Gemengd Nieuws. Ingezonden. Uit de Rechtzaal. Buitenlandseh Overzicht. Wogenfl de Bommen, van de ééne inrich ting op do andere overgedragen, ie rente fvorschuldigd a. door do Administratie, die de gelden oorspronkelijk in bewaring had, tot aan het einde der maand, waarin het verzoek om overdracht werd ingediend, en b. door de 'Administratie, die do overdracht aanneemt, van af den eersten der volgende maand. Ieder der tot do overeenkomst meege werkt hebbendo partijen bezit de bevoegd heid om ingeval van overmacht, dan wel op grond van andore gewichtige redenen den internationalen dienst der overschrij vingen cn terugbetalingen geheel of ten dce- le to schorsen. Hiervan zal, langs diplomatieken weg, kennis worden gegeven aan de andere par tij met vermelding van den dag, waarop die schorsing ingaat. Zooals het voorafgaande aantoont, kan de, ongeveer 20 jaren, geleden gesloten, in ternationale overeenkomst, die gelijk ge zegd onlangs wijziging onderging, aam tal van personon, in beide landen woonach tig, dan wel tijdelijk vorblijf hohdonde, ge makken on voordeden schenken, van ver schil lenden aard. Vooral wat de grensbewoners betreft, is dit het geval. Gem^nteraad van Wassenaar. Voorzitter: do Burgemeester. Afwezig de heer C. J. van der Ouder- moulen. Ingekomen zijn: lo. Eenigo missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van Raadsbesluiten. 2o. Een missve van de Ge zondheidscommissie, houdende bogrooting van kosten voor het jaar 1904. 3o. Rapport van de commissie toezicht op het lager on derwijs. De w rzitler zal het lijvig rapport niet voorlezen, maar het bij de leden laten circuleeren. Ingekomen is nog een missive Aan den rentmeester der goederen van H. K. H. prinses von Wied, over heb snoeien van hoo rnen aan den Paapweg. De heer Verbrug klaagt nogmaals over den slechten toe stand van dien weg en toen de voorzitter het denkbeeld opperde om den eigenaars van den weg een subsidie aan te bieden, voor betor onderhoud, meende do heer Ruygrok, dat het geld beter besteed zou zijn aan eigen wegen b.v. het Oostdorp. Besltrton wordt den weg tot aan de haven tc laten „keien." Uit het proccs-vorbaal van kasopneming bij den ontvanger blijkt, dat in kas was 7069.02. Besloten wordt het Postkantoor voor 5 jaar in te huren op de bestaande verwaar den. De heer G. Noordover vroeg vergoeding, daar dc verdieping van de Kaswatering te laag door hem was aangenomen. De ge meente-opzichter was van meening, dat de aannemer wel eenigen tegenspoed met zijn wek had gehad en dat de schade, daaruit voortvlooiondo, f 50 kon bedragen. Uit de discussie bleek, dat do aannemer wel een beetje te willekeurig had gehandeld. Mot 8 tegen 2 stemmen wordt besloten hem 25 gld. vergoeding te geven. Ook de heer Leenheer vroeg om onthef fing van zijn verplichtingen, in zake het uitdiepen van de Veenwatoring. Uit de briefwisseling met Rijnland bleek, dat Dijk graaf en Hoogheemraden voorloopig genoe gen nemen met het afgeleverde werk. Be sloten wordt den heer Leenheer zijn ver zoek toe to 8taan. A. L. Bellekom, nachtwaker, had tijdens zijn ziekte een plaatsvervanger gesteld on hiervoor 20 gld. moeten betalen. Zijn ver zoek om restitutie van dat bedrag werd in gewilligd. In den loop van den tijd was gebleken, dat de gasfabriek tc veel grond in huur genomen had. Al het terrein bleek niet noo- dig te zijn. Men besloot daarom 510 M2. terug tc nemen. Do bewoners van Den Deyl hadden bij request verzocht, dat de gemeente hun een bergplaats zou geven voor het neerwerpen van aseh of vuilnis ,of dat deze st-offon zou den worden weggehaald. Do Voorzitter stelt voor het weghalen van asch en vuilnis aan tc besteden. Dit weghalen zou dan 2- of 3- niaal per week geschieden. Do heer Broeksmit vraagt of het hoofd bestanddeel van die asch en vuilnis geen brullen zal