N°. 13277 Maandag 8 Juni* A* 1903. (goaiant wordt dagelijks, met uitzondering van <gon- en feestdagen, uitgegeven. Officieels Kennisgeving. FEUILLETON. XT itredding. LEIISCH DAfrBLAI) PRIJS DEZEB COURANT t Voor Leiden per week 9 Oentei per 8 meenden \f 1.10. Buiten Leiden, per looper en weer agenten gevestigd lijn 1.30. Trenco per post1.66. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 10 regels ƒ1.06. Iedere regel meer f 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 80 woorden 40 Oents oontant j elk tiental woorden meer 10 Oenta.- Voor het Ino&jseeren wordt f 0.05 berekend. VERORDENING ran den 4dcn Jaai 1903, regelende de lierkcarlug ran afgekeurd ree ea vleescli. De Burgemeester ea Wethouders van Lei den doen te vreten, dat ^oor den Raad dier gomeente in zijn vergadering van den 4den Juni 1903 is vastgesteld do volgende veror dening: VERORDENING, 'regelende de herkeuring van afgekeurd vee fn vleesch. Art. 1. Indien vee of vleesoh, voor zoover niet be grepen onder artikel 6 dezer Verordening, 1B afgekeurd, is hij, op wiens naam het veo pf hot vleesch ter keuring werd aangeboden, bevoegd daarvan horkeuring te doen plaats hebben, mus hij binnen 12 uren na de af keuring schriftelijk aan Burgemeester en jWethouders en aan den Directeur van het Slachthuis kennis geeft, dat hij van deze zijne bevoegdheid wensoht gobruik te ma ken. Het veo of het vleesch, waarvan horkeu ring zal plaats vinden, wordt van een bij zonder, door Burgemeester en Wethouders iVast te stellen, stempeimerk voorzien, dat op eveneens door hen te bepalen wijze op het yee of het vleesoh wordt aangebracht. Hot vleoSch, waarvan herkeuring moot plaats hebben, wordt, indien de belangheb bende dit wonsoht, en de Directeur van oor deel is, dat dit zonder schade voor het aa- dere daar bewaarde vleesch ko-n plaats heb ben, voor zoover de omvang van het vleesch het toelaat en er ruimte beschikbaar is, op kosten der gemoento in het koelhuis be waard, totdat de herkeuring pl ats heeft. Art. 2. De herkeu ring geschiedt door een oom missie van drie personen en wol door don Dii>sotour van hot Slocli Min i of bij vorhin- dering diens adjunct, aan te wijzen door Burgemeester en Wethouders en twee vee artsen hetzij verbonden aan openbare slachthuizen elders in Nederland, hetzij als leeraren belast met het onderwijs in vleesch- keuring aan 's Rijks-Veeartsenijschool, van welke beiden één door den belanghebbende aan te wijzen en de derde door de beide bedoelde benoemden. Ingeval dezen het over dien derde niet kunnen eens worden, geeohiedt de aanwij zing door Burgemeester en Wethouders. Art. 3. De Commissie doet van haar uitspraak zoo spoedig mogolijk, immers uiterlijk bin nen 45 uren na hare samonstclling, schrifte lijk mededeeling aan Burgemeester en Wot- houders en aan. don bolanghebbende. Art. 4. De herkeuring heeft plaats op het Open baar Slachthuis. De kosten daarvan komen, tot een maxi mum van f 5, voor rekening van den be langhebbende, indien de eindbeslissing te zijnen nadecle uitvalt, anders voor rekening van do gemeente. De gemelde som wordt door den belang hebbende, zoo spoedig mogelijk na zijn ken nisgeving, dat herkeuring verlangd wordt ten kantore van den Directeur van het Slachthuis gestort, en wordt hem weder te rugbetaald, wanneor de eindbeslissing ten zijnen voordeele uitvalt. Onverminderd het Lepaalde bij de tweede zinsnede wordt de bezoldiging van do beido deskundigen, alsmede de hun toekomende vergoeding voor reis en verblijfkosten door de gemeente uitbetaald. De gemeente is in gcenerloi opzicht aan sprakelijk voor nadeelige veranderingen, welke bij het vee of het vleesoh mochten in treden in den tijd tussohen do afkeuring en de eindbeslissing verloopen. Art. 5. Herkeuring is buitengesloten ten