No. 13288 Zaterdag 30 Juni* A\ 1903. Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT i Tmt Leiden per week 8 Oentai per 8 maanden li f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd s(Jn 1.30, Franco per post1.65. PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 18 regels /1.05. Iedere regel meer f0.17A. - Ghrootero letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiè'n van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt f0 05 borokend. KENNISGEVING. NATIONALE MILITIE. Oproeping tot don Workolyken Dienst. De Burgomeester van Leiden, Gezien de circulaires van den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, dd. 9 en 22 Mei 11., Provinciaal blad Nos. 47 en 49, betreffende de oproeping In activiteit ▼an milicien-verlofgangers der lichtingen 1897, 1898, 1899, 1900 en 1901; Brengt ter kennis van do in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgangers, bohoorende tot de lichtingenen korpsen of korpsgedeelten, bieronder vermeld, dat zy, ingevolge Koninklijk besluit van 24 Januari 1903, No. 13, ln dit laar, krachtens art. 111 der Mihtiewet 1901, in werkelUken dionst moeten komen, ten einde gedurende het mode hieronder, achter don naam van elk korps of zyn onderdeelon ver meid tijdvak, aan herhalingsoefeningen deel te nemen, als: Liohting 1897 regiment Grenadiers en Jagers, ln garnizoen te 's Graïonhage, allo bataljons van 20 Juli tot en met 8 Augustus; 3de regiment Infanterie, late, 8de en 6de bataljon, in garnizoen te Bergon-op-Zoom ▼an 20 Juli tot en met 8 Augustus; 4de regiment Infanterie, lste bataljon, in garnizoen te Delft, 2de en 4de bataljon, in garnizoen te Leiden, 3de bataljon, in garnizoen te Haarlem, 6de bataljon, in garnizoen te Gouda van 20 Juli toten met 8 Augustus; korps Torpedlstcn, late peloton van de 2do compaghio (plaats van opkomst: Fort aan den Hoek van Holland), en 2de peloton van do Cde compagnie (plaata van opkomst: Don Helder) van 10 Augustus tot en met 12 September; Lichting 1898 regiment Grenadiers en Jagors, in garnizoen to 's Gravonhage, alle bataljons van 1 Sep tember tot en met 28 September; lste regiment Infanterie, 5de bataljon, in garnizoen te Den Helder van 1 September tot en mot 28 September; 4do regiment Infanterie, 2de en 4do bataljon, In garnizoen te Leiden, van 19 Augustus tol en met 16 Soptember; 6de regiment Infanterie, l6te, 2de, 8de en 4de bataljon, in garnizoen te Breda, van 8 September tot en met 30 September 2de regiment Veldartillerie, 6de en 6de battery, in garnizoen te Leiden van 8 Augustus tot en met 22 Augustus; 2de regiment Veldartillerie, treinafdoeling, in garnizoen te 's Grayenhage - van 9 Sep tember tot en met 29 September; lsto rogiment Vestingartillerie, lste, 2de, 3de en 4de compagnie, ln garnizoen te Utrecht ▼an 6 October tot en met 31 October; Lichting 1900 korps Pontonniers, in garnizoen te Dordrecht, lsle compagnie van 13 Juli tot en met 14 Augustus; en roept de bedoelde verlofgangers mitsdien op om op den dag, voor hunne opkomst be paald, des namiddags vóór vier uren, by hun i korps, in de hierboven aangowezen garnizoens plaatsen, tegenwoordig te zyn, in uniform gekleed en voorzien van al de voorwerpen van kloeding en uitrusting, door hen by het vertrek met groot verlof medegenomen, als- mode van hun zakboekje met verlofpas. Leidon, Do Burgemeester voornoemd, 'SG Juni 1903. DE RIDDER. Burgemeester en "Wethouders der gemeente Loiden brengen ter algomoene kennis, dat de 'passage langs de Langogracht tusschen !dc Westvolmolenstreeg en deRei- Inevestateeg, wegens het leggen van ,een gasleiding, op Maandag 22 Juni ja. e. voor ry- en voortuigen zal zyn afge sloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. H. H. CORNELI3SEN, lo. Secretaris. Leiden, 20 Juni 1903. LEIOEN, 20 Juni. In de hedennamlddag