13525 Vrijdaa 25 1 Taart. A0. 1934. f L10. f 1.30. 1.65. <§oze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Onder onze vroede Vaderen. PBIJS DEZKB COURANTI Toot Lelden pei week 0 Oentsi per 8 maanden BuiteD Leiden, per iooper en waar agenten gevertigd «Ijn Pranoo per post PRIJS DER ADVERTENTIES» Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer f 0.17 - Grootera letter» naai plaatsruimte. - Kleine adverteution van 30 woorden 40 Oents oontant i elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor bet ieoasseereD wordt/0.05 berekend. Oio nOlTilTiGi cec^o.1/ UiC TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Burgemeester ea Wethouders van Leiden herinneren bij deze don belanghebbenden, oat ingevolge de verordening van 9 Mei 1895 (Gem. blad No. 4) de Beestenmarkt en de Kaasmarkt in plaats van op Vrijdag den Istetn April a.u. (Goeden Vrijdag) zullen worden gehouden op Woensdag den 30sten Maart te voren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Sooretaris. Leiden, 25 Maart 1904. .Directe llelusliiigen. De Burgemeester van Leidon brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter bond gesteld het kohier der Personeele belasting No. 7 van den dienst 1004, executoir verklaard den 24sten Maart jl., en herinnert voorts den belangheb benden aan hun verplichting om den aan slag op den b|J do Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 25 Maart 1904. Met het oog op de korte Kamerzitting werd gisteren, naar men ons meedeelde, een halfuur later dan gewoonlijk met do Raadsvergadering begonnen. De agenda zag er dan ook niet naar uit dat zij lang zou duicn, behalve eenige benoemingen ga ven do punten huishoudelijke zaken aa-n, dio natuurnjK zear nuttig en noodzakelijk zijn, maar guen aanleiding bot debat van boteokenis plegen te geven. Toch is, wegens de benoeming van een adjunct-keurmeester bij den keuringsdienst van eet- en drinkwaren, waaromtrent geen eenstemmigheid heerschte tusschen den di recteur-scheikundige en de meerderheid van heb Dagobjksoh Best-uur, de namiddag volgepraat. Ook het onderzoek dor geloofsbrieven van het nieuwbenoemde Raadslid mr. W. van der Vlugt duurde een weinig langer dan gewoonlijk. Do voorzitter deelde toch mede dat er een bezwaarschrift tegen deze verkiezing oij B. cn Ws was ingekomen, omdat de stem bus aan de Mare volgens dit schrijven 2 mi nuten voor vijven was gesloten. We hadden wel gehoord dat op den dag der verkiezing iemand na het sluiten der stembus aan dit bureel zich als kiezer had aangemeld; doch vornamen \an een dei- leden van het stemburecl dat- het reeds vijf uren had geslagen, wat door al de le den was geconstateerd; het protest was dan ook in dien vorm gedaan, dat het stombu- reel geen aanleiding vond het in bet pro- oes-verbaal der verkiezing aldaar op te ne men. B. en Ws. wisten nu niet beter te doen dan het protest bij de stukken te voegen en aan do Raadscommissie, die de geloofs brieven had te onderzoeken, het oordeel over te laten. De heer Ycrhcy van Wijk vond de gele genheid schoon er op te wijzen, dat in strijd met de gewoonte van vroeger, onder dezen voorzitter de geloofsbrieven niet ter inzage voor de leden in de Leeskamer liggen. In dit geval liad hij het althans wel Doodig gevondende leden haddon dan kennis van het bezwaarschrift kunnen nemen. De voorzitter merkte daartegen wel op, dat het bezwaarschrift in een plaatselijk blad in oxtcneo was opgenomen, doch men mag niet eischen, dat dc leden van den Raad hun kennis omtrent gemeentezaken zullen moeten putten uit dag- of weekbla den. In dit geval bleek het bestaan van het door den voorzitter genoemd blad den heer Verhëy van Wijk zelfs niet bekend. Nu, de voorzitter zou overwegen of aan het verlangen van den spreker kon worden voldaan. Indien dit niet een conflict met dc wet zal