13249 Maandag 4 Mei. A'. 1903. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. f X>© dilettant. IEIBSCH DA&BLAD PRIJS DEZER COURANT: Toot Leiden per weeï 9 Oent«| per 3 mianden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn Franco per poet f 1.10. 1.30. 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. LEIDEN, 4 Mei. Aan het vergelijkend examen voor toe lating tot de Hoogere Krijgsschool, hebben voldaan do eerste luitenants A. A. den Hoed, ian het 4de regiment infanterie en J. Irish !6tephenson, van het 2de regiment veld-artil- fierle. Beide officieren worden mitsdien den 'lsten Novembor a. s. aan genoemde inrichting ■gedetacheerd. Gisteren had in de school in de Van der-Werf-straat het examen plaats der leerlingen van de Herhalingsschool van de tVereeniging tot bevordering van Herha- Ings-, Vak- en Ambachteonderwijs- Ongeveer 60 leerlingen bezoeken deze 'school, die, het examen gehoord, stellig Ivoor hen goede vruchten afwerpt. Aan het einde dankte de Voorzitter, ds. -Kutsoh Lojenga, het lid van het dage- Üijksch bestuur en van de plaatselijke Schoolcommissie voor hun tegenwoordig heid, sprak do leeringen toe, hen er op wij zon de, hoo zij hier naar verstand en hart jjyoor de groote leersohool des levens gevormd (kunnen worden, en reikte hij aan tien leer- jlingen, die de school verlaten, een diploma Jtnet eouvenier uit, n.l. aan A. Oudshoorn, juP. Verhoeven, C. Martijn, H. C. Vorst, O. IQ. Martijn, J. Zaalborg, D. Brands, J. f Oostveen, M. M. J. van der Zeeuw en J. I van dor Lelie. Daarna sprak hij do onder- J wijzers to-, hen dankende voor hun too- 1 wijding aan deze zaak, maar bovenal den I heer C. van der Jagt, die, na 28 jaar als I Hoofd der School aan doze instelling werk- 2aam te zijn geweest, ontslag had gevraagd en aan wien dat op de meest eervolle wijze verleend was. De Voorzitter wees er op, hoe hij zich de groote tevredenheid van het bestuur had verworven, man van den plicht, als hij zioh altijd betoond had, en wenschte hem toe, dat onder do vriendelijke herinne ringen aan het verleden, ook mocht blijven beboeren de tijd, dien hij hier doorgebracht had en de gedachte, dat al het goede zaad, door hem hier uitgestrooid, bij dezen en gene toch goede aarde had gevonden. Hij bood hem namens hot bestuur als souvonior ,£en beeld op standaard aan. Do leerlinge I'M. van dor Zeeuw voegde d arbij oen fctancaard, waarop een pot met azaloa- plant namens do leerlingen. Do heer O. v. d. Jagt dankte, zichtbaar bewogen, voor do woorden, hem toegespro ken en betuigdo, dat de 28 jaren, die hij hier Jiad gewerkt, voor hem onder de schoonste eijns levens behoorden. Als opvolger van den heer Van dor Jagt lp door het bestuur dor Verecniging de [neer G. L. Hofsteenge aangewezen, die den I(Volgenden Zondag, naar wij hopen, met evenveel ijver en takt diens werk zal ver- Wol gen. Uit goede bron verneemt het ,,Hbl.", dat prof. dr. L. Blok, professor in de ana tomie aan de gemeentelijke universiteit to [Amsterdam, niet wensoht in aanmerking te I tomen voor de in Leiden bestaande professo- I' raats-vaoaturo, ontstaan door don dood van jprof. dr. T. Zaaijor. Voor het acte-cxamon Lageronderwije is geslaagd do heer O. Fontein te Leiden. De tij het 4de reg. inf. benoemde kapt. I C. P. Goffin van der Star is ingedeeld to I Leiden- By do heden gohoudon vorkooping van i cokes bfi partyen van 10 H.L. waren de prfizen f 4.60. Het bestuur van den Nederlandschen Zwombond is voor dit jaar als volgt samen gesteld: W. E. Bredius W.Ezn., Amsterdam, voor zitter; J. W. Bianchi Jr., Amsterdam secre taris; A. O. Oosijn, Gouda, penningmeester Th. J. M. Scheerder, RottterdamG. J. Sala, Leiden; D. Fookoma, Arnhemen Jac. Musloy, Rotterdam, commissarissen, tor- wijl het secretariaat van heden af is geves tigd Prinsengracht 861 te Amsterdam. De miliciens der lichting 1001, die hun woonplaats in het garnizoen hebben of rij, die voor eigen rekening wenschen te reizen, vertrekken reeds hedenmiddag om vier uren met groot verlof. De „St.