N°. 13284 Dinsdag 16 «Juni. A*. 1903. (Qeze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Offleieele Kennisgeving. FEUILLETON. XT itredding. M&BLAD PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd s^Jn 1.30. Franco per poet1.65. PIUJS DER ADVERTENTIES Van 10 regele /1.06. Iedere regel meer f 0.174. Örootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen® kennis, dat tot het doen inschrijven van leerlingen voor de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, dit jaar gelegen heid wordt gegeven op Woensdag 10 en 17 Juni a. s., des voormtddaga van 10 tot 12 uren, en op Donderdag 11 en 18 Juni a. s., des namiddags van 2 tot 4 uren, in het school gebouw aan de Garenmarkt, en dat de toe latingsexamens zullen aanvangen op Donder dag 9 Juli a. a., des voormiddags te 9 uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. H. H. CORNELISSEN, lo.-3ecretarls. Leidon, 9 Juni 1903. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden, Overwegende, dat wegens de herstelling van de Zijlsingelbrug liet verkeer op den weg aan gegeven in art. 6 der verordening van 22 Januari 1903 (Gemeenteblad No. 4) op den invoer, het vervoer, den doorvoer, de keuring van vee on vleesch en den handel In vleesch, onder ietter C, tijdelijk zal zUn gestremd en dionsvolgena het vervoer van ingevoerd vleesch naar het keuringslokaal op het Openbaar Slachthuis langs oen anderen weg moet plaats hebbon; Gelet op het bopaalde b(j art. 6 dor voor schreven Verordening; Wjjzon als weg waarlangs de Invoer, het vervoer en de doorvoer van vee en vleesch tot nadere kennisgeving zal behooren te ge schieden aan: „Hooge Rijndijk, ütrechtschebrug, Hooge- „woerd, Rijnstraat, RlJnstraatbrug, Nieuwe „Ryn-Noordzydo, Heerengracht-Ooatzyde, „Grooto Havenbrug, Oude Heerengracht „Singelbrug, Maresingel, Openbaar Slacht- „huis. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. LI. H. CORNELISSEN, loco Secretaris. Loidcn, 15 Juni 1903. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen -ter algemeene konnis, dat do passage over de brug in de Groenosteeg over de Oranjegraoht en over de brug In den Ouden Singel over de Volmolengracht, van 17 J u n 1 a. s. tot nadere aankondiging geheel zal zUn afge- eloten en dat in de passage voor voetgangers zal worden voorzien door middel van een overhaalschouw. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. H. H. CORNELISSEN, loco Secretaris. Leiden, 16 Juni 1903. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lste alinea, der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de Leidsche Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiks- Vereeniging „Vooruit" en rechtverkrijgenden t het oprichten van een broodbakkorU in het perceel Lange Schoolsteeg No. 6, Kad. bekend Sectie G No. 1357. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in het „Leidsch Dagblad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. H. H. CORNELISSEN, loco-Secretaris. Leiden, 16 Juni 1903. LEIDEN, 16 Juni. *BU Kon. besluit is, voor het tydvak van 1 September 1903 tot en mot 31 Augustus 1904, benoemd tot leerares aan de RlJks hoogere burgerschool te Leeuwarden, mej. L. 0. de Graaff, thans tijdelijk leerares aan de hoogere burgerschool voor Jongens te Leiden. Tot onderwijzer aan de voorbereidende klassen der R.