veroorzaken en dat zal het niet dan is er voor den wensch van den heer Yerbcy van Wijk o i. alles te zeggen. Onze lezers weten reeds, dat de eoromis- eio van onderzoek, ondanks het protest, tot toelating adviseerde en dat do Raad er eenparig mot meeging. Yoor men daarop overging tot de benoe mingen, richtte de heer Lo Poole naar aan leiding van de voordracht voor de benoe ming van den adjunct-keurmeester, boven reeds genoemd, zich met enkele opmerkin gen tot het Dagclijksoh Bestuur. Aangczïea het de eerste maal is, dat dit jong Raadslid rich eenigszins uitvoerig heeft doen hooren, staan we een weinig langer bij dit waardig •n kalm voorgedragen betoog stil dan we anders zouden hebben gedaan. Hij ging de geschiedenis dezer zaak, die niet van giste ren of eergisteren dateert, na, bouwde daar uit de overtuiging op, dat het niet bij den Raad heeft voorgezeten om iemand met practischo warenkennis te stellen boven iemand, die met laboratorium-werkzaam heden bekend is. Hij citeerde uit het stenographisck raads- verslag van 30 December jl. eenige passa ges uit het debat van den voorzitter met de heeren Pera en Yan Hoeken over deze quaestie, waaruit blijkt, dat toen hoofd zaak was, dat de directeur een geschikt per soon bij zich kreeg, in staat hem behulp zaam te zijn bij zijn wetenschappelijke on derzoekingen. Toen aldus do heer Le Poole alles pais en vree. Raad, B. en Ws. en directeur, allen zijn het eens over de te stellen eischen aan don adjunct-keurmeester. Gaarne zou hij dus weten, hoe thans, door B. en Ws., in tegenstelling met wat de Raad op 30 Dec. besloot, en met de wen- schen van den directeur, iemand met prac- tische warenkennis op den voorgrond werd gesteld. Zooals wij zeiden, maakte dit onopge smukt en zakelijk betoog eenigen indruk. Dc beer Fockoma Andreae sloot zich er on middellijk bij aan en voegde er nog iets aan toe. Er worden door den uitstekenden keurmeester Do Lint reeds een meer dan voldoend aantal monsters aangevoerd; voegt men daarvoor den directeur nog een zelfden ipan too, dap zal hij met monsters opgescheept raken, tenzij men den een ge bruikt om weg te brengen wat de ander binnenhaalt-, voegde spr. er schertsend aan toe. Hij aebtte het voorts niet verstandig, dat men den directeur onthoudt een soort man, dien hij noodig heeft. Komt er later weder achterstand, dan zal men tegenover hem zwak staan. Hoewel de heer Pc ra zich reeds slagvaar dig toonde legen de beide vorige sprekers, wilde do voorzitter eerst iets zeggen. Hij verdedigde natuurlijk de opvatting van de meerderheid van B. en Ws. Er heerschte \v>l&eiio licm begripsverwarring; steeds had op den voorgrond gestaan warenkennis met eenige laboratorium-wetenschap. Vandaar ook, dat de directeur zijn aanvankelijk op gevat denkbeeld van de aanstelling van een adjunot-dirccteur heoib laten varen. Een practisch man kan trouwens spoedig eenige eenvoudige laboratorium-werkzaamheden aanleeren. Doch on hier legde do voorzitter nogal klem op do benoeming van een theoretisch man kon ook voor de gemeente financi eel© gevolgen hebben. Een practische krui denier blijft tevreden met /800 salaris, een laboratorium man zal allicht spoedig aan spraak doen gelden op een hoogor bedrag. En het ligt hier word de voorzitter eenigszins warm niet in do bedoeling van B. en Ws. op die wijze door den directeur zich toch een adjunct^lirecteur te latcD op dringen. Zoo zag de heer Pera het veld" wel wat afgemaaid voor zich, toen de voorzitter had geëindigd Hij vertelde nu den heer Wijs man bij zich te hebben gehad, hield een lof tuiting op de practijken sprak zijn verwon dering er over uit, dat Vooral de heer Le Poole zich tegen dc voordracht van B en Ws. had verklaard. Dit deed blijkbaar som migen leed, want het kreeg daardoor den schijn, dat het hier een partijzaak gold. De heer