Zaterdag li «Juli. A#. 1903. N®. 13306 <Beze dCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Opofferende Liefde. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsi per 3 maanden l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eljn 1.30. Tranco per post1.65. PIllJS DER ADYEKTKNT1ÜN: Van 18 regels ƒ1.06. Iodore regel meer 0.17£. Grootere lotters naar plaatsruimte. Kleine advortontiön van 30 woorden 40 Cents oontantj elk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het incasseoren wordt 0.05 berekend. Plaatselijke «llreclc belasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden breügen ter algemoene kennis dat het primi tief kohlor der plaatseljjko directe 'belasting voor 1903 in afschrift ge- durende vyf maanden ter secretarie dor ge- l meente voor een ieder ter lozing ia neder- gologd j dat bezwaren tegen don aanslag binnen drie maanden na de uitreiking van hot aanslag biljet op ongezogeld papier by den Gemeente raad kunnen worden ingediend; en dat tegen 'e Raads beslissing, binnen dertig dagen na de mededeeling daarvan by ;de Gedeputoerde Staten in beroep kan worden 1 gekomen, evenoens by ongezegold adres. Zy herinneren er voorts do belanghebbenden 'uitdrukkeiyk aan, dat door het indienen van bezwaren en hot instellen van beroep, de verplichting tot betaling van don aanslag niet wordt opgeschort. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYüT, Secretaris. Leiden, 10 Juli 1903. Burgemeester en Wethouders van Lolden, Gezien het adres van do firma R. M. BEUTH en Zn., houdende verzoek om ver gunning tot uitbreiding van haar fabriek 'van kapok en veeren aan de Kaieer- straat No. 8, Kad.bekendSectieFNo.llll,. door vervanging van den bestaanden stoom ketel door een van 61/, atmosferen; Gelet op do artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven by deze kennis aan hot publiek, dat genoemd verzoek met do by lagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd Jis; alsmede, dat op Zaterdag 25 Juli a s., 's voormiddags to elf uren, op het Raadhuis, 1 gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoomd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lelden, 11 Juli 1903. Burgemeester en Wethouders der gemeente Lelden brongen by deze ter algemeene konnis, dat do passage langs do Oude Vost naby do Janvossensteeg op Maandag 13 Juli as. en langs don Ouden Ry n tusschen de ponkersteeg en Hoog- landscho Kerksteeg op Maandag 13 Juli a.s. en volgende dagen, wegens het leggen van gasbuizen voor r y- o n v o er- buigen zal z|]n afgesloten. Burgemeester on Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lelden, 11 Juli 1903. LEIDEN, II Juli. By Kon. besluit ls aan den eervol ont slagen adviseur-verificateur van 'sRyks zoo- instrumonten te Leiden, dr. P. J. Kaiser, een Ipensioon verleend, Ingegaan 1 Mol jl., ten 'bedrage van f 2667 'sjaars. '27) „Meer dan voldoende. Ik weet van moorden, idie door veel zwakkere vrouwen zyn gopleogd. Juist de door dokter Wehrmann geconstateerde .onzekerheid der stooten spreekt voor het werk van een vrouweiyk wezen. De steken toonden door hun richting, van boven naar beneden, aan, dat do moordenaar grooter dan zyn slachtoffer wa3. Welnu, de doodehadeon ineengedrongen gestalte, en Eliza Norden was wel oen half hoofd grootor dan hy." „Dat alles is niet voldoende tot het be- wyzen van een beschuldiging," zelde de 'professor. „Helaas niet, helaas nietl" riep de inspec teur verdrietig. „Als ik echter wist, dat ik een bekentenis kon ontlokken, zou ik be proeven Hy liep, onrustig met do armen slingerend, .op en neer. Het gesprek vond in zyn hut plaats, waar papieren, kleedingstukken, voor het grootste gedeelte hot eigendom van don doode en Eliza, wanordoiyk