Extra Cadeau Centraal Apotheek. I Advertentie-Bureau. een Stoommachine, SpecSaal SCoissenadres, Dl. C. HARTIN6. gedecoreerde Kop en Schotel. Apothekersdijk 35. - Telephoon No. 533. Reizigers en Agenten in Koloniale Waren. Kookster. Pare Vaccinogène. Burgerlijke Stand. BLUIJSSEN geeft eiken dag tot Billijke prijzen. Uitsluitend ft contant. Uitzending van Diners Leiden. Mare 84. Woensdag 4 November a. s. KOOYKER'S Centraal Gevestigd 1863. IVJIESTJ'VUrEÏ RIJN 16. FEUILLETON. Hst Huis der Vreese- i Gemengd Nieuws. Het natte jaar! Men meldt nit Zeeland: De toestand van een groot aantal polderwegen, waardoor vier paarden zelfs geen kleine wagenvracht bicten kun nen trekken, herinnert sterk aan het weleer, toen van verharding van wegen nog geen sprake was, toen zelfs de gemeenschapswe- gen tus8Chen dc dorpen onderling niet zel den volslagen onbruikbaar waren. Gelukkig i8, nevens verbetering in de gebrekkige af watering van een aantal polders, in de laatste kwart eeuw daarin verbazende ver betering aangebracht, en het zijn alleen de binnenwegen, die een ware modderpoel vormen. Ook do lager gelegen landen bic den een treurig gezicht, daar ze zoo dras staan, dat van het vervoer van vruchten haast geen sp ake kan zijn, en dat van vruchten, die door het aanhoudende nat zooveel to lijden hebben gehad, dat men slechts een halfwas heeft verkregen, of zoo danig door het nat aangetast, dat de markt- waardo sterk is verlaagd. Bovendien wor den door de werkpaarden bovenmate dien sten gepresteerd. Vrijdagavond waren oenigejon- gens op den Horamelschen weg te Arnhem bezig mot een gevaarlek spelletje, waarby de voorbijgangers on vooral de vrouwelijke kans loopen ln brand te geraken. De jongens hob- ben nl. een voorraad petroleum by zich; tel kens nomen zy daarvan oon slok ln den mond en spuwen dion dan uit, terwjjl een ander er een brandenden luclfor voorhoudt. Er jntstaat dan oen groote vlam. Dit spelletje wordt door de Jongens al eenige avonden herhaald on Is zeer gevaarlijk voor de voor bijgangers. Een er van heeft zijn wenkbrau wen gehool er mooe verschroeid. (A. Ct.) „Do Christelijke Onderwijzer" geeft te lezen „WH vinden er altijd Iets stuitends ln, wanneer we een vrouw zien optreden als examinator van mannen En grievend moet het Z'Jn voor een man, door een vrouw te worden afgewezen." Dit laatste komt buiten de oxamenkamer ook wel voorl Men meldt van Terschelling: Het lyk van hot zoontje van den kapitein van de gestrande bomschuit SCH. 1 Clara Johanna" is by Oosterend gevonden en op de begraafplaats Westterschelling gebracht. In Raalto geeft een aannemer zijn werkliedon ln plaats van een borrel, eiken middag 2 eieren. Vrijdag nacht hoeft een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad te Sowerby Bridge op don Lancashire Yorkshire spoor weg. Eon sneltrein uit Leeds en een snoltrein uit Manchester kwamen in botsing in een tunnel, of volgens een andere lezing ontspoorde eon der treinen in den tunnel na bij den in gang daarvan in botsing geweest te zUn. Er zijn drie lyken govonden, maar men vreest, dat het aantal slachtoffers aanzieniyk is. De toren van St.