zijn. Er is iemand, die met die dingen geen uitweg weet. Vroeger werden zo wel neergeworpen in het Middelwcgje; dit is hem thans verboden. Wat zal do ge meente met die krullen doen? Wio wil een vuilnisstaal met krullen koopen 1 Nadat do heer Ruygrok opgemerkt had, dat de asch- cn vuilnisman zulk soort dingen geregeld verbrandt, is de heer Broeksmit niet meer tegen het weghalen van gemeentewege. Na eenigo discussie wordt besloten hot wegha len aan tc besteden. De aannemer zal ver plicht zijn 3-maal per week rond te gaan. De gemeente-opzichter vraagt verhooging van zijn salaris mot 150. Het Dagelijksck Bestuur vindt die aanvrage niet genoeg ge motiveerd en stelt voor 50 too te staan. Do heer Ruygrok brengt in het midden, dat het beheer van den heer De Lruyn zeer zuinig is, er wordt op de begrooting 1300 overgehouden. Het puin, dat onder den vo- rigen opzichter voor 3.50 werd aange kocht wordt thans ingekocht vc 2.50. Hot opzicht van Ouwcrkork is niet noodig meer. Een en under pleit in lat voordcel van den nieuwen opzichter. De heer Van Pal landt vraagt of de niouwo opzichter voldoet; hij heeft or van B. cn Ws. nooit iets van gehoord. Het nntwoordt luidt, dat P en Ws. jaarlijks geen verslag kunnen uitbrengen over don gomoento-opziehtor. Besloten wordt de jaarwedde met f 50 to verhoogon. Ingekomen is een adres A an het Bestuur fk van leden van do golfclub om do Waals- orperloan cn den Buurtweg op mi te stel len voor automobielen. Dit punt geeft aan leiding tot een discussie, die lang niet malsch uitvalt voor de hoeren automobilis ten en bestuurders van motorfietsen. Voor al de heer Broeksmit, die door de ligging zijner woning in staat is, dagelijks het te hard rijden te kunnen constateeren, is zeer verontwaardigd. Sommige leden noemen dat onbesuisd rijden door liet dorp kort weg „een schandaal". De Voorzitter be looft het toezicht te zullen laten verscher pen. De heer Broeksmit verwacht hiervan weinig, omdat het te snel rijden toch niet te constateeren ia Hij beklaagt de bewoners van do Waalsdorperlaan. De heer O or- gauw merkt op, dat 't openstellen van den weg gevaar oplevert voor dc schoolkinde ren. Algemeen is men van oordeel, dat do Buurtweg veel te smal is, daar kunnen geen twee rijtuigen elkaar passeeren, laat staan twee automobielen met hun gewone araart. Besloten wordt alleen do Waalsdorperlaan open te stellen onder deze voorwaarden: lo. De snelheid mag niet meer bedragen, dan 8 K M. per uur. 2o. De „Club" zal zorgen voor besproeiing van den weg tot op 20 a 30 M. voorbij het bebouwde gedeelte. 3o. Bij do eerste overtreding van één der leden wordt de vergunning ingetrokken. De heor Verburg merkt nog op, dat het plaatsen van Avaarschuwingen onzin is. Do Voorzitter zal borden laten plaatsen, zooals ze tcgcnAvoordig meer geplaatst wor den en waaraan de bestuurders van auto mobielen meer gewend zijn. Medegedeeld Avordt nog, dat het heffings- porcentago voor den hoofdei, omslag zal zijn 5.45/100, Eenige af- cn overschrijvingen worden goedgekeurd. Aan den hieer W. van den Barselaar zal een stuk grond aan de Haven worden verhuurd van 25 a 30 M2. op dezelfde voorwaarden, waarop de andere personen daar grond huren. Do huur der hoeren J. \r. d. Kroft Jr. en G. Gardien wordt verlengd. Besloten Avordt eenigo pompen to plaat sen volgens het systeem Stang. De plaat sen daarvoor aangeAvezen zijn: het Dorps plein het plein bij Rooyakkcrs het Tuinpad cn de Molenstraat. De put van de dorps pomp wordt „brandput" en de nieuwe pompon kunnen met een kleine wijziging dezelfde diensten bowijzen. Hot zwemmen in de haven zal op aan dringen van don heer Ruygrok verboden worden. Hot leggen aran een duiker om den toe stand van de sloot aan Den Deyl te verbc- toren zal nog niet plaats hebben. Eerst zal nader worden onderzocht, waar de geschikt ste plaats iB om beter doorspoeling te ver krijgen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. RECLAMES, 40 Cents per regel. Koopt Schweizer Zijde I -GEGARANDEERD SOLIDE. - Men verlange stalen onzerNouveautés in zwart, wit of gekleurd. Specialiteitbedrukt© Foulard-Zijde, gestreepte Fin on, Ruw- en Wascli- zijde voor Kostuums en Blouses van af 60 Cts. por Motor. Wy verkoopen in Holland direct aan particulieren, on zonden de uitgekozen zydestoffen franco rechten en port aan huis. SCI1WE1ZER A Co., Lüzern (Zwitserland.) Zydostoffen-Export. 