N#. 13280 Donderdag 11 Juni* A*, looa Qeze (Qourant wordt dagelijis, met uitzondering van (gon- en feestdagsn, uitgegeven. Officieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." Tweede Kamer. FEUILLETON. itredding. IDSCH DAG-BLAD PRIJS DEZER COURANT s Voor Leiden pw week 9 Oentei per 8 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per loops? en wear agenten gevertigd rijn f 1.30. Franoo per poet1.65. PRIJS DER ADYERTENTIËNi Van 16 rogels ƒ1.05. Iedere rogel meer /"0.17i. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oente oontant elk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het inoasseeren wordt f 0.06 berekend. Burgemeester en Wethouders van Lelden, Gezien het adres van E. VOCKINQ, hou dende verzoek om vergunniDg tot oprichting ▼an een bergplaats van vluchtige producten in het perceel Hoogewoerd No. 35, kad. be kend Sectie D No. 606; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven by deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met do belagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd la; alsmede, dat op Donderdag 25 Juni a. s., 'a voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. H. H. CORNELISSEN, loco-Secretaris. Leiden, 11 Juni 1903. Leiden, II Juni. Prof. dr. H. Kern, alhier, zal morgen, Vrijdag, tl)n afscheidsrede, in het klein auditorium ▼an hot academiegebouw, niet houden des namiddags om drie, maar om twee uren. De gewone Ministerraad werd Dinsdag gehouden in do Troonzaal. By die gelegenheid Is een photographische opname gomaakt van alle acht Bewindslieden, in groep vereenigd aan de tafel, gereed om de werkzaamheden aan te vangen, zoodat hot portret een beeld zal geven van onze Regeering, in Ministerraad vereenigd. Voor dc Afd, van den Raad van State voor do geschillen van bestuur werd giste ren behandeld het boro p van F. L. Faas te Haarlemmermeer tegen het besluit van God. Staten van Noord-Holland, waarbij met vernietiging van een beslissing van den Raad van Haarlcmmerm. r de heer Faas voornoemd is vervallen verklaard van hot lidmaatschap van genoemden gemeenteraad en zulks in verband mot de verplaatsing van zijn werkelijk verblijf naar j_ aarlommerlio- de en Spaarnwoudo. Appellant voerde in beroep aan, dat hij zijn hoofdverblijf te Haarlemmermeer waar hij zijn beroep uitoefent heeft behouden. Nadat staatsraad rar, Van Gennep ver slag over dit beroep had uitgebraoht, licht te mr. C. A. J. Hartzvcld, advocaat te Am sterdam, het beroep namens appellant too. Tevens werd rapport uitgebracht door staatsraad mr. De Norée van Babberich over het beroep van den commissaris der Koningin in Zuid-L.olland, tegen het be sluit van God. Staten dezer provincie, op het verzoek om rijkssnosidie over 1902 voor de school iu de Dorpsstraat No. 70, te Lei derdorp, van de Vereniging voor christe lijk lager en meer uitgebreid L ger onderwijs en bewaarschool. De Koninklijke beslissingen volgen later. Het berioht als zeu ds. D. J. van Aalst, te Amersfoort, het beroep na de Nod.-Her- vormde Gemeente Ij Amsterdam hebben aangenomen, is, naar het ,,Hbl." nader ver neemt, voorbarig; de heer Van Aalst beeft nog geen besluit genomen. De adjudant-onderofficier Klein, van het 1ste reg. veldartillerie to Amersfoort, is gisteren tijdens de oefening plotseling dood gebleven. De dokter kon slechts hartverlam ming constateeren. Uit Weenen wordt door Reuter geseind, dat Prins Hendrik der Nederlanden daar gister morgen Incognito uit Rakek In Krain is aan gekomen en naar 's-Gravenhage is doorgereisd. In een der lokalen van het Hoofdbestuur der posterijen en telegraphie is aanbesteed: het onderhoud van het poetgebouw te War mond van den dag der kennisgeving van de goedkeuring der aanbesteding tot en met 81 December 1905. Ingesohreven was door de firma wed. J. A. Helman te Warmond voor f 529 en door L. de Vrijer, Warmond, voor f 480. Het biljet van den laatste werd als zynde ongezegeld ter zyde gelegd. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek, is van den voorzitter van den Raad van Beroep te Amsterdam door het hoofd bestuur van „BetBalel", Vereeniging van Iaraölietische Werklieden en Handelsbedienden, een schrijven ontvangen, waaraan het volgende is ontleend: ,Met het oog op de viering] van den Sabbat zal geen terechtzitting van den Raad van Beroep te Amsterdam gehouden worden op een Zaterdag. .Mocht een terechtzitting, waaraan deel genomen wordt door Iaraölieten of waarop Israëlieten moeten verschijnen, op een Vrijdag gehouden worden, zoo hoop ik het daarheen te kunnen leiden, dat zoodanige zitting vóór het begin van den Sabbat zal zyn afgeloopen." Wy ontvingen in de bekende lang werpige uitgave van den heer W. E. J. TJeenk Willink, te Zwolle, (Schuurmans-editie, doch zonder dit opschrift en in vereohillend ge- kleurden omslag) do wet van 9 Juni 1902, Stebl. No. 90 (Pensioenwet voor de landmacht) en de wet van denzelfden datum Stebl. No. 89 (Bevordering, ontslag, enz. der mil. officieren b(J de landmacht), beide met aanteekening, uitvoeringsbesluiten, enz. voorzien door P. H. Jordens. De gisteren te Dordrecht gehouden stem ming voor een lid der Provinciale Staten, vacature Orena de Jongh, had tot uitslag, dat herstemming moet plaats hebben tusschon de heeren W. H. van Bilderbeek (lib.) met 1249 en Z. van Schelt (a.-r.) met 1158 stemmen. Op den hoer dr. Th. Stoop (s.-d.) waren 681 stemmen uitgebracht. De kapitein luitenant ter zee F. Pinke, uit Oost-Indlö In Nederland teruggekeord, wordt op non-activiteit gesteld. Door den minister van oorlog is bepaald, dat de miliciens, die worden opgeleid tot ziekendrager en daartoe onderrioht ontvangen in de militaire hospitalen, voortaan uitsluitend zullen worden genomen uit de viermaanders. Ter gelegenheid van hot 200-jarig be staan van het typographlsch bedrijf der firma Joh. Enschedé Zonen, te Haarlem, op 21 Juni a. 8., zal in een der lokalen dier firma een tentoonstelling gehouden worden van voorwerpen, betrekking hebbende op de ge schiedenis harer inrichting en van voortbreng selen der verschillende takken van werk zaamheid. Deze tentoonstelling zal geopend zijn tot einde Augustus. Het stoomschip .Herzog" (thuisreis) arriveerde 9 Juni te Marseille; de .Stassfurt", van Java naar Amsterdam, vertrok 8 Juni van Cochin; do „Ardjoeno", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 10 Juni van Port Said; de .Bogor", van Rotterdam naar Batavia, passeerde 10 Juni Paotellaria; de .Kedlri", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 10 Juni te Marseille; de .General" (uitreis) arri veerde 9 Juni te Port-3aid. Haxerswoude. Aan het hoofd der openbare school aan den Ryndyk, den heer H. Krop, is, op zyn verzoek, eervol ontslag vorleend met Ingang van 1 September a. s. De aangevraagde subsidie voor de omnibus- dienst onderneming werd door den Raad ge weigerd. Onze stationschef, de heer Uftee, zal hoogetwaarechyniyk binnen korten tyd in een anderen tak van den spoorwegdienst overgaan. Oegatjjeest. De beproeving der brand spuit in Poelgceet zal plaats hebben Maan dag 15 Juni O.B., dee namiddags te 7 uren. De oollecte voor den gewapenden dienst zal in deze gemeente gehouden wor den in de week van 16 bot 21 Juni a.8. Do burgemeester maakt bekend, dat de verkiezing van vier leden van den gemeen teraad, wegens de periodieko aft-. ?ding van de heeren J. C. Spaargaren, D. Yan der Putten, P. Kromhout en H. G. van Sille- voldt, zal plaats hebben 30 Juni a.s. van des morgens 9 bot des namiddags 4 uren. Formuliorem zijn 16 Juni a.s. bot en met don dag der verkiezing, kosteloos tor seore- tarie verkrijgbaar. Bij Koninklijk Besluit is aan den gewe zen eersten luitenant