gehouden jaar- ïyksche vergadering van aandeelhouders der pLeldsche Schouwburg-Vereeniging" werd besloten over het afgeloopen jaar geen dividend uit te koeren. Gisteravond hield de vrijzinnig-demo- jcratisclie kiesvoreeniging Vooruitgang" Êon good bezochte ledenvergadering in het jNutsgebouw alhier. Nadat enkele ingeko- men stukken waren behandeld, de penning meester verantwoording had gedaan van rijn beheer der geldmiddelen over het afge loopen jaar en tot bestuurslid was gekozen 1de heer W, J. Jong, stelde de voorzitter de bespreking van de aanstaande verkiezinge» voor den gemeenteraad aan de orde, die tot uitvoerige en langdurige gedachtenwisseling aanleiding gaf. Over het algemeen werd de houding van de Vrijzinnige Kiesvoreeni ging", die ditmaal zonder ruggespraak met „Vooruitgang" candidaten gesteld had, niet goedgekeurd. Men meende, dat zij op deze wijze een vrijzinnige meerderheid in den Raad in gevaar bracht. De strijd zal hoofdzakelijk moeten worden uitgestreden in distriet twee, waar de vrijzinnige candi daten moeilijk een meerdorhoid zullen vin den, indien niet alle vrijzinnigen samenwer ken. Sommigen meenden, dat de „Vrijzin nige Kiesvereemiging" het dan aan zichzelve zoude to wijten hebben, war neer haar candi daten in dit district vielen. Anderen oor deelden, dat het belang der gemeente bo ven partijgevoeligheid behoorde te gaan. Zij achtten een vrijzinnige meerderheid, ook al waren daaronder vele conservatief-libera- len, toch nog altijd te verkiezen boven een kerkelijke meerderheid. Een poging om en kele nberale candidaten bepaald over te ne men, vond geen ingang. Eenparig was het gevoelen, dat men het program der partij ook te groot geweld aan zou doen, wanneer men den Christclijk-Hi&- torischen candidaat mr. J. O. van der Lip ging steunen. Eindelijk werd besloten, dat men in het district I alleen zou candideeren Dir. H. L. Druckcr en de overige candidaten der „Vrijzinnige Kieslvereeniging" zou steunen. In district II zal men naast mr. A. van der Eist nog een eigen candidaat stellen, be paaldelijk tegen dien van Chr. -Historische richting on de overige liberalen aanbevelen, terwijl men eindelijk ook in district III steun aan de vrijzinnige candidaten zal ver- leenen. Daarna werd nog besloten tot oprichting van een vrijz-dem. propaganda-club, waar voor zich staande do vorgadering ree>ds ver schillende leden opgaven, terwijl jongeren, die nog geen lid der Kiosvereeniging zijn, zïoh daarbij ook kunnen aansluiten. Het voornemen is vooral, door persoonlijk be zoek en verspreiding van propaganda-ge- sohriften aan doel on streven va«i don Bond meerdere bokondhoid te gevcD. Eldors in dit nummer wordt verslag gegeven van het optreden gisteravond in „Zomerzorg" van het orkest van den „Ber- lijn6chen Operetton-Koning", die thans in ons land enkelo plaatsen bezoekt. Julius Einödshofer, in Berlijn bekend als de oomponisrt van de meest populaire Pos een en Burleaken, werd 10 Februari 1863 te Weonon geboren. Zijn vader, een welge steld koopman, stelde hem in de gelegen heid op jeugdigen leeftijd kennis te maken met Strauss. Na zijn studie aan het Con servatorium te Weoncn, trok hij naar Ber lijn on vestigde zioh id 1884 als kapelmees ter. 't Was in die dagen, dat de Bileo-Concer- ten aan het afnemen waren Einödshofer begreep zeer goed, dat ia een stad als Ber lijn wel deugdelijk plaats was voor het po pulaire genre door Bilsc, Mcydor e. a. in gevoerd. Het duurde dan ook niet lang of Einödshofer vormde een orkest en gaf po pulaire concerten, waarvan de pogramma's steeds tijdig bekend gemaakt, naast nieuwe nummers, de bekendste, „lichte, luchtige" muziek bevatten van de voormannen in dit genre- Door flink studeeren wiet hij zich weldra een uitstekend geschoold ensemble te vor men, dat met eere genoemd mag