A#. 1903. geze <jCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. Opofferende Liefde. N«. 13320 Dingdag 28 «Juli» PRIJS DEZER COÜRiNTs Voor Leiden pei week 9 Oentej per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per lóoper en waar agenten gevestigd «Jjn 1.30. Franco per poet1.65. PRIJS DER ADVERTENT1 EN Van 10 regele ƒ1.06. Iedere regel meer ƒ0.174. - Grootere lettere Daar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantolk tiental woorden meer 10 Gents.- Voor ket inoasseeren wordt f 0.05 berekend. Offieieele Kennisgeving. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wothoudere van Leiden, brengen In herinnering, dat met 81 Juli k. de eerste termen vervalt van de Inkom stenbelasting, dienst 1903, en dat alzoo op den lsten Augustus a. a. minstens een zesde gedeelte van den aanslag moet zyn voldaan. Zy noodlgen mitsdien belanghebbenden uit, om, ter voorkoming van vervolgingskosten, tot de betaling van het verschuldigde ten kantore *ïan den Gemeente Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voorn. DE RIDDER, Burgemeester. VAN BEYST, Secretaris. Lelden, 25 Juli 1908. Burgemeester en Wethouders van Lelden; Gexien art. 8, lste alinea, der Hinderwet Brengen ter algomeene kennis, dat door hen vergunning ls verleend aan S. J. LE POOLE en J. L. A. MEIJS en rechtverkrijgenden respectievelijk tot oprichting van een sigaren fabriek in het perceel Haven Nos. 5 en 7, kad. bekend Seotie O No. 1239, en tot uitbreiding van de smedery aan de Doezastraat No. 85, kad. bekend Sectio E No. 1466, door plaatsiüg van een tweede Bmidse. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing In het „Leldsch Dagblad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. O. JUTA, Wethr loco-Burgemeester. VAN HE/8T, Secretaris. Leiden, 28 Juli 1908. De uien we groenten-, ooft- en aardappelcnmarkt. Zonder grooten tegenstand is in de Don derdag gehouden Raadsvergadering het voorstel van IB. cn We. tot vereeniging van de groenten-, ooft- en aardappelcnmarkt en haar verplaatsing naar Boommarkt en Apotheikersdijk er doorgegaan, al hebben de hceren cr een paar uurtjes over volge praat. Het verheugt ons, dat deee reods zooveel besproken en zoo lang hangende quaestic eindelijk tot een oplossing is gebracht in een naar het ons wil voorkomen voor be langhebbenden en voor onze gemeente in het algemee-n gunstigen zin. We zeggen dit zonder te willen verhelen, dat er sterke oppositie gevoerd is tegen dezen maatregel. Er mag thans echter ge vraagd worden of die oppositie wel steek hield. Er is, zooals bij eLke nieuwe zaak, oppo sitie gevoerd quand même: oppositie, om oppositie to voeren. De menschcn zijn van nature conservatief. Hoe ze ook mogen ai geven op het bestaande, als er aan wordt getornd, zet men zich er voor schrap, zon der eigenlijk te weten waarom. Zulk een oppositie behoeft men nu niet zoo ernstig te nomen. Do wezenlijke betzwaren gingen -iet tegen een vereeniging der marklen. Ieder voelde, dat mon hier dingen bijeen wilde brengen, die bijcenhooren en dus niet gc>choiden mochten zijn. Ze gingen tegen de verplaatsing naar Boommarkt en Apothckersdijk en tegen de verwachte on meestal gevreesde reorgani satie der markt. De bewoners van Boommarkt en Apothc kersdijk zagen in de verplaatsing een ge vaar voor hun rust en voor hun panden, die, naar zo vreesden, daardoor ia waardo zouden^ verliezen. Die bezwaren zijn trfïs altijd óf denkbeeldig óf ceer overdroven voorgekomen. Neemt do markt niet in gTOO- ton omvang toe, dan zal do drukt© ook niet beduidend hinderon; wordt zij van beteeke- nis, dan zal het vertier toenemen, maar or zullen tegelijk neringen ontstaan, waardoor ook dc waardo der panden grooter zal wor den. Ook nog, of beter allereerst werd door de kleine venters dc vrees geuit, dat zij ern stige echado zouden lijden door verplaat sing, omdat ze in den waan verkeerden, da/ alleen bijwijze van veiling zou mogen wor den verkocht. De discussie in den gemeenteraad in zake dit punt zal het hun anders hebben geleerd. De warmoeziers, die met hun schuitjes aan komen, mogen oven goed als vroegor bij do schuit aan venters of particulieren bij klei ne hooveelheden verkoopen. De markt is vrij. Doch voor hot gemak en om verwar ring te voorkomen, zal do veiling uitslui tend in een lokaal plaats hebben, dat de gemeente beschikbaar stelt. Daartegen hebben grooto fruithandelaren bezwaren te berde gebracht, welke, als wij ons niet bedriegen, grootendeels op misver stand berusten. Omdat de veiling zal moe ten geleid worden door een rechtspersoon lijkheid bezittende vereeniging, in dit geval de „Leidsche Tuinders-Patroonsverconi- ging", hebben de fruithandelaren de vTcee uitgesproken, dat zij met hun waar als het hinkende paard zouden achteraan komen. Dit zal zoo niet zijn. Do Tuindorsvcreeni- ging, die aanstelt een afslager, een keur meester en con boekhouder, maakt kosten, wolke door hen, die van dc veiling gebruik maken, moeten wordon vergoed. Daarvoor zal men vermoedelijk 3 pCt. tot 5 pCt. van het geveilde moeten afstaan en aan die kosten ontkomen do fruithandelaren na tuurlijk ook niet en hot kan zijn, dat voor hen, die geen leden zijn der Vereeniging cn dus geen risico dragen, de heffing een wei nig hooger zal wezen, doch van achteruit zetting kan geen sprake zijn, daar do vei ling ongetwijfeld bij loting zal geschieden. Op een andere plaats der markt zal men echter niet mogen veilen. Dit zou aanlei ding kunnen geven tob verstoring dor orde en de gegadigden verdoelen over de verschil lende veilingen cn dus tot schade zijn van de verkoopers zelf. Do gemeen bo zal een verordening moe- ben maken, waarbij een goede orde op de markt wordt verzekerd. Waarom moot er alleen bij afslag en niet bij opbod worden geveild, iets wat in de praktijk beter schijnt, is gevraagd. Opgemerkt moet worden, dat veiling bij opbod volgens wettelijke voorschriften al leen onder leiding van een notaris of deur waarder mag geschieden. Krijgt de veiling conigen omvang van be- teekonis, dan kan men daartoe overgaan, niets staat een veiling bij opbod in den weg. Eindelijk zijn cr adressen van landbou wers en groetentolere uit omliggende ge meenten binnengekomen, waarin, zonder gronden daarvoor aan te voeren, do ver plaatsing en reorganisatie werd ontraden. Het spreekt vanzelf, dat omwonenden eer voor het belang hunner genxmle opko men, dan voor het belang onzer gemeente. En nu is men in omliggende gemeenten ook al begonnen te veilen, waardoor hande laren daar moesten heen gaan. Dit neemt niet weg, dat de gemeente Lei don als middelpunt van een groenten- en oófttelend© streek straks die verschillende kloine voilingen tot zich zal trekken. Dat willen ingezetenen van andere gemeenten nu wel liever niet; doch wij hebben eerst met onze eigen belangen rekening le hou den. Onze slotsom is dan ook, dat do Raad Donderdag een verstandig besluit heeft ge nomen, werkelijk in het belang van den handel in groenten, fruit en ooft en in het belang tevens van de stad zelve. Hoe zou, waar de markt in Delft, Loos duinen en elders, na een regeling zooals thans voor deze gemeente is aangenomen, er zoo op vooruit is gegaan, de Leidsche markt niet floreeren? Daartoe moeten nu vooral de belanghebbenden samenwerken, zij moeten do gemeente steunen in haar lof felijk pogen om voor Leiden te krijgen een groenten-,fruit- en aardappelenmarkt, die met dio der omliggende steden kan concur- recren. Leiden, 28 Juli. De kapitein D. Makkink, van het 4de regi ment infanterie alhier, is aangewezen als lid en secretaris dor commissie, door welko dit jaar aan den hoofdcursus het eindexamon zal worden afgenomen. De Nederlandsche mail wordt heden avond hier verwacht. Gedurende hot 2de kwartaal 1903 werd het Koninkiyk Kabinet