M*. 13488 Donderdag XI Februari. A°. 1934. §eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De Vervolgde. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT» Voor Lalden par week 9 Oants I pei 8 maanden Buiten Leiden, pei loopet en waar agenten gevestigd rijn Franco per poet f 1.10. 1.30. 1.65. PRIJS DER ADVEUTENTlftNt Van 18 regels ƒ1.06. Iedere regel moor 0.17$. - Grootere letters naar pl&atarnimte. - Kleine advertentiSn van 80 woorden 40 Oeuts ooot&nt i elk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor ket iaoaaseeren wordt/"0.06 berekend. Vcrliiczisig tot benoeming van 5 ieden-pulroons en 5 leden-werk- liedcn der Kamer vau Arbeid voor «ie Bouwbedrijven te loeiden. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het besluit van den Minister van Binnenlandfioho Zaken van den 9den Febr. 1004 No. 674 Afdeel ing A; Brengen ter algemeens kennis: dat d© stemmingen ter verkiezing van vijf leden-patroons en vijf leden-werklieden van de Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrij ven, die bohooren te worden benoemd tot .vervulling van de op 27 Juni 1904 open zijnde plaatsen, zullen plaats hebben op Vrijdag 18 Maart 1904 en de herstemmin gen, zoo noodig, op Maandag 28 Maart d. a- v. De stembureaux zullen zitting houden in eon der lokalen van het Raadhuis van des yoormiddags 8 tot dos namiddags 3 uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, Ifl Februari. Den laten Mei a.s. zal oio Christelijke Sohool aan de Hooigracht alhier, 50 jaar hebben bestaan. Op den lste-n Mei 1854 toch werd die sohool geopend in een perceel aan de Langehrug. Het initiatief tot de opening was uitgegaan van den kerkeraad der toen malige Chr. Afgescheiden Gemeente. Met een 60-tal leerlingen begonnen, teldo de sohool, ónder leiding van haar .bekwamen hoofdonderwijzerden heer W. L. M. van ■Helton, er na 2 jaar reeds 300. De.lokalen aan do Langebrug werden tc klein, zoodat de school werd overgebracht naar -de. Hooge woerd bij de St.-Jorissteeg. Daar is zij ge bleven tot de wet van 1878 noopte tot den bouw van betere lokalen. 4 Augustus '79 werd het gebouw aan de Hooigracht in ge bruik genomen, waar de school nog goves-- tigd is. Na den lieer Van Holten, dié in 1862 naar (Rotterdam vertrok, stond de sohool achter eenvolgens onder leiding van de heeren H. Gerritsen ('62'73), G Mud-er ('73'96) en J. Schaap Hz. De school aan de Hooigracht behoort tot de oudste Christelijke scholen in ons va derland. Naar men verneemt, bestaan er plannen om in Mei a.s. het gouden jubileum feestelijk te herdenken. Als een bijzonderheid mag wel gelden, dat ids. J. H. Donner, thans overleden, geduren de 48 jaar onafgebroken zitting had in het (Bestuur. De uitslag der door den heer J. Boter- mans gehouden aanbesteding van het schil derwerk van perceel Rapenburg 51, is dat was ingeschreven door de volgende heeren, allen te Leiden* J H. Heus ƒ410, v. Wijngaarden y 610, A. Hoogkamer 480, S. Hope 3*10, 'A. G. P. v. d. Mark 484, A. de Vos 370, L. S Verhocve 359, W. S. F Vis 333.33, J. v. Kleef ƒ382, A. v. d. Steen ƒ359, H. S0) Seymour", antwoordde mijn zwager, „nu jfloe jo juist datgene, waarvoor ik je ge waarschuwd heb: je klemt je vast aan een .vooroordeel 1 Vermijd zulke bepaalde opvat tingen. Hoogstwaarschijnlijk is die man majoor Clay, want vreemden komen zeer relden naar Seldon. Indien het niet majoor Clay is, wat heeft dan die man hier te zoe ken? Hier valt niets te verdienen. Ik zal naar hem informeeren." Wij gingen naar de herberg, vroogen de waardin naar haar logeergast en vornamon dat hij uit Londen was gekomen, zeer vrien delijk was en zijn vrouw had meegebracht. jjls die jong, mooi?" vroeg Charles, mij eem veelbeteekencnden blik toewerpend. ,7Ze ia niet wat we hier een bekoorlijk ding noemen, sir Charles," antwoordde de