Doiulerdas 21 A.pril. A0. 1934. (§eze <€ourant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Briefkaarten BLOEMENCORSO üit de „Staatscourant." FEUILLETON. "Verijdelde plannen. No. 13546 LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per we6k 9 Oents; par 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. France per post1.65. PIUJS DER ADVEltTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oonts contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incassoeren wordt/"0.05 berokond. van het hebben wy voor ome abonnés in derüg verschillende soorton doen vervaardigen. In onze vestibule zyn ze genummerd te bezichtigen en te verkrijgen: Per siuk ad Cis. Tien, twintig of derüg verschillende «0-40-60 Cts. "Wenscht uien echter bepaalde nurn- xners te koopen of een getal van één en dezelfde briefkaart, dan worden 'eze ad Ct. berekend. Men gelieve aan bet loket de nummers op te geven. Leiden, 21 April. In de heden gehouden oponbaro vergar dering van Dijkgraaf, Hoogheemraden en Hoofdingelanden van Rijnland word de rekening van het Hoogheemraadschap over het dienstjaar 1903 vastgesteld. Zij werd ongewijzigd goedgekeurd in ont vangst op ƒ209,145.59, in uitgaaf op - f 179,838.26, batig saldo derhalve 29,307.53. Onder de posten van ontvangst kwamen o.a. voor: batig saldo van vorige dienstjaren f 48,472, inkomsten uit bezittingen 30,688, van sluizen en bruggen 12,076 en opbrengst omslagen in Rijnland (Rijnlands bunder- geld) f 94.359. Onder do uitgaven waren o.m. geboekt, kosten van huishoudelijk bestuur f 44,229, Üio van openbare werken 109,483 en die van toezicht en waarneming f 5714. Den Dijkgraaf van Rijnland, Mr. Egbert de Vries, wordt heden na afloop der vergadering in het Hötel „du Lion d'or" een dinor aange boden door hoogheemraden, Hoofdingelanden en verdero waardigheidbokleeders van ge noemd poldor'oestuur. Cecilia Coninckshof op do Oude Vest yiert thans een feest. Het is 25 jaar geledon, dat de heer O. C. Tieleman geïnstalleerd werd als regent van deze stichting, aan wier zorg hij zich ook als secretaris cn penningmeester met den meesten ijver toewijdde. Als blijk van waardeering boden zijn mederegenten hem een geschenk $an, be staande uit een piëdestal met vaas met zil veren inscriptie, benevens een diner. Van de inwonende dames, die door den jubila ris feestelijk werden onthaald, ontving hij èen fraai bloemstuk. Dat het hem gegeven worde nog vele ja ren de belangen van Coninckshof te be vorderen, is do wensch van zijn mederegen ten en die der bewoneressen. De examens in de Handelswetenschappen vanwege de „Vereeniging van Leeraren in Jiet Boekhouden", to Amsterdam, zullen op 80, 31 Mei en 1 Juni a. s. wordon afgenomen to Amsterdam, 'b Gravenhage, Rotterdam en Ütreclit. Tot lid der commissie van examina toren te Amsterdam is benoemd de heer A. H. van den Oever, docent aan de onder- wljB-inrichting van do Vereeniging „Kennis ia Macht", te Leiden. Voor het akte-examen L. O. zijn ge slaagd mej. J. E. Gerbing, te Leiden, en de heer P. Meljburg, te Leldschendam. Do burgomecster, hoofd der gemeente politie, hoeft uit heb vrij groot aantal sol licitanten, onder wie velen, die reeds bij een politie-administratie in opleiding zijn, benoemd tot controleur van politie alhier den heer A. P. A. Eskons, laatstelijk volon tair bij de politie te Vlaardingen. De bij het 4do regiment infanterie over geplaatste 2de luitenant G. F. van Hoogcn- huyze is ingedeeld bij het 5de bataljon van het korps te Gouda. Vrij zeker wordt 't uit Den Haag ge noemd, dat candidaa't der anti-liberalen voor het lidmaatschap der Staten zullen zijn te Gouda: mr. Van Idsinga, christclijk-histo- risch, lid der Tweede Kamer voor Bodegra ven; te Leiden ,dr. Den Houtcr, anti-revo- lutionnair, inspecteur der volksgezondheid te 's-Gravenhage. Reuter seint uit Salerno: Koniugin Wilhelmina is hier aangekomen aan boord van de sleepboot „Atlante", en met een extra-trein naar Perto vertrokken. Reuter seirt uit Rome, d.d. 20 dezer: Ko ningin Wilhelmina kwam heden te 2 u. 50 m. 