FEUILLETON. JDe 'Wondersteen. Myn redding heb ik gevonden. Kerkelijke berichten. Gemengd Nieuws. BodogruYOn. Het programma voor de festiviteiten alhier te houden op Donderdag 27 Aug. a. a. door „De Vereeniging tot vyf- jarigo herdenking der Troonsbestijging van H. M. de Koningin" is vastgesteld en zal de volgende week in druk verschijnen. Het feest zal des morgens te 9 uren beginnen met koraalmuziek en volksliederen, uit te voeren door oen muziekkorps op het hooge platte dak van hot perceel van den hoer Ubert; te halftien uitreiking eener feestgave aan de algomeeno armen der gemeente. Te elf uren zal do historische optocht zich in beweging zetlon. Deze optocht zal bestaan uitgroep Ia, begin lldo eeuw; groep Ik, einde 11de eeuw groep II, léde eeuw; groep Hl, 16do eeuw, en groep IV, 16721702. Ongeveer 80 per sonen nomon aan don optocht deel. Dos middags te halftwee zullen er op do markt verschillende volksspelen gohouden worden. Om halfzeven zal er op het Marktplein een concert gegeven worden door de muziek van de huzaren uit 'a Gravenhage en tot besluit om halfnegen oen gondeltocht op den Rijn. Katwijk. Dö Raad dezer gomeento Is tegen Dinsdag 11 Augustus des voormiddag» te balftwaalf ter openbare vergadering bijeenge roepen. Punten van behandeling zUn: mede- deeilng van ingekomon stukkon. Vei zoeken afschrijving hondenbelasting. Voorstel verkoop gomeentegrond. Benoeming commissie nazien rekening gasfabriek 1902. Alsvoren gomeante- rekening dienst 1902. Onderzoek geloofsbrieven herkozen Raadsleden. KatwUk m/d. RUa De schietvereeniglng „Prins der JSedorlanden" alhier, hield deze week don reeds aangekondlgden jaarlijkschen ouderlingen wedstrijd, op baan 6, afstand 150 M., tot dat doel door de militaire autori teiten welwillend afgestaan. Hoewel de ele menten voor de Vereeniging niet erg gunstig waren, on de schutter met veel wind te kampen had, waardoor somtijds wisselvallige uitkomsten werden verkregen, kan toch die dag, dank zy de wokeljjksche animo voor 't echioten, een aangename herinnering voor de leden achterlaten en kan ook deze wedstrijd als volkomen geslaagd wurdon beschouwd. I3y don porsonoelen wedstrijd verkregen de hoeren de volgende resultaten: H. Vooys 85 punten 1ste prijs, C. Haasnoot 80 p. 2de prijs, C. van Tongeren 80 p. 3de prijs, N. Bos 80 p. 4de prijs, A. van der Kooy, 79 p. 5de prijs, W. van Beelcn Cz. 79 p. 6do prijs, H. Ames 78 p. 7do prijs, W. Tom 77 p. 8ste prijs, D. van Boelen DMz. 77 p. 9de prijs, L. Spierenburg 76 p. 10de prije. Maximum 100 punton. Wedstrijd vrije baan: K. Lager wey 55 p. lste prijs, C. Haasnoot. 54 p. 2de prijs, H. Vooys 64 p. 3de prijs, C. Wassenaar Jr. 54 p. 4de prijs, H. Ames 52 p. 5de prijs, H. G. Lam mens 52 p. 6de prijs, A. van den Oover 52 p. 7do prijs, H. Stiel 50 p. 8ste prijs, Jb. van Dujjn 50 p. 9de prijs. Maximum 60 p. Do zilveren medaille-wedstrijd was een strijd in don waren zin dos woords; met den eor- sten strijd behaalden de beeron A. van dor Kooy en H. Vooys leder 38 punten by een maximum van 40; gevolg een schot van ieder dezer kamploenon, resultaat beidon 19 punton, nog ieder oen schot do heer A. van der Kooy 18 p. on de hoer H. Vooys wordt ovorwlnnaar met 19 punton. Do zoor fraaie pryzon, bostaando hoofdzakelijk uit kunst voorwerpen on medailles, werden door den voorzlttor met eonlge toepasselyko woordon aan do overwinnaars uitgereikt. Door 27 leden werd