AFBRAAK. GBEDIETEH ianohandeMEBltiBEWM, Stoomtram Haarlem-Leiden. „EENDRACHT". Thee- en Speeltuin „Wilhelmina". No. 13302 LEIDSCH DAGBLAD, DINSDAG 7 JULI. - TWEEDE BLAD. Officieels Kennisgeving. Viriidirlng vin den GsmBinterud »in Liliii, Gemengd Nieuws. Burgerl. Stand van Lelden. Marktberichten. Vervolg Advertentiën. Directeur MM SPESDEL. UITVOERING Pianino. Lange Mare 40, Leiden. 11809 2o WATERTOCHTJES a Anno 1903. •p Donderdag 9 Jali 1908, dei namiddags te twee uren. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een. Sfcadflvroed- metfiter. (194) 2o. Benoeming van drie leden van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichting. (192) 3o. Benoeming van een onderwijzer aan de school 3de klasse No. 5. (197) 4o. Benoeming van een onderwijzer be last met het onderwijs in de Fransohe taal aan de Jongensschool 2de klasse en de Meis jesschool 2de klasse. 6o. Verzoek van G. Japikso om eervol ontslag als leeraar aan de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. (205) Go. Verzoek van Moj. J. C. M. Dijkman om eervol ontslag als ondorwljzeros aan de school 3de klasse No. 3. (210) 7o. Verzoek van Mej, J. B. Weycrs om eervol ontslag als ondonvijzcres aan de Meisjesschool 2de klasse. (211) 8o. Verzoek van movt. L. A. Martens geb. Bloem om terugbetaling van schoolgold, Lager Onderwijs. (193) 9o. Verzoek van Ds. G. van Herwaar den Az. om terugbetaling en vrijstelling van de betaling van schoolgeld, Middelbaar On derwijs. (202) lOo. Vei-zook van G. Vlasveld om vrijstel ling van de betaling van schoolgeld, middel baar Onderwijs. (204) Ho. Voorstel tob bet doen ro Ten van eenige boomen. (191) 12o. Voorstel tot uitgifte van permission voor het jagen op waterwild op de Vroon- wateren. (208) 13o. Verzoek van P- J. van Hoeken om goedkeuring van een stratenplan voor zijn terreinen in de Waard, kadastraal bekend onder Sectio K. Nos. 727, 728, 729, 731 en 736. (200). Mo. Verzoek van B. Chr. Vos, te Noord- wijkerhout, om den eigendom van een ge deelte van den berm langs den Haarlemmer- trokweg, kadastraal bekend ondo^ Sectie O. No. 627, gemeente Noordwijkorhout. (190) 15o. Voorstel tot verhooging van volg nummer 190 der begrooting voor den 'dienst 1903 .Rente van tijdelijk ter voorzie ning in kasgeld opgenomen golden." (196) 16o. Voorstel tot regeling van de beloo ning, toe te kennen aan leeraresscn der Hoogere Burgerschool voor meisjes voor do waarneming van meerdere lessen ten ge volge van het aan de Directrice verleend [verlof. (198) 17o. Voorstel tot de naasting van heb perceel aan do Paardcnsteeg ncj. 13 cn 15, kadastraal bekend onder Sectio H No. 1827, gemeente Leiden, on tob vaststelling van don desbetreffenden begrootingsstaat. (207) 18o. Verzoek van het Centraal Bureau voor Sociale Adviezon" om toekenning van een subsidie uit de gemeentekas (199) 19o. Verzoek van het Bestuur der ver- eeniging tot bevordering van den bouw van werkmanswoningen om goedkeuring van do gewijzigde Statuten dei* voreeniging. (206) 20o. Voorstel tob het vorleenen van machtiging aan do Commissie van beheer van Endegeest" en „Rhyngeest" tot het maken van een inrichting voor clc behande ling met zoogenaamdo