Uit de „Staatscourant." Geveilde pereeelen. Offieieele Kennisgeving. Gemengd Nieuws. degedceld dat rij zelve con request aan H. M. moet indienen om ondersteuning, 100 aan haar man geen ontheffing uit den dienst kan worden verleend. Tot het nemen dier beschikking was de Minister reeds gemachtigd door den direc teur van het kabinet der Koningin den 2den Maart j.L dus anderhalve maand ge leden. Als alles dus goed gaat zal misschien de vrouw, die met haar kind zelfs aan het hoogst noodige gebrek heeft, over een maand in het genot van de haar bij de wet verze kerde ondersteuning zijn. (Noordbr.) Do heer 0. van der Linden, tot voor korten tijd directeur dor Nederlandsche Opera, heeft tijdelijk Amsterdam verlaten om herstel van zijn gezondheid te zoeken, die in den laatsten tijd ernstig geleden heeft. Inmiddels worden pogingen in het werk gesteld een groot waarborgkapitaal te for- meeren, ten einde hem in staat to stellen bij zijn terugkomst de leiding der Ned. Opera, geheel gereorganiseerd en voor meerdere ja ren verzekerd, weder tor hand to nemen. Do feestelijke herdenking van hot 50-jarig bestaan der Kamper liodorixv/wl ,,Eutorpo", -rwtraan een 8-daagsoh muziekfeest op 6, 7 8 Juli a.a verbondon zou zijn, is wegens het overlijden van den directeur, den heer A. J. GaiLlard, voor onbopaalden tijd uitge steld. Het stoomschip „Sonncborg", van Java naaT Amsterdam, vertrok 18 April van Sin gapore; do Timor", van Batavia naar Am- Sterdam, passeerde 19 April Perim; do ,,AI- fcona", van Java naar Amsterdam, arriveer de 18 April te Portland; de,,Amsteldijk" ar riveerde 18 April van Newport^NcwB te Am sterdam; de Meissen", van Java naar Am sterdam, vertrok 17 April van Colombo; do „Rotter dam" arriveerde 18 April van Nieuw-Yduk to Rotterdam; dc F lores" ar riveerde 19 April van Java to Amsterdam; dc ,,Gk>entoer", van Rotterdam naar Java, die Donderdagavond van Marseille zou ver trokken, wordt sedert door hevigon storm aldaar opgehouden; de „Prinses Amelia", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 18 April Kaap Finisterre; do „Noordam", van Rotterdam naar Nieuw-York, vertrok 18 April van Boulogne en passeerde 19 April Prawlepoint. Hazerswoude. Do gemeenteraad zal ver gaderen op Woensdag, 22 April, des voor- middags to 11 uren. Onderworpen ter behan deling: Ingekomen stukken; aanbieding ge meenteverslag 1902; af- en overschrijvingen dienst 1902; wijziging politieverordening; gebruik van schoollokalenvaststelling ko hier hondenbelasting 1903; ondcrhundscLo verhuring van een huis; bijdrage aan de Ned. vereen, voor gemeentobclangon. Diakenen dor Ned.-Herv. Gem. werden weder verblijd m t con gift van 25 gulden, waarvoor di predikant in do Zondagmor genbeurt. dank betuigde. Het koude weder is oorzaak, dat do boeren hun vcc langer dan andore in de stal len moeten houden. Voor hen, wier voedsel voorraad uitgeput is, kan dit een ernstig bezwaar worden. Sommige voebezitters on dervonden hiervan reeds groote nadeden, daar zij koeien, die to vroeg naar buiten waren gegaan, ten gevolge van do doorge stane koude in trourigen toestand weer moosten binnenhalen en dio vorarmdo bees ten binnen enkclo dagen stierven of geheel verstijfd daar nedcrliggcn. Lisse. Op Dinsdag '21 April 1903, des voormiddags te 11 uren, zal do Gemeenteraad jeen openbare vergadering houden. Als punton jvan behandeling komen op do agenda voor: lo. Ingekomen stukken. 