1688 14 Gisternamiddag te ongeveer drie uren voer de 85 Jarige kolensjouwer G. Onvlee, in dienst van den heer Perquln, met een schuit kolen langs het Rapenburg, toon de boom uitgleed en Onvlee voorover te water viel. Do man kon waarschyniyk niet zwem men, zoodat hy reeds dreigde te zinken, toen uit het huis van prof. Van der Hoeven, de heer H. van der Hoeven Jr. kwam aanloopen, te water sprong en den drenkeling aan den kant bracht, waarna hU met behulp van anderen op het droge werd gebracht. Hy werd in het Hópital Wallon gedragen, waar hy spoedig wat opgemonterd werd. Hy kwam dus mot eon koud bad en den schrik vry. Hedennamiddag viel een spelend knaapje van vier jaar by de Kaiseretraat ook in hot Rapenburg. Het jongetje Avas in zinkende etaat, toen de heer Noorda, deurwaarder by do ryk8bela8tingen, geklood in hot water sprong en den kleine wist te redden. Het was reeds bewusteloos, doch kwam spoedig weder by. By een vechtparty to 's-Gravon- hage in de Bagynenstraat tusschen tAveo be kende vechtorebazen uit die buurt, heeft gisteren de een den ander met eon mes ernstig verwond. De verwonde, zokero P. tegen wion Maandag jl. reeds proces-herbaal wegens mishandeling was opgemaakt, nadat hy eerst Zaterdag to voren uit do gevangenis was ontslagen Is In het Gemeente Ziekenhuis opgenomen. Hy had niet minder dan 6 mes- stoken in hoofd, hals on rug. J. de G„ die door hom als dader is aangewezen, ontkent alle schuld. Men meldt uit Den Haag aan hot 0Hbl.": Naar Avy vomomen, houdt de Rogoering zich thans bezig met het feitelyk onderzoek in zake het incident op zee tusschen een Engelschen trawler on oen vaartuig onzer marine, zulks echter niet op grond van een klacht van hot Engolsche gouvernement, daar tot op dit oogonblik althans geen klacht ia ingediond. Een feit is het, dat hetgeen er gebeurd is, ter kennis van de Regeering is gekomen op do gebruikeiyko wyze, waarop buitengowono voorvallen op zee met een onzor schepen ter kennis worden gebracht van het departement van marine. Te Amersfoort iaaanden2den luitenant der huzaren jhr. Godin de Boau- fort een gouden medaille der Militaire Sport- Ver. aangebodon als blyk Yan waardeering van het flinke rulterstuk, door dien officier vol bracht in zyn rit Amsterdam Weenen. Eon driejarig meisje is giste r- avond te Gouda in een onbewaakt oogon blik in een tobbe met loog gevallen en daar in verdronken. Toen de moeder, die op straat naar een ander kind aan het zoeken was geweest, thuis kwam, vond zij tot haar grooten schrik haar lieveling in do tobbe liggen. De in allerijl geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. (D. v. D.) Een overschrijdingl Men schrijft uit Amsterdam aan de „N. R. C.": Bij voordracht van 20 Juni 1800, werd B. en Ws. a'oor den verbouw der stadsdrukke rij verleend een orediet van f 11,000. Thans blijkt uit een nieuwe voordracht dat dit cre- diet bij de verbouwing ia overschreden Diet 8700 1 En bovendien was de a'erlichting. vergeten, zoodat nu daarvoor nog 2350 wordt aangevraagd. De aanvankelijke be grooting ad 11,000 blijkt dus overschreden met 11,0501 Wie durft nu nog zeggen, dat de gemeen te niet zuinig begroot Zondagavond omstreeks 6 uren kreeg te Amsterdam de bekendo zandsckrij- ver, de man, die op