Le Poole is een zachtmoedige natuur, ware het anders, een protest zijnerzijds war re zeker niet uitgebleven. De heer Fockoma Andreae sprak nog eens, vooral om to betoogen, dat het nog altijd aan den Raad overblijft te weten of hot salaris in de toekomst zal worden verhoogd de lieer Pera sprak ook nog eens, de voor zitter ook nog even, nadat de heer Van Dissel een nieuw gezichtepuntje had geo pend, de heer Yan der Lip motiveerde zijn stem tegen het gevoelen van B. en Ws en zoo werd eindelijk do heer J. D. van Eyk, amanuensis aan de Rijks-landbouwschool te Wageningen, benoemd met 15 stemmen. De beer J Wisse, kruidenier te Nijmegen, ver kreeg 13 stemmen. Was dit een kleine nederlaag voor het College van B. en Ws., ook bij een paar be noemingen bij het lager onderwijs koos de Raad partij vóór den arrend issemente- schoolopziener en tegen B. en Ws. Do heeren H. Lautonhach en D. C. Schuit, beiden onderwijzers met verplichte hoofdakte aan de school in de Brandewijn- steeg, solliciteerden naar de gelijke betrek kingen aan dc scholen Plantsoen en Lan- g eb rug De schoolopziener achtte op ver schillende gronden den heer Lautenbach voor do school aan de Langebrug aangewe zen, waardoor de heer Schuit op de Plant- socnschool zou moeten worden benoemd, terwijl de door B. en Ws. opgemaakte voordracht het juist andersom bedoelde. De Raad weok van deze voordracht af in zooverre hij steeds No. 2 benoemde. Men meondo eerst, dat er een vergissing in het spel was geweest, doch zag spoedig in, dat de Raad met oordeel des onderscheids had gestemd. De andere benoemingen, die nog plaats haddon, geven ons geen aanleiding er bij stil te staan. Inzake de beschikbaarstelling van gelden voor de uitvoering van eenige werken aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens, tot een bedrag van f 3690, had do Commissie van Financiën voorgesteld, gedurende 10 jaren te beginnen met 1904, telken jare één tiende, of f 369, op de begrooting te bren gen op den post Bijzondere aflossing van eenige uit buitengewone ontvangsten bekos tigde werken." B. en Ws. konden zich daarmede vereeni gen, indien de Commissie van Financiën er in toestemde do aflossing in 1905 te begin nen, die daartegen alweder geen bezwaar maakte, en zoo ging dit punt er ook gemak kelijk door. Betreffende het punt, houdende nadere regeling der salarissen van beambten aan do Stadsbank van Leening verzette alleen do heer Pera zich tegen een voorgestelde verhooging van f 50 van hot salaris van den controleur der Bank. Do Yoorzittor en de beer Fockoma Andreae verdedigden deze kleine verhooging, die er doorging met 23 tegen 5 stemmen. De overige verhoogingon werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Na do openbare zitting ging do Raad in een vergadering met gesloten deuren over. Wat daarin behandeld is, daaromtrent mogen wij het tot gissen doen. Leiden, 25 Maari. Gisteravond had in dc grooto Gehoor zaal do laatste bijeenkomst plaats van de commissie voor de Volksbjjeenkomslcn. Het was een extra avond. Het podium in de zaal was schitterend getooid met bloe men en planten, wat voor dc binnentreden- den een schoon gezicht opleverde. Voor de in zoo grooten getale opgekomen bezoekers, •dat er geen plaats meer te krijgen was, word een concert gegeven door heeren- on dames-dilettanten, gesteund door eenige musici van hier en uit Haarlem. De leiding was opgedragen oan den heer Jan G. Strio- ning. Nadat door het geheele orkest de ouvertu re Norma" was gespeeld, 'droeg mcj. J. K-, die een schoone altstem bezat, ,,das Zauber- lied" voor van Erik Meijer en „Gloeiend gesmeed'' van Pijzel. Daarna gaf de heer J. Geijp Jr. een paar viool-solo's en eindigde het eerste deel van het concert met de „Ab- schieds Symfonie" van Haydn. Gedurende de laatste afdeeiing was de zaal in donker gehuld, zoo