der infanterie G. L. J Gerritsen, gerekend van 4 April 1903, bij vernieuwing eon tijdelijk pensioon voor den tijd van vijf jaar verleend en het bedrag van hot pensioen bepaald op 450 's jaars. Aan J. C. Mann, te IJmuidan, met in gang van 1 Sopt. 1903, op zijn verzoek, eor- vol ontslag verleend als opzichter van den rijkswaterstaat der 1st© kijsse. Eervol ontslag vorleend aan M. Sohu- ma oh er, als vïoe-consul der Nederlanden te Bakou. Min. besohikkingonBenoemd tot hoofdverpleegsters aan 's Rijks krankzinni gengesticht te Grave, mejuffrouwen T. Nouton G. A. Gips, beiden be Grave. J. W. Huysmans d geebold ter be schikking van den gouverneur-generaal van Nedcrl.-Indië, om to worden benoemd bot beek ernaar bij 's lands plantentuin te Bui tenzorg. De heer Heldt en hel Alg. Ned. Werkl.-Verbond. Naar aanleiding van het gebeurde op de jaarvergadering van het Alg. Ned. Werk liedenverbond en het vaststellen van hot be ginselprogram sohrijft ,,Het Volk": ,,Dat beginselprogram is vrl, :innig-de- mooratisoh, het Verbond bindt dus zijn leden in politiek opzioht vast aan den Vrijz.-Dem. Bond. Alleen is blijkbaar ter willo van Appingedam, waar de afdcelingen van het Verbond Schaper niet zullen laten vollen de volgende bepaling hieraan toegevoegd: Afwijkingen toe te laten na verkregen toe stemming van hot Contraal-Bestuur." ,,Dat hiermede de zaak nog niet in ordo was, bleek wel uit de slotrede van Heldt, waarin hij betreurde, het Verbond te moe ten verlaten op een oogenblik, dat er scheu ring dreigt. Hij mag daarbij wel bedenken, dat die scheuring zijn eigen werk is; het noodzakolijk gevolg van zijn drijven, om het Verbond te maken tot bijwagen eoner poli tieke burgerlijke partij. „Daardoor heeft hij de actie van het Ver bond voor Grondwetsherziening jaren aan een lamgeslagen; daardoor brengt hij thans de ruzies tusschen de vooruitsfcrovcnd-libe- ralo partijen in het Verbond over; daardoor zullen de werkelijk arboidorsgozinde ele menten, die in de praktische politiek der S.-D. A.-P. hun behoeften beter vervuld zien dan in het onzeker gescharrel van to gen elkaar stemmende en kool- e -geitspa- rende vrijzinnig-democraten, op den duur het Verbond worden uitgedrongen. Spoorwegverbinding Hoek-van-HollandDelfl. Door do hoeren prof. mr. L. W. C. van dan Berg, H. P. Bok, F. W. Braat, N. Dobben, J. A. van Eyk Bijlevel I, S. J. Fi scher, prof. I. Franoo, L. don Hoed, G. J. B. ter Kuile, J. Nienhui, B. Schelling Az., Max M. Sohiltc, G. v. d. Spek on L. A. Vreeburg is een adres tot den minister van waterstaat gerioht, waarin odhacsie wordt betuigd aan hot ingodiond adres der heeren Van der Moor de Walcheren omtrent do richting, die een spoorweglijn Hock-van- HollandDelft zoude moeten nemen. Deze richting heeft het voordcel do meest bevolkte dorpen in het Westland aan te doen in tegenstelling met do geprojecteerde lijn der heeren Bos en Kröllcr c.s., die juist door hot minst bovolkto deel van het West- land loopt. Het adres wordt ondersteund door tal van mannen uit don handelsstand, mannen der wetenschap winkeliers, enz. Candidaal-ambtenaren Ned.-IndiB. B)yken8 het vooiloopig vorslag achten vele leden het niet wenscheiyic thans een beslis- sing te nemen omtrent de instelling van een candidaat ambtenaaischap in Nederland, afge scheiden van hotgeen verder ten aanzien van de opleiding voor don Indischen dienst besloten zal worden. Wol is, geiyk ook thans weer, de overgroots meorderheid der Kamer in beginsel gestemd voor die instelling, maar do wyze, waarop, staat in onafscheidoiyic verband met de oplossing van hot goheele vraagstuk, dat door de aanneming yan dit ontwerp zou worden gepraejudlcieerd. De redenen, welke het noodzakeiyk zoudon maken thans, inciden teel, zonder de definitieve plannen dos ministers te kennen, welke plannen zelfs niet vast