straat figuren mat zand strooit, een zenuAvtoeval. Per raderbaar reod men hem de gasthuizen langs, maar noch in het Israëlietisch Ziekenhuis, noch in het Wilhelmma,-Ziekenhuis was plaats, zoodat hij weer huiswaarts gebracht werd. Daar sprong hij Maandagavond omstreeks 9 uren van een verdieping uit het raam, en zette bij den drogist Blog op het Watcrloo- plein alles op stelten. Weer bleek in de bei de genoemde gasthuizen geen plaats to zijn, zoodat hij nu naar het politieburcel werd gebracht, waar hij zonder verpleging of andere hulp tot den volgenden ochtend bleef, toen hij eindelijk in het Joodsche Gasthuis werd opgenomen. (Het V.) Op den lsten Pinksterdag werd te Amsterdam een concert gegeven in bet Paleis voor Volksvlijt om het tekort der anarchistische Meibctooging to dekken. Dit concert werd als „solidariteitsconccrt" aan gekondigd. Uit een mcdedeeling in het „Volksbld." blijkt u, dat dit concert mis lukt is en het tekort thans minstens 225 bedraagt. Naar wij vernomen, zal een de zer dagen een begin worden gc._ akt met do verdeeling onder het politic-personeel te Amsterdam van de gelden, die door de bur gerij zijn bijeengebracht aJs een beAvijs van waardeering voor de belangrijke diensten door de politio bewezen tijdens do stakings dagen. Do inspecteurs van politie zullen een bedrag ontvangen, wisselend tusschen de dertig en zestig gulden, tenvijl den kler ken, brigadiers, rechercheurs en agenten elk twaalf gulden zal worden ter hand ge steld. (H. v. N.) Aan het postkantoor to A m- stordam is opnieuw diefstal gepleegd. Een bewoner van de Brouwerstraat moest een postwissel ontvangen, maar deze werd niet aan zijn adres bezorgd. Bij navraag bleek, dat do postAvissel wel was afgezonden en do politie werd gewaarschuwd. Uit een ondorzoek is gebleken, dat hot be drag op den wissel vermeld, was in ont vangst genomen door iemand, wonende aaja de Do Wittenkade. Maar tevens is heden gebleken, dat de bedoelde postwissel was ontvreemd door een A'an do brievenbestel lers. Do beide in doze verdachte personen zijn gearresteerd en zullen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. Do brievenbesteller heeft gistermiddag reeds bekend het document te hebben gesto len en aan zijn helper te hebben te hand gesteld. De laatste ontkent schuld, maar de op den wissel geplaatste liandteekening pleit erg tegen hom. (Hbl Het antwoord op het adres, waarbij de tusschenkomst der Koningin voor bet ontslagen spoonvegpersonecl werd verzocht, luidt woordelijk aldus: „Do minister van waterstaat, handel cn nijverheid, „gezien een vanwege Hare Majesteit do Koningin aan zijn departement, gerenvoi- eerd adres van daarbij de tussehen- komt van Hare Majesteit inroepende om ontslagen personeel weer bij den spoorweg dienst werkzaam te stellen; „geeft aan adressant te kennen, dat de Rogcoring zich nopens de mogelijkheid van Aveder in-dienst-noming van personen die aan de spoorwegstaking hebben deelgeno men, met de directies der spoorwegmaat schappijen in betrekking heeft gesteld, doch dat de belissïng te dezen aanzien ligt bui ten het bereik van haar bevoegdheid en derhalve door haar geheel aan de betrokken spoorwegdirectie moet worden overgelaten." (Uet Volk.) Omtrent clon bosch brand, die Dinsdag woedde, mei-- men uit Locnen nog <lo volgende bijzonderheden aan do „N. Arnh. Ot.": Eon hevige bosch- cn heibrand woedde in do nabijhoi.i van ons d<rp. Hij begon on geveer elf uren in den voormiddag cn N.O. Avind clreef de vlammen voor zich uit in de richting van do Woeste Hoeve en Teriet. Nu eens langzamer, dan weer vlugger ging de vlammenmassa voorwaarts, zich aanhou- dond verbreidende, soms gedeelten vrij la tend om daar later met vernieuwde woede op aan te vallen. Werd een dennenbosch be reikt, onder oorverdoovencl gesuis knetter den do a'lammen