Vrijdag 31 Augustus, A". 1903. <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. Onder onze vroede Vaderen. FEUILLETON. De Wondersteen. n°. umi LEIDSCH DA&BLAII PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 0 Oentaj per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per locper en waar agenten gevestigd iQn I 1.30. Trance per post 1.65. PRIJS DER ADVERTENT1ËN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$. - Grootere letten naar plaatsrnimte. - Kleine advertentiön van 30 woorden 40 Cents oontant elk tiental woorden meer 10 Oonta. Voor bot inoosseeron wordt ƒ0.05 berekend. Burgemeester en Wethouders van Lelden, Gezien het adres van P. J. MULDER, hou dende verzoek om vergunning tot uitbreiding van zijn Boek- en Steendrukkerij aan de Breestraat No. 82, kad. bekend Sectie G No. 547, door vervanging van den bestaanden gasmotor van 81/, pk. door een van 5 pk.; Gelet op de artt. 0 en 7 der Hinderwet; Geven by deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de byiagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelogd ie; alsmede,'dat op Vrjjdag 4 Sept. a. 8., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lolden, 21 Aug. 1903. Do vierweeksche vacantio aan. 't oin.de der vorige vergadering door den voorzitter den leden beloofd, is tot drie weken ingekrom pen. Er kwam werk aan den winkel en B. en Ws. liehben niet geaarzeld ter afdoe ning daarvan de heeren een week vroeger bijeen te roepen, dan aanvankelijk het doel was. Niettemin waren er nogal drie en twintig op hun post; dat was vrij wat bo ter dan in Den Haag, waar men bij de laat ste zitting de leden per telephoon moest op bellen, om genoeg bij ee<n te krijgen, ten einde de vergadering te doen doorgaan. Dan zit bet pliohtsgevoel er bij onze vroede vaderen dieper in. Do aanvang der zitting was cenigszins plechtiger dan gewoonlijk. Een drietal af getreden leden, die allen genoemd mogen worden en niet spoedig zullen vergeten zijn, namon schriftelijk afscheid. Hun brieven, waarin zij in hartelijko woorden dankten voor de van hun collega's ervaren welwil lendheid on vriendschap werden met stille aandacht aangehoord. Eerst die van den heer P. L. O. Driessen, den waardigon man, wiens tegenwoordigheid aan den Raad decor u m gaf en die langor dan 48 jaren onafgebroken zitting had; dan die van mr. Druoker, die een dozijn jaren zijn onmis kenbare groote gaven en talenten aan de ge meen to heeft gegeven, en eindelijk het schrij ven van dr. Kroon, die 9 jaren do gemeen te als Raadslid diende. Bovendien waren de hceren Driessen en Dnicker leden der Commissie van Financiën, do laatste tevens lid van het college van Regenten der ge stichten ,,Endegcest" en „Rhyngeest" on lid van het bestuur der Stads-Bank-van- Leening, terwijl de heer Kroon, lid der Commissie van de Gasfabriek was. Het warme woord, dat do Voorzitter den heeDgaandcn wijdde, de beste wenschcn, die hij voor hen uitsprak, vonden zeer duide lijk weerklank bij de leden, die er hun in stemming mede betuigden. Wij sluiten ons, namens de burgerij van Leiden, welke, af gescheiden van elke politieke richting, toch ook verdienste weet te waardcercn, gaarne bij de woorden van den voorzitter aan. Van de andere ingekomen stukken en me- dedeelingen noemen wij er slechts een paar. Eerst het adres van de stadsbmgwaehters