2o. Wijziging be- (gionfing 1902. So. Idem 1903. Oegstgeest. Door den burgemeester Is bekuno gemaakt, dat z(J, die aan de schiet oefeningen, tot verhooging v«n 's lands weer kracht, wenschen deel te nemen, zich vóór den 27sten dezer kunnen aanmelden tor gemeente-secretarie. Aan de verkiezing van leden voor de Kamer van Arbeid in do Bloembollenteelt té Sassenhoim werd alleen deelgenomen door éón patroon on twee werklieden. S&ssonheiui* Zondagmorgen werd dioht bij do KLinkenibengbruig, onder deze gemeen te dood aan den kant van don weg gevon den een man van omstreeks 50 jaar. Naar het lijkenhuis vervoerd, word aldaar dood- schouw verricht. Sporen van gewelddadig heid waren niet zichtbaar. Bij nador onder zoek schijnt het een zekere A. S., uit Rot terdam te zijn, venter in papier en dikwijls misbruik makende van sterken drank. Do hcor O. J. L. van der Meer, uit Noordwijk, heeft zijn benoeming als par troon-lid van do Kamor van Arbeid in de Bloeiu bol tenteelt niet aangenomen, zoodat een nicuwo verkiezing zal moeten plaats hebben. Zooiormoor. Sedert eenige dagen zwierf in den Meerpolder een wit Tesselsch schaap rond met een lam, ram. Een der boeren lieeft de dieren tot zich genomen en ter Se cretarie aangifte gedaan, zoodat ze amaar op te vragen zijn. Waarschijnlijk zijn de bees ten met een koppel sohapen van do Leidsche markt komen mceloopen. Aan het R.-K. Kerkbestuur alhier is als bijdrage in do kosten van het lager on derwijs over 1902 toegekend voor de jongens- en voor de moisjesschool ieder een bedrag van 685.50. Op Vrijdag 24 April a. a zal in den Driemanspolder schouw worden gedreven over de zomer- en waterkeerende dammen ter afscheiding van hot hoogc en lage ge deelte in den polder. Kon. besluiten. Benoemd bij den grooten staf, tot commandant der Stelling van het. Hollandsch Diep en het Volkerak, tevens bevelhebber in do lilde militaire afdeeling, do generaal-majoor A. R. Kraijenhoff van de Leur, en zulks op het daartoe door dien opperofficior gedaan verzoek, onder eervolle opheffing uit zijn tegenwoordige betrekking van commandant der 3de divisie infanterie. Bij het wapem der infanterie: tot gene raal-majoor, de kolonels op non-activiteit B. R. F. van Vlijmen, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, en T. W. J. Buys, beiden van dat wapen. Tot generaal-majoor, commandant der 3de divisie infanterie, dc kolonel J. M. Campbell, commandant van het 8ste regi ment; bij het 8ste neg.tot kolonel, com mandant van het kon», do luit-kol. 0. J. Val lain t, van het 4de regiment. Verleend: de rang van genoraal-maj'oor, aan den gepens. kolonel van den grooten staf J. E. N. b&ro® Sirtema van Grove stins, Harer Hajestoits adjudant in buiten- gewonen dienst en grootmeester van Harer Majcstedts Huis. Eervol ontslag verleend aan den gene raal-majoor dor infanterie T. W. J. Buys, op non-aotivitedt, met ingang van 1 Mei 1903, op zijn aanvrage, onder toekenning van pensioen, en het bedrag van het pen sioen vastgesteld op /3l50 's jaars. De luit. ter zee 1ste kl. H. T. Hoven met 25 dezer in oommisie gesteld te 's-Gr&veo- hage. Benoemd met ingang van 16 Mei 1903, tot directeur van het poetkantoor te Gronin gen, J. D. J. M. Bcfcaar, thans in gelijke betrekking te VLissöngon; tot kan tonrech ter-plaats vervanger: in het kanton Woer den, J. Stolk, ontvanger der registratie en domeinen te Woerden; in het kanton To- len, G. M. van Voorfchuysen, ontvanger der registratie en domeinen te Talen. Verleend: