flï. 13388 Donderdag 15 October. A0. 1903. feze ^Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. (Hll.) FEUILLETON. Het Huis der Vreese. LEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voot telden pet week 9 Oentai pet 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, pet loopet en waai agenten getettigd «IJn 1.30. Franco pet poett 1.85. PRIJS DER ADTERTENTIÜU: Van 1—8 regels ƒ105. Iedere regel meer f 0.17 J. - ÖTOotere letters plaatsruimte. - Kleine advertentiÖD van 80 woorden 40 Oents oontant 11 tiental woorden meer 10 Oents.- Voor Vet inoasseeron wordt 0.06 berekend. naar I Ak Hel reinhouden der gemeente Leiden. Nu op 31 December a. s. de met Gebroo- flers Van Ulden, H. W. Straathof en O. ^chrama gesloten contracten betreffende tiet reinhouden der onderscheidene gedeel ten dezer gemeente, ailoopen, is 'fc het voor nemen van B. en Ws. op nader aangegeven •voorwaarden tot een openbare aanbesteding yan dit werk over te gaan. Het ware B. en Ws. aangenamer geweest, Indien zij den gemeenteraad met de aanbie ding dier concept-voorwaarden tevens een bekwamen en geschikten aannemer hadden kunnen aanwijzen, bereid om voor een aan nemelijke som de reiniging onder die voor waarden op zich te nemen. De ter zake dooi vdc commissio van fabricage en het college van B. en Ws. gevoerde onderhandelingen •hebben evenwel niet tot een bevredigend re sultaat mogen leidon. De onderhands ge stelde geldelijke eischen waren te hoog, dan dat B. en V/s. vrijheid konden vinden den Raad voor te stellen daarop in te gaan. Met de commissie van fabricage kwam het hun daarom voor, dat thans alsnog ge tracht moest worden langs den weg der openbare aanbesteding een aannemelijke aanbieding te verkrijgen, alvorens, indien ook deze zonder het gewenschte resultaat mocht afloopen, de zaak zelve van gemeen tewege ter hand te nemen. Ten einde nu evenwel to voorkomen, dat later, wanneer de aanbesteding eenmaal mocht hebben plaats gehad, de gemeente raad zou kunnen blijken met B. on Ws. van meening te verschillen omtrent den omvang, welke in de toekomst aan den reinigings dienst moet wordon gegeven, hebben zij ge meend do voorwaarden vooraf aan 's Raads goedkeuring te moeten onderwerpen. An ders toch zou later bij de beslissing om trent de gunning kunnen blijken, dat tot èen nieuwe aanbesteding op andere voor waarden zou moeten worden overgegaan. De aangeboden concept-voorwaarden zijn in hoofdzaak aan het bestaande met Gebroe ders Van Ulden gesloten contract ontleend. Aan den reinigingsdienst is slechts do hoogst noodige uitbreiding gegeven. De voornaamste daarin aangebrachte wij- zingingen komen op het volgcndo neer. In plaats van 9 zullen voortaan 10 straatvegers moeten worden beschikbaar gesteld. Daar entegen zal voor extra-straatvegers in het vervolg f 1.35 in plaat-s van 0 60 per dag worden vergoed. Voor de eigenlijke straat reiniging, die tot dusver zoo goed als niet plaats heeft, zal een veegmachine moeten worden gebezigd. Ook is thans uitdrukkelijk in de voor waarden bepaald, dab reiniging van de groentenmarkt, het wegruimen van de af gevallen blaren en reiniging van het ker misterrein tot de verplichtingen van den aannemer behoort, zonder dat hiervoor van fcet personeel der vaste straatvegers zal mo gen worden gebruik gemaakt en zonder dat daarvoor een afzonderlijke vergoeding zal mogen worden in rekening gebracht. Het