van Schilderyen te 's-Gravenhage bezocht door 11,474; het Museum Meermanno Westreenianum te 's-Gravenhage door 50; bet Koninklijk Penningkabinet te 's-Gravenhage door 83; het Ryks-Museum te Amsterdam door 60,704; het Ryks-Museum van Oudheden te Leiden door 1206het Ryks- Ellinographisch Museum te Leiden door 492; hot Ryks-Museum van Natuuriyke Historie te Leiden door 1788het lvyks-Kabinet van Pren ten te Leiden door 77; de historische zaal in het Prinsonhof te Delft door 2406; de Gevangen poort te 's Gravenhage door 3115; het Muider- slot door 1110; de Ruïne van Brederode door 5345 en het Monument te Helligerlee door 1435 personen. Mr. Bevers, wethouder van openbare werken, die sinds zijn terugkeer te 's-Gra venhage zijn functiën weer vervuld heeft, maar alleen de openbare Raadszittingen nog niet bijwoonde, zal op geneeskundig advies nog de geheelc maand Augustus in het belang van zijn gezondheid buitenslands gaan doorbrengen, ten einde met Septem ber a s. zijn werkzaamheden in vollen om vang te kunnen hervatten. De minister-resident van Nederland voor Servië en Rumcnië zal zich voorloo- pig nog niet bij de nieuwe Servische Rcgee-y ring laten accrediteeren, zoodat de bestaan de toestand voor onze diplomatieke verte genwoordiging aldaar gehandhaafd blijft. De minister van financiën ging giste ren ter audiëntie bij H. M. de Koningin naar Het Loo. Hij blijft van dc tweede week van Augustus tot het laatst der maand bui tenslands. De werkzaamheden der Haagsche Raads commissie voor de voorbereiding van do exploi tatie der visschershaven te Scheveningen zyn loover gevorderd, dat zy reeds ia kunnen overgaan tot overweging van een ontwerp- tarief voor de eventueel te heffen havenrechten. Do voorzitter der commissie is van plan, binnen kort met den secretaris-ingenieur van het college, de inrichting van de visschers haven te Ge9stomünde (in Noord-Dultschland) in oogenschouw te nemeo. H. M. de Koningin ontving Zaterdag den minister van koloniën in audiëntie. H. M. de Koningin-Moeder heeft door bemiddeling van de firma O. F. Roos «k Co., te Amsterdam, aangekocht oen ka pitale aquarel, vervaardigd door den kunst schilder Hobbe Smith en voorstellende: ,,Hot opzeilen der bottere bij do revue der visschersvloot, gehouden voor H. M. de Koningin on H. M. de Koningin-Moedor, in 1900, op de Zuiderzeo. Ten gevolge van do in-werking-treding der pensioenwet van 1902 hebben vooral bij hot wapen dor infanterie zeer veel scr- gcant-majoors-administrateur don dienst met pensioen verlaten, zoodat bij sommige regimenten in de vacaturen niet kan wor den voorzien, terwijl ziob ook het geval voordoet, dat zij, die op de 'jet 6L.au voor bevordering en aan dc bourb zijn voor aan stelling, het vereoek doen niet voor dien graad in aanmerking te komen. Dc oor zaak daarvan schijnt gezocht te moeten wor den in de vele werkzaamheden, aan dien graad verbonden, en aan het feit, dat eerst nk driejaren dienst in dien graad een geringe vorhooging van soldij daaraan is verbonden. Zondagmorgen nam dr. L. H. Slotc- maker, predikant der Romonstrantscho Ge meente te Arnhem, afscheid van zijn go- meenteleden met een rede, waarin hij een terugblik wiorp op zijn 46-jarige loopbaan als predikant. In 1857 werd dr. Slote maker beroepen als predikant der Ned.-Hen'. Gemeente te Maartensdijk, cenigo jaren later vertrok hij naar Hoorn cn vervolgens naar Arnhem, waar hij 13 jaren bij dc Ncd.- HeTy. Gemeente cn 25 jaren bij do Remon- strantsche Gemeente als predikant werk zaam was. Do Raad te Zwolle benoemde tot di recteur dor practische ambachtsschool cn burgeravondschool don heer J. Veldkamp te Amsterdam met 13, tegen 5 stemmen op den heer O, Boogert te Utrecht. Uitslag der herstemming voor den Gomeenteraad te 's-Gravenhago. Kiesdis trict I. Uitgebracht 3238 gcidige stemmen. Daarvan verkregen: K. ter Laan (soc.- dem.) 1068 stemmen, H. Lubbers (vrijz.