Mo. 13331 Maandag IO Augustus, A*. 1903. jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per week 9 Oentei per 8 maanden 2 l i f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd ztyn B 1.30. Banco per post1.65. PRIJS DER ADVERTKNTIËN: Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiëo van 80 woorden 40 Oeats oantant elk tiental woorden meer 10 0enta.-Voor bet incaseeeren wordt/"0.05 berekend. Leiden, 10 Augustus. ^)3. P. AI. van Loon, pred. by de Geref. Gemeento Nieuwe Ryn, alhier, hoopt a. s. 2ondag 16 Augustus, in de avond godsdienst oefening te vUf uren, zyn afscheidsrede te gouden, om Zondag 23 Augustus zich aan tyn nieuwe Gemeente te Enkhuizen te ver- pinden. Ter gelegenheid van de kroning van 2 H. Pius X wapperde gisteren niofc fcdleen hier ter stede, maar ook in andere plaatsen van R.-K. kerkgebouwen en van Eole woningen de vaderlandscho driekleur iet pauselijkcn wimpel. Voor het examen hoofdakte is toege laten mej. M. A, A. de Koning, van Lei den. BU de heden gohouden verkooping van iokes by partyon van 100, 50, 10 en 5 H.L. karen de pryzen f 43, f 22, f 4.50 en f 2.25. Aangenomen is het beroep naar de ^eref. Gem. te Nijkcrk op de Vel uwe door Is. J. G. Kunst, te Schipluiden. De te 's-Gravenhage gevestigde gcza/nt yan Amerika heoft zich naar Parijs bege- Ven. De minister van koloniën begaf zich tcden voorloopig naar Zuid-Limburg. De secretarisgeneraal bij het Departe ment van Oorlog, mr. De Bruyn, zal wegens pjn ongesteldheid vermoedelijk nog in zeer feruimen tijd zijn function niet kunnen ervatton. Aan het Gen. Boerenhuipfonds is door den Ned. Z.-Afr. Jongeliedenbond f 256 afdragen, makende met het in Juni afgo- jdragone f 441. Aan het Staatsexamen tot toelating aan de Universiteit namen van 6 tot 8 Aug, 8 candidate*) deel voor de faculteit dor godgeleerdheid enz., toegelaten zijn 4 can didates, do hoeren: Th. Goossens, D. Kuil- man, A. Muewese en mej. N. Sclicpp; voor de faculteit der geneeskunde enz. werden 7 candidates geëxamineerd, toegelaten zijn 2 oandidaten, de heeren: Th. "Vcrliockx eD A. Kecsing. Het examen, wordt voortgezet mót 2 candid afcon, Z. K. H. dc Prins zal tor gelegenhsid van de te Ensohed-ee vanwege dc Overijsel- sche Landfoou w-Mij. te houden landbouw tentoonstelling op 22 Aug. a. 8. die go meen- to beizoeken. Des voormiddaga zal Z. K. H. met den trein, der H. IJ.-S.-M. bo Lonneker arri- veeren om aan hel? graf van den heer A. J Blijdonstoin in den Lonnekorberg een be zoek to brengen. Vervolgens is Z. K. H. de gast van den heer G. J. van Heek op het Stroot t«e DNvekkeloo, gemeente Lonneker, waar een lunch zal worden gebruikt, waarna des na middags de tentoonstelling in het Volks park zal worden bezocht. De Japansohe gezant bij ons Hof zal a. b. Dinsdag, vergeoeld van den kanselier dor legatie, het oorgenomen bezoek bren gen aan do Nijverheidstentoonstelling te Groningen, waarvan de vertegenwoordiger van Japan eerelid is. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is, op verzoek van den benoemde, ingetrokken de benoeming rifan H J. de Vries, directeur der burger avondschool te Haarlem, tot lid-plaatsver vanger der commissie, welke dit jaar te Haarlem zitting houdt tot het afnemen van het examen ter verkrijging van do akte van bekwaamheid als hoofdonderwijzer of hoofdonderwijzeres; en in die oommissie tot lid-plaatsvervan ger benoemd W. Meerwaldt, hoofd eener openbare lagere school te Amsterdam. De mededeel in gen van .