permanente of ge prolongeerde baden. (203) 21o. Voorstel tot wijziging van de verordening van den 20sten Maart 1902, regelende bet vorleenen van pensioen cn wachtgeld aan gemeen te-ambten ar n (Ge meenteblad No. 6 (196) 22o. Vaststelling van do verordening, hcudendo voorwaarden van opneming en verpleging van lijders in hot Sanatorium voor zenuwlijdere ,,Rhyngeest", te Oegst- geest. (201) 23o. Vaststelling der verordening, hou dende voorschriften nopens behoorlijke be woning van woningen. (209) Aanleg van spoor(lram)wegen in da Haarlemmer meer en haar omgeving. Gedeputeerde Staten stollen aan de Sta ten van Noord-Holland voor te besluiten: aan de naamlooze vennootschap Hollandsch6 Elect rische Spoorwegmaatschappijgeves tigd te Amsterdam, voor den aanleg en de uitrusting van een net van apoor(tram)wo gen in de Haarlemmermeer en hare omge ving ala: een lijn HaarlemHoofddorpAalsmeer Uithoorn, met een brug over de Ring vaart van den Haarleanmenneerpoldcr, waarvan de onderkanten der liggers niet lager liggen dan 4 M. -f A.P.; een lijn AmsterdamUithoorn; een lijn HoofddorpVenneperdorp tot de Ringvaart van den Haarlemmermeerpol- dor tegenover Oudewetering; te verleenen een renteloos voorschot ten bedrage van f 680,000, mi te beschikbaar worde gesteld: a. door het Rijk een bedrag van 1,158,000 als renteloos voorschot, op den zelfden voet als dat, door de provincie ver leend; b. door do betrokken gemeentebesturen cn andore belanghebbenden een bedrag van 478,000, hetzij als renteloos voorschot, hetzij als subsidie of rentegarantie. O. a. onder de volgende voorwaarden on bepalingen: lo. Do spoorwijdte der aan te leggen lij nen moet zijn dio van normaal spoor, ter wijl do weg zóódanig moet worden gebouwd, dat hij kan worden bereden met goederen wagens, zooals die gebruikt worden op de groote spoorwegen. Op de lijnen moet mechanische trekkracht gebezigd worden. 2o. Do lijnen moeten vóór den lsten Juli 1909 zijn gebouwd en op dien voet in exploi tatie gebracht, dat bet rijden van ten min ste vier treinen daags over elk der lijnen in beide richtingen verzekerd zij, met dien verstande, dat deze verplichting niet voor den Zondag geldt. De termijn kan door Gedeputeerde Sta ten worden verlengd, indien hun blijkt, dat de vertraging in do uitvoering van het werk veroorzaakt is door omstandigheden, onafhankelijk van den wil der Maat schappij. 3o. Indion de kosten van den bouw der hier omschreven lijnen en van het daarvoor bcnoodigd rollend materieel minder bedra gen dan do daarvoor geraamde 9om van 3,473,000, worden de in verband daarmede gen oom do cijfers van 680,000 on f 1,158,000 geacht, in gelijke verhouding verlaagd te zijn vastgesteld. 4o. Het renteloos voorschot wordt betaald in twee termijnen en wel voor de helft, wanneer aam Gedeputeerde Staten is geble ken. dat de aardeboan met dc daarin lig gende kunstwerken is voltooid en de weder helft, zoodra de lijnen allo in exploitatie zijn gebracht, zooals sub 2o. is omschreven. 