na goedkeuring van de notulen der vorige vergadering en na mededeeling van enkele Ingekomen stukken, komt in de eerste plaats aan de orde de quaestie, die in de laatste vorgadering wegens staking van stommen niet kon afgehandeld worden,bealissing om trent het al of niet beperken van het getal vergunningen tot draukverkoop." Door den heer Scheer was in de vorige vergadering het voorstel gedaan aan H. M. de Koningin te verzoeken het maximum-aan tal vergunningen In doze gemeente te bepalen op vier en zulks tot het in wei king treden van de thans aanhangige wetawyziglng. De heer Yorhoeff, die toen tegen dit voor stel atenide, zou ook in deze vergadering nog eens gaarne hot voor on tegen van dat voor stel willen hooren bespreken. Hot nemen van een beslissing is niet genukkeiyk, het gohit hier geen onbelangryke quaestie; van het thans te nemen besluit zal afhangen of door B. en "W8. op een door den kolüehuishoudor J. J. Rynoveen in te dienen verzoek om ver gunning tot drankverkoop, een verzoek reoda meermalen gedaan, al of niet gunstig zal worden beschikt. Persooniyke overwegingen mogen hier niet gelden, doch dit maakt liet goval juist moei- ïyk; gaarne zou hy Ryneveen ter wille zyn, doch hy stelt zich hier de vraag: wat eischt het gemeentebelang? De heer Vollobregt herinnert aan het ten vorigen jare door Ryneveen ingediend ver zoek om vergunning tot drankverkoop, oon vergunning, waarop deze reeds een achttal jaren wacht, op welk verzoek door B. en Ws. afwijzend is beschikt, terwyi in diozolfdo vergadering wel vergunning werd verleend aan een nieuwen inwoner der gemeente, iemand, dia, toen het verzoek Ingediend werd, nog geen ingezetene was. Dit noemt hy meten met twee maten. De heer Scheer, die ook niets tegen R. heeft, wil porsooniyke quaeetie buiten doze zaak laten. Zyns inziens vordert het gemeente belang, waarvoor we hier zyn, niet uitbreiding van de gelegenheden tot draukverkoop. De voorzittor weerlegt de uitdrukking van den heer Vollebregt als zou er met twee maten gemeten worden door de opmorklng dat door R. vergunning gevraagd werd tot verkoop van eterken drank per glas, terwyi door P. v. Boheemen, die de zaak van juffr. Balot gekocht had, en die daar reeds sedert jaren drank verkocht, doch dan por maat, het verzoek gedaan werd op dezelfde wyze drank te verkoopon en dus golegonheid tot het drinken van oen borrel daar niet zou worden gegeven. Z. 1. zyn vier gelegenheden tot drankverkoop in deze gemounte genoeg. De beer Vullebregt etelt de vraag, die deze week by de behandeling van de Drankwet In de Tweede Kamer ook gedaan werd, wat le beter: ln oen herberg een borrel gebruiken of den drank In een fleech naar huis halen en hom daar mot de huisgonooten opdrinken? Bovenalen, door vergunning te woigoren, werkt men medo om de Drankwet te doen ovei treden. Do Voorzitter meent: hoe meer gelegon- heden er zyn hoo meer gebruik er van ge maakt wordt. De heer W. van Dorp Hz. maakt de opmer king, dat éóne gelegenheid in elke gemeente genoeg zou zyn. Na deze laatste toelichting kunnen de discussios wel gesloten worden en wordt hot voorstel van den hoor Schéor in omvraag gebracht en met tegen 2 stemmen aange nomen. Tegen stemdon de heeren Boonekamp en Vollobregt. Vervolgens wordt met algemeene stommen aangenomen hot sedert 1823 met de Hervormde Kerkgomeento bestaande contract, waarby overeengekomen werd dat hot onderhoud van toren, klokken, uurwerk, enz. voor rekaning van genoemde Kerkgemeente zou goschiedon on do burgerlyke gemeenten Zoetermeer en Zegwaard daarvan het noodige gebruik zouden mogen maken tegen botaling eeuor jaarlykscho subsidie van f 50, weder voor een tydvak van 10 jaren te bestendigen. Thans ia aan de orde de regeling van den Burgerlyken Stand in dezo gemeento. B. en Ws. stollen voor te benoemen drie ambtenaren van den Burgerlykon Stand als: één meer belast met het voltrekken van huweiyken, éón, die