- Georgio del Greci te Venetiö dreigt om te vallen. De bekende bouwkundige Vederasco ver klaart, dat de toren ruim 1 meter overhelt. Het door de Engelschen als oen reliquie vereerde oorlogsschip van admiraal Nelson is door oen kanonneerboot aangevaren in de haven van Portsmouth en kreeg groote avoiy. De stad Barcelona la gisteravond zonder straatverlichting geweest, wegens hot staken der arbeiders van de gaafabrlek. De militaire overheid trachtte met haar manschap pen de bereiding gaande te houden, maar de werkstakers verydelden dat, door do kranon der lantaarns open te zotten en zoo hot gas te laten ontsnappen. De gouverneur heeft tegen de voreenlging van werklieden bU de gasfabriek een vervol ging ingesteld, en verscheiden stakers in bochtenis laten nemen. Patrouilles trekken de stad door. Sedert een week wordt de milllonnair E. L. Wentz, uit Philadelphia, ver mist. Hy is op geheimzinnige wyze vordwenen op den dag, nadat hy bewoners van zyn uit gestrekte gooderen gedreigd had, hen voor den rechter te zullen brengen, omdat zy ge jaagd en gevischt hadden op zUn bezittingen. Duizend mannen, in troepen van honderd verdeeld en vergezeld door bloedhonden, zookon de Appalachi8che bergen af. Aangezien in dezelfde streek onlangs de heer O. Dexter vermoord ia onder overeenkomstige omatan- dlgbedon, maakt het publiek zich ongerust over de toenemende onveiligheid. Miss Hickman. Het stoffeiyk overschot van mi68 Hickman werd gisteren op het kerkhof van Richmond bygezet. Gister middag heeft men een sensatloneele ontdek king gedaan. Niet ver van de plaats waar het lyk lag ln het park van Richmond heeft men, naar gemeld wordt, een mes gevonden. Hieruit wordt afgeleid, dat de dokterea ls vermoord. Het mes was echter geheel nieuw, niet vorroest en zonder vlekken en werd bovendien op oon plaats gevonden, waar men alles zorgvuldig had nagezocht. Zou dat mes daar niet moed willig zyn neergelegd? Op do paardenmarkt to Mont- foort etoldo oon boor aan iemand voor zijn veulen te koopen bij het gewicht. Na lang loven en bieden werd de koop gesloten tegen 50 ets. het pond. Het veulen werd gowogen en haalde 276 K.G.; het moest dus betaald worden met den ongehoord hoogen prijs van 275. De kooper beweerde echter, dat zijn bedoeling was geweest 50 ets. het K.G., het geen ten slotte door den verkooper werd aangenomen. Natuurlijk werd over den zon derlingen koop druk gesproken, waarbij een der omstanders, wien het gewicht onge looflijk voorkwam, er f 100 onder wilde ver wedden, dat het veulen geen 275 K.G. woog. De weddenschap werd aangegaan en het veu- lon werd andermaal op de sehar.l gezet. Ook ditmaal haalde het werkelijk ruim 550 halve kilo's. De wedder was overtuigd, dat hij zijn weddenschap eerlijk had verloren, en betaalde zijn honderd gulden. (NB. C.) Nog is men niet begonnen aan den wederopbouw van den campanile St.- Marous of reeds maakt men zich bezorgd over de stabiliteit van een andoren beroem den Yenctiaansehen toren, de oom penile San Giorgio del Greci. Een welbekend Ve- netiaansch ingenieur, Yodrasco, heeft ver klaard, daè de afwijking van den toren, die in 1899 ongeveer 50 c.M. bedroeg, met bijna een meter is toegenomen, om welke re den hij verzekert, dat de campanile in het kanaal St.-Paulus zal vallen, als men hem niet onmiddellijk restaureert. De 60 M. hoogo toren is meer dan vier eeuwen oud. De gemeenteraad gaat nu een onderzoek instellen. Handel op Japan. De vertegen woordigers te Antwerpen van een stoom vaartlijn, welke een goregeldcn dienst on derhoudt met Japan, hebben van groote Engelsohe handelshuizen order ontvangen geen goederen in te laden, voor Japan be stemd. De expeditie Charchot. De Belgische onderzoekingsreiziger De Gerla- che heeft te Pernambuco de expeditie Char chot, welke naar de Zuidpool gaat, verla ten, ten gevolge van de slechte regeling en de onbekwaamheid van het personeel. Hij acht het onmogelijk in dit geval voldoende diensten te bewijzen, vooral, daar de Char chot van plan is Nordcnskjold hulp te bren gen en vervolgens langs de Noordpool te rug te keeren. De Gerlache beschouwt dit als een phantasie. Bonmer en