aanzien van: a. het vee en het vleesoh, bedoeld in arti kel 3 der Verordening van 22 Januari 1903 op den invoer, het vervoer, den doorvoor, de keuring van vee en vleesoh en den han del in vleesoh in de gemeente Leiden; b. het vleeech, bedoeld in artikel 10, 2de lid, dier Verordening; c. het vee, bedoeld in artikol 17 dier verordening, indien de toestand daarvan zoo ongunstig iB, dat de Directeur van het Slachthuis hot vervoer onraadzaam acht, alsmede heb van dat vee afkomstige vleeech d. het vleesoh, bedoeld in artikel 26 litt. b. dier verordening e. borst en buikingewanden en uierhelf- ten van vee, tenzij hij, op wiens naam het vleeech ter keuring werd aangeboden, on middellijk na de afkeuring sohriftelijk ken nis geeft aan den Direotour van het Slacht huis, dat hij van zijne bevoegdheid wemeht gebruik te maken onverminderd zijn ver- pliohting tot de in artikel 1 bedoelde kennis geving aan Burgemeester en Wethouders; f. hot afgekeurde vleesch, bedoeld in het laatste lid van art. 27, tenzij bij het on derzoek blijkt, dat van overtreding geen sprake i6. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, gelet op het advirs der voor deze gemeente ingestelde Gezondheidscommissie dd. 14 Februari 1903 No. 20/1V, in zijn oponbn.ro vergadering van don 4dcn Juni 1903. De Burgemeester, DE RIDDER. De Secretaris, P. J. M. AALBERSE. Weth.looo-Secrefcaris. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 6den Juni 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. P. J. M. AALBERSE, Wothr., lo.-Secr. Leiden, 8 Juni. In het kerkgebouw aan do Oude Vest alhier herdacht ds. R. J. W. Rudolph gis terochtend het feit, dat hij 12 1/2 jaar gele den het ambt van herder en loeraar aan vaardde bij de Goref. kerk te Leiden. Een breedo schare was naar het bedehuis opgekomen. Naar aanleiding van Gal. 1 vs. 11 schetste de voorganger allereerst het karakter van hot Evangelie; vervolgens hoe Zijneerw. tot dat Evangelie gekomen was en wat het voor hem is, om met een woord van toepassing te eindigen. Ds. Rudolph dankte voor alle bowijzen van liefde en sympathie, dezer dagen onder vonden, ook voor de vele stoffelijke, hem geschonken als gevolg hiervan, dat hij ge bracht had, zij het ook in zwakheid en niet zonder gebreken, het zuivere Evangelie, het welk hij steeds hoopt te blijven verkondigen. Zijneerw sprak ook toe de afgevaardigdon der zusterkerken, met den wenseh, dat de drie Geref. Kerkon spoedig door ineensmel ting één geheel mochten worden. De Gemeente zong haren geliefden loeraar ten slotte toe hot derde vors van Psalm 134, waarna ds. Rudolph nogmaals, mede na mens zijn gftde, dank zei voor alle liefde en vriendschap, ondervonden in deze dagen, waardoor de banden tusschen Gemeente en loeraar weder voelbaar waren versterkt. De gemeente had zich, gelijk gezegd, niet onbetuigd gelaten, en hiervan blijk gegeven door het aanbieden van eenige oadeuaux. Dit geschiedde Vrijdagavond ten huize van den jubilaris. 't Was voor Zijneerw. een ware verras sing, toen hij bij het binnentreden van zijn woning, met zijn gade, door een Commissie uit do Gemeente en eenige catechisanten werd opgewaoht, om hem do stoffelijke be wijzing van belangstelling aan te bieden. Nadat Ps. 118 vs. 14 Z.Eerw was toege zongen, richtte de voorzitter der Commissie, de heer Vlasveld, eenige van waar deer ing getuigende woorden tot hem, en uitte den wensch, dat hij kracht en wijsheid van God mocht ontvangen, om tot in lengte van dagen als herder en leeraar aan de Ge meente verbondon te blijven. Ook werd nog het woord gevoerd door de heoren Rotteveel, Mulder en een der cate chisanten. Blijkbaar aangedaan aanvaardde ds. Rudolph deze bewijzen van liefde, dankte hartelijk daarvoor, en stelde voor, na er op gewezen te bobben, dat allo