«Het Volksdag blad" over do verandering, die er in do re dactie van ,,Het Volk" zou ophanden zijn, beantwoordt dit blad aldus: „Onzerzijds vernemen wij, dat do hoofd redactie van „Het Volk" zal worden aan geboden aan den tegenwoordigen hoofd redacteur van ,,Het Volkedagblad", die dan bereid zou zijn van anarchist wederom sociaal-democraat te warden, terwijl ook eenigon der medewerkers van „Het Volks dagblad", die vroeger reeds aanzoek deden om aan „Het Volk" verbonden te mogen worden, mede zouden overgaan." Het Btoomschip „Amsteldyk", van New- port-Newa naar Amsterdam, passeerde 8 Aug. Scilly; de „Könlg" (thuisreis) vertrok 7 Aug. van Swakopmunde; de „Merapl" vertrok 8 Aug. van Rotterdam naar Batavia; de „Noor- dnm" vertrok 8 Aug. van Rotterdam naar Nieuw-York; de „Polyphemus", van Java naar Amsterdam, ia 8 Aug. Wight gepas seerd; de „Rotterdam" arriveerde 8 Aug. van Nieuw-York te Rotterdam. Bodegraven. In den naoht van Zater dag op Zondag, ongeveer te 1 uur, werd J. Bal ten, wonende op de Noordzijde, alhier, wakker en zag, dat do woonkamer, waarin hij sliep, in brand stond. Vlug sprong hij uit het bed on haalde de twee kinderen, die in hetzelfde vertrek sliepen, uit de bed stede en haalde daarop nog twee zijner kin deren, die op den zolder sliepen, naar be neden. De kinderen werden in nachtgewaad spoedig naar familie gebracht. Meteen wer den de buren geroepen, aan wie het geluk te den brand te blusschen, maar toch niet, voordat de vlammen bijna alles wat er in het vertrek was, vernield hadden. Geluk kig voor den man, dat zijn inboedel verze kerd was. Dc oorzaak van don brand is on bekend. Zoeterwondo. Gistermorgen zou de familie L. zich voor een dagje met paard en rijtuig naar Zooterraeer begeven, doch half weg den Stompwykschenweg geraakte zy, doordat ze een rytulg passeeren moest, te water. Gelukkig kwamen daar juist 2 heeren en 1 dame per flets van Dolft af, voorby, die dadeiyk pogingen aanwenden om eerst de perionen en teen het paard op het droge te brengen, waarna door bykomende personen ook het rytuig, alhoewel beschadigd, weer boven water ge bracht werd. Een woord van lof kan niet onthouden worden aan voornoemde fletsere, daar een van hen zich te water begaf en verder al het mogoiyko deed om hen te redden, zoodat de familie L; er met den schrik en een nat pak afkwam. De fietsers zyn, na eerst de familie L. tehuis gebracht to hebben en eenigszlns zich weer wat opgeknapt te hebben, hun reis verder voort gaan zetten. Uit de „Staatscourant." Bij Kon. besluit is do eerste luitenant der infanterie A. H. de Balbian Verster ontheven van den vorderen duur van zijn dot scheering bij het leger in Nederlandsoh- Indië. Aan 8. Lindeman, met ingang van 1 September a. s., ontslag verleend als 1 eer aar aan de Rijkslaadbouwsohool te Wage- ningen. Met ingang van 1 Januari, aan den oom mies der belegraphie 1ste klasse L. M. B e t- tenhausaon, als zoodanig op zijn vor- zock eervol ontslag verleend uit 's Rijks dienst. Het tienjarig bestaan van „Alt Right". Het driedaagsoh feest ter viering van het tienjirlg bestaan dezer Leldsche Wielryden- vereeniglng is Zaterdag-avond begonnen met een gezellige byeenkomst in „'tPosthol", dat daartoe feesteiyk met ballons verlicht was en waar de K. K.