verplicht aantal waterschuimers, thans 3 a 4 bedragende, is tot 5 verhoogd. Voor het leveren van een extra water- echuimer met schuit zal echter 1.60 in plaast van 1 worden betaald. In plaats van de gemeente zal in het ver volg de aannemer belast rijn met do bedie ning der sproeiwagens. Voorts wordt thans don aannemer de ver plichting opgelegd tot het buiten schouw houden, voor zooveel de gemeente hiertoe verplicht is, van binnen de gemeenten gele gen slootcn. De reiniging der markten is thans ook tot de om die markten gelegen straten uitge breid. Eindelijk is thans, ook het schoonmaken van het riool onder de Langebrug, hetgeen tot dusver afzonderlijk aan Gebrs. Van Ul den werd opgedragen, in het contract opge nomen. Overigens hebben de voorgestelde afwij kingen van het bestaande contract slechts ten doel de verplichingen van den aanne mer beter te omschrijven en kleine verbe teringen in do dienst te brengen, wier noodzakelijkheid in de practijk is gebleken. De duur van de aanneming zal, meenen B. en Ws., moeten worden bepaald op ÏO jaar. Dat hot v. onschelijk is het reinhouden van de gemeente niet weder bij gedeelten aan tc besteden, maar do reiniging van de g c heo 1 e gemeente thans in één hand te brengen, behoeft, naar B. en Ws. meenen, geen nader botoog. De thans bestaande rege ling was nog een uitvloeisel van de grens- uitbreiding. Met de oommissie van fabrics ge zijn zij van meaning, dat haar bestendi ging niet alleen geen reden van bestaan heoft-, maar zelfs minder wenschelijk zou moeten worden geaoht. Ten slotte deelen B. en Ws nog mede, dat het de bedoeling is de besteding, zoowol in haar geheel als in twee peroeolen te doen plaats hebben. Er kan namelijk een schei ding gemaakt worden tussohon de verpach ting van den afval der markten en haar be diening en de overige in do concept-voor waarden genoemde peroeelen. Dezo laatste kunnen niet worden gescheiden, omdat voor de uitoefening der in ieder ddor peroeolen omschreven werkzaamheden een terrein noo- dig is en do gemeente slechts aan één aan nemer eon terrein kan aanbieden. Leiden, 15 October. B. en Ws. geven In overweging gunstig te beschikken op het verzoek van moj. H. Obermann om eervol ontslag uit haar betrek king van onderwijzeres aan de Meisjesschool 2de klasse alhier on haar dat ontslag te ver- leonen met Ingang van 1 Januari 1004. Aangezien met 31 October o. k. do huur edndigt van do bovenwoning van het percoel Nieuwste eg 10, krachtens raadsbesluit van 2 October 1902, voor den t?jd van één jaar verhuurd aan "den heer J. A. vaoi der Valk Bonman alhier voor f 175 per jaar, cn deze het verlangen heeft te kennen gegoven de huur weder voor den tijd van één jaar te verlengen waartegen bij B. en Ws. geen bezwaar "bestaat geven zij in overweging, de bedoelde boven woning weder voor den tijd van één jaar, aan adressant onder de bestaande voorwaarden te verhuren. Bij de vaststelling van de Verordening op het Wiel rijden bleek do gemeenteraad van oordeel te zijn, dat het geen aanbeve ling verdiende daarin do door do Commis sie van do strafverordeningen voorgestel- do bepaling op te nemen, strekkende om voor do toepassing van deze verordening onder rijwielen ook motorrijwielen te be grijpen. Dientengevolge is het verboden mot deze voertuigen onderworpen aan de bepalin gen der verordening op de straatpolitie, die de motorrijwielen begrijpt