_LJÜÜ N#. 13369 A°. 1903. (Deze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Woensdag S3 September. IDSCH PRIJS DEZER COURA_NTI Voor Leiden pei week 9 Cents per 8 maanden 2 2 2 1.10. BaiteD Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sljn L30. Franco per post 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17^. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontant j elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor bet inoasseeren wordt/"0.05.berekend. Keuringen vail trckliomlen in verband niet het voorgesteld subsidie door Burg. en Wellis. Eet is een feit, dat in ons land en in de provincie Zuid-Holland niet het minst, de bond dis trekdier een voorname plaats inneemt, en het is belaas evenzeer een feit, dat hot lot dier trekhonden over 't algemeen niet benij denswaardig is. Niet zelden worden voor trek honden dieren gebezigd, welke daarvoor door hun lichaamsbouw en grootte ten eenenmale niet goecbikt zl)nniet zelden ook worden de honden op een aller ondoelmatigste wijze be- Bpanne.i, waardoor bet trokken voor ben een ware marteling is; oindeiyk worden ze meer malen mishandeld en afgebeuld en slecht ge voed op den koop toe. 't Is maar een bond, en als hy dood is, koopt men voor eonige stuivers er weer een. Dezo gevallen, die hoewel er ook te allen t(,do houdeis van trekhonden zyn ge weest, dio hun beesten trouw verzorgden dikwijls voorkomen, hebben dierenvrienden doen verlangen naar een algemeen verbod om den hond als trekdior te gebruiken. Een pogen daartoe zou echter weinig kans van welslagen bobben en een zoodanig ver bod is zelfs niet aan te raden. Honden, mits van goede grootte, goed gevoed en goed be handeld, kunnen als trekdieren uitnemende diensten bewijzen, zonder dat ei van af beulen en mishandelen sprake behoeft te zyn. En waarom zou mon eon hond voor dit doel niet even goed mogen gebruiken als een paard of een ezel, mits er ook aan hom dezelfde zorg worde besteed? Bolgié geeft in dit opzicht een uitstekend voorbeeld: men ziet daar byna zonder uit zondering alleen flinke, groote, en goed ver zorgde honden voor de karren loopenop dien gunstigon toestand hooft de Bond voor de verbetering en bescherming van den trek hond in Belgiö grooten invloed uitgeoefend. Het Belgisch voorbeeld heeft dierenvrienden in Nederland ook bewogen zich tot een soort gelijken Bond te vereenigen. Doze Bond bestaat nu reeds een drietal jaren en dank zyn be moeiingen is er op hot gebied dor trekhonden al veel verbeterd. Daartoe hebben o. a. ook bygedragen de vanwege den Bond gehouden zoogenaamde concoursen of keuiingon van trekhonden. De eigenaars komon met hunne karren byeen en alleen zy, dio honden hebben, welke voldoen aan zekere maat, mogen mede dingen. By de beoordeeling wordt gelet op lichaamsbouw, voeding, bespanning, de kar, enz.; voor een en ander worden pryzen uit- geloofd. Wenken worden daarby gegeven ook en vooral omtrent doelmatige wijzigingen aan kar en tuig en op het nut van oordeelkun dige fokking gewezen. Verleden jaar woonden wy een zoodanige keuring vanwego den Bond te Katwyk ge houden, by en konden merken, dat vele raede- ;dingors do raadgevingen van deskundigen ter harte wilden nomen. - Dit jaar word weder oen keuring te Kat wyk gehouden en toen bleek hot, dat som- .imlgen hun karren en tulgen reeds hadden verbeterd en begrepen, dat, hetgeen de Bond wilde, In hun voordeel was. Do aanwezige honden