Aeademlenieuws. Keizer Jïcepliores Phocas te Delft. Uit de Rechtzaal. De Christen en de Politiek. De groote «aal van „Patrimonium" waa gisteravond over-over-vol. Men rat en atond In de gang en op de trap. Zooala was aange kondigd, zou als spreker optreden ds. G. Wisse, Ger. predikant alhier, met het onderwerp„De Christen en de Politiek." De vergadering was door de „Antirevol. Propagandaclub" belegd voor geestverwanten van verschillende scha keering en voor dozen zou alleen debat worden toegelaten. De bijeenkomst werd met gemeenschappe lijk gezang, gebed, met hot lezen van een gedeelte uit Gods Woord en met een kort woord geopend door den eerevoorzitter der Club, ds. R. J. W. Rudolph, waarna de spreker zelf aan het woord kwam, die van hot begin tot het einde met groote geestdrift sprak en z(jn gehoor blijkbaar zeer boeide. Een van do verhevenste en heerlijkste grondgedachten onzer Christelijke beiydenis zoo begon hy is dat het Vaderland Boven ligt. Dozo wereldbeschouwing doet den Chris ten alle dingen bezien onder het licht der eeuwigheid, geeft hem lo het strijdperk van dit leven een onverwinbaren moed en volharding en schenkt hem een verzadiging van vreugd, die ver uitgaat boven alle pogingen, beproefd tot 's menschen geluk van materialistische zijde. In 't licht dezer stelling moeten we voor tweo afwijkingen ons wach ten. Ton eerste: de Christen vorlieze dit homelsclie vaderland ter wille van aard- sche aangelegenheden nimmer uit het oog. Ton tweede: men hoode zich voor een valsch- mystieke afwijking, waarby men zou meenen ter wille der oeuwjge dingen niets moer met do aaidsche aangelegenheden te mogen to maken hebbon. God heoft ons twee vaderlanden gegeven. Eén in Zyn bijzondere genadehet hemelsche; één in Zyn algemeene gonado: het aaidsche. Door de splitsing der monschhoid ln volken by Babela torenbouw, werd de weg ontsloton tot ontplooiing on openbaring van allerlei zedeiyko krachten en heldenmoed, die in vaderlandsliefde wortelen en waarvan ook binnen Leidons veste de onverwolkeiyko vruch ten in de historie zyn gerypt. Het komt nu piaar aan op de juiste verhouding tusschen $10 twee, en dan is des Christens rooping als lood Christen eon goed burger te zyn en hot aardsche vaderland te dionen tot glorie van het homelacho. Daarom ia de politiek goen verboden terrein voor don Christen, Integendeel. Politiek is do kunst om te regcoren. Regeoren in ab stracter! zin doet alleen God, maar in de politiek wordon we als medearbeiders Gods gestold, opdat in heb regeorbeletd en in de verhoudingen van het vadorlandsche volks leven God geöerd worde. Do Christen verwerpt daarom bet stolsol van, zooals Plato leerde, »de men8cli is or om don Staat" of zooals het ligt ln de lyn van Spinoza, Hugo de Groot on Frederik den Grooten, het hoden- daagsch iiboralismo en staats socialisme. Ten opzichte van drie punten moet de Christon politiek zich doon golden. De Revolutie zoekt de bron van hot gezag ln den menscli, de Christen in God; de Revo lutie erkont als kenbron der waarheid slechts natuur on redo, do Cliriston eert als zoodanig ln de eerste plaats de Openbaringdo Revolutie hoeft goon voorworpoiyko moraal, maar be roept zich tot maat6taf van handelen op do uitspraak der helft plus óón; de Christen vindt zyn moraal in Gods Woord. Hierdoor worden dus principieel twee groepen ge schapen de party des ongeloofs ou die des geloofs. Maar wie zou nu, ook maar door jydoiyk toozion, de richting der Revolutie inogen bevorderen? De Christen heeft ln dit jicht oen groote roeping in de politiek te vervullen. Daarom mag dan ook vooral geen korkoiyko politiek worden voorgestaan. Het vormen van politieke groepjes menschen uit dit of dat kerkgenootschap is: óf de politiek slechts gobruiken om eigen kerkje te sieunon en dat getuigt dan niet van de inneriyke