waardin, maar overigens een goedo ziel, een bravo vrouw." „Hm, juist zooals ik dacht," prevelde Charles. „Hij heeft zijn programma 'n wei nig gewijzigd cn brengt nu, in plaats van ©en jeugdige heidebloem, een matrone mee. •Handig, heel handig, maar wij doorzien hem l" Den volgenden morgen ontmoetten wij hem weer in de bergen en weer was hij be zig de steenen met de grootste aandacht te bekijken en met een kleinen hamer te be kloppen Charles gaf mij een ribbenstoot '&n fluisterde: „Ik doorzie rijn plan; hij doet alsof hij peoloog is!" G. v. Weizen 307, P. G. J. Lezwijn ƒ390, M. Ziegelaar ƒ333.33, J. Sieval ƒ268, L. W. J. v. d. Drift ƒ389, F. D. A. v. Kleef 377, A Schaft 274 en H. D. L© Noblo 357. Het werk is aan den laagste® inschrijver, den heer J. Sieval gegund. Het stoffelijk ovorschot van Gottfried Mann, vroeger kapelmeester by het vierde regiment infanterie te Leiden, wordt te 's Gravenhage a. s. Zaterdag op Oud-EIk-en- Dulnen ter aarde besteld, nadat het te 12 uren aan het Staatsspoorstation zal zyn aangebracht. Hedenmiddag te halfvijf werd aan Z. K. H. den Prins der Nederlanden ten Pa- ledze te 's-Gravenhage een huldeblijk aange boden van een aantal vertegenwoordigers van nijverheid, handel, scheepvaart, land en tuinbouw en zeovisscherij. Het Bureau van het Comité, dat zrich mot de aanbieding van dit huldeblijk belast had, stond aanvankelijk onder leiding van den heer A. E. van Kempen, na zijn overlijden vervangen door den heer D. W, Stork, to Hongoloo; als 1ste secretaris trad op do heer A. A. Knuyvor, te 's-Gravenhage, als 2de de heer F. W. Braat te Delft, de zorg voor den tekst van dit huldeblijk werd door jhr. mr. H. Smissaert op zich genomen. Behalve dit Bureau omvatte het grootere Comité de heeren J. H. Bastert, te Maar- se veen (sedert overleden), C. Bonger, te Lei den, J. J. Beynes, te Haarlem, F. T. J. H. Dobbelmann, te Nijmegen, D. Geldor- man, te Oldenzaal, H. F. Groen van Waar den, te Amsterdam, S. M. H. van Gijn, te Dordrecht, Jul. van Hasselt, te Kempen, G. J. van Heek, to Enschedee, S. 0. J. Heorma van Voss, te Leur bij Breda, V A. M. v. d. Heuvel, te Geldrop, G. B. 't Hooft, te Haarlemmermeer, W. Hovy, te Amsterdam, Hubr. Kikkert-, te Vaardin- gen, W. P. A Mutsaere, te Tilburg, J. J. Palsie, te 's-Gravenhagcs A. Plate, te Rot terdam, W. F. Vorhey van Wijk, te Leiden, S. M. van Wijck, te 's-Gravenhage (onlangs overleden.). Hot huldeblijk bestaat uit ongeveer 160 aquarellen, elk voorstellende een onderne ming van nijverheid, handel, enz. Elk der deelnemers, die zoodanige bijdrage leverde, voegde daaraan toe een min of meer uitvoe rige beschrijving der onderneming. Jhr. mr. Smassaert belastte zich met de zorg voor de overzichten der verschillende bron non van volkswelvaart-, bij wijze van inleiding tot deze afzonderlijke beschrijvingen, in het al bum opgenomen, terwijl hij voorts een zeer uitvoerig algemeen overzicht leverde der Nedorlandsche fabrieksnijverheid, gevolgd door een in 15 hoofdstukken bewerkt over zicht der verschillende soorten van nijver- lieid. Dr. C„ te Lintum geeft een opstel over don handel van Nederland, mr. A. B. v. d. Laan behandelt onze. koopvaardijvloot, F. B. Löhnis den landbouw, terwijl do tuin bouw wordt besproken door de heeren A Frijlink, 0. de Lange, G. H. Claasscn, Sluis on Groot, prof. J. Ritzema Bos eD A nth. Koster; de Hollandsch© Noordzce- vissoherij wordt behandeld door Hubr. Kikkert, Het album bestaat uit 4 lijvige deolen, bewerkt en versierd door Lion G'aohet, met een afzonderlijk register, waarin de namen van hen, diie bijdragen voor het album heb ben geschonken. Aan het geheel ie toege voegd een kastje, oveneens het werk van Lion Cachet. De aanbieding van het huldeblijk geschied de door de Commissie met een korte toe spraak van den heer D. W. Stork, die den