vorkeorden eveneens in betere con ditie dan het vorige jaar. Daaruit biykt en dit was ons doel mot dezo korte beschouwing dat dezo keuringen indordaad hun nut hebben en niet alleen voor do dieren zelf, maar ook voor den houder, een kleinen man meestal, die met zyn honden kar ln zUn bestaan voorziet. Wy achtten het noodig dit neer te schry ven, omdat het ons dezer dagen gebleken is, dat veler) zoo'n concours als een gewonen wod- stryd beschouwen, alleon dienende voor het vermaak van do menschen, dio er naar komon kyken en' om aan enkelo houders van trek honden een prysjo te bezorgen. Dat de Leldsche Vereeniging tot boscherming van dieren tot verhooging van het 3 October genot een derge- ïyken wedstryd op touw heeft gezet, vond men aardig, doch dat de gemeente daarvoor —haar beurs zou openen, waar zy reeds/" 1000 subsidie geeft aan de 3-October-Vereeniging, oordeelde men niet noodig. Wy hopen, dat hot bovenstaande dexe lieden - heeft kunnen overtuigen, dat hot wezenlyk om wat anders gaat dan om een gewoon i wodstrydje. Het geldt hier een zaak uit het oogpunt van dierenbescherming van groot belang, doch dit niet alleen; het geldt ook een zaak van economisch bolang, aangezien de trekhond .groote diensten bewyst aan hen, die het hardst moeten werken om het dagoiyksch brood te vordienen. Waar de kleine koopman on venter geen paard, hit of ezel be kostigen kan, is het de hond, die hem be hulpzaam is, do hond, die by een groote ge willigheid en trouw zoo weinig aan ondor- 'houd voreischt. Hom den hond te leeren waardeoren, liefde- ryk te behandelen en er zooveel voordeel en nut van to doen trekken als mogeiyk ier daarvoor dienen keuringen, zooals do Leidsche Voteeniging tot boscherming van dieren er een houden wil. Waar de kosten er aan verbonden boven de flnancleele draagkracht der vereoniglng gaan, kan do Raad met een gerust geweten er een subsidie van f 50 aan geven. Hot veel kleinere Katwyk had voor een dergeiyk concours f 25 over, een bedrag van f 50 voor eenmaal is voor onze gemeente voor dit doel niet te veel. LEIDEN, 23 September. De laatst© der door de Leidsohe Afdee- ling dor Nodcrlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde te houden ten toonstelling van afgesneden bloemen zal morgen. Donderdag-middag, in ,,Zomer- zorg" worden gehouden. Ditmaal zijn het de Dahlia's, die ge vraagd worden. Do Cactus- of Edel-Dahlia is een bloem, dio zich sinds jaren in do voorliefde van hot publiok mag verheugen en geen wonder is het dan ook, dat de cultuur dezer planten een enorme vlucht heeft genomen on er tel kens weder nieuwe on betere verscheiden heden in den handel worden gebracht. Welk een belangrijke plaats deze bloem tegenwoordig in de bloemenwereld inneemt, zal men morgen duidelijk kunnen zien, waar bet Afdeolings-bestuur de in zending is toegezegd van een collectie uit niot minder dan ruim 350 verscheidenheden bestaande Hier zal men dus duidelijk do verbeteringen kunnen bemerken, die deze fraaie bloem onderging. Wij durven onzen lezers dan ook gerust aanraden morgenmiddag tussohen 2 en 5 uren naar Zomer zorg" te gaan, waar deze tentoonstelling gratis is te bezichtigen. De Commissie van financiën deelt me de, dat zij, wanneer door den Raad wordt besloten tot aanneming van de navolgende voorstellen van Burgemeester en Weth. lo. tot verhooging van volgnummer 74 der begrooting, dienst 1903 Kosten voor het Qnderhouden en schoonhoudon van