-Kath. Handelsschool, Kerk straat 25, te Amsterdam, is benoemd de heer C. J. Bakker, te Leiden. Door den inspecteur dor infanterie is bepaald, dat de kapitein A. L. de Blauw, van het 4de regiment infanterie, belast wordt met de leiding van het voorbereidend militair onderricht en het onderricht aan de militaire cursussen voor het reservekader in oostelijk Zuid-Holland. De kapitein J. van Delft is onder eervolle ontheffing van ztJn functie als kapitein voor speciale diensten by het 4de regiment infan terie, belast met het bevel over do lste compagnie 6de bataljon van het korps. Door den minister van oorlog ie betref fende aankoop van reuzel ten behoeve van de 8oldatenmenagea der korpsen, alhier in garnizoen, bepaald, dat door den toegevoegden officier van verschillende personen of firma's prijsopgave moot worden gevraagd, waarna door hem aan de commandeerende officieren der korpsen modedeeling zal worden gedaan, by wlen en tegen welken prys de reuzel zal worden aangekocht. In militaire kringen te 'a-Gravenhage loopt het gerucht, dat de inspeoteur der genie binnenkort den militairen dienst met pensioen zal verlaten en opgevolgd worden door den kolonel H. van 't Sant, commandant In het eerste genie oommandement. Men meldt uit Apeldoorn aan het „Utr. Dbl.": H. M. de Koningin is voornemens op den 23sten Juni het paleis Het Loo weder te be trekken, terwyi Z. K. H. do Prins aldaar op 8 Juli terugverwacht wordt. In do vorgadering te 's-Gravenhage van den Bond van Inspecteurs der gemeenteiyke politie in Nederland, werd de vice-president, de heer C. G. A. Wynmalen, die thans zyn functie niet meer kan bekleeden als -tot hoo- geren rang geroepen (hy is benoemd tot com missaris van politie te Utrecht), tot eerelid van den Bond benoemd. Den minister van justitie zal een adres gezonden worden, waarby de Bond verzoekt de inspecteurs in het Wetboek van Strafvor dering niet langer onder de gemeenteveld wachters te rangschikken en hen hulpofficieren van justitie te doen zyn; den minister van binnenland8che zaken zal verzocht worden, door wyziging o Jr Gemeentewet, de gemeenten te verpllohten naar ambtenaren en hun we duwen en weezen te penslonneeren. Te Utrecht is gisteren op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld het stoffeiyk overschot van prof. dr. G. H. Lamers, die Donderdag na een kortstondige ziekte over leed. De regen viel in stroomen neder op het oogenbllk, dat de stoet den doodenakkor naderde. Onder degenen, die den overledene de laatste eer wilden bewyzen, bevonden zich, naast verschillende hoogleeraren der Utrecht- 6che universiteit, vele leerlingen en oud- leerlingen van den overledene. Aan het graf werd gesproken door prof. dr. J. J. P. Valeton Jr. namens de Utrechtsche univer- aitelt, prof. dr. J. W. Muller, O. E. Six, reotor van het Utrochtsche studenteukorpB, A. H. den Hartog, voorzitter dor theol. faculteit van het korps, en dr. J. H. Gunning, oud hoog leeraar uit Arnhem, die allen de veelomvat tende kennis, gepaard gaande aan groote menscblievondheid en humaniteit, van den overledene schetsten. Mr. Olfuit van der Mijll, raadsheer in den Hoog en Raad, ie sedert vrij goruimen tijd verhinderd de zittingen der Kamer van Strafzaken van dat ooilege, van welke Ka mer hij deel uitmaakt, bij te wonen, ten gevolge eoner oogontsteking. De berichten omtrent zijn gezondheidstoe stand luiden intusschen geruststellend. Naar ,,Het Centrum" verneemt, zullen de Regeerings-voorstellen omtrent de rege ling van het Hooger Onderwijs door de Tweede Kamer zoodra mogelijk in de sec ties onderzooht en zeer waarschijnlijk reeds in October, nog vóór de begrooting, in open bare behandeling genomen worden. Zooals reeds werd medegedeeld, is te Haarlem onder directie van don heer Louis Bouwmeester een tooneelgezelschap opgericht, genaamd „Haarlemach Tooneel", waaraan zijn verbonden: do hoeren F rite Bouwmeester, E. Erfmann, Louis d Vries, J. MaLherbe, D. v. Ollofen, M. v. War- melo, G. J. van Staalduynen, Louis Bouw meester Jr.Gilhuys, en de dames W. Erf mannSasbach, H. v. OUefemK' y, Ma ry Beekman, Marie SohaLkers, O. Oarelsen, Henriette Harte en Saabaoh. Met enkele artisten wordt nog onderhandeld. Als regis seur is verbonden de heer Saai bora, terwijl het artistiek geheel onder leiding staat