N°. 13264 Vrijdag 33 31 ©i, Ar 1903. <§eze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (%pn- en feestdagen, uitgegeven. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. Om haar g-eldP PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per loopor en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Pranco per post1-65. PRIJS DER ADYERTENTIËN: Van 16 regels /"1.05. Iedere regel moer (0.11^. - Qrootere letters naar plaateruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oenta. - Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. M&BLA Leiden, 22 Mei. Gisteravond gaf het Fanfarekorps van de werklieden der Koninklijke Nederlandscho Grofsmederij, alhier (dirigent do heer W. F. X. Schinck), geheel r At eigen krachten, een eerste uitvoering in ,,De Graanbeurs". Een keurig programma werd ten gehoor© gebracht; vooral het polka-nummer „L'En- olume", begeleid door aambeeldslagen, viel zeer in den smaak der talrijke toehoorders. Het „Wien Neerlandsch Bloed", staande aangehoord door alle aanwezigen, besloot deze gezellige bijeenkomst, waarvoor den di rigent en raedowerkenden alle eer toekomt, in aanmerking genomen, dat hot korps eerst 13 maanden geleden werd opgericht. Hulde aan den heer Schinok, die in ?oo'n korten tijd reeds een uitvoering moge lijk maakte I De verschillende nummers werden aange vuld door piano-muziek en voordrachten van mejuffrouw F. R. Busquet en den heer George van der Werf, die als steeds den meesten bijval oogstten. Daverend applaus viel hun ten deel en hun optreden droeg niet weinig bij tot ver hooging der feestvreugde. Aan don president, oprichter der Yereeni- ging, werd een prachtige lauwerkrans vereerd. Deze uitvoering kan uitstekend geslaagd genoemd worden. In het Leidsche Volkshuis vergaderden "Woensdag avond de besturen van oen vijf tiental vak- en werkliodenvereeniglDgen en één tooneelgezelschap, opgeroepen door de Afdeellng Lelden van het Algemeen Neder- landsch Werklieden-Verbond, 't Doel der ver gadering was: bespreking van plannen tot het verkrijgen van een eigen gebouw. De heer 0. H. Kouw, dio de bijeenkomst leidde, dankte de besturen voor hun opkomst en zette het loei nader uiteen, daartoe bijgestaan door twee bestuursleden van de afdeeling van het Werklieden-Verbond, die verschillende ge levens omtrent eigen gebouwen in Nederland hadden verzameld, welke ze nu aan de ver gadering voorlegdon. Er werd een zeer geanimeerd debat ge voerd; verschillende sprekers deden zich hooren, zoodat de zaak van alle kanten werd gekeken en het voor en tegen rijpelijk over wogen, mot dit verklaarbaar resultaat, dat Alle besturen zich voor de oprichting ver klaarden. Daarna werd oen Comité gevormd, meer speciaal met de nadere uitvoering van het plan belast in dier voogo, dat leder der ver tegenwoordigde besturen één lid daarvoor uit ZlJn midden aanwoes, ten einde in staat te zUn het verhandelde in ztJn vereenlglng over te brengen en het plan daar warm aan te bevelen. Na de beste wenschen voor het plan te hebben uitgesproken, sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering, waarna hij den leden van het gevormde Comité ver zocht nog eenigen tyd te blijven. Dezen verkozen daarna uit hun midden een dageHJkeoh bestuur, bestaande uit de hoeren H. Botermans voorzitter, L. L. Fonteyn secretaris en S. van Zwieten de Blom penning meester, terwijl op algemeen verlangen do hear C. H. Kouw met het oog op zijn veel- zydige kennis op het gebied van het vereni gingsleven het dageiyksch bestuur zal ter zijde staan met raad en advies. Het eerste werk van het dageiyksch bestuur zal du zUd, alle mogelijke besturen van vak-, werklieden- en tooneelvereenigingen aan te schrijven tot een tweede gecombineerde ver gadering vud besturen, om dan gezamenlijk het financieele gedeelte van het plan te bespreken, iedere vereenlging, dio sympathie voor het plan gevoelt, de gelegenheid