N*. 13329 Vrijdag 7 Augustus. A*. 1903, fjourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Officieels Kennisgevinfl. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. V«j« LEIBSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT j Voor Leiden per week 6 Oentai per 8 maanden 2 f MO. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn I p 1.30. Franco per postv 1.66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 18 regels ƒ1.06. Iedere regel meer ƒ0.174. örootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiên van 30 woorden 40 Oenta oontant j elk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor kot incasseeren wordt ƒ0.06 berekend. Burgemeester en Wethouders van Leiden Qeiien art. 8, late alinea, der Hinderwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat door hon vergunning i6 verleend aan de ürma JAN ZUURDEEG, en Zn. en recntverkrygonden tot uitbreiding van de fabriek van wollen dekens aan do Baatstraat alhier, kad. bekend Sectie B No. 2670, door het bouwen van een derde verdieping. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing ln het „Leidsch Dagblad". Burgemeester on Weihouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lolden, 7 Augustus 1903. Leiden, 7 Augustus. Morgen worden de miliciens der lich ting 1897, behoorende tot de beide bataljons fvan het 4do regiment infanterie alhier, in .hot genot van groot verlof gesteld, terwijl ty, die voor eigen rekening wen achten te Vertrekken, hedenmiddag vertrokken zijn. Do staf en do twee batterijen van het 'Sde regiment veld-artillerie, alhier in gar nizoen, zijn heden naar do Legerplaats bij Oldc-brook vertrokken, tot liet deelnomen aan de schietoefeningen aldaar. De sergeant-majoor Roozoboom, van het 2de bataljon 4de regiment infanterie alhier, gedctacheord bij het Koloniaal Werf- depot, wordt den llden Augustus a. s. aan gesteld tot adjudant-onderofficier bij het 8de bataljon van het korps, Gisteren en heden werd door den ko- 1 loncl jhr. W. G. van der Wijck een inspec tie gehouden over de twee bataljons van het 4de regiment infanterie alhier. Hierbij werd tevens do praktische en theoretische bekwaamheid van de miliciens lichting 1903 nagegaan. Onze stadgenoot ds. G. Wisse is voor- nemens begin September een 4-tal populair- we ten schappelijke voorlozingen te houden over ,,dc Moraal in hot 7de ge- b o d." Hot „Neo-Mullhusianisnv."': „Do vrije liefde"; „Zonden der jonkheid"; „de Pac- dagogiek in verband met het scxuceJe leven" c a. zullen de onderworpen van behande ling uitmaken. De zaal, entree, datums enz. zullen nader in dit blad per advertentie worden bekend gemaakt. Deze vergaderingen, welke openbaar zul len zijn, worden uitgeschreven door „VPa- trimonium" hier ter stede. Voor het examen handteekenon lager onderwijs is te VGravonhage geslaagd raej H. I. Smit, van Leiden. Uitslag der aanbosteding, gehouden door den lieer H. J. Jcsso, architect, voor het- \erbouwen van do buitenplaats „Dijk 'en Burg" te Noordwijkorhout. De inschrij vers waren de volgende hoeren: Jac. Pas- sier te Noordwijk, 8,886; J. Hufner te Noordwijk, 8,925: J. övermeer te Noord- wijk, ƒ9,100; A. van Dijk te Noordwijk, ƒ10,900; P. J. Christiaanse te Leiden, 10,300; W. van der Zalm te Noordwijk, 'f 10,180; Joh. Christiaanse te Oogstgeest, 10,500; Joh Bik to Leiden, 10,540; Joh. Vreeswijk en van Riet te Leiden, 10,770; !A. van der Boon te Noordwijk, ƒ10,950; Piet van der Zaal te Noordwijk, f 10,950, en O. J. de Nie te Leiden, ƒ11,487. Aanstaanden Zondag, na afloop van do hoogmis, zal in alle katholieke kerken een „Te Deum" worden gezongen ter geler genheid van het optreden van den nieuwen Paus. In het „Hotel den Ouden Doden" te 's-Gravcnhage zijn aangekomen Prins en Prinses Caramaa Chimay en Gravin Gref- fulhe, allen