-muziek zich deed hooren. Hot gereserveerde gedeelte was alleen toegankeiyk voor loden, donateurs en lntroducé's niet- stadgenooton. In zyn openingewoord sprak de voorsitter, de heer B. de Koning Jr., de ver wachting uit, dat dit heugiyk feest zou ge vierd worden op de manier als „AU Right" steids haar feesten viert, nl. op oen éónlgi wyze, en dat daardoor nog lang daarna met genoegen er op zal kunnen worden terug gezien. Het „AU Right"-lled werd gezongen en de viering nam onder gunstlgo vorscbynselen een aanvang: eon mooie avond en oen prettige stemming. Er had een biljart-concours plaats tusscben 26 deelnemers. Pryewinners waren de heeren lo. J. v. d. Mey Inktstel2o. J. M. Th. de Haan, een aschbak3o. A. J. Zeilstra (Arnhem), acetyleen lamp; 4o. G. Stallinga, een zakmes, (aangeboden door de Arnhemscho zustervor- eeniglng „De Arend.") Voor het domlneer-concours, dat tegeiyk in zes partyen gehouden werd, waron 30 deel nemers. Pryzen werden behaald door de hecron lo. P. de Jong, eon klokje; 2o. J. A. de Jong, tweo schilderyon3o. P. Meerburg, lucifersdooi, aangeboden door „De Arend." Een en dertig deelnemers hadden zich aangemeld voor hot concours om geblinddoekt een aangegoven lota op een bord te teekonen. Pryzen de heeren: lu. A. J. Blnnendyk Jr., rookstel; 2o. A. Wynnobel, aschbak. De verschillende wodstryden, vooral do laatste, brachten nu en dan heel wat hilariteit teweeg. Er stond voor den volgenden dag echter nog veel belangryka op hot programma, zoodat met den tyd voor deze oudejaarsavond viering rekening moest worden gehouden. Omstreoks negen uren Zondag-ochtend ver- eonigden zich een 160-tal dames en heeren met hun fietsen in ae Plantage, om een tocht naar het Keukenhof te Ltsse te ondernemen. Voorafgegaan door een rytuig met niet-wiel- ryders en een met musici, alsmede de vlag en de banier der Vereeniging, stelde de lango stoet zich om halftien in beweging, oen heel aardigen indruk makende, dank zy ook hot steeds beter wordende weer, al stond er buiten een aardig windje. Do zon verkreeg tusschen de eerst dreigende wolken meer en meer de overhand en toin men om elf uren het door de douairlèro gravin Van Lynden wol- willend beschikbaar gestelde terrein betrad, deed men dit onder vroolffken zonneschyn en opwekkende toneD. Zich In een priöel bevindende, zag de bejaarde dame den stoet haar voorbytrekken en het zal haar zeker genoegen hebben gedaan, dat zy de commissie in eon en ander, wat hindernissen op het uitgekozen terrein betreft, zoo gaarne la tegemoet gekomen. Het terrein, dat uitgekozen was, was eonigsaihS glooiend en te midden van bosschages golegen, welke na den tooht een aangename gelegenheid tot rusten boden. Do groote pic-nic werd voorafgegaan door een wedstrijd voor dames, die op een fiets gezeten moesten ringsteken. Allen waren daarin niet even gelukkig. Enkelen maak ten met haar machine zonderlinge oabri len, zeer ten genoegen natuurlijk van de overige feestgenooten. Van de 39 dcolneemsfers be haalden er 26 prijzen, welke werden aange duid door de nommcrtje6, die aan de rin gen waron verbonden en welke nommertjes zich ook bevonden op de als prijzen bestom- de voorwerpen, zoodat het hier dus feitelijk meer een