-Ct." van heden bevat de akten van opriohting van de naaml. vennoot schap: De Veekoekenfabriek ,,Do Leerhoe- vo", te Oudshoorn. Doel: a. het vervaardigen van veekoeken; b. het malen van granen; het drijvon vaal handel in de sub a en b genoemde zaken, en al wat verder met den werkkring van de vennootschap geacht kan worden in midde- lijk of onmiddellijk verband te staan. Duur: tot 31 December 1928. Kapitaal: 50,000, verdeeld in 200 aandeelen van f 250, welke alle zijn geplaatst on bij het passeoren der akte in contanten wordt volgofourneerd, voor zoover de 6borting niet door inbreng plaats heeft, 't Kapitaal zal echter kunnen worden vergroot tot f 100,000. De aandeelen, waarmede het kapitaal alsdan zal worden vergroot, zullen eveneens groot zijn 260 en moeten zijn geplaatst binnen 5 jaar. De dames-leden der plaatselijke school commissie te 'e Gravenhage hebben volhard by haar ontslag-aanvrago naar aanleiding van het niet benoemen van een aanbevolen vrouwelUk mede-lid. Het Dagelijksoh Bestuur van het Neder- landsch LandJxmwoomitó heeft aan. de Hoofdbesturen der toegetreden landbouw- moatsohappijen een cirouladro verzonden, waarin, naar aanleiding van de door de firma Zwanenberg en Co. to Osch verzochte fcusschenkomst van het comité, omdat haar is gebleken, dat er in den laatsten tijd onder de varkens, gevoed met melk, afkomstig van de roomboterfabrieken, zeer veel tuberculose voorkomt en dat de oorzaak hierin gozooht zou moeten worden, dat de melk wellicht niet hoog genoeg wordt verhit, alvorens zo aan de varkens wordt gegeven, in over woging wordt gegeven, zulks met het oog op hot ernstig belang bij den exportbandcl in varkens betrokken, ter kennis te doen bren- gon van de besturen der roomboterfabrie ken in hun. ressort, waar men varkens meat met niet hoog genoeg verhitte oudermelk of wellicht met de centrifugeslib, welke laatste inzonderheid gevaarlijk is als varkens voeder. B. on Ws. der gemeente Rotterdam heb ben don gemeenteraad het volgende ontwerp besluit voorgelegd: Do Raad der gemeente Rotterdam, overwe gende, dat onder de bepalingen der Onge vallenwet 1901 ook vallen categoriön van het personeel der gemeente, voor welke bij ziek te de gewone bezoldiging doorgaat, en dat hefc niet do bedoeling kan zijn, dat deze bij de rente krachtens die wet nog buitendien ten volle die bezoldiging genieten, besluit te bepalen, dat voor die categoriön van het personeel in het geval bovenbedoeld de aan spraak op wedde vervalt voor zoodanig be drag, als met de krachtens de Ongevallenwet 1901 genoten rente of tijdelijke uitkeering overeenstemt. In het ontwerp tot regeling van de be zoldiging van klerken en beambten bij de departementen van Algemeen Bestuur zijn o.m. niet opgenomen zij, die als zoodanig werkzaam zijn bij het Pensioenfonds voor Weduwen en Weezen van Burgerlijke Amb tenaren, bij den Pensioenraad voor Burger lijke Ambtenaren, bij den Raad van Toe zicht op do Spoorwegdiensten, en bij den In- dustrieelen Eigendom. Do „N. R. O." verneemt, dat eenige dezer categorieën zullen trachten zioh alsnog te doen opnemen in genoemde regeling. De nieuw opgetreden secretaris-goae- raal bij het departement van. finanoiön jhr. S. van Oitters, heeft zich aan do verschil lende bureauahefs doen voorstellen. Tot controleur der gemeentebelastingen to Zaandam, is benoemd de