Jat het kaarslicht op het podium een phantastischen indruk maakte. Vóór den aanvang van het tweede deel van het concert sprak de voorzitter bij deze laatste samenkomst een kort afscheidswoord aan do bezoekers en bood de heer C. C Tie- leman den heer Striening een prachtigen krans aan. Ook do dames solisten en mede- spelenden hadden bouquettcn. Na do pauze eerst weer orkest met twee kleine 6tukjcs, daarna mej. Wijting, dio twee composition van Liszt voordroeg op een vleugel ©n veel succes inoogstte, toen mej. J. K. zang „Verbeidend" van Pijzel cn „Maartje van Schalkwijk" van R Hol cn eindelijk door het orkest de ouverture „Aus dem Serail". Don geheelen avond wisten de medespe- lendcn het publiek zoo te boeien, dat doode. lijke stilte heerschte in do eivolle za l. Het samenspel was uitstekend, gevolg van veel en ernstige 6tudie en repetitie onder de krachtige leiding van den heer Striening. Voor den aanvang werd het „Wilhelmus" na afloop het „Wien Neerlandsch Bloed" gespeeld, waarbij allen van hun zitplaatsen verrezen. De avond was uitnemend geslaagd, een buitengewone avond in den waren zin des woords. De Leidsche hoogleeraar dr. P. C. T. van der Hóeven is benoemd tot membre ho noraire van do „Société beige d'obetétri- que et de gynécologie." Voor het examen in de nuttige hand werken te 's-Gravenhage is geslaagd mcj. P. C. de Sauvage te Leiden, leerlinge van mej. P. C. van Borselen. Van de 11 leerlingen, die door genoemde onderwijzeres voor diit examen zijn opgeleid, hebben er 10 dit met. goed gcrvolg afgolegd. Voor hetzelfde examen zijn gisteren ook geslaagd de dames M. G. Laterveer en W C. Stuurk, beiden uit Leidon. Met den 2den April a's. worden de kor poraal der mariniers A. S. van Gennep en de mariniers der lste klasse Th. Vervark en J. T. L. Hermans, onder intrekking hunner d«- tscheering by de Kwoekschool voor Zeevaart albier, overgeplaatst, eerstgenoemde naar de lste afdeeling mariniers te Amsterdam, de overigen naar de 3de afdeeiing mariniers te Rotterdam. De gisteren te '«Gravenhage gehouden algemeene vergadering van leden der Coöperatieve Vleeschhouwery van bet District 's Gravenhage der Vereeniging „Eigen Hulp" heeft de balans en de winst- en verlies rekening over 1903 goedgekeurd tn bet dividend vastgesteld op 9'/, percent H. M. de Koningin-Moeder heeft gis teravond met haar gasten, de beide Prin sessen. van Bentheim, de weldadigheidssoi- rée bijgewoond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage, gege ven ten bat» van de Vereeniging tot hulp aan zuigelingen. Het bulletin over den toestand van den burgemeester der Residentie, baron Van Harinxma thoe Slooben, luidde gister avond 9 uren: Doktor zeor tevreden. Do ziekte heeft op het oogenblik oen gunstig verloop. H. M. de Koningin heeft, naar wij vernemen, aan do Maatschappij van Wel dadigheid te Fredoriksoord een gift ge schonken, groot f 500. (Ass. Ct.) De minister van oorlog brengt in de Staatscourant ter kennis van belangheb benden: lo. dot in het jaar 1904 geen studenten in de geneeskunde van de universiteiten hier te lande, op den voet der bepalingen van hot Reglement, vastgesteld bij Koninklijk besluit van 30 October 18S0 (Staatblad No. 187) en gewijzigd bij Koninklijk besluit van 14 September 1883 (Staatsblad No. 135), zullen worden toegelaten tot do verbintenis, bedoeld bij art. 18 der wet van 2 Augustus 1880 (Staatsblad No. 145), om, na het ver krijgen van den titel van arts, een benoe ming tot officier van gezondheid bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht aan te nemen: 2o. dat er voor vijf burgergoneeakundigen (artsen), dio voor den militairen genees kundigen dienst physiok geschikt fijn, gele genheid bestaat om te worden benoemd tot officier van gezondheid 2de klasse bij hot personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, onder