- dem.) 996 stemmen, A. J. 0. Baron van Pallandb (cons.) 1780 stemmen, P. van Pijlen (vrij anti-revol.) 1549 stemmen, H. Ch. Vcgtel (anti-revol.) 1471 stommen cn dr. H. C. Wier e (lib.) 1070 stemmen, zoodat gekozen zijn de heoron: v. Pallnndt, Vcgtel en Van Pijion. Kiesdistrict III. Uitgebracht 2750 gel dige stommen. Daarvan verkreeg de heer M. do Mos Jzn. (anti-rev.) 1388 steramen, en de heer E. L. O. Schiff (lib.) 1362 stem men, zoodat gekozen is do heor Do Mos. De stemming en herstemming voor den ge meenteraad in Den Haag hebben in de sa menstelling van den Raad ten voordode van de rechterzijde wijziging gebracht. Rekcndo men, dat het college tot dusver bestond uit 25 liberalen, 11 conservatieven, 2 antirevo lutionairen cn 7 katholieken (dus 25 libe ralen tegen 20 anti-liboralon), thans is het getal liberalen gedaald tot 23, dat der con servatieven tot 10, dat dér antirevolutionai ren is gestegen tot 5, terwijl in hot getal katholioken geen verandering is gekomen. Do verhouding is derhalve 23 liberalen tegenover 22 anti-liberalen. Tot klerk tor gemeente-secretarie to Gouda is benoemd de heor L. Boer to Bo degraven. Door do oommissio van enquête naar den toestand van hot spoorwegpersoneel worden gistoron gehoord: W. Oo6llnndcn, wegwerker St.-Sp. Rotterdam; J. Smit, arbeider weg en werken H. IJ.-S.-M., Hoek van Holland; A. J. C. van Eyk, ar- boider-rommcr St.-Sp., Blorick; D. van Rhcenon, wissel wachter St.-Sp., Dieren; R. Hoekstra, wegwerker St.-Sp., Her- bayum (FranekeradceD; F. van dor Wal, wegwerkor SL-Sp., Franekcr; P. Vcon, ploegbaas St.-Sp. Gronlngon, on A. Doys- selbloem, arboider SL-Sp., Helmond. Ten einde te gemoct te komen in het gebrek aan geldmiddelen der gcoondhoids- commissicn, zijn, althans in sommige pro-, vinciën, de gemeentebesturen door de Com missarissen der Koningin uitgenoodigd, om dc gelden voor deze oommissiën reeds tor beschikking te stellen op 1 Aug. on 1 No vember, telkens voor do helft, on in het vervolg op 1 April en 1 September van iodor jaar. (N. 7?. C.) Heden bezochten H. M. de Koningin en Z. K. H Prins Hondrik de gemoento Groningen. Men seint ons van daar: De intocht is wól geslaagd. Het toilet der Koningin bestond in oen crême-kleod mot kant. Do Prins droeg do uniform van schout-by nacht. Er badden geen incidenten plaats. De aubado op de markt was Indrukwokkend Het wedor is regenachtig. Do Koningin was eenigszloa vormooid, doch zag er ovorigons goed uit. Uitslag examon hoogere burgei school met 6 jarigen cursus in Zuid Holland. Noor- deiyko commissie, Geöxamineerd 24 candidaten. Goslaagd: W. C. Q. van den Brandelor, G. P. Groenowog, H. Houtgraaf, C. de Konlngb, J. A. B. Mnsthoff, G. Polak Daniöls, A. Rom- pie8, H. F. M. van Voorst tot Voorst, W. H. H jogkamor, F. J. Lekkorkorker, J. Manschot, A. Mühlonfeld, E. Slangen, W. J. Slis, A. H. van de Velde, C. M. Violioff. Afgewezen 6. Teruggetrokken 2. Zuidelijke commissie. Van do derde groop zijn geslaagd: J. Schabracq, C. A. M. O. van Kasteel, H. H. Goissol, H. C. Verkerk, J. H. van Andcl, J. Büller, C. van Nierop, G. S. Rcoman, R, Th. Heukors, A. don Hoed cn S. Davidson. Afgewezen éón can- didaat. Voordrachten voor leeraren aan do H. B.-S. te Zaandam: a. een leeraar in dc Engolsohc taal1. mcj. G. Marwitz te Leeuwarden, 2. mej. I).- M. Campert te Hilversum, 3. mcj. D. Post humus to Dordrecht. b. een tweodo leeraar in do wiskunde: 1. de heer F Kunst te 's-Gravenhage, 2. M. W. Sprank te Hoorn. Hr Ms. ,,Kortonaer", onder bevel van den kapitein ter zee A. Soret, zal, verge zeld van drie torpedobooten, naar Delfzijl stoomen om tegenwoordig te zijn bij hot voorgenomen bezoek van H. M. dc Ko ningin. FEUILLETON. 