heer L. D. Ylie- genthart, griffier ter secretarie van de ge meente Middelburg De Kamer is in openbare zitting bijeen geroepen tegen 12 Mei, des namiddags te 2 uur. De vorstin von Wied en haar oudste dochter, prinses Louise, zullen met gevolg 0 of 7 Mei by H. M. de Koningin Moeder komen logeeren om waarscbyniyk 12 Mei weder te vertrekken. H. M. de Koningin-Moeder zal waarscbyn iyk 14 Mei Den Haag verlaten. Per gewonen trein van 8 u. 40 kwam vla Salzbergen H. H. de Groothertogin-weduwe van Mocklenburg-Schwerin mot gevolg Zater dag-avond te Apeldoorn aan. De gereserveerde wagen voor de hoogo gast (moeder van prins Hendrik) werd op het eereto perron voorge reden, waar de Groothertogin harteiyk werd verwelkomd door H. M. do Koningin en den prins der Nederlanden. Hot gevolg van het konlnkiyke echtpaar bestond uit jhr. Staal, barones Rengers, baron von Engel en jhr. Hooft Graaflandt, Do burgemeester was op het perron. Door do wachtkamer eorete klas bereikte de konlnkiyke familie bet stationsplein om plaats te nemen in een la daumont bespan nen rytuig, dat door de Statioustraat naar het paleia reed. De konlnkiyke familie werd zeer luide toegejuicht door een buitengewoon talryk publiek, dat zioh voor het station had opgesteld. Het Koninklijk Echtpaar maakte gister- middag te Apeldoorn eon rijtoer met de Groot-hertogin-Weduwe van Mecklenburg en bezichtigde het Prins Hendrikpark. Gisteravond was er afternoon-tea op het Aardhuis. De groothertog van Meoklenburg wordt hedenavond te 0.19 op Het Loo verwacht. De Koningin-Moeder woondo gistervoor middag de godsdienstoefening by In de Wil lemskerk te 's-Gravenhago, onder gehoor van ds. Rademaker. De l6te luits. der inf. O. F. Muschart, H. Z. A. van de Roemer, G. B. Noothoven van Goor, J. P. J. Verborne, H. A. A. Sinnigen en O. Koning, en de 1ste luits. der art. G. "Vogelaar on C. M. G. P. Couvée, die voldaan hebben aan hot toelatingsexamen voor de krijgskundige studiën bij de hoogere krijgsschool, worden 1 Nov. to 's-Gravenhage gedetacheerd, laatstgenoemde onder eervolle ontheffing uit de betrekking van adjudant. De Ovoryselsche Hypotheekbank te Deventer deelt ons mede, dat de lnsohryvin gen op haar emissie van Vrijdag geheel zyn toegewezen. Uit Menton wordt goseind, dat president Kruger binnen drie weken naar Haarlem vertrekt. Het stoomschip „Timor", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 2 Mei van Mar seille; de „Zaanland" arriveerde 2 Mei van Amsterdam to Buenos-Ay res; de „Baud" van. Amsterdam naar Batavia, passeerde 3 Mei Gibraltar; de „Kiningin Regentes", van Amsterdam naar Batavia, arriveerdo 3 Mei te Southampton; de Madura," van Bataria naar Amsterdam, paeseordo 2 Mei Perim; de Potsdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, vertrok 2 Moi van Bou logne; de „Prins Hendrik", van Batavia naar Amsterdam arriveerde 3 Mei te Sues; dc „Rostock" vertrok 2 Moi van Macassar naar Amsterdam; do „Soeatdijk" vertrok 2 Mei van Newport News naar Rotterdam; de „Sonneborg" van Java naar Amster dam, vertrok 1 Med van Colombo; dc „Voorburg" arriveerde 2 Mei van Antwer pen te Savannah. Zegwaard, Gisteren zou vrouw W. aan den Hoorn van don zolder naar bene den gaan, toen zij misstapte on hot zolder luik vastgreep. Dit viel daardoor met kracht dicht, waardoor do daartusschen zittende hond ernstig gekneusd en ontveld word. Geneeskundigo hulp r.io:st wordon inge roepen. Do heer O. van Dorp alhier heeft, we- Igens zijn vertrek naar de gemeente Voor schoten, ontslag genomen als lid van don gemeenteraad. Zootermoor. De lijst van stemgerech tigde ingelanden van den Dric.aanspoldor is vastgostci 1, bovattendo 39 namon, verte genwoordigende 