onder de voertuigen door mechanische kracht voort bewogen. Terwijl het nu ingevolge art. 5 sub d en f van de Veroixlening op het Wiolrijden verboden is o.a. in de Wafers be eg eon rij wiel te berijden, en ovenzoo op Zon- en Christelijke feestdagen gedurende een ge. deelte van don namiddag op het Plantsoen, een gedeelte van de Plantage, den Witten Singel, den Hoeren- cn don Zijlsingel, mo gen bestuurders van motorrijwielen of van andere door mechanische kracht voortbewo gen voertuigen aldaar ten allen tijde rij den, aangezien een bepaling als bovenge noemd art 5 inhoudt, in de Verordening op de Straatpolitie niet voorkomt. Do bezwaren, welke, naar der commissie gebleken is, hieruit voortvloeien, geven haar aanleiding den gemeenteraad voor to stellen de Verordening op de Straatpolitie in dien zin aan te vullen, dat bedoelde ver bodsbepalingen ook zullen gelden voor het rijden met voertuigen door mechanische kracht voortbewogenmet deze beperking evenwel, dat hot verbod om in de Water- steeg te rijden, zich aleen zal uitstrekken tot bestuurders van motorrijwielen, voor wie dit, evenmin als voor wielrijders be zwaar zal opleveren, daar zij hun voortui gen aan do hand kunnen voeren. Wordt echter ook aan bestuurders van andere door mechanische kraoht voortbewo gen voertuigen (automobielen1) het rijden in dezo steeg verhinderd, dan zullen dezen, wegens do weinige en ver van clkaider ver wijderde verbindingen tusschon den Nieu wen Rijn cn de Hoogewoord, een bo groo- te belemmering ondervinden. Ton gevolge van de uitbreiding van het onderwijs on do toeneming van hot aan tal leerlingen bestaat aan de sohool 2de klasse voor Jongens on Meisjes dringend behoefte aan een 12de leerlokaal. Yoorloo- pig word, teneinde in deze behoefte te voor zien, reeds een klasse- dier school tijdelijk in do nieuwe school aan do Paul-Krüger- straat ondergebraclit. Uit don aard der zaak echter moet aan dezen onrcgelmatigon toestand zoo spoedig mogelijk een einde worden gemaakt. Nu is als 12do leerlokaal voor de lagere school als aangewezen het lokaal op de bo venverdieping, thans nog als teokenzaal bij de Kweekschool voor Onderwijzers en On derwijzeressen in gebruik. Voor di© teeken zaal zal dan boneden een andere local iteit moeten worden gezocht. Het denkbeeld van de Plaatselijke Sohool- oommissie om die gelegenheid te scheppen door de beide lokalen ter rechterzijde van de v1-'mie tot één zaaltje te vereenigen, waar- -s tegelijk teokon- en zangonderwijs zou kuiiu-in worden gegeven, bleek pract'sch niet wel uitvoerbaar, omdat de daardoor to winnen localiteit niet voldoende zou zijn om behoorlijk aan beido lessen to kunnen wordon dienstbaar gemaakt. Hoewel duurder, bleek daarom eon plan van verbouwing, door den Directeur van Gemeentewerken ontworpen, de voorkeur tc verdienen. Volgons dat plan zullen de keu ken en do mangelkamer van het vroegere woonhuis van den heer Van Dijk tot een flink teekenlokaal voor de Kweekschool kunnen worden ingericht Dan zullen te vens afzonderlijke jongens- en meisjespri vaten voor een der schoollokalen dor lagero school kunnen worden aangebracht. De kosten dezer verbouwing (waaronder begrepen vernieuwing van den vloer in man gelkamer en keuken, verbetering der venti latie, toevoeging van privaten aan het leer lokaal der lagere school, werken door den Directeur van Gemeentewerken geraamd op f 1200, welk