5o. Alvorens do lijnen in exploitatie te brengen, stelt de Maatschappij ten genoe gen van Gedeputeerde Staten de voorwaar den vast, waarop het personeel, aan den dienst van do spoor(tram)lijnon verbonden, werkzaam zal zijn. Tot die voorwaarden zullen o. a. behoo- ren: bepalingen omtrent loon, uitkecring in geval van ziekte on pensioen voor wedu wen en weezen van overleden ambtenaren of werklieden. In die voorwaarden mogen niet dan met toestemming van Gedeputeerde Staten ver anderingen gebracht worden. Zondagochtend is door onbe kende oorzaak do boerderij Kistdam" te Sion, gem. Rijswijk, bewoond door den landbouwer K. van Rijn, geheel afgebrand. Een verschrikkelijk ongeluk is Zaterdag den bierbrouwer J. Blijssen, te Merxplars, aan de Belgisch o grens, over komen. Iets aan den brouwketel willende verrichten, gleed liij uit en viel in het ko kende brouwsel. Wel had men hem or spoe dig uitgebracht, doch de ongolukkige was onherkenbaar en is» zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, aan do brandwonden overleden. Bij hot gerechtelijk gesteld onderzoek van het lijk der te Erica vor- dronken 23-jarige dienstbode Trijntje Dok ter is niet gebleken, dat er geweld op haar gepleegd is. De justitio heeft met het oog daarop verlof gegeven het lijk te begraven. Zaterdag werden in de Noord zee achter de Koog (Te®el) de gewone jaar lijks oho oefeningen met de reddingsmidde len gehouden. Een treurig onheil had daar bij plaats: de reddingsboot aloeg om, de be manning geraakte te water en een der roe ie ra, K. Tuinder, een oppassend huis vader, verdronk. Bij nog twee andere roeiers konden de levensgeesten opgewekb worden. Zij verkoeren thans buiten gevaar. Men meldt uit 'a-H e r t o g en boa oh: Evenals de sohoenmaker t. D. uit de late Korenatraat ia ook de vrouw van zekerm d. H., te Waalwijk, in zake dan diefstal by notaris v. d. M., alhier, in hechtenis genomen. Bedoelde vrouw toch zou, in gezelschap van haar stiefdochter te Maastricht hebben beproefd een bankbiljet van f 1000, biykens het nummer van bedoelden diefstal afkomstig, in te wisselen. Waar de verstandhouding tusschen v. D. en v. d. H. al vele jaren van zeer vertrouwoiyken aard is, laat het zich denken, dat die vertrouweiykheid, ook by het verzilveren van het gestolen bankbiljet, zich heeft doen gelden. Beide personen, v. D. en do vrouw van v. d. H., werden Zaterdagmiddag onder een grooten toeloop van volk en onder 6terk polltle- gelelde van het politlebureol naar het palels van justitie gebracht. Vee-u itvoor naar Belglö. In de maand Juni zyn uit Nederland langs het grensstation Esschen naar het buitenland vor- zonden: 440 stuks fokvee en 38S2 stuks slachtvee, ter waarde van 320 duizend francs. Van het fokvee werden ln de quarantaine stallen 53 stuks afgekeurd en naar Nederland teruggezonden. Op het station Drebkau by Kott- bus is in den nacht ep 30 Mei een personen trein door oen over het spoor gelegden dwars- legger gederailleerd, nadat 12 minuten van to voren een goederentrein de plaats goed en wel voorbijgekomen was. Door den mis- dadigen toeleg werden 3 beambten godood, 13 monschen gekwetst en 4 rijtuigen ver nield. De justitie zocht naar den dader, maar ontdekte goen spoor van hem. Toen loofde men een belooning van 2000 mk. uit en haalde er ambtenaren van de Beriynsche spourpolitle by, die den dader weldra ontdekten