bet gebouw of vertrek, bestemd voor tl© verga deringen van don Raad, van Burg. cn Weth. en vo r de Secretarie". (Ing. Stuk ken No. 263) 2o. tot verhoog ing van volgnummer 129 der begrooting, dienst 1903: Overige kos ten van fabrioage". (Ing. Stukkon No. 264) 3o. tot toekenning aan het Bestuur der Leidsche Vereeniging tot bescherming van dieren van een subsidie in do kosten van een op 3 Ootober a.s. te houden keuring van trekhonden. Ing. Stukken No. 266) 4o. tot oprichting van een Kori-oven op het terrein van het Openbaar Slachthuis. (Ing. Stukken No. 270) en 5o. tot beschikbaarstelling van gelden voor de begrooting van het wachtlokaal der politieagenten 3de klasse, in het Raadhuis (Ing. Stukken No. 273), geen bedenkingen hoeft togen de wijze, waarop do gelden tot bestrijding der kosten zullen gevonden worden, in welk geval zij den Raad voorstelt tot do vaststelling van do overgelegde begrootingsstafcen ovor te gaan. By Konlnkiyk besluit is niet voor in williging vatbaar verklaard de aanvrage om pensioen van den lieer F. W. Krüger, ge wezen onderwyxor aan een openbare lagere school to Warmond, thans wonende te Leidon. H. M. de Koningin zal zich tydens Haar aanstaand verblyf in Mecklenburg doen ver gezellen door freule Snoeck, Hofdame, en den luitenant ter zeo le kl. jhr. Van Goen, adju dant; Z. K. H. de Prins door kapitein jhr. Van Suchtelen van do Haare, adjudant. Vanwege Hr. Ms. Kabinet is aan den dienst verbonden de referendaris baron De Vos van Steenwyk. De tydoiyke waarneming der betrekking van betaalmeester te 's-Gravenbage is gedu rende het aan den betaalmeester toegestaan verlof opgedragen aan don beer J. Jongepier. Het gerucht, dat onlangs in de Resldentio de ronde deed, als zou de Rogoering voor- nomens zyn in hot volgend jaar belangryk minder onderscheidingen uit te doelen, Is niet bewaarheid geworden. Voor het jaar 1904 toch wordt hetzelfde bedrag geraamd als voor 1903 werd toege staan, nl. /"8000. De Delftsche Studententooneelvereeniging zal Vrydag a.s. voor genoodigden opvoeren: „De Dochter van Roland", In de vertaling van Tookamp Lammer». Mr. Westenberg, onze gezant te Rome, die geruimen tyd te 's-Grarenhage vertoefde, ver trok gisteren naar Amsterdam, van waar by, na een verblyf van eenige dagen, naar Rome terugkeert. Tegen 1 Mei 1904 is de opheffing van 's Ryks geschutgietery to 's-Gravonhage voor genomen. Opgehov»n is het wapendepot te Gorkum. Aan het groote diplomatieke diner, gis teren door den Amerikaanachen gezant by ons Hof, den heer Stanford Nowel, in het hotel „Den Ouden Doelen" gegeven, namen ongeveer een 40-tal personen deeL O. m. zaton aan onze minister v.*n bulton- landsche zaken, baron Melvil van Lijnden, de Russische, Portugeosche, Engelsche en Itall- aanscho gezanten by ons Hof, mr. Bowen, gezant der Vereenigde Staten in Vonezuela, vertegenwoordiger van Venezuela in het be kende goschil voor hot Hof van Arbitrage, mr. Mao Velgb, rogeoriugsagent voor Vene zuela ln dat geschil, verscheidene legatio- aecretarissen, do moesten met hun dames, on verschillende andere autoriteiten. Het is den minister van staat, minister van oorlog, wonschoiyk voorgekomen bet verleenen van toestemming bedoold ln do landweerwet c. q. met vrystelling tevens van de verplichting tot het by wonen van hot voorgeschreven jaariyksch onderzoek, voor zooveel betrett het verblyf in den vreemde binnen Europa, op overeenkomstige wyzo te regelen