•oN 13502 Zaterdag 27 Februari, A0. 1934. geze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. LEIDSCH DAGBLAD HtlJS DEZER COURANT» Toot Lelden pel week 9 Oentei pei 8 maanden f 1.10. Bulten Leiden, pei loopei en waai agenten geïeetigd tljn L30. Franco per poet1.66. P1UJ8 DER ADVKltTENTIÈNJ Van 16 regel® ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letter® naar plaatsruimte. Kleine advertentifco van 30 woorden 40 Oente oontant j elk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het lucassoeren wordt 0.05 berekend. VISSCIIERIJ. De Commissaris der Koningin in de Pro vincie Zuid-Holland, Geeien het besluit van de Gedeputeerde Staten van den 16den Februari 1904, No. 85; Gelet op art. 11 der wet van den 13dcn Jund 1857 (Staatsblad No. 87); Brengt ter kennis van belangrhebbenden, dat bij voornoemd besluit door de Gedepu teerde Staten is bepaald: lo. dat de zisscherij in de binnenwateren waaronder ook worden verstaan rivieren jloor sluizen afgesloten, zal zijn gesloten 'var» den loden Maart aanstaande tot en met den Sisten Mei daaraanvolgendemet uitzondering: a. van de vissoherij door middel van fui ken, aalsoharon, aal reepen, aalkorven, dob bers en door peuren naar aal en paling; b. van de vissoherij met de gebbe, om klei ne visokjes te scheppen tot aas voor dob bers; 2o. dat bet visschen met kuil nétten, waar onder ook behooren anker kuilen en staal- boomen, van den Isten April aanstaande tot en met den Sisten Mei daaraanvolgende is verboden. En zal deze kennisgeving, in plano ge drukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede dn het Provinciaal blad en in de Neder landsche Staatscourant worden geplaatst. 'sGravonhage, den 22sten Februari 1904. Do -Commissaris der Koningin voornoemd. PATIJN. Leiden, 27 Februari. Gisteravond word door de entirovolution- nalro Klosvereeniging „Nederland en Oranjo" tot candidaat gesteld voor de aanstaande vor klezing van eon lid voor den gemeenteraad do heer A. Couvéo PJzn., met welke candidatuur, naar wo vernemen, ook do Katholieken zullen medegaan. Do Christoiyk-Historische Kiesverocnlging „Vaderland en Oranje", dio eveneens gister avond vergaderde, besloot geen candidaat te ;6tollen en zich van aanbeveling te onthouden. Zoo zijn er voor deze verkiezing slechts tweo candidaten, nl. de heeren A. CouvéePJzn. en mr. W. van der Vlugt. De afdeeling Leiden" van den Ned, iProtestantsonbond hield gisteravond haar (laatste bijeenkomst, waarin als spreker op trad ds. W. Haverkamp, van Nijmegen, dio alö onderwerp zijner rede bad aange kondigd „Armen van geest." Hij begon met er op te wijzen, dat deze ieersbe van de acht zaligsprekingen van Jezus, die de deur opent van het Godsrijk, maar ook voor velen die deur sluit, daar om door hem tot onderwerp van zijn be spreking is gekozen, omdat dat woord zoo dikwijls niet wordt verstaan. 't Is vooral wat- Emile Zola in zijn „Vé- rité" daarover geschreven heeft, wat hem gedrongen heeft om cens te zeggen wat de beteekenis is va® dat woord. Immers, als Emile Zola dat woord „ar men van geest" opvat alsof het de onnooze- lon, de onverstandigen zou aanduiden en hij daarmee het Christendom als niet prac- tisoh teekent, als anderen hetzelfde beweren cn daarom het Christendom juist zoo prac- tisch noemen, dan bestrijdt spreker dio mee ning en met het oog op het karakter van Jezus' prediking, het weren van hot Chris tendom èn met het oog op wat ieder Chris- tonmensch daaromtrent zelf wel beter voelt e>n weet. Hij gaf daarna een beschrijving van wat hij meent, dat onder dat woord van Jezus moet worden verstaan, dat gevoel van kleinheid, van ootmoed, van zwakheid'tegen over dien grootheidswaan, dat aanstelleri ge, dat hoogmoedige van velen. Heeft F. C. Baur ,,dc armen van geest" geteekend als de maatschappelijke armen, dan is dat niet juist, al voelt spreker daar voor, die