No. 13485 Maandag 8 Februari, A\ 1934. $eze £ourant wordt dagelijks, met uitzondering van ,Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Eiaden. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Kerkelijke berichten. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT* Voor Lelden per treek 9 Gents i pei 8 maanden 1.10. Buiten Leiden, per loopei on waar agenten gevestigd sjjn 1.30. Franco per post1.65. PRIJS OER ADVERTENTIE!*! Van 16 regels ƒ1.06. Ledere regel meer 0.17$. - örootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën vüd 30 woorden 40 Oents oontant i elk tiental woorden meer 10 Oente. - Voor bet inoasaeeren wordt 0.06 berekend. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Geoien het adres van: de Directie der Ruitens Bierbrouwer^, gevestigd te Maastri-cht en te Rotterdam houdende verzoek om vergunning tot op richting van een schietinriohtïng in het per ceel Stationsweg No. 29, kad. bokepd Seobie A No. 981; Gelet op de daartegen in de zitting van 18 Januari jl. zoowol schriftelijk als mon deling ingebrachte bezwaren en op hot rap port van den Inspecteur dor Bouwpolitie, dd. 30 Januari jl. No. 12; Overwegende: dat de schietoefeningen, blijkens de bij jhot verzoek overgelegde beschrijving en tee- kening, zouden wo-rden gehouden in de ke gelbaan van het perceel Stationsweg No. 29; dat deze kegelbaan gelegen is in den t-uiü ,van dat perceel en begrensd wordt door 'en tuin van het perceel van den recla mant Dr. A. W. Kroon Jr., terwijl zij zich op zeer korten afstand bevindt van oe woonhuizen der reclamanten Dr. J. A, Hammes, Dr. A. W. Kroon Jr. en W. A. Roelants en binnen een afstand van 50 M. van de perceelen der overige reclamanten; dat de bedoelde kegelbaan van hout is samengesteld met een glaswand aan dc tuin- zijuo; dat een patroon, afgeschoten in de kegel- uan, derhalve zeer gemakkelijk door den glaswand kan heendringen en personen, ïwezig in de naastbijgelegen tuinen of huizen, kan treffen; dat dit gevaar niet is weg te nemen, aan gezien tot verlichting van de kegelbaan glasramen aanwezig moeten zijn; dat, al zou dit gevaar bij geoefende schut tere minder groot zijn, zeer zeker van de ge legenheid tot schieten in een bij een koffie huis behoorende inrichting, ook door min der geoefenden gebruik zou worden ge maakt; dat bovendien geen voldoende waarbor gen zouden kunnen worden verkregen, dat het schieten steeds in de kegelbaan en niet ook in den aangrenzenden tuin zou plaats hebben; Overwegende verder: dat de bewoners der aangrenzende huizen ongetwijfeld veel hinder zouden ondervin den van het schieten op 7,66 korten afstand van hun woning; Overwegende voorts: dat met grond mag worden verwacht, dat ook den eigenaren dier peroeelen, door in williging van het verzoek, schade zou wor den toegebracht, dat toch de bewoners, in hun rustig be wonen gestoord, mogelijk zouden verhuizen en de eigenaren niet dan onder voor hen minder voordeelige voorwaarden nieuwe huurders zouden kunnen vinden, waarvan ee»n waardevermindering hunner eigendom men liet gevolg zou zijn; Overwegende eindelijk: dat aan deze bezwaren niet voldoende kan worden tegemoet gekomen door het op leggen van voorwaarden en het derhalve raadzaam is de gevraagde vergunning te verlecnen. Gelet op de betrekkelijke bepalingen der Hinderwet; Hebben besloten: het verzoek van de Directie der Ruitens Bierbrouwer^ voornoemd af te wijzen. Leiden, den laten Februari 190-4. