IN*. 13448 'A#. 1903. feze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Op Nieuwjaarsdag MUWIAA3SWE3SC11EN Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Oe testamentaire beschikking Donderdag 24 December, LEIDSCH DAGBLAD PR1J8 DEZER COURANT I Voor Lelden per week 0 Gents per 8 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn 1.30, Franoo per post t B 1.66. PIUJS DER ADVERTENT IKK 1 Van 18 regels ƒ1.06. Iedere regel meer f 0.17- Grooter© letters naar plaatsruimte. - Kleine advortentiën van 80 woorden 40 Oents oontant i elk tiental woorden meer 10 Oenta.- Voor bet iacasseeren wordt 0.06 berekend. ▼erschynt het Ltidsch Dagblad des morgeus ie acht aren. Met de laatste berichten en telegrammen Worden in dit blad ook opgenomen de ld 25 Ceuts per advortentie. Buiten Leiden wonenden kunnon postwissel eenden en de advertentie op het etrookje Schrijven. i Tot Maandagavond 28 Itecember jaaugcbodeu, worden deze berekend ad 25 Ceuts; na dien iy d ud ;50 Cents» Burgemeester en Wethouders der Gemeente 'Leiden brengen by deze ter algemeone kennis, idat hot Bureau van den Burgerlijken Stand jop Vrydag 25 December a. s. (lsten Kerstdag) ,sal gesloten zyn en op Zaterdag 26 December '.d.a.v. (2den Kerstdag) zal geopend zijn van i'e morgens 9 tot 's middags 12 uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 24 December 1903. JACHT. Do Commissaris der Koningin in do pro vincie Zuid-Holland, i Gezien het besluit van do Gedeputeerde Staten dier Provincie van den lsten De cember 1903, No. 109; Gelet op art. 11 der wet van den 13den 'Juni 1857 (Staatsblad No. 87); j Brengt ter kennis van belanghebbenden, ,'dat bij bovengenoemd besluit van de Ge deputeerde Staten de jacht op klein wild, met uitzondering van die op houtsnippen, Jin deze Provincie wordt gesloten op Don derdag don 31sten December 1905 met zons ondergang, blijvende hot schieten van hout snippen en het in art. 15, sub litt. g dier wet bedoeld jachtbedrijf, van het vangen 'van houtsnippen met laat-, war- of val- lflouwen, toegelaten tot en met den 29sten Februari 1904. En zal dezo kennisgeving, in plano ge- 'drukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal blad en in de Nederland- Bche Staatscourant worden geplaatst. 1 De Commissaris der Koningin voornoemd, PATIJN. VGravenhago, den 12dcn December 1903. i LEIDEN, 24 December. Men leze hot in hot Tweede Blad van dit nummer voorkomend artikel van den heer Gordon, ontvanger te dezer stede, met aan dacht! Daaruit blykt, dat hier te Lelden 150 per ionen worden overgeslagen, die belasting plichtig zyn! En deze hebben een Inkomen ▼an twee ton te zamen. 't Is de moeite waard 1 Hedenmiddag is de tentoonstelling van Leidsche Kunstnyverheid ln het gebouw der „Leidsche Kunstvereeniging" geopend. Een enkele blik op hot geheel leerde ene reeds, dat het aantal Inzondingen zeer belangiyk is en de Leidsche nijverheid eer aandoet. Wy wekken de leden en niet-leden onder onze burgery krachtig op om deze uit Leidsch oogpunt zoo belangryke tentoonstelling te bezichtigen. De feestdagen, die voor ons liggen, leenen zich zoo by uitstek tot een bezoek als dit. Niemand zal de tentoonstelling onbevre digd verlaten. We wenschen haar een overdruk bezoek toe, voor het bestuur der Vereeniging, die zich kosten noch moeite spaart, om onze burgery wat goeds en schoons aan te bieden, maar ook en vooral terwille van de Inzenders, die werkeiyk verdienen gekend on bewon derd te worden. Voor de tweede maal is men in de go legenheid gesteld de opvoering van „Een dag Khalif" in den Schouwburg alhier bij to wonen en ook den tweeden keer, gister avond, waren zeer velen getuigen van het groote suocee van den heer C. B. Duyster, van de leerlingen zijner Zangschool en van dat van alle medewerkenden, ook in hot