van den directeur Louis Bouwmeester. Er zullen te Haarlem éénmaal, en to Am- sterdam tweemaal per week voorstellingen gegeven worden, terwijl de overige dagen in de provincie gespeeld zal worden. Voor de voorstellingen te Haarlem, even als te Amsterdam, zal een abonno: ent ver krijgbaar worden gesteld. Het contingent aan suppletietroopon, dat in 1904 naar Oost-Indië zal worden uit gezonden, bedraagt 1800 man, waaronder 30 militaire schrijvers, 60 sorgoanton dor in fanterie, 80 oavalorisben, 200 artilleristen en 10 geniesoldaten. Het Provinciaal Comité voor Algemeen Kiesrecht in Zuid-Holland heeft aan allo werklieden-organisaties en nan de bij den V rijz. -Democratischen Bond aangesloten vereenigingen in de>ze provincie een circu laire gezonden met de opwekking, deel te nemen aan een provinciale betooging voor algemeen kiesrecht op 23 Augustus to Dor drecht te houden, als voorloopstor der groo te landelijke meeting, die medio September te Rotterdam zal plaats hebben. In een afzonderlijk schrijven aan de ai- deelingen van den Vrijz.-Dem. Bond deoit het Comité nog mede, dat het zich in hoofd zaak kan vereenigen met het door clo vrijz.- dcmocratische Kamerleden ingediende wets ontwerp tot grondwetsherziening, zoodat men den strij l gemeenschappelijk kan voe ren. Het stoomschip „Amsteldijk"van Newport-NcwB naar Amsterdam en Rotter dam via Deptford, passeerde 15 Juni Li zard; de Herzog" (thuisreis) passeerde 13 Juni Gibraltar; do ,,König" (uitreis) pae- seorde 14 Juni Gibraltar; de ,,Bogor", van Rotterdam naar Java, arriveerde 15 Juni te Port-Said; de „Gouverneur" (thuisreis) passeerde 14 Juni Gibraltar; de „Kaisor" (uitreis) passeerde 12 Juni Kaapstad; de „Kediri", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 14 Juni Gibraltar; de „Oranje- Naasau" vertrok 15 Juni van Amsterdam naar Wcst-Indiê; de „Prins Hendrik", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 14 Juni van Perim; do „Prinz-Rcgent" (uitreis) ar riveerde 13 Juni te Mozambique; de „Zaan land" arriveerde 16 Juni van Buenos-Ayres te Duinkerken. Bodegraven. Op Maandag 22 Juni a.s. en volgende dagen Kil Ln deze gemeente do jaarlijksche collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst worden gehou den. De hoeren G. de Niet, A. Okkerse Sz. en H. Roll man, leden van den gemeente raad, alhier, zijn aan de Bourt van aftre ding. Voor het voorbcreidond militair onder richt, dat alhier in don eorstvolgeudon win ter gegeven zal worden, kunnen jongelieden, die daaraan deel wonsohen te nemen, zich aanmelden ter gemeente-secretarie, gedu rende de maand Juli, op allo werkdagen, des morgens van 10 tot 12 uren. HUI ego m. De smidsknecht Van Br. al hier, die onlangs wegens verzot tegen de politie werd veroordeeld en vóór dien tijd meermalen met de justitie kennis maakte, heeft zich Zondagavond omstree. half- twaalf wederom schuldig gemaakt aan op zettelijke vernieling van een ruit ten na- deole van den arbeider H. L. aan de Meer straat alhier. Tevens moet hij zekoren V. op ergerlijke wijze hebbon mishandeld, ten ge volge waarvan op diens hulpgeroep ver schillende bewoners dier buurt in hun nacht rust zijn gestoord. Vam een en ander is aangifte gedaan. Ter gemeente-secretarie ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van A. van Elk, tot oprichting van een slachterij en rookerij in een peroeol aan den Veenonburgorlaan sectie D. No. 533/4 binnen deze gemeente. De verkiezing van drie leden van den gemeontoraad alhier wegens periodieke af treding van de heeren H. H. van Wave ren, A. Topper en H. Veldhuyzcn vr i Zanten, zal plaats hebben op Dinsdag 30 Juni a. b. Koudekerk. De klesvereeniging „Nederland en Oranje" tal a. s. Donderdagavond vergaderen tot het stellen van candldaten voor de a. 8. gemeenteraadsverkiezing. Ook de klesvereeniging „Eendracht maakt Maoht", eveneens hier gevestigd, zal doze week voor hetzelfde dool vergaderen. Voorsohoten. Dit Jaar zyn aan de beurt van aftreding als leden van den Raad de heeren D. K. J. Schoor en J. van Santen. De dag der vorklezing (candldaatstelling) 1b 80 Juni e. k. Warmond. De collecte tot ondersteuning en aanmoediging voor den gewapenden dienst zal alhier langs de huiten der ingezetenen plaats hebben op Donderdag 18 dezor en zoo noodig op Vrydag daaraan volgend®. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is ter openbare kennis gobracht, dat op 28 dezer een opon schaalcollecte zal worden gehouden ten behoeve der noodiyden- den ln de gemeente Kethel en Spaland. Op Dinsdag 30 Juni a. s. zal alhier do verkiezing plaats hebben van twee leden van den gemeenteraad ton gevolge der periodieke aftreding van de heeren P. van der Geest en W. H. Heemskerk. De Tentoonstelling te Groningen. (Speciale correspondentie voor 't Leidsch Dagblad.) II. Na het in ons vorig ovorzlcbt medogedoelde, nu nog een enkel woord over Japau. De afdeeling Japan Is bestemd om de pret- hoek van de tentoonstelling te worden. Eu dat ze daaraan voldoen zal ,kan men vry ge- looven. Zo is een schepping van den architect Huurman en al verzekert deze ook boschelden- ïyk, dat hy het zoo maar gedroomd, dus gephantnseord hoeft, wees er maar zeker van, dat er heel wat geïnformeerd en gestudeerd is, voor het er stond zooals het er nu staat. Zelfs do Japansche gezant ln Den Haag is er aan te paa gekomen en doze heeft welwillend verschillende Japansche teksten on opschriften verstrekt, sommige met de toeliohtmg: „not used in Japan", omdat men daar voelal Chinee8che opschriften gebruikt. Vandaar don ook, dat we do beide talon vinden in de opschriften van het typische theehuls, boven tot Bodoga ingericht, waar portiórea hangen als van aaneengeregen kralen en hot aardige bruine latwerk, dat ln heol dit Japan hoofdmotief is. In al de gebouwtjes, de winkeltjes langs degalery 21 ln gotal het theehuis, de grooto concertzaal, waar Maandagavond een verkorte vertoonlug van de Geisha plaats vond, de slerlyke pagode, op welker dak een prachtig kykjeop Groningena omgeving is te genieten, in hot restaurant en in het paviljoen overal zyn zoo weinig mogeiyk glasruiten aangobracht hot is alles geolied doek. Als nu in al die gebouwen hot electrischo licht brandt verzacht door Japanscho en Chineeeche ballons, wannoer de pagode gohuld is ln een kriag van niet minder dan 1600 gloeilampjes, wanneer de muziek uit de feestzaal of die in do muziektent zloh doet hooren, dan zullen de paartjoa op den dans vloer en de toeschouwers daaromhoen zich in een andere wereld verplaatst wanen. Met een eonvoudige poort is Japan afge sloten van het aohterland. En op dat achter land, daar heeft behalve een gebouw voor tydeiyke tontoonstellingen do kermis een plaats gevonden. Daar schittert het weidsche front van Towe's stoomcaroussol in do, holaas nog wel wat zoldzamo, zounestralon. Daar verwacht do beignets- en pofforindustrieel Consael zyn klanten. Voor ditmaal evenwel genoeg. Spoedig meld ik u meer, maar ik moet nog oven vermeldon, dat op hot terroin do Martini-toren, de veel geliefde, is nagebootst als kleurige advertentie- zuil. Verschillende Groningers hebben nog verzekord, dat do imitatie niet ïykt ik denk, dat zy een advertentiezuil beneden do waardig heid van hun toren vinden. Ovor de offioicele opening van do ten toonstelling gisternamiddag wordt one nog gemeld Na den heer Scholton wan het woord aan den minister van Waterstaat De Marez Oyons, die allereerst zijn ingonomonhcid betuigde met de tot hem gerichte uitnoodi- ging om deze tentoonstelling to openen. Do Minister noemde dezo tentoonstelling een zaak, die net gehcelo land regardeert, en ging