sterkte dor Kork en is eon standpunt, tevens den Protestant onwaardig; èf hot ie by ge brek aan politieke ontwikkeling oen onder onsje maken tot schade dor gezonde sociale en politieke beweging. De Christen moet alzoo als taak en be doelen op politiek gebiod kennende erken ning van Gods opperhoogheid en souvereimteit weer in ons Staatsrocht vast te leggen. Tevens moet daar by aangestuurd ln gezond democra- tiscbo richting. Do Christen moot waken tegen hot socialistisch wroeten on yvoren tegen oen niots-doond consorvatisrno, als zynde beide Vruchten dor Rovolutie. Hierna zotte spr. Dog even den bouw en de betoekenia der Anti.-Rev. Prop.-Club uit een on oindigdo mot een opwekking om dezo to steunen. De voorzitter stelde daarna de gelegenheid ruim opon voor debat. Hy verzuimde niet to laten uitkomen, dat men gaarne dat deel der Christeiyke aiboidors, dat in den laatsten tyd in onze stad niet moor mot „Patrimonium" heot te kunnen moo gaan, zou ontmoeten. Hot mocht echter niet baten. Een drietal personen bepaalde zich tot het doen van eenigo vragen. De heer Latorveer, lid van het bestuur dor Prop.-Club, vroeg o. a. of or ook samenwerking met andere Christeiyko groepen mogolyk was ln de politiok, waar men 't in do kerkeiyke polllick niet oons was? Do heer Wisse constateerde, dat thans onder do ChrlsteJyko part yen te Leiden niet alles harmonie is. De oprichting van een nleuwo Chri8telyko werkliodenvereenigiug, getuigt daarvao. Nu had spr. zoo gaarne gowild dat do hoofdmannen dezer vereoniging hier dezen avond wuron geweest; men ware dan wellicht tot klaarheid gekomen. Want hot Is liem nog niet duideiyk hoe men korkelyko politiek wil buiten sluiten en alleen lidmnton der üorvormdo Kerk als leden toelaten. Samenwerking achtte hy echter wel moge- Hlk Wy hebben zooveel gemeen, zeide hy, en om don ernst der tyden bidt hy: laten \vU elkaar do hand reiken, al mag men nooit eisclien, dat spr. ou de zUnen zullen leven by de gratie van hen, die een zyweg opgaan. Vervolgens beantwoordde spr. do andore vragors. De heor Oosterbaan kwam op zyn vraag nog eens terug. Het bevreomdde hem, dat de Chr. bladen Indertyd neriugdoonden uit alle partyou aanspoorden tot meedoen aan het Middenstandscongres en men samenwer king der Chr. arbeiders met de neutrale vak beweging uit den booze acht. Tevens wees hy op enkele voorbeelden, dat een socialistische of vryz.-democratiache vakbeweging de chris- teiyko beweging voorafging. Ook hierop werd door ds. Wisse zeer uitvoerig geantwoord, terwyi by aan den voorzitter beloofde voor de Chrlatolyke vakbeweging een afzonderiyko lezing te zullen houdeD. Nadat de voorzitter den spreker dank had gezegd, werd de byeenkomst met dankgebed door ds. Wisse gesloten. Leiden. Geslaagd zyn voor het candidaats- examen in de geneeskunde mej. D. B. Beucker Andreae; voor het propaedeutsch-examen ln de godgeleerdheid de hoer J. L. van Tricbt; voor het doctoraal examen in de rechtsweten schap de heer D. A. Kley; voor het candl- daats-examen in de wis- en natuurkunde de heer P. Kremer; voor het algemeen candl- daats oxamon in de wis- en natuurkunde (lste ged.) de heer L. Peeters. De heer I. H. Gosses promoveerde gisteren in de Nederlandeche letteren mot den hoog- sten graad (cum 1 a u d e). Amsterdam. Bevorderd is tot doctor ln do geneeskunde op proefschrift „Over het Oolan en Mesocolan der Primaten", do heer J. J. van Lochem, geboren te Amsterdam. Dr. Cl. Meuleman, te Lelden, is bovorderd tot doctor in de geneeskunde op een proef schrift, getiteld: „Over de behandeling van Placonta Praovia." RECLAMES, A 40 Cents per regel. 