om verhooging van jaarwedde, of wel gun stiger voorwaarden voor pensioen-verzeke ring, zoo als bij do agenten van politie gel dende ia Zooals men weet, is het niet de eerste maal, dat deze ambtenaren zich per adres tot den Raad hebben gewend. Inder daad is hun jaarwedde ook in vergelijking met de vele diensturen klein te noemen, zooal6 onze lezers uit het adres, dat wij voor eenigen tijd afdrukten, hebben kunnen na gaan. Hot adres werd in handen van B. ©n Ws» gesteld om praeadvies. Belanghebben den zullen ongetwijfeld met eenige span ning dit praoadvie3 verbeiden. Een beetje meer inkomen zou in die gezinnen zoo wol kom zijn Do mededeeling van don Voorzitter, dat voortaan de firma Lozwïjn en Eigeman zich zal belasten mot de disoontcering van accep- tatiën on het uitzetten van gelden ton be hoove der gemeente, gaf van de zijde der Raads geen aanleiding tot eenige ojs- of aanmerking, een bewijs, dat deze zich hier mede zeer wel heeft kunnen vereenigen. Het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden, gemeenlijk niets an ders dan eon vorm, had ook nu het gewoon verloop; doch een paar benoemingen lever don een kleine verrassing. Voor onderwij zer mot verplichte hoofdakte aan d© school 2do klasse voor Jongens en Meisjes werd niet No. 1 van de voordracht benoemd, maar. No. 2 en dit wel met algeheele veron achtzaming van heb ancicnniteitsbeginsol. De benoemde is nog slechts tijdelijk onder wijzer, de andere heeren kunnen reeds een veeljarigen staat van dienst in dezo ge meente toonen. Dat niet dr. J. C. O. W. van Nooton, te Briollo, tot leoraar aan do Hoogero Bur gerschool en voor de beide laagste, klassen aan het Gymnasium werd benoemd, hoewel hij in do eerst© plaats op do aanbeveling stond, maar wel dr. J. M. Ruys, to Het- renveen, daarvan zal do hoogero leeftijd van den eorstgenoomdo wellicht de reden zijn goweest. Met het oog op do pension - ncoring ook van weduwen cn kinderen van ambtenaren, wordt meer cn meer gelet op don leeftijd der aan te stellen ambtenaren. Wij vernamen, dat de heer Van Nooton reeds don leeftijd van 55 jaar bereikt heeft. Het is dus niet zoo vreemd, dat de Raad aan den tien jaren jongoren collega de voorkeur heeft gegeven. Over do andero punten, die uit den aard der zaak aanleiding tot discussie konden geven, werd ook bijzonder weinig gespro- kon. Do lïeoren zaten blijkbaar gisternamid dag niot op hun praatstool. Bij hefc voorstel tot beschikbaarstelling van de groobo zaal van het zoogenaamd cholerarhospitaal voor de oefeningen van het muziekkorps van het 4de rog. inf., waar overigens niemand iets teg n scheen tc hebben, bracht prof. De Goejo eon klacht te berde, dio van de zijde van het publiek reods meermalen was gehoord De heer De Goejo gaf den burgemeester in overweging thans, nu de gemeente dezen dienst bewijst, er bij den koloncl-garnizoens-comanandant op aan tc dringen, dab do gemeentenaren eens in de gelegenheid worden gesteld va.n dezo muziek te genieten. De Yc-"-zitter zeidc, dat de heer De Goejo naar zijn Sart had gesproken; hij zou den wonsch, g voegd bij en versterkt door den zijnon, brengen ter plaatse, waar bij bo- hoox*t. Of het helpen zal. De tijd zal het leeren. Heb vorfcdek van den heer M. Blanken- stein om wijziging van het tarief voor het kouren van paai-denvleesoh, werd mot stil zwijgen