Perez, vrien den van de Gerlache, verlaten eveneens de expeditie. Familieberichten uit verschillende bladen. Gehuwd: J. L. van Binsbergen en L. C. P. van Binsbergen, te Opheusden. Bevallen: J. G. van de Waal geb. Boodt, z., te lihenen. I. M. Wilton geb. Van Leeuwen, zRotterdam. C. y. d. Knaap geb. De Jong, z., Rotterdam. Overleden: F. J. C. Gratis, m. 77 j., Rot terdam. W. C. v. d. Hor3t, m. 57 j., Rot terdam- P. Mulder geb. v. Koevorde, v. 65 Rotterdam. I S. C. Schoufour, m. 50 j., Rot terdam. E. E. S. Martain, m. Q2 j., Rotterdam. M. M. J. L. Scheurkogel, v. 71 j., 's-Gravenhage. - H. C. Wente, v. 79 j., Scheveningen. W. J. Groshans geb. Roldanns, 73 j., 's-Gravenhage C. E. Hoogland, m. 62 j., Houtrijk en Polanen. G. J. Roosegaarde, m. 45 j., Brummen. M. EL Peppelman geb. Van Kampon, 67 j., Arnhem. K. v. d. Veen, m. 86 j., Dokkum. ZEGWAARD. Geboren: Wilhelmina, D. van P. Jongerius en M. A. Heemskerk. Overledan: L. J. Hoogendijk 10 w. Ondertrouwd: J. v. EUeswgk 22 j. en S. Verheul 21 j. Gehuwd: A. van der Spek 24 j. en W. J. Veldhuijzen 25 j. J. H. Smolonaars 24 j. en J. H. v. Wieringon 24 j. TE KOOPc O a ÏO PK., met bybehoorenden Btnandcii Ketel in uitstekenden staat met yzeren Schoorsteen pijp, Voorwaruier, Pijpleidin gen, enz., voor lagen prys. Nog eenige dagen ln werking te zien. Adres Bur. v. d. BI. onder No. 10090. 11 uitsluitend goede soorten. Lage prijzen, bij 795 8 W. C. DE LA COURT, Doezastraat 41. Plano- en Koorzang-Leerares. Qedipl. Ned. Toonk.- Ver. ïoiai i Jiio-v.-tioyoukiHle 24. nader bericht dus behalve de gewone Bons of Cadeaux- EEN PRACHTIGE gs^T Zie verder groote anuouce blad van 11. Vrijdag. 10059 50 Een dor grootste Kofflebranderyen to Rotterdam vraagt TEfNT tegen zeer voordeoligo voorwaarden. Reflectanten gelieven op te geven welke plaatsen goregold bewerkt worden on referontlón. 10122 20 Brieven letter Y Adv.-Bureau 0. W. BETCKE, Rotterdam. Mej SCn O UT EN, Bocht van Guinea 24, biedt zich beleefd aan Diners aan hals te komen koken. 9215 6 van af 80 Cents, 1.— en hooger. Beleefd aanbevelend, Wed. A. BACKER, Papengraeht 4. 797 6 Reparatie van Naaimachines. Alle soorten van NAAIMACHINES worden spoedig en goedkoop hersteld op de daarvoor expresselijk ingerichte werkplaats der Singer Maatschappij. 10120 60 Het BESTUUR van den Elst- gcesterpolder maakt bekend, dat door do ongunstige woersgesteldheld de sehonw 8 dagen is uitgesteld en alsnu bepaald is op 10125 9 J. CIGGAAR, Polder- H. HOGE WONING Cz., moeeters. Kostelooze Inenting voor on en minvermogenden op Dinsdag 27 October, dos namiddags te 2 uren, in het Ellsabethshof, Oude Vest. 10117 8 Plaatst Advertentiën in alle Bladen der Wereld. Is in siaat bfj belangrijke orders, zeer hooge kortingen aan te bieden en belast zich tevens met de plaatsing van Dienstaanvragen, Familieberichten enz. De plaatsing door genoemd Advertentie-Bureau biedt de volgende voordeeien en gemakken aan: lo. Bij groote orders krijgt men hooge koning. Directe en accurate uitvoering Uwer orders. Slechts één afschrift is noodig voor de plaatsing in diverse bladen. 8984 60 Vertalingen voor opname in buitenlandsche bladen ge schieden kosteloos. Brieven, inkomende op annonces behoeven niet te worden afgehaald, doch worden thuis bezorgd. Advertentién voor Het Nieuws van den Bag, Zaterdagavondnummer, worden aangenomen tot Zaterdagsmorgens uiterlijk IO uur. fldverlenfiën voor hel Lenlscli Dagblad worden dagelijks aangenomen tol des midd. 2 uur. 2o. 3o. 4o. 5o. N.B. 25) „Stl" riop zy plotsoling. „Ziet gyhotniot: sir Wilfrid?" Ik koerde my om en zag hem ln do deur staan met oen aschvaal on zonderling strak