t Dinsdag W November, A0. 1903. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. No. 13416 LEIBSCH BA&BLAB PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden pei reek 9 Oentet pet 8 maanden Bulten Leiden, pet loopei en waai agenten gereetigd iljn Pianoo pel poet 1 1.10. L30. 1.66. PRIJS DER ADVERTENTIES i Van 10 regels f\.05. Iedere regel meer 0.17$. - Qrootere letter» naai plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oente oontant elk tiental woorden me6i 10 Oents.- Voor bet incosseoren wordt/"0.05 berokend. Burgemeester en Wethouders der gemeen te Leiden; Gelet op art 9 der Woningwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ver huurders van in deze gemeente gelegen wo ningen, welke drie of minder ter bewoning bestemde vertrekken bevatten, onverschillig of de woning op zichzelve een gebouw vormt dan wel van een gebouw deel uit maakt, verplicht zijn vóór den 15den Janu ari 1904 bij bet Gemeentebestuur aangifte te doen van: a-. hun naam, hun voornamen en woon plaats b. de ligging, met aanduiding van straat en nummer van bet gebouw; c. het aantal vertrekken der voning; d. het aantal der bewoners met vermel ding van naam en beroep. Voorts zijn verhuurders verplicht nieu we aangiften te doen binnen óón maand, nadat de woning door een nieuwen huurder is betrokken. Formulieren voor deze aangifte zijn kos teloos verkrijgbaar ter Gemeente-Secreta rie, afd. Burgerlijke Stand, alwaar des- verlangd nadere inlichtingen kunnen wor den verkregen. Voorts vestigen zij de aandacht van be langhebbenden op art. 3 der verordening van den 22sten October 1903, houdende voorschriften nopens behoorlijke bewoning van woningen, waarbij is bepaald, dat Be stuurders van weeshuizen of van oudclic- denhuizen, logementhouders en slaapsteê- Eouder8 verplicht zijn schriftelijk aangifte te doen bij Burgemeester en Wethouders van het aantal tot bun inriching behoo- rende vertrekken, in welke zij slaapplaat sen laten gebruiken en van den inhoud van elk dier vertrekken. Deze aangifte moet geschieden binnen drie maanden na dagteekening dezer en binnen eenzelfde tijdsverloop na elke ver andering, die de inhoud dier vertrekken ondergaat. Ook aangaande deze aangifte kunnen ter Gemeente-Secretarie, afd. Burgerlijke Stand, desverlangd nadere inlichtingen worden verkregen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 17 November 1903. Bargemeester en Wethouder» van Lelden; Gezien art. 8, lete alinea, der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door den vergunning is verleend aan C. J. VERHOEVEN, W. ZANDVOORT Jr. firma LEO OUDSHOORN en Co. en A. N. VISSER fit ma H. C. VISSER en Zu. en rechtver krijgenden tot oprichting, respectievelijk van een gasmotor van 1 p.-k. in de Zuivelmrich- tlng aan de Kuiporssteog No. G, kad. Sectie H No. 547, een distilleerderij en likeurstokerij irj het peicoel Rapenburg No. 27 Sectie F No. 1023 en een bewaarplaats van vluchtige producten in den tuin van het perceel Lange Maro No. 40, kad. Sectio H No. 2983. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in het „Leidsch Dagblad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 17 November 1903. Een overtoBBige schakeü. Wanneer wij naar aanleiding van het thans door B. en Ws. van Leiden aanhangig ge maakte voorstel betreffendo de mogelijke oprichting eener electrlsche centrale in deze gemeente, iets willen zeggen, herinneren wy ter opfri8schlng van enkoler geheugen, aller eerst, dat bjj Raadsbesluit van 25 Januari 1900, ingevolge een desbetreffend voorstel van B. en Ws. aan Commissarissen der Sted. Gasfabriek, een som van f 5000 ter beschik king werd gesteld, ter verkrijging van plannen met opgaaf van kosten van Installatie en exploitatie voor de oprichting eener fabriek voor electrlsche stroomlevering in de gemeente. Zooals bekend is, werd bovenbedoeld onder zoek