voorbijgegaan. Het praeadvies van B. en Ws. op dit advies was trouwens zeer overtuigend. Al ligt er iets meer dan een schijn van onbillijkheid in do regeling, zoo als zij nu is, een wijziging in, den geest van adressant zou ten gevolge hebben, dat het in Loiden zelf geslachte vleesch zwaarder zou worden belast dan het ingevoerde. En dat gaat toch niet. Trouwens paarden, niet uit Engeland ingevoerd, mogen hier wor den geslacht. Laten de paardenslagers zich daarop toeleggen. Naar men ons mededeel de, is het vleesoh dor Eugelscho slaohtpaar- don ook voor verbruiken niet to preforee- ren. Tooh zal de quaestio hot best opgelost worden, als de Regeering gunstig beschikt op het verzoek van B. enWs. dat uit Enge land ingevoerde slaohtpaarden hior tor stede zullen mogen worden geslacht. En er is allo grond om tc veronderstellen, dat dit spoedig zal geschieden. De toekenning van een subsidie groot f 2500 in de kosten van verbouwing van het Roomsoh-Kalholiok Wees- en. Oudelic- donhuis aan de St.-Jakobsgracht vond ook bij geen dor leden bezwaar. Do heer J. P. J. Driesson, ovorigens zeer spaarzaam met zijn woorden in den T .ad, vond dit verzoek torcoht do mooito waard or eon warm pleidooi voor to houden. Hij getuigde en hij kon or als mede-bestuurder der veremiging ..Vincentius k Paula" over oordeelon, hoe moeilijk het is in do bohoof- tcn voor armen en hulpoloozen to voor zien; hij prees echter de welwillcmmeid, waarop ook door de gemeente steun aan deze Vcreeniging word verleend en betoogde ten slotte hoe noodzakelijk do verbouwing van het Wees- on Oudelicdonhuis was on hoc die niet zou kunnen plaats heb! u, in dien do Raad aan regenten de subsidie ont hield. Nu, daaraan dacht do Raad dan ook geenszins, want het was niet onkel aan des hceren Drieesen's speechje te danken, dat de subsidie zonder hoofdelijke stemming werd toegestaan. Onze Raad schroomt niet royaal tc zijn, als het noodig is en het een goed doel geldt. Dat toonde hij ook bij de behandeling van het voorstel tot bestendiging van do renbegaranbio k 4 pCt. van een kapitaal groot f 100,000 aan de Holl. Electrischc- S pooi-weg-maatschapp ij De discussie, die zich hierover ontspon, gold niet de zaak zelve; daarover was men het allen eens; maar do wijze van uitvoe ring. Er was bij don Laad een verzoek in gekomen van don heer P. J. van Hoeken, om het station niet te plaatsen bij den Heo- rensingel, maar de rails door te trekken tot bij de Schrijversbrug en de los- cn laadplaats tc maken in de zoogenaamde Kolk. Dc heer Vau Hoeken vre sdo name lijk van do voorgestelde regeling schado voor zijn bedrijf. Zijn hout heeft, zooals hij later onder eenige vroolijkhcid der vorgadc- rijxg opmerkte, oven goed water noodig als de visschen. De wethouder van fabricage, de heer Ko- rovaar, meende, dat aan de bezwaren van den heer Van Hoeken kon worden tegemoet gekomen, en toonde verder aan, dat do zoo genaamde Kolk gcon geschikte losplaats kon zijn. Dc heer Kcrstens, ontwikkelde hot denk beeld, dat hij ook in de Statenvergadering van Zuid-Hol and heeft verdedigd, tot aan- sluibing vaoi Hoogmade en Leiderdorp aan de lijn, on al moest ter will© dor hoogero kosten aansluiting van Leiderdorp verval len, een kloine ombuiging naar Hoogmade bleef hij nog altijd wonscholijk achten. Daar zullen, moendo hij, Rijk en Provin- oio