langs cle stammen en door do toppen, niets dan kale tronken met enke le takken achterlatend. TcA'crgeefs trachtte men echter heb vuur te bedAvingcn aan don grindweg Loene- Woeste Hoeve. Wel is waar bleof het oude tolhuis aan dien weg behouden (men paste hier de methoclo van „vo branden" toe), maar iets verder bereikte het vuur den OA'er- kant en bedreigde dus langzamerhand de Woeste-Hoevo, Hier evenwel word de vijand, tegen zes uren in den avond ongeAreer, tot staan ge bracht en bedwongen. Inmiddels brandde het in de richting van Groendal en Teriet nog lustig voort, maar ook daar zegevier den de blusschers eindelijk. Oude monsohen a'orklaarden zelden een boschbrand te heb ben bijgewoond van zoo'n uitgestrektheid als heden. Men spreekt van 400 H.A. bosch en hei en onder voorbehoud deel ik dat ge tal mee* De gemeente-architect en do inspecteur van politie snorden op tuf-tuf en fiets rond om het blusschingswerk to leiden. Mon schrijft aan het „Hbld.": Zaterdag haddon twee leden van het Vrou wencomité van Humaniteit een onderhoud met den directeur-generaal der S.-S. te Utrecht, waarbij door do dames, die zeer welwillend werden ontvangen, een adres word aangeboden ton gunste van de ontsla gen spoorwegarbeiders. Uit het onderhoud bleok, dat de kans voor de ontslagenen (wier aantal onder de vaste werklieden ai- leen bij de S.-S. ongeveer 700 bedraagt) om bij het spoorwezen terug te keeren, uiterst gering is, daar de meeste plaatsen bezet zijn. Zaak is het dus, dat alle comité's, die iets doen willen voor de ontslagenen, zoo veel mogelijk trachten hen geplaatst te krij gen bij particuliere werkgevers. Aan hen, die werk zoeken buiten hun woonplaats, staat de Maatschappij at ij a'ervoer toe. Het Vrouwencomité blijft zich aanbeve len voor giften aan het adres van de presi dente, mevr. Van LoonVan den Berge, Bergweg 40 te Rotterdam. Geen witte, maar roggebrood s- weken. Dezer dagen werd te Apeldoorn een huwelijk gesloten tusschen een paar, waarvan de man, bij bet A'crlaten der trouw kamer, door een agent van politie werd uit- genoodigd mede te gaan tot het ondergaan van 3 maanden gevangenisstraf. UD.) Charles Schmidt, voorzitter van cle Union Montagnarde te GenèA'c, is Zondag bij een bestijging van den Dome du Gouter in dc diepte gevallen en duizend voet verder, beneden aan den berg, als lijk teruggevonden. In de spinnerij Eilermark, te. Glanerbrückc, waren Zondag 4 personen be zig den stoomketel te reinigen. Een ander zou daarin koud water laten stroomen, doch draaido do stoomkraan open. ten gerolgo waarvan allen deerlijk werden gewond Tweo worden in 't Krankenhaus te Gronau verpleegd, do anderen in hun woning. Uit Bud a-P csth wordt aan het „Berl. Tagebl." gemeld, dat de opperste raad van discipline den rechter a an hot Hooggerechtshof Kormos wegens omkoop baarheid van zijn ambt vervallen heeft ver klaard. Geachte Redact iet Gaarne zou ik ter beantwoording van den heer Locbèr to LeiclschencLm nogmaals van uavo wehvillendhcid gebruik wcnschen te maken. De heer Locbèr verwart volgons zijn in gezonden stukje twee gebeurtenissen, want ZEd. doet het voorkomen, alsoi ik cn mijn gezelschap dat troepje fietsers waren, dat zoodanig het misnoegen der ingezetenen van Leidschondam opwekte, dat er slagen vio len. Als de heer Locbèr mijn vorig stukje goed doorleest, zal ZEd. daaruit niet anders kunnen zien, dan dat wij met dat troepje fietsers (Hagenaars) hoegenaamd niets te mnken hadden, en zelfs van hun tegenAvoordigheid en st. I tijdens onzen rit door do gemeente LeidschcncVuu totaal onbcAvust waren, en eerst in Voorburg daarvan a'crnnmen. Verder kan de heer Looh?r vit mijn vorig stukje nog lezen, dat er van onze zijdo absoluut geen aanleiding tot het tegen ons optreden gegeven was. Ik meen wel uit don toon van het stukje Aran den