orkc6t. Wederom werden tal van teekenen van verrukking gegeven en bovendien word den heer Duyster een alleszins verdiende hul de in den vorm van een grooten krans, wel ke hem onder fanfares cn gejuich werd ver eerd, gebracht. Wij herhalen, dat de opvoering der kin- der-operette ,,Een dag Khalif" velen veel genoegen heeft verschaft en velen ook tot eer heeft verstrekt. Met den 6den Januari 1904 wordt de sergeant-ziekenverpleger W. J, Groenen- berg, onder intrekking zijner detaoheering bij de Kweekschool voor Zeevaart alhier, ge plaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam en mot dienselfden datum bij genoemde inrichting vervangen door den sergeant-ziekenverpleger W. B. van Borku- lo, komende van Hr. Mb. inetructieschip „Admiraal van Wassenaar" to Amsterdam. Voor het examen in Fransche Han delscorrespondentie, afgenomen door de Vereeniging van Handelsbedienden „Mer- eurius" te Rotterdam, is geslaagd de beer J. Hcymans, alhier, leerling van de cur sussen van do Afdeeling Leiden van ,,Mor- curius." Deze cursussen staan onder lei ding van den heer B P. du Croix. De dag, waarop W. H Klooe, onder- meesterknecht bij de firma Brill, herdacht dat hij 25 jaren geleden bij die firma in dienst trad, ging, zooals begrijpelijk is, voor den jubilaris niet onopgemerkt voor bij. Na door zijn patroons allerhartelijkst te zijn toegesproken, werd hem van dezen een bedrag in geld aangeboden. Ook het personeel liet zich niet onbetuigd, maar gaf hem een tafel en een lamp ten geschenke. Beroepen Is by de Ned.-Herv. Gemeonte te Eierland de heer J. N. van DruteD, Cand. 1. d. H. D. te Rynsburg. Voor het examen Fransch m. o. akte B. Is te 's Gravenhage, toegelaten de heer P. F. J. van der Scheer, van Katwyk-Binnen Naar wij vernemen, zal er heel wat afwisseling zijn in de weldadigheidsfeesten, die te 's-Gravenhage gevierd zullen worden ter herdenking van het 25-jarig verblijf in Nederland van Hare Majesteit de Koning in-Moeder. Zoo zullen, gelijk men reeds weet, in het paleis op den Kneuterdijk matinéee en tooneelvoorstellingen gegeven worden. Daar laat Hare Majesteit voor deze gele genheid electrisch licht aanleggen. Tot vie uitvoeringen zal o.a een der freules von Schmidt auf Altenstadt haar medewerking verleencn door dansen a la Loie Fuller, waartoe, naar wij hooren, een zorgvuldige voorstudie r.oodig is, welke thans reeds onder uithecmsche leiding is begonnen. De freule Sirtema van Grovestins zal te haren huize eon thé geven, waar men tegen entrée toegang zal hebben en waar photo- graphieën zullen te verkrijgen zijn, door Hare Majesteit de Koningin zelve vervaar digd Een kazerncfcest zal door de officieren der cavalerie en der artillerie in de cava- leric-kazarne worden aangericht. En zoo zal er nog heel wat meer zijn om het zoo ge makkelijk en aangenaam mogelijk te ma ken, mo'de te werken tot het goede doel, waarvoor op een zoo gelukkigen herden kingsdag steun wordt gevraagd. (N. Cl.) Het bestuur der Rotterdamscho Tram wegmaatschappij heeft na rijp beraad beslo ten, aan de vergadering van aandeelhouders voor te stellen, do voorwaarden der con cessie voor een electrisch© tram, te Rotter dam, zooals die zijn vastgesteld in de ver gadering van den Gemeenteraad van 19 de zer, te aanvaarden. Voor de stichting van een derde weea- huia word door den voorzitter van het plaatselijk oomité, den heer A. J. Kiek, van de Vereeniging van Weesvader», 6e Rotter dam, van de Koningin f 150 on van de Ko ningin-Moeder f 60 ontvangen. De heer H. F. L. do Wit, te Rotter dam, heeft een open brief gericht aan mr. A. van Gijn, secretaris van de commissie voor drankweb-aotie van den Volksbond, naar aanleiding van diens brochure: „Een verbeterd Gothonburgsch stolsel." Na be toogd te hebben, dat mr. Van Gijn de be zwaren tegen de toepassing