met ingang van 1 Juni a. s., op zijn verzoek, eervol ontelag aan W. G Rutgers, uit zijn betrekking van fabrieka- controleur bij die directie van 's Rijks Munt te Utrecht. Toegekend: de eero-medaiUe in goud der orde van Oranje-Nareau, aan de weduwe J. Ritter, geboren A. 0. W. Simon, opzioh- teres van de vrouw en afdeeling aan het hulpkrankzinmigengcsticht te Soerabaia; de zilveren eernnedaille der orde van Oranje- Naasan, aan den sergeant-m ajoor-M tul ai r P. Baretta, van het regiment grenadiers en jagers; aan den mecfrtor-geweermaker bij het korps mariniers P. J. van den Bosch, de zilveren eeremedaille dor orde van Oranje-N areau Ministorieelo beschikkingen. Met in gang van 1 Mei 1903 benoemd tot vasten knecht bij het Deparbemont van Marino, de gewezen marinier lsbe kl. J. H. S. Sillevis. De minister van oorlog zal deae week geen audiëntie verleenem. KyjkskranJczinnigengesticht te 6rave. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis, dat met ingang van Juli 1903 aan het Rijkskrankzinnigen ge sticht to Grave be vervullen ia de betrek king van boekhoudster tevens onderwijze res, waaraan verbonden is een jaarwedde van 400 met genot van vrije huisvesting, voeding, vuur, licht en verpleging. Onderwijs zal zijn te gewen in de vakken van het lagor onderwijs aan het verplegend personeel, dat zich voorbereidt voor het diploma van kranzininigenverpleegstor, on aan de patiënten, voor wie zulks noodig wordt geacht. Sollicitanten naar d«zo betrekking behoo- ron zich vóór 1 Moi e. k. bij een op gezegeld papier geschreven verzoekschrift tot de Ko ningin to wenden. Muziekuitvoering »an de Vereeniging „H. M. Koningin Wilhelmlna". Het waa geen onaardig denkbeeld van de Muziek-Vereeniging ,,H. M. Koningin Wil- helmina", uitgaande van do alhier bestaande vereeniging van post- en telegraaf-beamb- bon, op den avond van den verjaardag van Hr. Ma Gemaal Z. K. H. Prins Hendrik, een uitvoering te geven voor leden en geïn- troduceerden. Ook wij ontvingen tot uitnoo- diging een programma, dat er niet alleen aantrekkelijk uitzag m zijn artistieke rand versiering, maar meer nog om zijn rijken in houd. Bovendien bewaarden we van vorige gelegonhcdon vo.n hot gezelschap zeer aange name herinneringen, zoodat we met genoe gen aan de uitnoodiging gevolg gaven. De concertzaal „Du Nord" was flink bezet en dat de opgekomenen zich den gang naar de ze uitvoering niet zullen hebben beklaagd, bewees wol het warm applaus, dat op ieder nommer volgde. Dat applaus was trouwens wol verdiend. Dit bleek al dadelijk bij het eerste nommer „Rüokkehr dor Fahnen-Com- pagnie von der Kaieerparade", dat krachtig en vol als het klonk, de aanwezigen in de rechte stemming wist to brengen. Voor de pauze trof ons nog 'tmeeet Ouverture ,,Le Calif de Bagdad" en na de pauze „Inter mezzo Oavalleria Rusticana" en „Wir spio- len Soldat" om vooral niet te vergeten de „Post-Marech" van den wakkeren directeur der Vereeniging, den beer 0. J. Noest De ze heeft eer van zijn werk, waar hij deze mannen, die eon langen dag zich geheel moe ten wijdon aan hun werk als brieven- of te legram-besteller, in de avonduren tot zulk een muzikale hoogte weet te voeren. Daar voor was trouwens ook onverdroten ijver van de leden zelf noodig. Dat de avond eohter zoo uitnemend slaag de, was medo te danken aan de welwillende modewerking van een onzer stadgenooten, den heer Driessen, die de muziek afwisselde door voordrachten, welko