Geveilde pereeelen. Burgerlijke Stand. in den jongster» tijd onder de bemanningen onzer oorlogsschepen openbaart, dient aan gekweekt to worden. Niet slechts een goed ge oefende nuvir ook tan tevreden, met opge wektheid dienende scheepsbciaannirg is ge- wcnscht. en dat dit aan het oog van den nieuw opgetreden Minister van Marine niet ontgaat, blijkt ten duidelijkste uit de voor ne me na, door d:en bewindsman bjj do aanbie ding van do hier besproken begrooting uit een gezet." Zij voegt daaraan dau toe: „Maakte reeds wijion de Min. Kruys een be gin met het doen van voort' ellen tot lotsver betering van het mindere i orsonool der zee macht, die hot hem niet gegeven mocht zijn ten uitvoer to brengen, de nieuwe titularis, die zioh thans voor deze hoogst moeilijke, maar niettemin dankbare taak gesteld ziet, vat kaar blijkbaar mot krachtige hand en ruimen blik aan." Ce richting der hcdcndaaysclie Verloskunde en Gynaecologie. Met hot uitspreken eonor rode over boven staand onderworp aanvaardde bedonnamiddag prof. dr. P. C. T. van der Hoeven het hoog- Ieeraar8ambt in de verloskunde on de gynae cologie aan do Ryks Universiteit alhior. Hy bogon mot in herinnering le brengen, dat zyn ambtsvoorganger prof. Voit zeven jaren geledon op dezelfde plaats een rode htold over het doel van het verloskundig gynaecologisch ondor- tf\aa, waarby hy scheiding maakte tussehen verloskunde on gynaecologie en van ieder afzonderiyk bot verband met andore takken der modische "wetenschap besprak. Voor don practischen medicus Is do waardo der beldo vakkon indordaad ook zeer ongelyk. In Frank- ryk is men van de ongoiyke waardo der genoomde vakken zóó overtuigd, dat daar de gynaecologie door den heelkundigo wordt beoefend, terwyi do verloskunde in handen biyft van den huismedicus ot van spociaal daarvoor aangewezen personen. Uit wetonschappeiyk oogpunt is echter aan deze arbeidsvordeoliog een groot bezwaar vor- bondon. Daar beiden baar aandacht op dezelfde organen richten, is de grens er van moeiiyk te trekken. Hy acht daarom vereeniging in één hand voor de practyk zeker niet onge- wonscht en voor de wetenschappeiyke beoefe nlng bepaald noodzakoiyk. Als leervakken hebben obstotrie en gynaocologlo groote aan- trokkeiykbeid, daardoor wordt overal ln deze vakkon voel gearbeid, waardoor do theoretisch- wetenschappeiyko opvattingen als practisch bandelen oen voortdurende wyziging onder gaan. Sprekers dool was in groote trekken na te gaan in welke richting geduronde de ka.ste jaren gezocht is en weikon iuvloed dit op het donken en doen der verloskundigen •n gynaecologen gehad hoeft. Do aandacht dor verloskundigen van den laatsten tyd is hoofdzakelijk in twee rich tingen geleid. De laatste dezer richtingen vraagt veel moer dan vroeger: het leven van het kind te kunnen behouden, waaraan d® achteruitgang der bovolkiug in Frankryk oeu grooten stoot heeft gegeven. Vóór en nh de geboorte kan op de levenskansen Invloed geoefend worden. In dit verband besprak ■pr. de couveuses, waarvan, hoe verrassend het aanvankeiyk resultaat was, het biyvond gevolg niet aan do vorwachtingen hoeft beantwoord. Daarna werd do operatieve weg aangewezon, waarby do mortaliteit dor mooders in alle klinieken nog steeds zeer groot is. Op zuiver theorotisch-wetenschappeiyk ge bied zyn ln den laatsten tyd volo en belang- ryke onderwerpen bestudeerd, die in hoofd zaak op zlokteprocesson betrekking hebben. De tweo voornaamste seiieön van in deze richting gelolde ondorzoekingen werden door prof. Van der Hoeven