zelf wel bij ervaring heeft gezien, hoe in menige woning, waar veel van do wereldscho voorrechten wordt gemist, waar armoede heersoht-, een geest van liefde on vrede wordt gevonden, die aan Jezus' woord doet denken. Tooh is ook dat niet de eigenlijke betee kenis van het woord, maar wel die, die hij heeft beschreven. Daarna toont hij aan, hoe die armoede van geest, zooale hij meent, dat ze opgevat moet worclon, inderdaad vatbaar maakt voor dc hoogste zaligheid dee levens, en herinnert daarbij aan Cramers' „Kruuse- muntje" em aan Dickens' „Martin Chuzzle- wit", die beiden volgens spreker daarin den waarlijk arme van geest hebben geteekend. Met een herinnering aan een schilderij van Jozef Israels, die een vrouwtje toeken de, biddend zittende voor een tafel, waar op een schotel met cenig eten gereed staat, en die doet denken aan dc binnenkamor, waarvan Jezus sprak, toen hij over bidden dat woord zeide: „Als gij bidt, ga in uwe binnonJkamer, onz.V on met <lon wonsoh, dat wij ook tot do „armen van geest" mo gen behooren, voor wie zich Gods Konink rijk ontsluit, beeloot spreker zijn met stille aandacht door een goed opgekomen schare van hoorders gevolgde rode. Het best-uur dor „Vorceniging voor Christelijk onderwijs ten behoeve van On- on Minvermogenden te Leiden" vercenigdc zioh gisteravond in de zaal Noordeinde met ouders en belangstellenden in do zaak van het Christelijk onderwijs, tot dank on ge bed, tevens om ontslag te verleenen aan de 69 leerlingen dor scholen aan do Pieters- kerkgrachit en aan do Middelstegraoht, die hun leertijd volbracht hadden. Na opening der vergadering door don vice-voorzitter, ds. Briët, wees deze, naar aanleiding van Mare. 10 vors 14b op het hooge belang van het Christelijk onderwijs voor het leven, den ouders voorhoudend, hoe zij zioh mot hun kinderen tot den Heiland van zondaren hebben tc wenden, dor kin deren, dat zij zich door dien Heiland moe ten laten leiden. Daarna deelde do penningmeester een en ander mede uit de geschiedenis der school in het afgcloopon jaar, en van den stand der kas aan het einde van dat jaar. De uitgaven der beide scholen bedroegen samen f 18,076.811; de inkomsten 15,278.60$. Al- zoo is er een tekort van ƒ2791.21. Dit tekort kan verminderd worden met het batig sal do van 1902, nl. 322.40, terwijl enkele bar ten en nog to verwachten baten samen 52-4.19 zullen bedragen, zoodat het vermoe delijk tekort over 1903 zal zijn 1951.62. Dringend beval hij dit tekort bij vrienden en belangstellenden aan, de hoop uitspre kend, dat door milde bijdragen ook nu we der dit tekort zal gedekt worden. Daarna spraken achtereenvolgens de beide hoofdonderwijzers een woord van. afscheid tot leerlingen en ouders en werden de ge tuigschriften uitgereikt, waarna ds. Hoo- genraad dit samenzijn met gebed en dank zegging sloot.. De officieren van gezondheid 2do klasse P. van der Slooton en W. A. A. Tuyt zyn aangewozen om deel o nomen aan hot ge neeskundig onderzoek van de miliciens lichting 1904, hetwelk in do Stadszaal alhior zal plaals hebben. Den Israölietischen miliciens van de lichting 1903, dio den fcOsten Maart o. s. van langdurig vorlof zouden moeten terugkeer en om den dienst by het biyvend gedeelte te verrichten, is met bet oog op hun a. feest dagen toegostaan, den 8sten April d. a. v. onder de wapenen te komen. By beschikking van den minister van binnonlandscho zaken is, met ingang van 1 Mei 1904, op zyn verzoek, oervol ontslag verleend aan dr. 0. Finsch als assistent-con servator by 'e ltyks Museum van Natuuriyko Historie te Leiden. Door de „Xonlnkiyko Yerooniglng van gepensionneordo onderolflcieron en minderon van liet Noderlandscbo leger," ten dool heb bende ondorstand te verleoneu aan hulpbe hoevende militairen beneden don rang van officier en geponsionnoerd voor de wet van 29 Mei 1877, en aan hun weduwen, wordt voor de tweede maal in dezen winter, aan ongeveer 350 leden en weduwen van lodon, een bedrag van ƒ13,000 uitgekeerd. Deze uitkoering geschiedt ditmaal op don 28sten Februari, tor herdenking van het 25-jarig bostaan der Voreeniging en werd voor ieder lid on voor iedere weduwe, ter gelegenheid van deze hordeüking, met oen loostgave verhoogd. gedurende dit 25-jarlg tydpork word door dezo Voreeniging aan haar loden on weduwon uitgekeerd de aanzieniyko som van f 343,000. Heden zyn by H. M. de Koningin ten dlnor gonoodigd jhr. mr. Van Weedo, nlouw- bènoomd gezant to St.