928 stommen. Do landbouwer J. D. aan den Voorweg alhier zo i een vracht tarwe naar Voorburg brengen, toon r. n don Loidsohendam do vooras van den wagen brak, deze dus naar don grond zakte en hij een gedeelte van do zakken tarwe op het lichaam kreeg. Mot he- rigo pijnon word hij opgenomen en op ad vies van ©en dokter dadelijk naar huis vor- voord. Hior bleek, dat hij inwendig ge kneusd was. Zijn toestand ia thans gunstig. Bij Koninklijk Besluit is, met ingang van 1 April 1903, aan den, met ingang van gemel- don datum, op zijn verzoek, op grond van zijn leeftijd, eervol uit zijn betrekking ont slagen adjunct-commies bij het departement van oorlog, B. A. Lamboo, pensioon verleend ten laste van den Staat, ten bedrage van f 1366 '8 jaars. De volgendo pensioenen verleend, als aan P. A. Peters, 209; W. F. van Erkol, f 1354; H. Eulen, 260; G. T. Prosman, weduwe van J. Termeer, f 101. Do gewone audiënties van de ministers van justitie cn oorlog zullen «p. 0 on 7 dezer niet plaats hebben. Onteigening. De „St.-Ct" No. 103 bevat hot Kon. Be sluit, waarbij wordt bepaald, dat ton bohoovo tdor verbreeding van do Domstceg cn de Kor te Janssbraat te Utrecht, ten algemeenc nut te, in het publiek bolang on ten namo van de gemeente Utrecht, ter uitvoering van de wet van 2 Fobr. 1903, onteigend zullen wor den do peroeelen, aangeduid in het plan en de kaarten, welke op do ecoretario dor ge- meento Utrecht ter inzage hebben gelegen. Gesneuvelden en gewonden in Indiê. Blijkens uit Indiö ontv angen belegraphi- sche berichten zijn bij do krijgsverrichtin gen: a. in Atjeh en onderhoorighodenaan be komen wonden overleden, do fuselier D. Opponhuis (no. -43912); gewond, do fuse liers J. O. van Oudhousdon (no. 60383/2262 K. R,), J. van dor Ree (no. 33884), E. J. A. Dolvaux (no. 48728) on H. Vlcoming (no. 45707), on li dit gewond, do 2de-Juit«. dor inf. J. J. Donnor en J. H. Ebbink; b. in Djambi, licht gewond, do sergeant Ph. J. van dor Meor (no. 51825) on do fu- soliora K. Th. van Ommen (no. 63361) on J. J. van Asperon (no. 38760), on c. op Borneo, gesneuveld, de fuselior 0. P. Musacrt (no. 62649). Examens Polytechnische School. Bij beschikking van don minister van bin- neulandsohe zaken zijn alsnog benoemd tot loden in de commissie, welke in 1903 is be last met het afnemen van do ©indexanions aan do Polytechnische School te Delft: J. N. van Ruyven, directeur der gemcontewerken, te Dordrecht; J. Sdnoedor van dor Kolk, Rijks-mgenieur voor do spoorwegen, to 's-Gravenhage; A. E. Kompccs, ingenieur 1st© klasse von 's Rijks waterstaat, te Qor- kum; H. Paul, cdvid-ingoniour, te Leiden. Gemeenleraad van Sassenheim. Burgemeester, do heer S. baron van Heem stra, voorzitter. Afwezig mot kennisgeving do heer L. B. Roozen. Do notulen der vorige vergadering worde; door den secretaris voorgelezen en onvoran derd goedgekeurd. Ingekomen stukken: lo. Een missive von God. Staten, houden de terugzending cn goedkeuring raadsbesluit betreffende do uitgaven voor do vorbetoring van don Warmondordamschcn straatweg. 2o. Een idem, houdende terugzonding en goedkeuring van hot kohier van den hoof- dclijken omslag dienst 1003 en van het school- gcldenkohicr over het 2de kwartaal 1903. 3o. Een idom, waarbij goedgekeurd wordt' teruggezonden hot Raadsbesluit tot (wijzi ging der gcmcentebegrooting dienst 1903). 4o. Eon idem, houdende terugzending en goedkeuring van hot Raadsbesluit tot hot', doen van eenigo af- cn overschrijvingen op den dienst 1902. Genoemde stukkon worden voor kennisge ving aangenomen. öo. Een reclame van H. van dor Maart togen rijn aanslag in den hoofdelijken om slag. Dit stuk wordt in handen der reclame- commissie gesteld. 