Donderdag X® Februari. (§êze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. No. 13494 A0. 1934. DAGBLAD F RIJS DEZER COURANTl Voor Lelden pet «eek 9 Oenüi per S munden f 1.10. Buitan Lolden, per loopai en wnar agenten gercitigd sya 1.30. Franco per post1.66. PRIJS DER ADVERTENT lÊNt Van 10 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17£. Qrootere letter» naar plaatsruimte. - Kleine advortentiön van 30 woorden 40 Oenta oontant i elk tiental woorden moer 10 Oenta-Voor het incasseeren wordt f 0.05 berekend. Dit nommer bestaat uit TWEE Biaden. Eerste Blad. Leiden, S3 Februari. Gisternamiddag word door Coramissa- rieson der Stedelijke Gasfabriek aanbesteed het bouwen van een bergplaats op het ter- ïein en het vernieuwen van 150 motor be- schov iing langs het terrein der Gasfabriek. Ei uintal inschrijvers bedroeg 7, n.l. de hoeren, allen to Lotden, dio voor onder- staando bedragen inschreven bergplaats, besohoeiing. D. Kooreman f 6852 ƒ398 J. Sirag 5563 470 J. Splinter „5136 „397 A. Verhoog 49C% 400 F. do Zwart 4894 397 J. Ohristiaanse 4800 440 J. Zitman 4556 „390 Naar men ons moodeelt, is op initia tief van don Zionisten-Bond ook in Leiden ovenals in Amsterdam, Den Haag en elders eon Joodscho literarische sociëteit „Tal mud Thora" opgoricht. Bij enkelo candidaatstelling is tot pracses collegii van bot Leidsch Studenten korps benoemd, de heer B. 's Jacob, van Botterdam. Gisteravond, werd in café-restaurant „Do Harmonie" alhier een vergadering ge- iioudcn tot oprichtiag eener gyirraastick- vorceniging. De vereoniging werd opge richt onder don naam van „Ureus". Alle aanwezige personen traden, als lid too. Het bestuur bestaat uit do hoeren D. J. Lam- binon, president; "VV. Diopenbaich, eecre- it --:. penningmeester, Vliet 30, en Sj. G^oivama-, algemeen secundus. H. M. do Koningin vereenigt heden aan tafel: baron Van Tuyll van Scroos- kerken, adjudant van H. M en mevrouw; H. W. baron van Pallaxtdb Neerijrers en mevrouw; Jhr. mr. W. F. Itoëll uit Am- etordam. Men meldt ons uit Den Haag, dat een plan van do Koninklijke Familio om reeds in hot begin van April weer op Het Loo rerblijf to gaan houden, nog niet bestaat. Do terugkeer naar Het Loo tal afhangen van do voltooiing der verbouwing, die thans In het Paleis onderhanden is. H. M. de Koningin en Z. K. H, de Prina dor Nederlanden zijn gisteravond per St.-Sp. vaji 7.56 van Hot Loo in de Residen tie teruggekeerd. Daar het, om aan de Indische kas voorschotten te kunnen blijven doen, noo- dig is maatregelen to nemen tor tijdelijke versterking van 's Rijks kas, is bij Konink lijk besluit do Minister van Financiën ge machtigd tot de uitgifte van schatkistpro- rnesöen tot een bedrag van f 16,000,000 Heden viert de gemeen to Haarlem met een haror meest geachte en in don besten zin des woords meest populaire ingezetenen eon oven zeldzaam als oiganaardig feest. De heer Fr. Lieftinck godenkt namelijk den dag, waarop hij 25 jaar geleden het eerst zitting nam ala lid dor Tweede Kamer van do Staten-Gcneraal. In het jaar 1878 voor het eerst gekozen als afgevaardigde voor het dubbel district Leeuwarden, zag de heer Lieftinck zijn mandaat bij elko volgende verkiezing, in '79, '83, '84, '86 en '87 her nieuwd. Na do jongste grondweteherzie ning kreeg de heer Lieftinck zitting voor Franeker. (O. 77. Ct.) Naar de ,,N. R. O." verneemt, is aan dr. H. J. van 'fc Hoff, sclicikundige-hacte- rioloog bij de drinkwaterleiding te Rotter dam, gisteren door Burgémooster en Wet houders op het 'door hem gedaan verzoek eervol ontslag verleend. Naar ,,De Tijd" moldt, zal dezen zo mer Rolduc zijn 800-jarig bestaan vieren. Bij doze gelegenheid zal cr oen standbeeld opgericht worden, voorstellende den stich ter van dit huis, don abb Ailbcrtua met twee