mede bijzonder in den smaak vielen en den lachlust der aanwe zigen ntet weinig opwekten. De heer Driessen, dio, hoewel ook dilet tant, eon comicu8 van aanleg is, werd soms drie- of viermaal teruggeroepen, evongoed wanneer hij optrad als een echt type van een Amsterdamsch vagebond of als de feest redenaar van ik weet niet welk eerzaam plaatsje of in wat ander genre ook. De aan wezigen hebben genoten van de muziek van „H. M. Koningin Wilhelmina" en zich gea museerd met de luimige voordrachten van den heer Driessen. Wat wil men meer? La ten deze beiden nog maar eone weer de han den ineenslaan tot het vormen van een go- zei li gen avond en ze zullen zien hoe groot de belangstelling zal zijn. Zoo'n perzik smaakt naar meer", zeide een der aanwezigen ons bij het heengaan en. zij had hot bjj hot rechte eind. Het openbaar slachthuis. Den gemeenteraad wordt ter vaststelling aangeboden de oonoept-verordening „rege lende het gebruik van het openbaar slacht huis." Door bijzondere omstandigheden werd de indiening dezer verordening zeer belangrijk vertraagd. Oorspronkelijk toch waren door B. en Ws. twee verordeningen ontworpen: de ecne, door den gemeenteraad vast te stellen, niet meer dan een tiental artikelen bevattende en het gebruik van het slachthuis in hoofd trekken aangevende; de andere, „bepalingen betreffende het gebruik van het openbaar slachthuis" inhoudende, door B. en Ws. als uitvloeisel van de eerstbedoelde verordening en krachtens de hun daarbij verleende be voegdheid vast te stellen, cn de wijze, waar op van het slachthuis zou worden gebruik gemaakt, bot in onderdeelen regelende. Een dergelijke regeling dezer aangelegen heid had zeer veel voor. Zooals toch bij kennisneming der thans ter vaststelling aangeboden verordening blijkt, wordt daarbij de uitoefening van het slachthuisbedrijf tot iii de kleinste bijzonder heden geregeld. Nu spreekt het wel vanzelf, dat eon algemeen model voor een dergelijke regeling niet is aan te goven, maar daarbij in ieder bijzonder geval met plaatselijke toe standen cn gebruiken behoort te worden re kening gehouden en dat ook de regeling zel ve, vooral in de eerste jaren der exploitatie, juist omdat zij zoo gedetailleerd is, telkens meer of minder groote wijzigingen zal moe ten ondergaan. Nu kan een wijziging door Burg en Wefchs. zeer gemakkelijk en zonder tijdverlies worden tot stand gebracht; aan gegronde klachten der slagers over onprac- iischo en ondoelmatige bepalingen kan on middellijk worden voldaan. Wordt daarente gen de regeling bijwijze van strafverorde ning door den Raad vastgesteld, dan zal in den regel vrij geruime tijd moeten vcrloopcn, ab orens een noodzakelijke wijziging haar be slag krijgt. Een onmoodige en ongewenschte belemmering van het slachthuisbedrijf, ten nadeclc zoowel van den dienst ale van de slag- ra, zal dus van een vaststelling der re geling door den gemeenteraad het noodza kelijk gevolg zijn. Daar komt nog bij, dat een zoo bij uitstek praetische regeling uit den aard der zaak het best kan worden vastgesteld en zoo noo dig gewijzigd door het college, dat met het beheer van het slachthuis belast en dienten gevolge, nog bovendien voorgelicht door de commissie van bijstand en den directeur, van de behoeften van den dienst en de eisohen van het bedrijf het beet op de hoog te is. Wèl het grootste bezwaar tegen de thans door B. en Ws. voorgestelde publiekrechte lijke regeling is evenwol gelegen