ook wel niets kunnen tegen hebben. Hij zou echter niot gaarne den aanleg in gevaar- brengen on wildo daarom do wijziging niot als een oisoh vooropzetten, maar als een dringende wensoli aan do directie kenbaar maken. Nu, den wonsch overbrengen wildo de Voorzitter wel. Maar B. en Ws. hebben daartoe reeds pogingon aangewend ter ge legenheid van een conferentie met do direc tie en veel kans van slagen heoft het denk beeld 6tellig niet. Mon zou door hioroan vast te houden hoog spel spelen, meende de Voorzitter, on kunnen veroorzaken, dat Leiden in het geheel niet in het plan werd opgenomen. Dat zou al zeer onaangenaam zijn; andere steden zouden dan do bewonors der omlig gende plaatsen tot zich trekken ten koste van ons verkeer en dat wildo do hoer Korstens het allerminst. Vandaar geen cisch, maar een wenscl^ dio echter niet on waarschijnlijk wel een vrome wensoh zal blijven. Nadat B. en Ws.nog hadden overgeno men een amondemont van den heer Van Dissel, dat slechts een technische verbete ring in de voorwaarden beoogde, werd het voorstel aangenomen. Mogo nu het reeds lang besproken tram net, dat do Haarlemmermeer uit haar isole ment zou verlossen en met tussohonliggv ide plaatsen in nauwere betrekking tot onze stad brengen, or nu maar spoedig komen. Leiden heeft nogmaals getoond daartoe haar steentje te willen bijdragen. De twee andere punten gingen zonder be raadslaging en stemming onder i.cn hamer door, geen der leden had bij rondvraag iets in het midden te brengen en zoo kon dc Voorzitter even halfvier de openbare vergadering sluiten. Do heeren gingen daarna 'over tot een zitting met gesloten deuren. Leiden, 21 Augustus. Gisteren, Donderdag, kwam er onver- waoht in het gebouw van den R.-K. Volks bond een zeldzaam bezoek om do tentoon stelling to bezichtigen. Het was nameiyk Mgr. Hofman, woleer bisschop van Zuid-Cbausl, in Ohlna. Her haaldelijk betuigde Z. D. H. zyn tovredonheld ovor het doel dezer tentoonstelling en over de verscheidenheid der pryzen. De dames, die zich in dezo dagen do moolten getroosten, om loten te verkoopon, mochten er ook eonige aan Mgr. afstaan. Jammer, dat dit bezoek zoo plotseling opkwam; anderg had men ongetwijfeld don Kerkvorst oen waar diger ontvangst kunnen bereiden. Hot bestuur van het fonds „Tot hulp by werkeloosheid" vertrouwt, dat a. s. Zondag, d. I. de sluitingsdag, zich nog velen de moeite zullen getroosten om een kykje te nemen. Omtrent do vier openbare voorlezingen, wolko ds. G. Wisse Jr. hoopt te houdon over „Do moraal in het zevende gebod" wordt men verwezen naar achtoretaande advertentie. Voor het examen Franach (L. O.) zyn geslaagd mej. H. Klinkert, van Leiden, en de heoren T. G. Breuring en H. Jousma, van Lelden, en J. A. Veels, van Voorschoten. Voor het examen hoofdakte zyn geslaagd de heeren D. de Jong van Loiden, en J. H. Rutier, vau Voorschoten. De Tsaar van Rusland heeft benoemd tot arbiters in het geschil tusschen Vonezuela en de Mogendheden omtrent de prioriteit dor afgestane 80 pet. van de invoerrechtenproL H. Matzon, hoogleeraar te Kopenhagen; N. V. Monrawleff, Staatssecretaris van den Keizer van Ruslanden Ch. Lardy, gezant van Zwitserland te Parys. Hot scheidsgerecht komt 1 September te 's-Gravonhago byeon en moet zes maanden daarna het vonnis gewezen hebbon. Na de laatsteiyk plaats gehad bobbende wyzigingen hebben als loden van het Perma nente Hof van Arbitrage zitting voon Spanje: John Qrlgge, oud-chef van hek Dep. van Justitie; Japan: H. Willard Denlson, rechtsgeleerd raadsman van hek Mlulsterio van Buitenlandsche ZakooPortu gal: L. F. de Bi var Gomes da Ooeta, pair van bet Konlnkryk, raadsheer In hot Hoog gerechtshof; Slam: E. H. Strobel, oud-hoog-; lesraar In internationaal rocht. Het plan bestaat om in het WiUemfw parkkwartier te Amsterdam een niouwe R.