opgedragen aan den directeur der Gas fabriek, den heer N. W. van Doesburgh, en den heer H. Doyer, chef van een Electro- technisch Bureau te Delft, die daarover in Februari 1901 een zeer uitvoerig rapport uitbrachten. Dit rapport, waaruit we 'reeds een- en andermaal iets mededeelden, is een werk van beteekenla en geeft alle biyken eerst na een ernstig onderzoek en nauwgezette overwegingen te zijn samengesteld. Op den voorgrond wordt gesteld, nadat eerst een viertal krachtige argumenten daarvoor zijn bijgebracht, Bdat, indien het wenscheiyk wordt geoordeeld in Leiden electrlsche energie ia meer of mindere mate algemeen verkrijg baar te stellen, dit dan moet geschieden van gemeentewege. Verder wordt op goede gronden aangetoond dat door do electrlsche fabriek met de gas fabriek onder één beheer te brengen, dit tot een aanmerkelijke besparing der exploitatie kosten zal lelden, terwyi hot mede een groot voordeel zal zijn, dat de stoom voor boide fabrieken door denzelfden ketel kan worden geproduceerd. Na vele technische en financieele zakon te hebben besproken, waarby worden genoemd de plaatsen la Leiden, waar reeds electriciteit gebruikt wordt, en te verwachten aansluitin gen, welke cyfers werden verkregen door vergelyking met ruim 40 etedon in het buiten land van ongeveer gelyko grootte als Leidon, kom»n de rapporteurs tot de behandeling van het eigoniyke vraagstuk voor onze gemeente, waarby zy achtereenvolgens onderstaande vragen beantwoorden: I. Voor welke doeleinden zal stroom be schikbaar gesteld moeten worden? II. Hoeveel behoefte aan stroom mag in de naaste toekomst en voor zoover daarop eon antwoord te geven is, in de verdere toekomst verwacht worden? III Welke systemen van stroomlevorlng komen voor de gemeento Lelden in aan merking? IV. Wat is de goschlkte plaats voor het Centraal Station? V. Met wolko byzonderheden most by den bouw van een Centrale in Lelden gerekend worden VI. Wat zyn de vermoodeiyke oprichtings- on exploitatiekosten voor de tweo systemen, die in aanmerking komen? VIT. Welk systeem verdient, alles in aan merking genomen, voor Lelden de voorkeur? Na deze vragen uitvoerig en met de zaak kennis, waarover dit tweetal te beschikken had, te hebben beantwoord, is de slotsom hunner beschouwingen, dat zy het voor de gemeonte Leiden gerechtvaardigd achten de oprichting van een Centraalstation voor elec- trischo stroomlevering, terwyi zy eindigen met do woorden door B. en Ws. in No. 830 dor .Ingekomen Stukken" (zio ons vorig nommer) aangehaald, waarin zy als hun overtuiging uitspreken, dat zonder uitstel tot den bouw eener oleotriciteltsfabriek voor draaistroom besloten moet worden, waardoor de eerste stap zal worden gezet op oen wog, die aan- vankeiyk voor de gemeente van weinig voor- of nadeel zal zyn, maar die zal leiden tot dezelfde goede resultaten op electrisch gebied, als waarvan de gasfabriek in leiden op haar gebied reeds gerulmen tyd biyk heeft gegeven. Met deze conclusie als eindresultaat van een zakeiyk en grondig rapport voor zich, hadden B. en Ws. reed» dadolUk met een voorBtel tot oprichting kunnen komen. Het bevreemdde dan ook menigeen, dat zy het niet deden. Wy zyn nu te weten gekomen waarom zy het tot dusverre niet höbben ge daan. In de eerste plaats werden zy er van teruggehouden door do eoDigszlna weifolende houding der Commissie van do Gasfabriek, Wanneer B. en Ws. zelf van het goed recht der zaak overtuigd waren, had dit hun echter niet behoeven te weerhouden tot het doen van een voorstel. Voor een grooter deel is hun stilzwygen dan ook het gevolg geweest der uitvoering van twee groote werkenhet Open baar Slachlhula en het Sanatorium „Rhyn- gee6l". Dit kunnen wy boel goed begrypen en biliyken tevens. Nu deze werken echter voltooid zyn, achten B. on Ws. den tyd aangebrokon om met eenvoorstel te komen tot oprichting van een