gaven uit Gods Vaderhand ons toekomen en daarom Hem alléén alle oere toekomt, te zingen van Pa 103 het eerste vers, om daarna voor te gaan in dankgebed. De geschenken werden nu bezichtigd. Zij bestonden, behalve uit vole bloem stukken, uit een fraai salon-orgel, met toe- behooren, uit hot magazijn van den heer Brijnen, welk orgeï een kunstwerk mag worden genoemd en den levcranoier groote eer aandoet on een sierlijke vulkachol. Deze waren hem door de Gemeente toegedacht. De oatechisanten vercerdon hom een gas kroon en een paar piëdestallen. Nogmaals werd hiervoor door Zijneerw., ook namens zijn gade, dank betuigd, en met het zingen van Ps. 08 vs. 10 deze aanbieding besloten, waarna men van het officieele in hot officieuse ovorging. BU hot examen voor de Posterijen en Telegraphle te 's-Gravenhage is geslaagd de heer J. W. H. Somerwll, alhier, leerling van den hoer D. J. M. de Hondt. Het echte concert-weerlje was het gister avond nog niet, althans voor een uitvoering ln de open lucht. Dit bleek in den tuin van „Musis Sacrum", uit de gevolgen van de lage temperatuur op de opkomst. Den leden roet hun dames is biervan geen verwfit te maken, maar voor Geyp's Schutter!) kapel was het Intussoben toch jammer, want zy voerde het programma uit op een wijze, welke tot hooge tevredenheid stemdo. Ook hot populair concert in den tuin van „Zomerzorg" door Van Erps stafmuziekkorpe van het Vierde was niet zoo druk bezocht als verloden jaar, toen met die Sousa-concorten begonnen werd. Hier waren echter nog een paar andere invloeden ln het spelten oer6te de verhoogde toegangsprijs een kwartje per persoon waartoe de directie gemeend had te moeten besluiten, en ten tweede de her innering, dat het er by die gelegenheid onder sommige bezoekers niet toeging, zooals het behoorde. Thans was dit echter geheel anders. Het publiek was over het algemeen van geheel ander gehalte en sohonk daardoor aan de muziek de noodlge aandacht, zoowel aan do nommere, welke het programma vermeldde, als aan de Sousa-marschen, welke op elk van die nommere volgden en eveneens meer malen werden toegejuioht. Onder het spelen van hot oude Wilhelmus en het Wien Neer- landsch Bloed word aan den vijver Bengaalsch vuur ontstoken en met een opwekkoDden marsoh eindigde daarop dit eerste populair concert, dat over veertien dagen door een tweede zal gevolgd worden. Morgenavond het eereto der bokende twaalf zomerconcerten, waarvoor do prijs al zeer gering ia gesteld en de inteekonlug, al is deze voldoende, nog open staat. De officier van gezondheid 2de kl. W. A. A. Tuyt, van het 4de regiment infanterie te Leiden, tijdelijk gedetacheerd bfi het militair hospitaal te Arnbem, keert heden naar zijn garnizoen terug. BIJ de heden gohouden verkooping van cokes bU partijen van 6 H.L. was de prjjs 8.10. Zaterdag ontving do Haagsche Pro- Boor-Vereeniging een aanzienlijke gift uit Kopenhagen, opbrengst van een inschrij ving gehouden door bemoeiingen van den heer W. Baorentzen. In den Boerenkrijg was deze heor offi cier bij hot Scandinavische korps, dat bij Magerefontcin bijna gohcel vernietigd werd, en waar hij, zwaar gewond, gevangengeno men werd. De heer Pop, directeur-generaal der posterijen on telegraphlo, ls Zaterdagavond naar Londen teruggekeerd. Door den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid zijn dit jaar 36 plaatsen als buitengewoon opzichter beschikbaar gesteld voor studenten der Polytechnische School, die examen B met gunstig gevolg hebben afgelegd, dooh nog geen diploma als Ingenieur verkregen. BU Waterstaat zijn 28 plaatsen, by den dienst der spoorwegen 7. Directeuren van Teylers Stichting te Haarlem hebben f 200 besohlkbaar gesteld voor do Nederlaod8che opgravingen te Argoe. Hr. Ms. .Zeehond" is tot uitoefening van het