besproken. Ten opzichte van de menscheiyke placentatie besprak spr. do ontdokkingen van wyien den Leldschen hoogioeraar Siogonbeek van Heukelom, die op haar beurt steunen op de ontdekking van •en ander onzer groote landslieden, prof. Hubrecht, uit Utrecht. By verdero bespreking van dit onderwerp werd nog genoomd de naam van ér. Catharlna van Tusschenbroek, wier arbeid op dit gobied in 't binnen- en buitenland algomoene waardeering heeft ge vonden. In hot volgend gedeelte behandelde spr. de gynaecologie, do loer dor vrouwenziekten, waaruit bleek, dat van practisch standpunt voornamoiyk twee vragen dienen overwogen te worden: de noodzakoiykheid dor oporatiove hulp en de wyze, waarop deze moet worden verleend. Een reeks govallen, waar operatie noodig is, werden door spr. behandeld. Is na ernstig wikken en wogen de wenschelUkheid von een oporatle vastgosteld, dan komt de vraag naar de wyze, waarop deze moet worden verricht, waarover hot laatste woord van zyn woord wilde houden, als die kwam, om schuld te bekennen. En nu had die leeperd hem by don neus gobad, had alles alleen be disseld en kranig in ordo gebracht en zyn kleine weer tot zich genomen, zonder zich om den toorn en durst naar wraak van zyn schoon vader te storen. Aan mevrouw Maaltjo's wolsprekondliold gelukte het echter reeds by het middagmaal, haar „oudje" vorzoenender te stemmen, «n eon extra fijne flesch rooden wUn, die zy zeer listig boven had laten brengen, bracht syo humeur weer geheel in orde. Nu kon zy zich eigeniyk pas harteiyk verheugen over Hot te vorwachten nieuwe geluk. De heor Hakenscliwerdt deelde ochter die vreugde niet goheol. In zyn oogen flikkorde het ironisch. De kapitein had zyn hart ont dekt, hm, opoensl Hot vooruitzicht op de soheldiDg en haar gevolgen had het hem doen ontdekken. Hml Nu zou hy wel wat voorzichtiger worden. En het was, Grete's toestand in aanmerking genomen, zoo nog het beste. Maar hy zou zyn oogen nog beter don kost geven dan tot dusver. En daarby bleef hy ook na het foesteiyke vorzoeningsiiiaal, dat zyn schoonzoon had gegeven. Hot ironisch geflikker van zyn oogen, zyn koelo, ietwat wantrouwende houding weken niet. Ook by Grote's verzekoringen, dat zy Innig gelukkig was, welko zy nog telkens, lang na haar terugvoering in hot huwelyksjuk her nog niet gesproken is. Vooral de Fransche chirurg-virtuoos Doyon is onultputteiyk in liet vindon van nieuwe varianten en betere methoden. De methode, door den Amsterdamsehen hoogleeraar gevonden, is oen der grootste vooruitgangen op gynaecologisch gebied van den laatsten tyd geweest. Eindeiyk kwam spr. tot de behandeling van den kanker in de besproken organen. Radicale genezing in reeds vorgevorderdo ge vallen meent men te hebben gevonden in de laparotomie. Zoolang echter do mortalitet van deze methode zoo groot biyft als nu, zal zy echter nimmer algemeono toepassing vinden. Gelukkig in zyn resultaat is het streven, waarvan liet hoofddoel ls dozen iydere83en zoo spoedig mogeiyk. hulp te vorleonen. De patióntBn moeten by de eorsto symptomen baar medicus waarschuwen en deze moot ln staat zyn oen juist beginnenden kanker te herkennen. Op dit gebied lieoft sprekers voorganger zich te zamon met Rugo een grooten naam verworven. Nadat spr. de opvatting van Ribbert ovor de aetiologio dor kankers had weerlegd, waartoe onderzoekingen van Hauser en de resultaten van Jenny's dierproeven naast oigen btudio hem haddon gebracht, stolde hy met Waldeyer voor het ontstaan van den kanker een primaire woeke ring der