aan den wedstryd deel genomen. Kutwyk-aim-Zee. De dienaars van Herman dad hebben hier wedor eens getoond, dat zy niet nutteloos dit ondermaansche hebben bo- treden en dat ook Katwyk-aan Zee, mitsgaders do Ingezetenen, gehoorzaamheid verschuldigd zyn aan wetton en verordeningen. De Tram straat was in rep en roer, en wlo was de bewerker of liever wlo verstoutte zich zoo'n volksoploop bijeen te brongen?.... Een dron ken stroopor, gewapend met geweer. Dat was veel, te voel, waariyk veel te veel en niet zonder oorzaak vermeenden onze dienders dan ook, dat het voor des mans veiligheid, zoowel als voor die der omgeving beter was, dat hy eonige uren in verzekerde bewaring word gestold tot uitslapen van zijn roes, en om to overdenken dat Btroopon zonde is in do oogen van Hermandad, on bovendien, dat het In beschonken toestand langs de straat slenteren met een geladen goweer allergovaariykst is zoowol voor don drager van het vuurwapen als voor hot publiek. 15) „Juist zoo," zei Paul, zich weer horstel lende. „Ik heb er een hekel aan, om vor- kwistond to zyn, maar er is iets anders, waarover ik u 9preken wilde „Als het in betrokking staat met dat go val mot Coker, spreek dan viy uit. Morgen zal ik hot er wel met hem ovor hebben. Ben je nog eon dergoiyko ongehoorzaamheid lo weten gekomen? Als dat zoo is, hoop ik, dat je my nader zult inlichten. Heb jo een anderen jongen ontdekt, dio in hot bozit van lekkers was?" „Myn homel, mynhoorl" zei mynkoer Bul- titudo, zyn geduld veriiozende „Ik heb de hoolo school niet nagezien om to zien of ik ook snoepgoed kon vindon 1 Ik heb wol aDdere dingen aan myn hoofd. En dóns voor al vraag ik ol u me wilt aanhooren. Dr. Grimstone, er ?yn particuliere geheimon, die ik u alloen ondor vier oogen toevertrouwen kan. Ik zie, dat eon van uw secondanten aan die tafel daar schrijft. Kunnen wo niet naar een plaats gaan, waar wo minder kans hebbon gestoord to worden? U heoft toch wel een studeer kamer, donk ik?" „Zeker, jongetje, ik heb oen studeerkamer en ik heb een wandelstok. Van boide dingen kan ik jo overtuigen, als je wilt. Waag het eens met dezo onhebbeiyke manier van optre-, den door te gaan! Ga onmiddellijk naar je slaapkamer, vóór jo mij noodzaakt je te straf- fonl Geen woord m'osrl Vooruit!" En, hoe ongeloofiyk het ook schynen moge, In de afgoloopen week worden alhier eenige partyen steur- en pekelharing afge slagen; steurharing liep van 10.80 tot 11.75, maatjesharing bracht 9 op; alles per kantje. Het muzlekgezolsohap „Bonvenuto", van Voorschoten, trof het Donderdagavond; reedB een veertiental dagen of liever avonden achter een was het geen strandweer en alzoo ook geen weer voor een concert op hot terras van het „Groot-Badhotel" alhier. En ziet, „Benvenuto" stelt zich voor, te Katwyk-aan- Zee te doen hooren, dat haar leden behalve den arbeid aan de fabriek der heeren Van Kempen, ook zooal niet musici van beroep wel in staat zyn het publiek gedurende een geheelen avond op muziek te onthalen, en ziet herhalen wy de avond daarvoor be stemd doet ons weder aan den zomer herinno ren. 