6476 8 Soliedst en Goedkoopst adres voor UURWERKEN: W. R. v. KAMPEN, Mare 08. kunstenaar, die indertijd Theodora voor haar aankleedde. Voor do uitvoering der kleedij werd dit jaar van den gewonen weg, zich direct tot een costumier te rich ten, afgeweken. Waar de commissie haar keuze had laten vallen op een zoo moeilijk onderwerp, dat zij het in alle finesscn zoo getrouw mogelijk naar de historie wilde doen uitvoeren, kwam het haar raadzaam voor do hulp van een welbekend Neder- landsch kunstenaar in te roepen, die zich voornamelijk bezighield met de studio en doen uitvoeren van geschiedkundige cos tumes. In den heer Anteion Molkenboer, te Am sterdam, die reeds sedert ccnigc jaren, on der meer de costumes ontworpen heeft voor do uitvoeringen der Amsterdamschc Wagnervereeniging, vond zij naast een on- vermoeibaren geschiedvorscher een uitmun tend kunstenaar. De uitvoering der kostumes geschiedt dan ook, aan de hand der tcekeningen van Tho mas, geheel en al onder zijn kundig en ar tistiek toezicht. Voor de uitvoering der kleedij stelde de heer Omont, Directeur van de Bibl otheque Nationale te Parijs, do commissi© in de ge legenheid to raadplegen de mooist bestaan de manuscripten uit dit tijdvak n. 1. het be roemde ,,Psanbier 610", do boeken van St. Gregoirc dc Nazianze, Jean Christophoro en ,,Les Homolioe du moine Jacques." Prof. Millet verklaarde haar het manuscript van Skylitzès (thans te Madrid) om dc gemak kelijker bereikbare boeken als Salzenberg, Kondakof, Dr. Bock enz. aan to vuIIcd. Madame Sarah Bornardt, die voor haar Theodora vele Byzantijnsche costuum-on- derzoekingen deed, heeft do commissie, voor al door adressen van leveranciers, grooten dienst bewezen, zeker heeft haar bijoutier door zijn hulp groot aandeel in d- n rijkdom van den stoet. Madame Sarah's rechter armband, een Byzantijnsch kleinood van s ihitterend te maken, niet minder zorg is besteed aan de Troon-zaal, waar vele plech tigheden zullen plaats vinden. De groote feestzaal van de „Stads-Doelen" leent zich door haar eenvoudige constructie en distri butie al bijzonder tot het doel. Alle vlakke wanden worden bekleed met kleurige moza ïeken, alle kolommen verdwijnen in veel dik kere zuilen, die er om heen gebouwd wor den, allo bogen gaan schuil in de nieuwe, tijdelijke gewelven op het podium, boven des keizers zetel verrijst een geheel vrij staande binnenbouw van twaalf kolommen, die een koepelgewelf dragen met balustra des en trappen, alle ruiten en moderne ramen worden herschapen in onyx-plaatjes met hun eigenaardig groenen doorschijn, van af do zoldering welft een zijden velum, om de gaskronen worden gemaakt reus achtige pronklampen zoodat van de eigenlijke zaal niets meer zal zijn te zien. Ofschoon het niet mogelijk was een getrou we kopie hier te maken van een bestaande zaal (de gegevens lieten te veel onduidelijks) zoo meent do commissie toch in haar imita tie, het dichtst te zijn bij de Purperen zaal in het keizerlijk Paleis te Byzantium, waar in Constantijn Porphyrogonetus geboren werd; zij volgde gegevens uit verschillende bouwwerken; de ,,Aya Sofia" zoowel als dc ,,San Vitale", do ,,Apollinarcskcrk", 't paleis van Thcodorik enz. gaven voorbeel den voor mozaïeken, kapiteelcn, zuilen enz., die zoo getrouw mogelijk gevolgd zijn. Tal rijke lcvensgroote figuren zijn in de mo zaïeken afgebeeld, zeer kleurrijk op dof gouden fond, gelijk de Byzantijnen plachten te doen. In het koepelgewelf boven den keizerlijken troon een meer dan levensgroot© Christus figuur mot uitgespreide armen in een stra- len-cirkel, in een lango fries daaronder de H. Maagd, op haar troon in 't midden om geven door vier Engelen cn tien martelaren daaronder de porfierenzuilen, dragend het Het Koninklijk paleis (konak) te Belgrado. Eeaige bijzonderheden over de ko mende Byznuiyusdio feesten. Het dool, dat bij de Delftecho Maskerade- en Feestcommissie van den beginne af be oogd werd, is ditmaal niet een maskerade te geven in do gewono beteckenis van het woord, doch eens iets op te