staan, een candldaat-ambtonaarschap In te stellen, worden door deze loden niet over wegend geacht. Andere leden veroonigden zich met hot voorstel des ministors, omdat het candidaat- ambtenaarschap zoo goed als algemeone Instemming heeft gevonden, en het wenscbeiyk ie hoe eer hoe beter een olnde te maken aan de nadoelen, welke hier te lande aan een vergeiykend groot-ambtenaars examen zyn verbonden. Al zou door de aanneming van dit wetsont werp beslist worden omtront het behoud van de afdeellng B van het Gymnasium Willem III Iets, dat door vele leden ontkend werd zoo zagen verscheidene leden daarin geen bezwaar, omdat zy zich daarmee konden voroenigen. Omtrent het vorelschte examen werden een aantal nadere Inlichtingen verzocht. Over de vraag, of opheffing van afdeeling B van het gymnasium Willem III wenscheiyk ls, bleek ook thans veol verschil van gevoelen te bestaan. Drie ontwerpen van wet zyn ingediend tot bekrachtiging van provinciale heffingen in Friesland. Suriname en Curasao. In antwoord op de klacht, dat nog altijd geen uitvoering ls gegeven aan het by art, 174 Tan het RegeorlDgs reglement voor, Curasao gegeven voorschrift deelt de Min. van Kolonlön mede, dat by met de Algemeens Rekenkamer in overleg is getreden om do Indiening van nieuwe wetsontwerpen tot regeling van do wyze van beheer en verant woording der koloniale geldmiddelen voor te bereiden. De vraag, of de modedeelingen in het koloniaal verslag omtrent de buitengewone productieve werken niot zóó zouden kunnc.r worden ingeklood, dat zy den lezer meer dau nu eon gemakkeiyk overzicht bieden over den stand der verschillende werkzaamhedsn, zal onder de aandacht van den gouvernc x worden gebracht. Overeenkomst tosschen Nederland en Belgii omtrent de overdracht en de terugbetaling van geldendie, hetzij bij onze Rijkspostspaarbank, hetzij bij de Belgische Algemeens Spaar en Pensioenkas zijn ingelegd. Do hierboven aangeduide overeenkomst, gesloten den lödcn Sopbombcr 1883, werd in onkolo opzichten gewijzigd, bij het traefcaat, dd. 8 November 1902, hetwelk in werking zal treden den lstcn Juni eorstkomonoe. In verband met dit feit, achten wij heb wonsoholijk, nog eens do algemcono aan dacht to vestigen op dio onderdeelon dor be trekkelijke internationale regeling, wolko voor het publiok 't meest belangrijk te ach ten zijn. Dc gelden, dio, hetzij in genoemde Post spaarbank, hetzij in gemelde Algemoono Spaar- en Pensioenkas zijn gcyjtort, kunnen, op verzoek van de belanghebbenden, zon der oonigo kosten, worden overgedra gen, van do óóne inrichting op dc andere, door tusschonkomal van do bctrckkolijko Aihuinistratios der beide landen. De aanvragen, om ovordraoht, worden, zóó In Nederland, als in België, aaugeno- mon door allo postkantoren, of spceialo agentschappen, met den dionst der Spar r- bank belast. Do inleggers, bij voornoemde Posten bank, of voormelde Algcmceno Sf ar- en Pensioenkas, kunnen vordor, dc m' M van gezegde tusschcnkomst, geheel i» o t c 1 o o s in het uénc land terugbetaling e langen, van bijdragon, die in bet andc - land zijn verschuldigd. Do aanvragen daarioo Lohoorcn di;- den belanghcbbondc te worc.o:- gericht ran het Hoofdbestuur, in het la^d, waar zijn gelden zich in bewaring bovindon. Gestold op allerwegen vorkrijgbaro formu lieren, worden zij door hem overhaeuigd aan don Chef van liet Postkantoor, in zij a woonplaats, cn portvrij overgemaakt a gemeld Hoofdbestuur. Elk der twee genoemde Administratie i heeft het recht, aanvragen, om overdracht of terugbetaling, dio niot beantwoorden aan do voorwaardon, door haar binnonlandsche roglomenton gestold, af to wijzen. Do postkantoren, van beide landen, zullen woderkeerig medewerking vorlcenon voor do inhouding van boekjes, welke in orde gebracht of onderzocht mootcn worden. 