hierna do betcokenis na van Groningcn's nijverheid en landbouw, welke spr. prees. Do minister bracht vervolgens hulde aan do onergio der aardappclmeelfabrikauten, en wees op 't nut van de Electrischo Centrale te Groningen, die zich aanpast aan de be- 13) „Die spreuk beduidt, myn vrienden I dat men zich niet altyd toonen moet, zooals men is, of omgekeerd, dat men niet altyd zyn kan, wat mon zich toont." „Maar," zei juffrouw Blok hierop, „dat is immers huichelary, meneer Nyman 1 en strydig rnet het gebod van Godl Je weet, er staat geschreven: De rechtvaardigen zullen het koninkryk der hemelen beörven." „Wol zeker weet en geloof ik dat ten volle, myn lieve juffrouw Blok! Maar, begryp me goed, dat neemt niet weg, dat we eenmaal in een zondige wereld leven, waar do groote massa zich andera voordoet dan zy werkeiyk is, en wanneer wy nu alléén geheel oprecht ln alles daartegenover stonden, zouden we de slachtoffers onzer eigen goedheid wordon, en ge weet ook, dat al te goed do oorsprong van hot kwade is." „Nyman heeft geiyk, volkomen geiyk", voegdo Blok er weder by, terwyi hy zyn brievontasch te voorschyn haalde en deze vervolgens aan Nyman overreikte, waarby hy tot hem zeide: „Och, vrind I achryf jy my daar die Fransche woorden eens in; misschien kunnen zy my nog wel eens te pas komen, als ik vorkozen mocht worden en in den Raad soms tegen myn gevoelen moet stemmen om myn party te belleven." Nyman voldeed oogonblikkelyk aan het verzoek, laa toen ten overvloede zUn gulden •preuk nog e©n8 voor en vertrö^ weldra iu het bezit van de laat6te schatting, die hy zyn offer liet brengen. Blok bestudeerde den gansohen dag de in zyn brieventasch geschreven woorden en bracht ze 's avonds zelfs reods tegenover zyn weder helft in practyk, toen hy, haar in de keuken togen do meld hoorende kibbelen, omdat deze zoo lang voor een boodschap in de buurt was uitgebleven, by haar terugkomst in de woonkamer veelbeduidend tot haar zeido: „Ik wou je wyzer hebben, poeslief 1 om jo zoo boos te maken voor niet; de meid zal aan 't vrUen zyn en het niet willen weten; denk aan Nymans spreukplus óter que próter." VIII. Toch bedroog Blok zich, toen hy het lang uitblyven der meid aan een praatje met haar vryer toeschreef. De meeste huismoeders schynen, by haar zorg voor het huishouden, maar niet goed te kunnen begrypen, dat ook dienstboden wezens zyn, die, zoodra zy de altyd even eenzame keuken verlaten hebben, behoefte gevoelen nu en dan eens hun hart uit te storten of van gedachten to wisselen. En zoo had de meid van juffrouw Elok, het huis voorbygaande, waar kapitein Willems en dokter Hart woonden, terwyl daar juist door den brievenbesteller een brief aan de meid werd afgegeven, van deze gelegenheid geprofiteerd, om met haar kameraad een half- i uurtje op de stoop te biyven praten over een en ander uit do dageiyksche kroniek der dienstbodenwereld, waarby in den regel vryages, sloten met koralen, magere of goode kost, lastige of beste meestorossen, ver- valletjes, hard werken, eeuwig naryden, enz. den boventoon voeren. Maar door dat praten wist de meid uit het genoemde huis, nadat haar vriendin vertrok ken was, zich niet juist meer te herinneren, of de brievenbesteller had gezegd voor den bovensten of voor den benedensten meneer. Daarby had zy het gebrek, niet te kunnen lezen, en toevallig was haar juffrouw, de eigenares van het huis, met wie ze beneden al leen huiede, stekeblind, terwyl de beide heeren op de party by de familie Van Dyk waren. „Ik geloof toch," sprak ze tot zichzelve, door de gang sloffende, „dat hy zei voor den boven sten meneer. Ja, 't zal wel zoo wezen, want de kapitein krygt moer brieven dan de ander, en anders zullen ze hem elkaar wel geven." En hierop steunende, ging ze naar boven, en logde den brief op de tafel