in het rond lagen. De inspecteur streed met een besluit. Holm keek hem vol spanning aan. Nu werd er geklopt. „Binnen!" Boido mannen keken nieuwsgierig naar de deur, Holm byna angstig, om dogone te zien verschynen, over wie juist het discours liep. Dit was niet het geval. A, mevrouw von Erbis I" riep de inspecteur jfoitmL J. - Voor het toelatingsexamen tot do lste klasse van de Hoogore Burgerschool voor Meisjes alhier hadden zich 18 leerlingen aan gemeld. Hiervan zyn er 16 geslaagd. A. s. Zondagavond zal in Zomer zo rg" alhier optreden het Ncderlandsch Dubbelmannenquartet, uit Amsterdam, dat er zich verleden jaar ook deed hooren en toen zeer veel bijval inoogstte. Het pro gramma, met uitgezochte nummers, belooft ditmaal eveneens ccn bijzonder kunstgenot. Op 77-jarigen ouderdom overleed te 's-Gravenhagc de gepens. gcneraal-majoor der artillerie M. C. F. Simon. Hot grootste gedeelte van zijn loopbaan was hij aan de Militaire Academie werk zaam, aan welker hoofd hij in 1878 als gouverneur werd geplaatst. In 18S2 tot ko lonel benoemd, werd liij in 1883 op non- aotiviteit gesteld en in verband daarmede van zijn functie van gouverneur der Aca demie ontheven. In 1885 werd hij op zijn verzoek gepensionneerd, en cenige jaren daarna kreeg hij den rang van generaal-ma- joor .Hij was ridder in de Orde van den Nederlandöchcn Leeuw. De Eerste Kamer heeft na eonig debat het wetsontwerp tot goedkeuring der over eenkomst mot België betreffende de. verbe tering van het kanaal GentTerneuzcn zonder stemming aangenomen en is daarop uiteengegaan, vermoedelijk tot Dinsdag 21 Juli, 's avonds te half negen. Het bestuur van den Nederlandschon Bond van vereenlgingen van den handeldry renden middenstand hoeft, naar aanleiding van het verslag der commissie, belast met het onder zoek betreffende oninbare schulden, gemaakt door ambtenaren en officieren ln Indiö, be sloten alle aangesloten vereenlgingen uit te noodigen by de neringdoenden een onderzoek in te stellen omtrent de bedragen (waarvan de kwyting twyfolachtig is) verschuldigd door landsdienaren in Indiö. Hot bestuur is daarna voornemens, onder mededeeling van de cyfers, by de Regeering aan te dringen op het nemen van maatregelen, waardoor de mogelykheid wordt geopend om door beslaglegging op traktement of pensioen, betaling voor de geleverde goederen te erlangen. De commissie uit de Tweede Kamer ter voorbereiding van het wetsontwerp tot nadere regeling van het hooger onderwys Is, na het onderzoek in de afdeelingon, deze weok byeen- gokomen en heoft haar workzaamhedon aan gevangen. Zy is uiteengogaan tot het laatst der vol gende maand en hoopt kort na opening van het nieuwe zittingjaar met haar verslag gereed te komen. De nieuwbenoemde mioister-residont In Peking, jhr. mr. Yan Citters, hoeft via Genua de reis naar China aanvaard. Do minister van binnenland6che zaken wordt togen hedenavond uit Limburg te 's-Gravenhage terugverwacht. Ton bewyze hoeveel medewerking de firma Frederik Muller Co., te Amsterdam, vindt voor haar Van-Goyen tentoonstelling, vermeldt het „Hdb.", dat zy van den heer Arthur Kay, te Glasgow, toezegging hoeft van tien schilderyen en oenige teekeningen; van graaf Cavons, te Brussel, van een vyftal schilderyen, on verder o. a. van do heeren Paravicini, te Bazel, Werner Dahl,.te Dussol- dorf, Leo Janssen, te Brussel, Fairiax Murray, to Londen; uit ons land van dr. Hofstede de Groot, den heer P. Langerhuizen (byna 20 De moeder der beido jonge meisjes trad binnen. „Waarmee kan ik u van dienst zyn, me vrouw?" Do dame nam plaats. Mynheer do inspecteur, ik kom om u een mededeeling to doen omtrent mevrouw Leo- nardi of hoe zy anders beeten moge." nAt" „Het betreft eon gezegde, hetwelk ik onlangs