uit Parijs, on gravin Gh. Oara- man Chimay uit Brussel. Zij worden bij hun aankomst aan het sta tion begroet door den gezant van Frankrijk bij ons Hof, den heer De Monbel. In Duitsohland begint men in te zion, dat nu eerst recht do Boeren do hulp van Europa noodig hebben en dat al do mooie voorspiegelingen van hulp door Engeland tot niots hebben geleid, Het Generale Boe- ronhulpfonds is daarom weder opgetreden en heeft „een woord aan do beschaafde We reld" gericht, waarin gewezen wordt op do ellende, die ondor de Boeren eer toe- dan afgenomen is na den oorlog. Met oanhar lingen uit Engelsche bladen wordt deze nood geschilderd. Hot is te verwachten, dat ook andere af deel in gen weder krachtdadig zullen gaan optreden om in den nood in Zuid-Afrika to voorzien. Tilly Koenen deelt mee, dat, uu ver leden jaar na de kerkelijke uitvoering, in de Groote Kerk, te 's-Gravenhage, het pu bliek haar eon spontaan applaus bracht, de kerk haar niet meer voor dergelijke uit voeringen wordt afgestaan. Thans is (onder dagteekoning van 1 Aug.) door de ministers van oorlog, marine cn binnenlandsehe zaken aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat krachtens machti ging van H. M. de Koningin, het nog aan hangige wetsontwerp tot het onder de wa penen houden van ingolijfden bij do militie te land door hen wordt ingetrokken. Aan het ,,Hbl." wordt medegedeeld, dat in de Woensdag te Utrecht gehouden vergadering van collecteurs der Nederlond- sche Staatsloterij besloten werd, in een adres aan de Tweede Kamer aan te drin gen op het behoud der Staatsloterij. Do Ital/iaansohe commissie, welke, ge lijk onlangs gemeld ri, verschillende haven steden in Europa en ook hior te lande zal bezookon op een studiereis van de havenin richtingen on maritieme werken, zal zijn 6aamgcsteld uit de volgende autoriteiten: dr. Ferraris on professor Cicooth, afge vaardigden in het Italiaansohe parlomont; commandeur Fiorito, directeur-generaal van de handelsmarine; commandeur Lonar- di, hoofdinspecteur van maritiomen dienst, en ridder dr. Tedaldi, secretaris. De commissaris dor Koningin in deze provincie, mr. Patijn, is na eonigo weken verblijf in het buitenland in Den Haag te ruggekeerd en heeft zijn function hervat. Hr. Ms. schoener „Suriname", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee P. S. R. Wol terbeek, ia in den morgen van 0 dezer het eiland Wight gepasseerd. De adelborst 1ste klasse P Haverkamp, dienende aan boord van Hr. Ms. pantser- schip „Evcrtsen", wordt mot 8 dezer op non-activiteit gesteld en vervangen door den adelborst der 1ste klasse M Bottcn- heiin. Het stoomschip „Burgermeieter" (uitr reiB) arriveerde 4 Aug. te Oporto; de „Goentoer", van Rotterdam naar Java, vertrok 6 Aug. van Marseille; de „Koning Willem III" arriveerde 6 Aug. van Java to IJmuiden; de „Oongaran", van Java naar Rotterdam, vertrok 6 Augustus van Port-Said; do „Prins Maurits", van Para maribo naar Amsterdam, arriveerde 6 Aug. to Havre. Aarlanderyeen. In oen onbewaakt oogen- blik geraakte bet 8-jarig dochtertje van den veehouder J. Kr. te water en werd levenloos opgehaald. Haarlemmermeer. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 13 Augustus, des voormiddag* te halfelf, ten Raadhulze. Te behandelen onderwerpen: lo. Beslissing in zake het Raadslidmaatschap van den heer F. L. Faas. 2o. Ingekomen stukken. 8o. Bestekken voor den aanbouw aan do scholen Nos. 3, 5 en 6. 4o. Bestek levoring grind voor de wegen en scholen. 6o. Onder zoek geloofsbrieven van de verkozen Raads leden. 0o. Benoeming stembureel voor de benoeming van een Raadslid. 7o. Adres van veldwachters om gratifioatlo. 8o. Aanbieding gemeonto-rekening over 1902. 