heer Loebèr op to mogen maken, dat ZEd. het mot mij volkomen eens is, dat ongenoegen, hetwelk een troepje wielrijders A'erwekt, geen aanleiding mag zijn tot het lastig vallen van andere totaal neutraio wiel rijdsters en wielrijders. Dat Leidschondam geen ongastvrije ge meente is, voor ons was zc dat Zondag avond wel, ik wil gaarne hopen, dat zulks in 't vervolg niet meer hot geval zal zijn. Oa'Ot do opmerking van den heer Loebèr omtrent petten, horren en hceren, geef ik ZEd. volkomen gelijk, behalve waar ZEd. schrijft, dat in mijn oogen een elk, die geen fietspet draagt, een boer is: ner gens schreef ik zulks, en dit bewijst dus te meer, dat do heer Loebèr mijn vorig stukje niet goed gelezen heeft. Dat wij stedelingen veelal dorpelingen be titelen als boeren, het is a'erkeerd, in geen geval echter als minachting bedoeld. U, geachte Redactie, wederom dankzeg gend voor dc verleende gastvrijheid on het debat mijnerzijds hiermede sluitend, toe ken ik, Hoogachtend, UEd. dw. Dr. H. W. CAHEN. De zaak v. d. Goes. De zitting van het Gerechtshof, waarin de zaak v. d. Goes In hooger beroep behandeld wordt, is bepaald op Woeüsdag 24 Juni, 's morgens halfelf. Mendels treedt weer als verdediger op. (Het Volk.) Een ongeluk op den Rijn onder Leiderdorp. Gitoravond aldus deed het geredde meisje, de 23-jarige Elizabeth Jacoba van der Waals, wanende to Leiden aan het Utreckteche jaagpad 49, ons het verhaal gisteravond was zij met haar 22-jarig buurmeisje, Adriana van Beek en haar neef, Jaoobus van dor Waals, oud 19 jaren, a-o- nende onder Leiderdorp op den Rijn aan het spelevaren. Zoo tusschen 9 uren en halftien dreven ze op de hoogte van de steenfabriek van den heor Yan Zanten te Leiderdorp midden op den Rijn. Zij en haar vriendin zaten aan de riemen, neef zat aan het roer. Zij roeiden echter niet. O pc ons sprong noef op en riop: „Een boot, rooion, meisjes 1" De meisjes schrikten en sprongen op, waarop neef onmiddellijk een roeispaan greep, om naar den kant te roeien. Op hetzolfde oogenblik werd het boot je als bet ware in tweeën gesneden. Zij greep een touw, dat langs de stoomboot hing. Ook haar neef greep het, terwijl Adri ana hem weer vasthield. Toen hieven zo aan met roepen. De stoomboot voer echter nog ge rui men tijd door. Eindelijk riep Yan der Waals, die niet alleen zijn eigen go- wicht, maar ook dat van Adriana vaa Beek moest dragen: „O God, ik laat los!" waarna zij zag, dat hij naar de diepte ging. Intusscken sprong iemand zij meende, dat het een heer was in bet aa-ater en greep neef, terwijl men haar ook a n boord haalde. Toen neef boven was, zeidc hij, dat er nog iemand te water lag. Yelc mensehen kwamen op hefc ongeval aan, Avaaronder de burgemeester van Lei derdorp en de dokter. Een broeder van Ja cobus, Frans van der Waals, die in Indië is geweest en good zwemt ,kwam ook, sprong te water, dook enkele malen naar beneden, maar het gelukte hem niet haar vriendin te redden. Zij zelve weet van hot verder verloop niets af. Men Avildo .vaar bij d:i burge meester, waar zij een dronk water gebruik te, in huis hebben. Ze weigerde cn liep naar huis, hoe zo echter thuis is gekomen, weet zo nietA ze kon in het einde bijna niet meer. Zij bevond zich thans echter naar ore standi gheden vrij wel al had ze nog wei nig geslapen. We vernamen verder,, dat Adriana Van Beek spoedig daarop ook was opgehaald, en ten huize van den heor Van Zant n werd gebracht. Do geneesheer van Leiderdorp, dr. Van Deventer met do politie poogden nog dc levensgeesten op te wekken, doch tevergeefs. Do oudere van de verdronkene, die wo even een bezoek brachten, verklaarden, dat dr. Idzerda hedenmorgen het lijk had ge schouwd; zij waren diep bedroefd. Nog slechts kort geleden hadden zo een andere dochter door den dood verloren. De stoomboot,, Avaardoor de