't Behoeft zeker niet gezegd, dat velen, zeer velen van dit gratis concert genoten en het applaus was dan ook meermalen wol verdiend. Een „tot weerzien" kan „Benvenuto" tot zich gericht achten. Schipper A. v. Z., alhier, gaf in de afgeloopen week biyken van domheid of drift; 't was vol aan de haven met motorvaartuigen, pleizierbooten, harlngbooton, gewone schepen, zoo druk, dat een dor booten van de Kat- wyksche Stoombootonderneming nlot aan den wal kon komen om passagiers te laden en te lossen. Gevolg was, dat de reizigers over het motorvaartuig van v. Z. moesten om met do boot mede te kunnen, wat echter niet naar genoegen van den schipper was, dlo dit wilde beletten en Iemand wel wat hard verwyderde, zoodat een val het gevolg was van zyn optreden. De politie ter assistentie geroepen, moest verbaal togen v. Z. opmaken. Aoorawyfcerhout. Werd vóór enkele dagen aan den Buurtweg alhier een goval van febris typholdea geconstateerd, thans kunnen we vermelden, dat de ziokte zich golukkig tot dit enkele geval hoeft beperkt en de ïyder herstellende is. Niet het minst tot gonoegeu zyner pleeg- oudors, den heer L. van der Lans en echt- genoote, alhier, slaagde gistoron de hoer F. Bakker te 's-Gravonhage voor het examen Eugelscb. Eerst moet de gelegenheid er maar zyn. Yan den 9den Juni, toeu het telephoon- kantoor alhier werd geopond, tot den lsten Augustus worden reeds 90 telegrammen be handeld. Rijns burg. De eerste veiling van droge bollen en andere gewassen, uitgaande van de afdeeling Rynsburg v. h. H. B. G., zotte goed io. Er worden 60 nummers geveild, die, niet tegenstaande alles voor contant geld wordt verkocht, goede pryzen opbrachten. De leerlingen van de Gereform. Zondags school, alhier, zullen den dag, waarop het veortigjarig bestaan dier Zondagsschool werd herdacht, lang in herinnering houden. 't Was oen aangoname dag, oen uitzonde ring in de waterachtige periode, welke, naar wy hopen, achter ons ligt. 's Morgens werden de klelusten in hot ge bouw „Concordia" onthaald on van kleine ge schonken voorzion. De rest ging daarop ondor de opwekkende tonen van hot Harmonie- koor „Euphonla" naar de met vlaggendoek versiorde boot, om een watertochtje te maken langs den Ryn tot Alfen. Goduroude den go- hoelen tocht liet „Euphonla" zich hooren, daardoor de foesteiyke stemming levendig houdende. Proviand en versnaperingen waren by massa's aan boord gebracht, zoodat ook het inwendige by de jeugdige gasten goed werd verzorgd. Yoldaan, dankbaar, maar moede van al dat genieten, kwamen ze dos avonds ongeveer te 9 uren weer thuis, waar velen waarschyoiyk het feestje In don droom zullen hebben voortgezet. WaddingsYoon. Tot nmbtonaar van den Buigeiiykon Stand zyn benoemd de heoron Tuymelaar en Bremmer. Do geloofsbrieven der nieuwbenoemde Raadsleden Yan Bergen, Brommer en Alblas werdon in orde bovonden en lot toelating dier heeren werd besloten. De geloofsbrief van don gekozen heer dr. Blan ken zal in do volgende vergadering worden onderzocht. De gemeonterekening van 1902 bedroeg In ontvangst 38,785.52, in uitgaaf 32,043.43, dus een batig saldo van f 1742.09. Aan den Wiuterdyk werd gi6teron hot lyk opgevischt van een man, circa 60 jaar oud. Naar wy vernemen, is de drenkeling zekere C. van Leeuwen uit Gouda. De feestelykheden op "Woensdag 2 Sept. de heer Bultltude ging. Alle moed was hem in de schoenen gezonken en zonder verder protest krabbelde hy do kale trappen op naar boven. „Goeio nacht, jongtjheer Bultitudo," zei een werkmeid, die hem op de trap tegenkwam, weet uw kamer, No. 6, met jongeheer Coker en jongolioei Biddlecomb en do anderen." Paul werkte zichzelf de bovenste trap op en met een akelig voorgevoel opende hy de deur, waarop het cyfer 6 was