9o. Kohier hoofdelijke omslag. tilllegom. Do heor M. J. W. Kelder al hier, ia benoemd tot ambtenaar tor seorota- rio in de gemeente Aalranderveen. In de op Dinsdag 11 dezer, des namid dags te 7 uren to houden vergadering van den Raad, zullen worden behandeld do na volgende onderwerpen: Ingekomen stuk ken, Rooilijn arbeiderswoning firma Ha gendoorn en Co. aan den Looeterwcg III. Onderzoek goloofsbrieven Raadsleden. Aanbieding verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1902. Aanbieding gemeente-rekening over het jaar 1902. Brief firma H. H. van Wave ren, wijziging voorwaarden in zake demping sloot on kap- ponhakhout „Kleine Tuin" en „Hoeden doos". Voorbereidend militair onder richt. Vaststelling kohier schoolgeld la ger onderwijs 2de kwartaal 1903. Door don biorhuishondor J, 8. G., al hier is ccn aanklacht ingediend tegen ze keren H. O. G.hoofdagent der Nederland- echo voorschotbank on levensverzekering maatschappij „Oranje-Nassau", gevestigd te Amsterdam en wonende to Haarlem, ter zake van oplichting, ten nAdecïo van eerst genoemde. Koudokerk. Onze dorpsgenoot, do heer A. Vuyk, ls met goed gevolg geslaagd voor het eindexamen Hoogere Burgerschool. Lisse. Door Z D. H. den Aartsbisschop van Utrecht is do nieuwo parochiekerk al hier geconsacreerd Woensdagavond togen 8 uren trok een 40-taJ jongelieden to paard, oen eerewacht vormende, Z. D H. meteen equipage, voor dit doel bereidwillig beschikbaar gesteld, naar den trein, dio ongeveer te 8 uur aan hot station Lisse stopt, to gemoct. Tegen halfnegon kwam mgr. V. d. Wetering onder het luiden der klok, aan do pastorie aan. Voor doe Burgemeesters woning, die ge ïllumineerd was, werden bij hot passeeren van don stoet eenige stukken ben gaalsch vuur afgestoken, iets wat oven later ook op het versierde kerkplein plaats had. De voor deze gelegenheid aangebrachte versieringen waren fraai. Voor den hoofd ingang der kerk bevindt zich een eoropoorb, wior, spits eon hoogte bereikt van 20 Meter. Ook op de brug, toegang vorleonendo tot kerk en pastorie, stond, evenals voor don zij ingang, een poort, maar van kleinere afme tingen; voorts waren over cn langs beide pleinen zoowel van kerk als pastorie aange bracht wapens, vlaggen en spreuken. Bijna do goheole gemeente vlagde en het volk, dat op do been was, was op meer doü 3000 te schatten. Nietegenstaande al deze drukte on hot ge regeld passeeron dor trams, deed zich slechts een klein inoidantje voor, n.l., dat een paard schichtig word on een mei jo en ccn kind omver sloeg, gelukkig niot zoo erg, dat geneeskundige hulp bohoofde te worden ingeroepen. By Koninklijk besluit is aan K. v a n D U k, gewezen bewaarder lsten rang (brigadlor) ln de strafgevangenis te Haarlem, vorleend eon pensioen ten laste van den Staat van 399.60 's jaars. Bond van Technici. Af deeling Leiden en Omstreken. Naar de voorzitter mededeelde-: wegens uitstcdigheid van eenige bestuursleden, vergadorden jl. Woensdag do leden ven de I^idsche ofd. van den Bond van Technici in plaats van in het einde der vorige maand. Als gowoonlijk worden do notulen na voor lezing goedgekeurd. Voorlezing werd go- daan van een ingekomen stuk in zako pro paganda voor den Bond. Naar aanleiding hiervan vroeg een dor aanwezige loden hoe gehandeld moet worden, wanneer men be kend wordt met oen oproeping van werk krachten begon te laag salaris, zooals bijv. Kort geleden door een architect tc AJfon. Hierop werd geantwoord, dat hiervan op gave dient gedaan te worden aan de pro- pagandaroonmiissio, terwijl men tevens good zou doen, do oproeping voorzien van kantteekeningen te plaatoen in liet orgaan van den Bond. Uit goode bron kon nog me degedeeld worden, dat een onzor groote ge meenten, slechts geschikte werkkrachten machtig word tegen een behoorlijk salaris 90). Bij aanbieding van lager salaris word door do sollicitanten eenvoudig be dankt. Do