zijner broeders en de maagd Maria. Het monument zal geplaatst worden op bet plein vóór de kerk, on wel togen de aan staande prijsuitdeeliag. Do burgemeester van Aston, de heer G. M. Frencken kon gisteren zijn diaman ten feest als burgemeester wegens onge steldheid niet vieren. Zijn gemeentenaren toonden hun sympathie voor het jubileum 3oor het uitsteken dor vlaggen. Als de bur gemeester hersteld is, zal or een groot feest gevierd worden. Men meldt u t Hoorn aan „De N. C.": Het Kamerlid voor het district Hoorn, de heer P. B. J. Forf, is verleden week zeer ern stig ongesteld geworden. Than9 gaat de toe- atand goed vooruit. Den eersten ttfd zal hU echter de Kamerzittingen nog niet kunnen bijwonen. Hot stoomschip „Bayom", van Singa pore naar Amsterdam, vertrok 16 Februari van Napcis; de „Prinz-Regent" (fchuisms) passeordo 16 Februari Gibraltar; de „Ko ning Willem I", van Amsterdam naar Ba tavia, is 17 Februari Ouessant gepasseerd; de „Koning Willem II", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 17 Februari van Suez; de „Merapi", van Java naar Rot terdam vertrok 17 Februari van Port-Said; do „Statendam" arriveerde 16 Februari van Rotterdam' te Nieuw-York. Zegwaard, Maandagavond 29 Febr. a.a hoopt m de zaal van den heor M. Poot iD eon op onbare vergadering met gelegenheid tot debat voor do anbi-rov. kiesvoreeniging „Nederland en Oranje" te Zegwaard-Zoe te rmeer op te treden de beer H. de Wilde, van 's-Gravenhage, met het onderwerp: „De rechter- en de linkerzijde." Do toegang is vrij. Uit de „Staatscourant." Bij Kon. besluit zijn de faeeren Ph. N. E. Bogaerten J. Higly benoemd tot kanselier, do eerste bij Hr. Ms. gezantschap te Stockholm en de tweede bij dat te Madrid. Pensioen vorleend aan mr. F. A. van L o e u w e n, ten bedrage van f 1976 's jan-ra. Bij de Algomeene Rekenkamer bevorderd tot hoofdcommies, F. J W a k e r 1 i n en F. J. Mondt, beiden thans commies. Aan E. P. van Steenbergen, op zijn verzoek, mest ingang van 1 Juli e»k., eon eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van inspecteur van het kadaster bij het de partement van financiën, met dankbetui ging voor de langdurige door hem in ver schillende betrekkingen aan den lande bewe zen diensten, en is aan dien hoofdambte naar, mot ingang van dezelfde dagteekening, de persoonlijke titel verleend van hoof dm speotour van het kadaster. Met ingang van 1 Mei 1904, aan den di recteur-brievengaarder te Huizen, A. v a Bommel, als zoodanig, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit 'e Rijks dienst. Klerk bij 's Rijks xoerven. De Minister van Marine brengt ter ken nis, dat hij 's Rijks werven met 1 April 1901 kan worden aangesteld con klerk, aanvan kelijk op een jaarweddo van ƒ400. Nadere bijzon dorheden bevat de ,,Sts.-Ct." No. 41. Os Revolutie van hel kapitalisme. ui. Gisteravond hield do heer F. van der Goes in het Leidscho Volkshuis zijn derde lezing ovor bovenstaand onderwerp. Hij atond ditmaal hoofdzakelijk stil bij do con centratie van het kapitaal en de monopoli- eeering der bedrijven, terwijl hij aan het slot in het kort het kleinbedrijf besprak. Na een korte inleiding, waarin hij even terugging tot de oude wijze van producee- ren, waarbij do arboidsleider met eenigo wcrklicdon meewerkte, of straks aan het hoofd stona van een grooter aantal arbeiders zonder behulp van machines, plaatste hij zijn hoorders voor een moderne industriec- lo onderneming met machinale productie, waar de werkgover cn werknemers tot elk ander komen te staan als koopers en ver- koopers van arbeidskracht. Blijken zou dat de maehinc de grooto factor is om do revolutie van het kapitalisme te bewerk stelligen. Met en door de machines wordt het inzicht in de maatschappelijke verhou dingen geheel gewijzigd. In