Prins wees op do eigenaardige samenstel ling van don inhoud en Z. K. H. eerbiedig verzocht dit overzicht van de voornaamste bronnen van onze welvaart wel te willen aanvaarden. Binnenkort zullen nog verdere verande ringen in het diplomatieke corps noodig z4Jn als gevolg der reeds geschiede benoemingen. Zoo hoort men o. a. jhr. mr. Do Marees van Swinderen, Minlstor-resldent te Bucarost noemen voor den post te Washington, en den gezantachapsraad to Brussel, Graaf van Rechtoren Limpurg, voor de standplaats Bern. Do minister van blnnenlandsche zaken, dr. Kuyper, en de voorzitter van de Eerste Kamer der Slaton Generaal, hebben gistoron deelgenomen aan een luiiterryk diner door jhr. E. van Loon ton zynen huize gegeven en waar ook aanzaten verschillende dames en heeren van het eivielo en militaire huis van H. M. de Koningin. Den 0den Maart a. s. herdenkt de heer A. Ketellapper te Gouda den dag, waarop hij vóór 40 jaron werd aangesteld tot leor- aar bij de Israëlietdsohe Gemeente aldaar on waarop hij zioh vóór 50 jaren aan het godsdienstonderwijs heeft gewijd. Aangenomen is het beroep naar do Ncd.-Hervormdo Gemeente te O. en N. Gastel door den heer O. Brunt, oand. to Bo degraven. Beroepen is bij de Gorcformeerde Kerk te Harlingen ds. J. H. Donner, te Nieuw- dorp. Op verzoek van don heer A. Koster Mz„ te Boskoop, is ingetrokken diens aan wijzing als officieel deskundige voor hot verrichten van inspectiën en onderzoekin gen, veroisoht krachtens de bepalingen tot wering van de druifluis, eo in zijn plaats is als zoodanig aangewezen de heer D. M. van Gelderen, te Boakoop. Gelijk reeds gemeld, is in de zaal „Di- ligenüia", te 's-Gravenhage, gisteren onder leiding van cis. Brouwer, voorzitter van het looaal-comité, eon provinciale universiteits dag voor de Vrije Universiteit te Amster dam. Naar aan loi ding van eeni-go vragen van aanwezigen, verklaarde mr. Anetma, dat men ernstig streeft naar de stichting van een medische faculteit aan de Vrije Univer siteit, waarvoor cohter veel geld noodig is. on waaraan taJ van moeilijkheden verbon den zijn, in verband ook met het krijgen van een geschikt hoogleeraar. Ten slotte ver klaarde Iiij niet over de aanhangige hooger- ondorwijswot gesproken te hebben, om te voldoon aan een hem te dien aanzien te ken nen gegeven wensch. Na de pauze sprak dr. Ba/vïnok over „do noodzakelijkheid eener Hoogesahool op ge reformeerden grondslag." Spreker schetste het ontstaan der weten schap des geloofs, opbloeiende uit de door Jezus geopenbaarde waarheid. Die Ohriste- lijke theologie moet ieder godsdienstige, maar vooral do Calvinist, gelijk spreker be toogde, lief hebben. Daarom gaat het protest der Gereformeer den tegen do openbare universiteiten, die gebroken hebben met het geloof der ge meente en het gezag van Gods woord, die geen paats meer laten voor de Christelijke Theologie. Daartegenover stellen de Gere formeerden vooral den eisch van hun geloof, dat er moet zijn een faculteit dor Heilige Godgeleerdheid. Voor dio Heilige Godge leerdheid komen de Calvinisten in do eer ste plaats op ter core van God, Zijn naam en glorie. Spreker betoogde do noodzakelijkheid voor de Christenen om op het gebied der wetenschap vast te houden aan hot geloof der waarheid en te strijden tegen die rich ting op het gebied der wetenschap, die niet wil weten van hot geloof der gemeente, en van do Goddelijko openbaring. Spr. zegt dit niet om do resultaten, de zegeningen van de tegenwoordige wetenschap te vorkleinon. Integendeel hij erkent het nut van hot te genwoordig wetenschappelijk onderzoek, maar juist daarom wenscht hij zóó zeor, dat die wetenschap zioh weder zal binden aan het geloof. Dr Bavinok besprak voorts het karakter van hot Gereformeerd hooger onderwijs, dat in vrije universiteiten vereenigt twee doel einden: bet