gevend een bestuurslid voor het Comité aan te wüzen. Waar de „R. K. Volksbond" in Lelden hoeft een gebouw, dat klinkt als een klok, en „Patrimonium" er al evengoed aan toe is, zal het wel geen weelde worden geacht, dat ook de verenigingen, die men de neutrale zoude kunnen noemen, op oen eigen gebouw konden bogen en niet voor haar groote en kleine bijeenkomsten behooven te zwerven, nu hier en dan daar. Maar de financieele zijde van het vraagstuk? vraagt menigeen huiverend. Het wil ons voorkomen, dat dit geen overwegend bezwaar behoeft te zjjn. Wanneer de meerderheid verenigingen en dat kunnen er wel eeD vyftlg zyn uit hun kassen of uit de spaarpotten der leden individueel, den eersten steen weten te leggen en dat zal met eenigen goeden wil wel kunnen dan zal het andere in den vorm van aandeelen rente loos of niet, wel volgen. Als de zaak good wordt aangepakt, zal het gebouw zekeriyk tot stand komen en uitnemend rendeern. Doch laten de werklieden-verenigingen bedenken, dat zy allereerst zichzelf moeten helpen en niet voor alles willen leenen op de schouders van auderen. Wy vestigen er de aandacht op, dat, biykens aankondiging xvan B. en Ws., de inschryvlng van nieuwe leerlingen voor de scholon 2de klasse dit jaar zal plaats hebben ten Raadhuize op Woensdag, den 27sten Mei a. 8., van des voormiddags 9 tot des namid dags 4 urn. Onlangs vestigden wij do aandacht op de „N. Rott. Crt." van 5 Mei 1903, waarin voorkwam een stuk van do hand van dr. D. C. Heseeling over Byzantium in het jaar 963. Het is dit tijdperk, dat voorgesteld zal worden door de Delfteche studenten ter ge legenheid van het Xldo Lustrum van hun korps. Over don daarbij to houden optocht zal een plaatwerk versohijnon. Van dit werk, dat uit een oogpunt van kostuumkunde hoogst belangrijk is, daar er over dien tijd geeno plaatwerken be staan, zullen van heden tot en met Dinsdag a. s. bij den heer P. J. van Breda Vries man, Breestraat 156, proeven van bewer king zijn geëxposeerd. De minister van blnnenlandsche zaken Is voor enkele dagen naar het buitenland vertrokken. Aangenomen is het beroep naar de Ned.- Herv. Gemeente te Hoogmade en Rypwetering door den heer H. P. do Pree, candidaat te Rotterdam. Als advocaat en prooureur werd heden voor den Hoogen Raad beöedigd mr. S. Franzie. De minister van oorlog vertrok heden ochtend naar Wiesbadon om daar 14 dagen rust to nemen voor hy zyn taak weer hervat. Eenige militaire autoriteiten deden hom uit geleide. Gisteren herdacht dc heer D. Raven, ontvanger van het buitengewoon zegc-1, belast met het beheer van het algemeen zcgelkan- toor te '6-Gravenhage, den dag, waarop hik vijftig jaren geleden, bii het vak der regi stratie en domeinon werd aangesteld. Onder talryke biyken van belangstelling vierde de heer D. Raven, ontvanger van het buitengewoon zegel te 's-Gravenhage, gisteren zyn gouden ambtsfeest. Door een commissie werd hem een fraai geschenk aangeboden. Na een langdurig ïyden is ds. L. S. de Bruyn, predikant der Ned.-Herv. Gemeente te Heukelum, overleden. Woensdagnamiddag van halfvfif tot zes uren maakte H. M. de Koningin-Moeder, met het Koninkiyk Echtpaar en de Groothortogin- Weduwe een rytoer door Baarn en omstre ken. Te ruim zeven uren vertrokken de vorsteiyke bezoekers weer. De Koningin- Moeder deed haar gasten tot op het bordes uitgeleide. De Koningin en de Prins namen in een open landauer plaats, terwyi de Groot hertogin in een gesloten rytulg volgdo. De heer G. Achterberg, de commandeur van het opleidingsschip voor de handelsvaart te Rotterdam, is benoemd tot broeder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. De ver sierselen werden hem namens de Koningin door don voorzitter overhandigd. Uit een der garnizoenen bericht men aan het „Hbl.", dat van het aantal ingeiyfdon der militie voor korte oefening (vlermaanders), slechts 16% iQ het bezit was van een ge tuigschrift