's namiddags te Salerno terug. Zij ging weder op de ,,Alanta" scheep en vertrok te 3 u. 30 m. naar Sorrento. Vior van de vijf afdeelingen der Eerste Kamer zijn gisteren gereed gekomen met hot onderzoek der Hooger-Onderwijs-wct. Do vijfde zal heden het onderzoek voort zetten. Allo loden op twee na, dio verhinderd wa ren, hebben aan het sectic-onderzoek deelge nomen. H. M. do Koningin-Moeder heeft den wensch te kennen gegeven, do tweede voor stelling bij tc wonen van „Lohengrin", door de Wagner-Vereeniging te Amsterdam te ge- gen op 13 Mei a.s. Op initiatief van den heer M. van Hof heeft zich te Harmeien een commissie ge vormd tot oprichting van een kaasmarkt aldaar. Nadat deze commissie aan don Ge meenteraad een verzoekschrift gericht had om eiken Maandag een vrije kaasmarkt to doen houden, is in de jongste Gcmeento- mcenteraadszifcting met algemeene stemmen daartoe besloten. (V. li. Ct.) Door B. cn W. van Delft worden plan- pen heraamd om den gemeenteraad voor te leggen een ontwerp tot inwendige verbou wing van het Raadhuis. De tegenwoordige Raadzaal wordt voorgesteld ingericht te worden tot trouwzaal, terwijl de tegenwoor dige trouwzaal bureau der sccretario wordt. Tot Raadzaal zou dan worden ingericht het gemeente-museum, altijd wanneer met het Rijk een overeenkomst kan worden ge troffen, waarbij het gemeente-museum in bet Prinsenhof zou ondergebracht worden. Benoemd is tot directeur van do am bachtsschool te Amsterdam dc lieer P. Doorn, directeur der ambachtsschool te Haarlem. De minister van oorlog heeft voorge schreven dat dc voordrachten ter benoeming van vaandrigs of kornetten tot reserve-twee- de-luitcnan't voortaan niet slechts in Janu ari, maar ook na afloop der najaars-ma noeuvres kunnen worden ingezonden, zoo dat de benoemingen tot rcservc-officier voortaan in Februari en in October kunnen worden verwacht. De Vrijzinnigo Kiesvoreeniging „Bur gerplicht" to Gouda stelde in haar gister avond gehouden vergadering tot voorloopi- ge candidaten voor de a.s. Statenverkiezing de heeren mr. D. N. Brouwer te Gouda (aftr.), J. M. Noothoven van Goor aldaar en J. van der Lcedo te Ouderkerk a/d. IJsel. Naar het „Hbl." uit vrij betrouwbare bron verneemt-, is door den minister van wa terstaat het verzoek dor Kamerleden G. W. Melchers en G. L. van der Zwaag om enke le avondtreinen in het noorden van ons land to doen vervallon zoo da in uitzicht werd gesteld, in ernstige overweging geno men. De heer J. H. Ru'tten, burgemeester van Sittard, heeft naar do ,,'s-Hert. Ort." verneemt, als zoodanig aan Hare Majesteit de Koningin eervol ontslag verzocht. Zijn hooge leeftijd bijna 80 jaar cn daarmede gepaard gaande voortdurende on gesteldheid, deden den heer Rutten beslui ten tot het neerleggen van zijn ambt, door hem gedurende ruim 22 jaren bekleed. Bij beschikking van den minister van oorlog is de kapitein G. Maes van het 3de reg. vesting-artillerie met ingang van 1 Mei 1904, voor den tijd van één jaar op non-ac tiviteit gesteld, zonder bezwaar dor schab- kist. Bij beschikking van den mini ter van waterstaat is, met ingang van 1 Mei 1904, benoemd tot- assistent aan het Rijksland- bouwp roof station voor zaad controle te Wa gon ingon de heer A. Boonst-ra, thans tijde lijk als zoodanig aldaar werkzaam. Do voor