opleiden van mannen voor aller lei betrekkingen in Kerk, Staat en Maat schappij, en het bevorderen* en bcoefonon van de wetenschap. Een Gereformeerde universiteit achtte Spr. noodig om met. kracht op te komen tegen het dualisme, dat zioh niet alleen openbaart in onze maatschappij, maar ook in onzo tegenwoordige openbare universi teiten. Op deze toegejuichte rede volgde eon breedvoerige gedoohtenwisseling. Tijdens de beantwoording van de deba ters door dr. Bavinok verscheen de Minis ter van Koloniën, do heer Idenburg, tor ver gadering, die te midden van de leden van het Locaal-Comité plaats nam. Nadat de voorzitter sprekers en debatera dank had gebracht cn in 't bijzonder den Minister van Koloniën onder applaus dor vergadering, voor zijn tegenwoordigheid, werd de bijeenkomst met dankgebed go sloten. H M. de Koningin cn Z K. H. de Prins woonden gisteravond in het Gebouw voor Kunsten cn Wetenschappen to ^-Gra venhage het concort bij, gogovon door het Residentie-Orkest onder leiding van mr. J, H. A. baron \an Zuylon van Nijovelt. Bij hun komst worden de Vorstelijke Personen ontvangen door baron Van Zuylcn van Nijo velt on de heeren Pioreon, Van Eysinga, Viotta en Rose, oommissielcden van go- noemd orkest. Het Koninklijk Paar woonde het conoert tot hot eindo bij Vóór hun vertrek gaven Zij hun bijzondere ingenomenheid te kon non met do uitvoering van dezen avond, torwijl do Koningin tevens haar genoegen er over uitsprak, dat dit orkest uitsluitend uit Haagscho musici bestaat, B. ©n Ws. van Schiedam stellen den Raad voor, op het terrein, waar de onlangs afgebroken Wilhelm ina-molon stond, een plantsoen te doen aanleggen, dat verband zal houden met het terrein langs do begraaf plaats on do Hoogoro Burgerschool, dio zich daar in do nabijheid bevinden. Do kos ten worden geraamd op f 1500. B en Ws. deelcn don Gemeen loraad mede, dat is ingekomen het ontwerp van het uit breidingsplan der gemeente, opgemaakt door den ingenieur H. Paul te Leiden. B. en W8. stellen zioh voor het plan spoe dig te behandelen on hun ontwerp bij den Gemeenteraad ter vaststelling in te dienen om hot daarna voor een ieder ter inzage te leggen en voorts o.u con 50-tal afdrukken van het grondplan verkrijgbaar to doon stollen. In don ouderdom van 60 jaar is te Amsterdam overleden do gop. kapitein van hot Indisch leger E. Th. J. Geluk. Do begrafenis geschiedt met militaire eer bewijzen Vrijdag te half twee op do Nieuwe Ooaterbograaf p 1 oats. De voorzitter van het Schoidsgorecht in de Venozucloansah© quacatio, do heer Moorawjof, wordt Zaterdagavond in do Residentie verwacht. De scheidsrechters ven trekken Woensdag weder. De agenten dor verschil lende bij dit scheidsrechterlijk ge ding betrokken mogondiieden zijn uitge- noodigd do einduitspraak op 27 dezer bij te wonen. Do commissie, ingevolge besluit van het hoofdbestuur dor Nederlandscho Na tuurhistorische Voroomiging benoemd, om te trachten eenheid te brongen in hot ge bruik van de Nodorlandsohe plantenna men, wenscht alloreorst bekend te worden met allo id vereahillondo stroken van ons land in gebruik zijnde volksnamen van planton. Daartoe heeft zij nu reed» 1850 exemplaren verspreid van een voorloopige lijst van Nodorlandaoho volksnamen van planten, met verzoek aan allo belangstellen den om vóór 1905 aan don secretaris, don heer H. Hcukels te Amsterdam, raedcdceling to willen doon van in die lijst niet voorkomen- do nog in gebruik zijndo plantennamen. Do aanzienlijke onkosten, aan dezo uitgave en verspreiding verbonden, worden bestreden door geldclijken steun van de NedcrlantlBoho Natuurhistorische Veroeniging, van Tey- Icr's Stichting te Haarlem en van hot Pro vinciaal Utreohtsch Gonoohsohap voor kun sten c® wetenschappen. Het stoomschip „Foldmarschall" (thuisreis) vertrok 8 Fcbr. vn<n Durban; do „Gouvomour" (uitreis) vertrok 8 Febr. van Marseülo; do „Goentocr", vau Bata via naar Rotterdam, is 10 Februari Dover gepaaseord; do „Kanzier" (uitreis) vertrok 8 Fobruari van Zanzibar; do „Kcdiri", van Rotterdam naar Batavia, is 9 Februari Point do Gallo gepasseerd; do „Koningin Wilholmina", van Batavia naar Amster dam, vertrok 10 Fobruari van Port-Said; de „Markgraf" (thuisreis) vertrok 9 Febr. van Zanzibar; do „Prins Hendrik" arri- veordo 8 Febr. van Amsterdam te Batavia; de „SaLok", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 10 Fcbr van Port-Said; de „Soest- dijk" vertrok 9 Fobruari van Rottordam naar Newport News; de „Momnon" ver trok 7 Februari van Batavia naar Amster damdo „Prins Willem II", van Paramar- ribo naar Amsterdam, arriveerde 9 Fcbr. to Hflvre; do „Zoub" vertrok 9 Februari van Konetantinopel naar Sarnoe; do „Ko^ ningin-Regentes" vertrok fi Februari van Sobang naar Amsterdam. Aalsmoor. In do vergadering van den gemeenteraad staakten do «temmen over het voorstel van B. on W. on) de ronte-gar rantio van 60,000 tc vericonen aan de H. E. S. M. voor de toteaband-koming van de spoorlijn HaarlemNieuwersluis—Amster damLeiden voor don tijd van 50 jaron te veranderen in een altijd-durende. Ik bekeek den man nauwkeuriger. Wij hadden nu reeds een scherperen blik voor vermommingen. Deze man was iets dikker dan majoor Clay, maar natuurlijk was hij opgevuld. In zijn voorhoofd waren vele rimpels, maar een man als majoor Clay kon die zeker gemakkelijk namaken. Zijn vrouw zat op korten afstand, met een bundel gedichten in de hand. In den regel geeft Charles zich geen groote moeite, om heel beleefd te zijn. Toe vallig door Seldon trekkende toeristen wor den slechts even aangehoord, wanneer ze bem opzoeken, en dan wordt hun te ver staan gegeven, dat hun visite niet langer gewenscht is. In dit geval echter had hij reden om zeer beleefd te zijn en met den hoed in de hand naderde hij do dame. „Mooi weertje vandaag, nietwaar?" zeido hij. „Logeert u in het dorp?" „Ja, in de herborg," antwoordde do da me met een betooverend lachje. „Dat lachje ken ik," mompelde Charles. „Mijn man maakt hier geologische stu diën," vervolgde zij. „Ik hoop maar, dat sir Charles Vandrift hem niet daarbij be trapt. Men zegt, dat hij zoo ruw en hard kan wezeneen echte barbaar!" „Dat heeft zo alles met opzet gezegd," fluisterde Charles mij toe en luid vervolg de hij „Men heeft u verkeerd ingelicht, me vrouw. Ik ben sir Charles Vandrift en vol strekt geen barbaar. Indien uw echtgenoot een geleerde is, acht en bewonder ik hem hetgeen ik heden ben, heb ik aan de geolo gie te danken, de ontwikkeling van Zuid- Af rika is het werk der wetenschap." En hierbij richtte Charles zich hoog op. De dame bloosde, iets hetgeen men zel den ziet bij dames van rijperen leeftijd; maar het Heidebloempje on Madame Picar- det hadden ook die kunst verstaan. „O, wat spijt het mij, dat ik dat gezegd heb," zoide ze, de grootste verlegenheid veinzend. „Neem mij toch als 't u blieft niet kwalijk,.,.,, ik heb u niet gekend „Och, het is zoo erg niet, mevrouw," hervatte Charles. „Maar ziet u, er komen zooveel menschen hier naar toe, om do veldhoenders, dat men wel verplicht is zich eenigszins tó beschutten tegen dezo in dringers. Ik doe het wei is waar zeer on gaarne, ik gun iedereen het genot der achoono natuur, en voor zoover ik het met mijn plichten tegenover mijn eigendom in overeeoistemming kan brengen, geef ik het publick do vrijheid zich hier te bewegen." „Ik begrijp u," antwoordde de dame, en bloosde weer. „Maar ik hoop, dat u zult toestaan, dat mijn man hier zijn studiën voortzet en dat ik mij op een van 'deze heer lijke plekjes ophoud. Kent u deze gedich ten?" vroeg ze, hem het boek toonend, dat ze in do hand hield. Charles trad eenigo schreden naderbij en