electrlsche centrale? O, noen, zoover zyn we nog niot. Zy achten nu den tUd gekomen do oprich ting ter sprake te brengen. De verbiydende mededeeling van de Commissie der Gasfabriek, dat de oprichtingskosten ruim f 100,000 minder zullen bedragen dan in den tyd, waarin het genoemde rapport verscheen, dank zy de slapte van werk aan de electro-technische fabrieken, zoodat wy nu voor ongeveer 4 ton zullen klaar komen, zal daartoo ook hebben medegewerkt. Daarby komt dat te Haarlem en Groningen reeds electrische fabrieken in werking zyn gekomen, on men zyn nut kon doen met de daar gegeven voorbeelden. Ten overvloede heeft de directeur onzer Gasfabriek ook nog een samenspreklng met den hoor Doyer ge houden, ten einde gezamenlyk to overleggen in hoeverre hun rapport van 1901 wyzigiDg zou moeten ondergaan. Het resultaat dezer samenspreklng hebben zy nedergelegd in een nader rapport, dat thans don leden van den Raad ia thulsgezonden. Eindeiyk is door een Commissie uit don Raad te Arnhem, inzonder heid in de gemeenten Haarlem en Groningen, een onderzoek Ingesteld, zoodat al de gegevens, die men omtrent dete zaak kon verlangen ruimschoots aanwezig zfytu B. en Ws. hadden daarom niet meer de quaestie ter sprake behoeven te brongen; zy hadden kunnen komen met een voorstel. Zy hebben dit niet gedaan, maar willen een commissie ad hoo van vyf leden benoemen. Wy zouden willen vragen: wat moet deze commissie, na al het onderzoek, dat vooraf is gegaan, een onderzoek, dat nlst alleen f 5000 heeft gekost, maar dat tevens zoo zakeiyk en deskundig was, dat wy er nooit Iets anders dao hoogen lof vaa hoorden, nog doen? Zy moet een onderzoek instellen omtrent de levensvatbaarheid en de financieele uitvoer baarheid, zeggon B. en Ws. Maar de conclusie dan van do hoeren Yan Doesburgh en Doyer in hetzelfde stuk cursief afgodruktl Vertrouwen B. en Ws. die niet, en zullen zo wel vei trouwen stellen in hetgeen na eoDigen tyd de vyf mannen uit don Raad zullen rapporteeren, die stellig niet zoo deskundig goacht kunnen worden te zyn en althans lang nlot zoovele gegevens sullen kuunon verzamelen? Laat het ons oeriyk zoggen: wy oordeelon in dit stadium een speciale commissie een OYertolligen schakel in de keten, die zal leiden tot uitvoering dezer zaak. Wy hebben in onzen gemeenteraad nog nooit veel van speciale commissies gehoord. Thans echter lovon w.U ook op het gebied van de landsregeering in een tyd, dat mon spoedig klaar is met het benoemen eener commissie. Misschien is dat verlangen ook In ons College van B. en Ws. gevaren. Er zal wel eens een tyd komen, waarin voor een zaak oen speciale commissie noodig is. Dan zijn we er niet tegeo. Doch in de zaak betreffende do oprichting eener Eloctrl- scbe Centrale achten wy ze niet meer noodig De quaestie is ryp voor het nomon van een besluit. Leiden, 17 November*. Krachtens Raadsbesluit van 20 Novem ber 1902 werd aan de weduwe A. J. Kors, ge boren A. Dee, last gegeven het gedeelte Hee renlaan, kadastraal bekend onder Sectie K. no. 227, van een riool en van kolken te voor zien en met klinkers te plaveien, een cn an der op zoodanige wijze en binnen zoodon i- gen termijn, als door B. en Ws. nader werd aangegeven. Toen do weduwo Kors, ook na herhaalde aanmaning, nalatig bleef aan dozen last te voldoen, werden de stukken in handen ge steld van den ambten aai' van het Openbaai- Ministerie, ten einde <ot haar vervolging over te gaan. Bij vonnis van den kantonrechter van 22 Juni 1903 werd zij daarop veroordeeld wegens overtreding van arbt. 4 en 5 der Lanenverordening van 6 Juli 1899. Voorts werd ingevolge art. 180 der Gemeen tewet, bij dezerzijdsahc missive van 21 April 1.1, aan adressanto medegedeeld, dat het werk voor haar rekening van gemeentewege zou worden uitgevoerd. Die uitvoering heeft thans plaats gehad en een uitgave voreiecht van 845, welke dun door