bet genot eener pre mie voor eens van twee duizend vijfhonderd gulden 2500). Voor zoodanige benoeming komen alleen in aanmerking ongehuwde Nederlanders, van goed zedelijk gedrag, die het diploma als arts bezatten en niet ouder zijn dan der tig jaren. ,,Hct Volk" meldt, dat de Salon des Variétés to Amsterdam gesloten is; de di rectrice kon de huur niet betalen Zelfs niet na het succes van „Vergulde Leugens." H M. de Koningin-Moeder heeft een grooto zilveren medaille geschonken aan de Noderlandsche Orchidophilen-club, als prijs voor de derde nationale orchideeën- tentoonstelling, die den 28ston en 29ste n Mei te Haarlem zal gehouden worden. De nieuwe trakteanentsrogoling voor de officieren der landmacht zal 1 April in gaan. In de gisteren gehouden Raadszitting te Rotterdam werd een voordracht inge diend voor leeraar in de wiskunde aan do 3-jarige H. B.-S., waarop voorkomen de heeren H. Mulder, te Alkmaar; F. Kunst, te Zaandam, en G. Gorter, te Nijmegen. Een krediet van 295,000 werd aange vraagd voor het doortrekken dor Henegou wer laan, den aanleg van aangrenzende stra ten en ophooging van een terrein bewesten die laan, dat voorloopig voor speelterrein bestemd wordt. Ingekomen is van de commissie van admi nistratie over het Ziekenhuis een aanbeve ling ter voorziening in een vacature van as sistent-geneesheer in dit gesticht. Daarop zijn geplaatst do heeren P. Fookens, arts te Groningen, en J. H. F. E. van Hunsol, arts te Leiden. Zonder discussie heeft do Raad zich met groote meerderheid vereenigd met het voor stel-Van Oordt c. a om gebruik te maken van de aanbieding der firma Bikkers tot 't nemen van een proof met een autospuit, zoodat deze firma thans definitief krijgt te leveren twee drie-cylinderige rijden- do stoomspuiten en een auto op proef. Ove rigens werden door den Raad geen besluiten van eendg gewicht genomen. Alleen ver klaarde de voorzitter zich op verzoek van den heer Robertson bereid bij do Rotter- damscho tram wegmaatschappij aan te drin gen op bespoediging van dc doortrekking der tramlijn DelftshavenOldenbarneveld- straat tot aan het Beursstation. Mevrouw Van EysdenVink heeft te Deventer, bij haar optreden in „Maria Tbe- rosia", eon geheel uitverkochte zaal gevon den. Zij ontving, namens eon aantal inge zetenen, een product van De ven tor's nijver heid, bestaande in een Smyrna^karpct, bene vens een vijftal bloemenmanden van ver schillende vereenigingen. Ook te Arnhem was de feestelijk versierde schouwburg stampvol. Na het tweede be drijf van „Maria Theresia" had de huldi ging plaats. Bij monde van den voorzitter van hot oo- mi'té, dr. Landweer, werd der jubilarcsse een fraaie oorbeille en een bronzen beeld op piëdestal aangebeden. Het beeld stelt voor „L'inspiratdon." Verschillende toespraken werden daarna gehouden en bloemen aangeboden, waar voor mevr. Van Eysden hartelijk dankte. Dit jaar wordt in de kerk van den H. Martin us te Wijck bij Maastricht bet 500- jarig bestaan van hot wonderbaar H. Kruis plechtig gevierd, dat in deze kerk bewaard en vereerd wordt. Verschillonde bedevaarten zijn georganiseerd van de om liggen do gemeenten. Zelfs de Bisschop van Luik heeft beloofd, het H. Kruis mot zijn geloovigcn te komen vereeren, daar deze voreoring van oudshor in het Walenskwartier zeer verbreid is. De legende zegt,' dat dit Christusbeeld ge groeid is uit notenhout, door een pelgrim van het heilig land modegebraoht Paus Pius X heeft, bij Rescript van den 20sten Januari 1904, Luitengewone gunsten willen verleenen aan de vrome vereerders van het H. Kruis te Wijk. Nbr Bedankt is voor de toezegging van beroop naar de Ned.