-PetersburgVan Wei deren baron Rengers, minister-resident to Bucharest, en graaf Van Rechteren Limpurg, minister-resident te Bern, do beide laatsge- noemdon met hun echtgenooten. Omtrent de plaats waar het te stichten Paleis voor het Hof van Arbitrage te 's-Graven- hago zal verryzen zyn by de Commissie van Advies voor de stichting van dit gebouw oon aantal donkbeelden aangegeven. 0. a. is hot donkbeeld overwogen, het gebouw op de gronden aan het Kanaal on den Wassonaar- scben Weg te plaatsen. Eon defiDitiovo be slissing is echter nog niet genomen. H. M. de Koningin-Moedor woonde gis teravond in den Haagschen Schouwburg de voorstelling van „Koning Oedipus" door de Kon. Vereenlglng „Hot Nodorlandsche Too- neel" by. Het examen voor den rang van vaan drig zal den 7don Maart a. s te's-Gravonhago wordon afgenomen. In do examencommissie hebben zitting kapitein W. H. R. Wakker e i do lsto luitenant J. A. van Nieuwland van het regiment gronadiers en jagers, de lste luitenant J. A. Rouffaer van hot 4do, en do lsto luitenant J. A. Snoek van liet 7de regi ment infanterie. Naar het „Familieblad" medodeelt zou Willem Kes als dirigent van het Berlynsch Philharmonlsch orkest In aanmerkiiig komen, doch daar nu een oproeping voor oen op volger van Rebicek is gepubliceerd, moet men afwachton welko kouzo zal worden ge daan. Zooals bekond is leid Arthur Nikisch de ellio-concerten en de andore kapolmeostor de gewono concorten te BerlUn benovens do geheolo Scheveningen-campagne. Z. D. H. do Bisschop van Haarlem hoeft benoemd tot pastoor to Woerden den wol- eerw. pater E. P. J. Savonge O. M.; tot kapelaan te Amsterdam (H. Antonlus) den weleerw. pater J. J. M. Llps 0. M.tot kape laan te 's Gravonhago (H. Antonius) den wol- eorw. pater E. L. M. Koovoet O. M.; on tot kapelaan te Delft (H. Joseph) don weleorw. pater Ph. van Eekeren O. M. Het Comité van uitvoering van don Bredaschen Katholiekendag hooft deze wook vergaderd en besloten dit jaar weer oon Katholiekendag to houdon. Ouitront de plaats waar die zal gehouden worden hoeft men nog geen vast besluit gonomen. Waarscbyniyk zal hot ovenwol to Rozendaal of te Bergen-op- Zoom wezen. (Tijd) „De Tyd" bevat het bericht, dat mr. A. baron van Wynborgen zyn ambt als voor zitter van den Raad van Doroop to Arnhem zal neerleggen, indien bU tot lid der Tweedo Kamer gekozen wordt. Na ingewonnen informatie kunnen wy mode- deelen, dat dit bericht totaal onjuist is.(Centrum. In do oudo Luthorscho kerk op het Spui to Amsterdam, word gisteravond het 50 jarig bostaan van do afdeeling Amsterdam dor Nedorlandsche Gustaaf-Adolf-voreoniging op foestoiyko wyzo gevierd. Als feestredenaars traden op prof. dr. P. J. Muller en ds. J. A. Boyerman. Do spreekbeurton worden afgewis seld door nummors voor orgel, viool en zang. De heer J. H. Sauveur, looraar aan do H. B.