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Lelden, ©p Donderdag 11 Febr. 1904, den namiddags to twee uren. Te behandelen onderwerpen Te behandelen onderwerpen: Io. Verzook van Prof. Mr. J. Oppen- hoim om eervol ontslag als lid der Plaatse lijke Schoolcommissie. (17) 2o. Benoeming van twee leden van de Plaatselijke Schoolcommissie. (18) 3o. Benoeming van een ambtenaar be last met het toezicht op de invordering der hondenbelasting. (22) 4o. Benoeming van een Commissaris der Stedelijke Gasfabriek. (30) 5o. Benoeming van een vierde onderwij zeres in de handwerken aan de school der 3de klasse No. 4. (31) 6o. Benoeming van eea Tierde onderwij- zeres in de handworkon aan de school in do Heerenstraat. (SI) 7o. Yeraock van A. Klet, arts, om oonti- puatie in de betrekking van Stads-gencea- kundige. (26) 8o. Verzoek van mej. M. J. G. Planken om eervol ontslag als onderwijzeres aan de school 4de klasse No. 1. (15) 9o. Verzoek van de wed. G. Karg geb Doornaar om continuatie van de huur van het perceel Aalmarkt No. 6. (16) lOo. Verzoek van C. P. Omtzigt om zijn vrachtschuit, gedeeltelijk met petroleum ge laden, gedurende den nacht binnen de ge meente te mogen laten liggen. (19) llo. Voraoek van het Bestuur der Voree- niging ter bevordering van den bouw van werkmanswoningen om goedkeuring van de wijzigingen in de statuten der Vereoniging. (20) 12e. Vaststelling van do verordening houdende wijziging van de verordening van den 6den Juli 1899 tot voorkoming van brand (Gemeenteblad No. 13). (25) 13o. Verzoek van H. L. .Speel óm nabij het to bouwen veilingslokaal voor groenten cn ooft een kiosk te mogen oprichten voor den verkoop van ververschingen. (21) 14-0. Verzoek van J. Botermnns om de straat op hot terrein aan den Zoeterwoud- 6chon Singel, kadastraal bekend onder Sec tie M No. 1381, gemeente Lei don, bij de ge meente in eigendom en onderhoud over te nemen. (29) 15o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor den aankoop van een schilderij van. Jan van Goyen. (23) 16o. Voorstel tot aankoop cn verhuring van hot perceel aan de Paardenateeg No. 11. (24) 17o. Voorstel tot aankoop van het per- oeel Utrechtsche Veen* No. 10. (28) 18, Praeadvies op liet schrijven van den Districts-Schoolopziener betreffende den toe stand van do scholen 3do cn 4de klasse. (27) Leiden, 8 Februari. Tot nu too is het hulpkantoor A van *do Bank-van-Leening gevestigd in een door den hoofdambtenaar van dat kantoer Eg- gink gehuurd perceel aan het Utrechtsche Voer. Do huur som, welke 325 per jaar be draagt, wordt hem door de gemeente ver goed. Thans is evenwel door den heer Eggink tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking gevraagd, terwijl bovendien door den eigenaar van het perceel bij het weder verhuren daarvan meer bezwarende condities zijn in uitzicht gesteld. Het is dus onzeker of de eventueele opvolger van den togenvvoordigen hoofdambtenaar be reid zal zijn dat perceel weder in te huren, en, zoo niet, of hij er in slagen zal daar in de buurt een tevens voor hulpkantoor geschikte woning te vinden. Commissarissen 'der Bank-van-Leening zouden daarom gebruik willen maken van de aan de gemeente geboden gelegenheid om zich door aankoop den eigendom te verzekeren van het aangrenzende perceel Utrechtsche Veer No. 10, dat de eigenaar bereid is voor een koopsom van 5250 aan de gemeente af te staan. Ook dit perceel is voor hulpkantoor zeer geschikt. Voor een bedrag van pl.m. 250 zou het daarvoor zeer goed kunnen worden ingericht. Bovendien heeft men dan het groote voordeel, dat het kantoor nagenoeg op dezelfde plaats gevestigd zal blijven en dus voor een verplaatsing der cliëntecle geen gevaar zal bestaan. Dit moet dan ook, dunkt B. en Ws., een reden zijn ora den 'door de Commissie van Fabricage hoog geachten koopprijs, nu deze voor geen vermindering vatbaar bleek, te betalen. Men vergete daarbij niet, dat do gemeente zich jaarlijks een bedag van ƒ325 wegens het vervallen van de vergoeding voor huur, of wellicht nog meer, indien deze som eens niet toereikend mocht blij ken te zijn, door den aankoop zal besparen. Men meldt ons, dat