6o. Een verzoekschrift van dc afdoeling Sassonhcim van do Algomeeno Vereoniging voor Bloembollencultuur om voor den win- to rtuinbouwcursuB oon lokaal der openbar* lagoro 6chool beschikbaar te stellen, zoo noo- dig verwarmd on vorlicht. Dit vorzook wordt voor twee avonden por week ingewilligd. Dd gemeente zal voorloop ig echter nog geen sut>- sidie vorlcenen. £2) Mevrouw Norderud vorechoof het kussen en ging daarna naar de kamer van Loronz om hem te roepen. „Als je Je moeder nog levend zien wilt, dan moet je gauw komen. Het lykt my toe, <Jat zy niet lang meer to loven heeft." Mevrouw Falk lag stil mot gevouwen han den on scheen té slapen. Mevrouw Norderud had aan het hoofdeinde plaats genomen, Lorenz zat voor het bed, Annette stond naast hem. Onwlllekourig had zy haar arm op zyn schouder gelegdhy lei zyn hoofd tegen haar borst en Bnikte. „Schrei niet, Lorenz," fluisterde zfin moe der nog. „Ik ben zoo moe; het is goed, dat fik rust krfig. Je hebt tante on Annette by je. 1 Ï3ij zyn zoo goed en lief. God zogone jullie allen l" Toen sloot mevrouw Falk de oogon weer, het hoofd viel op haar schouder en een zwak ke ademtocht ontvlood haar bloeken lippen. Lorenz leunde nog altyd tegen Annette aan. Mevrouw Norderud ging zachtjes naar hem toe. „Haar otryd is voorby." ,Dood. O, moeder I moeder 1" Hy vl6l op de knieën voor het bed en groep haar hand. Zo was koud en styf. „Lorenz, ga nu naar Je kamer en schrei je maar eens uit." Tante Norderud leidde hem er heen. Hy liep werktuigiyk moe en viel in zyn kamer op^een stoel neer. Hy wist niet, hoe lang hy daar gezeten had. Alles kwam hem voor als een droom. Er werd zacht aan de deur geklopt. Windahl trad binnen. Hy had tranen in de oogen, toen hy naar zyn ouden leerling hinkte en hem een brief met het honorarium van den schouwburg directeur overhandigde. Lorenz stak mechanisch het couvert in zyn zak. „Verman jo, myn vriend," zelde "Windahl. „Er valt heel wat te doen. Wy moeten een attest van den dokter hebben, wy moeten aangifte doen aan het stadhuis en dan moeten wy een doodkist koopen." „Ja, ik heb hier geld, het kwam precies op tyd." Zy gingen naar het salon. Het lyk was al bekleod. De doode lag daar zoo mooi met haar fynbesneden, bleeke ge zicht en byna met een glimlach om den mond. Zy hield bloemen In haar hand en om haar hoofd was een mirtentwyg gelegd. Mevrouw Windahl was ook binnen. Zy zat te schreien. De kleine Gaston, dien zy meege bracht had, hield haar vast aan de japon en keek met groote, verbaaado oogen rond. Ook mevrouw Werlund was or. Zy schud de mistroostig het hoofd en zeide„Acb, waarom ben Ik het niet, die daar ligt?" Lorenz bleef een poos by het doodsbed staan en keek naar-zyn dierbare moeder. Vervolgens nam hy zyn hoed en ging met Windahl uit, om voor zyn eerste honorarium zyn moeder een doodkist te koopen. Deze vorgoeding kreeg zy voor den stryd, dien zy voor hem gostredon had. De begrafenis was voorby en de Norderuds waren naar huls gegaan. Lorenz zou hen volgen en eenlgen tyd op Falkostad doorbrengen. Hy had behoefte aan rust; hy was zoo moe en nerveus, dat hy beefde als een oud man. In de woning stond alles door elkaar en de gordynen waren al voor de ramen wegge nomen. Mevrouw Norderud had eenigo der meubelen gekocht, de rest ging naar een verkoophuis. Tomine had schreiend Lorenz' koffer ge pakt. Nu stond hy klaar om de wereld in te gaan. Fink kwam afscheid van hem nomen. Zyn gezicht was nog doezeliger en rooder geworden. „Wel, myn jongen, nu ga je weg." „Ja, nu heb ik geen thuis meer." „Ik zou je graag een thuis by ons aan bieden, maar een ouden vriend als jy mag ik ons pension niet aanbevelen. Gusta wordt eiken dag heftiger