als met betrekking tot het verloenen van gelijke toeBtommlng en vrUstelllng aan verlofgangers der militie to land. Mitsdien heeft de minister de Cómmissarisson der Koningin gemachtigd om aan verlofgan gers van de landweer, die zich voor laügor dan eon jaar in den vreemde in Europa wen8chen op to houden, daartoe namens den minister de voreisebte scbrlfteiyko toestem ming voor ten hoogslo twto achtereenvol gende jaren te verloenen. By die toestemming kan tevons vrystelling van hot jaariyksch onderzoek worden verleend, indien do om standigheden dit noodig of wenschelUk ma ken. Do dienstplichtige by de landweer be- hoeit echter tot hot aangaan van esn ver bintenis voor de buitenlandscho zeovaart niet de toestemming van of vanwego den minis ter van oorlog. In aansluiting mot een bericht uit Friesland, dat te Leeuwarden het ln dio provincie voor do Zuidafrikaansche boeron bestemde voo te bezichtigen zal zyn, kan worden modogedoeld, dat de hoofdcommissie voor don gratis vee-uitvoer besloten heeft, al de voor Zuid-Afrika bestemde dioron tor be zichtiging te stellen a.s Zatordag, den 26on September, by den heer J. Boere, Honingen- dyk to Rotterdam voor genoodigden en bo- lan'gstóllonden. Hot geheelo aantal stuks voo, dat Maandag 28 September vertrekt, bedraagt 130 stuks. Do verscheping geschiedt door bemiddeling van de firma De Vries Co. te Amsterdam, terwyi de Holl. IJz. Spoorweg Maatschappy do welwillendheid hooft hot vee langs bare iynon gratis to vervoeren. H. M. do Koningin vereenigt heden aan tafel: Baron Goricke van Horwynon, gozant te Londen, en zyne echtgenoot©; jhr. mr. Tosta, gezant te Madrid, en Baron Gevers, gezant te Washington. Do berichten omtrent prof. Van dor Wyck blyven gelukkig steeds gunstig luiden; maar hy zal nog stellig acht woken met zyn gebroken dybeen in liggendo houding moe ten doorbrengen. Geiyk wy onlangs mededeelden, zal de hoogleeraar eerlang naar Bern worden over gebracht, ter verdere behandeling. Nv. d. D.) Jhr. v. d. Staal van Piorshil, gezant by het hof te St.-Petersburg, wordt in do vol gende maand met verlof in Den Haag vor- wacht. Onzo gezant by do Fransche Republiek, ridder Do Stuors, is van Parys met verlof ►vertrokken. Hy' brengt dit echter dit jaar niot in Nederland door. Do lieer Domela Nieuwenhuis, benoemd zaakgelastigde en consul-goneraal te Bangkok, die lasteteiyk in Zwitserland vertoefdo, hoeft dezer dagen van daar uit do reis naar zyn post aanvaard. Door het gerechtshof to Amsterdam is, tor vervulling eoner vacaturs van raadshoer in dat collego, opgemaakt do navolgende alphaboti8che lyst van aanbeveling: mr. F. N. L. Aberson, mr. T. Henny, mr. B. Simons, allen rechter in do arrondiasemonts-rechtbank aldaar. Do officier van gezondheid der lste klasso E. C. Lorontz wordt met 31 October in com missie gostold te 's Gravenhage, en de officier van gezondheid der lsto klasse B. van Üttoren alsdan geplaatst aan boord van Hr. Ms. wacht schip te Amsterdam. De officieren van gezondheid dor 2de klasso G. Buis on S. A. van der Chys worden mot 30 September geplaatst r»«pectieveiyk aan boord van Hr. Ms. instructioschlp „Nautilus" en by het hospitaal der marine te Willemsoord. De officier van administratie der 2de klasso H. D. Rubonkoning wordt met 24 dezer ge plaatst aan boord van Hr. Mb. wachtschip to Amsterdam. Het stoomschip „Rhipeua" arriveerde 19 Sopt. ven Amsterdam en Liverpool te Batavia; do „Zeeburg," van