op de door ons me degedeelde uitnoodiging van dr. Panne- koek, door prof. mr. W. van der Vlugt het volgende antwoord is verzonden: "VVelEdele Zeer Geleerde Heer. Tot mijn leedwezen kan ik niet voldoen aan de uitnoodiging, die door U namens dc af deeling Leiden der Sooiaal-Dernooro- tische arbeiderspartij tot mij ia gericht. Als candidaat voor het Lidmaatschap der Tweede Kamer ben ik, nu pas een groot jaar geleden, opgetreden o.a. in een samen komst, door Uw af deeling belegd, waar mr. Hendels het debat inleidde. Daar heb ik mijn bcgirusclen uiteengezet, zoover de mij toegemeten tijd hot vergunde. Als lijd der Kamer geef ik in haar ver gaderingen rekenschap van de door mij to volgen gedragslijn, wanneer ik dat wen- schelijk acht. Mocht in het volgende jaar mij opnieuw een oandidatuur worden aangeboden en ik haar aanvaarden, dan zou ik in hoofefzaok weder doen wat ik deed in November 1902. Mij dunkt, daarmee kunnen zij, die prijs stellen op mijn voorlichting, tevreden zijn. Ik zou het een verkeerd praecedent achten, nu ook nog tusBchentijds, in uitnoodigdngen als de van U ontvangene te treden. Met beleefden groet, Hoogachtend Uw Dn. W. van der Vlugk Aan 'dr. A. Pannekoek. De Leidsche gymnastiek- en scherm- verecniging „Hercules" gaf Zaterdagavond in de Stadszaal een uitvoering, welke zich in zeer veler belangstelling mocht ver heugen. Nadat door een flink orkest een paar mu zieknummers waren uitgevoerd, opende de heer A. Dïrkso, als voorzitter, de uitvoe ring met een gespierd woord, een hartelijk welkom toeroepende aan alle aanwezigen, aan eeroleden, aan een mede-bostuurdor van het Ned. Gymnastiek-Vcrbond, aan gymnas- tiek-leoraren, kunstlievende leden, dona teurs, enz., wijzende op het feit, dat de Vor- ceniging over 35 weken haar twintigjarig bestaan hoop t te vieren, aantoonende 't voor- troffel ijke en den invloed tem goede van de beoefening der gymnastiek en den wensch uit sprekende, dat ook dc dames zich meer er medo vorzocmon zouden en ook meer en meer overtuigd zullen worden van do waarheid van het schoono devies„Mens sana in cor pora sano." De president wijdde voorts eonige woor den aam do nieuwo leiding door den heer H. J. Ravoo, van VGravenliagc, en wonschto dezen een glansrijk succes. Den turners ried hij aan met kalmte en met hei ligen ernst te werken. Een eere-lid werd dankgezegd voor een cadeau aan dc Vor- ecmiging: een prachtigcn ijzeren standaard, waarin thans het vaandel geplaatst was; een kunststuk van smeedwerk, geleverd en vervaardigd door do firma Van Went, Hooigracht, alhier. Na even nog gezinspeeld te hebben op het bal, door do dames met ongeduld verbeid voorzeker on dat na de uitvoering volgen zou, maakte do voorzitter bekend, dat op 15 Februari a. s., in het gymnastieklokaal, waar „Hercules" zich oefent, do nummers van dezen avond zouden herhaald worden on dat elk mannelijk belangstellende die uit voering als dan mag bijwonen. En toon volgde ^on gansche reeks van oefeningen, allo zoovele goede getuigenissen van onvermoeide oefening en bekwame lei ding. Zoowel de werkende leden als het groot aantal adspiramt-loden workten over het algemeen kranig in de vrije oefeningen, aan paard, brug, hoogrek, ringen en in de standen. Hot polsstokspringen (hoog) dwong in hoogo mate do bewondering af on het touwtrekken gaf amusante oogonblikken. De uitnemend geslaagde uitvoering werd besloten met een bal onder leiding van den hoer C. Henner. Het feit, dat mej. H. Sluyters gedu rende 30 jaren als suppooste in hot R.-K. Wees- en Oudoliedenhuis is werkzaam ge weest, ging niet onopgemerkt voorbij. Dat 30-jarig feest werd gisteren in het gesticht aan de St.