belast zal worden met liet ontvangen der aangiften van geboorten, ovoriyden, huwelyks-aaugiften en de andere werkzaam heden den B. Stand betreffende, en óén om de beide bovenbedoelden te vervangen, terwyi de eerste ook aangewozon zal worden om zoo noodig No. 2 te vervangon. Deze rogeling wordt met algemeene stemmen nangenomon. B. en Wa. zouden aan Ged. Staten willen voorstellen aan den ambtenaar, belast met het opmaken der akten van geboorte, enz. oen toelago to verleenen van f 60 's janrs. De heer Vollebregt kan zich met dit voorstel niet vereenigen. In aanmerking nemende do vele werkzaamheden en do verantwoordelijkheid aan het ambt verhouden, is deze belooniug veel te gering. Ook andere gemeenten keeren booger bezoldiging uit. De lieer W. v. Dorp Wz. vraagt of zich voor deze bolooning geschikte personen zullen willen beschikbaar stollen. De Voorzittor meent van wel, waarna ook dit voorstel wordt aangenomen mot 6 sleuimon togen 1, die van den heor Vollebregt. Niets meer te behandelen zynde, wordt de vergadering gesloten. Bodegraven. De Verccniging voor Wijk en Ziekenverpleging te Bodegraven en te Zwammerdam heeft alhier haar jaarlijkdcho vergadering gehouden. De heeren Dc Fa- vauge, Schrouder cn Turkcnberg werden herkozen oJs bestuursleden. Uit het verslag, door den secretaris gedaan, bleek, dat het ledental thans 162 bedraagt en dat cr door do verpleegster in het vorige jaar 829 bezoeken zijn afgelegd in 125 gezinnen cn in Zwam merdam 547 bezoeken i. -19 gezinnen. Uit vle rekening en verautwoording v..n den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen 1628.59 en de uitgaven j 902.10. Do vergadering besloot circulaires te zenden aan velen, die nog geen lid van deze Vereeniging zijn, om hen tot hot lid maatschap te bewegen. In do gehouden huishoudelijke vergade ring van het Nutsdcpartemcnt Bodegra ven" werd gekozen tot afgevaardigde ter al gemeene vergadering de beer H. lo Coul-^ tre, en tot plaatsvervanger de beer D. Drij ver. Omdat de vergadering door weinig lo den bezocht was, werd het voorstel tot contributie-verlaging anngehoudeo tot een volgendo vergadering Als nieuwe leden werden aangenomen do heeren M. J. Snij ders en Aug. Drijver. De liberale kiesverecniging „Burger, plicht", alhior, hield Donderdagavond een vorgadering ter bespreking van dc a.a. ver kiezing voor do Provinciale Staten. Dc beer A. Broekland werd gekozen als afgevaardig de naar de oentralo vergadering to Alfen. In plaats van den heer M. Both, die als bestuurslid heeft bedankt, werd gekozen do heer P. van Ingen. Woubrugge. Voor doolnoming aan de schietoefeningen op het schlotterrein te Leidon aan den Morschelngel heeft zich alhier niemand aangemeld. Hot primitieve kohier hondenbelasting, dienst 1904, In totaal f 168 becfragende, ligt op do gemeente-secretarie tot 21 September a. s. tor inzage. Dondordag avond vergaderde do antl rovo- lutlonalre kiesvereoniglng alhier. De opkomst was vry goed, ondanks de land bouw werkzaamheden. Besloten werd do candldaatatelling der af tredende leden van de Prov. Staten te be vorderen. Werd voorts opgewekt den A.-R. party- dag te Lolden, 4 Mei a. s. by te wonen, en nu roods bokendo sprekers uit to noodlgen voor do a. s. openbare wintervergaderingen. Tydens ds vergadering hesrschte er een op gewekte geest. KATWIJK. Ondortrouwd: D. Zwanenburg jm. en M. den Haas jd. Getrouwd. L. Vlieland jm. en A van Da(jn jd. Geboren: Jacoba Agatha, D. van D. van der Niet en A. Schaap. Maria. D. van R. Ouwehand en J. T. Bnkker. Cornelia, Z. van C. Sip en A. van Duijn. Hondriku, D. van A. van dor Ledon en 13. van dor Roer. Johanna Jacoba, D. van H. Amos on H. van Leouwou. Aioodje, D. van Jb. de Jon® en H. Ouwobnnd. Coruolio, D. van A. Vlieland en N. Mes^omakur. R1JNZATERWOUDE. Bevallen: A. do Jeu geb. Bisschop Z. Gehuwd: J. Franken, 33 j., wodn. van Joh. Vermolen, mot G. van Volzen. id. 31 