uit haar mond heb gehoord. Ik hechtte er toen niet het minste gewicht aan en had bet voorval geheol vergoten pas vandaag, toen ik vernam, dat men die porsoon verdenkt, van haar haar bruidegom vermoord te hebben. „Van wien kan zulk een gerucht uitgaan, mankeer Flohr?" wondde de jongo geloerde zich toornig tot den politiboambte. „Ik weet bet niet. Zulke dingen liggen in de lucht. Een los heengeworpen woord werkt als een in een hooimyt gevallen vonk." „Ik heb de mamsel van het eerste oogenblik af niet vertrouwd," merkte de dame boos aardig op. Holm wendde zich geërgerd af. „Ga voort, mevrouw," moedigde deinspec- tour haar aan. De bezoekster boog even. „Pas toon ik dat hoorde, schoten my die woorden weer te binnen. Ik ben nameiyk de buurvrouw van die persoon; wy slapen wand aan wand, en ik moet bokennon, dat zy een onrustige buur vrouw is, zy zuchtte en kermde 's nachts, stond dikwyis op en wandelde als een ruste- looze geest in haar hut op en noer." „De ongelukkige!" mompelde Holm zacht. „Nu bogryp ik wei, wat do oorzaak gowee6t is," ging mevrouw von Erbis met een schamper lacbje voort: „Het kwade geweten liet haar geen rust; ja, ja, het oude spreekwoord biyft teekeningen), baron Swoorls de Landas, te Rotterdam, mevr. Weinthal, te 's-Gravonhage, de heeron Korthals Altes, te Heemstede, Yan der Schilden, te Rotterdam, terwjjl wellicht ook door dr. Bredius en het museum Boymans werken zullen worden afgestaan. Onzeker zyn nog Inzendingen van de heeren Humphrey Ward, Sir Charles Turner en A. Crews te Londen. Uit den kunsthandel worden eenige zeer goede exemplaren verwacht, van Kleinberger en Trottl, uit Parys, Colnaghl, Agnow en Forkes en Paterson, uit Londen, Julius Böhler, qit München. En opdat zooveel mogeiyk menschen Van Goyen zullen gaan waardeoren, wordt do ten toonstelling gratis opengesteld. Vermoedoiyk zal zy tot ongeveer 1 September open kunnen blyven. Een aanplakbiljet, vertoonende eon repro ductie van een door Karei de Moor gegravoerd portrot van Van Goyen, zal weldra deze mooie onderneming aan Amsterdam bekend maken. Naar de „N. R. C." verneemt, zal het 9de reg. inf. 20 Augustus worden opgericht. De kapt.-kwartierm. J. Brunt, van het lste rog. vesting-art. te Utrecht, word binnen kort naar Assen gedetacheerd in verband met de oprichting van het 9de rog. lnf. Do non-activitoit van den lsten luit. der art. K. Moen8 ls mot oon jaar verleugd. De onlaDgs by het 5de reg. lnf. benoemde kapitein J. L. van der Moer biyft te Amers foort. in garnizoen. De off. van gez. 2de kl, G. Hoogeboom, van het 7de reg. inf. to Naarden, wordt 21 dezer gedetacheerd in de legerplaats te Laron. De lste luits. J. E. L. Haenecour en H. W. G. Holland, boiden van het 2de reg. inf., worden 16 Juli gedetacheerd aan de normaal-schietschool te 's-Gravenhage, tot het volgen van eon schiet cursus. Gedeputoerde Staten van Noord Holland hadden aan de Provinciale Staten voorgosteld in 1904 elf opcenten te heffen op de hoofdsom der belasting op de gebouwde elgendommon, in plaats van negen, zooals nu, omdat anders de begrooting een tekort zou opleveren. Do commissie uit de Staten, Dinsdag Jl. benoemd tot onderzook, besloot eohter voor te stellen die 2 opcenten méér niet te heffen. Het was n.l. geblokon, dat een, ter begrooting uitgetrokken som, als „bydrage voor de kust verdediging tegen de Noordzee," niet zal be hoeven te wordon uitgegeven in het volgende jaar. Naar men vorneemt, kan binnenkort de benoeming worden verwacht van den heer J. H. Hansen, commios by de algemeene Rekenkamor tot Hoofdcommies, sous-chef van do afdeeling comptabiliteit aan het Doparte- ment van Oorlog. Met zekerheid zegt de „Llmb. Koorier" te kannen mededeelen, dat jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck de candidatuur voor het Kamerlidmaatschap, vacature-Sittard, niet aannemen zal. Tot voorzittor van het college van cura toren der Theologische school te Kampen ls gekozen ds. T. Noordewior, te Meppol. De heer Ruyssenaers, secretaris-generaal by het Hof van Arbitrage to 's Gravonhage, ging heden voor oen maand naar het buitenland. De mioister van oorlog vertrok bedon naar Het Loo, ter audiöntle by H. M. de Koningin. toch waar: Een goed geweten is een zacht oorkussen. Ik heb dat juist aan myn dochters betoogd en ze met betrekking tot die juffrouw vermaand, op het pad der deugd te blyven voortgaan en deze huichelaarster als een waar schuwend voorbeeld steeds voor oogen te houden. Do deugd, zy sloeg by het woord dougd haar blik plechtig en zelfbewust naar den zolder, alsof zy wilde te kennen geven, dat de deugd daar haar woonplaats had en zy benevens haar dochters daarmee in oen byzonder intieme verhouding stonden, „de dougd is goen (jdele waan en „Wat hoeft u dan gehoord, mevrouw viel do inspecteur haar in de rede, ten einde haar woordenvloed te stuiten. „Wat ik gehoord heb? Ach ja, ik hoorde hoe zy menigmaal in zichzelve sprak. Op zekeren nacht hoorde ik haar snikken en afgobroken zinnen stamelen. Ik verstond daarvan slechts enkele, doch eenmaal hoorde ik heel duldeiyk de woorden: „Aan dezen toestand moet eon einde komen, al zou het ook oen leven kosten." Ja, zoo sprak die persoon." Do inspecteur verborg met moeite zyn biyd- schap. „Hoe, zy zeide „Zy zeide: „Aan dezen toestand moet een einde komen, al zou het ook eon loven kosten I" herhaaldo mevrouw von Erbis, haar stem ver heffend, in het bewustz'Jn van de belangryk- heid liarer woorden, welko baar in haar eigen oogen een byzondero gowichtigheid verleende. „En vergi3t gy u niot, mevrouw? Is u geheel zeker van uw zaak?" „Ik kan olk woord mot een heiligen eed bevestigen," verzokerde de dame. „Weet u. wol, mevrouw, water mogeiyk van uw gotuigeniB afhangt?" merkte de professor met oon somber gelaat op. Mevrouw von Erbis keek den spreker mede- Van 4—10 Juli z(jn geslaagd voor hot eerste gedeelte van het Notarieel Staatsexamen de hoeren F. J. Bruinsma te Bolsward; J. W. Roeloffs Valk te IJsolstein; E. J. H. Wynkes te Utrecht; J. H. L. Stassen te Ulostraton; D. Maltha te Schiedam, voor hot tweede gedeelte de heeren C. A. W. Beelaerts van Emmichhovon te 's Gravenhage; A. J. P. Merraana to Tetoringen; H. C. L. ÉIQnen te Maastricht; H. G. Hooinsma Cannegieter to *8 Gravenbago; J. Knegt to Rotterdam; F. R. M. Th. Gouverne te Haaksbergen; F. A. van Breda te 's Gravenhage; O. Plantenga lo Zwolle; H. A. Dekker te 's Gravenhage, en S. J. Smit te Kampen. Voordracht van B. en Ws. van Am-tor- dam ton gelelde van een missive van cura toren der universiteit, waarby tor vervulling dor vacature van gewoon üoogleoraar in de geneeskunde, ontstaan door bet ovoriyden van dr. B. J. Stokvis, wordon aanbevolen do heeren: Dr. K. F. Wenckebach, hoogleoraar to Groningen; Dr. A. A. Hy.mans van den Berg, hoofd eenor afdeeling voor interne zieken in hot Gemeonteiyk Ziekenhuis te Rotterdam; en dr. P. Rultinga, assistent lste klasso in het Binnen-gasthuis te Amsterdam. Voordracht van B. en Ws. ter vervulling van do vacature, ontstaan door hot aan don heer M. H. Kluitman verleende eervol ontslag als gemeente-arts: de heoren J. Huuinga, arts te Groningen, en dr. A. J. van Walsem, arts to RUnsburg. Gisteren vergaderde de Marineraad aan het Departement van Marino. Nader verneemt men, dat het wets ontwerp tot verhooging van bet weduwen- pensioen voor burgeriüke ambtenaren mot 15 pOt. reeds eenigen tyd by don Raad van State aanhangig is. In het „Hötel des Indes" te's Graven hage is aangekomen