tombola was. Do pic-nic zelf was allergezelligst, do oom missie had ruimschoots gezorgd voor het geen den do rati gen en hongerigen mensch welkom kon zijn. Ongedwongen zat of lag men daar in het gras een en ander te ver orberen, terwijl do muziek vroolijko deuntjes speelde. Aldus inwendig versterkt, kwam de beurt aan de heeren om hun evolution met hun rijwiel te vertoonen. Dczé bestonden iu een wedstrijd met hindernissen. De mededin gers moesten namelijk met hun fiots over een balustrade cn dan, weer op hun machi ne gezeten, den rit vervolgen tot de plek van waar zc waren gekomen. Dat vele ma chines onder do buitelingen nogal geleden hebben, zullen de reparateurs deze week zeker wel ondervinden. Van de 54 deelnemers werden prijzen be haald door de heeren: lo. M. Spaargaren, 2o M. Diebcn, 3o. J. Spaargaren, 4o. P. Dieben Tal van bewoners van Lisse genoten even eons van d«zo gelogenhoid en hndden in een cm ander eveneens veel schik. Ze gedroegen zich uitetokend cn veroorzaakten niet de minste stoornis. Met het oog op den tijd werd een andere wedstrijd voor heeren uitgesteld tot heden avond aan ,,Don Dcyl" en wov 1 om vier uren do terugtocht naar Leiden aanvaard. Na nog even onderweg aan ..Het Witte Huis" tegenover „Rhyngccafc" te hebben verpoosd, werd do stoot voor „In den Ver- guldon Turk" ontbonden, wam* tevens het feestdiner plaat» had, waarhij liet uit den aard der zaak niot aan toosten ontbrak. Inmiddolfl had zich in ..Zomerzorg" een talrijk publiek voreenigd. De tuin was er lange de vijvers smaakvol n**t vloggetioR en wimpels versierd en over*.! was c«.n inder daad schitterende verlichting van lam pions ontstoken. Van Erpsafcafmuziok-orps voerde er een mooi programma uit on toen hot bestuur binnentrad, werd dit door het spelen van Feond^rs' „All Ri-trhV-marsch nangekomdigd. Weldra hetrsd de voorzitter den muziektempel on hield hij or ongeveer de volgende toespraak: ..Dames en Heeren! M t zeer veel genoe gen vervul ik do eervolle taak. namens be stuur en feestcommissie n allen een hnrte- liik welkom too te roepen. Ik doo dit met dos te meer genoegen, omdat uw grooto ookemst getuigt, dat „All Right" nog steeds hoog bij u staat aaneen direven cn te vens, dat het feest, hetwelk wii thans vie ren, uw volle sympathie wegdraagt-. Dit kan dan ook niet anders. Hot tiende jaarfeest is voorwaar een feit, dat, vooral voor een Wielrijders-Verecniging een bijna ongekende gebeurtenis is en dat redenen to ovor aanbiedt om op waarlijk feestelijke manier herdacht t© worden. „Ik wensoli in 't kort den levensloop dor L. W.-V. All Right" te schetsen, en in de eereto plaats een hulde te brengen aan dc oprichters, die don gondel ag hob bon gelegd voor het geen „All Right" thans is. Hun namon staan in de annalen dor Vereeniging met gulden letters geboekt. Was do Vereeniging in den beghino slochts klein, en bestond zij uit slechts wei nige loden ,wicr hoofddoel hot. was hot wiolrijden en do ondorlingo gezollighcid lo bevorderen, allcDgs grooido zij aan, en reeds na een kort tijdsverloop kon zij op een flink aantal lodon on donateurs bogen. Den meesten onzer zal het roemrijke tijd perk der wedstriiden nog versch in het ge heugen liggen. De Leidschc renners Van der Meij cn Van Kcbergen waren alom bekend en beroemd, cn deze heeren hebben or niet