□ken 1000 H.H. Rookers! Photographic BQNGENAAR, Stoomtram KAABLE1-LE1O0. Weiden van Paarden. LEIDSCH DAGBLAD. DONDERDAG 10 MAART. - TWEEDE BLAD. Tweede Kamer. Vervolg Advertentiën. Schuitenafbraak, KERKBOEKEN Keukenmeid, Uitzending van Diners HOUR: 37 Apotheker sdijk 37. Wegens de ongekend lage prijzen is het vervoer van 0 Settel- en V i'acht<>;oe- clereii per Stoomtram het voordeeligst. Goederen worden vervoerd naar Oegstgeest, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Heem stede en Haarlem om 7 u. 22 en 11 u. 15 V.M. en 3 u. 10 en 7 u. 04 N.M. Amsterd. tijd. Inlichtingen worden verstrekt aan het be- stelkantoor Clarasteeg No. 2 nabij de Mare. A. J. P. DE KLER, so!^:r, So. 13512. Anno 1904 Vervolg der Vergadering van Woensdag namiddag. Hooger Onderwijswet. Op art. I07m (subaidiën aan bijzondere gymnasia) ia een amendement voorgesteld door den heer Nolens, strekkende om geen 6ubeidiën toe te kennen aan die bijzondere gymnasia, waarvan blijkt, dat zij gehouden worden als winstgevend bedrijf; aan deze gymnasia, waarvan de opbrengst der school gelden een gemiddelde inkomst per leerling en per jaar oplevert van meer dan 200, en aan gymnasia, gevestigd in gemeenten met een openbaar gymnasium, indien de op brengst der schoolgelden een gemiddelde in komst per leerling en per jaar oplevert van niet meer dan 80, of zooveel minder als die inkomst van het openbare gymnasium bene den dat bedrag blijft. De heer Goeman Borgesius bestrijdt dit amendement o. a. op grond hiervan, dat het strekt om de bijzondere gymnasia in plaat sen, waar geen openbaar gymnasium ia, wat betreft het heffen van sohoolgold vrij te la ten. De heer Roëll heeft in beginsel geen bc zwaar tegen het geven van subsidie, doch ontwikkelt eenige beszwaren tegen de uitwer king van hot beginsel. Spr. bepleit een wet telijk verbod van provinciale of gemeentelij ke subsidie voor bijzondere gymnasia. De Minister is niet ongunstig gestemd te genovcr het amendemont-Nolens in het be lang eencr eerlijke concurrentie. Door de 80 te handhaven zou men b. v. tot een toe stand komen, dat het gemeentelijk gymna sium te Kampen 50 minerval heeift, terwijl hot bijzonder gymnasium ƒ80 zou moeten heffen. De regeling door dr. Nolens voorge steld, acht do Minister boter dan hot Regee- ringsvoorstcl. De quaes tic door den heer Ro ëll besproken, is voor den Minister tame lijk oiseux. Mot diens argumentatie, ont leend aan het lager onderwijs, kan de Mi nister niet meegaan. De Minister begrijpt niet waarom Rijk, provincie en gemeente niet zouden mogen samenwerken, om in een gemeente een gymnasium te krijgen, waar door do kindoren uit kleine steden niet naar andere gemeenten behoeven te gaan om gym nasiaal onderwijs te ontvangen. Natuurlijk njoet gezorgd worden, dat een tijdelijke meerderheid de minderheid het geld niet uit den zak klopt. Wil de heer Roëll een amendement voorstellen, dan zal de Minis ter dit afwachten. De heer Nolens wijzigt zijn amendement in dien zin, dat de derde alinea ook slaat op gemeenten, grenzende aan de daarin ge noemde gemeenten, waardoor een bezwaar van den heer Borgesius ondervangen wordt Door den heer Roëll wordt alB amonde- inent voorgesteld aan art. 107m een laatste alinea toe te voegen, luidende: behoudens bot bepaalde in het lsto lid van dit artikel, mag aan bijzondere gymnasia van overheids wege geen geldelijke bijdrage of eenige an dere ondersteuning middellijk On onmiddel lijk worden toegekend. De Minister laat de beslissing aan de Ka mer over. De heer Heemskerk beveelt namens do Commissie van Voorbereiding aanneming van beide amendementen aan, het laatste los van de motieven, en bij voorkeur zonder stemming. Zonder stemming worden beide amende menten aangenomen. Art. 107m (subsidie bijzondere gymnasia) wordt aangenomen met 58 tegen 19 stemmen. Tegen stemden de heerenFock, Roessingh, Bos, Ter La&D, Willinge, Troelatra, Dolk, Borgesius, Hubrecht, Druckker, Van Kaalte, Tydoraan, Ketelaar, Smeenge, Smldt, Lieftinck, Melchers, Pynacker Hordyk. Alzoo la nu ook de tweede groep wijzi gingen ln de wet op het H. 0., namelijk die, welke de blizondere gymnasia belangen, achter den rug. Resten dus nog de bijzondere leerstoelen en de Vrije Universiteit, Het nieuwe artikel 107m bis, van regee- ringBwege voorgesteld, luidt (eenigszins ge wijzigd) als volgt: ,,Het subsidie in het vorige artikel be noemd (aan de bijzondere gymnasia) wordt verminderd met vijftig ten honderd over elk jaar, waarin het aantal leerlingen minder dan 38, en vervalt over elk jaar, waarin het minder dan 24 bedraagt. .,Dit i8 niet van toepassing gedurende de eerste zes jaren na do opening van de school." Spoorweg Rotterdam's-Gravenhage Scheveningen. Blijkens het afdelingsverslag over het wetsontwerp tot onteigening voor boven ge noemden spoorweg, bestond er verschil van gevoelen over de vraag of met den aanleg van dezen spoorweg zou moeten gewacht worden totdat tusschen het gemeentebe stuur van Den Haag en den concessiona ris overeenstemming zal zijn verkregen om trent do werken, noodig in het belang van een ervontueele uitbreiding van de gemeente in de richting van Voorburg. Eonerzijds werd betoogd, dat, terwijl later bij het uit voeren der plannen naar billijkheid ook met toekomstige vorkeersbelangen van 's-Gravenhago rekening kan worden gehou den, het niet aangaat nog langer te wach ten ten behoevo van een gemeentebestuur, dat reeds zoo lang gelegenheid heeft gehad om met den concessionaris onderhandelin gen te voeren en bij goeden wil on gepaste voortvarendheid dezo aangelegenheid oven goed tot een gewenscht einde had kunnen brengen als het gemeentebestuur van Rot terdam op zijn gebied. Anderzijds werd do opmerking gemaakt, dat de aanlog van den spoorweg wel urgent is en van algemeen belang, maar dat een goede en doelmatige uitbreiding van con ge meente als 's-Gravenhage, die thans reeds door spoor- en tramlij non ten deelo is inge sloten en door den nieuw aan te leggen spoorweg nog verder zal worden omringd, niet minder van belang is. Verscheidene leden, wijzende op den groo- tcn overlast, die voor hot publiek zal ont staan door hot kruispunt op den zoo druk ken Leidschen straatweg, achtten liet ver keerd, dat thans deze voorloop ige maatre gel zal worden genomen, waarvan noodeloos jaren lang door het publiek veel ongerief en hinder kan worden ondervonden,ter wijl het h. i. toch vaststaat, dat de over gang a niveau later toch zal moeten ver vangen worden door den aanleg van een