epitheliön met verandering der biologische eigenschappen aansprakelyk. Hoewel niet opwekkend, noemde spr. zyn rede evenmin ontmoedigend, waar men in vele gevallen goloerd heeft den vyand ten onder te brongen. Hy eindigde mot den wonsch, dat ernstige studie en oon heldor oordeel eon- maal kracht govon, om ook daar to overwinnon, waar nu de vyand nog te sterk schynt. Tot beeren curatoren zich richtend, zoide spr., dat eon zware taak hem op de schouders is gelegd, dio niet lichter werd door hot ver zoek, om zyn ambt zoo spoedig mogeiyk te aanvaarden. Zyn krachten en tyd daaraan gevend, zal hot zyn stroven zyn in navolging van uitstekende vooi gangers den naam der Universiteit hoog te houden. Een eigenaardig gevoel maakte zlah van spr. meester, waar hij de hoeren profes soren als zijn collega's moest toespreken. Evenmin als hij, nu hem het zeldzame geluk ten deel valt, zijns vaders ambtgenoot to worden, er aan denkt, zich aan dozen ge lijk te achten, evenmin zal hij hun meerder heid uit het oog verliezen, al ii in het ver volg sprekers titel ook dezelfde. Meer in 't bijzonder richtte hij het woord tot zijn hooggca^hten leermeester Treub. Met dezen dog wordt een gelukkig tijdperk van zijn leven afgesloten. Droevig is het hem te moede, nu hij afscheid moet nemen van hom, met wien hij, sedert hij don artetitcl ver wierf, heeft samengewerkt, en onder wiens leiding hij alleen heeft gestaan. Oogenblik ken van vreugde heeft hij met hem doorge maakt, uren van smart met hem meege voel d. Spr. aleen was getuige, hoo derge- lijko gewaarwordingen voor anderen ver borgen werden. Mot onvcrblcekbaro kleu- ron zal des leermeesters beeld in zijn hart bewaard blijven. Den professoren van do Faculteit dor Ge neeskunde dankte spr. voor de vriendschap pelijke wijze, waarop zij hem 3 gemoet zijn gekomen. Het geeft hem hoop cn ver trouwen, dat hij niet tevergeefs zal behoe ven te vragen om hun steun, voorlichting on hulp. Hij van zijn kant beloofde, nooit uit het oog te zullen verliezen, dat, nu zijn naam aan dien van deze hoogcscliool ver bonden is, een hoog ideaal voortdurend zijn arbeid zal moeten leiden. Met een opwekkend woord tot de studen ten in dc geneeskunde, wien hij den weg hoopt to wijzen in het arbeidsveld van an doren en tot eigen arbeid op to wekken, waartoe do vakken, die hij het voorrecht zal hebben tc onderwijzen, zich meer dan menig ander leenen, eindigde spr. zijn rede, die door een talrijk publick werd aangehoord. Vereeniging van Christelijke onderwijzers en onderwijzeressen In Nederland en de Qverzeesche Bezittingen. (Vervolg van ons vorig nommcr.) Tot opening der algemeeno vergadering van Dinsdag-namiddag hield de voorzitter, do heer Scheffcr een treffende toe spraak. Eorst het volgend jaar, wan neer do Vereeniging 50 jaar zal hebben bestaan, zal do feestredenaar do geschiedenis dor Vereeniging in den brcede uiteenzetten. Spr. wilde thans alleen met dankbaarheid er van getuigen, dat God ons geoorloofd haalde, glimlachte hy slechts ongeloovig. Don vrouwen was licht iets wya te makon. Op zekoron dag ovenwei had hy oen gron- zenlooze verrassing. Maanden waren verstroken, en do heor Hakenschwordt had in zyn onultsprekeiyke blydachap over oen kloin, komisch jongetje, dat Grote hom als kleinzoon had geschonken, zyn wrot byna vergeten. Maar toch slechts byna. Want hot rechte vertrouwen in den schoonzoon bloof nog al- tyd uit, en scherp hield hy de wacht of de verandering ook van duur was. In het midden van Februari Greto straal de van moederiyk