geschilderd. Het was een grooto, kale, eenvoudig bo- hangen kamer met verschillende gordynlooze vensters, waarachter do blinden gesloten waren, een aantal waschtafels en acht kleine, witte ledikanten langs don muur. De haard was aangelegd, zeker omdat het de eerste avond was, en de jongens zaten er voor, opgewonden pratend. „Daar is iel Hy is achtergebleven, om nog meer te kunnen klappen 1" riepen ze, toen Paul zenuwachtig binnenkwam. „Wel, Bultitudo, wat heb je als verontschul diging aan te voeren?" Do heor Bultltude voelde zich machteloos. Hy kende geen jongens, wist niet hoe met hen om te springen of invloed op hen uit te oefenon. Tot nog toe had hy ze als nood- zakeiyk kwaad beschouwd, dat eerder ge- negoerd dan bestudeerd moest worden. „Je merkt wel, hy kan niets ten voordeele van zichzoll aanbrengen," zoi Tipping. „Wat zullen we met hem doen Met hem gaan ballen in oen laken? Ik heb het nog nooit gedaan, maar zoo lang je hem niet te hoog gooit of op den vloer laat vallen, zullen we hom wel niet erg bezeoren." „Nee, niet in een laken," pleitte Biddle comb, waarvoor Paul heel dankbaar was; „als er een binnen kwam, wat sou dat een a. 8. zullen bestaan uit een schoolfeest, ring- rydery en concert op een geïllumineerd terrein. RECLAMES, A 40 Conts per regel. Hoe menigeen ter wereld, en we zouden byna kunnenzeggen, het grootste deel der menacbheid, heeft niet de een of andere ziekte, waaraan by lydende 1®. Wat wordt er al niet aangewend om zich van zyn ïyden te verlossen, want de geringste ongesteldheid maakt den menach moedeloos. Wie Uwer, waarde lezers en lezeressen, heeft niet eens een zeer lichte ongesteldheid gehad, en was Uw eerste gedachte nietWat zou ik daar toch tegen kunnen doen? Maar hoevele per sonen zyn er niet, die ernBtige ziekten onder de leden dragen en alles aanwenden wat maar mogeiyk is om verlichting to vinden, en toch gelukt het hun niet. Dat was ook het geval met juffrouw Boun- huis, wonende te Locliem, die sedert jaren lydende was aan pynen in de maag en den rug. En die ook alles aangewend had om eenige vorlichting te bekomenmaar mets mocht baten, totdat zy in vorschillende dagbladon las, dat verscheidene perso nen het geluk had den mogen smaken t van een zoo lang durig lydon verlost te zyn en wel ten govolge van een Juffrouw nouxHUis. geregeld gebruik van (volgeue portret). de Pink Pillen van Dr. Williams. Toen heb ik ook, zoo schryft zy, het besluit geno men om ze te gebruiken, on werkeiyk, na verloop van eenlgen tyd namen myn krachten toe, my'n pynen verdwenen geheel en al en thans kan ik geen woorden vinden om myn dank te uiten voor Uw reddend middel. De krachtgevende werking der Pink-Pillen is zondor weerga; sedert jaren hebben zy de bewyzon geleverd, dat z\J tot op heden hot werkdadigste middel zyn, wat de menschheid behoeft. Zy genezen niet alleen maag- en lendepynen, maar door haar hernieuwende kraoht verryken zy het bloed, versterken zy de zonuwen en zyn oen onfeilbaar middel tegen bloedarmoede, bleekzucht, rheumatiek, neurasthenie, zenuwpynen, iDfluenza en alle ziekten, voortspruitende uit slecht en ver zwakt bloed. Prys ƒ1.75 per doos; ƒ9.— per 0 doozen. VorkrUgbaar by J. H. I. SNABiuii, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothoudor voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegeD postwissel. Ook echt verkrygbaar voor Leidon en Om streken by Rey8t Sc Krak, Drogisten, Bees tenmarkt Wyk 5 No. 41, en J. H. Dijkhuis, DroglBt, Hoogstraat No. 5. 