den dienst in Indië bestemde 2de luit. der inf. E. A. van den Bossche moet 30 April a.s. zijn bestemming volgen. Van 113 Augustus wordt door don staf en dc veld-eskadrons van het 3do rcg. huzaren in do omstreken van Putten en Er- moloo een cavalerie-manoeuvre gehouden. Plotseling is op 32-jdrigen leeftijd over leden de 1ste luit. van het 4de rcg. inf. te Delft J. A. Rouffaer. De „Centraio Anti Revolutionnalre Kies voreeniging" to Gouda steldo voor do a.s. Statenverkiezing als candidaten de boeren J. van Galen aldaar en C. Brunt P.Jz. to Woer den (beiden aftr.,) terwyi zy besloot voor de 3de vacature den candldaat der Christelijk- Historische party to steunen. Het Drankwet comité, gevormd uit den Bond van distillateurs en don Bond van likeurstokers uit Nederland, heeft naar aan leiding van liet gewijzigd ontwerp-Drankwot hun zienswijze omtrent eenige in voormeld ontwerp voorkomende bepalingen, blootgelegd in een adres aan do T woede Kamer. Dr. J. L. Heldring, pred. by do Ned.- Herv. gemoonto to Amstordam, bordacht gis- steron ondor vole blyken van belangstelling den dag, waarop hij voor 26 jaar het predikambt aanvaardde. Aan don jubilaris werd, by monde van den ouderling Funke, namens vele vrienden, een envoloppo met geldswaardo aangeboden. Het stoomschip „Pak Ling", van Po- nang naar Amsterdam, vertrok 17 April van Colombo; dc „Preussen", van Singa pore naar Amsterdam, arriveerde 17 April te Aden; do „Ardjoeno" vertrok 20 April van Batavia naar Rotterdam; de „Madu ra" vertrok 20 April van Amsterdam naac Batavia; de „Oengaran", van Rotterdam naar Batavia, passeerde 20 April Ouce- sant; de „Salak", van Java naar Rotter dam, passeerdo 20 April Gibraltar; do „Kaieer" (thuisreis) vertrok 19 April' van Beira; dc „Feldmarschall" (uitreis) ver trok 19 April van Kaapstad; de „Kron- prinz" (uitreis) vorfcrok 19 April van Na pels; de „Socmbawa", van Batavia naar Amsterdam passeerde 20 April' Porira. Katwjjk-aan-Zoo. Do Algemeeno verga dering van do afdeeling Katwijk-aan-Zeo van de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer zal gehouden worden op Vrijdag a.s. in hotel' „De Zwaan" 's avonds to 8 uren. Punten van behandeling zijn: Verkiezing bestuursleden. Rekening en verantwoording van den penningmeester. J aarverslag. Leiderdorp. Aan de weduwe W. Boot, alhier, la eon vergooding toogekend van 70 cent voor elkon dag dien haar zoon als miliolen ondor do wapenen zal doorbrengen. Zegwaard. Door B. cn Wfl. is aan do wed. J. Ros vergunning verleend tot den verkoop van sterken drank in het klein in het tot gelagkamer dienende gedeelte van het huis, staande aan den Hoorn No. 130. Door de politio is tegen een zevental porsonen proces-verbaal opgemaakt wegens het dobbelen op den openbaron weg. Tot onderwijzer met hoofdakte aan de Chr. School alhier is benoemd do lieor H. Niouwcnhuijzen te Kootwijkorbroek, ge meente Barncveld. Het kohier van de pcrsoneelo belas ting dienst 1904 is invorderbaar verklaard tot een bedrag van 2334.91$ in hoofdsom, vermeerderd met 8 opoenten voor do pro vincie ad 186.80, totaal 2521.71$, op te brengen door 213 aangeslagcnen. Do aanslag rijwielen bedraagt in deze ge meente 72. By Kon. besluit ls aan den ontvanger der Invoerrechten en accynzen jhr. J. L. A. van Ha eft en, te Nymogen, op zyn vorzook, met ingaDg van 1 Mol 1004, oervol ontslag uit 's ryks dienst verleend. Met Ingang van 1 Mei 1904, benoemd tot buitengewoon geömployoerde b(j do rykstele- graaf, mej. C b. A. Suur, te Amsterdam, thans tydeiyk beambte. Met Ingang van 1 Mei a. s., aan J. K 1 o i n, op zyn vorzook, eervol ontslag vorleend als kanaalwachter bjj het Noordzeokanaal aan de