-S. te Breda, ie door do Fransche rogeo- jing benoomd tot olficler d'Acadómlo. Aan de Rykek woekscholon tot oploiding van onderwyzors wordt thaus ook onderwy» gegeven in het verstrokkon van „eerste hulp by ongelukkon." Het stoomschip „Bogor," van Batavia naar Rotterdam, vertrok 26 Fobr. van Marseille; de „Oengaram" vertrok 26 Febr. van l'adang naar Rotterdam; de „Sachson," van Singa pore naar Amsterdam, arrlveerdo 24 Febr. to Suez; do „Bayorn" ariiveorde 26 Fobr. van Singapore te IJmuiden; de „König" (uitreis) arriveerde 25 Febr. te Durban; do „Prins Willem lil" arriveerde 26 Febr. van Parama ribo te IJmuiden. Voorhout. Gisteravond vergaderde in het Stationskof fichu is alhior een 40-tal tuinders uit dezo gemeente, om een spreek beurt bij to wonon van deD hcor G. Doove, uit Leiden, die daartoe door ecnigen hun ner wao uitgenoodigd. Spreker zetto voorcorst uiteen de grooto behoefte der maatschappij aan do produc tie van land- en tuinbouw, die hij hoogfr schatte dan het bezit van geld, omdat de mensch wel zonder geld, maar niet zonder land- of tuinproductie kan leven. Do vraag, die Spr. voornamelijk wcnschto te behandelen, noemde hij: „Zijn wij mot den handel van onzo producten op den goeden weg Daartoe drong Spr. aan: lo. op vereen igingsleven, 2o. op 'tleveron van goedo waar. Dio vereenigiug, zoo zij go- vormd werd, moest zich volgens Spr. aan sluiten bij do Leidscho Tuinders-patroona- verocniging, omdat Leiden door zijn wegen en water en zijn landbouwende omstrekon zoo bijzonder gunstig gelegen was om als plaats van export naar t buitenland te dienen. Ja, hij gaf do verzekering, dat zoo maar voldoende goedo waar werd toegezon den, or te Leiden voor do groenten en te Gouda voor de kans, Engelsehe cn Duitsche kooplieden zouden aanwezig zijn, om dio producten 't liefst bij geheclo waggonla- dingon naar 't buitenland te vervoeren, om dat Engeland on Duitschland juist in de zomermaandon, wanneer hier overvloed hcerscht, daaraan zoo grooto behoefte heb ben. Spr. kan niet genoeg aandringen op vcrceniging, omdat do theorie de praktijk in 'dozo productio bijna vermoordt. Hij lichtto zulks too door een voorbeeld met de marga rine on natuurboter. Spr. roomde t Ge meentebestuur van Leiden, dat door 't ver strekken van een flink Voilingslokaal, ook getoond heeft een open oog te hebben voor do belangen van onzen kwijnenden land- on tuinbouw cn hij hoopt, dat spoedig blijken zal, dat dit lokaal veel te klein zal blijkon wanneer do tuinders zich maar vorcenigcn on hem in ruimo mate hun producten toe zonden. Voorts lichtto Spr. nog toe, hoo men iedoron dag den bedongen prijs voor zijn waar kon vernemen, de weinige onkos ten daarbij cn hoe men zeker was zijn om- balago spoedig terug te ontvangen, men bij mogolijko vermissing daarvoor totaal schadeloos word gesteld, enz. Als blijk, dat do rede van Spr. op do aanwozigon een gunstigon indruk had gemaakt, kan wol dienen, dat staande do bijeenkomst een com missie werd gevormd cn 19 personen als lid tootraden. Do ovorigen zullen, dunkt ons, wol spoedig volgen, want zeer voldaan en opgewekt verlieten allen dozo nuttigo bij eenkomst. Donderdagavond vergaderde in ge noemd koffiehuis do afdeeling Voorhout van het Hollandsch B loom bol lonk week er s- Genootechap. Do voorzitter, do heer Th. O. Mens, open- do do vergadering on na daze op keurigo wijzo to hebben ingeleid, trad als spreker op do heer J. Braun, uit Noordwijk, dio 'duidelijk uiteenzette do kracht en het nut van het vereenigingsleven, waarna spreker 't woord gaf aan den heer W. G. Droog, uit Haarlem, dio in zijn wol doorwrochte rede ten zeerato de handelingen van heeren verzendora gcesclde, die als 'twaro mot dc kweekers leefden, om zoo maar to noemen, als do kat met do muis. Als voornaamste grief behandeldo Spr. 