gelaat. „Antwoord hem, miss Hope," zeide hy. „Zyn zyn vermoedens waar?" Alleen met my was zy geheel en al eon vrouw en van haar macht bewust. In het byzyn van hem was zy een meisje, jong, mee gaande en ongekunsteld. Nu stak zy haar handon uit met oen smeokend gebaar van overgave. „Maar hoe weet lk, hoe kan ik antwoorden?" riep zy bevend. „Ja, lk ontving hot briefje. Het zou my niets goven of ik het onlkende, want mr. Darkmore heeft het daar ln zyn hand en ik ging op haar verzoek in, opdat *U nlot zou denkon, dat lk bang was voor Iets, dat zy kon zoggen of doen. Ik deed de deur openlk kon niemand zien. Daarop werd die weer achter my dicht getrokken en op slot gedraaid. Ik hoorde den sleutel, en, en iemand „Ga voort," zolde sir Wilfrid, op denzelf den klankloozen toon. „Ik dacht, dat lk iemand hoorde goeden nacht zeggen, maar Ik kan my dat wel ver beeld hebben." „En denkt gy, dat het myn nioht was, dlo sprak „Ja; en lk riep, maar niemand antwoordde. Dat is alios wat lk weet," „Zaagt gy haar op weg naar haar kamer langs hot raampje van de trap gaan?" „Ik zag er iomand langs gaan." „Keolc zy ook op u neer?" „O, sir Wilfrid, spaar ray. Ziet u niet, dat, na hotgeen er gisteravond in het salon voorge vallen ls, het dubbel moeiiyk voor my is, om uw vragen te beantwoorden?" „Ik dring op uw antwoord aan, miss Hope. Keek zy op u neer?" vroeg sir Wilfrid. „Ja." „Zy moet dus den sleutel by zich gestoken hebben, daar die niet in het slot was. Zeg my dit ook. Hoe lang stond z\j voor het raam? Hadt gy den tyfcer reeds gezien, vóór zU wegging?" „Dat weet ik niet zeker. Bovendien, ik geloof niet, dat u het recht heeft my uit te hooren." „Mogeiyk niot. In zulk een oogenblik echtor als dit denkt iemand er niet over na wat zyn recht ls," antwoordde myn oom droevig. „Paula moet nu ondervraagd worden on wel in uw tegenwoordigheid. Trek aan de bel, Terry; ik zal haar laton halen, dan kan ifj voor zickzelvo antwoorden „Maarzy is er niet," zeide lk, daar ik ver geten had, dat hy dit niet wist, dat lk lady Towers had beloofd het hem te zullen mee- deelen. „Zy is vertrokkon, reeds in de vroegte van morgen, en heeft haar kamenier mee genomen." „AI Ik had dat kunnen weten. Haar be- droiging is my uit het hoofd gegaan. Het is oon bewys van schuldgevoel, dat zy haar verbiyf hier aldus bekort." „Schenk haar tor wille van my, wyi gy my zooveel hebt afgeperst," smeekte het bleoke meisje, „ten minste de weldaad van den twijfel." xr. Ik had gedacht, dat het niet onmogeiyk zou zyn, als wy by onze aankomst te Londen Paula thuis in Portman Square vondon. Wy hoorden echter, dat zy slechts een paar uur in huls was geweest om hot toezicht over hot pakken te houden en haar bagage naar haar vriendin, mrs. Annesley, had gezonden. Don volgenden morgen ontving ik, eenigszina tot myn verrassing, een briefje van haar, waarin zy my verzocht haar om vyf uren als zy alleen zou zyn te komen bezoeken. Ik vertoonde myzelven daarom op dat uur te Eaton Terrace, en Paula verscheen byna onmlddeliyk, gekleed in wandeltoilot. „Hoe maakt gy het?" vroeg zy koel. „Ik hob my gehaast om hier op tyd to zyn, want ik ben by den procureur geweest, met wien mr. Annesley my in kennis heeft gesteld. Ik veronderstel, dat gy wol kunt denken, tot welk doel ik zyn raad noodig heb?" „Neen, dat kan ik niet," antwoordde ik stom mig, want haar luchtige toon deed my onaan genaam aan. „O, zoo, nu, het doet er niet toe, ofschoon het my verwondert, dat gy zoo moeiiyk van begrip «yt. „Gy placht niet zoo te zyn. Wilt gy bellen voor de thee?" „Zullen wy niot eerst samen spreken?" stelde ik voor. „Zoker niet. Hoe weer juist