Rotterdam naar Savanab, passeerde 21 Sept. Bevezior. Alkemado. By de stemming ter verkiezing van een lid van den gemeenteraad ter ver vulling der vacature-Van der Voort verkregon: a. P. van der Geost Wz. in het lsto stem- distrlot 113 6temmen, in het 2de stemdistrict 49 stommen, totaal 162 6temmen. b. N. P. Verkiey in het lste stemdistrict 11 stemmen, in hot 2de stemdistrict 49 stem men, totaal 60 stommen. Zoodat gekozen Is de heer P. van der Geest Wz., te Oudade. Het inschryvingsregister der militie voor de lichting 1904, met de daaruit opgomaakto alphabotischo naamiyst, bevattende 46 namen, ligt ter gemeente-secretarie ter inzage van den 238ten tot en mot den SOsten Sept. a. s. Bodegraven. Voor do vacante betrekking van onderwyzer met verplichte hoofdakte aan de openbare school A, alhier, hebben zich zes sollicitanten aangemeld. De losson aan do Ambachts teekenschool alhier, zullen 1 October a. s. weder beginnen. Zy, die van dit onderwy's gebruik wenschen te maken, moeien zich daarvoor aanmelden vóór 30 Soptomber a. s. ter gemeente secretarie. In de Prina Hendrik straat alhier, naast het nieuwe postkantoor, is in oen nieuw gebouwd pand, door de gebr. Olaassen oen winkel in manufacturen en gemaakto kleederon geopend. De eigenaars hebben oen gebouw hiervoor laten zetten, dat oon sieraad voorde Prins-Hendrik straat mag hooton. Haarlemmermeer. Voorzien van tal van handtoekimngon van ingezetenen van Haar- lemmermeor, zal oen adres gozonden worden aan de Staten dor provincie Noord-Holland, waarin dringend wordt verzocht medewerking, dat zoo'n aanzleniyko gemeente, met onge veer 18,000 zielen, spoedig in 't bezit kouie van versneld verkeer, 't eenlgo middel om uit den zoo kwynonden toestand bevryd te worden. Het aantal typhus gevallen ln deze ge meente noemt toe. In oon huishouden aan den Ringdyk by Halfwog, nl. ln dat van den veldwachter De Poorter, komen 8 gevallen van typhus voor, nl. do vader on twee kinderen. Do werkzaamheden voor den aanlog van eon telephoonvorbinding in aansluiting met het kantoor to Lisse zyn in vollen gang. In verbond met de tramplannen wordt modegodeeld, dat overal ln de Haarlemmermoer opmetingon worden gedaan. Maandag ge- 8chiodde dit by Niouw-Vonnop op de plaats, waar eventueel een station zal wordon ge bouwd. Do vorige week word oen dorgeiyk onderzoek ingesteld tusschon Hoofddorp en Nlouw-Vcnnep. Door baldadige handen word do leuning van de brug over de Hoo/dvaart te Hoofddorp godeelteiyk verniold. Maandag werd ze van wege hot Polderbestuur weer hersteld. Zooals onlangs gemeld word, had oonigon tyd geloden lietiolfdo plaats mot do brug te Nieuw-Vonnep. 't Wordt hoog tyd, dat do daders ontdekt en gestraft worden. Katwijk. Aan do hoeren T. Varkevisser Jr. en Jb. v. lïyn Jr., booikourder6, D. Verdoos, brandmeester, Cornelia de Vrougd en Joh. Verloop Az., pypvoerdors by do brandweer te KatwUk aan Zee, Is overeonkomstig hun verzoek eervol ontslag als zoodanig verleond. Benoemd zyn tot hooikeurders de hoeren N. Guyt Az. en Jb. v. d. Marei Hz., tot brand meester do heor Joh. Verloop Az. en tot pyp- voerders de heeron L. van don Oever en K. van dor Plas. Ka(w|jk a,/d. R(jn. Wederom zal In doze gemeente een veiling van droge tulpen mot aanverwante gewassen worden gehouden ondor directie der heeron Jb. van dor Gugton en C. Wassenaar Jr., dirocteuron alhier. Do volling heoft plaats de volgende week ten overstaan van den heor J. F. Tcunis, deurwaarder te Leidon. Koudekerk. Onze dorpsgenoot do hoer B. Batolaan, candidaat tot don Heiligen Dienst, heeft bodenmorgen oen boroep ontvangen naar do Ned.