politietoezicht op de zeevlssohery, onder bevel van den kapltoin-luitenent ter zee J. W. Termyteler, naar de Noordzee vertrok ken en zal eonlge dagen te Bergen (Noor wegen) vertoeven. In hot laateb van Mei heeft te Berlijn dc ondorteekeming plaats gehad van het elotprotoool der internationale oommissio voor do regeling der afwatering in het ge bied van de Dinkel on de Vecht aan deze on gene zijde van de Nederlandsch-Prui i- eche grens. Daarbij zijn alle geschillen, welke sedert bijna driekwart eouw in het grensgebied ter zake van de afwatering hebben bestaan, voreffend of uit den weg geruimd. Behalve vier Pruisische leden, beetaot de oommissie uit drie Ncderlondsehe ledon, do heeron mr. Jannink, lid van Gedeputeerde Staten van Overijool, to Almelo; Wolokor, hoofdingenieur van 's Rijke waterstaat to 's-Gravenhage, on Peking Dura, hoofdinge nieur van don provinoialen waterstaat in Ovorijsel, te Zwolle. Wanneer de beide Regieringen zioh nu met don inhoud van het slotprotoool vereen i- gon, zal do daarin gewonschto regeling in don vorm van een tractaot gebracht en aan de goedkeuring dor boidorzijdscho vertegen woordigers onderworpen moeton worden, (V ad.) De lieor Anton Poors, ox-kapolmoea- ter van het Amstordamsoh Lyrieoh Toon col, schrijft aan ,,De Tel.": Dinsdag vertrek ik mot een gezelschap, bestaande uit de damce A. Sc^us, Julia Linde cm do heoren Johan Smicr, Jules Sohürman, Jan Grootvold on A. Alexan ders, naar Engeland. Bijzonderheden zijn: het gohcel staat on der mijn leiding, en het is mij gelukt onder zeer gunstige voorwaarden engagement af te sluiten mot don hoer George Ashton, Engeland'» eerste art'6ton-ngont. Ook zullen wij zeer waarschijnlijk optre den ten Hovo, aangezien do heer Goorgo Ashton mij verzokerde, dot hij ons zoo spoe dig mogelijk in het Buckingham Palooo" zal doon optreden. Ons repertoire beslaat uit quartotton, trio's, duo's on solo's. Ook zullen wij do oud- Hollandscho opera, genaamd Kloris en Rooejo", opvoeren, (welke ik geheel niouw voor dozo golegonheid instrumonitcordo)do schitterende kostumee en hot goodo ensem ble, welke ik verkreeg door zorgvuldige voorboroiding, zullen voorzokor bun dool niet misken, on zoo hoop ik do eor der Hol- londsche artisten in hot buitonland hoog to houden, niet alleen in Duitechland of Frankrijk, maar ook in Engeland. Het stoomschip .Ambon," van Batavia naar Amsterdam, vertrok 7 Juni van Perlm j de „Flores," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 7 Juni te Portsald; de .Oranje," van Amsterdam naar Batavia, arrlveorde 7 Juni te Southampton; de „General" (uitreis) vertrok B Juni van Napels; do „Gouvernour" (thuisreis) passeerde 6 Juni Suez; de .Rijn land," van Amsterdam naar Buenos-Ayres, arriveerde 0 Juni te Madera; de „Statendam" arrlvesrde 0 Juni van NIeuw-York te Rot- teadam. Leiderdorp. De burgemeester maakt bo- kend, dat de verkiezing van drie leden van den Gemeenteraad, wogena de gowone aftre ding van de heoren J. J. Koning, J. Moraal en T. Rijnsburger, zal plaats hebben 80 Juni 1908, van dos morgens 9 tot des namiddags te 4 uron. Formulieren zijn van 9 Juni a. tot en met don dag der verkiezing kosteloos tor secre tarie verkrijgbaar. Noordwykortiout, Op 9 Juni a. s. zal te Noordwykerhout oen RUkstelephoonkantoor, in verbinding met Noordwyk-Binnen, voor het algemeen verkeer wordon opengesteld. De dlensttyd ls geregeld als volgt op werkdagen, van 9.20 tot 11,20 uur voormiddags, van 2.20 tot 4.20 en 6.20 tot 7.20 uur namiddags; op Zon- en feestdagen, van 7.60 tot 8.00 uur voormiddags. Sassonhoim. Nader is gebleken, dat de persoon, dio aan het rywiolenmagazljn van den heer Uphoff alhier Vrydagnamlddag oen 6) „Je gezondheid, amice I" zegt de dokter, zijn glas opnemende. „Van hetzelfde," antwoordt