worden. In het Neue Concerthaus te Berlijn geeft hij nu reeds 2 jaren geregeld zijn Populare Abende. Op zijn rondreis door Duitschland werd hij overal met warmte ontvangen. De Algemeone Vergadering van den Nederlandschcn Oudheidkundigen Bond zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 4 Juli te Zutfen. De deelnemers vereenigen zich te halfelf aan het station en begeven zich daarna naar het Stadhuis, alwaar zij verwelkomd zullen worden door den burgemeester, den heer O. Storm Buysing. Na afloop hiervan wordt de Vergadering gehouden in de „Buiten-Sociëteit". Na be stuursverkiezing, ter voorziening in de pe riodieke aftreding, aanwijzing van een plaats van bijeenkomst voor de volgende algemeen© vergadering enz., zal gelegenheid bestaan tot bespreking van punten in het belang van den Bond of over oudheidkun dige onderwerpen. In verband met de vele te Zutfcn te be zichtigen merkwaardigheden is dit jaar geen spreker uïtgenoodigd over een onder worp van aJgemeenen aard. Na afhandeling van de agenda zal eeD pauze gehouden worden, gedurende welke verver6chingon verkrijgbaar zijn en gele genheid bestaat tot lunchen. Na do pauze zal de beer J. Gimberg een voordracht houden over de bouwmonumen- ten te Zutfen, waarna onder zijn leiding een rondwandeling gehouden wordt door de stad. In de St.-Walburg's kerk zullen de leden worden rondgeleid door dr. K. O Meinsma, archivaris dier kerk, em in het museum door den heer O. L. van Balen, secretaris der museum-commissie. To halfzes zal er een gemeenschappelijke maaltijd gehouden worden in do Buiten-So ciëteit, Ook do leden van „Oud-Leiden" hebben toegang bot deze vergadering, daar „Oud- Leiden" tot den Bond is toegetreden. Het 21ste jaarfeest van de „Martha- stichting" voor onvorzorgde kinderen, ge vestigd te Alfen, zal gevierd worden Dins dag 7 Juli 1903. 1. Des morgens te U uren feestwoord door dr. J. Th. do Vissor, pred. der Ned.- Herv. Kerk te Amsterdam, te houden Ln het Evangelisatio-lokaal der Stichting to Al fen. 2. Des namiddags te 1 uur in den Tuin „Rijnstroom" koffiedrinken. 3. Des namiddags te 2 uten opening der middag-vergadering op „Rijnstroom" en mededeelingen door don penningmeester cn den directeur C. Geel. Vervolgens eenigc spelen der kindtren. 4. Om 6 uren eenvoudige ma. ltijd voor genoodigden. Door gezang en muziek zal alles afgewis seld worden. De directie verheugt zich in den zomer weer met een groote hoot te kunnen uit gaan naar Katwijk-a&n-Zee. Deze boot werd door den heer H. J. v Nouhuya, direc teur van de Leidsoho stoomboot-maatschap pij „De Volharding", gratis aangeboden. Gij kunt begrijpen, zegt de lieer Geel, dat onze kinderen over deze reis vol verwach ting zijn; enkelen hei)ben vroeger al zoo'n uitstapje meegemaakt. Wij gaan dan met muziek en zang en wat de hand dor liefde voor dien dag heeft aangebracht of zal aanbrengen. Daar wij dan toch in de Stich ting niet hebben te ontbijten en to middag malen, leven wij dien dag op brood en gaan er een paar kisten gesmeerde boterham men mee, een paar emmers mot n.elk en verder wat ons zal gezonden worden. Wij vonden eens op de boot een driehonderd versche krontenbroodjew, op een andoren koer oen paar manden mot bceson, ook eens eenigo manden met pruimen, wat ze ker do pret verhoogt; on toch is dat voor onze kinderen het hoogste niet; maar va ren en naar zee, van de duinen rollen, voet jes baden, gaten graven, bergen m.vken, schelpen en hoorntjes zoeken, om thuis komende er dan 't een en ander van te maken. Genoeg, wij zeggen nu reeds uit naam van personeel en kinderen den heer v. Nouhuye voor het aanbod van zijn boot hartelijk dank. Hij zal door onze kinderen niet makkelijk vergeten worden. En waar wij golooven, dat God onzen kinderen dit genot waarlijk gunt, durven wij Hem met vrijmoedigheid over