bouwen, dat werkelijk, voor zoover do krachten reiken, eon beeld geeft van een bepaald tijdvak, zoodat een ioder zal moeten bekennen, dat een maskerade, ernstig opgevat, wel dege lijk een vertooning kan zijn, die zoowel op historisch wetenschappelijk gebied als op gebied van kunst een opvoedendo kracht van groote waarde heoft. Voor dit tijdvak word gekozen de lOdo eeuw der Wcst-Romeinsche geschiedenis, die zoo weinig bekend is, maar toch zooveel schoons heeft opgeleverd. De schitterende kostumes, die de optocht zal te zien geven (des Keizers ommegang door Kansfcantino- pel na zijn kroning in dc Aya Sofia) zullen pas voorgoed tot hun recht komen in de Byzantijnsche Troonzaal, waarin het plech tige cn statige hofceremonieel, met dc ver heven antiphonische keizerlijke koralen, het ontvangen der vreemde gezanten, zoo getrouw mogelijk zullen vertoond worden, om een zoo volledig mogelijk beeld van het Grieksche Hof te geven. Het heeft een grooten arbeid gekost dc veel omvattende historische gegevens bijeon te krijgen en den weg te vinden de plannen waardig te doen uitvoerenechter dc "wijze, waarop de Commissie door bijna allo auto riteiten op Grieksch-Byzantijnsch gebied, door gansch Europa, is bijgestaan, waarbor gen een mooi resultaat. Prof. Schlumbergcr (dc beroemde schrijver van ,,Un Empcreur byzantin") bewees door zijn kundigen raad grooten dienst bij het in elkaar zetten van den stoetProf. Gabriel Millet, Maitre de conférence pour l'Art Byzantin aan de ,,'Ecolc des Hautes Etudes" der Sorbonne te Parijs, vulde den wctenschappclijkcn opzet aan door tal van wenken, evenals Dr Hos sel ing (schrijver van het fraaie boek ..By zantium"), die van den beginne af hielp dc vele moeilijkheden overwinnen. Voor do kos tumes in den optocht zijn gevolgd dc oor spronkelijke teekeningen van Th. Thomas, teekenaar van Saraü Bernardt, dezelfde prachtig filigraan-goud mot turkoisen, ging in het bezit dor commissie over om 's Kei zers pols be sieren. Het karakter van den stoet is tweeledig: lo. zie»t men het eoht Byzantijnsoh cachet, dat duidelijk Romeinschen invloed verraadt (do uitrusting van 's Keizers naaste gevolg, voldheeren onz.); 2o. het Oostersclic type, dat kenmerkt do vrcomdo gezanten en hulp bende dor vele Oostcrsche volken, aan het Grieksche gezag onderworpen. Voor hot eerste element is het de commissie gelukt do ochto Byzantijnsche zijdo on brocaatstoffen terug te vinden, die don rijkdom der kostu mes tot het uiterste opvoert; hoe kostbaar, en hoe moeilijk te verkrijgen ook, dc patro nen van den granaatappel, het tweo-vogcl- motief, het stralen-uitzcndend kruis, de pronkende pauw, zoowel als de Basileus- en Evangelisten-motieven, alle do zeldzaam ste en prachtigste weefsels, zijn in de kleedij verwerkt. Niet minder verzorgd zijn de Oos terlingen, waar Arabische zijde met Perzi sche grondstoffen, afgewisseld door Bul- gaarsohc touw-knoopwerken en streeppatro nen, een even schilderachtig als typisch as pect geven; en waar deze rijkdom soms plaats maakt voor effen zijden stoffen, daar verwerkte het atolier der dames Van Vooren deze fragmenten tot ware kunst naaldwerken, met motieven van acarthus- bladon, vogels, herten en leeuwen kunstig dooreen gewerkt terwijl do kleedij zwaar is van het gewicht van paarlcn en edelge steenten, waarmee alle kostumes kunstig zijn versierd. Voor de vervaardiging der schoenen raad pleegde dc commissie herhaalde malen de col lectie van het ,,Musée Clung"; voor deco- ratievo borduursels dc opgravingen van den schat van Antinoë (Musée Guiinet*voor dc kleinoodicn het Louvre-Museum, .aar zij ook vond munten met afbeeldingen van wa pens, o.a. van do romphaia", het typische Byzantijnsche bijl-mes, dat in allo manus cripten als het wapen der Keizerlijke garde wordt geciteerd. Dc rijkdom van den stoet wordt niet weinig verhoogd door een vijf tiental groote zijden vaandels, geheel uit dc hand geborduurd, waarvan de mooiste zijn: do keizerlijke standaard, (voorstelling van den keizer te paard te midden der vier Evangelisten, het vaandel van St.