weinig too bijgedragen den naam van „AU Right" hoog te houden, cn het zou ondoenbaar zijn heb overgroot© aantal over winningen te noemen, door hen behaaldzo zijn in één woord talloos, zoowol wat hon persoonliik betreft, als dio, «waarmede „All Right" door hun krachtige medewerking or in mocht sl ..gen olubprijzon te winnen. Een groot doel der medailles aan 0-70 ban tor zijn de bewijzen van den room, in die dagen behaald. De heor W. Z. van dor Meij bracht het zolfs tot kampioen van Nederland op den weg. Aan hen, dio zooveel bijdroegen don naam van All Right" hoog te bondon, zij oen warme hulde gebracht. Vorvolgcns do verschillende malen door „All Right" uitgeschreven on de klossiokei wedstrijd: LeidenUtrecht, do deelneming aan hot groofe bloemencorso in Haarlem, het bloemencorso in Arnhem, Groningen en Dordrecht, dk deelneming aan diverse olub- kampieensohappen, alwaar de vertegen woordigers dor Vereeniging er In morh*-»* sla-gen verschillende lste en 2de behaion, dit alle® en nog veel mcor dn- bij, om „All Right" een Bloods hoogeiv vlucht te doen nomen. Toen vervolgons in don loop dor jaren het renwezon meer en moor van den weg verdreven om verdrongen werd door het tourism©, bleef ook „All Right" hierin niot achter. Vclo belangrijke olubtochten werden gehouden. De damos, in vroogor ja ren hieraan geen deel nemende, begonnon er hoe langer hoe meer belang in te atollen en do tochten medo te maken. Dat deee olub. tochten in den smaak vielen, blijkt uit hi groot aantal, dat in do laatste jaren werd' georganiseerd en waaraan door zeer veer dame» en heeren weid deelgenomen. Verder word herinnerd aan de verschillende Mn- musavondon, de pic-nics, do deelneming nnn de 3-Ootobcr-fccstviering, waarvan de B>- rengroop in den optocht van 1901 niet r»n vermeld mag bliivon: dit alles heeft er even eens toe bijgedragen om „All Right" te doen zijn, je Wielrijders-Vereeniging in Leiden. Tot slot, dame» eu hoeren, nu ik neem in 'fc kort de voornaamste gebeurtenissen dor afgeloopcn jaren vermeld te hebben, wonsoh ik nog uw aandacht te vestigen op het groot© forst, dat wij thans vieren. Do zoogen. Oudejaarsavondviering in ,,'t Posb- hof" is gisteravond uitstekend geslaagd. De heden gehouden pic-nio is in één woord De W"ondersteen. 18) „Nog even heb Ik iets te zeggen," zei de directeur, nu weer byna tot kalmte gebracht. „Ik ben er van overtuigd, dat jullie allen myn afschuw deelen van het geploegde be drog. Daarvan kan ik toch zeker zyn, niet Waar?" (Een onderdrukt gemompel van instemming klonk van achter de lessenaars). „En gaarne willen jullie daarvan hot be- wys leveren ook. (Nieuw gemurmel). Ik geef Ie daarvoor de gelegenheid. Ik heb onbeperkt fertrouwen in jullie. Gaat dus allen naar de pakkamor en haalt allemaal jullie koffertje, kooals hot daar staat, en opent het hier Voor me." Op zoo'n slot der rodevoering had niemand gerekend, maar toch gingen zo allen met hangende pootjes de speelplaats over naar de pakkamer (Paul met de anderen) en open den daar hun koffertjes. Voorzichtig namon zo er al die lekkernijen uit, die hun leer meester in woede zouden doen ontsteken. De heer Bultitude zocht zyn sleuteltje en opende den koffer, dien Dick's initialen droeg, zonder eenige achterdocht natuuriyk, want hy had z(jn dochter strikte orders gegeven, dat