adressante aan de gemeente moest worden gerestitueerd. Herhaalde pogingm, door den gemeente ontvanger aangewend om dit bedrag te in nen, hebben intusso^en niet tot het ge- wenschte resultaat, maar ten slotte tot het thans door de woel Kors ingediende verzoek geleid, hafngjre willen ontheffen van do be taling vam het van haar gevorderd bodrag, op grond, dat zij als zoor bejaarde weduwe met eon zeer bekrompen inkomen met geen mogelijkheid dat bedrag betalen kan, waar bij zij aanbiedt, haar gedeelte in de Heeren laan aan de Gemeente af te staan, subsi diair, voor het geval do gemeenteraad geen aanleiding mooht kunnen vinden, haar ge deelte in de Hcerenlaan over to nemen of haar geheel te ontheffen van de betaling van genoemd bedrag, haar alsdan be willen be lasten met een uiterst laag bedrag, te beta len in door den gemeenteraad vast te stel len termijnen. Heb komt B. on Ws. met de commissie van fabricage voor, dat voor een gedeeltelijke inwilliging van dat verzoek wel iets te zeg gen valt. AJ was ongetwijfeld adresaante, als eigenares van dat gedeolte laan, gehou den om voor haar rekening die laan in be hoorlijken toestand te brengen, took kan niot worden ontkend, dat niet in de eerste plaats adressante, aJa eigenaresse van een aanliggende tuinderij, maar vooral do an dere eigenaars en dc bewoners der laan van de aangebrachte verbetering voordeel trek ken. En toch bestaat er voor adressante geen middel om die vrij aanzienlijke kosten op hen, die daardoor in de eerste plaats wer den gebaat, te verhalen. En al kan nu van algehecle ontheffing natuurlijk geen sprako zijn, en al zal uit den aard der zaak het bedrag, dat de ge meonte dan wel voor haar rekening zal ne men, altijd volkomen willekeurig zijn, zoo komt het B. en Ws. toch voor, dat het niet onbillijk zou zijn indien de gemeente 1/3 gedeelte dier kosten, d.i. 286, voor eigen rekening nam, terwijl dan tevens aan adres sante zou kunnen worden toegestaan, het resteerende gedeolte in 8 3-maandelijksche termijnen van 70 te voldoen. Overigens kan van inwilliging van het in de 2de plaats door adressanto gedaan ver zoek, om den eigendom van het haar toebe- hoorende gedeolte van de Heorenlaan van haar over te nemen, natuurlijk evenmin sprake zijn, zoolang de eigenaren dier laan haar niet in haar geheel verbreed en in orde gebracht hebben. Naar aanleiding van 't verzoek van den adjudant-onderofficier P. van Sloten, om terugbetaling van het schoolgeld Lager On derwijs, geven B. en Wa in overweging aan adressant restitutie van betaald schoolgeld te verlccnen over de maanden-November en December van dit jaar, tot een bedrag van 6, aangezien bij onderzoek gebleken is, dat zijn dochter, leerlinge der Meisjes school 2de klasse, en zijn beide zoons, leer lingon der Jongensschool 2de klasse, wegens vertrek uit de gemeente, den 31stcn October j.l. deze onderwijsinrichtingen hebben ver laten. Aange&ien bij ouderaoek ook gebleken is, dat de leerling W. Baervoldt, wegens vesti ging in de gemeente, eerst sedert 18 Augus tus van dit jaar de Jongensschool 1ste klas se bezoekt, geven B en We. in overweging gunstig te beschikken op het verzoek van mevr. M. A. J. C. Baervoldt, geb. van der Hilst Karrowij, om restitutie van betaald schoolgeld, cn wel over de maand Juli, tot een bedrag van 5. Ook stellen zij voor gunstig to beschik ken op het verzoek van dr J. M Ruys, en aan adressant restitutie van betaald school geld to vorleonen over do maand Oot-obcr van dit jaar, tot een bedrag van 5, voor zijn pupil G. M. van der Cliijs, leerlinge der Meisjesschool lste klasse, die, wegens ves tiging in deze gomeente, eerst sedert 1 No vomber 1.1 het onderwijs aan deze school volgt. Het verzoek vain Gobi's. Palm'om het huisje, genaamd ,,dc Tuvfbel", aan de Paar- densteog van de gemeento te mogen huren, werd door den Voorzitter van do agenda der