van dit stelsel ndet weerlegd heeft, komt do heer De Wit op tegen de voorstelling, die door de go- hcele houding van de drankbestrijding bij de indiening van het drankwet-ontwerp moot worden gewekt, alsof do gcheele drankhandel in handen zou zijn van min derwaardige individuen en alsof het drank misbruik door de vergunninghouders zou worden aangemoedigd. Uit Kopenhagen wordt aan de „N. R. O." do oprichting gemeld van een Nedor- langsche Vereeniging. Zaterdagavond 19 de zer zijn meer dan dertig Nederlanders daar- toe in de Deensche hoofdstad bijeengekomen in een met de Nedorlandsch© kleuren ver sierde zaal. Volgens de statuten heeft do Vereeniging niet alleen ten doel tusschcn de in Denemarken gevestigde landgenooten een band to vormen, maar ook om dezen en de Denen nader tot elkaar te brengenin overeenstemming daarmede waren, gelijk de berichtgever meldt, verscheiden geboren Denen en Deensche damee, die zich voor de Hollandschc taal interesseeren of door hu welijk mob Hollanders vermaagschapt zijn, mede ter oprichtingsbijeenkomst aanwezig. De consul-generaal der Nederlanden, de heer Van Haarst, is tot eere-voorzitter ge kozen. De nieuwe Vereeniging zond aller eerst een telegram aan H. M. de Koningin. De Vereeniging van Christelijke onder wijzers en onderwijzeressen in Nederland en do overzeesch© bezittingen, de Vereeniging van hoofden r.-k. «holen in het aartsbis dom Utrecht, do diocesaan-Vereeniging, hoofden en niet-hoofden van r.-k. scholon in het aartsbisdom Utrecht, de Unie van chris telijke onderwijzers en onderwijzeressen (niet-hoofden van scholen) in Nederland, de dioceoaaar-Vereeniging van r.-k, bijzondere onderwijzers (hoofden en niet-hoofden) aan r.-k. scholen in het bisdom Haarlem, de Vereeniging van hoofden aan r.-k. scholon in het bisdom Haarlem; de Vereeniging tot behartiging van de belangen der christelijke scholen voor m. u. 1. o. in Nederland, en de Vereeniging van institnteurs in Nederland hebben een adres gericht aan do Tweede Ka mer, naar aanleiding van de ingediende wetsontwerpen, betreffende de ponsionnco- ring van onderwijzers on hun weezen cn woduwem Adressanten wenschon wijziging dor wetsontwerpen op enkele punten, on vestigen daatoe do aandacht in het bijzonder op het volgendo: a. Ter behartiging van do belangen der onderwijzers aan niet-gesubsidieerde bijzon dere 6cholen, in het belang van den Staat, tor eerbiediging van de rechten der ouders, ten bate der onderwijzers aan gesubsidieer de bijzondere scholen, ter voorkoming van tal van moeilijkheden en onbillijkheden, dio zich bij de toep afwring der wetten zullen voordoen, tor effening van het pad, dat voert naar een afdoende, bevredigende op lossing der schoolquaestie, is liet noodzake lijk, dat do pensioenregeling alle bijzondere onderwijzers omvat. b. Do grondslag dor pensioenberekening en premiebetaling voor de hoofden on on derwijzers aan de bijzondere scholen dient te zijn de werkelijk genoten jaarwedde, des noods tot eon. zeker maximum, of, waar de- zo wedde niet bepaald kan worden, eon door de wet vast te stellen minimum. Geen der onderwijzers, die boven het wet telijk vereischte getal werkzaam zijn, behoo ren van do pensioenregeling to worden uit gesloten. c. Het ia wenschelijk, dat, bij do bereke ning van het pensioen in aanmerking ko men de diensten, onder deze cn vorige wetten als onderwijzer aan een lagere school bewezen. d. Onderwijzers aan bijzondero kweeksoho- len bohooren op donzelfden voet gepension- neerd to warden nis die aan rijks- en ge meentelijke kweekscholen. Bij het adres ia een uitvoerige toelichting gevoegd. Ingevolge een In de laatstgehouden vergadering van don Gemeenteraad te Delft genomen besluit heeft dit lichaam zich met een adres tot H. M. de Koningin gewend in zake den voorgenomen aanleg oener l(Jn van de Westlandsche Stoomtrara-Maatschappy door Delft. Do Maatschappij wenscht het eindpunt op don Spoorsingel, terwyi Delft met het oog op het mogeiyk gevaar, dit wenscht op den Paral lelweg, achter het station van de H. IJ.