al ons doen een zegen vragen. H. M. de Koningin ontving heden te Soe8tdyk den minister van justitio in audiöntio. De Oostenryic8che gezant by ons Hof is voor eenlgen tUd naar Carlsbad vertrokken. H. M. de Koningin zal op de reis naar Oldenburg vergezeld worden door: mevrouw do barones van Hardenbroek van Bergambacht, grootmeesteres van H. M. de Koningin; barones Rengers, hofdame van H. M. de Koningin; baron Sirtoma van Grovestins, grootmeester van H. M. de Koningin; baron Van Tuyll van Serooskerken, adjudant van H. M. do Koningin, en baron De Vo» van Steeowyk, kamerheer in buitengewonen dienst van H. M. do Koningin, referendaris aan het kabinet der Koningin. Naar men verneemt, Is benoemd tot kapelmeester van het korps hoornblazers der d.d. scbuttory te Rotterdam, als opvolger van wyien den heer F. Bluraontritt, de heer A. J. de Maaró, thans lid van het korps der staf- muzlek van de schuttery. „De Gelderlander" verneemt, dat prln» Hendrik na zyn kuur te Aken een tweedaagech bezoek aan Nymogon zal brengen. Met 1 Juli a. b. zal te Utrecht het vryzinnlg- democratlsche weekblad „De Domklok" vor- sohynen, dat ook op de gemeenteraadsverkie zingen te Utrecht invloed zal trachten uit te oefenen. De Minister van Blnnenlandeche Zaken, overwegende, dat volgens ingekomen ambts bericht, de pest te Durban voorkomt, heeft lo. Durban besmet verklaard wegens pest; 2o. het aantal quarantaine-dagen bepaald op tien. Gisteren werd door B. en Ws. van Vlaardingen aanbesteed het vergrooten der „Koningin-Wllhelmlna-Haven", waarvoor laag ste inschryver was de heer H. T. Wiegerink, te Qroenloo, voor f 409,000, en „het maken van de Viaduct", waarvoor laagste inschryver was de heer R. Maarleveld, te Vlaardingen. Naar men verneemt, hebben de Neder- landsche gedelegeerden ter Internationale Tele graaf-conferentie to Londen met nadruk hun stem tegen de Invoering van den verplichten „Vocabulaire officlel" doen hooren. Met mede werking van vele delegallën is deze zaak niet uitgesteld tot de volgende conferentie, zooals sommigen meenden te moeten aanbevelen, doch zal vermoedeiyk de Vocabulaire geheel ver vallen. Als de verdere voorstellen door do oonfe- rentie worden aangenomen, goiyk niet aan redeiyken twyfel onderhevig eohynt, zal byna volkomen vryheld bestaan voor het vormen van overeengekomen woorden op zoodanige wyze, als de handel zal meenon noodlg te hebben; woorden ln „laDguge convenu" (wor- kelyke of kunstmatig gevormde woorden in het Hollandsch, Fransch, Duitscb, Engelsch, Italiaansch, Portugoeach, Spaansch of Latyn), 10 letters voor één woord, geheim schrift 5 letters voor één woord, met weigering van samenvoegingen van gewone woorden, stry- dig met het taalgebruik. Naar wy vernemen, zullen weldra ont werpen tot wyzlging van do Armenwet en de Drankwet hot Departement van Blnnen landeche Zaken verlaten. (Tel.) Do oorrespondent van „Heb Huisge zin" te Rome schrijft: Tegen allo verwachting in, blijft de benoe ming van den opvolger van Z. D. M. mgr. Bottemanne z.g. lang uit. Zooals ik een veertion dagon geleden berichtte, had het Kapittel van Haarlem, na hot overlijden van don kerkvoogd, aan de Propaganda de vraag gorioht, of thans een nieuwe voor- draoht moest opgemaakt worden, op welke vraag, naar algemeen gevoelen dor loden de zer Congrogratie, een ontkonnond antwoord was te wachten. Dewijl do H. Vader de laatste weken eonigszin8 ongesteld was, hoewel volstrekt niet onrustbarend, en uit dien hoofde eeni- ge audiënties verschoven werden, kon de secretaris der Propaganda, mgr. Luigi Veccia, zelf overtuigd, dat do Paus niet de minste bedenking maken zou, eerst Maan dag 8 Juni don H. Vader over de vraag van het Haarlemsck Kapittel onderhouden. Nadat do H. Vader van de toedracht der zaak op de Hoogte gceteld was, gaf Z. H. als zijn stellig