vi aduct op den weg, waarvan do kosten overi gens niet zoo groot zullen zijn als men denkt. Andere leden wezen er echter op, dat te genover het ongoriof van den overweg staat de belemmering van bet uitzicht op het fraai begroeid© gedeelte van don straat weg voorbij den voormaligen tol, dio van een hoogon spoorwegovergang het gevolg zou zijn, welk bezwaar volgens eerstgenoem de leden echter zou kunnen vermeden wor den door in plaats van den spoorweg over den weg te leiden, den weg met een viaduct te voeren over den spoorweg. Wyziging der Jachtwet. Blijkens het afdeelingsverslag gaf men van verschillende zijden over de indiening van dit wetsontwerp zijn teleurstelling en verbazing te konnon. Men weee er op, dat bij vroegere gelegenheden de minister van vrij bepaalde denkbeelden omtrent een regeling van don afkoop der thans nog geldende jaohtrechten heeft doen blijken en de ver wachting heeft opgewekt, dat een herzie ning der Jachtwet op vrij ruime schaal en wel zoo, dat het jagen voortaan veel meer vrij zou worden gesteld, al dadelijk ter hand zou kunnen worden genomen. Men had dan ook thans een vooretel ver wacht tot grondige herziening der Jacht wet, waarin tot hun recht kwamen de ver schillende belangen van den eigendom, den landbouw, de openbare veiligheid en den wildstand of hot jachtbedrijf die bij een wettelijke regeling van de jacht betrok ken zijn. Zeker niet verwacht had men eon wetsont werp als het ingediende, hetwolk een zoo partieele wijziging der Jachtwet bevat en niet anders beoogt dan die wet te verscher pen door ten behoeve van hot jachtbedrijf en tot beter behoud van den ten koeto van den landbouw levenden wildstand, in die wet een leemte aan to vullen, maar haar overigens mot al haar gebreken ongestoord te doen voortbestaan. Men achtte het beden kelijk dat niet wordt gerept van nadere regeling van den aikoop der heerlijke jacht- rechten en van wettelijke voorschriften om trent vergoeding van schade door wild. Elke verzwakking van den kans om tot een spoe dige herziening van de Jachtwet te komen, moet worden) betreurd, omdat die herzie ning in het belang van den landbouw drin gend noodig wordt geacht Ware dit wetsontwerp nu nog ingediend spoedig na het verschijnen van het in de Memorie van Toelichting genoemde arrest van don Hoogon Raad, waarbij werd uitge maakt-, dat het gebruik van den lichtbak bij het jagen niet strafbaar is, men zou die indiening begrijpelijk hebben gevonden, wijl de eerbied voor het recht kan eischen dat oen in de web ontdekte leemte spoedig worde aangevuld. Maar gewezen werd op het feit, dat tusschen het verschijnen van dit arrest en de indiening van dit ontwerp een tijd ruimte van juist drie jaren ligt, en waar er gedurende al dien tijd straffeloos is ge stroopt met gebruikmaking van den licht bak, kan hot hooghouden van het recht niet meer als roden geldon voor de wijziging der wet op dit ééne punt-. Door een aantal loden word alsnog de wensch uitgesproken, dat de Minister deze partieele voorziening mocht laten rusten tot na tijd en wijle een meer algemecne herzie, ning der Jachtwet ter hand wordt genomen. Vensohcidene leden kwamen togen deze beschouwingen op, aanvoerende dat het ont werp gericht is tegen de stroopcrij, die