-Horv. Gemeente to Hoog- blokland. Lisso. De Harddravory-Vorooniglng Lisse en Om8trokon hoeft haar jaariyksche groote meeting vastgestold op Woensdag 7 October a. s. Als pryzon worden uitgeloofd ro«p. f 200, f 75 en f 25, benevens een troostprfis van f 40. Geeft deze Vereeniging zich stoeds alle moeite om het den loden en vorderon bezoekers zoo aangenaam mogeiyJc te raakon, ook dit jaar is weder eon nleuwo attractie meer er aan bygovoegd, nameiyk een Parapluioraco met hitten om pryzon van f 26, f 10 en f 5. Aan het terrein (een prachtige on zoor gun stig, onmiddeliyk achter het Hotel „Do Witte Zwaan" gelegen grasb&an) zyn kosten noch moeito gespaard; hot is geheel geöffend on aanzleniyk verbreed, zoodat dozo baan kan wedyveren mot do bosten in NoderJand. Het herhalingsondorwys, io rekenen, na tuurkunde, Nodorland8cho taal en teekenen (voor meisjes nuttige handwerken) zal wordon gegoven gedurende de tweedo helft van Octo ber en vorder gedurende November, Decem ber, Januari en Februari; voor meisjes vier maal per week vanS'/j-b uren, voor jongens van 6'/,-8 uren. NoordwJJk. Do parochianen van Sint Jeroen maken zich op ter viering van het gouden priesterfeest van hun herder, den zoereer- waardon heer G. Q. Honig. Morgen (Donderdag) n.l. zal het vyftlg jaar geledon zyn, dat by de heilige prieeterwyding ontving. Een korte levensschets kan onzen lezers niet andore dan aangenaam zyn. Godfried Gabrièl Honig werd op 16 September 1830 to Enkhulzen geboren, waar hy, na de gewono school door- loopen to hebben, het gymnasium bezocht en eerst voor do genoeskunde studeerde. Toon echter zyn roeping voor den geestolyken stand bleek, werd hy in 1847 in het klein seminarie te Volzen (het toenmalige Hageveld) opge nomen, dat hü ket volgende jaar met War. mond verwissolde. In 1858 ontving hy, als oen dor oorston na het herstel der blaschop- poiyke hiërarchie, de prlosterwyding uit de handen van Haarlems eersten bisschop, Mgr. Van Vru z. g, waarna hU op verschillende plaatsen als kapelaan workzaam wa9. In 1868 werd hy aangesteld tot pastoor to Oudo- Scblld op Tossol, zoodat do jubilaris dit jaar tevons zyn 40-jarlg feest als pastoor hor denken kan. Het jaar 1868 zag hem a's pastoor te Edsm, waar door zyn bemoeiingen oon kerkhof aange legd on een nieuwe pastorio gebouwd wordon. In 1871 volgdo zyn benoeming als pastoor to Weesp. Ook hier toonde hy zich oen yroraar voor Gods huis. Weldra verrezon to Weesp oen nieuwe kerk mot pastorio benevens eon R.-K. jongensschool. Hior was het ook, dat pastoor Honig ln do ontluikende katholieke dagbladpers als etryder optrad en godurende oenige jaren als oprichter ©n redacteur van „Do(n)Noderlandsche(n) katholiek" zyn diensten aan do kath. zaak presteerde. Door gebrek aan niedeworking echter ging het blad na oonigon tyd woder to niet. Na een werkzaamheid van één jaar als pastoor te Schipluiden, zag Noord- wyk den oerw. heor Honig 1890 optreden als zyn pastoor, zoodat met do viering van zfln gouden priesterfeest dat van zyn 12'/, jarig pastoorschap te Noordwyk eamenvalt. Wot patoor Honig alhier gedaan heeft voor het be- vorderon dor vereoring ven den H. Jeroen, Noordwyks patroon en oorsten pastoor, voor al het overbrengen van hot H. Gebeonto in 1892 