Hembrug. Vergunning vorleend tot het aannemen van de volgende onderscheidingen in de Konlnkiyko orde van verdiensten van Sint Michaöl, hun In naam van Zyne Majostöit den Koning van Beyeren door Zyne Konlnkiyke Hoog heid don Prins Regent van hot Konlnkryk geschonken, als: a. aan Zyne Excellentie W. Rooseboom, gouverneur-generaal van Nedorlandsch-Indiö, de versierselen van grootkruis; b. aan Zyne Hoogheid don Soesoehoonan van Soerakarta, Pakoe Boewono Sonopatl In- galogo Abdur Rachman Sayidin Panoto Qomo den Xde, de versierselen van de tweede klasse met de ster; en c. aan jhr. L. B. C. de L a n n o y, gepou- sionneerd luitenant kolonel der cavalerie, intendant en adjudant van den gouverneur- generaal van Noderlandsch-Indiö, de verslor- solen van de tweede klasse. Groot-Ambtenaarsexamen. Do minister van koloniën maakt bekend, dat dc commissie, wolko in dit jaar belast zal worden met het afnemen in Nederland van het groofc-ambtenaarsexamen voor don Indischcn dienst, haar eerste vergadering zal houden op 20 Juni. Zij, die aan het examen wonsehen deel to nomen, moeten zioh uiterlijk 20 Mei bij oen op zegel' geschreven request bij hot departe ment van koloniën aanmelden, met opgaaf van voornamen, woonplaats cn dag on plaats van geboorte. Tot aflegging van het examen worden al leen zij toegelaten, dio het bowijs leveren dat zij voldaan hebben aan een der examens genoemd in het Koninklijk besluit van 29 Augustus 1883 No. 25. Aan hen, die tot hot examen kunnen wor den toegelaten, zal schriftelijk worden ken nis gegeven van do plaats waar cn do da gen waarop zij zullen wordon geëxami neerd. De ondergronilsche geleiding van hel lelephoonnct. In do raadsvergadering van den 8stcn Oc tober 1903 werd, zooals men weot, door den Raad besloten do concessie tot aanleg en exploitatie van een lolophoonnet in dozo ge meente aan do Algemeeno Tclephoonmaat- schappij, voorheen Ribbink, van Bork cn Co., mot 25 jaar te verlengen. Een krachtig argument voor deze verlen ging was, dat do i.eeron Ribbink en Van Bork, later do Algomccno Tel cp hoon maat schappij in het afgesloten tijdperk do ge meente steeds op uitnemende wijze hebben bediend on do abonnementsprijs in Leiden zeer laag is, lager dan in andere steden, die mot haar op één lijn kunnen gesteld worden. Verder wildo do Maatschappij een geheel ondergrondsch teleplioonnct aan allo oischon van het modorno telcphoonverkeer beant woordende, aanleggen wat voor do gcabon- neerden een groot gemak zal blijken to zijn. Onder leiding van den heer O. do Jong.-, ingenieur der Maatschappij, heeft men he den mot den ondorgrondschen aanleg een aanvang genomen. Men is begonnen op een centraalpunt, nl. op Pictcrskcrkstraat, Pieterskerkgracht cn Lokhorststraat, van waar 8 kabels in dezelfde gleuf moeten wor don gelegd, loopondo naar dc Iloogoro Bur gerschool voor Jongens, Pictorskorkplein, Doelongracht en Kaaserstraat. Stroke begint men nog op ccn ander punt in het westen der stad, waar vier ka bels in één glouf moeten loopen. Van dio punten uit zal men vorder do stad doorwerken, wat vlugger zal gaan naar mate het aantal kabels afneemt. Het is voor do bewoners aan do respec tieve straten en voor do passage niet pret tig. De gleuf is ruim één motor diep, zoo dat door do uitgeworpen aarde het verkeer zeer belemmerd, zoo niet geheel gestremd wordt in dio cLcclcn, waar men werkzaam is. Gelukkig heeft dc Maatschappij een groot aantal werklieden aan den arbeid, zoodati het werk wel vlug van stapel zal Ioopca. Hoe vlugger hoe beter, natuurlijk, want ontkomen kan men er niet aan, het •moot gebeuren. Het is nu maar to hopen, dat de droga periodo lang moge aanhouden. Bij regen