bedrag zal moeten worden ver meerderd met een som van 320 voor de aanschaffing van een 20-tal nieuwe school banken v or het 12do leerlokaal der lagero school. Het reods medegedceldo verzoek van Piotter Kraay Noort te Katwijk-aan-Zce om over te gaan tot een overkapping van de Kleine Vischmarkt aan do Volders- gracht, alhier, werd door B. en Ws. in han den. gesteld van do Kamer van Koophandel en Fabrieken. Blijkens het door deze uitgebracht advies, is dezo van oordeel, dat niet op het verzoek behoort tc worden ingegaan. B. en Wa deelen die mcening volkomen. Gebleken is toch, dat een doelmatige, aan billijke eischcn van gehechtheid en duur zaamheid beantwoordende overkapping een uitgave zou vereischen van ten minste /3000, en nu zijn B. en Wa hot geheel mot de Ka mer van Koophandel eens, dat hot belang der vischmarkt niet groot genoeg is om een zoo grooto uitgave te rechtvaardigen. Zij willen gaarne erkennen, cn hot spreekt dan ook trouwens vanzelf, dat aan een ovorkapping dier markt verschillende der door adressant genoemde voordeden zouden verbonden zijn, maar _.j zoudon, mot de Ka mer van Koophandel, die voordeden voor een bedrag van /3000 tc duur gekocht ach ten. Zij geven U dan ook in overweging af wijzend te beschikken. Tegen inwilliging van een bij B. on Ws. ingekomen verzoek van don heer W. Draayer, leeraar aan de H.B.-S voor Jon gens alhier, om in zijn vrijen tijd eonige ksyvrct tc mogen geven aan een instituut te Voorschoten, bestaat noch bij do Com missie van Toezicht, noch bij B. en Ws. bezwaar. Mitsdien geven zij den gemoenteraad, met hot oog op art. 8 dor Vcrordering van 9 Januari 1902 (Gom. BI. No. 1) in overwe ging aan den heer Draayer toestemming tc verleenen om tot 1 September 190-1, op Woensdag, Donderdag of Zaterdagmiddag lee to geven aan leerlingen van het instituut Wullings te Voorschoten. Gedurendo het 3de kwartaal 1903 werd het Koninklijk Kabinet van Schilderden te 's-Gravenhage bezocht door 34,811; het Museum Meermanno Wostreenianum te 's-Gravenhage door 63, bet Koninkiyk Ponningkabinet te 's-Gravcnbago door 204hot Ryks Museum te Arasterdam door 81,415; het Rijks-Museum van Oudheden te Leiden door 2823het Ryks- Ethnographisch Museum to Leidon door 1018; hot Rjjks-Museum van Natuuriyko Historie te Leiden door 3898; het Ryks Kabinet van Pren- ton te Leiden door 32; do historische zaal in het Prinsenhof te Delft door 5749; de Gevangen poort te 's-Gravenhage door 19,848; het Muider- slot door 2190; de Ruïne van Brederodo door 8949; het Monument te Heiligorloe door 8002 personen en het Museum-Mesdag te 's Gravenhage (over hot tijdvak van 24 Juli tot 30 September 1903) 4815. Ten einde oudera of voogden volledig In te lichten, alvorens door hen een bewijs van toestemming wordt verleend aan minder jarigen tot het aangaan van een verbintenis al9 militls-ofTicier by het wapen dsr infanterie, heeft de minister van oorlog, in het belang dezer aangelegonhoid een beknopt overzicht doen samenstellen van de bepalingen waar van de konnis voor het beoogde doel noodlg ia. Aan belanghebboudon zullen exemplaren worden uitgereikt. Men schrijft uit Amersfoort aan het ,A. H.": Met de bedoeling, te eeniger tjjd een stand beeld op te richten voor don grooten Staats man, aan wiens beleid wU onze onafhanke lijkheid te danken hobbon, ia gisteren te Amers foort, waar hy 14 September 1547 word go- boren, geconstitueerd