van militaire bekwaamheid en lichameiyke geoefendheid, zoodat 66% tot korte oefening is iDgelyfd, uitmakende de lotelingen, dio de hoogste nummers by de loting hebbon getrokken. Men zal zich herinneren, dAt 260 onder - wyzers en onderwyzeressen by het openbaar en byzonder lagor onderwfis, in het arron dissement Amsterdam IV, een adres aan den minister van binneDlandsche zaken, dr. Kuyper, hebben gezonden, inhoudonde het verzoek, dat de minister don heer 0. W. de Sauvago Noltlng moge bewegen, op zyn besluit, om ontslag te nomen als schoolopziener in ge noemd arrondissement, terug te komen. Na&r wy vernemen, heeft de Minister mede naar aanleiding van bovenbedoeld advies aan den heer De Sauvage Noltlng een schryven gezonden, waarin do Minister hem to kennen geeft, dat hy hot op prye zoudo stollen, indien de beer De Sauvage Noltlng op zyn ontslag aanvrage terugkwam. In ondorwyzerskringen hoopt men, dat de heer De Sauvage Noltlng aan dit voor hem vleiend aanzook govolg zal kunnen geven. (T.) Hot stoomschip ,,Besoeki", van Rotter dam naar Java ,arrivoorde 20 Mei te Po- dang; de „Prins Willeen II" arriveerde 20 Mei van Wcsfc-Indië to Havre; de „Burge- mciefcer" (uitreis) vortrok 19 Moi van Kaapstad; de „Koning Willem III", van Amsterdam naar Batavia, vortrok 21 Mei raai Genua; de „König (thuisreis) vertrok 20 Mei van Lissabon; de „Koning Willem II", van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 21 Mei te Genua en zette denzelfden dag de reis voort; de „Madura" arriveerde 21 Mei van Batavia to Amsterdam; de „Prins-Regent" (uitreis) arriveerde 20 Mei te Napels; do „Ro9took", van Java naar Amsterdam, is 19 Moi te Oochin aangeko men; de „Sachsen", van Ponang naar Am sterdam, is 20 Mei Ouessant gepasseerd. Alfen aan denH^n. Het comité tot aan bieding van een fontein als huldeblijk aan do gemeente, in zake de tot-stand-komlng der waterleiding, heeft zich Dinsdagavond jl. in de toen gehouden vergadering van deelnemers ontbonden en wel naar aanlsi ding van een schrijven van het gemeente bestuur, waarin dit meedeelt, gemeld hul deblijk niot to kunnen aanvaarden. Do vergadering was ten zeerste veront waardigd over do onware motieven, die tot deze afwijzing hebbon geleid. Voor het oo- mité, dat o. a. bestond uit de hceren Bloem, burgemeester van Oudshoorn, Van der Lee, burgemeester van Aarlanderveen, en Zwierzina, ontvanger der registratie, is dan ook die weigoring een groote belocdi- gin«. Vreemd mag het gonoemd worden, dat de beide heeron wethouders Kemink en Overcs. die het voorstel, in don Raad gedaan tot niet-aanvaarding van hot huldeblijk, steun den, notabene bestuursleden zijn van do Vereoniging tot bevordering van het V reemdelingenvorkeor. Boskoop. Gisteren werd alhier een open-lucht-meefcing gehouden ten gunste der geheelonthouding, uitgaande van de alhier bestaande afdeeling der Ned. Vereoniging tot Afschaffing van Alcoholische Dranken. Het weder begunstigde deze meeting zeer, hoewel het terrein, een tien minuten buiten het dorp liggende, zich niet bijzonder voor het doel leende. Bovendien was voor de meo- fcing te weinig propaganda naar buiten go- maakt. Desondanks vorzamelden zich tegen twee uren des namiddags toch een groot aantal belangstellenden op het terrein, die mot het rijwiel of te voet, met spoor of boot waren aangekomen, 't Grootste aandeel in het welslagen hadden echter do afdeolingen Loidenll en Hillegom, die met oen ploizier- boot aankwamen, hot Zangkoor uit Leiden medenemonde. De voorzitter der Leidsche afdeeling, do heer D. van Eek, opende do bijeenkomst, waarna achtereenvolgens de heor J. vau den Borg, uit Dovenfcer, on G. L. van der Zwaag, lid der Tweede Kamer te Gorrodijk, de voordeolen dor gohcol-onthouding voor hot aandachtig luisterend gehoor uiteen zette. Het Leidsche Onthouders-Z - gkoor zorg de door rijn opwekkende liodoren voor do noodige afwisseling. Bij hot