in do daar mede onafscheidelijk gepaard gaande inmen ging van den rechter in den inwendigen dienst van het slachthuis. Werd, zooals in de oorspronkelijke bedoeling lag, c1 i direc teur van hot slachthuis de bevoegdheid ge geven om wegens overtreding van dc door B. en Ws. vastgestelde bepalingen een boete tot een zeker maximum op te leggen, dan was daarmede do nakoming der gegeven voorschriften en de handhaving der orde op het terrein vrij wat beter verzekerd, dan bij een regeling, wier handhaving na- genoeg geheel alleen aan een ambtenaar van het openbaar ministerie en aan den kantonrechter blijft overgelaten. We ken en maanden zullen kunnen vcr- loopen eer de veroordeel ing op do overtro- ding volgt. Dat daardoor de straf minder doel treft en het prestige van de directie, vooral bij een eventueels vrijspraak, niet wordt bevorderd, zal wel niemand ontken nen. En dan willen B. en Ws. nog niet eens spreken van den last en het tijdverlies, zoo wel aan de ambtenaren van de gemeente als aan de gebruikers van het slachthuis veroor zaakt, indien deze bij elke overtreding, hoe gering ook, als getuige voor den rechter zullen moeten verschijnen. Was hiermede het goed recht van het pri vaatrechtelijk stelsel, waarbij hij, die vaD de gomeenteelachtplaats gebruik wilde maken, zich bij onderteekening van een formulier tot naleving der door den Raad en door B. en Ws. vastgestelde voorwaarden verbond, bewezen, de minderheid der commissie van het slachthuis en een der leden van die voor do huishoudelijke verordeningen kon met do door B. en Ws. ontworpen regeling geen vrede hebben. Eerstgenoemde meende, dat de goheelo re geling door den Raad behoorde te worden vastgesteld, omdat alleen in dat geval do behandeling van de geheele aangelegenheid in het openbaar zou geschieden en belang hebbenden in de gelegenheid zouden zijn hun bezwaren kenbaar te makenbeiden zagen in haar een met de wet strijdige regeling, omdat alleen de Raad op do overtreding zijner ver ordeningen straf kan stellen. (Wordt vervolgd Negende Naluur- en Geneeskundig Congres. De derde en laatste algnneeno vergade ring van het Congres werd Zaterdagmiddag gehouden in de groot© zaal van het Kon. Zool. Botanisch Genootschap te 'e-G raven- hage. In deze vergadering trad als spreker op de heer R. P. J. Tutein Nolthenius (Am sterdam), oveT „de afvoerverhoudingen de«- Rijntakken en het verzamdingsvraagstuk". Vooraf werd besloten om ter gelegenheid van den verjaardag van den eere-voorzitter van hot Congree, den Prins der Nederlan den, telegrammen van gelukwensching te zenden aan H. M. de Koningin en aan Z K. H. Prins Hendrik- De voorzitter deelde voorte medo dat be noemd waren tot voorzitters der eeetiee voor het volgende Congree: Voor de 1ste sectie prof. dr. Kamorlingh Onnee, Leiden; late eubseotie dezelfde; 2de Bubsectie prof. dr. Bakhuis Rooseboom (als plaatsvervanger prof. dr. Aronstein); 3de aubeectie prof. P. Zeeman, Leiden; voor de 2de sectie prof. Beyerinck, Delft; voor de 3de sectie dr. Renesen, Arnhem; voor do 4de sectie J. F. Nienneijer, Am sterdam. Tot leden der Commissie voor de Rc-gle- mente-herziening werden benoemd de hee- nem Arkenbout Schokker, dr. H. J. Veth, prof. J. A. Korteweg, prof. dr. L. J. C. Schrocder van der Kolk. Als dubbeltal voor de fondscommissie der medische eretie zijn aangewezen prof. Koch on prof. Fokker, beiden te Groningen. Van het bestuur dor 4de sectie was inge komen de