8) Ik moet beginnen met de allesbehalve opwekkende mededeeling, dat ik hsden met professor B. voor het eerst patiönten bezocht en al dadeiyk aan een stertbed heb gestaan. 'tWas het sterfbed van een meisje van zestien jaren, dat door den typhus ten offer was gekozeneen schoon kind met lange, blonde lokken. Hot beeld wil my maar niet verlaten, en er over peinzende, hoe door een onzichtbare hand dat schoone, schuldelooze leven ls ver scheurd, en het contrast overdenkende tus schon de herlevende en krachtige natuur en het wreed vertrappen van die bloem, dan stel ik myzelven de onoplosbare vraag van de beteekonis des levens: Wanneer nu alles hiermede ophoudt, waarom en waarvoor heeft dan zoo'n kind geleefd? Ik zou zeer gaarne de gewone menscheiyke opvatting tot de myne maken, maar dit is my onmogeiyk. Die opvatting behoort tot die reeks van argumenten, die hun oorsprong vinden in don menscheiyken geest zeiven, doch die het aan bevrediging van buiten af ontbreekt. Het is daarmede, als met bet denk beeld, dat de menschen zich van de godheid vormen. Hoeft God zich ooit getoond? Maar wy hebben Hem noodig en daarom vormen wy ons een beeld, en het valt moeiiyk zich daarvan los te rukken. Er bestaat een liefderyk en goedertieren Goddaarom zal alles, wat ons hier onbe- grypelyk on wreed voorkomt, een bevredi gende oplossing erlangen. Die liefde en die goedheid, door byna ieder aangenomen, door alles gepredikt, waar ontdek Ik ze in de schepping? Wèl majesteit, wèl macht, wèl grootheid, wèl wysheid. Maar ik zie geen dadoiyke liefde en goodheid in do wording onzer aarde. Ik zie haar ook niet in de werkingen der natuur, in het organische leven, waarin alles berust op een worstelstryd om het bestaan, waar de evenredigheid en het evenwicht bewaard biyven door een systematische verdelging der eene soort ten behoeve der andere; waar stormen loeien, onweders razen en vulkanen woeden, als teekenen der werkzame majesteit en macht, maar als verloochening onzer opvatting van liefde en zachtheid. Ik vind ze ook niet in de geschiedenis van het mensebdom, waar de eene vooruitgang wordt onzydig gemaakt door een andere terugwerkingwaar eeuwen van slaverny noodig zyn geweest, om een vryheid te voorschyn te roepen, die op haar beurt weer zwanger schynt te gaan van slaverny en lyfeigenschap onder geheel andere vormen; waar het eene oogen blik de vorsten moeten boeten voor de misdaden der volkeren, en op het andere weder de volken de slachtoffers zyn van de list en willekeur hunner beheerscherswaar iedere regeeringsvorm op zyn beurt het laatste woord der wysheid schynt te bevatten, om ook weer ieder op zyn beurt te blyken onvoldoende te zyn om het geluk en den vrede onder de volken te verzekeren. Evenzoo is het met do monscheiyke Daluur, welke altyd en onophoudeiyk zichzelve raad sels stelt, die zy nimmer in staat is op te lossen, die streeft en smacht naar idealen, welke zy' niet kan bereiken, en die niet by machte is iets voort te brengen, dat goed en onverbeteriyk is; iets, dat niet by de geboorte reeds de kiem voor den lateron oudergang in zich omdraagt, of dat bevrediging kan schenken aan de eindeloozo en ontmoedigende zucht naar waarheid en feillooie zekerheid. Nog eens vraag ik my al by het sterfbed van dat kindZou het hiermede gedaan zyn En ik buig als de worm voor den voet, die hem vertrapt. Ik loochen de onsterfeiykheid niet; ik heb tot zoodanige ontkenning niet veel méér grond dan tot haar bevestiging. Alleen de twyfel blyft my over. April Ik ben van de Paaschvacantie teruggekeerd en zal nu welhaast promoveeren. Ik heb dien tyd by myn ouders doorgebracht en was een stil aanschouwer van de viering van de Paschen. Met welken vromon eenvoud en geloovigen ernst geschiedde dit I Ik benyddo hun dat geloof. Zy berispten my niet; slechts zachte ver maningen aan den ongeioovigen zoon ontspro