verlangen te kennen, dat men de eerste torna of voordracht als niet ge daan beschouwen en een andere opmaken zou. De hoogeerw. proost van hot Kapittel van Haarlem, mgr. Brouwer, word daar van in kennis gesteld, en nu zal het Kapit tel een nieuwe torna opmaken, welke door hot Episcopaat van Nederland goedgekeurd en vervolgens aan de Propaganda on den Paus voorgelegd moet worden, zoodat nog niet zoo spoedig hot officicolc bericht ver wacht kan worden. Hot consistorie is tot don 22ston dezer uit gesteld, cm er bestaat weinig hoop, dat do zaken zoo ver kunnen zijn, dat do nieuwe bisschop in dat Consistorie zal worden gc- preconiscord, Door een taiyk publiek geestdriftig ver welkomd, kwamen H.H. M.M. gistornaraiddog om halfdrle ln Utrocht. Na verwelkoming door den burgemeester, reden de Koninginnen door de Museumlaan, Maliebaan on langs den Maliesingel naar „Tivoli". Langs den gehoelon weg, waar veel inwoners de vlag hadden uitgestoken, werden zy hartelUk en lovendig gegroet. Het gevolg van H. M. de Koningin bestond uit den adjudant Van Tuyll van Sorooskerkon, kamerheer Van den Bosch, hofdame freule Snoeck, en baron De Vos van Steenwyk, ter- wyi freule v. d. Poll en jhr. De Ranitz hot gevolg van H. M. de Koningin-Moeder uit maakten. H. M. droeg eon wit kostuum, terwyi H. M. de Koningin Moeder in zwart zyde gekleed was. Nadat H.H. M.M. de hondententoonstelling bezichtigd hadden, vertoefden zy eenige oogeu- blikken in het voor H.H. M.M. in don tuin gebouwde paviljoen, waar zy zich mot enkele heeron onderhielden on eenige ververschingen gebruikten. Daar werd voor haar ter bezich tiging gebracht do hond „Bonjamin Nimrod II", van mr. K. W. van Muyden, uit Apeldoorn. In een ring In den tuin bezichtigden H.H. M M. den hond nader. Dezo hond werd door H. M. de Koningin aangekocht. Vyf minuten voor halfvier verlieten de Hooge Bezoeksters onder levendige toejuichingen en onder het spelen van het Volkslied door do muziek hot tentoonstellingsterrein om wedor n^ar Soest- dyk terug te keeren. Langs den weg was weder veel publiek, dat H.H. M M. harteiyk toejulchto. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal Woensdag 24 dezer niet plaats hebben. Het stoomschip „Könlg" (uitreis) arri veerde 18 Juui te Napels; de „Kronprinz" (uitreis) vertrok 17 Juni van Kaapstad; de „Zaanland" arriveerde 19 Juni van Buenos- Ayroa te Amsterdam; do „Noordam," van Nieuw-York naar Rotterdam, patseerde 19 Juni Prawlepoint; de „Timor," van Amster dam naar Batavia, passeerde 19 Juni Kaap Blanc; de Ambon," van Batavia naar Am sterdam, arrlveorde 19 Juni te Genua; do „Ardjoeno," van Batavia naar Rotterdam, passeerde 19 Juni Oitavos; de „Merapi" ver trok 19 Juni van Padang naar Rotterdam de „Gouverneur" (thuisreis) passeerde 18 Juni Prawlepoint; do „Horzog" arriveerde 19 Juni van Oost-Afrika te Rotterdam; de rMarkgraf' (thuisreis) vertrok 17 Juni van Delagoabaai. Bodegraven. De kas dir „Vereeniglng tot ▼yfjaariyksche herdenking van de troons- bostyging van H. M. de Koningin", alhier, laat niet too om by de door haar in dezen zomer te houden feesten een hletorlschen optocht te voegen, temy er vele ingezotonon genegen zyn op eigen koston daaraan doel te nemen. De prov. Zuid Hollandsche Boorenbond tal op Dlnadag 28 Juni a. s. des morgens to 10 uren in het hotel „Van Haaften" alhier, een vergadering houden. De Bond noodigt veehouders, die pulp voederen en zich willon aansluiten by hen, die tot gez&meniyken aan koop besloten hebben, uit om doze vergadering by te wonen. Op de vorgadering, in Leidon door den Bond gehouden, hebben zich reeds eeu 60 tal veehoudors voreenlgd met oon go- zameniyke opgaaf van ruim 17 millloen KG. pulp. Noordwjjk. Naar wy vernemen, zal de zaak v. d. L., waarover wU eenige dagon geleden schreven, voor den Jongen man nog