on het stichten van bedovaarten ie algemeen bokend. Oudshoora. Het io6chryvlng6rogietor van do iiuiioiiuio militie, lichting 1904, met de daaruit opgemaakte alphabotischo naamiyst, liggen van 22 tot en met 29 Sept. e. e. op do secretarie voor een ieder ter inzago, Tegon vior ingezetonen dozer gomoentt Is proco8-vorbaal opgemaakt wogens ovortro- dintr van de ykwet. Wassenaar. Gistermorgen had hior de plechtige teraardebestelling plaats ven wyien den heer Jac. van der Kroft. De lykbaar word godragen door de loden van hot ZaDgkoor, die op doxo wUzo de laatste eer wildon bowfizon aan den man, die vroeger sedert jaron directeur organist was gowoost. De kist was o. a. gedokt door oon grooten lykkrane van „Het gemeentebestuur van Wassonaar". Aan do groove worden opgomerkt do burg»- meester, mr. R. Baron van Zuylon van Nyevelt; de loden van don Raad en do hoer C. v. d. Meor, van Noordwyk, voorz. van do R.-K. Centrale kiosveroeniging ln het district Katwyk. Do overledene was sedert geruimen tyd lid van hot Centraal Boetuur. Warmond. Gisteren had alhier de ver kiezing plaats van een lid voor den gemoonto raad in do plaats van don heer W. C. H. Maclien. Één candldateniyst was Ingekomen, waarop gestold werd de heer L. J. C. Papót, die dan ook, zondor stemming, bonoomd ie tot lid van don gemeenteraad. Woubrugge. Wederom hoeft zich alhier een geval van do besmettoiyko ziekte febrie typholdoa voorgedaan on wel in het gezin van C. K. Het aantal ingeschrevenen voor de nat. militie, lichting 1904, bedraagt voor deze gomeento 20, terwyi het inschryvingsreglstor on do alphabotischo naamiyst van 23 tot 30 Sept. a. s. voor eon ieder ter Inzage ligt. Zwammordam. Uitslag van do stemming voor lid van don gemeenteraad (vacature U. D. Hoogondyk). Uitgebracht 225 stomme Van onwaardo 1 stem. Uitgobracht op dr. F. Scbrouder (lib.) 115 on op don hoer Z. J. Ninabor van Egbon (anti-rov.) 100 stommen, zoodat gekozon is tot lid van den gomeontoraad do heer dr. F. Schreuder (lib.) Do Raad bostaat thans uit 4 liberalon on 8 anti liberalen on Is derhalve nog niet om. Zoetorwoudo. Het kohlor der poraonoolo bolastlng No. 2 voor bot dlonstjanr 1003 is ter invordering aan don ontvanger ter hand gostold. De hoofdsom bedraagt f 224.715, waar van 10 opconten voor do gemeonto /22 47s. Voor lion, die hot gewoon lager onder kus, betzy op oen oponbaro, hotzy op oon b(jzondere school hobbon gonoten, hostaal golegenheid tot het ontvangen van horbnlingt- onderwys. Dit zal gegeven wordon voor do jongen» iederen Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrydag van de maandon Nov., Dec., Jan. on Februari van 6 uren tot halfacbt 's avond» on voorde meiejos iodoren Woensdag- on Zaterdag-'f namiddag van 1-4 uren von maanden Nov., Doc., Jan. on Fobr. Aanmelding xot deolneming aan dit ondorwü" vóór 16 October bU hot tUdeiyi. hoofd dor openbaro logo™ whool albior, den hoor E. van der Laan. Do aJgemeene vergadering der Hora- drarerU vereeniging alhier is bopaald op Dins- dag 29 Sopt. dos avonds le 7 uren by L. Dolle. In dio vergadering zal verslag worden uit gebracht over den toestand dor Virconlglng on rekening on verantwoording wordon godaan over hot gevoerde financieol boheor. Voort» wordt aan do orde gesteld: verkiezing van 2 bosluurnloden en ton elolto zal oon voriotlng gescbiO'ioD van een 20-tal pryzon or.ocr do aanwezijjo leden.

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1