ten nadealo van den landbouw niet bestendigd raag worden, terwijl daardoor een einde zal worden gemaakt aan gewelddadigheden, die menig politiebeambte of jachtopziener reeds het leven hebben gekost. Dat een grondige herziening van dit ont werp werd tegengehouden, werd niet toe gegeven. Bij do bespreking der artikelen gaven sommige leden als hun oordeel te kennen, dat de voorziening, bij art. 1 getroffen, niet afdoende zou zijn. Zij wilden het voor schrift zoodanig zien uitgebreid, dat de daarin oansohreven handelingen verboden zouden zijn niet alleon ,,in het veld", maar ook op do open bar o wegen of voetpaden. Gevraagd w ord, of liet, mét het oog op do beginselen, dio juist aan ons Wetboek van Strafrecht ten grondslag liggen, wel juist moet worden geacht, handelingen, die be staan in het opzettelijk behulpzaam zijn bij het plegen van een jachtwetovertreding en dus vallen onder het strafrechterlijk begrip van medeplichtigheid, op zich zelf als over tredingen strafbaar te stellen en of daar over het gevoelen van het departement van justitie is ingewonnen. Koloniën. BATAVIA, 5-U Februari. Uit Djokja wordt dato 6 Februari aan het „Soer. Hbld." geseind: Hedennacht zijn na twee dagen van zwa re regens in het zuiden dezer residentie verschillend© rivieren buiten do oeverB ge treden. Bij een persoonlijk bezoek aan de getois- fcerdo streek bleek het, dat honderden bouws, mot suikerriet beplant, overstroo.. d zijn, terwijl mode eenige kampongs zijn wegge slagen. Do schade valt nog niet bij benadering op to geven Er zijn vele menschen verdronken Het regent nog steeds door. Indien er niet spoedig verandering komt, is de scha de niet t© overzien. Naar hot „Bat. Nbld.", verneemt, is aan de regeering het voorstel gedaan om verzoeken van landsdienaren om vorgun- ning tot hot doen van mijnbouwkundige op sporingen voortaan zonder meer to wijzen van do hand. Do adaistent resident van Bandjermasin en Ommelanden J. J. F. Schreuel heeft het verzoek gedaan om een jaar verlof naar Europa, wegeDs ziekte. De controleur by het binnenlandsch be- atuur op de buitenbezittingen A. E Holl heeft het verzoek gedaan om een jaar ver lof naar Europa, wegens langdurigen dienst. De tweede commies der algemeene rekenkamer W. J. H. Vogelsang en de on dorwyzer der eerste klasse te Madioen C. Taeoma gaan wegens langdurigen dienat met een jaar verlof naar Europa. CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend: wege na langdurigen dienst één jaar verlof naa-r Europa aan den onderwijzer eerste klasse bij hot openbaar Europecsch lager onderwijs J. Postma, met bepaling dat hij zijn betrekking den 2den Maart 190-1 zal ne der leggen. Ontheven, wegens ziekte eervol van zijn function de ambtenaar ter beschikking van den vooratter van de landraden te Ma- gclang on Temanggoong (Kedoe) om met griffiorsworkzaamhcdcn to worden belast. S van Hulstijn Gestold: voor den tijd van zes maan den of zooveel korter als zal blijken voldoen de te zijn tor beschikking van den voorzit ter van do landraden to Magolang en To rn anggoeng (Kedoo) om to worden belast mot griffierewerkzaamheden bij die recht banken J. 0. Israël, laatstelijk ambtenaar tor beschikking van den voorzitter van den landraad to Soorabaia, thans