mcdedeeling, dat de sectie had opgedragen aan het hoofdbestuur het ver zoek te richten, bij de Regeering aan te dringen op een technisch-wetenschappelijk onderzoek van het grondwater-vraagstuk. Vervolgens werd het woord gegeven aan den heer Tutein Nolthenius. Spr. wees er op, dat h©t door hem te behandelen vraag stuk er een is dat de samenwerking van deskundigen op verschillend gebied eischt. Na een overzicht gegeven te hebben van de meoningein van vroegere waterbouwkundi gen omtrent de waarschijnlijke verzanding der Rijntakken, die allen (Velsen, Bolstra, Christiaan Huygems) tot zeer onrustbaren de eloteommcn kwamen, wees spr. or op dat inderdaad alle rivieren een groote hoeveel heid zand medevoeren, waarvoor spr. ver schil lende bewijsgronden aanvoerde. De ge heele rivierbodan schijnt zich regelmatig te vorschuivcn naar de zee too. Er was dvis wel reden tot bekommering voor de bewoners dor lage aangelanden voor verhooging van den riviorbodean. In do 19de eeuw echter vreesde men meer voor vorhooging van don waterspiegel ten gevolge van grooteren wa tertoevoer, dien men na invoering de peil schalen kon nagaan. Hoe komt het, dat men in de 19de eeuw niet meer voor ver zanding vreesde? Hebben dan Huygens, Velsen en Bolstra zich vergist? Helaas, of liever gelukkig, jal Hun mistasten was echter uitsluitend te wijten aan den tocnmaJigen stand der we tenschap. De verdroging van den IJsol, ten gevorie waarvan een bloeiende streek is achteruitgegaan, ie niet toe te schrijven aan verzanding, maar aa" den steeds groo toren waterafvoer van den Rijn door de Waal, waardoor ook de Nederrijn achter uitging. Dit is geconstateerd door den bur gemeester van Alkmaar, die in den tijd der Republiek op verzoek der Statem-G.moraal een onderzoek instelde en den toestand in kaart bracht, waarvan spr. een kopie ver toonde ter vergelijking met den tegen woo r- digen toestand, door hom eveneens in kaart gebracht Verschillende pogingen zijn ge daan om verbetering in den toestand te brengen, die wel tijdelijk, maar niet blijvend verbetering bracht Wat ons nu duidelijk is, dat een kleine wijziging in de strooming een on ander veroorzaakte, was Huygens niet- duidelijk, omdat hij geen goede voor etelling had van het verhang der rivieren. Huygens dacht, dat de mond van den Bies- bosch het water opzoog, maar het is geble ken dat veranderingen in do. benedenwaart- sclio waterverdceling weinig invloed hebben op de bovenwaartsohe strooming. Dc ver- wnarloozing en do groote zuinigheid waren oorzaak van de talrijko veranderingen in de stroomrichting en de bedding der rivieren. Aan verandering in den loop der rivieren door uitvreting der oevers was liet kwaad too te schrijven. Spr. deelde alsnu mede dat c1"1 Waal twee maal zooveel water afvoert als do Nederrijn cn deze tweemaal zooveel als de IJsel en wees er op, dat deze watcrverdeeling veran dert door wijziging in den invlood, door verandering in don waterafvoer. Voor verzanding door afvoer van zand is ndordaad niet zoozeer te vreezen, doch dit neemt niet weg dat men bij do Rijntakken een oog in het zeil heetf to honden: hiertoe moet door meteorologen, hydrologen en geologen worden samengewerkt-. Maar het grootste deel van dc taak blijft den inge nieur voorbehouden. En dit geldt vooral voor Zuid-Hoiland. De Maasmond bijv. zou zijn verzand in dien niet de ten vorigon jare overleden hoofdinspecteur van den Waterstaat Petrus Galand een straat naa-r