49) Kampf voelde zich in zyn dronkemansstem- ming tot ridder van het meisje geroepen. Tever geefs trachtte ik hem terug te houden; hy luisterde niet naar my. De volgende minuten sloegen en staken de ruwe gezellen op elkan der los, van alle tafeltjes Bprongen de gasten op, eenigen om mee te doen, anderen om vrede te stichten, in het kort: door den rook en walm vernam mon slechts nog het woeste gebrul der vechtenden. Ondanks het gevaar, dat ray persooniyk bedreigdo, greep ik Kampf by den arm, om hem uit het gewoel te verwyderen. Maar dat was gomakkeiyker geprobeerd dan gedaan. Een reusachtige kerel in de dracht der Gaucho's hield hem vast en trachtte hem het mes te ontrukkeD, dat do jonge man tot zyn verdodi- ging in de hand hield. Tevergeefs beproefde Kampf zich vry te maken, het gelukte hem niet, de Gaucho hiold hem vast en kneep mot zyn reuzenvuist de keel van den weer spannige dicht. In zyn angst stiet Kampf met zyn mes meermalen naar den Argentiniër. .Vervloekte Gringo 1" brulde deze en liet hem los, waarop de jongo man yiings naar do deur snelde. Ik liet. hem echter niet gaan, maar greep hem vast, vast als in een handschroef. Ge durende den stryd, waarvan ik juist getuige "was gewoest, was de overtuiging van zyn schuld als een ingeving over my gdkomen. Niemand anders dan hy, Reinhold Kampf, had den kassier op bet schip vermoordmet de linkerhand had hy den stoot toegebracht, zoo als ik hem ook hier het mes met de linker hand had zien zwaaien, en hem do steken met de linkerhand had zien toebrengen l Nog ontbrak my echter zyn bekentenis, om te kunnen handelen. Om hem deze te ont rukken, besloot ik hem te overrompelen, van zyn opgowondenheid en zyn schrik gebruik te maken. Zoodra wy buiten de deur waren gekomen, bleef ik staan, klemde zyn arm, dien ik gegrepen had, vast, en riep toornig: „Ellendige schurk, gy zyt do moordenaar van Leonardi I" Ik kon in de duisternis niet zien, of hy bleek werd, maar aan hot schokken van zyn arm voelde ik, hoe hevig ontsteld by was. „Wat bezielt u?" riep hy ontsteld, „laat my losl" „Niet eerder dan op hot politiebureau 1" „Gy zyt dronken!" schreeuwde hy, torwyl hy langzamerhand zyn zelfbehoerschlng terug kreeg en al zyn krachten inspande, teneinde zich aan myn greep to onttrekken Ik sleurde hem een eind medehy scheen zich meer en meer in zyn lot te schikken. Doch plotsoling voelde ik een hevigen ruk, hij was vry en rende weg in de nachteiyke duisternis. Als een razende liep ik hom na, natuurlijk zonder succes, reeds na een halve minuut had ik hem uit het oog verloren. Woedend ovor myn onhandigheid begaf ik my naar myn hotel. Er viel echter aan de zaak niets meer te veranderende moordonaar was ontvlucht. Nu kwam het er op aan, hem tot eiken prys weer in handen te krygen. Reeds vroeg den volgenden morgen begaf ik my in gezelschap van een detective naar zyn woning, in de hoop, don vogel nog voor het definitieve uitvliegen in zyn nest te over vallen. Maar wat ik wel had kunnen denken het my opgegeven adres was niet het juiste. De schurk had my bedrogen. Kort be6loton bracht ik den dotective naar do kroeg, waarin ik hem den vorigen avond had aan getroffen. Misschien kende do Framjaise zyn verblyfplaats. Wy worden in die laatste ver wachting teleurgestold, maar toch had ik geon reden, om berouw over myn tocht te hebben. In een kamer van de restauratie had men den door K&mpf niet ongovaariyk gewonden Gaucho neergelegd; ik verzuimde niet zyn wonden te onderzoeken en vond die geheel overeenkomend met de kwetsuren, welke Leonardi of liever Möbius waren toegebracht. Juist als daar vertoonden de stokeD do zonder linge richting van rechts voor naar links achter. Ik zal u niet vervelen met de beschrij ving van de nu volgende dagen en weken; hot is voldoende, u to verzekeren, dat zij mij werk en inspanning in overvloed brachten. Do detective en ik waren voortdurend op do jacht, als ik het zoo mag noemen. Met behulp van het portret vonden wij eindelijk de kamer, welke do jongo man had be woond. Echter te laat; hij had dio nog