in den persoon van zekeren Friedrlch Jagel, eigenaar van een houtzaagmolen. Deze, een broer van den burgemeester van Drebkau, was een gezien man, zoodat mon eorst geen verdenking tegen hem koesterdo. Hy heeft thans bekend. Het „Handelsblad van Antwer pen" meldt: De ontroorlng, veroorzaakt in heel de streek der Beneden-Samber, door den afschuweiyken dynamiet aanslag tegen de woning van Lombo, bestuurder der myn- werkon te Arelmont, ls nauwelijks bedaard, en reeds ontploft een nieuwe bom te Lam- busart. Evenals de eerete aanslag, bad ook deze plaats op don slag van middernacht. Beider knallen wekton de menschen op een afstand van 10 kilometers, en In belde gevallen werd hetzelfde stelsel gebezigd, om het gevaarlijk tuig te plaatsen. Deze bom moet waarschyniyk een twintigtal kardoezen bevat hebben, gemaakt met nitro glycerine. Zy werd over een muur goworpen, biykbaar met bet dool, baar door een venster of bet tuimelraam der deur in huis te doen valleD. Zy viel echter op 40 centimeters afstand van de steenen trap, waar zy by do ontploffing een gat in den grond sloeg. De schade is niet zoo groot als te Arslmont. Toch is de deur verbryzeld en zyn al de ruiten gebroken. De aanslagen zyn nog slechts bedreiglngon zoo het schynt; want men heeft to Arelmont een plankje gevonden, waarop het volgende te lezen was: „Wy willen geiyko dagloonon voor alle mynwerkers, zonder onderscheid van verdlonsten of bekwaamheid. Indion men onze waarschuwing niet hoort, zullen wy u allen treffen. Leve de anarchie I" Het parket van Charleroi onderzoekt het laatste feit, terwyi dat van Namen zich met het eerste bezig houdt. De Humbert-zaak. De verde diger van de Humberts, mr. Henry Robert, beeft den president van het Assisenhof te Pary« medegedeeld, dat hy zich niet kan belasten met de verdediging van mad. Humbert en haar man, daar hy wegens het overiyden van zyn vrouw in den rouw is. Er zullen nu twee advocaten worden aan gewezen. Daar mad. Humbert ziek is, zal da zaak, oorspronkeiyk op 8 Augustus vastge steld, waarsohyniyk later behandeld worden. Door het Eng. stoomaohip ,0oo- masiie" werden gisteren te Liverpool geland passagiers, gezagvoerder en equipage van het te Garraway aan de Krookust veronge lukte Fransche stoomschip „Antolne Frals- sinet". De mails en het grootste gedeelte der specie werden geborgen. De „Coomaasie" arri veerde den llden Juni te Garraway, alwaar voornoemde passagiers en bemanning zich in bet Amerikaanscbe zondellngemtation be vonden, die daarop aan boord werden geno men. Het schip werd na stranding op do baar door eenlge honderden Inlanders, gewapend met byien en messen, geönterd, die het schip plunderden. Het stoomschip „Haussa", dat ter assistentie van het Fransche stoomschip mede op strand geraakte, werd eveneens uit geplunderd door do inboorlingen. Een exprostrein, die van Rome naar Riga reed, is in het station van Mon- talo ontspoord. Do locomotieven en vier wagens zijn be schadigd; zes personen, onder wie een rei ziger, zijn zwaar on anderen licht ge kwetst. Een groobe paniek hcersohto natuurlijk onder de reizigers. Omtrent hot den Duitsohon studenten in het Montblano-gebied overko men ongoluk