er volstrekt goen lekkers in mocht. Maar zoo gauw had hy hot deksel niot geopond, of hy gaf eon schreeuw van schrik. Hot zat vol met koekjes, gebak, botercako, potjes gelei, ja, zolfs met fleschjea gemberbier. Hy haastte zich er allös uit te nemen, maar Tipping was hem te vlug af. „Hél" riep hy, „jongens, komt nou toch eens kyken l Daar is nou dat heer, dat er zoo'n ophef van gemaakt heeft, dat die arme Coggs een zakje lekkers by zich had, en nou heeft ie zyn koffer zelf boordevol zltton. Kykt eens bier: koekjes, jam en gemberbier I Welzeker 1 Zet dien hoelen boel er weer in. Vooruit I" „Heb je het tegen my?" zei Paul nydig, want hy hield er niet van zoo te worden aangesproken. „Om u te dienen, mynheer, ik heb de vrij heid genomen u aan te spreken." „Dan bon je een onbeschaamde vlegel," gromde Paul. „En nou zul je wel zoo beleefd zyn, je mot jo eigen zaken te bemoeien. Ge nadige goedheid, wat zyn dat voor jongens tegenwoordig!" „Ben jo van plan, om het lekkers er weer in te doen?" vroeg Tipping ongeduldig. „Nee, dat ben ik niet. Bemoei je niet met dingen, waarvan je toch geen steek begrypen kuntl" „Nou, als je 't niet wil, dan zullen wy het voor je doen. Biddleccmb, hou jy 'm eens effen vast en ga op zyn hoofd zitten, tot ik met het zaakje klaar ben." 't Was gauw afgeloopen. Biddlecomb hield den heer Bultitude beet, terwyi Tipping netjes al het snoepgoed inpakte, den koffer sloot on Paul hoffeiyk daarna het sleuteltje aanbood. „Omdat by zoo zwaar is, zullen we den koffer zelf wel even r.aar boven dragen," zei hy met een veelbeteekenend knipoogje, en hu deed het ook. Paul volgde meer dood dan levend; hy was te erg geschrokken, om zich te kunnen verweren. „Bultltude's koffer was een beetje te zwaar voor hem, mynheer," legde Tipping by het binnentreden uit; en dr. Grimstone, die zgn gelijkmoedigheid weer gekregen had, glim lachte goedig en merkte op, dat by gaarne zag, dat do sterkeren de zwakken hielpen. Allo koffers waron intusschen binnen gebracht en op de tafel neergezet, terwyi de directeur rondging, inspectie hield en ai vriende lijker en vriendeiyker werd, toen de eene koffer na den anderen goopond werd zonder verboden waar te bevatten. Paul's beurt kwam al dichterby en hy beefde van top tot teen. Hy draaide het sleuteltje in zyn hand om on om en deed hard zyn bost het te verliezen. Hy mocht er byna niet aan denken en toch en toch, als het ontdekt werd, dan zou zoo dadoiyk, hy, de algemeen geachte koopman, dezelfde strafoefening als Coggs ondergaan. Eindelyk stond do directeur vlak naast hem. „Wel, beste jongen," zei hy, niet onvriendelijk, „by jou hoef ik me niet ongerust te maken, iets verkeerds te vinden, wel?" De heer Bultitude, die goed-n grond had, dat vertrouwen niet te deelen, gaf eenige on verstaanbare geluiden en deed alsof hy eenige moeite had het slot te openen. „Nou, komaan, maak een beetje voort," zei de directeur, nu op heel anderen toon. „Wat sta je daar te dralen op zoo verdachte wyze? Ik zal het zelf wel openmaken." Hy nam den sleutel, opende het dek6el en vond het gebak en het gemberbier. Ontzet ging hy een paar stappen terug. „Koekl" riep hy, „koek, bier en gelei l O, Bultitude, dat staat je mooi, heel mooi, dat moet ik zeggen. Heb ik dan nog een adder aan myn borst gewarmd. Een ander aan to klagen