op wachtgeld Verlengd: mot zes maanden of zooveel korter als zal blijken voldoende te zijn, de termijn van zes maanden waarvoor Ch. Th Reisnor ter beschikking is gesteld van den voorzitter dor landraden te Magolang en Temanggoong (Kedoe), ten oindo met grif fie rswerkzaamhoden bij die rechtbanken te worden belast. Werkzaam gestold: bij de in- on uit voerrechten en accijnzen als ontvanger, de boekhouder der vijfde klasse Ch. L. Brug man en overgeplaatst naar Taliboi Todjo (Menado); als boekhouder, do ontvanger op 150 's maands F O Rothé en overgeplaatst naar Batavia. T ij d e 1 ij k werkzaam gesteld: bij het openbaar Europeesah lager onderwijs, als hulpondorwijzcrcs moj. A. Th. Mulder cu geplaatst aan do eerste 6obool te Djokdja- karta; mej. M. E. H. do Rochemont en geplaatst aan de derde school te Magolang; moj. L. L. M. Hanjool en geplaatst aan dc school te Tjilatjap. Verleend- wegens ziekte één jaar ver lof naar Europa aan don huismeester bij liet krankzinnigengesticht te Buitenzorg (Bata via) P. Koning, mot bepaling dat hij zijn betrekking den lOden Februari 1904 zal ne- dcrleggon; wegens ziekte een tweejarig verlof naar Europa, aan den controleur bij het Binnenl. Bestuur op Java cn Madoera la suite W. P. B. van Bijlert; wegens langdurigen dienst één jaar ver lof naar Europa aan den controleur bij het Binnenl. Bestuur op de bezittingen buiten Java en Madoera J. J. Lans; met bepaling dat hij zijn betrekking zr' nederleggen op 4 April 190-1. MILITAIR DEPARTEMENT. Ver leend: wegens langdurigen dienst één jaar verlof naar Europa aan den kapitein der inf. J. C, H. Licfrinck. Wegens ziekte één jaar verlof naar Euro pa aan den magazijnmeester 2de klasse (lsto luitenant) dor genie N. W. Pol. Overgeplaatst: do eerste luitenant Berichten over Rijnland's boezem, gedurende de week van 28 Febr.—5 Maart 1904. Stand van den boezem te Leiden. Idem te Oudewetering Werking der stoomgemalen Wal erloozing langs natuurlijk, weg. Waterinlating Regenval in Mm 28 Febr. 29 Febr. 1 Maart 2 Maart 3 Maart 4 Maart 5 Maart 60 61 60 56 56 56 55 cm.-A.P. 60 62 64 64 61 60 62 om.—A.P. Spaarndam u., Halfweg u., Gouda u., Katwijk u. Spaarndam u., Halfwog u., Gouda 3 u., Katwyk80Ju. Door de sluis te Gouda u. 5.3 dor artillerie A. J. C. Jenqoière, van de l4do compagnie artillerie (sectie berg) com pagnie van Sumatra's Westkust to Padang; do cersto luitenant der artillerie J. B. van dor Poll, van do derde compagnie &rtil« lcrie (derde borgbatterij) te Soorabaia naar de veertiendo compagnie artillerie (com pagnie van Sumatra's Westkust sectic berg- artillorie) te Fort de Koek; do eerst© luitenant dor artillerie H. W« Vermont, van de achttiende compagnie ar tillerie (eerste berg batterij te Banjoebiroe naar do derde compagnie artillerie derde bergbattorij) te Soerabaia; bij het eerste depotbataljon, de kapitein bij het achttiende betaljon W. J. dc Voogtw Ontslagen: met ingang van 3 Maart 1904 op verzoek corvol als officier van goz. tweede klasse bij het Nedorlandsch-Indische leger W. C. Klaassen. Overgeplaatst: bij het garnizoens bataljon van Palembang de tweede luit. bij bet 9de bat. H. H. Stieltjes. Ovorgoplaatst: van den gewestelij ken en plaatselijkcn geniedienst van Palem bang bij het korps