deelt een dor studenten rnedo: Wij gingen Maandagmorgen 6 uren naar do Aiquillo du Goütor. Halverwege gekomen, werden wij door eon dreigenden nevel om geven en meenden, dat het voorzichtiger zou zijn niet verder te gaan cn in de hut te blijven. Nauwelijks waren wij een half uur in de hut, toen van hot oosten en zuidwesten on weer losbrak. Wij namen voorzorgsmaatre gelen, verwijderden alle motalon voorwer pen, dio den bliksem zouden kunnen aan trekken, cn schoven dicht bij elkaar in cou hoek, terwijl buiten de donderslagen onop houdelijk elkaar opvolgden. Zoo wachtten wij twee ti ren, toen plotseling de bliksem in do hut sloeg on allen trof, met uitzonde ring van mijzelf on Hammacher. Wij spron- gon naar buiten en bleven daar tot den hals in de sneeuw tot het onweer was geëindigd. Toen gingen wij de hut weer binnen om naar onze kameraden te zien. Een was aan beide knieën gewond, maar niet zwaar; een derde had wonden aan arm en been, ando ren waren op andere plaatsen gewond. Allen hadden merkwaardige visioenen op het oogenblik van den slag, enkele bloven uren bewusteloos. Den gchcelen nacht deden wij geen oog toe. Woensdagmorgen wilden wij vorder trekken cn gaven den gehcclcn dag noodseinen. Eerst des Donderdags za gen wij de eerste hulpcolonne, dio wij af wachtten cn waarmee wij te zomen naar Cliamounix trekken. Do „Timos" vernoemt nu uit Tangor, dat zijn Marokkaanschc correspon dent, Harris, dofinitief is uitgewisseld te gen vier gevangenen, dio door het stam hoofd li ai ss oe li werden aangewezen. Het viertal werd aan boord van ton Engclsch vaartuig ingescheept, dat te gelijk Harris naar Tangor zal terugvoeren. In den loop van óén enkel jaar heeft do overheid op Korea 3,600,000 valscho geldstukken in beslag genomen. PersoneeB der H. IJ.-S.-M. Uit het laatste nummer van ,,Het Vlie gend Wiel," orgaan van don Bond van Ordo van personeel der H. IJ.-S.-M,, blijkt, dat Woensdag jl. een vergadering van perso neel der H. IJ.-S.-M., bijeengeroepen door den lieor Rauwcnhoff, een grooto ooöpera- fciovo voreeniging ter bevordering van de stoffelijke en zedelijke belangen van dit per soneel is opgericht. Do vertegenwoordigers der vcreohillendo categorieën uit het. personeel en do bestuur- doren van reeds bestaande voreenigingen van dat spoorwegpersoneel toondon zich zeer ingenomen met bot plan, waartoe mr. H. P. L. C. de Kruyff het initiatief had genomen. Door deze werd een uitgewerkt plan uiteen gezet, waaraan aanwezigen hun goedkeuring heohtton. Ook kon do heer Do Kruyff rocdc- deekn, dat hij zich vooraf vergewist had, dat de directie de organisatie door een be- langrijke subsidie zou steunen. Het maken der oprichtingsakte werd aan een voorloopig oomitó opgedragen, terwijl tot administrateur van het algemeen bureau der organisatie werd benoemd de heer R. Amtzenius, te 's-Gravonhage. Eerste huwelijksafkondiging van 5 Juli. D. F. Ligtvoet im. 25 j. on C. Jardin jd. 30 1. M. N. ven Wel jm. 27 j. en N. de Ruiter jd. 20 j. A. J. Pracht jm. 85 j. en H. Uerruor w. 89 i. D. Voüte jm. 28 j. en J. Brooksmr jd. 23 j. L. Dekker jm. 27 j. en J. C. GJ Sohoondeibeek jd. 20 i. RA. van Kampen jm. 28 j. on H. Kloek id. 