zee had geschapen. Spr. zou wenschen dat zoo goed als voor Huygens een godenkteeken ie opgericht voor het scheppen van een straat over land naar zee, dit Congres den wensóh zal uit spreken cl ai. voor C aland aan den Hoek van Holland een blijvend gedeukte oken zal worden opgericht (applaus). Nadat do voorzitter den heer Nolthenius dank had gezegd voor zijn rede sloot hij het Congree, or op wijzend dat dit Congres, gehouden in de stad van den grooten Huy gens en Spinoza, aangename herinneringen hcoffc achtergelaten bij de deelnemers, on danks het ongunstige weder, dat eohter eveneens zijn nut liec-ft gehad. Waar t-och dezer dagen nog in een groot dagblad onder het hoofd „Eere wien eere toekomt" hulde was gebracht aan... Folb, voor zijn weervoorspelling omtrent de Pnasehdngcn, achtte de voorzatter hierdoor het bewijs geleverd, dat het niet ondienstig was in een stad, waar nog zulke denkbeel den door de groote dagbladen gehuldigd worden, dit Congres van innen der exac te wetenschappen to houden. Na afloop van het Congres werden door een dertigtal leden de havenwerken van Scheveningen bezichtigd. Te halfzeven ving een gemeenschappelijke maaltijd in Hotel Wittebrug" aan. Gemeenteraad ran Zegwaard. Afwezig do heer C. van Dorp. Na lezing der notulen van de vorige ver gadering wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken: a. Verslag van de oommissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente, waar uit o. a. blijkt, dat in het ofgeloopen jaar 7 vergaderingen zijn gehouden en 7 leerlin gen ambtshalve op de bijzondere school zijn in geech reven. b. Brief van Ged. Staten, houdende mede deeling, dat over 1903 als bijdrage in de koe ten van het lager onderwijs aan deze ge meente zal worden uitgekeerd een bedrag van 440. o. Goedkeuring van do kohieren noot de- lijken omslag en hondenbelasting voor 1903. d. Goedkeuring van het in de vorige ve* gadering genomen beeluit tot wijziging dei gemeente-begrooting. e. Missive, waarbij wordt bericht, dat door het Rijk over 1901 aan deze gemeente ala vergoeding in dc kosten van het lager onder wijs is t-oegekend een som van 352.50,welk bedrag geheel is ontvangen. f. Proces-verbaal van kasopneming, waar uit blijkt, dat op 4 dezer alles in behoorlijke orde en in koe wae een bedrag van 950.00 ]/2. Deze stukken worden -oor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld wordt bet Kohier der school gelden over het 1ste kwartaal van 1903 tob een bedrag van 50.10. Vervolgens wordt overgegaan tot do be noeming van stembureclcn voor de aanstaan de verkiezingen. Ingekomen zijn vier reriamce tegen aan slagen in den hoofdei'jkeu omslag en een. tegen aanslag honden belasting. Op laatst bedoelde reclame wordt afwijzend beschikt, één reclame hoofdelijk en omslag volgt het zelfde lot, twee aanslagen worden vermin derd en voor één aanslag wordt geheele ont heffing verleend. Ten slotte wordt aangeboden het verslag van den toestand der gemeente over 1902, waarna de vergadering wordt gesloten. »e llclitliijreu. Naar het ,,Hbl." verneemt, bestaat bet voornemen, de milioiens der lichting van 1900 nog in den loop dozer maand, vermoe delijk reeds tegen brt einde dezer week, met groot verlof te zenden. Dc lichtingen 1901 en 1902 zouden voor1 op :g nog onder de wapenen blijven. Gehouden verköoping in het Notarishui* aan Don Burg alhlor, op Zaterdag 18 April 1903, ten overstaan van mr. L. M. J. H. Kerstons, notaris te