geluk - kreeg de kapitein bericht van het ovorlyden van zyn eenige oud tante, dio te Graveneck moederziel-alleen gewoond had. Zy was door haar gierigheid vormaard geworden en had zich tegenover haar neef in een financieel opzicht zeer terug houdend betoond. Toen de HeinzendorfFs van Graveneck, waar zy de overledene de laatste eer haddon bewezen, teruggekomen waren, verscheen op een morgen de kapitein by zyn schoonvader. Hy zag er ornstig uit. Do hoer Hakonschwerdt trok do wenkbrau wen in de hoogto, stak de handen In de broek zakken en glimlachte ooiyk. Hy wist wat nu kwam, hy kende zyn Pappenheimers. Deadeliyke portemonnaio was voor een enkelo maal leeg. „Nu, wat is er?" vroeg by behaagiyk en zelfbewust, heeft hier in de Sleutelstad bijeen te komen. Hij heette allen, onderwijzers en voorstan ders van het Christelijk onderwijs, daarom hartelijk welkom. Daarna ging hij in korte trokken de re volution na ire beweging dor laatste maand na. Daarbij is dc Kerk ch do Godsdienst nog al veel genoemd en sorns ge noemd do oorzaak dor mislukking van de sta king. Spr. meende, dat ook het Christelijk onderwijs hierbij mag worden genoemd. Het geslacht der vorige eeuw heeft niet genoeg begrepen do kracht i bet geloof. Dit mag de voorstanders van het Christelijk onder wijs niet tot zelfverheffing brengen, maar tot zelfonderzoek. Strijden, waken en bidden moeten do Christelijke onderwijzers. Aller eerst tegen den tijdgccafc, maar ook begon do 7/ond© in eigen boezem. Den vorigen avond heeft het Hoofdbestuur zich nog genood zaakt gojden een lid te royecrcn, wegens cr- gerlijko handelingen. Spr. bracht dat in her- innering om allen, jong en oud, toe te roe pen: Wie staat, zie toe, dat hij niet valle. Moge het hoofdbestuur nimmer weder zulk een daad behoeven te beoordelen. Ten slotte hoopte do Voorzitter, dat dc beraadslagingen met toewijding zouden worden gevoerd, dat cr een goede toon mag hecr8chen in dc vergadering en deze dagen mogen strekken tot den bloei van het Chris telijk onderwijs. Hiermede verklaarde hij de vergadering geopend. De voorzitter der regclingscommissic, dc heer Uittenbrock, te Leiden, deelde o. a. mede, dat de bezoekers aan de fabriek van d firma Van F ïpen bijna vorstelijk wa ren ontvangen en dat do firma hem een zwaar verguld-zilveren medaille had ter hand gesteld, om deze het Hoofdbestuur uit te reiken voer het archief. Daarna werd verslag uitgebracht over 1903/03 door den lsten secr., don heer D. Wynbeek. "Wy stippen daaruit enkele punten aan In het afgo- loopen Jaar heeft de Vereen voortgoweskt aan de uitgebreide taak, die zy ten vorigen jaro had ter hand genomen, zoowel op het terrein der paedagoglek als op dat van het openbare leven. In oen adres aan H. M. de Koningin werd aangedrongen op de opneming van allo onderwyzers aan byzondere scholen, ook van dezulkon, die niet op de Ryksbydrage aan spraak maken. Aan den Schoolraad en aan de Vereeniging van Christeiyk Volksondorwys is de vraag ln overweging gegeven, wat er kan gedaan worden voor onderwyzers, die, wanneer de pen6ionneering zal zyn tot stand gekomon, niot in staat zullen bevonden wor den om de premie te betalen. Het fonds „Lukas", dat steun biedt aan borst-, long- on keehydors onder de Christeiyke onderwyzers, kwam tot stand en tot aanvankelykon bloei. Als nieuwe afdeelingen werden erkend: Dedemsvaurt en Omstreken, Assen en Omstreken, Leeuwarden en Omstreken en Rynetroek, zoodat het aantal afdeelingen thans 41, dat der loden 1782, onder wolko 89 vrouweiyko en 4 