de eerste plaats door do vergrooting der meerwaarde en ten tweede, omdat bij grootero produc tiviteit van den arbeid het loon gelijk blijft. Daardoor krijgt de kapitalist over macht over hem, die met hem concurreeren, dus over andere kapitalisten. De machine wordt alzoo een strijdmiddel voor kapita^ listen onderling on daarmede komen we volgens spr. in de diepste roersolen van het kapitalisme terecht. Kan een fabrikant bijv. door een fa brieksgeheim of door het aanschaffen van een nieuwe machine meer en goedkooper produceeren, dan zal dit hem, zoolang lnj in deze gunstige uitzondering verkeert, be langrijk voordeel opleveren. Die verhoog de productiviteit zal hem zijn zaak doen uitbreiden, het productie-vermogen zal daardoor nog 6teeds blijven toenemen en het gevolg zal zijn, dat do prijs der pro ductie zal moeten verlaagd worden, zelfs dat men in een bepaald geval overproduc tie verkrijgt. Dit proces werd met een eenvoudige be cijfering door spr. aanschouwelijk op het bord voorgesteld. Het gevolg van deze*concurrentie is on vermijdelijk, dat de zwakkeren of minder energieken onder de industrieelen den strijd moeten opgeven, het aantal wordt minder cóncentratio en samentrekking ^an kapitaal heeft plaate. Hoewel tot betrekke lijk korten tijd aan deze waarheid ge twijfeld werd, toonde spr. aan, dat oudore economen ze reeds bobben erkend en inge zien. Hij citeerde 'daartoe uit werken van den Schot Mac Calloch, die in het midden der vorigo eeuw in Engeland voor autori teit gold, Stuart Mill en den Leidschcn hoogleeraar prof. Vissering. Wat zal ten slotto het ideaal zijn van do weinige concurrenton, die overblijven? Het monopolie. Daartoe zal óf de concur- rentie-oorlog met grooter felheid worden ge voerd, óf de enkele overgeblevenen zullen de handen ineenslaan, wat voor de verbrui kers op hetzelfde neerkomt; in beide go- vallen verrijst voor hen het schrikbeeld: monopolio I De overwinnaar of overwinnaars hebben thans geen concurrentie meer te vreczen en kunnen de prijzen der producten willekeu rig verhoogen. Maar daarmede heeft het kapitaal dan ook zijn eigen doodvonnis goteekend. De verbruikers zullen zich met de produceeren- do arbeiders verecnigen en het monopolie opeisohen. Afgescheiden van alle gebeurlijkheden, dio niemand kan weten e>n buiten elko tijds bepaling, die in ccn wetenschappelijk be toog niet behoeft te gelden, zal volgens epr. onteigening volgen en daarmede heeft men het Bocialisrao zelf. Do weg daartoe is niet kort, maar recht en absoluut eokeT is hot, dat langs den- aan- geduiden weg het verloop zal zijn. Of ddt op vreedzame wijze zal geschieden of mil- lioenen levens zal kosten, of het prooes zal voltrokken zijn over 100 of over 1000 jaren, doet tot de juistheid der theorie niets af, riep spr. uit. Hot tweede gedeelte der redo was gewijd aan het nader bewijzen dezer theorie. En daarvoor ging spr. nu niet in de leer bij de straks genoemde economen, die het ver schijnsel reeds vroeger waarnamen, zooals ioder het thans nog waarneemt, maar sta tistieke gegevens raadplegen. Voor dit doel gebruikte hij do cijfers dor beroeps- en be- drijfstelling in Uuitschland van de jaren 1892 en 1895, die onwodorlcgbaar aantoo- nen achteruitgang van heb klein- en mid- delbodrijf, toeneming van het grootbedrijf, waartoe worden gerekend bedrijven met meer dan 50 werklieden. Bleek do toene ming van het grootbedrijf in het aantal bedrijven uitgedrukt in do 13 jaren nog niet bijzonder groots het aantal werklieden daarin werkzaam, is in evenredigheid veel sterker toegenomen en daar komt liet vol gens spr. vooral op aan, omdat het ook aantoont de samentrokking dor grooto be drijven. Bijna 1/3 van alle Duitsohe arbei ders waren in 1895 reeds in dienst van het grootbedrijf on dit