do Amorikaansche Com missie voor Internationale Exchange (tot rege ling van don koers vau het zilver), bestaande uit de heeren Hugh. H Ilanna, president; Charles A. Couant, professor Jeremiah, W. Jenks, Jules Guthridge, G. Guerlac on J. N. M. GIouc, de drie laatsten secretarissen. Deze Commissie, vergezeld door den Ame- rikaanschen gezant, bogaf zich hedenochtond ongeveer een uur in audiöntle by den Minis ter van Bultenlandsche Zaken. Dosamonspro- king droeg eon strikt vertrouwoiyk karakter. Doel dezer Commissie is, door besprokingen met de Regeeringon van verschillende Slaton, te komen tot een regeling op vasten voet van don zilvorkoers tusschen de Janden met gouden en zilveren standaard. Hs. Ms. „De Ruyter" is Dinsdag 16 Juni uit de haren van Curasao vertrokken en gaat naar Bermuda. Het stoomschip „Burgermelater" (thuis reis) vertrok 9 Juli van Marsoillo; do „Bundos- rath" (uitreis) vertrok 8 Juli van Suoz; de „Gede," van Batavia naar Rotterdam, vertrok 10 Juli van Perlm; de „Essen," van Java naar Amsterdam, vertrok 9 Juli van Bom bay; de „Koning Willem III" vertrok 10 Juli van Padang naar Amsterdam; de „Zeeburg" arrivoerde 10 Juli van Savannal te Rotterdam de „Horzog" (uitreis) arriveerde 9 Juli te Lissabon; de „Itzehoe," van Java naar Am sterdam, arriveerde 9 Juli te Colombo; do „Oranje" arriveerde 9 Juli van Amsterdam te Batavia; de „Rhlpeus," van Batavia naar Amsterdam, paeseorde 9 Juli Gibraltar; de l(jdond van ter zyde aan. Haar antwoord bo- stond slechts in dezen blik, welke duidoiyk gonoeg haar minachting voor oen reisgenoot ultdrukto, die haar en haar dochters tydons de lange reis nauweiyks oenige woorden waardig had gekeurd. „Ik weet alleen niet precies, of zy een levon dan wel zijn leven zeide," voegdo zy er na oen pauze plechtig by. De inspecteur draaldo niet, met te beweren, dat haar waarnoming voor de beoordooling van het geval niet van belang was ontbloot. Hy stelde dadeiyk een schriftoiyke vorklanng van het gehoordo op on liet die door de getuige en den professor ondertoekeuen. „U zal toch zeker wol tydig genoog naar Duitschland terugkoeren, om in het procos getuigenis af to leggen?" merkte do politie beambte langzaam on met nadruk op. „Ik breng een bezoek aan myn schoonzoon en kom pas ovor een jaar in het vaderland terug." „Wy mootoQ het dan wol mot oon onbo- eedigde verklaring stellon, doch de geloof waardigheid daarvan zal wol niet in twyfel worden getrokken. U koestort immers niet do minste vyandeiyke gezindheid jegens de dame, hebt haar vóór haar verschynen op de „Siegfried" nooit ontmoot?" „Zy staat boneden het peil van myn anti- en sympathie," gaf de getuige majestueus ten antwoord. „Ik beb haar vóór deze reis nooit gezien." Zy stond op, boog even togen den inspec teur en ruischte, den professor niet do minste aandacht waardig keurend, do deur uit. „Een even aanmatigendo als onaangoname vrouw," merkte Holm neerslachtig op. „Zeker. Maar toch kan omtrent do waar heid van haar mededeeling geen twyfel be staan." „Soembawa," van Batavia naar Amsterdam, vertrok 10 Jult Tan Marseille; do „Soostdyk," van Nowport News naar Amsterdam on Rotter dam vla Deptford, passeerde 10 Juli, Lizard; do „Statendam," van Niouw-York naar Rotter dam, passeerde 10 Juli Prawlepoint. Alkomailo. Do alphabetische voordracht tor benoeming van een Hoofd dor O. L. School alhier, to Rypwotering, bovat do namen dor heerenJ. P, van Breukeion te Oudewater, K. F. Immona te Nieuw Schoonobeok, T. 11. Jansen te Grauw, C. A. Kuypers te Over langol, R L. van do Von to Kastricum, en G. C. Weerea te Tor-Aar. Bontliulzon. In do gistoron gehouden Raaubvoigadenng deeldo de Voorzittor medo, dat door hom nan 11. M. do Koningin eervol ontslag was