vooreitter deelde vervolgens mede, dat bij het Bestuur de zaak der salarisrcgc- ling cn meerdere erkenning van ondorge- sohikte technioi in voorbereiding is en dus spoedig deze zaken in de vergoden gen in geleid zullen worden. Do heer Arlond bracht vervolgens namens de oommissio verslag uit ovor haar bevin dingen bij don penningmeesterde boeken en do kas waren in volmaakte cxlo bevon den on de heor Facs kreeg als penningmees ter een pluimpje voor zijn zoo keurig ge houden beheer. Door uitstcdigheid vaai don heer Kante- been kon do vraag over do berekening van een ijzeren puibalk niot beantwoord wor den. Do voorzitter boantwoorddo oen vraag over geëtst glas. Hiortoo gaf hij eoret een overzicht van do samenstelling en vervaar diging van het gewone gebruikelijke ven sterglas. Daarna behandelde hij het eorste godeelto van de vraag: „Wat verstaat men ondor geëtst glas?" Hierbij bleek, dat ook Ln dit soort werk vaak geknoeid wordt cn het goede dikwijls moeilijk van het minder goedo is te onderkennen. Het tweede ge deelte van de vraag; „Wat mag men cisehen als in een bestek beschreven staat: „Geëtst glaspaneel naar keuzo 1" werd in dier voege Geantwoord, dat deze bepaling zco vaag is on men niet mag eisohen do een of ander o glasdiktc of glassoort. Wen schol ijk zou hot zijn, dat dcrgolijkc slechte bepalingen niet werden gemaakt, zeer ton gunste van do goedo verstandhouding tussohen architect en aannemer on de tusschonpersoon, „do opzichter." Vervolgens worden tot led on der commis sio tot nazien dor rekening en verantwoor ding van den penningmeester over het tweede kwartaal, gekozen de heoren Teou- wisso en Sirag, dio boido do benoeming aannamen. Bij de rondvraag werden door do heoren De Riddor cn Vos ecnigo vragen gedaan inzake de bibliotheek em den leeskring dor afdeeling. De hccron worden door don voor zitter -naar genoegen ingelicht. De vragenbus bovottc niete, waarna do voorzitter ondor dankzegging am dc aan wceigo loden, do vergadering sloot. A. T K. Vervalschiny van levensmiddelen. Door do „Vereoniging tot bostrijding van knoeierijen in den Boter- on Kaashandel" ia een adres gericht aan den Minister van W., II. cn N., waarin do aandacht wordt gevestigd op do afbreuk aan do reputatie van Neder! an dsciho zuivclprodukten ge daan, door don verkoop van kaas, gehocl of gedeeltelijk uit afgcroomdo melk gemaakt, die onder denzelfdcn naam en 'n dcnzelf- den vorm als vette kaas wordt verkocht. Het gevolg ia toenemend wantrouwen op buitonlandscho markt. Het adres dringt aan op wettelijke maatregelen om hol kwaad te vorholpen. Een uitvoerige nota tot toolichting is aan het adres toogo- voogd. Naar aanleiding hiervan schrijft de redac- tio van het „Maandblad begon do verval - sohingon" (Dr v. Hamel Roos on Harm- sen): „Wij behoeven niet te zeggen, dot wij ons ten volle voreonigon mot dit zoo loffelijk streven en ernstig hopen, dat dit adres niet den weg van zoovolc andere op :nog^ gaan. Voor ccnigo jaren o o. drongen vrij even eens in een adres aan do Tweede Kamer, gostound door ongovccr alle cacaofabrikan ten, op maatregelen aan ter bestrijding van de knociorijon van cacao met meel. Niet alleen dat men niet do minste notitio van dezo ernstigo klacht in onzo Kamer nam, doch ook het toenmalig Ministcrio vond blijkbaar geen termen om iets aan do zaak te doen. Het gevolg was natuurlijk, dat meor dan ooit geknoeid werd en wordt, met allerlei mengsels van meel en cacao cn dat de eerlijke fabrikanten „gedwon gen" worden naar zij zeggen, door de con currentie, om onverpakt cn.-.o met meel tc mengen. Hot is waarlijk to hopen, dat o tegen woordig Ministerie, hetwelk voorzeker door onvoorziene werkzaamheden na een onge veer tweejarig bewind ondanks de aankon diging er van, geen tijd zal hebben kunnen De Wondersteen. 