zal 9 jaron later nog wol zijn toegenomen. Staande op de hoogte van het grootbedrijf, zien wij den midden stand, zeido Spr. aan hot slot zijner rede, wel wriemelen aan onzo voeten, maar hij zal in het groote economische proces onzer maatschappij geen invloed van beteckenis uitoefenen. Do heor J. van Bolhuis ging weder in een uitvoerig betoog den lieer Van der Goes bestrijden. Hij meende, dat dezen avond niet de Marxist aan het woord is geweest, en dat prof. Troub bijna hetzelfde had kunnon zeggen. Wat den tijd aanging, dio ons nog van do socialistische maatsohap-- pij scheidt, daarin vorsohilt de heer Van cler Goes van zijn Duitsche partijgenoot»®. Hij geloofde, dat hij op volksvergaderingen dan ook wol andere zal spreken. Do heer Van der Goes heeft enkol over do industrio gesproken, maar op het ge bied van den landbouw wordt hot tegendeel van oonoentratie waargenomen. Eindelijk meende de debater, dat concen tratie van kapitaal nog niet altijd gelijk staat met concentratie van bezit. Ook do voorzitter, de heer Rombach kwam omtrent een paar punten tegen don spreker in verzot, die beid© debaters daar na uitvoerig beantwoordde. Gemengd Nieuws. Hot „Berlinor Warenh&ua" op de Haarlemmerstraat alhier, nabij de Bak- kersteeg, kondigt per advertentie aan dat door de tombola zonder nieten bij den verkoop van de versohillondo arbikelen morgen een nieuwe serie zal beginnen. Ten einde don klanten zekerheid te ver schaffen, dat in deze van geen bedrog of an- derezins sprake kan zijn, is hiervan aan den commissaris van politie kennis gegeven, terwijl de aanwijzingen der prijzen, bestaan de uit luxe- en huishoudelijke artikelen, tot verderen waarborg onder toezicht vaa getuigen in de bus zullen worden gedaan. De planton versiering op het podium in „De Graanbeurs" tor gelegen heid der uitvoering van de mannon-zang- vereeniging „Eendracht" do bouquetten en do krans waren geleverd door het lid van de Vereeniging den lieer F. Kots, op don Heeronsingol alhier. In oen der plaatselijke berich ten uit Zoetcrwoudo, in ons nommer van Dinsdag, staat: de twee karakter-duettis- ton Aangevaare en Van Kampen, uit Noord wij kerhout, dit moet zijn F. M. An- govaaro en A. van Kampen, uit Voorhout. Bij oen opkooper in Don Haag zijn thans in beslag genomen al de onlangs uit een peroeel aan hot Nassauplein aldaar ontvreemde zilveren voorwerpen. Het ont vreemde, vertegenwoordigende een zeer groote waarde, werd door een familielid van den bestolene herkend. Aardrijkskundige kennie. Een der medewerk ere te 's-Gravcnhago van het „Hbl." schrijft: In September a. e. zal het achtste interna tionaal congres voor aardrijkskunclo gehou den worden te Washington, en dezer dagen zijn de circulaires aan de belangstellenden verzonden, waarbij zij worden uitgenoodigd, tegen betaling van vijf dollars, zioh als lid van het congres te doen inschrijven. Ik ontving ook zoo'n oirculairo, met dit adres: „Prof In Haag, Germany". Tooh nogaJ kras, dat do geleerde heeren, dio eon geographisch oongrea bijeen roepen, niet betor weten dan dat do Re sidentie van Nederland in Duitschland ligt! Inderdaad, een congres ter bevordering van aardrijkskundige kennis is wel noodig. To Rotterdam is gearresteerd en vervolgens gebracht naar hot bureel in de Pauwensteeg, de klerk der posterijen cn telegraphic B., werkzaam op het hoofd-tele graafkantoor aldaar. Hij' wordt verdacht zioh te hebben schuldig gemaakt aan ver duistering van golden, betaald voor tor overseining aangeboden telegrammen, wel ke gelden niot verantwoord werden. Door het terugkomen van een onbestelbaar tele gram werd do oneerlijkheid ontdekt. (N R. Ct.) D o dagge 1 d o r A. v. d. P., te Haar- lommormeer, had door het steigeren van het paard het ongeluk van zijn wagen to val