23 j. H. A. Pet jm. 27 j. en P. van Wijngaarden jd. 24 j. J. Kramer jm. 25 j. en M. Boehlee jd. 22 j. H. J. Pardon jm. 50 j. en M. van de Werken w. 50 j. H. J. 0. Jansen jm. 4S j. en £1. P. 0. DieriDga jd. 52 j. J. Coert jm. 25 j. en 8. M. Jongeneel id. 25 j. A. Pannekoek jm. 30 j. en J. M. Nassau Noordewior jd. 32 j. G. L. Hofsteenge jm. 82 j. eu J. C. Margot jd. 26 j. W. J. A. van Egmond im. 26 j. en G. A. van der Loo jd. 22 j.J. J. Lolkes de Beer jm. 25 j. on M. W. P. Uitenhout jd. 28 j. P. do Mov im. 24 j. en J. S. Brakel jd. 22 j. BODEGRAVEN. Bevallen: J. Plomp geb De Koning 'L E. J. van Kampen gob. Stolwijk D. II. Wolawijk geb. Groenendijk Z. J. Zaal gob. Poursum Z. S. Verwey get). Van der Vecht D. Overleden: A den Boer, geb. met C. Bleyenberg. 70 j. J. Tuithof, geb. mot Joh. de Vaal, 67 j. J. C. van Wijngaarden 1 m. BOSKOOP. Bo vallen: C. lloudjjk geb. Belt D. M. Bisschop geb. Van Leeuwen Z. E. van der Willik geb. Van Veen Z. N. do Leode geb. Van Bree D. N. M. Kooter gob. Van dor Boer Z. J. C. Mobr gob. Van Heiningen D. KOUDEKERK. Be va llo n: A. Oesovoort geb. Zaatkamp D. Overleden; A. do Kort 51 j. NIEUWKOOP. Bevallen: C. Lelivold geb. Balfert D. M, de Pater geb. Van Dijk D. Overleden: C. J. van Leeuwen D. 8 m. Gehuwd: G. v. Koort en M. Verwejj. OUDSHOORN. B oval] en: M. J. do Vos geb. Willomse Z. N. van Wilgen geb. Evera D. L. Verwejj gob. Bakker Z. Overleden: W. van Doorn jd. 71 j. T. Schouten, wodn. G. Okkerse, 85 j. Gehuwd: G. van Koert jm. on M. Vorwsjj jd. N. do Koning jm. «n H. K. Rijnoker jd. REEUW1JK. Bevallen: Q. van Leeuwen geb. Kranenburg Z. T. Slappendel ^eb. Ver waal Z. W. Penning de Vries gob. Rynboek Z. Ovorleden: N. G. Harskamp 8 j. L. Schouten 8 w. Gehuwd: J. Boero on P. van Duiken. RIJNZATERWOUDE. Gehuwd: D. Bik jm 28 j. en A. do Vries jd. 22 j. TER-AAR. B e v a 11 o n: C. Pisteree geb. v. Hameren Z. S. Verboom geb. Kooy Z. Overloden: H. Vork D. 6 i. M. Otte, huisvr. van C- van Beijore Berge Honegouw 48 j. ZEVENHOVEN. Gehuwd: G. Compior en J. de Graaf. ZWAMMERDAM. Bo vallen: L. Spoor geb. Van Noort Z. Ovorleden: M. de Ruiter D. 16 m. ZEGWAARD. Geb or on: Arie, Z. van P. van deD Borg en G. Voskamp. Pieter Jacobus, Z. van P. J. van dor Spek on J Verhoeff. Jan, Z. van J. v. Ruitenburg en J. J. Polianders. Cornelia, D. van J. Westhoek en A. van den Bent Overleden: Levenloos aangegeven kind van het vrouw, geslacht van W. de Ridder on N. van Duijn. Ondertrouwd: R. Kerkhoven wedor. 45 j. en M. Groenewegen wed. 27 j. C. van Leeuwen wedr. 49 j. en J. Bos 53 j. Rotterdam, 6 Juli. Van Witto Tarwe werd weinig van werkeljjk zware puike qualiteit aange- - boden en betaalde men die van ƒ8.26 tot 7.90, soms nog ïots daarboven. De goeds qualiteit bracht 7.60 tot ƒ7.80 op, minaore van 6.76 tot /"7.26 en goringo van ƒ6.76 tot ƒ0.60, allo* per HL. Per 100 kilo werd verkocht van 8.7 tot 9.26, en mindere 8 tot 8.60. Rogge ƒ6.20 tot ƒ6.40. Mindere ƒ4 70 tot 6. Gerst ƒ4.26 tot 4.90. Cbevalior 6.60 tot 6.60. Haver was weinig noodig. De boste ging van ƒ6.40 tot ƒ6.70; blanke zware daar boven. Mindere qualiteit lager aangeboden, maar bleef onverkocht Buitenlandecbo Granen. Kogge. 