en zelf zoo te handelen I Bultitude, op zoo iets was ik niet voorbereid 1" „Ik ik zweer, dat ik het er niet in gezet hob!" riep de arme Paul. „Ik ik lust die dingen niet eens. Ik zou er binnen het half uur weer jicht van krygen. Het zou belacbe- lyk zyn, my te straffen. Ik wist eeriyk niot, dat dat alles er in zat." „En waarom was je dan zoo bang, dat de koffer zou geopend worden?" viel Grimstone in. „Nee, jongetje, dat je schuldig bont, is duideiyk. Ga naar je slaapkamor en wacht daar, tot ik by je koml" Paul ging hopeloos en ellendig naar boven. Als oen woord hom nu had kunnen redden, hy had hot toch niet kunnen zoggen, en wat erger wai, hy wist nu, dat hy hot niet kon. „Ik zal geslagen worden," zol hy togen zichzelf, en die gedachte maakte hem byna gek. „Ik weet, dat ik geslagen zal wordon l Wat moet lk toch beginnen?" Hy opende do deur van zyn slaapkamer. Coggs lag te klagen en te jammoren op zyn bed in den hoek der kamer, maar keek Paul met woedende oogen aan, toon deze binnenkwam. „Wat doe je hier?" vroeg hy woest. „Maak, dat je wegkomt l" „Ik wou, dat ik kon," zei Paul klagend, „maar Ik hm ik ben ook naar boven gestuurd," legde hy een beetje verlegen uit. „Wat?" schreeuwde Coggs, sprong uitzijn bed en koek Paul aan, alsof hy hem ver scheuren wilde: „Je wilt toch niet zeggen, dat je er ook van langs zult krygen?" „Ik lk heb alle reden om dat to vreozon," zei de heer Bultitudo styfjos. „Hoera! Dan kan hot rae ook niets meor schelen. Maar ik zal me ook nog op mijn eigen houtje wreken. Het zal myn zorg zUn of het mo nog een extra kastyding bezorgt. Wil je met me vochten, ja of nee?" „Ik begrijp Jö zei Paul. „Kom toch niet zoo dicht by me. Biyf met je handen van me lyf, jeugdige demon," ging hy voort, toen hy zag, dat Coggs met vyandige bedoe lingen op hom af kwam rennen. „Woostoch zoo boos niet, myn goedo jongen," zoi hy, een stoel nemend om zich er achter to ver schansen. 't Was een verkeerd h propos. Ik was niet van plan jo te hlndoron. Kom, beste vriend, doo het toch niotl" Do boste vriend dood pogingen don stoel omver te gooien. „Als ik jo kryg," riep hy, naar adem hygend, „dan zul je hebben, zoo als je nog nooit gelust hebt." „Moord!" gilde Paul, dio voelde, dat hy don stoel niet moor houden kon. „Als er geon hulp komt, zal ie mo vermoordon I" Zo waren boidon don stool aan hot draaien en wenden, tot op een gegeven oogonblik Paul een verandering bemerkte op het gezicht van zyn togonstander. Toen hy omkeek, zag hy dr. Grimstono's groote gestalte op den drempel. Hy dacht nu geheel verloren to zUu VI. „Wat boteekent dal vroog dr. Grimstono, na een pauze, by do slaapkamerdeur. De heer Bultitude zoi niets, maar hield don stoel recht voor zich uit, als om zich vooi zyn tegenparty te dekken, terwijl Coggs onbs- weegiyk in het midden der kimor bleef staan. „Willen jullie oon van boidon zoo goed zyn, me te Yertellon, waarom jullie met mokaar aan hot vechten bent? Ik stuurde je naar boven, om over je zonden na to denken." „Dat zou ik ook hooi graag doen, mynbeer," viel Paul in de reden, „elfl die bloeddorstige jongen daar het me niit onmogeiyk maakte. Ik ben in doodeiyken engst voor hem, dr. Grimstone. Ik wii niet alleen met hom hier biyven, myn leven is niet zeker I" (W.ordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1