genietroepen te Mago lang, do kapitein der genie E. J. do Roche mont. Geplaatst; bij den gcwestelijken en plaatselijkon geniedienst van Palembang te Palembang, do kapitein der genio J. S. Rc- deker, van verlof uit Nederland terug ver wacht wordende. MARINE DEPARTEMENT. Overge plaatst: van Hr. Ms. „Noord-Brabant" naar Hr. Ms. „Utrecht", do adelborst eer ste klasse M. Botfenholm, J. C. Mollcma, J. J. van der Linden, W. A. Maae, C. Ter Poorten en K P F. Schmitt; van Hr. Ms. „Noord-Brabant" naar Hr. Ms. „Gelderland", de adelborst der eerste klasse D. Vrcedc en L. C. Carbin; van Hr. Ms. „Noord-Brabant" naar Hr. Ms. „Koning dor Nederlanden", de luite nant ter zee bweedo klasse P. H. Gallé cn do luitenant ter zee eerste klasse J. L. van Lo- echen; van Hr. Ms. „Gelderland" naar Hr. Ma. „Koningin-Regentos", de adelborst cersto klasse F. F. Prager; van Hr. Ma „Koningin-Regentes" naar dc „Koning der Nederlanden" de luitenant ter zeo tweede klasse A. Quispel; van Hr Ms, „Koning der Nederlanden" naar Hr. Ms. „Noord-Brabant" dc luite nant ter zeo tweede klasse J. R. Filz. Ingotrokkcn: de overplaatsing van den luitenant ter zeo eerste klasse J. Hofste de naar Hr, Ms. „Koning dor Nederlanden blijvende hij geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Noord-Brabant". HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: A P. de Koning en T, Klomp. J. Bax en S. link Gehuwd: li. Jansen en N. Boen. Bevallen: H. MVordegaal geb. Egberts Z. C. Lippus gob. Smit Z. N. do Vrie* geb. Jongkind D. A. G. vnn Dijk gob. Boogaard Z. C. van Loouwon gob. Van Lint D. 0. Voorthuljzon gob. Biemond Z. M. EekholT geb. Hofman Z. M. J. van Middolkoop geb. Van Loouwen Z. A. Munsterman geb. Rijkelijk huizon Z. A. C. Pootoom gob. Van Egmond D. P. Spaans gob. Van Maasdam D. A. Visser gob. W\jntje D. M. van dor Book gob. Ras Z. S. Wijnbout geb. Donker Z. '1'. de Jonge gob. Rus Z. L. A. van Smcerdijk geb. WIjsman D. J. U. van Alphen gob. Tiggolooven levenl. Z. Overleden: J. Gladpootjoa 2 m. J. T. Weasels 17 m. A. M. Roos 10 m. KOUDEKERK. Or er loden: W. Plomp Z. 6 ra. Gohuwd: P. Maat |m. 26 j. en M. Vonk jd. 24 j. J. Meersman jm. 32 j. en J. van Leeuwon jd. 32 j. Be val Ion: L. Slegtonhorst geb. Kroon D. M. Zuidwyk gob. Van Rodonrys Z. M. van Barskamp geb. Van Klaveren D. WASSENAAR. Geboren: Helena Cornelia, D. van J. Knijnonburg en A. M. ran Ryn. Cornelia Jacomijna, D. van P. Koenen en J. de Geus. Adam Frauciscus, Z, van J, E. Hooijmnns en S. Zandbsrgon. Alida Cornelia, D. van Th. P. van dor Veldo on C. II. Rooijalckers. Maria Petronella, D. van J. Paardokoopor en M.Gordijn.— Johannes, Z. van A P. Slats on M. P. Vioon. Herninnue Johannes, Z. van 11. van den Berg on C. Koster. Gorrit, Z. van C. Versteeg on A. E. Borsboom. Geertruida Johanna, D. van J. A. van Noort en A. P. van don Barselaar. Elizabeth, D. van P. van Vliet on J. Buitelaar. Bartholomeus Adrian us Wilhelmus, Z. van A. G. Sneldorwaard en J. Reramerswaal. Marinua Anthonius Hendrikus, Z. van C. A. Niouwlanden A. M. Nederpolt. Overleden: A. Pompe jd. 49 j. Th. 0. Orio D. 19 m. M. J. Jasperse vr. 62 j. J. van Beek Z. 3 j. Levenloos aangegeven óón. Prachtige 1ste klasse llal. Neten Pianino. Door onvoorziene omstandigheden ter overneming; aangeboden, drie maanden geleden gekocht voor ƒ-150, nu voor slochts f 375, met nog 5 jaar garantlo-bewys. Brieven aan bet Bur. v. d. BI. o. No. 2411. 