oen bevredi genden afloop hebbon. Nadat de reeder te Vlaar dingen de ware toedracht der zaak vernomen had en door v. d. L. hot bodrag van het h&ndgold (geen voorschot) waarvoor do huishoudeiyke zaken waren aangeschaft, was teruggogoven, heeft hy de toezogging gedaan, dat de zaak, voor zoover hom betreft, geen verdere govolgen zal hebben. Noord wykorhout. Mon mogo het stroo- persbodrijf een treurig bedrijf noemen, onder do groote misdrijven zal wel nie mand bet rekenen en daarom een plaatsje voor het verhaal van de volgendo vermake lijke gepatenteerde, maar mislukte drijf jacht, die hier eergisteren plaats had. Ario had in den jongsten winter nogal go- stroopt, was meermalon bekeurd en dee- wego veroordeeld tot eenigo goldboeten of verscheidene dagon hechtenis. Een deel der straf had hij reeds ondergaan en juist oen week geleden was hij ontslagen. Niet ver moedende, dat men hem zoo spoedig w rzou inrokonon (een gewoon mensoh zou vragen, waarom liet men hem los) en een gewild grasmaaier zijnde, had hij werk gezocht cn spoedig gevonden. Eergisteren stond hij met twee makkers aan do zeis, toon do rijksveldwachter-jachtopziener Nijcboor hom opzocht on een praatje maakte. „Het snijdt nogal, naar hot schijntzegt Nijebocr, wat door Ario bevestigend wordt beantwoord. Maar tevens opkijkende, ziet hij ook den rijksveldwachter v. d. Vijver cn den ge meente-veldwachter Franken naderen. „Heb je 't in dc maling, dat 't om jou te doen is?" vraagt Nijeboor, grijpt tegelijkertijd met beide handen en... grijpt mis. Een strooper kont het hazenpad. Woe dend wordt den vluchteling een stok na- goworpen. Wel trachtten de beide andere veldwachters hem den pas af te snijden, maar Ario wist te ontkomen. Dit werd hom nog beloofd, zijn zeis zou geen sneetje meer doen. Op tijd stonden dc maaiers des middags weer in het void en Ario had reeds bijna drie zwad neergelegd, toen hij bij het strij- kon rondziende, bemerkt, dat een groote politiemacht, als gold het de arrostatio van een groot misdadigor, een cordon om hem had getrokken. Het waren behalve do drie hierboven reeds genoemden, de gemeen te- veldwachtcr M. van No©rt en do onbczol- digd-rijksvcldwaehfccrs Van Schooton, Do Vries, Warmerdam, Van Noort en Dop, samen dus negen politiedienaars waaron der sommigen per rijwiel. Met één blik het terrein verkennende, was te gelijk een plan tot ontvluchting gemaakt en Ario er reeds als een pijl uit een boog van door. Een b re ode sloot was reeds genomen; nu moest hij zich nog moten in een hardloop met Van Schooien Tegelijk waren j hij een damhek, maar ook dit bleek grootor belet sel voor den jachtopziener dan voor den 8troopor en deze is nóg vrij. Als gold het het vangen van con groot misdadiger, werd do hier vermelde drijf jacht georganiseerd, doch die do vlugheid en terreinkennis van hot wild deed misluk ken. Elk drama heeft echter een slotbedrijf en hiervan luidt do titel somtijds: „De wraak." Aric heeft een broer, die nog drie gulden schuldig was wegens bekeuring voor het loopen op verboden terrein. Deze werd gistermiddag gevangengenomen, eerst in hot arrcstantenlokaal opgesloten en daarna geboeid naar Don Haag overgebracht, van waar hij echter, na zijn drie gulden te heb ben geofferd, por keerenden trein weer kon huiswaarts gaan. „Maar al was ook de schaal der gerechtig heid verro -t, 'tWos de straf, die dc familie hebben inoost Op Dinsdag 30 Juni zal alhier do ver kiezing plaats hebben voor twee leden van den gemeenteraad wegens periodieke af treding van de heeren J. van Schie en H Heemskerk. Op een eergisteravond in hot café „Het Wapen van Noordwijkerhout" gehouden vergadering der R -K. Kiesvoreeniging „Recht en Orde" zijn tot candidaten voor lodon van don gemeenteraad gesteld dc af-

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1