buitonlandscho, telt. Aan den eersten secrotaris viel als hoofd eener byzon- dore school de eer te beurt door H. M. de Koningin te wordon benoomd tot ridder in de ordo van Oranje-Naeaau. De afdeellng Amsterdam richtte tot bet Hoofdbestuur het vorzook do Algemeeno Ver gadering Jn 1904, welke wegéns het 60 jarig bestaan der VeroeDiging een foosteiyk karakter mag dragen, in do hoofdstad des lands te houden. Slechts enkele opmerkingen werden over het verslag gemaakt, waarna do penning- meestor rekening en verantwoording der geldmiddelen deed. Daaruit bleek, dat dc ontvangsten hebben bedragen 2497.50, de uitgaven 1967.14, zoodat het 6aldo bedroeg 529.36. Spr. wees daarbij op do groote rekenin gen wegens het drukken van de vclo rap porten en hij waarschuwde het Hoofdbe stuur niet veruer op dezen weg voort te gaan. Naar aanleiding daarvan werd door den heer Korfker gevraagd of het drukwerk niet kon worden uitbesteed. Nadat ook nog door andoren hieromtrent eenigo opmerkingen waren ten beste ge- goven, werd de penningmeester van zijn be heer gedechargeerd cn hem de dank van den Voorzitter gebracht. Vervolgens stelde de voorzitter punt 4 der agenda aan do orde: Behandeling van voorstollen cn rapporten 't Eerst kwam in bespreking een voorstel van de afd. Appingedam, luidende: ,,Do Afdeeling stelt voor, dat do reiskos ten van één Afgevaardigde ter Algemeeno Vergadering door elke Afdeeling te zenden, zullen worden omgeslagen over alle leden der Vereeniging in Nederland, en aan de zondende Afdeeling vergoed." Do afgevaardigdo van Appingedam licht te het voorstel toe. Een vereeniging kan De kapitein koek hem vast aan. „Een kleinigheid, papa, ik wilde een geldzaak met u bespreken." „Aha 1" „Myn tante is nu gestorven „En heeft een hoop schulden nagelaten," viel zyn schoonvader hem ironisch lachend in derede. „Toch niet," zeido de kapitein, „juist het tegendeel I En zy heeft my tot universeelen erfgenaam gemaakt 1" „Drommels, ia er dan werkeiyk iets vroeg de heer Hakenschwordt verbluft. „Nu, minstens zooveel, dat ik de som, welke gy indertyd myn vrouw alshuweiyks- gift meegaaft, ln dank kan teruggeven. Qrete is my alleen genoeg en ik voel my gelukkig, dat ik dat kan bewyzen." Belde mannen keken elkaar vast in de oogen. De een begroep den ander. „Ik neem het geld niet aan," zeldedeheer Hakonschwerdt langzaam, „maar, beste zoon, ▼ergeof my 1" Zy drukten elkaar harteiyk de hand. Qrete glimlachte slechts verachteiyk, toen zy van dezen zonderlingen handel hoorde. Zy was immers zoo onultsprokeiyk gelukkig. Zy had geen bewyzen meer noodig. Al haar huwelykszorgen waren overwonnen, zy voelde zich zeker van zyn liefde, welke zy zich onder zoovele tranen had veroverd. Jaloersch was zy niet meer. Als gelukkige echtgenoote on moeder was het Jonge vrouwtje nu zeer zelf bewust geworden. eerst bloeien, als alle leden meeleven. Doch de afdeelingen, dié vei* afliggen van het centrum, kunnen dikwijls om financieele redenen geen afgevaardigden zenden. Dc afgevaardigde van Bedum steunde het voor stel, al wenschte hij de uitwerking een wei nig anders. Het werd echter bestreden door den heer Scholtens namens het Hoofdbe stuur, die vreesde, dat men van de afdee lingen op deze wijze kasplantjes zou maken. Winschoten ging met het voorstel mee en ook de heer v. d. Post, van Den Haag, als oud-bewoner van het Noorden, voelde er veel voor, terwijl dc heer Eringa, van Am sterdam, er zich krachtig tegen verklaarde. Nadat nog vele anderen er zioh over uit gesproken hadden, werd het voorstel