-S.-M. Gedeputeerde Staten hebben op dergoiyk verzoek afwyzend beschikt, waarom nu aan H. M. de Koningin verzocht wordt inzage van de gewisselde stukken te nemen, opdat de blliykheid van Delft's verzoek moge biykea en in dien geest te willen beslissen. Woened8g 28 December bad te Utrecht in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen eon byeenkomst plaats van personen, dio adhaesie hadden betuigd aan het plan van de heeren Haentjes en Middelburg, ter oprichting van een goedkoop Volk6sanatorium. Hot plan zou zyn voorloopig eon zoo eenvoudig mogo- ïyk gebouw op te richten tor verploging van 60 onvermogende longiyders, waarvoor een som van dertig duizend gulden voldoende zal zyn. De aanwozigen (waren volkomon overtuigd dat het tot do stichting van zulk een Sana torium moost komen. De aanvankeiyk toege zegde geldon, waaronder een bydrago van ƒ1000 van Mr. 0. V. staande de vorgadering ingekomen, en de medegedeelde instemming uit vole doelen van hot land, gaven viymoo* digheid om dezo zaak oau te vatton. Do wy2e om het werk te beginnen werd uitvoerig besproken en mon kwam tot hot besluit, een voorloopigo Hoofdcommissie te benoemen en daarnevens te trachten om sub commissies te vormen In allo plaatsen van het land, die op nader te regelen wyzo aan hot werk zouden gaan. Op de vergadering was een volledig uitgo- werkt plan van een sanatorium aanwezig, door een architect uit instemming met het plan daartoo belangeloos opgemaakt. Men hoopt op een volgende vergadoring tot definitieve stichting te kunnen overgaan., Het 8 oomschip „Augsburg" vei trok 22^; Dec. van Padang naar Amsterdam; de .Her zog" (thuisreis) vertrok 22 Dec. van Kaapstad, de „Lawoe" van Java naar Rotterdam, pas seerde 23 Dec. Point de Golle; de Voorburg" arriveerde 28 Deo. van Savannah to Rotteidam,1 de „Koningin Wilhelmina" van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 23 Deo. te Sabang; do „Timor," van Batavia naar Amsterdam, vertrok 23 Doo. van Padang. Bodegraven. Hot bestuur dor Schiet- vorccniging „Willem Teil", alhier, had do zer dagen hot genoegen gratis in bruiklcon ten behoeve dor Vereeniging te ontvangen 3 Rijksgoworon, model 95 mot toevoeging van 5000 Massa-patronen en 2 Beaumont-go- woren, modol 71. De schietoefeningen daar mede zullen in de eerste weck van Januari een aanvang nemen, voorloopig nog in hot 1 gymnastieklokaal, doch „Willem Teil" 1 hoopt over eenigen tijd een schietbaan in do open lucht te verkrijgen. De secretarie der gemeente alhier, zal op den tweeden Kerstdag geopend zijn des morgens van 11 tot 12 uren voor do aan giften van den Burgerlijken Stand. Het jaarfeest, dat do leerlingen van do Nutsbcwaarschool, alhier, gewoonlijk iif het begin van November, op den stichtinga- dag der School vieren, is dit jaar op 23 December gevierd. Om halfticn 'des morgens trokken do kleintjes netjes uitgedost naar de zaal van het hotel Van Haaf ton, waar het feest ge geven werd. Het Bestuur der school had de leden van het Nut en de ouders van do schoolgaande kinderen uitgenoodigd dit feest bij te wonen. Velen hadden aan dezo uitnoodiging gevolg gegeven en zagen mot groot genoegen naar de pret, dio do klou- ter8 maakten on naar do aardige spelletjes, die zij uitvoerden onder leiding van do bo- waarschoolhoudere8 en haar helpsters. Aan i) Hy deed een paar schreden vooruit en nam hot rolletje aan. Dan sloop hy, zonder haar te groeten, naar do deur. Maar met den deur knop in zyn hand, draalde hy zich nog eens om. i „Hem bobt go net zoo weinig Hef, niet waar?" vroeg hy scherp als een mes. „Laat my alleen I" zei zy koel, zonder hem toet een blik te verwaardigen. Hy knikte. „Hom ook niet, dat is ten ininsto oen troost I" Dat zeggende, ging hy ;de kamer uit. Zy bleef onbeweogiyk staan, totdat ze zyn .