j. W. Vorhngen jm. 27 j. met A. Bulk jd. 25 j. ZEVENHOVEN- Overleden: C. Huisman 2 j. C. do Rooy 4 j. een LOOD- en ZINKWER- HERSliNECnr, Herv. ongeh. goed bekend met aanleg van Water leiding. Bekendheid mot aanleg Gas leiding strokt tot aanbeveling. Br. fr. of in persoon by G. VAN BOSTELEN, Lood- en Zinkwerkor, Oudsboorn by Alfen a/d Ryn. 4437 11 In verband met de nieuwe Z o- merdienstregoling op de Spoorwegen, zal de Kaasmarkt te Alfen a. d. Ryn, met ingang van Maandag 2 Mei 1904, weder aauvan- gen des morgens te 8 uren. De Secretaris, 4463 12 W. C. VAN DE REE. Te koop gevraagd: een zoo goed als nieuw licht, gemakkeiyk loopend, 't zy den vorm hebbond van een Broodwagentje of zooals door de Manufacturers wol eens wordt gebruikt. Brieven met prysopgavo No. 4460 Bureel Leidsch Dagblad. 4460 11 öafé Usnlireifp 5 min. buiten de Zyipoort, boeriyk aan den Ryn gelegen; lommerryke Tuin, Koffiekamer, Biljartzaal, Locali- teit voor Vergaderingen. Lage pryzen, uitstekende consumptie. 4456 7 van af 80 Cents, ƒ1.— enhooger. Beleefd aanbevelend, Wed. A. BACKER, Papen uracil t *1. 797 6 ft) T3 S I. II O 2 Nog bbeêen de Tuïpen. ©afé „Weltevreden*^ met groeten Tuin en Speeltuin te Oegstgeest. Zondag nog weor een groote party zeer mooie afgesneden dubbele Tulpen, welke gratis voor de bezoekers verkryg- baar zyn, zoolang de voorraad strekt. Aanbevelend, 4453 20 A. F. DE ROD8J. Nog büoeien de TuOpen. o H gp e fl 3 ft 3 a> NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP gevestigd te 's-G RA VEN IIA GE. Maatschappelijk Kapitaal f 1,000,000.-, waarvan geplaatst /*G00,000.- (gest. 20%). RESERVES op 31 December 1002 f ioi,133.32j. De Directie bericht, dat zy 4-pCls.-öbligati<iii in stukkon van /*1000 en ƒ250 verkrygbaar stelt tot den koers van 09^ pCt. ten Kantore van den Heer 4470 44 S ASSES, in Effecten, Leiden, 61 Breeslraat naast hei Bijnlamlshms. SUN?J -;-:5 - V Biyken8 Acte op den 30aten April 1904 voor den te Lolden rosldeeronden Notaris WILLEM FREDERIK KAISER verleden, ie de Vennootschap ovoreenkomslig Acten op den lsten Mei 1876 en den laten Mol 1883 voor dien Notaris verleden, bestaan hebbende tusschon de ondergeteeken- den NICOLAS FREDERIC REIST en GUILLAUME FRE DERIC RE VST, beiden Apotheker, wonende te Leiden, tot bet uitoefenen van het beroep van Apotheker en hetgeen daartoe behoort, ondor de Firma „J. J. RE VST A ZOOX»- onlboudcii, le rekoDen vanaf den leten Moi 1904, met bepaling, dat de vereffening der thans nog Joopende zaken der Vennootschap zal geschieden door de beido ondor- geteekenden, ieder in zyn afdooling. De ondergeteekenden zullen bet beroep van Apotheker voortaan voor hun pnvé-rekening uitoefenon, zynde by eeretgomelde Acto tevens over eengekomen, dat de eerstondergeteo- kende NICOLAS FREDERIK REYST het recht zal hebben om voor zyn zaken do Firuin „J. J. REVST «V ZOON» te biyven voeren, hetzy die zaken door hem alleen of in vereeniging met anderen worden gedreven, echter altyd buiten eonige verantwoordeiyklieid of aan- sprakeiykheid van den tweeden ondergeteekende. Geschiedende hiervan aankondiging ter voldoening aan Art. 30 cn 31 van het Wetboek van Koophandel. N. F. REYST. 4442 41 G. F. REYST. De ondergeteekende geeft langs dezen weg het geacht publiek kennis, dat zij zich beleefd aanbeveelt voor MAATWERK, hetwelk in den kortst m 'gelijken tijd wordt afgeleverd. Tevens het eenige adres in Leiden voor H.H. Schoenmakers en het stikken van machinale Knoopsgaten. Aanbovelend, Hoogachtend, Dc Schoen fabriek „0£ HÖOP". Bij aankoop te letten of de modellen een der nummers Clo. 142, 143, 144, 145, 145 ot 147 vóór op de naam plaat dragen, daal ongemerkte nf anders pecuai. raerde Cleveland-Hijwieleu woorjarige mcdcSEen zijn, die niet door ons gegorandee. d worden. Eenige Ag nten voor Leiden: G£Ur2s. STRAATSBURG, Haarlemmerstraat 42. 4459 4U

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 19