-Jacobsgracht gevierd. Des na middags om 2 uren hielden heeren regen ten een buitengewone vergadering, waarin de jubilarcsso door den voorzitter, den heer J. J. van Heeswijk, op hartelijke wijze werd toegesproken, bij welke gelegenheid haar tovena een gesloten enveloppe werd over handigd, waarover zij naar eigen keuze kan beschikken. Om vier uren hadden de suppoosten onderling een dinortjo, waarbij het heel aardig toeging, en om zeven uren had er in een der zalen een gezellige bijeen komst plaats van alle verpleegden, zoowel van mannen en vrouwen als kinderen. Ook dc regenten waren daarbij met hun echtge- nooten, Verschillende voordrachten werden er door de weezen gehouden cn feest- en an dere liederen gezongen. Een en ander ver schafte zeer veel genoegen, dat nog ver hoogd werd door het onthaal op limonades en taartjes. Den geheelen avond heerschte er een opgewekte, prettige stemming. B\] de heden gehouden verkooplog van cokes in partijen van 10 en 5 H.L., waren de prezen f 4.40 en f 2.20. Na een hem plotseling overvallen on gesteldheid is te 's-Gravenhage overleden de heor A. M. van Wijck, lid van de Twee- do Kamer der Statcn-Gcneraal en oud-lid van de Eerste Kamer. De nu overledene had in do Tweede Ka mer zitting voor het hoofdkiesdistrict Eist, dat hem in het jaar 1901 naar 's Lands Raadszaal afvaardigde, toen generaal Ber- gansius, benoemd tot Minister van Oorlog en die wel gekozen was voor dat district maar nog geen zitting had genomen, den zetel niet aanvaardde. De heer Van Wijck had toen zitting in de Eerste Kamer, als hoedanig hij in 1899 gekozen werd door de Provinciale Staten van Gelderland, van' welk lichaam hij lid was. De heer Van Wijck, die steeds met ijver werkzaam was voor de belangen van land bouw cn industrie, heeft ook deel uitge maakt van do Staatscommissie betreffende de arbeidsonquête. Do katholieke Staatspartij verliest in hem een hoog gewaardeerd vertegenwoordi ger in het Pari .ment. De nu ontslapene woonde vroeger te Ren- kum, maar had, nu ongeveer een jaar ge ledon, zijn woonplaats in de Residentie ge vestigd. Hij bereikte den leeftijd van 58 jaar. De heer J. M. van Tiel, directeur van het „Hótel Central" te 's-Gravenhage heeft rijn herbenoeming als secretaris van den Nederlandschon Hotel houdersbond niet aanvaard. Hij blijft echter gewoon bestuurs lid, doch zonder eenige functie. Ds. S. O. Los, predikant bij de Gcref. Kerk te Hilversum, die begin October van het vorige jaar met president Kruger naar Menton vertrok, om daar dienst te doen als huisprediker, zal Zondag 6 Maart we der voor zijn Gemeente te Hilversum op treden. Da A. H. Gescllo Meerburg, eme ritus predikant van Watergraafsmeer, die gedurende de afwezigheid van ds. Los den dienst waarnam, zal mot de terugkomst van ds. Los naar Monton vertrokken, om daar als huispredikor bij president Kruger op te treden. (W. v. N.) Naar „Het Volk" verneemt, is de heer Van Kol, lid der Tweede Kamer, ge nezen ia zijn woonplaats te Prinsenhage te ruggekeerd. Do heer Hol is sinds eenige dagen on gesteld. Gelukkig niet aan do kwaal, waar aan hij ilangs geleden heeft; maar aan een aanval - an influenza^ waarvan hom een spoedig herstel zij tocgewenscht. (JV. v. M.) Do Gemeenteraad van Rotterdam Ja tegen Donderdag weder bijeengeroepen, in hoofdzaak tor behandeling van het voor stel, aangaando do 3$pCt. leening, groot 4 millioen. Te Amsterdam is overleden do heer F. W. Westerouon van Meetoren, voorzitter van do Afdeeling Amsterdam van do Maat schappij van Nijverheid. Sedert eenige dagen deed, gc-lijk men weet, het bericht in do pors do ronde, dat te Rotterdam een nieuw Katholiek dagblad zou worden opgericht naast „De Maasbode." Thans deelt „Do Maasbode mede, dat het voornemen is met 1 April dagelijks een tweede blad aan do courant toe te voegen, dat bestemd zal zijn voor het volk. In den geest dus van do Amsterdam- sche „Morgenpo8t", die samengesteld