7503 64 Leiden. Geref. Kerk Oude Vest. Zondag morgen ds. H. B. Renkoma, van Rynsburg. Zondagavond: ds. Rudolph. Li b se. In de Chr.-Geref. Kerk zal a. s. Zondag-voormiddag te halftien en namiddag te drie uren optreden: ds. F. P. 0. L. van Lingon, docent aan de Theol. School. R jj n 8 b u r g. Geref. Kerk. Zondag-morgen halftien, ds. Rudolpb, van Leiden, 's Avonds te zes uren, ds. W. B. Renkema. Woubrugge. Gerof. Kerk. Zondag-voor middag te halftien en 'e namiddags te half zeven, ds. G. Elshove, van Breukolen. Sflilitiekader. Door den Minister van Oorlog is bepaald-' lo. dat de lotelingon, die op grond van art. 99 der Militiowet 1901 een jaar later worden ingelijfd met betrekking tob de kar- deropleiding behandeld behooren te wor den geheel op den voet als het goval is mot dc lotelingon met wie zij gelijktijdig hun eersten oefeningstijd vervullen en dus te beginnen met het jaar 1904 ook desvereischt voor do kaderopleiding kunnen worden aangewezen; 2o. dat de lotelingon, die uitstel hebben gehad van eerste oefening evenwel tot tijd en wijle dienaangaande nadere bevelen ver herrio geven. Ik ben er voor, hem met hand doeken to slaan 1" „Luister eens," zei Paul, die niet zonder reden dacht, dat deze straf ook wel eens pyn kon doen„ik bedank er voor met handdoeken geslagen te worden. Nooit in myn leven Is me zoo iets overkomen. Denken jullie, dat het zoo al niet genoog Is voor me om te dragen, ook zonder jullie barbaarschheden 1" Na dozo uiting vormden zo eon kring roDdom hem, den afstand met groote nauw keurigheid motend, en begonnen met duivel- sche behendigheid hem met handdoeken te slaau, zoodat de natto punten hom aan alle kanten bezeerdenhy draaide als eon tol in de rondte on, het epyt me, dat Ik het zeggen moet, hy vlookte als een bezetene van de pyn. Toen hy er byna krankzinnig van was, riep Biddlecomb: „Laat ie zich nou maar ontkleeden; we kunnen hom straks nog wel met onze pan toffels afrossen 1" Allen trokken de kleeren, die ze nog aan haddon, uit en stapten zedig en als lammotjos zoo zoet, hun bedden in, juist toen dr. Qrim- stone's groote gestalte op den drempel ver scheen. De heor Bultitude haastte zich zoo gauw hy kon, maar kon toch niet ontsnappen aan een borisping van den directeur, toen deze het licht uitdraaide. Toen hy de rondte gedaan had en zyn zware stap wegstierf op de trap, begonnon de bewoners van No. 6 hun strafoefening weer en beukten en Bloegen den armen Paul tot ze er moe van waren; daarna lieten ze hom ln zyn koude, harde bed kruipen. Bevend en lam van de pyn lag hy daar. Na nog wat gebabbel, viel do een na den ander in slaap; gesnork verbrak nu en dan de stilte; alleon Paul lag wakker, luisterend strekt zijn niet voor kadervorming kunnen worden aangewezen; 3o. dat het aantal aan te stollen mili cien-korporaals en milioien-sergeanten reeds dadelijk niet meer organiek naar de lichting, maar naar het opleidingsjaar be paald worden. De firma B. Groote en Co. te Amsterdam is voornemens H. M. do Koningin aan te bieden een aantal fraaie photo's, als biyvende herinnering aan Haar a. s. verjaar dag. Ten einde allen amateur-photografen ge legenheid te geven mede te werken tot dit geschenk, heeft zy een photographic wedstryd uitgeschreven voor Nederlandsche amateurs. De photo'b moeten genomen zyn op 81 Aug. en een afbeelding