len. Hot dier trapte hom zoodanig tegen het hoofd, dat hij na eenige oogenblikkon over leed. Dc ongelukkige laat een huJpbehcevon- de vrouw on drie kleine kinderen na. Een driejarig dochtertje van een tuinder te s- Gr ave nzando is in een onbe. waakt oogenblik in een mestput geraakt en verdronken. Gisteravond omstrcoks half zeven werd de brandweer t© Amsterdam op geroepen voor een zwaren brand aan don Zwanenburgwal. Hot alarm was echter dit maal overdreven» want bij aankomst bleek men slcohts met een zeer onbeteekenend bin nenbrandje te doon te hebben. Eenigo uren later, omstreeks tien uren, had do brandweer echter een ernstigor brand te blussohem. In poroeel 52 in do Pic- ter Nieuwlandstraat is sedert conigon tijd govestigd de barbierszaak van don heer P, van Sorgen. De buren zagen rook uit do woning ko men, wilden buurman beneden waarschu wen, maar bij dozen bleek niemand thuis to zijn Natuurlijk werd hulp gezocht bij do brandweer. Deze rukte aan met spuitwagen en stoom spuiten cn onder bovol van den brandmees ter Munteer Rahtmann, word eerst do toe gang toi, den winkel opengebroken on daar na met 2 stralen op de Vechtleidiug het vuur, dat dreigend om zich heen greep, ge- bluscht. Een achtervertrek en een alkoof brandden uit, de winkel bekwam schade. (Hbl.) Naar „Hot Volk" verneemt, heeft do kantoorknecht Linthuis van het Amstordamscho postkantoor, de met over plaatsing gestrafte redacteur van „De Posthoorn", thans modedeeling gekregen, dat hij verplaatst ds naar Vcnloo met in gang van 1 Maart. Zijn salaris wordt door deze overplaat sing mot 25 vermindord, daar hij in een lagere kantoorklasse komt. Naar men aan de ,,N. R. O." meldt, is or onder do lagero post- cn tolegraofbeambten thans een beweging gaande, om van do Ile- geering to verkrijgen, dat deze zeer ernstige bestraffing wordt ingetrokken, op grond, dat bij dezen beambte de bedoeling tot bclec- diging niet voorzat en hij ter bestrijding van inhumaniteit en protectiestclscl meen de te bandelen in het belang van het lagero personeel. Gisteravond omstreeks zeven uren zijn cr twee jongens van hot Rijksop voedingsgesticht „Do Kruisberg" bij Doc- tinchem ontvlucht. Te Baak nabij Zutfen zijn ze eenige uren later aangehouden en per laatst» stoomtram Zutfen—Emmerik teruggebracht. Naar aanleiding van oen ver wek van den kerkoraad dor Ned.-Horv. Ge meente te Dodewaard, heeft de gemeente raad gisteren in beginsel besloten de kermis af te schaffen. Men meldt uit IJ 1st van 16 F c- bruari aan do „N, R. Ct.": Uit den van Leeuwarden komenden sneltrein, dio hier ongoveer te 7 uren dea avonds passeert, wordt steeds door den postconducteur hot voor deze plaats bestemde pakket brieven en couranten in het voorbijrijden naar buiten goworpen, waarna een wachtende postbode hot in ontvangst neemt. Dezen avond echter scheen de worp minder good te gelukken en kwam het pakket onder den trein terecht, zoodat de inhoud grootendeels erg besoha- digd werd. Een pakje brieven was o. a. tot één massa samengeperst, en do brieven daardoor natuurlijk geheel onbestelbaar, ecu aantal oouranton en stukken, woaron- der dienstbrieven, bestemd voor het gemeen tebestuur, geheel vaneen gereten cn ver- eeheurd. "ion moldt van don Hoek-van- Holland, dat een man van het machineper. sonccl der Harwichboot door een slag der' machine onmiddellijk gedood werd. Hij laat con vrouw en drie kinderen achter. Gisternaoht word to Lonnokec op den koffiehuishouder Van der Graven, terwijl deze huiswaarts kcerdo, met revol vers geschoten. Hij werd gewond, dooh niet levonsgovaarl ijk. In een vergadering van hel «tudontenkorps ,,V A. P." te Groningon is besloten ter gelegenheid van de a. s. lustrumfeesten geen maskeradeoptocht to houden. (N, G. C.) Gistermorgen voer eeo sleep- boot