aanvaring geschiedde, was de „Volharding 4" die van Gouda kAvam, kapitein de heer Oduth. Ook van de zijde der Stoombootmaatschap pij wonnen we inlichtingen in, die hierop neerkwamen: zonder van te voren iets to hebben bemerkt vernam men aan boord te ongeveer halftien op de hoogte vrn de Steenfabriek van den heer Van Zanten voor den boog hulpgeschreeuw en bleek het, dat een roeiboot was overstoomd. Gelijktijdig liet do kapitein do machine stoppen en met bet oog op het zeer 6malle vaarwater de boot in den wal loopen. Achteruitslaan met de schroef kon natuulijk een ernstig gevaar opleveren voor de drenkelingen. Ondertussohen hadden zioh de 3 cht en do hofmeester langs boord laten zakken ert grepen twee drenkelingen die zich aan do boot hadden vastgeklampt. Toen beiden zich goed en wel op het droge bevonden, waarmede cenigen tijd verliep, en zij tot bezinning waren gekomen, vcklaarden zij, dat er nog een 23-jarig meisje in de boot geweest was. Oogenblikkelijk werd met dreggen en hakon naar haar gezocht en spoedig werd zij boven gebracht. Middeler wijl waren de burgemeester, dc geneesheer en do politie van Leiderdorp op dc plaats van hot onheil aangekomen en werd vruch teloos gepoogd do levensgeesten van het meisje op te wokken. De geredde jongeman moet reeds dadelijk hobben verklaard dat do beide meisjes, dio aan do riemen zaten, niet konden roeien en op hot oogenblik dat zij zouden wijken juist een verkeerde manoeuvre maakten, waardoor hot ongeluk werd veroorzaakt. Zooals men ziet loopen de beido lezingen, die wij mededcelen, zooals ze r gegeven zijn, nogal op enkele punten uiteen. Naar wij vernemen wordt echter do.r de politio een nader ondorzoek ingesteld. Hoe het zij, het geval is droevig en do ouders, die hun kind slechts eenige oogen- blikken geloden gezond en levenslustig van huis hadden zien gaan en dood zagen thuisgebracht, verdienen oprechte deelne ming. Moge het ongeluk andoren rooien mochten gaan tot groote voorzich tigheid aansporen. Hls goed, dat do ontvangst, enz., enz., van president Loubot te Londen uit de groote kas worden betaald, want een en ander zal er in hangen. Denk maar eens even door! Daar heeft me de „Corporation of the City" besloten aan den President een feestmaal aan te bicden in Guild-Hall, op een dag, door den President zelf to be palen, dus als zijnedele denkt den meesten trek te zullen hebben, dat kosten zal 1500 guinjes of plm. 18,000 Hollandscho gullen s. Menigeen zal zeggen't Is zonde 1 In Engeland is er wind aan de lucht» en er zijn profeten, die er storm voorspellen. En dat in dezen mooien tijd van 'fc jaar en dat door en om Chamberlain, die tob dusverre de aangebeden zon der Engelschen wasHet ziet er kritiek uit. Bij de voortzetting der beraadslagingen (waaromtrent wo gisteren reeds het een en ander vermeldden) over do graanrech ten in het Lagerhuis, meer in 't bij zonder over het amendement-Chaplin, ver klaarde Asquith, dat het Huis niet tevreden zou zijn met de verwarde en tegenstrijdige mededeelingen der verschillende ministers, maar recht had te weten, wat het oordeel van het gezamenlijke Kabinet was. Zijn de op vattingen van Ritchie die van het Mi nisterie 1 Asquith zinspeelde juist op de afwezig heid A'an Chamberlain, toen deze binnen kwam. Hij ging naast Balfour zitten. Nu moest Asquith natuurlijk zeggen, dab het hem een waar feest was Chamberlain nog te zien zitten op de Rcgeeringsbank. Ritchie zat eveneens naast Balfour en Asquith wees nu op het buitengewone feit, dat twee verantwoordelijke ministers meb volkomen uitecnloopendo meeningen over. een hoofdquaestie van politiek, op dezelfde bank zaten. Het was, zeide hij, een afwij-| king van de tradition van het openbaar le* ven, dat twee ministers geheel tegenstrijdiga

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 2