is uit het zetsel van „De Tijd," Hieruit zou men concludeeren, zegt „De Tel." dat „De Maasbode" door de- zo uitgave het nieuw op to richten Katho liek volskdagblad den pas tracht af te snijden. Te Groningen is een godenkteokon met medaillon onthuld op het graf van den heer Jan Suringa, hoofd dor school. Zijn nage dachtenis werd gehuldigd door de heeren P. Boorma namens het „Weduwen- on Wcc- zenfonda van onderwijzers in do provincie Groningen", L. Hillobrands te Garmer- woldo, namens hot hoofdbestuur van hot „Nederlamdsch Onderwijzers-Genootschap", en Loot, voorzitter van do „Vereoniging van Volksvermaken" te Groningen. Voor al deze vereenigingen heeft Suringa zoo veel gedaan, dat de hulde welverdiend was. Er heeft zich te Amsterdam, een com missie govormd, bestaande uit mej. Cateau E8ser, Dan. de Lange en Willem Hutscben- ruyter, welke zich ten doel stelt, eon nieuwo Nedorlandscbe opera te stichten op gezonden flnancieelen en artistieker grondslag. Er zal ln deze week een vergadering van belangstellenden worden gehouden. ZU, die tot deze vergadering wonschen te worden uitgenoodigd, kunnen hun vronsch daartoe kenbaar maken vóór 11 Febr. a. s. bjj do „Commissie tot instandhouding van een Opera in Nederland," adres „Do Nieuwe Muziekhandel," Leidschestraat no. 46. Het stoomschip „Besoeki," van Rotter dam naar Batavia, j's 6 Febr. Sagres gepas seerd; de „Goentoer" van Batavia naar Rot terdam, Js 6 Febr. Gibraltar gepasseerd; en „Koning Willem II," van Amsterdam naar Batavia, is 6 Febr. Gibraltar gepasseerd; de „Lawoo" vertrok 6 Febr. van Rotterdam naar Batavia; do „Statendam" vertrok 6 Fobr. van Rotterdam naar Nieuw York met 156 1ste en 513 8de kl. passagiers; de „Bundesrath" (thuisreis) arriveerde Jan. te Zanzibar; de „Calchas," van Singapore naar Amsterdam, passeerde 6 Febr. Suez; de „Oranje" van Amsterdam naar Batavia passeerde 6 Fetyr. Perim. ULiLIegom. De tooneelvereoniging „Voor waarts" zal a. e. Woensdag in cafó „Flo ra" de laatste uitvoering geven in dit sei zoen. Als dan zal worden opgevoerd: „Met den handschoen getrouwd en door moeder geholpen." Verder zal do avond aangevuld worden door voordrachten, duetten en een komischon ro dgang. Door de politie alhier werd de vorige week eetn inwoner van Amsterdam geverba liseerd, die met een gesloten bus, naar hij voorgaf ten behoeve van een te Amsterdam gevestigde instelling van liefdadigheid, langs de huizon alhier liep te collecteeren, waartoe geen vergunning was verleend door den Burgemeester dezer gemeente. Bij een voorkomende gelegenheid is het alzoo, alvorens men zijn gave offert, niet over bodig, ja zelfs gewenscht, om zich te over tuigen of degeen, die collecteert, daartoe wel gerechtigd is, door te vragen naar de vergunning van Ren burgemeester. Vanwege 'do bloemist-werklieden-veree- niging „Flora" zal op Donderdag 11 dezer des avonds te 7 uren, in het lokaal ,,On» Huis" aan do Van den Endelaan 2, uitslui tend voor bloemistwerklieden oen openbare vorgndering worden gehoudon, waarbij de heer M do Braai, lid van den gemeente raad te Haarlem, als spreker zal optreden met het onderworp: „Do huidige stand d:r Vakbeweging". Tot bijwoning dezer vergadering worden heeren bloemistpatroons uitgenoodigd. Hazerswoude. De heor P. H. Lamberts Jr., van Amsterdam, zal a. s. Dinsdag, 9 Februari dos avonds te halfacht, optreden ln do boven zaal van moj, de wed. 0. van Egmond, te Koudekerk, vanwege het Nutsdepartemont „Hazerswoudo Koudekerk." Een geheel nieuw programma heeft de gevierde sprokor voor dien avond in gereedheid gebraoht en een genotvol samenzijn kan dus worden tegemoet gezien. De toegang ie vrij. Op uituoodlging van de Christelijke jon- gGlingsveroeniging „Eoro zl) God" hoopt a. e. Woonsdagavond te halfzeven ln „Salvatorl" op te treden