keek meer naar haar dan naar den titel van het werk. Ik doorzag hem onmiddel lijk. Dezo vrouw maakte, in welke vermom ming zij zich ook vertoonde, steeds een die pen indruk op hemhaar bekoorlijkheden waren voor hem onwederstaanbaar. Hij wantrouwde haar natuurlijk, maar het ging hem evenals de mot, die steeds naar hot licht vliegt en haar best doet zoo spoe dig mogelijk haar vleugels te verbranden. Ik verachtte hem daarom bijna, ondanks zijn weergaloos vernuft; de grootste man nen kunnen narren worden, zoodra er een vrouw in het spel komt. Intusschen was ook de echtgenoot nader bij gekomen en mengde zich in het gesprek. Hij stelde zich aan ons voor als Forbes Gaskell, professor in do gcologio aan eea van de pas opgerichte hoogescholen in het Noorden. Hij was naar Seldon gekomen, om den bodem te onderzoeken, en beweer de reeds belangrijke ontdekkingen gedaan te hebben. Charles deed alsof hij mot do grootste aandacht luisterde naar zijn voor dracht over allerlei mogelijke cn onmoge lijke steensoorten, en liet geen enkel oogen- blik merken, dat hij wist met welk dool 'do geleerde hierheen was gekomen: om hem in hechtenis te kunnen nemen, mocht hij niet vermoeden, dat wij hem wantrouwden. Ja, Charles was een slimme klant cn liet zich door niemand in de kaarten kijken I Bijna den geheelen voormiddag brachten wij door in gezelschap van het echtpaar, Charles liet hun alle merkwaardigheden zien, sleepte hen overal heen. Hij wilde beleefd zijn tegenover den geleerde cn was overdre ven beleefd togen diens vrouw. Tegen lunch tijd waicn wij reeds zeer intiem. Nu, men moet bekennen, dat de Clay's menschen wa ren, die in ieder gezelschap pasten; ze wis ten allerprettigst te praten over allee. Char les inviteerde hen op do koffie en zij namen do uitnoodiging aan. Hij 6telde hen aan Amelia voor en trok daarbij een gezicht tegon mij. „Professor Forbes Gaskell en echtgcnoo- te," zeide hij; „zij logeeron in het dorps logement, lieve vrouw. Ik heb den echtelie den don omtrek laten zien cn nu doen zij ons de eer aan een eenvoudig maal met ons te willen deelen 1" (Do laatste zinsnede is een van Oharles' geliefkoosde grappen). Amelia liet de gasten naar een onzer lo geerkamers brengen om zioh daar do handen te wa6sohon en wat op to knappen, hetgeen vooral do professor erg noodig had. Nauwe lijks waren zij buiten het gehoor, of Charles trok mij mee naar do bibliotheek, „Seymour," zoidc hij opgewonden, „Meer dan ooit moeten wij thans er voor zorgen, om niet door vooroor deelen ons to laten verleiden. Wij mogen niet als zeker aanne men, dat deze man majoor Clay is, maar ook niet gclooven, dot hij het niet is. Ik zal echter voor do zekerheid een agent van po litie in huis nemen „Uitstekend," antwoordde ik. „Zou )k echter ook mogen weten op welke man'br dit echtpaar ons in do val tracht te lok kon 1 Zij hebben tot nu ons nog geen kasteel to koop aangeboden cm beweren evenmin di amanten te kunnen maken." „Seymour," z.eido mijn zwager vol waar digheid; „jo bent veol te voorbarig, zooate Modhurst zich uitdrukte. Het is nog te vroeg; ze hebben nog geen begin kunnen mak ken. Let op hetgeen ik zeg: binnenkort ko men zij mot een voorvaderlijk kasteel of grondbezittingen in Zuid-Afrika, die zo van do hand willen doen. Bovendien bemerkt» mon bij deze schelmen pas dan, wat ze in het schild gevoerd hebben, wanneer do bom gebarsten is. Daarom wil ik handelen, als of overal voetangels en klemmen zijn gelegdé voorzichtigheid is, zooala je misschien weet, de moeder van do porseleinkast. De man beweert geoloog te zijn, grooto voorliefde te bezitten voor steenen. Ik wed, dat hij over een paar dagen hier ergens ten steenkolen mijn ontdekt, die luj mij voor een bepaalde som wil aanwijzen, of iet» dergelijks (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1