-Goorg met den draak, liet vaandel van het stralon-uit- zendend kruis, enz., enz. Ie veel moeite gedaan om de kostumes purperen gewelf van den ommegang, half- cirkolig om den troonstoel. Het podium wordt van het overige zaalgcdecltc geschei den door één grooten en twee kleine bogen, gesteund door zes half-meter-dikke kolom men, die dragen den voorsten zaalwand, waarop is afgebeeld de Basileus op zijn troon, omgeven door de vier Evangelisten en zes Heiligen uit het geslacht Phocas. Dc zijwanden der zaal zijn regelmatig verdeeld in vakken, zoodat boven elke der veertien kolommen een Hei li ge-figuur komt, cm in de fcusschen-vatkcn een loopend fries van schaapjes, die zich bewegen in de richting van do Christus-figuur iu het koepelgewelf De achterwand draagt, behalve vier lcvens groote Heiligen, op de hoeken twee Aarts engelen met uitgespreide vleugcis, waar- tusschen twaalf medaillons met busten van Kerkvaders. Het zij hier opgemerkt, dat de Byzantijnsche school een uitsluitend reli gieus karakter draagt, vandaar al deze kerkelijke figuren de keizer zelf be schouwt zich als een der twailt apostelen: in alle schilderijen en afbeeldingen blijft dit kerkelijk cachet streng doorgevoerd. Ook de hoofd-entree wordt gcbcel in den stijl van de zaal weergegeven. Belecdiging van minister Kuyper. Do Haarlemsche Reohtbank deed giste ren uitspraak in dc zaak togen C. Ruys, beklaagd van belcediging van dr. Kuypor, wegens het ophangen van de bekende plaat van „Het Volk", Het O. M. werd in zijn vordering niet ontvankelijk verklaard en do bokl. mitsdien ontslagen van rechtsver volging. Diefstal. Het Gerechtshof te 's-Gravenhagc beves tigde gisteren het vonnis der Rechtbank te Rotterdam, waarbij een decoratieschilder zonder vaste woonplaats (thans opgevende als woonplaats Brussel) tot 2 jaar gevange nisstraf werd veroordeeld wegens dief stal in een pand aan den Crooswijkschen Singel te Rotterdam, waar hij zich voor ver richten van verfwerk had aangemeld. Poging tot doodslag. Het O. M der rechtbank te Amsterdam heeft tegen Jacob de Wit, die onder den in vloed eener ongelukkige liefde een revolver schot loste op Vrouwtje Hartlooper, drie jaren gevangenisstraf geëischt. Bij het ver hoor van Vrouwtje's vader bleek, dat deze hoofdzakelijk wegens het verschil van ge loof Vrouwtje was een jodin en Jacob een christen zijn dochter dwong, haar en-, gagement te verbreken. De beklaagde werd bijgestaan door mr. L. W. van Gigch. Hot Kamerlid Hugenholtz heeft berust ia het vonnis van de rechtbank te Haarlem,- waarbij hij tot één maand gevangenisstraf werd veroordeeld wegens opruiing. Ook de officier van justitie heeft berusti in het vonnis, hoewel de eisch van het O. M. was 1 jaar. De vierde kamer der rechtbank te Amster dam bekrachtigde gisteren het vonnis, waar bij vroeger de bootwerkc - A. C. Wessels we gens zijn opruiend artikel in „De Propa gandist", bij verstek veroordeeld werd tot gevangenisstraf voor den tijd van 3 maanden. Het hof te Arnhem bevestigde het vonnis der reohtbank te Zutphen, waarbij G. J. M.