den- zelfdon nacht, waarin ik hem van de mie daad had beschuldigd, verlaten. Daarente gen vernam ik van j verhuurster, dat de jonge man wel zeer rijk moest zijn geweest, want zij h .1 eens een menigte geldstukken bij hem gezien. Ik kon over de herkomst van dit geld niet in het onzekere zijn. Dc moordenaar had den kassier den wissel ontstolen, waarvan juffrouw Norden had gesproken, en dien ingewisseld. Dat was de „kleine assignatie", waarover hij had gesproken. Ik verschafte mij hieromtrent onmiddellijk zekerheid, door met hot portret van Kampf bij alle aanzienlijke bankiershuizen in dc stad aan te rijden. Na ccnige uren was ik geheel op de hoogte. Een der bankier- her kende in hem dadelijk den jongen man, die den 31sten Mei de dag kwam volkomen overeen een door een Bcrlijnsch ban kiershuis afgegeven wissel ten bedrage van vijftienhonderd peso's gepresenteerd en daarop betaling gekregen had 1 Aan middelen tot ontvluchten ontij rak hot den schelm dus niet. Ik gaf nu de zaak bij de politie aan; deze scheen echter niet zeer geneigd zich aan het geval mot bijzon- deren ijver to wijdon, totdat ik een bcloo- ning uitloofde. Er verliepen echter maan den, voordat het gelukte, het spoor van den vluchteling weer te vinden. Ik kreeg intus- sehen van mijn handelsvriend het telegra- phisoh antwoord van het informatiebureau. Dat luidde: De persoon in quaostio heeft den lessenaar van zyn chef opengebroken, vyf- honderd mark gestolen, schuld op collega geworpen. Op verzoek van den vader geen aangifte gedaan, weggezonden." Dit antwoord bevestigde slechts myn moening omtrent het karakter van hot jonge monsch, want ik was vast van zyn schuld overtuigd; reeds zyn vlucht leverde een voldoend bewys voor zyn slecbt geweten. Ik wanhoopte reeds aan de mogeiykheid, den vluchteling ooit weer te vinden en dacht er aan mot myn materiaal naar Duit6cbland terug te keeren, om daarvan in het belang van de onschuldig beschuldigde gebruik te maken, toen myn detectivo my met het be richt verraste, dat de gezochte zich te Nieuw- York bevond. Hy had met behulp van Kampf s portret uitgevonden, dat deze met een der stoombooten, welke op gezotte tyden tusschen Buenos-Ayres en Nieuw York heen en weer voer, do Argontiolscho hoofdstad verlaton en zich naar do groote woroldstad van do Ver- oenigde Staten begeven had. Ik vertrok onvor- wyid mot de kleino Flilde daarheen. Ik kon immers van Nieuw York evengoed of nog beter den terugtocht naar hot vastoland aan vaarden. Weer nam ik hier oon goschikten dotoctive in den arm en voordat er drie dagen verstreken waren, had deze do woning van den vluchteling ontdekt. Hy had zyn spoor op dozelfde wyzo gevondon als ik te Buonos- Ayros en van don eigenaar van een havonkroog zyn verblyfplaats vernomen. Toon wy echtor het vuile boardinghouse botradon, waarin do moordenaar logios had govonden, kwamen wo weer te laat, want Reinhold Kampf was den vorlgon dag vertrokken, doch ditmaal niet vrywillig, maar onvrywillig. Iiy was ziek geworden, had typhouzo koorlson en was naar een Duitsch ziekenhuis getransporteerd. Ik triomfoerde. Nu was ik zeker van hom Eon uur later stond ik voor zyn bed. Hy was ge heel by bezinning en staarde my met waren doodsangst aan. Van een bekentenis wiido Jj(f echter niets weten, „liet is niet waar," ant> woordde hy op al myn vragen on beweringen Ik vroeg don doktor, die bom behandelde, naai zyn toestand. Deze was niet bepaald bedenk»- lyk, verklnardo hy my. Nu kwam ik op liet denkbeoid, het orbarmeiyke jongmonsch ten tweeden mal® door eon list te vangon. Ik wydde den geneesheer iu alles in en over reedde hem, den patiënt in het bolang van het goede doel door voorspiegollng, dat iiU nog maar enkele uren had te loven, tot eon bekentenis van zyn schuld te bewegen. D« list gelukte boven verwachting. (Wordt i?rvol(jd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1