-K,' kerk te bouwen. Reuter seint uit Schwerln, dat prins Hendrik der Nedorlanden gisternamiddag te halfzes over Beriyn de terugreis naar Hot Loo heeft aanvaard. 1 Van do rapporten, uit to brongen op het Nationaal Congres voor don handel- drijvonden middenstand, dat 9 en 10 Sep tember to Rotterdam gehouden wordt, zij a verschenen die over do volgende ondoin worpen: „Vreemde pasmunt," door Jules Schacpkena Jr., voorzitter der voreeniging Maastriehtsoho Middenstand; „Vervroegde winkelsluiting", door W. O. Uittonbroekj „Oneerlijke concurrontio bij do olondo- stionen drankverkoop door A. Kcllenaora J.Bzn., te Mcorloo (L.); „Vakorganisatie'^ door Hepri Bergman, to Utrecht; „Winkol- administratio," door Cord. H. van Erk, to Amsterdam; ,,Het nut der Branoho-Vor- eoniging," door Conrad A. Hartogsj ,,Do middenstand en haar orediefcbankon," door mr. O. A. Wionccke, te Amsterdam; voortal „Voi-volsohing van levensmiddelen," con clusion aangeboden door M. H. G. T. Fio- deldy Dop, te Amsterdam. De 1ste luit.-kwartiormccstor O. Roos van hot 4de rcg. inf. te Gouda, wordt 1 September werkzaam gestold aan het Dep. van Oorlog. De nieuwbenoemde luit.-kol. O. F. van den Hoff blijft in zijn nieuwen rang gehandhaafd als oommt, van het kol. v*orf- depot tc Harderwijk. Door den minister van oorlog is be paald, dat aan don voorzitter, de loden en den secretaris dor commissie, dit jaar be last geweest met het afnemen van het toela tingsexamen tot den hoofdcursus, dosvorv langd, on voor zoover zij niet uit andoren hoofde daarvoor in aanmerking komon, als blijk van waardeering voor dc door hem in voorgeschreven functie bewezen diensten* een binncnlandsch verlof voor den tijd van ëén maand kan worden verleend. De eerste luitenant G. Dohna is aan gewezen. om op te treden als lecraar bij don cursus van het 4do regiment infanterie. 82) „Wees nou geen ondeugend meisje," zei hy, „ik moet dat briefje hebben. Je komt in allerlei moeiiykheden, als je niet oppast." Ofschoon Dulcie uitstekend was opgevoed, moet lk tot myn spyt zeggen, dat ze als ©enig antwoord een leeiyk gezicht trok. Toen Paul dat zag, begreep hy, dat ze onverzotte- ïyk was. De dominee ging voort met spreken, maar Paul hoorde geen woord meer. Hy wachtte mot Ingehouden adem het oogenblik af, dat de slag zou vallen. Die viel ten laatste. Dulcie, hetzy met het denkbeeld om do crisis t© verhaasten of om dat haar ex-vryers marteling te groot was ▼oor haar wraakzucht, Behoof met haar voet een bankje naar bet papiortje. De beweging word door haar moeder opgemerkt en het briefje was spoedig in haar handen. De goede vrouw las het met ongeloof- ïyken afschuw en gaf het dadeiyk aan haar man. De blondharige zag alles toe mot volkomen üiteriyke zelfbeheersching. Ze had waarschyn- ïyk ondervinding van zulke zaken en voelde zich vry zeker, dat ze ln het