-schreden niet meer hoorde. Dan schudde zy zich, alsof zo een onrein dier van zich af schudde. De grond onder haar voeten was niet vast meer, zU waggelde. Hot mooie beeld der toekomst, dat ze zich een paar uur geleden voor den goost had gehaald, het fiere geluk eenor gravin Drosendorf begon te verbleekon en word hoe langer hoe flauwer, naarmate zy meer moeite deed om het zich weer voor den geest te halen. Plotseling wierp z(J haar hoofd met eon gebaar van ergernis in haar nek. „Ik heb nu eenmaal geen aanleg om sentimenteel te zyn," mom pelde zy, „en het geluk naar vrye keus schynt my niet beschoren te wezen, dat staat in de sterren geschreven." Dan bracht ze voor den hoogen spiegel haar haar en haar gedachten in orde. Was ze au 'fond ook opgeschrikt uit de zoete droomen, {Waaraan 24 zich vandaag met zooveel welge- ulUfiyk was «4J weer volmaakt kalm. Als ze een doel voor oogen had, dan wist zy dadeiyk welken weg zy moest inslaan om dat doel te bereiken. Van daag nog zou haar misschien de gelegenheid aangeboden worden om andere banden aan te knoopen; men behoefde slechts zyn voel horens een beetje uit te steken zonder zich echter op welke manier ook te binden. Het was niet onmogeiyk, dat Erwin ondanks dien meneer Minglmis by zyn besluit bleef en in dat geval moesten do nieuwe banden zoo snel en zoo onopvallend mogelUk losgemaakt kunnon worden. De hand, die Erwin haar aanbood, was haar meer waard, nog afgezien van het feit, dat haar daarmee een vlekke- looze naam word aangeboden. „Ik vind hem heusch heel geschikt, dien goeien jongen," zei zy oponhartig. Dan zuchtte zy zoo diep als ze maar kon. Het was een on zalige schikking van hot noodlot, dat ze nu gedwongen was alle weemoedige gedachten te verjagen. Over dorgeiyko dingen mocht men niet donken, als men bezig was zich een be staan te verzekeren. Zy belde haar kamenier om zich te laten aankleeden. Zy mocht er niet langor mee wachten, ze moest vandaag weor verblindend mooi zyn. Wie weet wat er van afhing! Even daarna hield het rytuig van den graaf voor de villa stil. Maar Erwin, die anders altyd zyn aangebedene naar den schouwburg bracht, zat er ditmaal niet Sn. De knecht bracht haar uit zyn naam eon briefje en een bouquet. Erwin schreef, dat hy tot zyn spyt vandaag niet van haar gezelschap zou kunnen genieten, omdat er een oude vriend was komen opda gen, dien hy niet in den steek kon laton. Het speet hem des te meer, omdat hy haar zoo graag mU ét eerste siemplarea der veel be. sproken pltUorozen, die zyn tuinman gekweekt had, had willen brengen. Ella uitte een kreet van bewondering, toen zo het vloeipapier er afdeed en den heoriyken geur dier bloomen opsnoof. Het waren twee buitengewoon groote, volle rozen, die zoo don ker waren, dat ze by don eersten aanblik byna zwart leken. Als men ze echter goed bekeek, dan bleken ze violetkleurig te zyn; van een violet, dat op sommige plaatsen in blauw over ging. Ja, de tuinman kon werkeiyk trotsch zyn op dat meesterstuk van bloemenkweokory I En zy waren naar haar genoemd, die bewon derenswaardige kasplanten. Hoe noemde by ze ook weer? „tiosa centifolia EUaZU zou ze in de laatste akte aandoen. Maar hy zou er haar niet mee zien; hy kwam vandaag niet. Moest dat met het bygeloof allo tooneel- epolers eigen niet eon aanwyring zUn? Die gedachte maakte een diepen Indruk op baar en hot scheen haar byna geraden om de bloemen thuis te laten en ze niet aan het licht dor coulissen bloot te stellen. Hy was tocb workeiyk eon goeie, aardige jongen l" „Juffrouw, hot is hoogtydl" zei Lina