do vorooniging „Johan van Oldenbarneveld." Hot bestuur bestaat uit doheeren: O. G. EL Heldring, (voorzitter der te Amersfoort ge vestigde Oudheidkundige vereeniging „Flóbite," te Renkum) als voorzitter; dr. H. J. Keyn- ders, onder voorzitter; A. M. KollowUn Nz., seeretaris; C. B. Kok, penningmeester, bene vens de hoeren J. Bolk, H. W. v. Esvold, J. C. v. Eybergen, mr. J. Heyligers, B. A. van Ruyven, W. R. Schwemmer, J. Sinnigo on A. M. Tromp van Holst. Op de statuten, in de gistermiddag gehou- don vorgadering ontworpen, zal do Konink- lyke bewilliging worden gevraagd. Men schrijfb aan ,,Dc Tel.": Aan het departement van oorlog wordt ernstig over wogen op welke wijze het spoedigst in hot gobrek aan officieren zal voorzien kunnon wordon. Was heb verloop in do laatste ja ren reods groot te noemen, nu de govolgon van de nieuwe pensioenwet zich doen ge voelen is voorziening dringend noodig. En kel voor pensioen zal in 1901 270,000 moer noodig zijn dtn voor 1903. Op 1 Juli was do stand als volgt: Er ontbraken bij do infan terie 69, bij de cavalerie 7, bij de artillirio 62, bij do genie 16, bij den grooten staf 2 en bij de militaire apothekers 5 luitenants. In de gemeenteraadszitting van Am sterdam was gistornamiddag aan de orde de benoeming van con hoogleeraar in do go- neoakunde, voor clo vacature-Stokvis. Men weet, dat op do voordracht stonden dr. A. A. Hijimans van den Berg, hoofd cenof •afdoeling voor interne zieleen in het Ge meentelijk Ziekenhuis to Rotterdam (cersto op de voordracht) en dr. P. Riutinga, ocdert jaren assistent in het Binnon-Gaethuie bij verschil lende hooglceraron, hot laatst kli nisch assistent. Door een aantal studenten" en oud-sbudontcn der universiteit was een adres ingediend, waarin benoeming van dr. Ruibinga gevraagd werd. Na een zeer langdurige boheimo zitting werd dr Ruitinga, no. 2 der voordracht, ge kozen mot 18 etemmon. Op dr. Hijmans wa ren 17 stommen uitgebracht. Tot onderwijzors aan openbare lagero scholen aldaar zijn benoemd de hoeren O. W. Paap, tc Leiden, en I. G. de Bruine, tc Groote IJ polder; tot onderwij ïressenmei. H. H. Otton, te Hardonberg en mcj. TJ. Halbersmo, te WieuworxJ. Naar wij vernomen, zal jhr. mr. Von Weilor, conunice-griffier bij do Tweede Ka mer der Stnten-Gencraal, in een andere be trekking overgaan en wel in die van refe rendaris bij het departement van financiën. Bij beschikking van den gouvernout van Curasao is aan den heer J. H J. Ha- Ik zag, dat myn oom or moer dan oens zyn oogen op vestigde, en verbeeldde my,datzyn blik op haar hand het moisje hinderde on z(j daarom zyn aandacht daarvan trachtte af te leiden. Paula had natuuriyk ook als vrouw het ongewone versiersel opgemerkt, en ik wist, dat al leed ik ook aan de kwellingen van een onbevredigde nieuwsgierigheid, deze zich by haar nog scherper deed gevoelen. Ofschoon myn oom miss Hope geen vragen deed omtrent haar omstandigheden, haar ver leden of'haar tegenwoordig leven, bracht hy het gesprek toch een paar maal in zulke banen, welko er als vanzelf toe leidden om haar mededeelzaam to maken, als sy dit had gewild. Doch zy ontweek hem even handig, ofschoon mindor opvallend dan z(j my had ontweken en steods met een schyn van kindor- ïyke openhartigheid. Wat miss Traill betreft, zy was even stil als Paula, ofschoon om oen andere reden. Terwyi Paula slechts oven proefde van de ver schillende