LeidenHet huls aan de Waardgracht 54, In bod /"780, kooper de beer P. J. Hartevelt, voor 806. De huizen In de Heerenateeg en Maria Gyzonsteog z(Jn niet gegund. Commissie van Enquête. Meldde „Het Centrum", dat de benoeming der Staatscommissie van enquête betref f" de toestemden bij het i poorwegpersonoel eerstdaags kan worden vorwaent en mr. D. Veegen8 als voorzitter dier oommissie zal op treden, nader verneemt dit blad, dat ala le den dier commissie worden genoemd ae hee» ren mr. W. L. P. A. Molengraaff, hooglee- raar te Utrecht en dc Kamerleden ds. Tal- ma en mr. Kolkman. De naam van hot. vijfde lid werd nog niet met zekerheid bekend. CORRESPONDENTIE. - W.l De Regeering zal zeker wel haar goede redenen hebben waarom z(j in de afzetting van bet stations terrein nog geen verandering heeft gebracht Weerberloki van £0 April. (T.lt... «„.T.. ra» tt.i K.». *,4. U.llt.at) Verwachting. Matige noordelijke wind. Zwaar bewolkte luent. Buug weer. Gering* afneming in temperatuur. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien de adressen van J. KN0TTER en P. C. J. DIEBEN, houdende verzoek om ver gunning, respeetievollik tot oprichting van een smeder^ in het porceel Lokhorststraat 22f kad. bekend Sectie G No. 890 en tot uitbrei ding van de Stoorawapchtnrlchting aan den Witten Singel No. 63. kr.d. bekend Sectie M No. 1833, door vervanging van de bestaande stoommachine van 8 pk. door een van5pk.> Gelet op de nrtt. 6 en 7 der Hinderwet; Goven by deze kennie asn het publiek, dat genoemde verzoeken met, de byiagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zyn; alsmede dat op Maandag 4 Mei a 'a voormiddags te e)t' uren. op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen die verzoeken in ie brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lelden, 20 April 1903. Ten besluite van don dansour- eus van den heer C. Heraier had Zaterdag avond in den foyer der Htadszaal een ge zellige bijeenkomst plaats, een soirée, waar toe alleen de oudere of ander© naaste be trekkingen van de leerlingen van don cur sus gonoodigd warenzoodat het gezelschap eigenlijk eon intiemen kring vormde. Op dat zijn leerlingen oangeljoden bai mag de heer Hemner mot genoegon terugzien. Heb werd voorafgegaan dooi- een drietal mu zieknummers, uitgevoerd door daartoe door hem geëngageerde musici, waarop volgden eenige mooie voordrachten op dc piano, (twee- en vierhandig) en mandoline, voor drachten voor zang cm ran luimigen aard, voor één en meer personen, en het eigen aardige daarvan was, dat de leerlingen^van. don on reus zich daarvoor zei von hadden aangemeld en veel moeite getroost. Wat zij aanboden was inderdaad heel aardig, bracht een aangename stemming teweeg en' lokte herhaaldelijk daverende toejuichingen of terugroepingem qit Ook de viool-soloi „Souvenir de Bellini", door dc heer Prin- senberg, bood veel genot. Van hot bal werd natuurlijk een belangrijk gobruik gemaakt; emkole dansen waren alleen voor do clubs bestemd, terwijl aan do andore ook door de genoodigdon kon worden deelgenomen. Door oen kou rig balboekje werd dit aan geduid. Het geheel droog ecm vertrouwelijk, gezellig karakter, en bij een kring als deee werd men daarom in de gelegenheid gesteld de smaakvolle figuren van verschillende weer in zwang komende dansen van vr igo- rem tijd of van nienwe dansen gracieus eü naar de voorschriften te zien uitgevoerd.,

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 2