12) Zijn hart klopt© niet opgewonden, nu hU de eerste belangrijke schrede ln zijn leven deed; 1)U was een eenzaam vreemdelingetje ln een onbekend land, waarvan hy af keer ig was. 't Was niet to verwonderen, dat, toen hy aan den hulsoiyken haard dacht, dien hy een paar uur geloden verlaten had, on die hem nu zoo vor on onbereikbaar schoon, zyn oogen begonnen to knippen, zyn borst op on neer ging on by het noodig oordeeldo zyn aan doening op do oon of andere wyze te ver bergen en aldus aan de publieke opinio te ontsnappen. Ongelukkig koos hy oen verkeerde manier en begon te snuiven op duidelyk. hoorbare wijze. Do hoer Bultitude verdroeg dit een poosje zonder ander protest dan een duw in de rich ting, van waar het geluid kwam, maar op het laatst konden zyn zonuwon, die toch al zoo ovorprikkeld waren, het niet langer uit houden. „Dr. Qrlmslone," zei hy beleefd, „ik bon er do man niet naar om zonder reden te klagen, maar werkelyk, ik moet u verzoeken tusschen- beide te komen. Wilt u dien jongen aan myn rechtorzyde verzoeken, óf zyn gevoelens te bedwingen óf in zyn zakdoek te huilen, zoo als oen behooriyk mensch dat doet? 'tKan een beste jongen zyn, maar dat vreeseiyk gesnuif en gesnork houd ik niet uit. Het is onnaluuriyk voor eeu jongea van zyn leeftyd." „Kiffln," zei de doctor, „huil je?" „Neen, mynheer", stotterde Kiffln. „Ik, lk denk, dat ik kou gevat heb." „Ik hoop, dat jo me de waarheid vertelt, want het zou me spyten, als je je nieuwe leven zoo verkeerd begon. Ik heb graag, dat er een gemoodelyke, opgewekte geest onder myn leerlingen heerscht. Wat jou aangaat, Richard Bultitude, ik heb geen woorden ge noeg om te zeggen, hoe laag en min ik het vind, om je bosten vader op zoo verregaand oneerbiedige wyze na te bootsen in stem en gebaren. Maar we zullen elkaar wel gauw nader spreken." Mynheer Bultitude viel weer achterover op zyn plaats, 't Was hard om beschuldigd te worden van zichzelf na te bootsen, vooral als jo woet volkomen onschuldig te zyn, maar dat was een kleinigheid, vergeleken by de ontdekking, die hy nu gedaan had, dat hy zich zoo leeiyk vergist had. Dr. Grim8tone had bem dus niet begrepen en do moeilyke verklaring moest dus toch nog ten slotte weer gedaan worden. De jongens (met uitzondering van Kifiln) hadden nog voortdurend pret in de wonderiyke vertooning en wachtten in spanning verdere proefnemingen met dr. Grimstone's geduld af. Ze werden gauw voor hun goduld beloond. Als er één ding was, dat Paul meer haatte dan al het andere op de wereld, dan was het de reuk van pepermunt niet minder dan drie klerken had hy ontslagen, omdat ze het kantoor met dien geur vervulden en nu kwam de reuk van het gehate goed In zyn neus, terwyi hy daar In do coupé zat. Hy keek naar Coggs, die over hem zat, en zyn wangen en lippen bewogen, alsof hy ergens op zoog. Coggs was klaarbiykeiyk de zondaar. „Moedigt u de jongens aan om anderen op oen publieke plaats tot overlast te zyn, dr. Grimstone?" vroeg Paul. „Er zyn or, die geen aanmoediging sohynen noodig to hebben, Bultitude," antwoordde de directeur. „Maar wat ia er nu weer?" „Als hy het voor zyn gezondheid neemt," zei Paul, „moest hy een andore plaats kiezen, om het te gebruiken. En als hy byzondere voorliefde voor het smerige goed koestert, leer het hem dan af. 