slechtste geval toch nog altyd den heer met den gouden bril zou kunnon regeeren. Dr. Grimstone onderzocht het briefje en sware onweerswolken pakten zich op zyn voorhoofd samen. Toen hy de beteekenis ten volle begrepen had, keek hy wel een halve minuut langs zyn vrouw en dochter naar den ongelukklgen Paul, die scheen te versteenen onder den woedenden blik. De kerk ging maar al te gauw uit; voor het eerst van zyn loven had by de preek langer gewenscht en hy wandeldo naar huis in ver slagenheid. Gelukkig voor hem schoon geen der anderen zyn ongeluk te hebben opgemerkt en Jolland zocht geen verdere toenadering. Maar zelfs hot weer scheen het er op aan te loggen, om zyn gedrukte stemming nog intensor te makon. Hoe meer zy Cricliton House naderden, hoe ellendiger Paul zich begon te gevoelen. Hy kon byna de stoep niot opkomen en zyn knieön knikten, toen de hoer Grimstone hem in de gang aansprak: „Bultitude, als je je jas uit hebt getrokken, moet ik je even alleen spreken." Toen ze alleen in de studeerkamer waren, haalde dr. Grimstone hot document voor den dag en bulderde: „Wat beteekent dat, dat je dergeiyke briefjes ontvangt?" „Ik heb het niet ontvangen," stamelde Paul in doodsangst. „Nou, geen ontwykende antwoorden asje blieft. Je weet heel goed, dat het voor je bestemd was. Lees het en laat me hooron wat je tot je verdediging te zeggen hebt." Paul las. Het was een dwaas schoolmeisjes briefje vol sentiment en alleen geteekend met de initialen C. D. „Nou?" zei Grimstone. „Ik vind het erg dwaas en onopgevoed, heel erg," zei Paul; „maar het is myn schuld niet. Ik kan er niets aan doen. Ik heb haar nooit aangemoedigd. Ik hob haar nooit van te voren gezien." „Ik zelf weet, Bultitude, dat zo een jaar lang geregeld in die bank heoft gezeten." „Heel wel mogeiyk," zei Paul, „maar ik merk die dingen zoo niet op. Ik ben dien leeftyd voorby, myn waarde heer." „Hoe heet ze? Kom, vooruit, dat moet je weten." „Connie Davenant," zoi Paul, die schrok by dio plotsolinge vraag. „Ten minste, dat werd my vandaag verteld." Hy voelde, zoodra hy het gezegd had, hoe onvoorzichtig hy was geweest. „Dat is hoel vreemd, dat je haar naam weet, als jo haar vroeger nooit heb opgemerkt." „Jolland heeft me den naam genoemd." „Maar wat nög vreemder is, zy weet dien van jou, want die staat er op geschreven." „Dat kan ik gemakke'yk verklaren, myn waarde heer. Ze heeft dien natuuriyk ergens gehoord. Ten minste, ik heb hem baar nooit verteld. Ik verzeker u, dat deze zaak my evenzeer heeft gehinderd en gegriefd als u. Dat is werkeiyk waar. Die meisjes van den tegenwoordigen tyd, men weet waariyk niet wat er van groeien moet." „Wil je waariyk volhouden, dat jo volkomen onschuldig bent?" vroeg Grimstone. „Zeker," zei do heer Bultitude. „Ik kan niet helpen, dat vroolyke meisjes my briefjes sturen. Ze had er u evengoed oen kunnen zenden." „Laten we die mogeiykheden laten rusten," zei dr. Grimstone, die hot niet plezierig vond, dat de oorlog naar zyn eigen grondgebied werd overgebracht; „ze heoft nu do voorkeur aan jou gegeven. Maar ofschoon je veront waardiging my een beetje overdreven schynt, kan ik je op deze feiton toch niet straffen, to meer, daar je nooit aanleiding hebt ge geven. En myn dochter bekrachtigt jo ver klaring, dat het meisje hier alleen ia opge treden. Maar als ik hot bewys