Willems. „Jon gen, dat is oen lekker wijntje I Ik zeg maar altijd, jelui dokters weet maar wat goed smaakt. En hoe kom je zoo in eens aan die vette, malsche kip „Een verrassing van vróuw Snopa, de poelierster, of liever, een bewys van erkente lijkheid van een moedor, omdat ik haar kind van de kroep heb mogen genezen." Aardig, waarlijk zeer aardig," zegt Willems weder, terwijl hy zich de kip goed laat smaken. „De arme lui, je weet dit misschien 't best, zyn soms dankbaarder dan de ryke. Maar wy menschen zyn toch eigeniyk zonder linge creaturen." „En waarom dit?" „Omdat het onbekend by ons zoo onbe mind maakt, en ik daar meedoogonloos, ja zelfs met zekeren wreedon lust het arme dier vierendeelde en radbraakte, dat gisteren nog gelukkig rondliep; terwyi ik don gan- schen morgen heb zitten treuren over den dood van myn wyfjes 1 anarie l" „Wat, is een van je kanaries overleden?" „Helaas, ja, ik vond haar van morgen dood in de kooi liggen. Ik kan je niet zeggen hoe getroffen ik er door was. Een mensch kan zich aan alles hechten; ik had haar zeven jaren, en je weet, hoe zU my kende en in alles verstond". „Ik heb medeiyden met je, arme vriend 1" zeide de dokter, met een spotachtig glim lachje, „doch ik zou niet treuren, want haar ledige plaats kan onmlddeliyk weer aangevuld worden. Voor één kanarie, zooals gy verloren hebt, zyn er honderd andere terug te krygen en, wilt ge het, dan behoeft reeds heden de ledige kooi u het bittere scheiden niet meer voor den geest te roepen." „Daar sla je my in eens weder dood met je gewone philosophic", merkt Willems aan. „Wat zal ik er tegen inbrengen? Je hebt geiyk, zooals je in den regel altyd geiyk hebt. Daarvoor zyt gy een geleerde, en ik slechts een gepensionueerde weet niet, die zyn min derheid in dat opzicht gaarne wil erkenoen en die gedurende onzen jarenlangen omgang reeds zoo menigen nuttigen wenk van je heeft getracht ln practyk te brengen. Maar ik bezit nu eenmaal een weekhartige, licht beweegbare natuur en op onzen leeftijd, vriend gaat het niet meer, daarin verandering te brengen." „Dit is ook volstrekt myn bedoeling niet. Begryp me wel, myn beste Willems I Ik wilde u slechts troost inboezemen over het plotse ling verscheiden van uw gevederde lieveling. Toch kan ik u geen geiyk geven ten aan zien van uw laatste woorden. Integendeel; ik voor my geloof, hoe ouder wy worden, hoe meer ondervinding wy van het leven opdoen en hoe dieper wy dientengevolge er in blikken, des te lichter moet het ons ook vallen onze natuur te veranderen, want mot de verkregen ondervinding hebben wy van zelf ook spoediger vrede met alles om ons heen, zoowel met de schaduw-, als met de lichtzijde, zonder ons te veel om do kleine onhebbeiykheden en oneffenheden, die we ontmoeten, te bekommeren. Dit heeft dan ook vanzelf ten gevolge, dat wy veel lichter over te halen moeten zyn omtrent zaken, waaraan wy vroeger styf vasthielden, enkel en alleen, omdat wy nog te eenzydlger over dachten. Neen, ik ben van het beginsel: hoe ouder, hoe wyzer, en hieruit spruit vanzelf voort, dat er lederen dag des levens nog voor ons to leeren valt, zoowel in de wereld om ons heen als omtrent de kennis van onszelven." „Een schoone theorie, amice 1" zeido Wil lems, „maar ik zou zo wel eens in practyk willen zien. Het gaat ons menschen als de vossen: zo veranderen wel van haren, maar niet van streken." „Zeg dat niet zoo bepaald, Willems I want by den denkenden mensch ligt de practyk voor de hand. Wy merken het echter zelf niet, dat wy veranderen, omdat het zoo onge voelig gaat, naar gelang van de indrukken, die wy ontvangen, evenals dit het geval Is met onzen stoffeiyken mensch, die ook aan gedurige verandering onderworpen is, zonder dat we dit in het minst gevoelen. Of zoudt ge denken, dat