geven van eenig feestbe toon op Koninginnedag. Een jury, bestaande uit drie leden, wier namen lator zullen wor den bekend gemaakt, zal beslissen wie der inzenders in aamerking komt voor de pryzen, die de firma uitlooft. Nadere voorwaarden vindt men in een circulaire, die by de firma, Kalveintraat 43, te verkrijgen is. Uit Yeondam meldt men: Door de vele regens der laatste dagen is ook op verschillende plaatsen in de veenkoloniön de zoozeer gevreesde aardappelziekte uitge broken. Als er niet spoedig droogte komt, bestaat er kans, dat de aardappeloogst mislukt. Twee jong <f n s ©en van negen en een van veertien jaar van denland- wcr A. H., te St.-Kruis, zoo meldt de ,,Midd. Ct.", waren Woensdagvoormiddag op de hofstede aan het stoeieD, waarbij do jongste een scherp mesje in de hand. hield, met hc-t ongelukkig gevolg, dat hij den oud ste een doodelijke wond in den buik toe bracht. Geneeskundige hulp mocht niet ba ten. Anderhalf uur na het voorval gaf het kind den geest. De toestand der ouders is vreesolijk. Naar men verneemt, zal een gerechtelijk onderzoek worden ingesteld en wordt de justitie uit Middelburg gewacht. ,,Het N. v. d. D." meldt hierover: Omtrent het plotselinge sterfgeval bij den landbouwer H., te St.-Kruis, wordt ons ge mold, dat de burgemeester, mr. P. C. J. Henne-quin, mot dr. J. L. J. <le Clopper, uit Aardenburg en de marechaussee Woens dagavond op de hofstede een onderzoek hebben ingesteld naar dc oorzaak van den dood van den 14-jarigen zoon. De uitslag hiervan is geweest, dat dc 22- jarige B. in hechtenis werd genomen, als verdacht van doodslag of moord op zijn jongeren broeder. Een stuk bebloede land stede en een ploegijzer werden in beslag go- nomen. De aangehoudene is gisteren weder vrij gelaten. Te Alkmaar brak er brand uit in het perceel aan de Lindengracht, be woond door de wed. C. Kager, welk per ceel aan de eene zijde belend is door een potrolcumbewaarplaats. Gelukkig waren in dezo laatste maar drio vaton petroleum aanwezig, welke te redden natuurlijk liet eerste werk was om grooter onheilen te voorkomen. Men slaagde hierin volkomen. De vaten werden in de nabijzijnde gracht gerold. Inmiddels was de brandweer aangerukt. De brand had zich echter reeds medege deeld aan een aangrenzende woning en eer men er in geslaagd was dc twee bran dende perecelen te blusscben, waren nog twee andere aangetast, die gedeeltelijk verbrandden. Assurantie dekt cle schade. De Brussclsche correspon dent van het ,,Hbl." bericht, dat twee officieren van het Nederlandsche leger, kapitein der infanterie Collettc, adjudant van den luitenant-generaal, inspecteur der infanterie, liggende in ïizoen te 's-Gra- venliage, en kapitein Fraser, commandant van het algemeen depot van discipline te Vlissingen, van onzen minister van oor log opdracht hebben ontvangen voor een missie in België. Gisteren zijn zij te Brussel aangekomen, waar zij werden ontvangen door kolonel Libbrecht, secretaris van het departement van oorlog. Beiue officieren werden voor gesteld door graaf Yan Rcchtcrcn Lim- naar het laatste geknetter in den uitgaanden haard, nadenkende over de wonderiyke ver andering, die in zyn leven gekomen was, en koortsachtig peinzend over middelen, om hot hart van don dirocteur te roeron en hem van de waarheid te overtuigen. Y. Eindoiyk viel hy m slaap, en niet voor het grauwe morgenlicht door de luiken schemerde werd de