9 Pud 16'20 Nicolaielï ƒ123. 9 Pud 16i20 Taganrog ƒ126.60. 71/72 KG. Donau ƒ122. 76/76 KG. Helena ƒ125 per 2100 KG. Gerat. 60/61 KG. Zwarte Zeo 111.50 a 112.60, dito Stoomend ƒ111. Kassa por 2000 KG. Boekw.-Grutten. Jadritsa ƒ198. Grovo Re val 188 a 192 per 2100 KG. Maïs. Amor. Mixed ƒ138, dito Stoomend ƒ123. Odessa ƒ116 a ƒ117. La Plata ƒ119 a 12a Cinqantine f 126.60. Kassa per 2000 KG. Manucnzangvcrecniging Donderdag 0 Juli, 's avonds 8 uren, in de Zaal van „Zomerzorg." Tekstboekjes, tevens bewya van toegang, zyn tegen betaling van SO Cta. verkrygbaar by de leden en op den_ avond der uitvoering aan de Zaal. 6420 18 Door vertrok uit deze stad te koop: eon PIANINO. Te zien: Boommarkt No. 18. 6588 5 In grooten voorraad: Schuif- en Dourkozynen, losse Deuren, Binten, Ribhout, Planken, vuren Battems en Platen, Ara. gr. Platen, marmeren Tegels, Dakpannen, enz. 1063 12 F. VAN OER WAALS, Hooge Ryndyk 178 H, Zoeterwoude. HUISHOUDSCHOOL Laan van Meerdervoort, Den Haag, nabij hel Station L. v. M. van de lijn Holl. SpoorScheveningen. Opleiding voor huishoudkundige, voor leerares ln koken en voedingsleer, in huishoudkunde, ln strijken en opdoen der waseli. Duur van deze Cursussen twee jaar. Korte Eiirsnssen in koken, strijken, huishoudkunde, Ter stellen, administratie, hygiëne, enz. Leerlingen voor het nieuwe schooljaar, dat 10 Sept. begint, worden ver zocht zich, zoo mogeiyk, vóór 1 Augustus te doon inschryven. Prospectussen worden op aanvrage gaarne toegezonden door de Directrice: 5734 26 A. S. TIJDEMAN-VERSCHOOR. Elk «erlangd fabrikaat wordt tegen origineele fabrieksprijzen geleverd. P. S. Zorgvuldig gerepareerd© Instrumenten zijn steeds in zeer billijken pr^js voorhanden. Goedkoopste en g-erietirjkste .Reisg elegenheid. Van leiuen naar 1ste KL 2de KI. OEGSTGEEST fiö Cents. Cent. SASSEN HEIM 25 LISSE, HILLEGOM, BENNEBROEK, HEEMSTEDE of HAARLEM 3© 25 Couponboekjes, verkrijgbaar gesteld bij de Goederen- Agenten, geven voor korte alstundeu veel besparing. 8871 28 Verfrisschende met db II I naar het Kagcrmcer, alle dagen, behalve 's Zondags, tusschen nam. 6 en 8 uren. 6231 19 Een Riaigtocht langs den Ryn, '8-Molenaars, Woubrugge over Bra- 6oraer- en Kagerraeer, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag, tusschen 1.45 en 6 uren'sZaterdaga tusschen 1.30 en 6 uren. Voor meerdere tochten zie dienst regelingen, gratis verkrijgbaar SOEP, dagelijks verkrijgbaar A 20 Cents per portie. 6902 6 IPapenstraat 4. van 600 Gulden en hooger voor kandelaars, iudnstrieelen, landbouwers, bouwonderne mers en particulieren, met of zonder levensverzekering, worden op voordeelige voorwaarden bezorgd door J. P. VERGOUWEN, Langebrug 54. 1104 12 IW* Grootste gelegenheid te HAARLEM. Speciaal Ingericht voor Scholen en Gezelschappen. SAENREDAMSTRAAT 2. 0100 (5 Minuten afstand van hot Station.) P. F. STAAL. 4645 80 HARTESTEEG 2. BORDEAUX-WIJN 0.45 MADERA 0.60 ROODE PORT B 0.56 FRAMBOZEN g 0.46 9 WITTE PORT 0.60 KWAST en GRENAD. 0.50 I 0.80 JENEVER 0.68 E MEI WIJN 0.45 9 BESSENWIJN 0.35 COGNAC 0.85 1 ADVOCAAT 0.90 BOERENJONGENS .1." VERMOUTH 1." HALFOM HALFBOOTZ 1- 6550 22 9 3 er

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 5