ten slotte tot nadere overweging in handen ge steld van het Hoofdbestuur. Een poging van den afgevaardigde yan Appingedam om or later nog een stemming over uit te lokken, gelukte niet. Eon voorstel van de Afdeeling Bedum luidde: „Het Hoofdbestuur lcido het daarheen, dat ook de provinciale vereonigingen in de organisatio onzer Vereeniging opgenomen worden." Eigenlijke discussie hierover had er niet plaats, daar de Voorzitter verzekerde, dat het Hoofdbestuur zijn aandacht op deze zaak had gevestigd. De afgevaardigde van Bedum, de heer Strikwerda, merkte op, dat het streven moet zijn, dat de vereeniging van personen moet worden omgezet in die van afdeelingen. Aan de orde kwam nu een ander voorstel van Bedum: „Het Hoofdbestuur richte aan het Schoolmuseum de vraag, of het mogelijk is, dat 't S oh ooimuseum een collectie, meer of minder groot, voor een tijd in een an dore stad tentoonstelt." De afgevaardigde redeneerde aldus: Het Schoolmuseum komt ruimte te kort. Laat het daarom tijdelijk een gedeelte af staan in een andere plaats, waar men wel ruimte heeft en er gaarne van profiteert. De heer Wijnbeek, van Zwolle, ontried namens het Hoofdbestuur de aanneming sterk, alsmede de heer Eringa. Men kan door het niot aan te nemen het Hoofdbe stuur voor een echec bewaren, want het is vooruit te voorzien, dat het bestuur van het Museum het vereoek niot zal toestaan. Hot voorstel van de Afdeeling Dokkum: „De Algemeeno Vergadering wordo ge houden in den tijd, dat do reiskosten wei nig zijn, (b.v. in Augustus met vacantic- kaartcn)," kwam op voorstel van het Hoofdbestuur niet in behandeling eerstens omdat de afgevaardigde van Dokkum niet aanwezig was, en verder, omdat een soortge lijk voorstel der afdeeling Bedum het vori- go jaar verworpen was. De afdeeling poog de nu nog wel het donkbeeld ingang te doen vindon, doch tevergeefs. Daar bijna allo scholen de Pinksterweek vacantie heb ben, eigent zich die tijd vooral tot een ver gadering. Afgevaardigden uit hot Noorden werd aangeraden voor gezamonlijko reke ning een gczolschapskaart te ncm<n, dan ro Leden zo al oven goedkoop als met een vacantiekaarfc. Eindelijk kwam aan de orde een voorstel van de Afdeeling Leiden en Omstreken: „De Vereeniging van Chr. Onderwijzers enz. verzoeke het Hoofdbestuur het initia tief te nemen tot het samenstellen van een Gedenkboekom te verschijnen bij gelogen- heid van het Gouden Jubileum der Ver eeniging, opdat de herinnering aan Gods leidingen en wonderen, merkbaar in de Ge schiede ais van one Christelijk Onderwijs, niet verloren ga." Het werd zeer uitvoerig tocgcli' door den heer Meynen. Hij wees, door tal van voorbeelden aan te halen, op do hoogst moeilijke tijdon, dit het Christelijk onder wijs on zijn onderwijzers hebben doorge maakt., waarvan monschen van mit 'elbaren leeftijd wellicht iets, maar do jongeren misschien niets weten. Doch ouderen van dagen kunnen hier putton uit oigen rijke ervaring. Het is een veel omvattende taak, maar de Afdeeling Leiden zou althans een man kunnen aanwijzen, geschikt voor de zen arbeid. Vanwege het Hoofdbestuur deelde de heer Wirtz raede, dat men de opdracht mot hui- voring zou ontvangen èn om de wijze van uitvoering èn om de hoogo kosten. Do Voorattor scheen er voor to gevoelen, dat do afdeeling Leiden het initiatief er toe nam. De heer Rumscheid toonde op geestige wijze aan, dat de zaak minder goed in han den van een commissie past. Men scheen het er ook niet over eens, hoe het bock er zou moeten uitzien of het een stichtelijk of