spijzen, welke de glimmende kellner voor ons plaatste, deed mies Traill ieder in het byzonder de noodige eer aan. Zy toondo weinig belangstelling in iets, wat wy zeiden, sloeg zelden haar oogen van haar bord op behalve om de maki, die tusechsn onze voeten doorkroop, lekkere brokjes toe te stoppen totdat myn oom over Lorn Abbey begon te spreken. Toen keek zy 6teelsgewyze van hem naar miss Hope en van miss Hope naar my. Er was iets geheimzinnigs en boosaardigs in haar gelaat, wat my met een soort van wal ging gobooid hield, en ik vroeg myzolven verwonderd af, welke band het kon zyn, die meesteres en gezelschapsdame verbond. Maar wat het ook mocht zijn, Ik wist zeker, dat het geen liefde was. „Myn neef vertelde, dat gij elkaar vandaag in de abdy hebt ontmoet," zeide oom Wilfrid, verlangend, om, zooals by van het begin af had laten blykon, het gesprok op de porsoon van miss Hope te brengen. „Mag lk vragon of het enkel nieuwsgierigheid was, dat gy hot bezocht, of was dit niet uw eerste bezook?" „Het was niel myn eerste bezoek," gaf zy luchtig ten antwoord, „ofschoon het eerste na vele jaren. Ik had uit myn kinderjaren eenigo herinnering aan Lorn Abbey en de wandelingen daaromheen behouden; en, ik moet u zoggen, sir Wilfrid, het huls heeft altyd Iets zeer aantrekkeiyk voor my gehad. Ik zou geven o, ik zou nauwelijks weten wat Ik zou willen geven om te Lorn Abbey te wonen 1 Als ik ryk was, zou lk het goed koopon en het laten restaureeren, zender ook maar iets van het bekoorlyke van zyn oud heid weg te nemen. Ik heb allerlei ver rukkelijke luchtkssteelen gemaakt, toen ik vandaag op het landgoed ronddoolde, omtrent hetgeen ik zou doen als ik overvloed van geld had." „Hot klinkt heel brutaal om naar uw ver langens te [luisteren en dan mede te deelen, dat ik van plan ben Lom Abbey zelf te koopen," zeide sir Wilfrid. „Maar gy behoeft my slechts uw plannen omtrent het landgoed kenbaar te maken, om zo uitgevoerd te zien. Ik onder- teeken in blanco alles, wat geschikte ver beteringen betreft, on ik zal in myn schik zyn met een kleinen practischen raad, welken ik zeker niet zou krjjgen van een van deze moderne producten on hy keek Paula en my glimlachend aan. „Wilt gy en miss Traill morgen niet met ons gaan, ten einde het huis en de landeryen in oogenschouw te nemen en my dan eenige van uw ideeön aan do hand doen?" „Wy zullen niets liever doon dan dat," antwoordde miss Traill onmiddeliyk. „Indien wy hior nog zyn," bracht miss Hope met eon zekeren nadruk in het midden, en ik keek nog juist bytyds op, om oen blik tusschen die twee op te vangen. Wat dio pre cies uitdrukte, zou ik niet kunnon zeggen; maar in do oogen van nn'ss Traill meende lk een halsstarrig aandringen op te morkon; in do oogen van de meesteres trotseering, Diet ontbloot van vrees. „Zoo gy het denkbeeld goodkeurt," ging myn oom voort, „moet gy my ons be- loonen met een lang bozoek te Lorn Abbey, wanneer dat volgens uw nanwyzingen bewoon baar is gemaakt." Miss Hope scheen wel geneigd een gunstig, ofschoon vooralsnog geen ernstig antwoord te geven, maar lk kon zien, dat Paula onrustig en ongeduldig werd. ZU klaagde over koude, maar ik geloof, dat zy verdrietig was, omdat zy „Lohengrin" had gemist, waarheen zU mot een paar kennissen, de Annesley's, dien avond zou gegaan *yn. Dit gaf my aanleiding om van het ver keerde telegram melding te maken en lk was