achtig weder zou het nog onaangenamer zijn. 52) „Duivels! Gravin Frydagg? Maar kunt gy het al wagen? Ik hoor, dat ge een paar maal met den majoor kaart hebt gespeeld. Is dat al voldoende?" „Voldoende of niet voldoende, een flink officier gaat dadeiyk tot den aanval over." „Gy zyt wat vorgeetachtig, waarde lotge noot; maar als ge wilt, kunt ge immers dio theorie in toepassing brengon." Hy beschouwde zichzelf mot zyn byziende pogen welgevallig in den spiegel, draaide do punten van zy'n langen knevel nog onder nemender in de hoogte en zeide: „Dus, Müll- burg, gy ziet my gereed. Laten we ons nu ppoedlg aan de voeten onzer gastvrouw gaan leggen." Acht-en-twintigste Hoofdstuk. Uhlenbrook had eons schitterende tyden gekend, toon de Boltingks nog graven waren, rechtstreeks aan den Keizer onderlieorig. Later moesten ze deze waardigheid van kleine vorsten wel goed of kwaadschiks tegen den blooteu vorstentltel ruilen. Zy werden „pri vaatpersonen." Uhlenbrook echter had nog de tyden der „hofhouding" moegemaakt en een reeks van vertrekkon op de eerste verdieping diende uitsluitend tot hofceremoniGn. Daardoor was het nu mogoiyk, dat zulko uitgebreide toebereidselen, als voor het lentofeost noodig waren, zonder groote zwarigheden konden worden getroffen. In de Sybillenzaal, wier naam aan eon zeer bevallige, zeer schoone en zeer wjjze, uit een Italiaansch vorsten huis stammende voormalige ryksgravin Bol- tingk herinnerde, ontving prinses Lucy aan de zyde van haar vriend, overste von Oberg, haar gasten. „Zy is ook niet in de wiog gesmoord," meende de regeenngsraad, die naast obn rit meester van de UJanen in een hook stond en naar het bonte schouwspel keek. „Zo zal haar vijf en veertig wel gepasseerd zyn." „Dan heoft zo zich drommels kranig ge houden," zeido de officier b(jna in geestdrift. „Zie maar oens naar dien hals en hot voor komen, dat zo heeft. Zoo'n ryke vrouw en dan juist op den gevaariyksten leefLUd I Zeg eons, hoe is liet er moe gesteld? Gaan er geen praatjes over haar? Zal ze niet weer trouwen?" De andere glimlachte fyntjes. „"Waarom? Zy verstaat de kunst te loven, en ze leeft met smaak. Zo heeft zich op het protegoeron toegelegd, op het protegeeren en op het reizen. Myn neef trof haar dezen winter in Capri aan. Men zag haar voel in gezelschap van een jong Zwitsersch schilder, dien ze, geloof ik, aan de academie te Münohen had ontdekt, een kerel zooals Monte Rosa, een mengsel van Wilhelm Teil en Stier van Url. Hy had juist een sphinx geschilderd, die haar trek ken had." „Zeer goedi Dat geeft veel te denkenI Welzoo l" „Ei, waarschyniyk is ze toen voor dien alpenmensch een sphinx, dus geheimzinnig, geweest. Meer weet men er niet van. In elk geval wordt haar soort niet by het dozyn gevonden." „Maar zie eens, regoeringsraad I Is dat de nieuwste protégé?" riep de ritmeester ver rast uit. „Drommels, die wou ik ook wol prote geeren Beiden staarden als naar een geest- verschyniDg den kant heen, waar Waltrud juist binnenkwam. Een geurig gowaad van blauwgroen zydo- gaas, overal met guirlandes van madeliefjes gegarneerd, omhulde haar on in het asch- blondo haar droog zy eveneens een krans dezer bloemen. De Prinses trad haar, zelf opnieuw verrast, een schrede tegemoet en kusto haar op het voorhoofd. „Kindje, je ziet er uit om te Bleien.