waar schuwend. Weg mot die kinderachtige gedachten 1 Weg met die weeke stemming! Het noodlot wil hotl III. Slechts een zoo interessante gast als de heer von Hölleritz had er graaf Drosendorf toe kun non brengen zUn aangebedene voor vandaag in den steek te laten. Toen Guandaccar von Hölleritz als eer3to lui tenant met Erwin in hetzelfde regiment diende, waren *U goede vrienden, d. i. t. z. Hölleritz voelde een soort van vaderiyke genegenheid den jongen graaf. Den eeytnlieajerigea Erwin was do eer to beurt gevallen zyn secon dant te zUn in het duel, dat zoo'n groote veran dering in het bestaan van don luitenant zou teweegbrengen. Hölleritz had zyn tegenparty doodgeschoten. Niemand van zyn konnissen zou hem dienaangaande oen verwyt gemaakt heb ben het duel was er naar en de Groot- hortog had hem na drie maanden zyn verdore vestingstraf kwytgescholden. Maar Hölleritz zelf had zich de tragische geschiedenis tydens zyn gevangenschap org aangetrokken. Hy was erg veranderd, toen hy weer in het regiment terugkwam, en kort daarna hoorden zyn kameraden tot hun groote verbazing, dat hy uit den dienst ging. Tovergeofs trachtten zyn meorderen en z[jn kameraden hem te houden. Hy had voor een jonggozet gonoeg geld om iets van de wereld te kunnen zien. En dat deed hy ook. Maar hy wilde 2Un vele gaven niot braak laton liggen. Weldra las men in do voornaamste bladen zeer vlot geschreven reisbrieven van hem. Nu was hy weer in het land en vertelde aan zyn jongeren vriend, dat hy op het punt was van een betrekking aan to nemen als redacteur van een pas opgericht Berlynsch blad. Hy was op weg naar de hoofdstad. „Het spreekt vanzelf, dat ik niet wilde nalaten onderweg myn oude kennissen op te zoeken, vooral ln dit gemoedelyko gat, waar aan voor my zooveel aardigo horinnorlngen verbonden zyn. Eigeniyk had ik er meer tyd voor moeten nemenik moet nu menigen goeden vrlond, die veraf woont, negeoren. U weet, beste graaf, dat ik van de gezelligheid houd en eon onnoemoiyk groot aantal kennissen hob." „Ja, ik ken werkelUk niemand, die zoo geliefd was als u," zei Erwin. „Wie het hart op de rechte plaats had, moest wel vriendschap J&et sluiten, oud en jong." „Ja, dat Is waar, ik ben zelfs mot eon paar grUBbaarden op een famillaren voet. Aan don anderen kant van de grens bob tk nog een ouden vriend opgozocht, Fernau op Mooehoide. U kont hom tocb ook, niot? Hy wa3 op oen zeer intiemen voet mot uw vader, toon zo nog samen in don Landdag zaten." „Ja, dat herinner lk me nog," antwoordde Erwin verstrooid, „ze zochten elkaar dikwyia op, ton minsto voordat Fernau zich voorgoed to Mooslieido vostigdo. Hy komt nog wel eens hier, maar wo gaan niet mot elkaar om; wy groeten elkaar, omdat hy mUn ouden hoer gokend hooft, maar daarmede is het uit." „Do heor von Fornau heeft ook wolnig pun ten van aanraking met u, omdat gU u in bet geheel niet om uw landgoederen bekommert. HU gaat op in zyn workkring. Hy heeft nogon kinderen on dus hooit hy hot niet broed." „Wat gn zeg tl" zei Erwin, wien hot gesprek oen bootje begon te verveion. „Hy heeft geen gemakkeiyk leven, maar by is tevredon en gelukkig, dat ziet men hom dadoiyk aan Een uitstekende huisvador, eon voorbeeldigo ooconoom. Sedert hy weduwnaar is bestuurt zyn zustor het huishouden, ge holpen door zyn oudste dochtor Kuni. Die Kuni is eon flink on heusch heel aar-iig meisje, dat Iemand wol tot hot huweiyk zou kunnon bokoeren, maar ik zou het in zulke bekrompen omstandigheden niet kunnen uit houden, dat weet ge wel." „Hahal Het heeft or den ecbyo van alsof mon u daar had willen houden." „In het gehoel niot," antwoordde Hölleritz snol. „Ik verzoek u mo niot verkeerd to be- grUpon. Maar, ge kent de Fernau's niet, ge zUt nooit by lion geweest." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1