met eenige turfschepen achter zioh, bo- stemd voor Dordrecht, clen Rijn af. Op do hoogte van den Duitschen steiger bij Arn hem brak do tros, de sleepboot shopte on om een aanvaring te voorkomen wierp een dor turfschepen hot anker uit. Dit voorkwvm ovenwol niot, dat een botsing volgde en net turfschip zonk. Do opvarenden, waaronder een vrouw en een paar kindoren, hadden nog tijd om zioh to redden. Maandagavond werd bij Gon- nep langs de spoorlijn een jongmensch, Th. R. uit dio gemeente, gevonden, wien een dor armen was afgereden. Naar het station vervoerd bleek hij bij aankomst to zijn overleden. Maandagnacht is oen boorde rij in de Watorsleijdo bij Sittard afgebrand; al liet vee kwam daarbij om. In de gemeente Tor munterzijl, aan do Eeme, staan verschillende lande rijen onder water. Sedert jaron was de wa terstand aldaar niet zoo hoog. Do beido laats to P ar si f al-op voeringen te New-York brachten ongeveer 84,000 gulden (33,000 dollars) op; het boog sto cijfer, dat zoker ooit voor tweo voorstel lingen is bereikt. De crisis in de Diamantindustrie. Gelijk gemeld heeft do conferentie van den minister van binnonlandscho zaken met het bestuur der Ainstordamsche Juweliers. Vereeniging niet tot een oplossing dor hangondo quacetio geleid. Dc ,,A. J. V." heeft daarom gevolg gegeven aan het door haar genomen besluit en gisteren do algc- meonc uitsluiting van do werklieden in het diamantvak afgekondigd. Dezo uitsluiting zal echter eerst heden nacht te 12 uren ingaan, omdat tusschen de afkondiging cn don aanvang er van 24 uren moeten vorloopen. Heden kan er dus nog gewerkt worden en voor zoover het „Hbl." vernam, was niet één fabriekseigenaar voornemens, den werklieden, ook al meldt zich slechts één aan, heden don arbeid onmogelijk to ma- kon. Eerst Vrijdag zal dus de stilstand in hot diamantvak aanvangen. Do efcrijd is dus uitgebroken, zegt heb „Hbl." Do aanleiding is bekend, De „A. N. D B." on do „A. J.-V." hebben het niet eens kunnen worden over een voor beide partijen bevredigende regeling van dc toe lating van leerlingen en het is oogenschijn- lijk over dezo aangelegenheid, dat do strijd zal loopen. Maar wie do ontwikkeling van den huidigen toestand met aandacht heeft gadegeslagen, zal do waarheid erkennen van de opmerking door den heer Polak Za terdagavond in de vergadering van den ,,A. N. D.-B gemaakt, dat hot niot gaat om do commissie, niet om de enquête, noch cm hot briljantsnijdoretarief, maar om het beginsel. Het ia een machtsstrijd tusschen do beido organisaties, do juwo- liors-vereeniging en dc werklieden-vereeni- ging. De uitsluiting omvat circa 6500 man, daar 1500 van de 8000 diamantbewerkers aan hot werk kunnen blijven op de acht fabrieken der niet aangesloten fabrieks eigenaren. Dezo 1500 man zullen in twee ploegen blijven doorwerken. In do hal van het gebouw van den „A, N. D.-B." ie vanwege het Bondsbeetuur do volgende werktijdregeling bekend gemaakt voor do fabrieken waar door die twee ploe gen goworkt zal worden. „Eerste ploeg van des ochtends 6 tot 9J uur van 10 u. v. m. Eot 2$ uur nam. „Tweede ploeg van dos middags 3$ uur tot 8 uur des avonds en van uur 's avonds tot 1 uur 's nachts. „Op deze wijze zullen alle betrokkenen een behoorlijke nachtrust krijgen en is het doorwerken in den. nacht vermeden, het geen zeker voor don klein-slijper van groot belang ie. „Den werklieden wordt dringend ver zocht goed toe te zien, dat dc werkplaateen zoo min mogelijk verontreinigd worden en het Bondsbcstuur rekent cr op, dat in deze ernstige tijdon do meest mogelijke kame raadschap door allo leden aan den dag ge legd zal worden. „Het is voor allee noodig, dat wij olkaai in allo opzichten steunen. Draagt dus zorg

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1