„ koopman te Zutphen, aangeklaagd wegens meineed, is vrijgesroken. De eisch was éóa jaar. Do officier van justitie te Middelburg heeft hooger beroep aangeteekend togen het vrijsprekend vonnis der rechtbank aldaar in de zaak van den boekhandelaar De K.f to Vlissingen, wegens het tentoonstellen der plaat van „Het Volk." Exam en k iezers. Dc Hooge Raad heeft gisteren de volgende uitlegging der kieswet gegeven. Een student verzocht plaatsing op de kie zerslijst voor 1903 1904, op grond van het door hem met goed gevolg afgelegd examen, bedoeld in do wet op het hooger onderwijs, hetwelk toegang geeft tot de studie aan de universiteit. B en Ws. van Haarlem wezen; dat verzoek af, welke afwijzende beschik king door den kantonrechter aldaar werd gehandhaafd. Bij den Hoogen Raad werd nu door hem aangevoerd, dat ten gevolge van de wijzi ging bij de wet van 1900 van art. 1 b 4o der Kieswet het in dat art. bedoeld examen, aanspraak gevende op plaatsing op de kie zerslijst ,nict meer behoeft te zijn een exa men, dat benoembaarheid tot eenig ambt, vervulling van cenige betrekking of uitoef, ning van cenig beroep geeft, maar dat bet voldoende is, dat tusschen het examen en die benoembaarheid cenig zij het verwij derd verband bestaat. Dus zou ook het toelatingsexamen tot do universiteit en dientengevolge het examen voor een doc toraat daaronder vallen. De H. R. achtte die opvatting onjuist en geen steun vindend in de geschiedenis der wijzigingswet van 1900. Immers daarbij heeft de Regeering uitdrukkelijk vastgehou den aan den eisch, dat de examens dienen om het bewys te leveren, dat de geslaagde candi daten geacht worden de nood ige ken nis te bezitten voor een zeker ambt, betrek king, beroep of bedrijf. Dusdanig vermoe den is niet verbonden aam het toelatingsexa men tot een universiteit op zichzelf, terwijl dc zekerheid ontbreekt, dat dit door een an der examen, waarmede dat vermoeden wèi is verbonden, zal worden gevolgd. Mitsdien werd do beschikking van den kantonrech ter gehandhaafd. POLITIE Gevonden voorwerpen. Een paar tricot-handschoenen. 1 bof sloutols. Eenige portemonnaies met eenig geld. Een loderen beursje, inhoudende eenig geld en vreemde postzegels. Een schets boekje. Een wollen kindermuts. Een R.-K. kerkboekje Eenige sleutels, Een rozenkrans. Een eau-de-cologne spuitje. Een mand. Een hondenbalsbandje. - Een portret (vrouw mot drie kinderen). Ken' brandspuitpenning. Een boekje met liederen, postpapier en eon briefkaart. Een broche (fantasie). Eon portemonnale, inhoudende 1 zilveren muntstuk. Inlichtingen zyn eiken werkdag tusschen 12 on 1 uur te bekomen aan hot Bureol van Politie alhier. K&lwjjk-aan-Zeo. Een 20-jarige visscbet kwam dezer dagen een oud liefje van hem tegen, en of het kwam van de liefde of niet, genoeg, by wilde baar dwingen met hem mede to gain. By Eva's dochtor was de liefde echter afgekoeld on z-j weigerde beslist hem te vergezellen. De vissclier, woedond, werpt haar op den grond en sleept haar een eind mede over do steenen, totdat zy op haar ang6tgeroop door oen tweotal burgers wordt ontzet. Tegen den driftigen verleefden visaoher is procos verbaal opgemaakt. Hoe govaariyk het is voor kinderon om achter in beweging zijnde wagens to loepen of daarop te klimmen, moest do 15 jarig# C. v. d. P. in de Badstraat alhier ervaren. Achter een wagen loopende, wilde hy daarop klimmon, gleed uit u.-ob het treurig gevolg dat hy met den rechtervoet onder een der achterwielen geraakte. De klomp werd geheel verbrijzeld en de voet ontveld, ten gevolge, waarvan de knaap een paar dagon tyd krygt om to bedenken, dal het beklimmen van ee® wagen niet alt yd zonder gevaar kan plaatc hebben. In do afgeloopen week kwamen alhier aan 14 bommen, met een besomming van 16.76 tot f 46.95; tong bracht op f 0.30 tot f 0.80, tarbot f 6 tot f 8, griet f 1 A ft per stukschol f 6, braad f 3.60, sJiarrei. f 3 per mand. WARSENAARs Overleden: W. F. van dea Berg M. 67 j. Geboren: Antbonius Cornells. Z. van J. A, Borsboom en J. J. C. van den Borg. Teuntfo D van C. Tbci! eo M. J. Tesko. Agatha 'obaon^ 1> van N. C. van der Velde m C. C. J. Haring. Wilhelmus Johannes, 7. van N van Steenderen en J. W. Jansen. Willem Mamus, Z. van A. G. van Tol en 3. de Gans. Nicolaas, Z. van P. van de .Marei eu T. van Santen.

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 14