een wetenschappelijk work zou moeten zijn. Nadat do Voorzitter al een- on ander maal op beperking had aangedrongen, werd bij acclamatie besloten, dat het Hoofdbe stuur de zaak met ernst zou onderzoeken en zoo zij hot bestuur uitvoerbaar leek, aan de uitvoering beginnen. De heer Tj. Kielstra, arrondissements schoolopziener, dankte hartelijk voor de gastvrije wijze, waarop hij was ontvangen, en sprak don hartelijken wcnsch uit, dat op den arbeid der vorgadering zegen moge rusten. Do Voorzitter verzocht eindelijk aan den heer Kolthoff te Wildervank met dankzeg ging en gebed voor te gaan, waarna de ver gadering werd verdaagd tot Woensdag morgen te 10 uren. Zie vervolg in het Eerste Blad.) Gehouden verkooping in hot Notarishuis aan Den Burg te Leiden, op Zaterdag, 30 Mei 1903, ten overstaan van Mr. J. A. F. Coebergh, Notaris te Leiden. Drie huizen, Oranjegracht 30, 32 en 32a, in bod 4076, kooper de heer Jvan Ulden; het huis Waardgracht 84, in bod 765, koo per de heer W. van Vliet; liet huis Caeci- Hafitraat 81, in bod 835, kooper de heer J. B. Hoogoveen q.q., voor 905; het huiB Bakkerssteeg 8, in bod 470, kooper de heer J. Boterraana q.q.; een partij tuinland, aan den Heerensingel, groot 73 aren, 78 centiaren, in bod 3050, koopers de hecron J Splinter q.q., voor 3300; eenige per- occlcn tuinland onder Leiderdorp, groot 11660 hectaren, in bod f 4500, kooper, de heer W. Snoeker voor 4775. S72ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 2 Juni, NIETEN. n 2420 4826 7119 8980 11234 13562 16183 13925 80 94 24 35 60 9031 36 13604 16245 85 47 68 95 9120 44 18 16324 96 103 98 2667 94 7268 40 66 44 69 19022 17 4918 73 61 69 60 71 27 38 41 78 28 75 9231 11332 94 16420 28 53 94 64 95 61 36 13704 46 2027 73 7347 62 11429 16 45 98 61 63 41 79 60 89 80 49 82 86 74 61 50C6 61 9373 11531 68 16527 96 82 2705 7424 94 11627 65 19113 300 22 73 68 9401 3"2 13854 16683 20 16 60 6167 79 10 57 77 90 27 42 65 75 81 9505 59 13960 16785 69 68 2892 5224 82 47 90 89 16832 19216 68 464 2901 61 93 69 97 14056 62 29 41 5361 7644 70 11709 87 77 68 66 81 6474 45 72 60 14103 16903 19313 614 3084 6619 46 90 89 14221 10 67 23 86 57 49 9603 11801 63 11 28 19406 39 27 3164 89 67 38 33 14304 68 633 74 6619 7676 42 80 23 17054 90 78 25 77 74 83 26 88 19513 38 3217 53 93 99 97 14408 17122 46 64 39 70 7723 9743 11942 16 45 74 80 69 5760 92 61 73 65 17226 77 89 92 3302 65 7808 68 12000 78 81 88 88 66 87 1 79 76 14609 90 705 3404 96 21 9805 77 16 94 19696 31 22 5825 29 42 12118 29 17386 89 67 37 29 31 84 42 71 17422 19716 805 65 39 42 89 68 81 28 19 64 89 60 89 9917 83 93 17630 29 78 3534 6913 99 40 89 14604 49 61 826 65 25 7913 69 93 8 17629 61 33 67 6068 11 82 12240 18 71 97 69 1048 3613 69 29 84 12346 61 79 86 19800 97 71 64 87 03 81 18 1137 3716 84 69 10019 97 83 17722 38 1266 26 6116 74 83 98 14707 17816 77 76 29 6233 8003 10167 12424 71 20 19933 81 47 44 34 93 12637 14846 36 42 1303 66 52 69 10223 12607 49 40 60 1464 67 84 62 45 52 91 64 66 20008 1633 91 6316 99 8109 70 65 14990 62 43 3830 43 87 62 97 76 89 73 67 72 66 12 10320 67 15016 87 72 74 54 29 36 12777 36 17948 81 94 1649 3908 66 25 76 83 16136 64 20187 11 74 64 86 84 74 56 98 89 60 65 98 73 10441 12819 89 20218 61 96 6461 8250 48 23 15209 18030 34 66 76 4031 85 63 10515 33 75 47 67 36 6520 8308 25 37 16360 18103 19 69 1761 4100 28 14 43 97 16466 90 69 71 65 48 48 12940 88 30 20360 81 1836 4223 98 68 47 46 15646 33 20416 61 81 75 65 47 63 40 41 1943 67 6608 99 83 89 67 18216 67 63 89 67 8403 10638 13059 16611 