terrein was gelegenhoid tot het vorkrijgen van frissoho dranken en andore ververschingen. Tegen vijf uren was do meeting ofgeloo- pen, die stellig nog boter was geslaagd, in dien ze beter ware voorbereid en gehouden op een meer geschikt terrein, dat gemakke lijk te bereiken was geweest. Doch wanneer deze ongunstige omstandig heden in aanmerking worden gonomen, mag men over de uitkomst tevreden zijn. Tot deze bevredigen do uitkomst heeft vooral het fraaie Moi weder bijgedragen, maar ook de beide sprekers en niet het minst- do Leidsche afdeeling der Nodorland- soho Vereeniging. Leiderdorp- Tot lid van het bestuur van don polder Acbthoven Is met algemeens (112) stemmen benoemd de heer C. Boa alhier. Valkenburg. Do openbare bibliotheek is thans gesloten, om na conige maanden weer te worden opengesteld. In het nu geëindigd boekjaar hield het bestuur 30 zittingen, waarin 810 boekdoelen worden uitgereikt, dat is juist gemiddeld 27 per zitting. Wol zijn or in de beide vorige jaren meer boeken gevraagd, doch onder de lezers wa ren er toen nogal enkelen, die... niet lazen, maar de zaak wenschten to steunen op hun manier, 't Spreekt vanzelf, dat zulken gaandeweg zich terugtrekken on we goloo- ven dan ook, dat wo nu de ware lozere heb bon overgehouden, en dan is hun getal, in aanmorking nemende, dat onze gemeente klein is, nog niet zoo gering. Voorhout. Gisteravond heeft mon uit baldadigheid den aan de brug nabij 't Se minarie „Hogoveld" onlangs geplaatsten wegwijzer van don A. N. W.-B. uitgegraven on waarschijnlijk in de Leddscho vaart ge worpen. Wanneer zullen de gomeentonaroo toch eens flink medolvclpen om de dodere op te sporen, opdat hieraan oen oindo komel Warmond. In den muziokwedstrijd, uit geschreven door don Zuid-Hol landschon Muziekbond on gisteren te Delft gehouden* heeft do „Harmonie van Warmond" in ds lsto afdeeling den lsten prijs behaald, bene vens do verguld-zilveren medaille, uitge loofd door de Nederlandscho Gist- en Spi ritusfabriek. Wassenaar. Den loden Juni a.s. zal het' vijlng jaar geleden zijn, dat de Eerw. zus tors zich in deze gemeonto vestigden en don 13don Juni, dat de „zustoreschool" geopend werd. Eenigo ingezetenen hebben gemeend,- dat dit feit niet onopgemerkt voorbij mag gaan en hebben daarom zich vorccnigd tot oen comité. Het dool is bijdragen in te za melen om daarvoor den Eerw. zustors con passend geschenk aan te bieden. Het comité benoemde den Eerw. pastoor tot cerc-voor- zitter en de beide hceren kapelaans tot eore- loden. Ze hebben dezo benoeming welwil lend aangenomen Bij Kon. besluit is pensioen verleend aan A. W. Oarrièro, ton bedrage van 2680 's jaars. Benoemd tot rechter in do arrondisse ment»-rechtbank te Zut-fen, mr. F. L. J. G„ D i k o m a, thans griffior bij hot kantonge recht to Meppol. Benoomd tot notaris binnen het arrondis sement 's-Hertogonbosch, tor standplaats de gemeente Cuyk, H. J. Oh. van Borgoo, oandidaat-notaris to Nijmegen Benoomd tot vertegenwoordigers van de Regeering op hot van 28 Soptember te Brussel to houden Xldo internationaal Con gres voor hygiëne en demographic, dr. O. H. H. Spronck, hoogloeraar, buitengewoon' lid van den Contralen Gezondheidsraad te Utrecht; dr. Oh. H. Ali Cohen, hoofd inspecteur van de volksgezondheid, lid van den Centralen Gezondheidsraad to Utrecht^ on W. de M an, ingenieur, lid van denOon- tralon Gezondheidsraad te Utrecht. Bonoomd tot vertegenwoordiger der Re- georing op het derde internationale congres van geneesheoron van verzekeringsmaat schappijen, dat op 25 dezer to Parijs zal wor den geopend, dr. Ph Kooporberg, inodiech- advieour der rijksve-zekeringsbank to Am sterdam. Commissie i>oor groot ambtenaar s-txamen. Door den Minister van Koloniën zijn be noemd: dr. M J do Goojo on mr. J. B. Hcoree, hoogleoraron aan de Rijks-univer siteit te Loiden, respectievelijk tot lid en voorzitter on tot lid on secretaris