gemeenteraadszitting van 22 October j.l. afgevoerd, aangezien inmiddels van ver schillende andere zijdon verzoeken van do- zelfde strekking waren ingekomen, waarivj ecm hoogero huursom werd geboden. Nu evenwel Gebrs. Palm zich het eerst voor de huur hadden aangemeld, meenden B en Ws. dat de billijkheid gebood genoemden heeron alsnog in de gelegenheid te stellen een even hoogc hfuuruom te bieden cn, inge val zij daartoe bereid waren, hun bij do ver huring do voorkeur to geven. Deze hebben daarop verklaard van die gelegenheid gaar ne te willen gebruik maken, cn waar van an dere zijde een jaarliiksche huursom van ƒ150 werd geboden, zich boroid verklaard een huurprijs van 155 's jaars to betalen. Te vens kwam het hun wenschclijker voor. dat niot Gebrs. Palm, maar M. Palm als huur der zou optreden. Daartegen kan volgens B. en Ws. geen bezwaar bestaan. Op hot nader door den heer M Palm te kennen gegovcn verzoek om het pcrceoltje voor ƒ2000 in eigendom to mogen bekomen behoort natuurlijk afwijzend te wordon be schikt. De Commissie van Financiën deelt me de, dat zij tegen dc in haar handen gestelde begr«->otingen van liet H. G - of Arme Wees- en Kinderhuis, het R.-C. Wees- of Oude- liedenhuis cn het R.-O. Armbestuur, het dienstjaar 190-1 betreffende, alsmede tegen den ataat van af- en ovorsohrijving op de be- grooling van het collego van vrouwonkraam- moedere, dienst 1902, geen bedenkingen beeft. Zij stelt derhalve voor dio begrootingen en dien staat goed te keuren. Aangezien tegen inwilliging van hot desbetreffend verzoek geen bezwaar bestaat, geven B. en We. in overweging aan de man- nenznngvoreeniging .Liedertafel Arion" tot wederopzeggena toe vergunning te verlee- nen om, voor liet houden van zangrepeti ties, gebruik t© maken van het zanglokaal der Kweekschool voor Onderwijzers en On derwijzeressen, des Dinsdagaavonds van half nog en tot halfelf, tegen betaling van ƒ10 'b jaars per wekelijkeoh uur en van 5 per jaar, als vergoeding voor de kosten van vuur en lichit, cn onder voorwaarde, dat de kosten van schoonhouden en bediening cn van herstel der aan het gobouw of meubi lair eventuccd toegebrachte schade door de geb ruik ster worden vergood en dat alle ter zake van het gebruik gegeven of nog to ge- veff voorschriften door haar zullen worden nagekomen. Ook bestaat geen bezwaar tegen inwilli ging van het verzoek van het bestuur der gymnastiekvoreeniging „Lycurgus" om, tot heb houden van oefeningen, gebruik te mo gen maken van een dor gemeentelijke gym nastieklokalen. B. en Ws. geven mitsdien in overweging tot wederopzoggens toe vergunning te ver- leenen om het gymnastieklokaal aan de Pie terskerkgracht te gebruiken tot het houden van oefeningen op Dinedag- of Donderdag avond van 8 tot 10 uren, togen dezelfde voorwaarden als bovenbedoeld. Aan het verslag van do „Christelijke Wijkverpleging (Levondaal), da-t over meer dan een jaar loopt, want deze oudste Chris telijke Wijkvereeniging to Leiden liet sinds 1900, haar jubeljaar, niets van zich hooren, ontleenen wij de volgende bijzondorheden. Do heer Coolsma, waaraan de Vereoniging veel steun had, verliet Leidon metterwoon J Doch bij dit- verlies bleof het niet. De heer Yan Wijk, die medeoprichter was en 20 ja ren lang als penningmeester optrad, word door den dood der Yereeniging ontnomen. Aam jonge medearbeiders heeft dc Ycroo- niging groote behoefte, thans vooral, nu da Voorzitter (ds. Do Wolff) niet meer over de zelfde krachten kan beschiküon als voor heen. Do godsdienstonderwijzer, Joh. Kok, die meer dan 18 jaren mot ijver, trouw en met zegen werkzaam was, staat hem cchtor steeds tor zijde De ijverige en bekwame zuster Johanna, door hot bestuur der Ncd.