- Dat hebben wo woer eens getroffen met het kos tuum," fluisterde zy haar toe en wendde zich toen tot haar omgeving: „Dat ls de Lentofee, die ik zelf heb laten komen, gravin Waltrud von Frydagg." Nieuwe gasten drongen op de Prinses aan om haar te begroeten. ,,A, ben jij daar ook, Ernst?" riep zij en wenkte uit de schare van uniformen een for- schen militairen dokter naar zich toe. Zeg, lief petekind, voor bet diner heb ik u tot cavalier van onzo lcntcfee benoemd; gij zult ten minste niet gevaarlijk voor haar worden en zijt dus het best geschikt voor dezen cere- post," zeide zij lachend cn bracht den zoon van haar buurman met Waltrud in kennis. „De gerenommeerde peettante. Dit meis je uit den vreemde noemt haar ten minste tante Lucy", rapporteerde de regeerings- raad, die zich niiuwsgierig bij dc hoofd groep had gevoegd en nu naar zijn obser vatiepost naast zijn ulaan terugkeerde. Intusschen was Anna ThalEchmidt onop gemerkt den jongen dokter genaderd en had hem met een snellen handdruk begroet. „Wij zitten aan tafel tegenover elkaar: gij met gravin Waltrud en ik met "den heer von Schwarzhoff. Hare Doorluchtigheid heeft het zelve zoo gearrangeerd Ernst," zeido zij zacht. „Jo vader heeft het genoegen freu- le von Kattcndijk to leiden." „Dat is mij alles om het oven, wanneer wij maar tegenover elkaar zitten. Breng mij nu echter eens met den veclberoemden heer von Schwarzhoff in kennis." Do houtvester stond in de buurt. Zij stel do den 'dokter voor en Schwarzhoff schudde hem krachtig de hand. „Van hooren zeggen kennen wij elkaar reeds, dokter. Juffrouw Anna moest daar voor geen acht dagen op Ratzenbcck gelo geerd hebben. Volgens haar beschrijving zijt gij een toonbeeld van alle mannelijke deugden. Het doet mij veel genoegen in on zen cllendigea tijd zulk een man te leeren kennen." „Drommels, jongen, hoo komt gij hier?" riep plotseling Düsterholt, uit een zijkamer komend, verrast. „Daarvan hebben wij im mers niets geweten." „Ik heb pas in het laatste oogenblik ver lof gekregen, vader, en ben hier juist gear riveerd; daarom kon ik niet meer op de hoe ve aankomen. Ik wist immers, dat ik u hier zou vinden? Waar is moeder?" De oude man nam hem tor zijde. „Zij is in do andere zaal met Grote-Benkclskamp in discours. Jctjo bevindt zich daar ook. Wees nu eens verstandig, jongen. Van zulk een gelegenheid moet men profitecren. Sinds Willem dood is, is jo positio immers veranderd. Ik heb jo dat meermalen onder het oog gebracht. Ik hoop, dat gij dat ook eindelijk inziet." Ernst trok 'de schoud-ra op. „Het is nog zoo, als het is, vader. Ik voel nu eenmaal niets voor Grotc's Jetje." „Maar die kinder- en gymnastiokgrillen ter wille van Anno, hebt gij toch, hoop ik, in Munster gelaten, jongen. Als men ouder wordt, wordt men pvactischcr," fluisterde de oudo man hem toe. „In sommige dingen ook onpractischer, vader. Maar spreken wij er niet meer over. Het is hier niet do plaats daarvoor." „Als gij haar ten minste eens goed wildot aankijken, jongen. Jctjo ziet er lang niet kwaad uit. Men zou ten slotte nog een ver andering in de plaatsen kunnen brongen." „Het helpt u niets, oudje. In heb reeds verzegd, Hare Doorluchtigheid heeft mi» gravin Frydagg toegedacht." „Voor den drommel! Nu, ook niet kwaad", bromde do eigenaar, op wien in tusschen overste von Oberg ccn naast hem staanden majoor met de woorden attent had gemaakt: „Dat is do man, majoor. Ik ïx;ken op uw strategisoh talent. Hij moot geheel overrompeld worden." 't Zal kranig uitgevoerd wordon. Ik breng hem dood of levend", lachte de aan gesprokene, trad daarop in kaarsreehto houding op don vader van Ernst toe en stelde zichzelf voor: „Majoor von der Busche. Juist gezien, dat wij aan tafel te genover elkaar zitten. Ik wilde u daarover mijn bijzondere voldoening te koDnen ge ven, mijnheer do afgevaardigde van don Rijksdag. Uw laatste rode was kort en borf- dig on van verbluffende duidelijkheid. Go- heel naar mijn smaak." (Wordt vrvolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1