van de commissie, welke in dit jaar hier to lande belast zal zijn met het afnomen van hetf groot-ambtenoars-oxanien voor den Indi- schen dienst, bedoeld bij hot Koninklijk be- 6) Nu wilde men elkaar gaarne zyn opinie meedeelen, wilde in den familiekring crltiek oefenen over het jonge paar en zyn bloedver wanten. Vooral de vrouw van professor Knig- ge kon ternauwernood zoo lang wachten totdat zy met haar beide dochters, haar zuster, een weduwe en haar man in het rytulg zat. De laatste telde echter niet mee, want hem ontbrak eJken zin voor het pra'c- tische leven en hy was gewoon de gewich tigste familie-gebeurtenissen met souvereine Onverschilligheid te behandelen. „Mama", begon Heddy, de jongste, nog op 'de trede van het rytuig staande, „heeft u den gryzen reismantel gezien, dien zy aan had, met zyden rips van een vinger dik ge voerd? En wat zag hot kostuum van homespun 1 er eenvoudig uit en het ritselde toch van de fcwaarste zydel Lieve hemel, wat moet die Órete gelukkig zyn!" 1 „Nu, de mooie kleeren doen het niet alleen. Tot een huweiyk behoort veel meer", zeide hiama zuchtend, mot een zydelingschen blik öp haar echtgenoot. „Voor alles liefde, liefde én geduld 1 De heer von Heinzendorff kan de kleine het leven nog zuur genoeg maken." „Het hangt er geheel van af, of men met een man weet om te gaan", zeide mevrouw de weduwe Gründner gewichtig. „Verstand én geest behooren daar natmiriyk toe. Als ik bedenk, hoe myn man zaliger...." „Ja, maar geest ODtbreekt haar juist ge- heel", brak Trudo haastig het telkens aan- j gehaalde thema omtrent den overleden echt genoot af. „Zy was altyd een klein gansje, maar overigens een goed kind." „Ja, zy is al heel onbeduidend. En wat zag zy er vandaag weer uit, ondanks de kostbare bruidsjapon I" merkte de weduwe op. „Zy kan aantrekken, wat zy wil, elegant is zy nooit" „Wyi zy veel te klein en te vol is voor negontien jaren", zeide mama en beschouwde met welgevallen haar beide overslanke doch ters, die vreeseiyk mager werden gevonden. „Maar de bruidegom is byzonder knap", fluisterde Heddy, „vooral in uniform. Alle meisjes vinden hem verrukkeiyk." „Ik zou hem niet genomen hebben", riep Trude, „hy heeft zoo iets hoogmoedigs. En hy ziet er streng uit. Een bruidegom, die nooit lacht. Ik heb van morgen gezien, hoe hy Grete monsterde; lk zeg u, met een blik zoo uit de hoogte." „Mama, gelooft u, dat hy veel om haar geeft „Hm, Grete krygt een massa geld mee", zeide de vrouw van den professor met een zucht, en weer vloog een vernietigende blik naar haar wederhelft, die met gesloten oogon in een hoek van het rytulg zat te dommelen. „Het is niet goed, als dochters een te kleine huweiyksgift krygen, maar een al te groote is ook een twyfelachtig geluk." „Hy sou haar niet gonomen hebben, als zy niets had gehad", zeide mevrouw Gründner op haar eigenaardige, besliste wjjze, „arm als by is. De adellyke, ryke dames hebben niet willen toebyten by een luitenant, die zoovele schulden heeft." En nu daalde men tot de Hakenschwerdts neer, tot de burgeriyke „ploer tenkringen", sooals de adellyke officieren ge- wooniyk zeggen. ,Bn nu voelen de Haken schwerdts zich wie weet hoe gevleid en geëerd door zulk eon voornamen schoonzoon. Want de heer von Hoinzendorff is immers van zeer ouden adel. Zyn oude tante, die er vandaag ook by was, zag er uit, alsof zy in do vorige eeuw had geleefd." „Ha, ha", lachte de vrouw van den professor, „die goede Male Hakensohvrerdt grijnsde tel kens heel onderdanig, als de voormalige hof dame zich verwaardigde haar aan te spreken." „Ik begryp dat deemoedige gedoe van de menschen niet. Zy hebben toch don geldzak en kunnen troef opspelen", vond do weduwe. „Grete heeft blykbaar geen vermoeden, waarom de mooie Heinz von Heinzendorff juist om haar gekomen Is; zy straalde letter- ïyk van geluk en trots", zeide Trude, in de herinnering aan de vreugdetranen, welke