18319 78 87 4304 87 27 44 76 56 51 20531 71 25 6706 81 69 13101 71 67 43 85 68 33 85 10705 7 72 64 61 2020 77 49 8549 6 13 15740 69 85 38 77 60 99 48 15 56 18417 88 63 4413 6806 8602 61 79 67 23 20602 69 35 12 22 99 90 72 67 6 73 90 46 24 10811 13201 16845 18562 89 2103 4528 6909 30 17 47 76 82 20723 36 63 34 55 38 49 15953 86 47 63 86 38 8715 10935 96 91 18621 84 20818 99 2242 4023 79 26 42 13317 16000 22 66 24 7028 8816 63 43 23 43 46 26 42 62 86 77 25 18766 63 60 96 36 43 63 90 91 27 67 83 44 45 64 11108 13460 63 68 18845 20909 2327 66 87 88 17 95 67 50 39 74 7102 8962 71 13613 86 68 62 60 85 4726 5 73 11231 44 16141 18923 73 2413 18 6de Klasse 12de Lyst: 4184 f 70 m. z. nietj 16656 m. z. 16765. Kanpsclie rebellen. Het telegram, door don heer C. J. S. van di r Walt van generaal Botha ontvangen, waarvan roeds eenige raaien melding is ge- maakt, luidt, naar het blaadje „Voor <fe Boeren" mededeelt, aldus: Joubert en anderen, gy kunt terugkomen.' Wacht brief. Botha. Dr. L®yds, tot wien het verzoek om juiste inlichtingen over dit telegram gericht werd, antwoordde daarin niot anders te kunnen lezen dan dat Van der Walt, Joubert en anderen kuDnon terugkomen. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: M. van Vuuren en H. J. Knoop. A. Spaaös en P. van Maasdam. J. Beets en C. Tolenaara. H. Kranenburg wedr. en L. Roodenburg. H, A. van der Hulst cn W. van Egmond. Gehuwd: J. Hoogcndoorn en J. Dammers. L. Prins en Z. C. Elenbaa». P. Kamper en P. Slogera. H. Haring en A. Verkuijl. C. Kei en C. van Wieringon. P. Brouwer wedr. en A. Goebel. L. Barendregt en M. van DrieL J. A. Dos en A. van Keeuwijk. G. Scbreurs en A. Steevene. D. Scbreurs en M. Jansen. Be val Ion: M. H. Kuiper geb. Mastenbroek D. J. don Rooijen geb. Jonker Z. O'. Frikke geb. Gruson D. J. C. Vonhof geb. Eist Z. W. van Andal geb. Ottevanger D. T. Lodder geb. Sioboling Z. G. Krijgsman geb. Den Haan Z. Overleden: J. M. Buts 14 j.T. Dijksman 64 j. H. Sweers 59 j. OEGSTGEEST. Ondertrouwd: Albertnn Hoogowoning 29 j., te Leiden, en Ggsje Schoen maker 26 j., te Oegslgeest. Geboren: Dievertje, D. van J. ven der Luit en W. Gjjben. Arend Joan Petrus, Z. van A. H. Oort en R. H. Faber. Martmus Gerardus, Z. van H. van Dissel on Th. van Zoen. Familieberichten uit verschillende bladen. Gehuwd: A. G. D. baron de Salie en H. F. A. Franssen van do Putte, Arnhem. E. A. de Kievid en E. H. Vermeer, Utrecht. G. Hupkes j I.Ezn. en J. G. Hupkes, Kilecom Malburgen. Bevallen: Doodeng geb. Verraeire, Z., Baarle- Naseau. J< Pb- Stuurko geb. Van de Water, D., i 's-Hage. Keidol geb. Matthoyer, D., 's-Hage.— J. Wanders geb. Migchielsen, D., Haarlem. 1.1 van Lennep geb. Backer, Z., Haarlem. Van Nea van Meerkork geb. Van Limburg Stirum, Z.,1 Zwolle. C. Eyaberg gob. Roelofs, D., Rotter- dam. W. F. Overeynder geb. De Groot, Z.r. Rotterdam. A. Wouters geb. Jamin, Z., Rot-' terdara. Van Braam van Vloten geb. Van' Bienema, 's-Hage. Overleden: H. Kip, Rotterdam. M. Kuy- lenburg geb. Eesobaggors, 71 L, Rotterdam. J. H. Bolken, 65 Velp P. H. F. de Sain, 42 j.. 's-Hage. E. Moerman geb. Bosch, VHage T. de Jong, 29 j., Lambertschaag. J. do Lange, 81 j., Haarlem. J. W. E. van Hasolen, Ameis- f00rt. C. G. Scbitfbucb geb. Six, 90 j., Bussum. IndeSted.Werlilnr. zijn opgenomen! DATUM. DAGEN. Volw. pers. Kin- J«r»n. H 24 Mei. Zendag 44 16 60 25 Maandag 63 17 80 26 Dinsdag 65 18 83 27 Woousdag. 66 18 84 28 Donderdag 66 18 84 29 VrJjdag 69 16 75 80 Zaterdag 67 18 70

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 5