ds. Do Bio, pred. bl) do Ned.Herv. Gem. te De Kethel, mot oen lezing over „De Zondagviering ln vroeger tyd met name ln ons vaderland." Do vereoniging „Nut en Genoegen" zal a. 8. Dondordag, 11 Febr., baar tweede uit voering geven ln cafó „Broers" Het pro gramma bovat: „Do rechte Jozef," voordracht voor éón persoon; „Intijds ontdekt," blijspel; „Onze hedendaag8cbo dienstboden," komisch duo; „Op hot bal masqué," voor heor en dame; „Hot huishouden van don kruidenier," als voren; „Daar Is mynheer 1" kluchtspel en „Een lid van 't Vaandelpeloton" door óón hoor. Zegwiiard-Zootormeor. De Harmonie- vereoniging „Kunst en Vriendschap" heeft in „Do jonge Prins" een uitvoering gege- von, die goed geslaagd mag heeton. Dc mu zieknummers ,dio keurig werden uitgevoerd cm waaruit heel goed te bespeuren viel, dat de leiding der oefeningen ander den direc teur, den heer A. Biolcn, thans in goede hamdon is, werden afgewisseld door cmkelo voordrachten, dio beter voldeden dan dio van de vorige uitvoering, terwijl na do pau ze een kluchtspel in óón bedrijf werd opgo- voord „Jocrisse do Vondeling", waaruit bleek, dat zeer goede krachten hierbij mee werkten cn hot niet noodig is, dat do Vereo niging krachten van buiten de gemeente laat optreden. Laat do Vereoniging op den ingeslagen weg voortgaan cn wanneer ze ons dan den aanstaanden zomer op een mooien q-vond nog eens wil vergasten op een concert bui- tem, dam willen wo het haar dezen keer ver geven, dat ze de programma's veel te laat doetl bezorgen, en kan zo rekenen op con dankbaar gestemd publiek, dab muziek, zoo als ze op dozo uitvoering gegeven word, op prijs stelt. Zegwaard. Door P. van Bohcmcm, bier- huiahouder alhier, is thans weder vergun ning gevraagd tot don verkoop van sterken dramk in hot klein in het tot koffiekamer diemendo gedeelte van zijn huis, dorpsstraat No. 25. Daar het maximum aantal vergun- ningon ook nu nog in deze gemeente is be reikt, zal ook thans een afwijzende beschik king op zijn verzoek moeten volgen. Door A. G. Radomaker, smid alhior, is aan Burg. en Weth. vergunning gevraagd tot oprichting van een smederij op het zuid oostelijk gedeelte van hot porocel dijkgrond, gelegen langs don Sohinkolweg bij het ge hucht „Den Hoorn". Bezwaren tegon do op richting kunnen op Vrijdag 19 dezer, des namiddags te 6 uren tem Raadhuize alhier worden ingebracht. Warmond. Vergadering van den Ge meenteraad van Warmond op Dinsdag Februari, 'des voormiddags tc 10 uren. De agenda luidt: lo. Notulen. 2o. Rap port, uitgebracht door B. en Ws. over een opdracht, hen verstrekt door den Raad. 3oi. Benoeming van een hooikeurdcr. 4o. Be noeming van commission voor 1901. (a. stembureau Raads-, Staten-, 2de Kameiv verkiczingcn. b. stembureau Kamer van Arbeid, c. inzake reclames Hoofd. Omslag, d. inzake begrootijug 1905 en rekening 1903.) 5o, Ingekomen stukken. Goedge keurd: verordening leges en verrichtingen A. v.d. B. S.wijziging begrooting 1903 en 1904; verandering jaarmarkt; leeftijd kin deren voor toelating en verlaten O, L. 8. f verslag 1903 der commissie tot wering van schoolverzuimterugontvangen strafveror dening op de hondenverzoek v.d. Zon om ontheffing van huur op i Mei 1901. Go. Verzoek aan Ged. Staten om vrijstelling van het geven van onderwijs der vrije- en orde-oefeningen. 7o. Wijziging verorde ning horhalingsonderwijs. 8o. Voorstel om den Rijksveldwachter Bruinsma aan to wij zen om zoo noodig g-m* politiedienst te verrichten. 9o, Rekening 1903 van liet N.-H. Armbestuur. lOo. Missive G. 8, 12/19 Jan. 1901. llo. Reclame hoofd, om slag. Lelden. Gereform. kerk. (Nieuwe RtfnA Op Donderdag 11 Februari, des avonds to 8 uren. hoopt voor deze gemeente op to treden ds. H. A. MlndermaD, van Rotterdam.'

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1