biy het te berde te kuDnen brengen. Ik sloeg het gelaat van het moisje gade, terwyi oom haar de zaak uitiogdo, oogenscbyniyk aan haar gezellin, doch in werkelykheid aan haar. Maar de kalme oogen nu eens tot de zyno opgeheven, dan weer neergeslagen en door do lange wimpers beschaduwd, welke myn hart met een byna pyniyke bewondering vervul den - zeiden niets. Miss Traill gaf, betzy uit beleefdheid jegens myn oom voor zyn boeiend vertellen, hetzy omdat haar belang stelling werkeiyk was gaande gemaakt, af en toe lucht aan uitroepen, trok haar oogen op en opporde verschillende veronderstellingen, waarvan geen enkele eoülge waarde had of ook maar voor een oogenbllk amuseerde. „Ik hoop maar", zeide zy ten slotte, „dat, als u thuis komt, u niet ontdekl, dat u in uw afwezigheid bestolen is. Het aou my niets verwonderen als hot niet eon list wai om u uit Londen te Terwyderon. Of er is, daar gy eon man van de worold zyt en mogeiyk iemand in den weg staat, een komplot be raamd om u naar dezo eenzame plaats op hot land to krygen. Werkeiyk, sir Wilfrid," en zU sprak dien titel met veel zalving uit, zooals zy telkens deed, wanneor zU dien gebruikte „als ik u was, zou ik van nacht elko voor zorg voor myn eigen veiligheid nemen." Myn oom en ik lachten. „Ik ben in olk geval van plan oru den Jongen, die liet telegram naar hot postkantoor bracht, binnen vier en twintig uur uit te vinden," zeide ik. Miss Hope stond, terwyi ik sprak, haastig van haar laag etoeltjo b(J hot vuut op. „Miss Traill, Ik geloof, dat hot tyd wordt om goeden nacht te zeggen," zeide zy met een blik op het kleino horloge, dat haar rechter-pols versierde. Misschien was het verbeoldlng, maar ik meende zeker een vreemde buiging in haar stem op te morkon. Zou het toch mogeiyk kunnen zyn, vroeg ik myzelven af, dat zy iets met dat telegram had to maken? Al had zy het niet zelve verzonden, kon het dan toch niet op haar aanwyzing zyn afgezonden? Ik zette die gedachte uit myn hoofd en luis terde naar oom Wilfrid's yverlg profostoeren togen zuik een vroeg heengaan. Zy was ochtor nlot te overroden, maar be weerde, dat zy brievon had te schryvon, welke don volgondon dog mot de eorsto post weg moesten. „Dan tot morgen," zeide oom Wilfrid, tor- wyi zy hem do hand tot afscheid reikte. „En daarna? Kunnen raUn nichten Ik u ovorroden, ons uw adres in do stad te geven, of zyt gy van plan oen goboim te biyvon?" „Myn adres zal hot eenige geheim zyn," zeide zy lachend. „Kn dat .slechts voor korten tUd. Wy zullon elkaar woer ontrooeton, na morgen." „Wanneer en waar?" vroeg sir V ilfrid, die een luchtigen toon trachtte aan te slaan doch dit gelukto slecht. Ik verzoek u alleen my to belovon, dat gy" al de uitnodigingen voor de volgondo weok zult aannemen, en dan zal die vraag zichzolve beantwoorden." Zy wlorp een blik onder het spreken op my, als om te kennen te geven, dat dit verzoek ook tot my was gericht. Toen do deur, die lk had goopond, achter, de twoe zoo verschillende gedaanten was ge-[ -sloten, streek myn oom mot do hand ovor' zyn voorhoofd en scheen te ontwaken. „Welzoo 1" zolde hy glimlachend. „Voor oen paar uren ben ik vyf en twintig jaar torug- gegaan. Ik moet nu don last van myn vyftlg jaren woer op mU nemen. Wie is zy, Terry, indion hot niet onbescheiden Is dat te vragen „Miss Hopo," antwoordde ik lakoxuek. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1