ten uit hun liefhebbend ouderhart. O, om hunnentwil wenschte ik wel een eenvoudig geloovige te zyn. Die ouderliefde, die alles opofferende ouder liefde: wanneer ik aan haar denk, dan moet er reeds een hoogere oppermacht zyn dan die van het dieriyk element. Als ik zoo weder eenigen tyd thuis ben geweest, gekoesterd en geliefkoosd, dan is het my all yd in den beginne somber en eenzaam, wanneer ik in den vreemde op myn kamer terugkeer. Zoo ook nu. Ik vond er alles onveranderd weder. Myn boeken keken my nog met dezellde ernstige gezichten aan, met een soort van deftige welwillendheid, alsof ze zeggen wildenGevoelt ge u eenzaam en verlaten; by ons zyt ge welkom. Neem een stoel en ga zittenbet hangt maar van uzelven af om u met ons al of niet te amuseeren. Welnu, ik liet die uitnoodiging niet onbe antwoord en las weer in Spinoza. Ik zal hot niet wagen myn oordeel over hem uit te spreken; maar één opmerking toch kan ik niet voor my houden. Ge weet, ik ben een twyfelaar. De wetonachap en do critiek dragen biorvan de schuld. Nochtans is er niet één jïjillosophisch stelsel in staat my te bevredigen. Wanneer ik onpartydig de werking en den invloed van het godsdienstig geloof, zooala ik het in het werkolyke leven aanschouw, vergoiyk met hotgeen de wysgeeren ons daar voor in de plaats willen geven, dan ben ik geneigd, om, ondanks wetenschap en critiek, nog meer vertrouwen te stellen in de toe komst van het geloof dan in die der wys begeerte. De meerderheid dor menschen werkt en zwoegt van 's morgens vroeg tot 's avonds laai voor hot dagoiyksch brood; die meer derheid is ten prooi aan de wisselingen der fortuin, aan de slagen van het noodlot; zy strydt met don dood, met de ziekte, met de krachten der natuur, met de kwaadwillig heid van anderen. Kom eens tot die werkende en lydende monschheld met uw pbilosophie! Wys den man, dio siddert by den doodastryd van gade of kind, wys den moedon stryder, die, wars van de alledaagsche en kleingeestige tegenheden des levens, in een enkel oogenblik van rust den blik wenscht op te heffen naar boven, om iets te zoeken, dat hem troosten kan en bemoedigen in zyn ellendo, wys hem eens op de voorstelling van het oneindig natuurleven en het vorband, waarin alles nood zakeiyk gedacht moet worden? Zou het niet zyn als de gelykenia uit den By bel: de vader, wien zyn kind om brood vroeg en die het steenen in de plaats gaf? Arme menschheid die toch wol altyd voor het moerendeel uit armen en eonvoudigen zal bestaan, wat zoudt ge worden zonder godsdienst? Do godsdionst, onder welken vorm ook, beantwoordt aan een bohoofte. Klipdam, 10 Augustua. Daar sta ik wedor geheel alleen op ds wyde wereld, om anderen te helpen, on zolf meer verlaten on oonzamer dan ooiti Eerst kon ik, kort na elkander, myn goeden ouders de oogon toedrukken, en nu moest ik ook nog den laatston snik opvangen van do trouwo, zoo innig door my beminde ge zellin myns levens! Wat zou die dood eigeniyk wel zyn? zoo heb ik myzelven in de jaren mynor praktyk reeds zoo menigmaal afgevraagd, wanneer Ik hem hier den teederen zuigeling, daar den( veelbelovenden jongeling, ginds de aangebeden verloofde zag wegrukken, of wanneer ik hen weduwen on weozen zog makon. Ja, do men8ch, hy zegt zóó veel en be teekent zoo weinig l Weenendo en onbewust' van zyn aanzyn betreedt hy het toonoel dozer, werold. Biydschap verspreidt zich alsdan in zyn omgevingwant er is een menscb, een redeiyk wezen geboren. Hy wordt behoedzaam opgo-, voed en verzorgd, en zoo ras de eerste be ginselen van kennis zich beginnen te ont wikkelen, verspreiden lieve lachjes zich op het onschuldig, aanminnig gelaat. Voorwaar, geen schooner beeld der onschuld spreidt zich ooit meer ten toon dan op het ronde, lieve aangezichtje van «en zuigeling. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1