'tls niets als last voor anderen I" „Wil je duideiyker zyn, alsjeblieft? Wie en wat bedool je?" „Dien jongen aan den overkant," zei Paul, terwyi by met den vinger op den verbaasden Coggs wees; „hy zuigt op zoo'n ellendige pepermunt l" „Is 't waar, wat Bultitude zegt, Coggs?" vroeg de doctor, op dreigenden toon. Coggs, die onderscheidene pogingen deed, om het ding door te slikken en onderwyi paarsrood werd van verlegenheid en hoesten, stotterde zoo iets van „gekocht by eon apotheker." Dat scheen hy zeker een verzachtende om standigheid te vinden. „Hob je nog meer van dio vuile dingen by je?" zei de doctor. Heel langzaam en met logonzin haalde Coggs drie of vier nette, witte pakjos uit zyn zak, keurig dichtgemaakt met een lakje, en over handigde zo aan Grimstone, die ze één voor één opende, hun inhoud bekeek en ze daarna het raam uitgooido. Daarna keek hy Paul aan en zyn blik was vnendeiyker dan hy tot nog toe geweest was. „Bultitude," zei hy, „lk ben jo uiterst dank baar. Een erge verkoudheid maakt, dat ik deze misdaad niet ontdekken kon. By een andere gelegenheid zal ik wel eens dieper op de zaak ingaan. Intusschen dank ik jo nogmaals." „O, niet te danken mynheer! Ik zol het alleen maar, omdat ik zoo byzonder gevoelig op dat punt ben." Hy hield plotseling op, gaf een harden schreeuw en begon zijn onkol te wry ven. „Een van die smeerlappen hoeft me een hardon trap gegaveudie jongen daar over me met die blauwo das. Ik heb hem er beolemaal geen aanleiding voor gogovon en toch doet io zoo gemeen; ik kom by u om bescherming 1" „Zoo, Coker," (Coker droeg een blauwe das) zei dr. Grimstone, „je lykt dus nog in moor opzichten behalvo in je domheid op eon ezel. Je schopt een jongen, die niets doet, als een kangoeroe. Weet je wkt? Schryf maar oons alles, wat je in Buffona Natuuriyke Historie over deze twee dieren vindt, twaalfmaal uit en breng me dat morgenavond. Als ik onge temde ezels by me in huis kryg, dan zal ik ze dressoeren ook 1" Zes paar nydige oogon werden gedurende de vordere reis op den onschuldigen Paul ge richt; uitingen van verontwaardiging werden gehoord, on dreigementen van wraak, alles onder het geratel der wielen door. Maar degeen, wien het betrof, hoorde niets; hy verheugde zich er over, dat zyn houding de goedkeuring van dr. Grimstone wegdroeg, en byna kwam hy tot het besluit, maar te zeg gen, wie hy was. Eindeiyk hield de trein stil. Paul stapte uit met de anderen en liep naar den bagago- wagen, waar hy ln do koudo lucht staan bleef by koffers en pakjes. „Ik zou hem nou wel graag alles vertollen, als hy het maar niet zoo druk had," dttcht hy; „maar ik zal zien met hem alleen ln een rytuig te komen en dan komt de zaak wel in orde, vóór we thuis zyn." Dr. Grimstone schoen uu juist niot erg ge neigd vertrouweiyke aangologonheden aan to hooren. Er waron geon rytuigjos aan hot station, iels, dat hem een poiaoonlyko beleodi- ging schoon; hy sprak zyn verontwaardiging tegen don stationschef uit. „Het lseon schandaal," zei hy. „Qoen rijtuigen aan don trein I Myn school begint vandaag woer en nu zyn er niot eens rytuigon oni de jongens sf to halen. Niet eens oen omnibus zelfs. Ik zal er rapport van makon. Laat or iemand onmiddeliyk om oon vigilante gaan. Jongens, gaan jullie naar de wachtkamer, tot Ik by jo kom. Wacht eens, we zyn mot to veel voor één rytuig. Cokos, Coggs on laat kyken, ja jy, Bultitudo, julllo weten allomaal den weg. Loopen jullie vast vooruit on zegt aan myn vrouw, dat wo in aantocht zyn. Mynheer Bultitude was misschien moer verlicht dan teleurgestold door dit voorstel, dat hem verhinderde zyn voornemen Ion uitvoer to brongenmaar als by gozlon had. hoe triomfantoiyk Coker Coggs eon por ln zyn zy gaf, dan zou hy er misschien wel wat op tegen hebbGn, alleen in hun gozolschaf to moeton verkeoren. Nu dacht hy er zelfs aan hon tot zyn ver trouwden te maken. Ze zullen goelo getuigen zyn, dat ik, wie lk dan ook voor hen zyn mag, Dick niet ben. En hü wandolde vrooiyk over de brug tus schon een paar houten paaltjes door, waar over men gomakkoiyk zjjn nek kan breken, en stapte het plein op, vvaar de andoro jongons zich by hem voegdon. Na wat fluisteren staken ze beiden hun arm door den zynen. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1