8 Op het strand te' Katwyk-aan-Zee verkoop van 2399 5 Vrydag 11 Maart, te 2 uren. fl. L. DE VLIEGER firma fl. fl. Rensink, Breestraat 132, Leiden. in diverse banden en prezen. Depot Ned. Bijbel-Genootschap. Terstond gevraagd: een voor noodhulp of voor vast. 2393 6 Adres: Rapenburg 45. van af SO Cents, ƒ1.— en hooger Beleefd aanbevelend, Wed. A. BACKER, Papengraclil 4. 797 6 Planken voor Bruggedekkon, Kruiplanken en alle soorten van Ramen, Renren, Kozijnen, enz. 1180 14 Adres: Magazijn van Afbraak, Iïooge Rijndijk 170 B, Zoclerwoude. F. VAN DER WAALS. 1179 10 Haagweg No. 71, Gem.Zoeterwoude: een IIEERENHUIS met grooten TUIN, 8 Kamers, Serre, vele ge makken, Ga8 en Duinwater, ƒ500 p. j. Ryn- en Schiekade 40 een keurig ingericht KUIS met TUIN, Gas en Duinwater, ƒ275 per jaar. Te bevragen: Woninggids, Boommarkt No. 11. 2092 11 Enveloppen f 1.90, ÏOOO Kwltautlën of Nota's f 2.50, ÏOOO Briefkaarten (lste qnalltciO f 2.50. alles bedrukt mei naam, adres, onz. Handelsdrukkery firma C. KOOYKER, Nienwe Biju 1G. By groote getallen voordeeligc pryzen. 10480 10 T-eleplioonn. 30S. 6047 20 ATELBER VAN DEN EERSTEN RANG. Artistlqne werk. Billijke prijzen. Specialiteit in Vergrootingen. 3749 44 Wilt ge een lekkere 2-Ccnts- Slgaar rooken, zendt dan postwissel A ƒ1.40 aan de Sigarenfabriek „Do Kroon", Zwolle, en ge ontvangt franco thuis ÏOO lekkere, gsurigo sigaren, 5 kistjes ƒ0.50. 2154 10 De Majoor-Commandant van het Detachement 3de Regiment Huzaren te Leiden, vraagt opgave van prij zen, waarvoor gegadigden genegen zyn aan te nemen: Het weiden van Paar den gedurende het weide- seizoen van 1904. De bil jetten van inschrijving moeten vóór of uiterlijk op 15 Maart 1904, des voor middags te II uren, zjjn ingegeven. By die biljetten moeten tovens ge voegd zyn afzondoriyke opgaven met vermelding van de plaata, waar de weiden gelegen zyn. De wyze van insohryving en voor waarden van huur en verhuur, zyn ter lezing op het Bureel van den Dotache- ments-Commandant voormeld, dage- ïyks, uitgezonderd Zondags, van 9 12 uren voormiddag. 2262 28 Lood- en Zinkwerker, NOORDEINDE ND. 17, 10K8# beveelt zlcb beleefd aan. dagelijks verkrijgbaar h 20 Cents per portie. 6902 6 JPapenstraat 4. Notaris SCHOOR to Voorscho ten zal aldaar in hot Logement „liet Wapen van Voorschoten", by opbod, op Woènsdag 16, bU afslag op Woensdag 23 Maart 1904, telkens des morgens te 11 uur, publiek ver- koopen: een Burgerwoning, ge merkt O. 11, bevattendo: 2 Kamers en-Suite met Stookplaatsen, Keuken, Kelder, Bergplaats, Zolder met afge schoten vertrek, Tuin en Erf, gelegen onder de gemeente Zoeterwoude aan den straatweg van De Vink naar Voorschoten en uitkomende aan don Korten Vliet, te zamen groot 9 aron 35 c.A. Groodlasten ƒ8.54. Het per ceel is onverbuurd en kan w ion aanvaard dadeiyk by de betaling der kooppenningen vóór of op 1 April 1904. Nadere informatiën zyn te beko men ten kantore van genoemden No taris, waar tusschen velling en afslag verhoogingen kunnen worden gedaan tegen één vytdc der verhoogsom. 2182 24

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 5