-Horv. Diaconee- eeninriohting naar Amsterdam verplaatst, werd vervangen door zuster Jansje, dio reeds vroeger zuster Johanna gedurende den vacantietijd tijdelijk verving. De zangvc reen i ging cn de knapen- en jon gelieden veiveni ging mochten haar 25-jarig bestaan hordenken, en de Jongolmgsvcreeni- ging hoopt het eerlang te doen. De bezook- broedonkring is ontbonden. De heer Cools- ma was do laatste bezoekbroecler. Hoewel ook teleurstelling de Vereoni ging niot gespaard bleef, kan zij toch ook op gozegonde vruchten wijzen en zot zij met blij vertrouwen haar arbeid voort. In het verslag wordt dank betuigd aan zoovel en in en buiten de stad, die do ver eoniging geldelijk steunen, al doet men in dc laatste jaren, vooral na de laatste vor- bouwing vam hot wijkgebouw, de droevige ervaring op, dat do ontvangsten do uitga ven niet dekken. Ton slotte wordt er aan herinnerd, dab op 0 December 1900 H. M. de Koningin-Moedolr do Yereeniging op nieuw vorrasto met con gift van ƒ100. Uit do rekening over 1902 blijkt, dat do ontvangsten hebben bedragen 2591.871/2 en do uitgaven ƒ2858.00 1/2, het nadcolig saldo, groot, ƒ253.79, wna echter binnen conl- gc dagen nadat do cijfers bekend worden, ruimschoots door buitengewone bijdragen gedekt. Hier volRt nog in cyfers eon overzicht van don dlakonessonarbeld Over de jaron. III t: d ifi lil "22 Totaal. Looponde patlonton aan hot WUk- gobouw. 1900 1901 1902 2717 2490 2508 541 473 533 8258 2969 3101 8905 8486 7698 417 454 426 Liters melk. Eloron. Porties verster- kond voedsel. 1902 3197 8117 790 Door den regimonts-commandant zyn aangesteldtot adjudant-onderofilcler by bot 4do b a'jin 4de regiment Infanterie alliiar, de sergeant majoor B. J. Harmans van het 5de bataljon van bet korps; tot adjudaDf-on- derolllcler, toegevoegd aan den kapiteln-kwar- tlermooster van bet regiment, de sergeant- majoor N. de Boer van hot dopot-bataljon van het korps, laatstgonoomde in do plaats van don op zyn verzoek eervol uit don militairen dienst ontslogon adjudant-onderofficier P. J. W. Pranger. —In een gisteravond te 's-Gravenhagc ge houden vergadering van Volksonderwijs 's-Gravonhago I", belegd naar aanleiding van do gevoerde discussion in den Gemeente raad over hot verstrekken van subsidie aan de vorceniging „Kinderklceding", betoog den het Kamerlid Ketelaar cn dc onderwij zer Akkerman, dat, nu de Leerplichtwet t toelaat, de gemeentebesturen verplicht zijn, Tos van armenzorg, subsidie te geven voor het arme schoolkind. Vooral de besturen in 3 groote steden, die, eigenaardig, tot nu toe Diets deden. Bij het korte debat verklaarde 'b anti-re volutionair werkmansraad6lid Van Pijion, dat hij door waarnoming van de treurige maatschappelijke toestanden als lid van do commissie tot wering van schoolverzuim diep overtuigd was, dat het arme achool- kind moet geholpen worden, waartoe hij hoopte, dat liet vooretcl-Van don Toorn o.s. zou leiden. Op de twintigste lyst van do 25ste jaar collecte voor de Scholen niet don Bybol vinden wo vermeld Hazorswoude (dorp), met/ 13.G5. Het totaal van 500 locale comitó'a bedraagt f 77,824,64s, cf ruim drie duizend guldon moer dan ten vo lgen jaro by die comité';?. Nog vyf lijsten wordon gewacht. Y/y ontvingen van don beer J M. Brodéo, uitgever te Rotterdam, don „Martha Kalender," uitgegeven tan voordode van de Mart ba"- stich ting te Alfen aan den RUn, voor eon goed dool dus en daarom alleen reeds aanbevelens waardig. Bovendien ziet bot schild er goed uit; het geeft een voorstelling van Ellözer ln gesprok met Relokka by don waterput. Hot dek van bet blok geeft een wolgeiykond portret van den beer C. Goel, directeur dor Stichting. De Inhoud zal wel als alle jaron voldoen in Cbrlsteiykon kring. Yolgens een inzender in „Do Rotter dammer" bestond de aanbeveling der theolo gisch© faculteit te Utrecht voor het professo- raat, wacrvcor dr. H. Vlsscher word benoemd, u t dr. H. M. van Nes te 's Gravenhage sn dr. P. J. Muller to Scbovoningon.

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1