heer Bultitude weer wakker. De kamer was erg koud en hy bleef een poosje in bed liggen huivoren en trachtte zich voor te bereiden op de dingen, die kbtnen zouden. Hy was de eenige, die wakker lag. Nu en dan praatte een van de jongens in zyn slaap en lachte misschien wel over de pantomime, die hy in den koninkiyken schouwburg „Droom land" zag, een schouwburg, die voor alle jon gens openstaat. Kiffin word ook wakker met een diepen zucht, maar dadeiyk daarna huilde hy zich zelf in slaap. De beer Bultitude kon het niet verdragen nog langor zoo te biyven liggen. Hy dacht, dat, wanneer hy opstond, zyn lot hem draagiyker en minder hopeloos zou Bchynen; daarenboven was het om verschil lende redenen beter met zyn toilet klaar te te zyn, vóór do andore jongens met hot hunne begonnen. Heel stilletjes, vreezendo iemand te storen en de aandacht te trekken, brak hy het korstje ys, dat zich in do waschkom gevormd had, en baadde zyn handen en gezicht in hot koude water. Hy maakte een scheiding in zyn haar, iets, wat hy door een natnuriyke oorzaak de laatste jaren niet meer had kunnen doen, en waarin purg, zaakgelastigde ad interim van Ne derland aan het Belgische Hof. Do officieren komen in België, ten einde de organisatie te bestudeeren der inrich ting van het discipline- en verbeterings- korps en zullen de verbeteringscompagnie van Vilvoorden en de disciplinccompagnie van Beverloo bezoeken. Kapitein Raymond Pety de Thorée van de grenadiers zal hun tot geleider dienen. Andrew Carnegie heeft nu weer 6 millioen gulden in obligaties van de staaltrust geschonken aan zijn geboorte plaats Dunfermlij, (in het Schotscho graafschap Fifeshirej. Eenigen tijd geleden heeft Carnegie reeds het landgoed Pitten- crieff bij Dunfermline gekocht en de 6 mill, gulden moeten nu gedeeltelijk dienen om dit landgoed fce maken tot een openbaar lustpark. Er zal een echouwbnrg worden gebouwd, waarin alleen eeröte-rangstuk- ken mogen gespeeld worden; verder moei hot geld besteed worden voor tentoonstel lingen, de aanmoediging van den tuinbouw onder de arbeidende klassen en de bevor dering van ambachtsonderwijs in het dis trict, dat het middelpunt is van de Schot- sche linnennijverheid. Het kapitaal zal beheerd worden door een bijzondere commissie. Sedert den brand in don artil- leriesfcal te 'e-Hertogenlx>sch is can jongen van 16 a 17 jaar, zoon van een militair al daar, verdwenen en vraagt men zich af of die jongen, van wien nu vreemde uitdruk kingen worden genoemd, ook meer van dien brand zou weten. To Lorient (Frankryk) is de mui terij Woensdagavond weer begonnon, erger nog dan den vorigeu avond, en heeft voort geduurd tot drie uren in den nacht. De In fanteristen hebben een eteenenregen moeten doorstaan, waarby er velen zyn gekwetst. Lantaarns, boomen en banken zyn omverge haald, lallooxe ruiten, waar geen luiken voor waren, ingegooid. Met een verhuiswagen werd een barricade gemaakt. Van alle kanten was hot: „Weg met het leger, leve do anarchieI" Volgens den „Petit Bleu" zou een der mui ters zyn doodgestoken mat een bajonet. Uit Madera wordt gemeld, dat de groote Engelsche zeemanoeuvres begonnen zyn. Zy zullen plaats hebben tusscben Gi- braltar en do Canarische eilanden. De koning van Portugal zal deze oefentngon bywonen op zyn jacht A mal ia" en het is aan de Engelsche schepen toegestaan ook in de Por- tugeesche wateren to manoeuvrearec. Dat deze oefeningen