aangovraagd als Burgomoestor dezer gemeente tn dit ontslag was verkond tegen 1 Augustus a. s. ilodogrnven. Naar wij vernemen, is ia do laatste dagen door enkele ingezetenen voor een voldoend bedrag op do lijsten go- teekend, om de ,,Verccnigmg tot 5-jarigo herdouking van do Troonsbestijging van 1 H. M. de Koningin" in staat to steil .n bij de te houden feesten in September ccn historisclien optocht te kunnen houden. Juffrouw M. A. Dekkor, leerlinge van de oponbaro school A, alhier, heeft met gocxl govolg het toelatiDgscxamon afgelegd voor do lste klasse van do Hoogerc Bur gerschool voor Meisjes te Leiden. Katwijk, In do algoloopen weok brachten slocli s 7 bommen alhior haar vangst in aislag met eon besomming, loopondo van f 12.65 tot 37.80; tong bracht op f 0.20 tot f 0.80, griet f 0.75 tot f 1, tarbot f 4.50 tot f 8.00 por stuk, schar 2.50 tot 3.50 per mr.nd. Schol en braad werden niet aangevoerd. Do kantvisschery ls thans geheel geëindigd. De gewone jaarlykscho 6chiotwedstryd der veroeniging „Uollandia", alhier, zal plaats bobben den 5den Augustus a. s. op een dor schiotbanen onder deze gemoonto. Leidordorp. Gistermiddag had do zoon van don heer P. F. V. alhior, het ongoluk met zyn flots ln do sloot langs don lagon Ryndyk te geraken. Zwemmende on mot bohulp van eenige toogeschoten personen, word hy uit zyn notoligo positlo gorod. iNoordivykerhouU ln hot afgoloopen halfjaar werden in dëeo gomconte 50 kin doren geboren en hadden kIccIiI» 13 sterf gevallen plaats. Vervolgt echter het tweedo halfjaar als het begon, dan zal aan het einde van hot jaar do verhouding tusschen het aantal ge- T hoorton on sterfgovallen stellig rcinder gunstig zijn. In de laatste dagen toch luid den verscheiden btcrfgovallon plaats cn - daarvan waa zeker wol liet treurigst do dood van een nog slcohts 28-jarigo vrouw na een drietal dagen van hevig Lijden. Acht kinderen, nog te jong om te kunnen beseffen, wat zij in hun moeder verliezen, staren met haar echtgenoot haar diepbe droefd na. Door rcodc-arbcidors Aan dezen, eveneens bij don heer A. J. Guldemo.nl werkzaam, werd zij eorgisteron grafworm h gedragen en op het R.-K. Kerkhof ter aar de besteld. Er heorscht hier oon kwaadaardige ziekte onder do varkens, ten govolge waar van roods tal van dieren zijn gestorven. Do volgende miliciens van vorige lich tingen zijn op de achter hun namen gc- „Noon." „In elk geval bon ik hot golukkig toeval dankbaar. Haar verklaring geeft my het ont brekende punt, dat mU hot recht geoft oogon- blikkeiyk handelend op te tredon." Holm stond gejaagd op. „U vrll workoiyk „Ik moet." „Moge God de ongelukkige bystaan l" r!op do jongo man diep geschokt. „Ik houd haar voor onschuldig 1" X. In Eliza's hut heorschto duisternis. Zy wilde niomand zien, niot oens zichzolvo on haar naaslo omgeving. Do stoward had haar het souper in haar kamor gebracht, maar hot stond nog onaangeroerd op do kloino tafel. Eli/.a Norden stond voor hot rondo raampje en keek naar het spol dor golvon mot oon wezonloozon blik, waarin zich geon klaar bo- wustzyn van de door baar oogen opgenomen boeldon weerspiegelde. Do kloino Hilde klaagdo or over, 'dat het zoo duister was, en ook do bewaakster hod reods horhaaldeiyk gevraagd, of zy geon Jicht zou makon. Eliza schuddo echter telkenmale het hoofd. Hot verblindend schynsol van do olur-lriscbe lamp dood haar bescbroidon oogen pi|:x. "J sprak niot, ook niot mot Hildo; do vivcizplo snaren van haar gefoltord hait gavon geen geluid meer. Zoo vond de inspecteur haar, toon h!J logr-i nogon uren in do hut van zyn gevangene verschoon. „Is juffrouw Nordon nog wakker?" vroog hy, de dour eerst op oen kior oponend. (Wordt vervol

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1