-Herv. Gom. to Vroomshoop door ds. J. C. E. van Herwerden, te Heomse. De „Volksbond, Vereeniging tegen drank misbruik", zal dit jaar z(jn 31ste algomeeno vergadering houden te Nijmegen op Woensdag 13 Juli a. 8. Verschonen is by de firma do Ervon F. Bobn te Haarlem No. VI eerste eerie van „Studies in volkskracht". Ditmaal gaat hot ovor „Neo Malthusianisme en Volkskracht", door dr. H. Pinkhof. De schryver beantwoordt achtereenvolgens de volgende vragen lo. Welken invloed heeft de volkskracht op het neo malthusianisme 2o. Welken invloed heeft 't neo-malthusianisme op de volkskracht? 3o. Indien dio invloed Is, is die dan aan hot neo malthusianisme als zoodanig te wyten en onafsoheidolyk daaraan verbonden? Het stoomschip „Gera", van Singapore naar Amsterdam, arriveerde 24 Maait te Southampton; de „Flores", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 21 Maart Dungo- ness; do „General" (uitreis) arriveerde 2-1 Maart to Port-Said; de „Prins Willem III", van Amsterdam naar Paramaribo, passeerde 22 Maart St.-Michaels. Haarlemmermeer. tijdelijk onderwij zer aan de school No. 4 ia aangesteld do heer E. vivn Geuns en tot tijdelijk onderwij zer aan jJc school No. 3 in deze gemeente de heer J. J. van Elsöohcr. Aan D. Holder to Hoofddorp is ver gunning verleend tot oprichting van een broodbakkerij op het perceel I 60. De bouw van een nieuw huis voor rekening van ge noemden H. is reods in vollen gang. Wegens gob rek aan deelneming ie aan school No. 2 in deze gemeente de cursus voor het herholiogsonderwijs voor jongens geëindigd. Van 23 Maart tot 21 April 1904 ligt ter secretarie alhier ter lezing dc op 2. de zer door het gomcontebotuur vastgestelde kiezerslijst voor 19041905. Tot en met 16 April a. s. kunnen beswaren togen die kie zerslijst worden ingebracht. Op de lijst ko men 2616 pereonen voor, zijnde 169 meer dan verleden jaar. Het aan- en verbouwen van school 0 te Abenee in deze gemeente is gegund aan N. Wiersma te Zaandam voot do som van f 7205. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 31 Maart, des voormiddags te halfolf, ten Raadhuizc. To behandelen on derwerpen: 1. Ingekomen stukken en mede deel ingen. 2. Verzoek van mej A. A. van Unen, om ontslag ala onderwijzeres aan school 6. 3. Idem van mej. M. K. Veur- raan, als onderwijzeres aan school 2. 4. Benoeming van een onderwijzer voor school 3. (Voordracht: 1. S. Prins te Roden; 2. D. L. Zinkweg te Amsterdam; 3. E. Verdur- mon te Stompwijk), 5. Benoeming van een onderwijzer voor school 4. (Voordracht: 1. E. van Geuns te Een rum; 2. 0. van Pop- ta te Franeker; 3. B. Landheer te Stad a/b. Haringvliet), 6. Benoeming vtan een on derwijzer voor 6chool 10. (Voordracht: 1. P. v. d. Burgh te Zaandam; 2. D. L. Zinkweg te Amsterdam; 3. H. W Warnaar te Me- domblik). 7. Adres van de wed. A. de Koning om vergunning tot hot dempen van een sloot. 8. Idem van C. Doek es. 9. Adres van K. Hooghiem om den grond to koopen. 10. Verzoek om lantaarns te Lis- perbroek en bij de Lceghwator. 11. Bestek aanbouw school 5. 12. Idem school 3. tllllegoin Do volgende vergadering van den gemeenteraad is bepaald op Maandag 28 Maart a. 8., des avonds te halfaoht, ter behandeling van: Ingekomen stukken. Yoorloopigc vaststelling begrooting Rusten de Schutterij 1904. Goedkeuring rekening en verantwoording van ontvangsten en uit gaven der gezondbeidsoon>missie gezeteld te Katwijk, over 1803. Benoeming onderwij zer aan de o. 1. school. Verslag toestand lager onderwijs over 1903. Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1903. Rooilijn 2 woonhuizen en vlas N. Vas Visser aan den Nieuwen weg. Rooi lijn houten schuur A. Guldemond aan do Hillegommerbeok. Adres P Ravesteia te Aalsmeer, om de publication en adverten tie n der gemeente voortaan ook te doen plaatsen in het „Hillegom's Nieuws- en Ad vertentieblad". Adres Gebre, van Zanten en J. Heemskerk Cz., tot omlegging tan den Loosterweg I en het maken van een

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1