't ongehoordo, dat, als bijv." een kweekcr aan een verzender voor een bepaalden prijs heeft verkocht, do eerste dan niet alleen 12 maanden heeft to wachten op do betaling, maar hem dan nog 1 plus 1 pCt. wordt go- kort. Ook zeide Spr., dat er verandering moest komen in 't veilen dor bloembollen, omdat daarbij niet alleen 10 percent opgeld voor den notaris moest worden betaald, maar door don vorkoopor nog ongeveer 7 percent voor de gomaakto kosten moet bij gebracht worden, zoodat er bij een overgang van bloembollen van den een op 'den ander Greloirtercl. X2) Hy had met al den eenvoud gesproken, welko z\jn wezen, dat altyd wars van allo bluffory was goweost, eigen was. Nu wendde hy haar hoofd zacht naar zich toe „U weet niet, welk een llevo moeder zy was, welk een vrouw, ik vorgeleek altyd, half onbewust, iedere vrouw, dio het leven op myn weg voorde en wier uiteriyk my bekoorde, met haar. En nu, nu ik de vrouw heb gevonden, die alleen op Gods aardbodem my volkomen gelukkig kan maken, wier hart my alleen toe behoort, nu wilt g{j gaan en mU niet eens uw gelaat laten zien?" Zy had onbeweegiyk, met het hoofd een weinig naar voren gebogen, geluisterd; hot scheen, a'sof zy elk woord, dat hy 6prak, in ademde. Nu, nu hy zweeg, stond zy op, een diope ademhaling verhief haar bor«t het klonk als een kreunen. In hotzoifde oogenblik verscheen de don kere g«sialto van de non tusscben do portière. „Het is tijd," zeide een strenge stem, „kom 1" Het moisjo was opgesprongen, een rilling ging door haar lichaam. „Ik kom, ik kom!" riep zy met gesmoorde stem, „ik moet hem echter nog vaarwel keggen!" Plotseling was het Hellmers alsof hy een electrischen schok kreeg. Eensklaps was als een visioen het ouderiyk huis, tusschen lin deboomen verscholen, voor hem verrezen. Voor de poort staat een rytulg met koffers beladen en aan een jo.ngc'ing in een reisman tel klemt zich een jong meisje, een half kind nog en roept de groote dame met het typische gouvernantogezicht, die by het hek van het park verschynt, toe: „Ik kom immers, ik kom! Ik moet Heinz echter nog vaarwol zeggen „Gerda von Holmström," riep Hellmers plotseling met luide stom, en als een juichen volgon de woorden': „Ik heb jo weerl" Zy was acbteruitgotuimeld on zyn arm ving haar op; en torwyi haar hoofd eenige secon den tegen zyn borst rustte, ontdeed hy haar van het mnsker en kuste haar op den mond en do gesloten oogen." nG\), myn verlangen," fluisterde hy diep ontroerd. Nu stond de non naast hom, streng als de ontzegging zelve. Bliksemsnel had zy hot mas ker weer voor Gerda's gelaat bevestigd. „Kom, myn kind, het is de hoogste tyd," haar stom beefde. „Mevrouw Warnow?" vroeg Hellmers zacht mot 6on diopo buiging. Zy knikte met het hoofd. „Ik verzoek u, op uw woord van eer, het stilzwygen te be waren over hetgeen de laatste uren voorge vallen is." Hy kueto eerbiodig de slanke vrouwenhand. „Myn woord van eer." „En verder verzoek ik u op uw woord van eer, Gerda m het vorvolg niet te naderen." „Dat is te veel verlangd, mevrouwdie be lofte geef ik nietl" „Gy maakt Gerda nog maar ollendigerl" Onuitsprekelyko angst klonk uit mevrouw Constance's stem, „al uw pogingen zullen te vergeefs zyn, zy is voor u onbereikbaar. „Dat zullen we toch eens zien," zeide hy barsch en gekrenkt. En zich tot Gerda wen dend; aHebt gü my lief?" Zy antwoordde niet, zy zag hem slechts aaD, maar die eone blik zeldo hom meer dan woorden. Zyn oogen fonkelden. „Dan zal ik je vor- overen, ook al ware de goheele wereld tegen my," zeide hy mot een vastberadenheid, welko mevrouw Constance deed ontstollen. Nu brak Gerda met bovende handen van haar doornenkroon een twygje af en overhan- digdo hem dat: „Vaarwol 1" Hot volgende oogenblik had zich de portièro achtor do beide vrouwen gesloten. Hy drukto hot twygje aan zyn lippen en verborg het daarna aan zyn borst. Hy toefde nog eenige oogenblikkon in het kleino vertrek, ten einde don vrouwen tyd te laten, om te verdwynen. Maar ook hy zelf, wat vorhindordo hem eveneens reeds het feest to verlaten, dat zyn aantrekkelijkheid voor hem had verloren Snel besloten liep hy door de reeks vertrekken en begaf zich naar de kloedkamor, om zyn mantel te balen. Door de open zaaldour kwam de Inkt pot op hem toewaggelen. „"Waar hebt gy uw doornige roos gelaten?" Hellmers drukte do band van zyn vriend onstuimig, waarop