by haar onstuimigen gelukwensoh in Grete's oogen hadden geblonken. „Waarvan heeft het onschuldige lammetje wol oenig vermoeden? Mon zou wel met een heiblok moeten wenken en dan begrypt zy het nog niet," riep mevrouw de weduwe Gründner en stapte in het vuur van het ge sprek by het uitstappen in een moddorplas. Thuis werd hot gesprek met veel yver voortgezet. En niet alleen by de Knlgges. Ook onder de andere vrouweiyke bruilofsgasten waren er sleehts enkelen, dio niet oen dergeiyk oordeel over het meisje met de groote huweiyksgift velden. Het was een ietwat bekrompen, maar ryk meisje, dat zich aan een officier, die schul den bad, en nog wel een adeliyken, had ver kocht, en de rechtmatige straf zou niet uit- biyven. Want zoo dom kon zy toch niet zyn, van te gelooven, dat hy ook maar iets om haar, de kleine gans, gafl In een coupé van den avond sneltrein zat het jonge echtpaar tegenover elkaar. Zy waren alleen. Grete had nu, na twee uur sporens, do oogen gesloten. Zy deed, alsof zjj sliep, maar zy dacht slechts na. Half verbysterd en angstig peinsde zy er over, waarom zy zich zoo teleurgesteld voelde. Hy, „dor Herrlichste von Allen 1" was immers by haar, zat tegen over haar, als altyd knap en interessant I Had by haar niet liefderyk in dekens gehuld, haar handen gestreeld en zich daarna pas ln zfin hoek gedrukt? Of hy sliep? Waarschyniyk was hy zeer moe. Merkwaardig l Met kloppend hart had zy in de laatste dagen aan dit alleenzijn gedacht Wat had zy dan verwacht? Zy durfde hot zichzelvo niet bekennen, dat zy zich doze reis met haar prins ongeveer als een sprookje had voorgesteld: knieval, omhelzing, kussen, dui zend teedere namen, zy, Grete, zyn koningin, gloeiend bemind, onstuimig bogoerd. Zoo soesde zy, een weinig treurig, totdat het geiykmatige, slaapverwekkende ratarara der raderen zyn uitwerking ook op haar nlot miste, zoodat zy pas in Lindau, hun eerste station, door een kus op het voorhoofd van haar echtgenoot moost gewekt worden. Een paar dagen later zetten de heer en mevrouw von Heinzendorff hun reis van Luzorn uit naar Italië voort. Zy reisden zoo weelderig, als het een Jong paar op zyn huweiyksrels veroorloofd ie, wan neer de schoonvader in het laatete oogenbllk nóg den jongen echtgenoot een portefeuille met eenige banknoten van duizend marken in den zak steekt, voor het geval, dat hy ge brek aan klein geld kreeg. Want die goede papa Hakenschwerdt had zeer goed geweten, wat moo aan een adeliyken schoonzooo nog wol een officier als schoonvader ver schuldigd ls. Grete morkte met verrukking do voorname en gemakkelUke wyze van doen op, waar mede haar ochtgenoot de rois aangenaam wist te maken. En eon bohaagiyk govool vau ver-, trouwen maakte zioh van haar meester, wyl hy altyd den besten coupé, hot olegantste hotel, den gomakkolUksten landauer wiet te vinden en er altyd op bedacht was, het haar naar den zin to maken. In Milaan bewonderde Grete ook met aan-, dachtigen eerbied don woroldberoomdon dom en daaldo, by de spits gekomen, om haar moed te toonen, ook dapper de hooge, nauwe trap aan den buitenkant van den dom naaf beneden, tot aan het middenplateau. Zy bad by het neerdaleu slechts op haar Heinz gelet en niet gezien, welk een gevaar- ïyxen weg zy ging. Nu wandelden z(j lange de balustrade om van het prachtige panorama over geheel Milaan to genieten. Toen zy daarop weor by het punt beland- den, van waar zy hun wandeling waren be-, gonnen, by den voet van de trap, keek Grete ontset om zich heen. Was zy daar afgekomen? Maar dat was immers een duizelingwekkend! hoogte, bulten aan don dom een steenen traf met smalle treden en een zeer lage leuning, In de vrye luoht zwevend, zonder stouii moest zfi daar op? 2y, die zoo spoedig dulzé- lig was? „O, als 't u blieft, bier niet op," stamelde th ontsteld, „ut kan deze trap niet opklimmen." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1