in Willems' woonkamer. Deze en dokter Hart kwamen laat in den nacht te zamen van do party by Van Dyk thuis; ze zagen beiden wit van de sneeuw, want het weder, dat, zoo lang de maan aan den hemel had gostaan, zeer kalm was ge- woest, was later byzondor onstuimig gewor den, on een dichte sneeuwjacht werd thans door harde rukwinden uit het noordoosten voortgedreven. Willems was een weinig opgewondendaarom hield Hart, die, als naar gewoonte, matig was geweest, hom by den arm. „Pa.... pas op, amice!" zei Willems, de trap met hom opklimmende, torwyi hy zelf by na struikelde. „Pas maar voor je zelf op, vrindI" ant woordde Hart een weinig spotachtig. En Willems tot aan diens kamer gebracht heb bende, hernam hy: „Ga nu maar spoedig te bed en slaap wel." „Dank dank je wel," zei Willems, „en dank jo ook nog eens voor je aangenaam gezelschap." „Wol, dat mag lk u wel dubbel zeggen; je hebt Je best gedaan, man l En je hebt ge speeld als een Paganinl. Maar kom, wo zullen hier kou vatton, als we langor biyven staan." En de deur van Willems' kamer openende, waarin het gas mot een heel flauw vlammetje brandde, vervolgde Hart: „Ga nu spoedig naar binnen en onder de wolgoeden nacht l" „Hoor eens," zeide Willems weor, „hoe het waait; de trap dreunt er van. Nu, ook wol te rusten." „Ja, ik wou, dat ik dadeiyk je voorbeeld volgen kon; maar ik moet nog een half uurtje opbleven om myn schade van dezen avond in te halen. Ik heb eon zwaren patiönt aan horsonontsteking, zeer gevaariyk. Ik wil nu nog eens een en ander nazien, wat de kunst hier nog vermag." En Willems nog eens de hand gevende, giDg hy do trap af naar zyn eigen kamer. Binnentredende, was Willems nog helder van geest genoeg om het gas hooger op te draaien en daarby don bowusten briof in het oog te krygen, dien hy terstond ging openen, zonder echter naar hot adres te zien. Het lezen zonder bril ging echter niet, en toen hy dien had opgezet, begon hy te lezen, en hetgoen hy las deed hom eensklaps niet alleen geheel ontnuchteren, maar het trof hem togeiykertyd tot in hot diepste zyner zielhet was hem een oogenblik, als werd hem de keel toegeknepen, als bonsden er hamerslagen op zyn hoofd, als bliksemde het voor zyn oogonen radeloos, als ware het vernietigd, zonk de goede man op den eersten den besten stoel neder De brief was aan Hart goricht en behelsde het volgende: Dokter l Een goed vriond raadt u voorzichtig te zyn, Gy hebt uw effecten aan Van Dyk toever trouwd, maar gy woot niet, dat dezo doryko man niet Ie, dien hy schynt, maar een schurk, die zich van den oen op don ander holpt, om er boven te biyvon. Haast u, anders zou het licht te laat kunnen zyn." Willems bleef een geruime poos boweging- loos zitten. Do plotselinge ovorgang van ult- golaten vroolykheid tot deze vreeselUke ver rassing was te groot geweest, om niet allorgovoeligst don licht beweeglyken man te treffen. Eindeiyk kreeg hy in zooverre zyn bewustzyn terug, dat hy zich in staat gevoelde op te staan, maar huiverende door al zyn leden; terwyl de storm akelig door den schoor steen huilde, de sneeuw kletterende tegen de ruiton joog en de meubelen in de kamer als ware het spookachtig kraakten. „01" stotterde hy, met wilde schreden heen en weder loopende, „waak of droom ik? Een anonieme briefZou hy slechts vulgen laster of waarheid behelzen o, het laatste zou verschrikkelyk byna niet te overleven zyn. Myn eenlge familie tot schande en myn beste vriend op de wereld de dupel" En daar vertoonde die beste vriend zich weder aan de deur. „Ben je nu nog niet te bed, Willems?" vroeg hy, „kom, ik zal je maar eens een handje helpen." „Ochl" auchtte Willem», „ik bid je, ga heen enlaat my alleen. Ik zal my ze If wel helpen.... om '«Hemels wil, gal" (Wordt wrvoigd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1