had gehad, dat jy was begonnen of hadt geantwoord, dan zou niets je van een pak slaag hebben gevry- waard; daarom, wees voorzichtig in 't vorvolg." „O," zei Paul, geheel overbluft door het feit, dat hy zoo ternauwernood was ontsnapt. Daarop gaardo hy al zyn moed byeen en voegde er aan toe: „Mag ik gobruik maken van dete herstelde.goede verstand houding, om kort een porsooniyko aange legenheid te bespreken, dio veel zal verklaren Ik heb het u al lang probeeren te vertellen, sedert ik hier kwam; maar u wil mo nooit gehoel aanhooren. Het Is van hot hoogste be lang. U hebt er geon idee van hoobelangryk hot is l" „Er is na de vacantia iets aan jo," zei dr. Grimstone langzaam, „dat lk niet begryp, dat beken ik. Deze styfhoofdigheid is ongewoon in een Jongen van jouw leeftyd. En als je werkeiyk een geheim hebt, zal je zeker goed doen mot my er van ln konnis te stollen. Maar ik wil er op het oogenblik niet van hooren. Kom vanavond en dan zal ik luiste ren naar hetgeen je me te vertellen hebt." Paul was zóó overweldigd door deze onver wachte gunst, dat hy niot danken kon. Hy ging heen zoo spoedig hy maar kon. Zyn weg was ten laatste gebaand. In den namiddag zaten de jongens, of althans zy, die het werk voor dien dag afhadden, in het schoollokaal na oen koud middageten (koud vleesch, koude pudding en koud water) die soort van lettorkundige voortbrengselen te lezen, welke voor den Zondag geschikt was. Do heer Bultitude was zoo verdiept in een verhaal, dat hy had gevonden, dat hy niet merkte, dat Chawner zachtjes naar de bank kwam, waar hy op zat. „Dicky," begon hy op voorzichtigen, zoeten toon, „heb lk goed gehoord, dat dr. Grimstone voor het eten tegen Je zei, dat hy vanavond zal luisteren naar alles, wat je hem te ver tellen hebt?" „Misschien wel," antwoordde Paul„als Je met het oor tegen het sleutelgat hebt gelegen, zal jo het waarschyniyk wel gehoord hebben." „De dour was open," zei Chawner, „en ik was in do kleedkamer; zoo heb ik hot go< boord. En ik wil woten wat Jo hem gaat vertellen." „Bemoei je met jo eigon zaken," zo! Paul bits. „Het zyn myn olgon zakon. Maar je hoeft mo niot te vertellen, want ik weet wol waarover je gaat sprekon." „Groote hemelt" riep do heer Bultitude uit, verstoord, dat zijn geheim juist aan dion jongen bekend was geworden. „Ja," herhaalde Chawnor, „Ik woot het ei; laat ik jo zeggen, dat ik hot niet hebben wil.'' „Niet wil hebben, en waarom niot?" „Dat doet er niet toe. Ik wil niot, dat b(J er voorloopig wat van weet. Misschien zal ik hot hem zelf wol binnenkort vertellen. Maar eerst wil ik er nog wat moer ploizior van hebbon." „Maar," stamelde Paul, „wou je werkeiyk zoggen, dat jo alloen maar pleizler hebt in het ïyden van andoron?" „Ja," zei Chawner, „het amuseert roe." „En daarom," hervatte Paul, „wil jo me terughouden, omdat het zoo grappig is, on als je er gonoeg van bobt, ga jo naar dr. Grim stone om hem mUnongelukkig geval zoll te vertellen; neon, myn vriend, dat zal lk wel doen, hoor en ik laat me doodschieten eer lk Jou er by baal. Ik ken myn eigen belangen goed genoog." „Word maar niet boos, Dlckio," zei Chawnor. „Het is Zondag, Je moot my ln jouw plaat# laten gaan, als lk ze nog oen beotjo banger heb gemaakt." „Wie bedoel je met „ze"?" vroeg Paul verwonderd. (Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1