en van jaar tot jaar dikker, hoewel wy toch sober genoeg leven. Kon Ik ook maar de wereld intrekken, ik zon heuscb niet tot overmorgen wachten!" „Arme Finkl" „Ja, dat mag je wel zeggen. Maar jy zelf? Wat ga je nu beginnen?" „De inboedel zal wel zooveel opbrengen, dat ik een reis naar het buitenland maken kan. Ik moet de wereld In om frlssohe ideeën to krygon." „Ja, het is treurig, als men van zyn ideeën leven moet. Die loopbaan is haast even onzeker als los geven, wanneer er byna geen leerlingen komen. Het moet vorvloekt moei- lyk wezen, zyn talent voor vyftig kronen per vel druks te verkoopen en vyf bedryven lang geestig te zyn voor tien percent van de netto-opbrengst by een leegen schouwburg." „Maar de schryversloopbaan is toch zeer mooi en eervol" „Ze ls als oon ysbaan. Het kan wel eens prettig gaan, maar men kan ook boel gomak- koiyk komen te vallen." Windahl kwam Lorenz vragen, of hy niet den avond by hen wou doorbrengen. Het was by de Windabls boel eenvoudig, maar zeer huiseiyk. Mevrouw Windahl las nog wel eens een romannetje, maar zy zorgde ook heel goed voor de huishouding en voor baar kleinen Gaston. Toen het jongetje den avond, dien Lorens by hen doorbracht, was uitgekleed en In zyn bedje zat, vouwde by zyn handjes on bad met heldere stem: „God zegene mama en papa en Lorenz Falk, die zyn moeder verloren hoeft." Lorenz boog het hoofd. Hy wenschte te kunnen schreien, maar by kon het niet. Hier ln deze hulselyke omgeving voelde hy zoo goed het groote verlies, dat hy geleden had. Hy was ook wel bedroefd geweest, toen zyn vader stierf, maar de gebogen, steeds ln gedachten verdiepte man had hem altyd verder gestaan dan zyn moeder. Zy was hot ge weest, die hem steeds liefdevol had beschermd en geschraagd. En nu was hy zonder eon thuis! Hy had geen warm nestje meer, waarin hy vluchten kon, als hy moe was van het rondzwerven ln de stormen der wereld. XVII. De wagen van Falkestad haalde hem van de stoomboot. Hy reed door de kleine stad, waar byna alles onveranderd was gebleven. Daar stond ook het oude huis van dokter Londemann; maar Gusta zat er nu niet meer voor het raam Er waren andere monsoheli in komen wonen. By de Blnbergs daaren- togen was alles onveranderd. De belde dame* stonden in moderne Parfischo toiletten voor het raam. Toen Lorenz voorby reed, staken zU hot hoofd vooruit, knikten vroesoiyk ongracieus en Jioton, glimlachende, twee ryen valsche tanden zien. Hot waren eigenaardige gevoelens, wolke zich van Lorenz meester maakten, toon hy do laan van Falkostad opreod, waar hy zyn biyde kinderjaren had gesleten. Het lag daar zoo mooi, het groote witte gebouw, omgeven door oen tuin met mooie, oude boomon. En da&r stond de hooge vlag- geatang, waaraan do vlag gohoschon was ora hem welkom te hooten. 01e Daniel stond mot zyn lange pUp in de deur en drukte Lorenz harteiyk de hand; binnen ln de woonkamer kwamon mevrouw j Norderud en Annette hom vriondeiyk te gemoet. Hy keek eens rond. Alles was zoo ver anderd. Toon hy de deur van de pronkkamer open deed, zag hU, dat deze kamer leeg stond. De Norderuds haddon ze niet gomoublleerd, want zy hadden kamers genoog buiten doze. „Je vindt zeker, dat hot er hier tamoiyk kaal uitziet, vooral nu jo aan de Fiansche luxe gewend bent," zoide mevrouw Norderud; „maar je moet hier van don zomer toch oen poos biy ven. Een beetje rust zal je goed doen.' Wat denk jo daarna te beginnen?" „Ik wil een reis in het buitenland maken." „Ik zou in jouw plaats myn staatsexamen doen, je bent or nog niet te oud voor." „Maar myn stuk heeft veel succes gehad en de kranten zeggen, dat ik een toekomst heb." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1