wy, zooals we hier zitten, wat onze overtuiging en onze gevoelens be treft, nog dezelfde zyn van twintig jaren ge leden, en dat wy op achttien jarigen leeftyd weder dachten en oordeelden als toen? Waar- lyk niet, vriend 1" „Ik wil je gaarne golooven, dokter I Maar wolk onmiddellijk bewys zou je my daarvan kunnen geven?" „Welk bewys?" En hier kwam er ernst in de stem van den geneeshoer. „Ik zou je een krachtig bewys uit myn eigen leven kunnen overleggen, door je een blik te laten slaan in het dagboek, dat ik van myn studententyd af tot vóór weinige jaren er op na heb gehouden, en waarin je zoudt kunnen zien, welke geesteiyke wisseling omstandigheden deB levens my by tyd on wyie deden onder gaan." „Wat 1 Heb je er een dagboek op na ge houden, en je hebt my nog nimmer daarvan gesproken „Natuuriyk, vriend 1 Met een dagboek loopt men maar zoo niet te koop, omdat het de uiting onzer heiligste en teedersto gevoe lens en gewaarwordingen bevat en de sleutel is, die de poort tot onze meest verborgen gedachten opent. Men echryft het enkel uit behoefte, om zyn ideeën op het papior aan de vergetelheid te ontrukken, en dit moestal aan een denkbeeldigen vriend, die ons begrypt en op wien wy meenon volkomen te kunnen vertrouwen". „En ge zoudt my nu daarin willen laten lezen?" „Ja, alleen om u, dien ik ook een beproef den vriend durf noemen, te overtuigen. Doch daar het van uw geduld niet te vergen is, dat gy het lyvige boek geheel doorleest, en bovendien zeer veel ook uw aandacht niet verdient, zoo zal ik u slechts eenigo frag menten opgeven, waaraan ge, myns inziens, genoeg hebt tot bewys myner gevoolens." „Welnu," zei Willems, „geef mU uw docu ment dan straks mede naar boven, on in plaats van naar de sociëteit te gaan, biyf ik hedenavond stilletjes thuis daarin lezen, om er omgetwyfeld meer wysheid en kennis uit op te doen dan door het spelen van een partytje schaak of kaart." „Ik moet zeggen", merkte do dokter lachende op, „jo maakt daar een mooio ver- goiyking! Maar nu oerst nog eens ingeschon ken en leder onze pyp genomen, en dan moet ik je nog iets van ons beider oppasser Tor tellen, waarover je je zult ergeren". „En dit is?" vroeg Willems, „terwijl hy do eerste rookwolkjes uitblies, „zeker weer een aartsdomme streek." „Lulstor, vriend I Je weet, dat hy tot hier toe 's winters altyd de kaartjes voor turf en vleesch van my kreeg, die onze voreeniging wekeiyks aan haar leden ter bedoeling uit reikt. Toen ik ze hem nu van morgen weer voor het oorst ln dit jaar wlldo goven, meen je, dat hy zo aannam? De stumpord stond verlegen, draaide eenigo malen zyn pet ln de handen rond on sei stotterend: „U moet 't niet kwaiyk nomen, maar de heoren van „Vincentius" zyn er verleden jaar achterge komen en hebben nu streng verboden dio papiertjes weer aan te nemen, omdat u vry- metselaar is, of ik kroeg geon vaste bedeoling meer. U begrypt, meneert ik moet voor vrouw on vyf kinderen zorgen." „En wat heb jo toen gedaan?" vroeg Willems, zichtbaar geërgerd. „Welnu, wat zou jy in dit geval gedaan hebben?" „In de eorste plaats zou ik den kerol op staanden voet weggejaagd hebben, want mocht by geen giften van oen vrijmetselaar aan nemen, dan behoeft hy ook niet langer diens laarzen te poetsen; vorder zou lk dien „Vincen-, tius" bestuurders eens voorgoed de laag ge geven hebben." „Ik dacht het wel," merkte de dokter aan, „dat jy met jouw volbloedig temperament zóó zoudt sproken. Neen, vriend I Ik ben oen bootje anders te werk gegaan. Ik vroeg hem, wie 't hem eigeniyk verboden had? Het was de lakenkooper Stam. Welnu, Piet! dan zal ik mynheer Stam er wel zelf over sproken. In allo goval moet jo zorgen, dat je met de heeren van hot gesticht op oon goeden voet biyft." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1