belangryker dan alle voorgaande zuilen zyn, biykt wel hieruit, dat voor het eerst 26 pantserschepen, 43 kruisers 61 torpedovemielers en 37 torpedobooten er aan zullen deelnemen. Alles moet plaats hebben juist zooals io oorlogstyd, luidt het bevelschrift. KATWUK. Geboren: Mietje, D. van Job. Darieux en A. van Da rj ven voorde. Johannee Comelis, Z. van C. vau den Bergbn J. C. Halloen. Lountje, D. van J Jonker en W. Berkhejj. Pietje, D. van P. do Vries en G. Ravensbergen. Overleden: Jannetje, 14 d., D. van T.Noort en J. van den Oever. Leantje, 23 j., D. van A. van Duijvenbode an J. Quijt. Alida, 9 D. van A. Keur en A. van der Mejj. Zegert, 1 m., D. van A. vau Duijvenvoordo en A. van Dujjn. C. den Hollander, 83 j. D. de Haas, 58 echtg. van K. van der Plas. Gehuwd: J. Hoek jm. en J. van Beeknm jd. K. C. Lagerwejj jm. en J. van Beelen jd. Ondertrouwd: D. Koelewjjn jm. 24 j. en D. van Beelen jd. 21 i. J. van As wedr. 70 j. en P den Hollander jd. 41 j. STOMPWIJK. Bevallen: C. M. Tennisse gob. Hilgereom Z. Overleden: A. van den Bo» M. 78 j„ eobtgenoot van E. van der Geer. O. Rjjsdijk M. 45 j., eohtgeDool van Th. Vogelaar. VEDR. Bevallen: Th. Heijne geb. Sliiipens D. Zwolle, 7 Ang. Boter. Aangevoerd 780 8 en 194 16 v. en 1400 stukken, wegeüde samen 18,240 KG. Prijs per V-» vat 20.— a /23—per KG ƒ1.— a ƒ1.10. Vee. Aangevoerd: 500 Runderen, waarvan op de stallen 100, 102 Kalveren, 226 Schapen, 63 Varkens, 909 «Biggen. Alen besteedde voor vet vee per KG. Runderen 66 a 76 c., Kalveren 64 a 80 c., Schapen 10 a 28 o.. Varkens 34 a 37 c. Neurende en kalvende Koeien, alsmede vette dito met redeljjk goede vraag. Stieren en Kalveren met weinig kooplust. JteYOiiter, 7 Aug. Boter per '/h vat 22.—a 22.50, afw. ƒ20.a ƒ21.por l/„ vat 10.60 a ƒ11.50, per KG. 1.a f 1.15 Eieren 3.60 a 4.26 de 100 stuks. Alkmaar, 7 Aug. Kaas. Aangev. 300 partjjan, wegende 160,000 KG. Pry's voor kleine 27.60, com missie 26.middel'mre 26.Handel goed. hy nu nieuw behagen schepte; daarna liep hy op zyn teenen do donkere, krakonde trap af, juist toen de knecht beneden in de vesti bule de groote bel begon to luidon, die boven de slapende jongens moest wakker maken. In het schoollokaal had een geeuwende meid juist de kachel aangetegd en dikke wolken rook hingen in de kamer; de ramen werden er voor opengezet en verlaagden daardoor de temperatuur, die toch al verre van hoog was. Paul stond bibberend by den schoorsteen mantel en was de eerste minuten in byzonder slecht humeur. Als dr. Grimstone nu binnen gekomen was, zou hy misschien wel woorden gevonden hebben om uitdrukking aan zyn gevoelens te geven. Zeker had hy dan zyn vryheid weergekregen. Maar er gebeurde nieta van dat alles. Wel ging de deur open, maar in plaats van Grimstone, kwam een klein meisje binnen, een heel aardig, klein meisje in een donker jurkje en met een frisscho schort voor. Ze had diep-gryze oogen en glanzend haar, dat over haar rug en voorhoofd in dikke kruller neerviel; haar gezichtje was eBrder ovaal dan rond en keek een beetje emBtig, maar haar lach was vrooiyk en biy. Ze vloog op den heer Bultitude af met een gilletje van plezier, on Btak haar belde armpjes uit. „Dickl Lieve Dick!" zoi ze. „Ik ben zoo biy. Ik dacht wel, dat je vroeg beneden zou komen, net als vroeger. Gisteravond was ik zoo graag opgebleven, maar ma wou het niet hebben." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 16