iets voor een manl Het spreken kan wachten, thee niet. Die wordt bitter als zy staat. A, welk oen comfort 1" voegde zy er by, toen een knecht, in keurige liverol, met een blaadje verscheen. „Weet ge," ging zy voort, dat mrs. Annesloy en ik er over denken om naar het buitenland te gaan, naar hot Zuiden van Frankryk en naar ItaliO. Misschien zult gy mf] op prys leeren stellen, beste jongen, als ik een tyd- lang afwezig ben." Zy lachte zacht, terwyi zy baar kleine, witte tanden liet zien, wat aan haar gelaat een ietwat wreede uitdrukking gaf. „Het is zeer vermakeiyk, juist ale een spel," zeide zy, „om nu van Portman Square weg te gaan en het resultaat van myn afwezigheid waar te nemen. In de eerste plaats, óón gevaar ls afgewenjl. Zelfs zulk een excentrieke jon go vrouw als uw vriendin miss Hope kan niet goed by twee ongehuwde heeron logoeren; maar 't is waar, ik vergat, dat oom WJlfrid een weduwnaar ia 1 Les convenances biyven echter dezelfde. Terwyi ik weg ben, kan zy niet by oom zyn en hot secretarriseohap komt vacant, tenzy Jeröme biyit." Ik zette het onaangeroerde kopje thee, dat zy my had gegeven, neer en keek haar recht en ernstig in de oogen. U w afwezigheid zal geon beletsol voor miss Hope's bezoek zyn, Paula," zeide ik. „Wat oom Wilfrid van plan is te doen, weet ik niot. Of hy de een of andere onberispoiyke gezelschaps dame in huis zal nemen, of hoe hy het wil in richten, kan ik niet zeggen. Maar zy zal komen." Paula sprong met een kreet van woede van haar stool op. „O, die vrouw, die vyand ln vrouweiyke gedaante 1" riep zy. „Welk een vloek is zy geweest en zal zy voor ons zynl En toch kondot gy haar gisteravond niet aan haar zelve overlaten. Het noodlot zelf was tusschen- bolde gekomen om haar uit den weg te ruimen. Er zou een eind aan alles zyn geweest en niemand te laken zyn, maar gy moest er u in mengen. O, ik heb er van gehoord, ofschoon lk niet een van de schare was, die miss Hope met haar redding gelukwenschte. Gy waart een dwaas, een groote dwaas l" „Paula! Weet ge wel wat gy zegt?" Wy stonden nu beiden en keken elkaar strak in do oogen. Zy ontstelde een weinig van hetgeen zy in de myne zag en haar lippen werden bleek, doch zy zeide niets. Ik was niet van plan ge weest haar te beschuldigen. Ik had gewacht, in do meening, dat de woorden, wolke wy tot elkaar moesten zeggen, zich vanzelf vormen zouden. Doch nu verloor ik, geheel verbluft door haar grenzenlooze onbeschaamdheid, myn zelfboheersching. „Hot is dus, zooals ik dacht I" zeide ik, met de tanden opeen geklemd. „Gy zyt een zoo genaamde moordenares 1" „O, hoe durft ge?" riep zy. „Laat myn pols los. Wat zyt ge ruwl Gy doet my pynl" Ik wist niet, dat ik haar had aangeraakt* „Hoe kondot gy het doen, Paula l" „Wel, het was even goed voor u als voor myzelvo. Bovendien, ik deed niets. Zy ging uit eigen beweging daarheen. Het was niet myn zaak om haar te waarschuwen. En daarna, later, toen ik hoorde, op welke manier gy tusschenbeide waart gekomen, maakte ik my niet ongerust over haar. Zy durft my niet openiyk beschuldigen, wat zy ook mag vermoeden. En zy kan niet weteD, dat ik zag wat er in de kamer was. Ik zou, indien it) het beweerde, zweren, dat het niot zoo was. En gy, al spionneert gy ook, zult te loyaal zyn om my te verraden. Ik verwacht dat ton minste van u. Zy zal niets zeggon. Ik weet te veel van haar. En ik zeg u, Terry, dat al wil zy het ook ontkennen, zy is Fanny Edwards. Ik ben daar zeker van. Bovendien, er la iets ergers dan dat. Let op myn woorden, zy draagt een duister geheim met zich rond.'' Wordi vervolgd

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 6