hy de trap afenelde en hem van benedon toeriep: „Het was de eenige!" Do inktpot keek hem een oogenblik ver bluft na, keerde daarop hoofdschuddend in do zaal terug en mompelde: „Dien is 't aange vlogen." VII. Nu, nu Hellmers wist, dat Gerda zich In zyn nabijheid bovond, kostto het hem woinlg mosite om het adres van graaf Holmström te weten to komen Hy twyfolde er echter aan, of men hem wel zou ontvangen, de graaf was ziek en movrouw Warnow scheen hem niet goed gezind te zUn, ofschoon zU hom vroegor gaarno mocht ïydon. Om het ovon, hy wildo hot probeeron. Reeds een paar dagen na het gomaskordo bal reed hy naar Rosau en liet zich by den graaf aandienen. Hy werd tooge'aten. Ofschoon Holmström wol een woinlg verbaasd was ovor zyn plotseling verschynon, liet hy daarvan by do begroeting toch niots merken. Hy stolde belang in don eonigen zoon van den flinken, vroeg gestorven, hertogoly ken opperhoutvester bovendien was het steeds een dor goodo eigen schappen van den ex-minister geweest, elko persoonlykheld, die zich uit eigen kracht tot iets van boteokenis wist omhoog te werken, oprechte achting to betulgon. Hy wos geen groot beminnaar van „de schoone kunston," maar do muziek viel dan toch nog hot moost in zyn smaak. De koole achting, welko hy Hollmors toedroeg, veranderde in lovendig wol- gevallon, toon hij oon poosjo mot den jongen gast had gepraat en onbewust steeds opge wekter was geworden; zelfs hy, do nuchtoro en koel denkende man, kon zich aan do bokoring, welke het zonnigo wezen van den zanger uitoefende, niet geheel onttrokken. Hellmers, op zyn beurt, was aangenaam vonast, den graaf, dien hy meende, dat In niets meer belangstelde, zoo vol belang stelling en opgeruimd te vindon. Toen de jonge man aanstalten maakte om to vertrek ken, verweet Holmström hem schertsend, dat hy zich niet eerder had laten zien on verzocht hem zyn bezoek te herhalen, hy wildo hom hooren zlngeD, want hy was van oordeel, dat zyn stem dezelfde uitwerking moest hebben, als het harpspel van David. En Hellmers reed naar Stuttgart terug in een stemming, welke hem de toekomst in het rooakleurigste licht deod zien. Kort caarop ontving by eon uitnoodiging voor een theevisite en hy onderdrukte slechts mot moeite oon juichkrcot, toen by Gonla weerzag; zy was ochter angstwokkend bleek. In haar oogen lag oon bitter, smartolUk vor- wyt, toen zy hom bogroetto, haar blik 6cheen hom te vragen: „Waarom maakt gy ons bei don het scheiden zoo mooiiyk, wy zyn immors toch voor olkaar verloren." Hy drukte haar bemoedigend de hand, glimlachte haar hoopvol toe en vorwondordo zich toch, waar om zy zoo moedeloos was, het onderscheid in stand scheen hen te schelden, maar stand vastige liefde had nog geheol andero bezwa ren ovorwonnen, en zy had er zich toch ovor moeten verheugen, dat haar vader zoo voor komend was. Zy moest eerst weer leoren hopon on toen hy ton slotte op verlangen van don graaf zong, waren hot liederen vol jube- lenden levenslust en liefdozalighoid. Holmström zeide geen woord van lof over zyn stom, maar bU het afscheid merkto hy aan de hartelUke wyzo, waarmede do graaf hom verzocht torug to komen om hom do somboro gedachten to helpen vordryvon, dat hy zich mot zyn zang in hot hart van don anders zoo ontoegankeiyken man had genesteld. Tevergeefs trachtte mevrouw Contstance haar brooder te bewegen zich tegenover Holl mors koeler te gedragen zy wildo Gerda do bitterzoete kwelling van het tolkons weder zien boeparen. Holmström verzokorde eigen zinnig, dat do aanwezigheid van Hollmere hem goed deed, on zyn stem eon bepaald heilzamen Invloed op zyn zenuwgestel ultoefendo. Gerda zag met grenzoloozo bitterheid in, hoe mooi, hoo onbeschryfoiyk mooi alles had kunnon worden, als haar schoonheid niet het hart van den prins in gloed had gezot. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1