No. 13237 Maandag SO April. A0. 1903. <Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Offieleele Kennisgeving. FEUILLETON. 3D© dilettant. LEIISCH M&BLAD PRIJS DEZER COÜRANTi Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden I I 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn t 1.30. Franco per post1.66. PRIJS DER ADVERTESTIËN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /"0.17J. - Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woordon 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het inoasseeren wordt/" 0.0 j berekend. Vergadarlng vin den Gemeenteraad van Lelden, •p Donderdag 23 April 1903, dea namiddags te twee uren. Punten ter behandeling lo. Verzoek van mevrouw E. S. B, Din- gomans geb. Stemberg Boisoh om ontslag als lid van het College van Vrou wen-K raam- moedere. (106) 2o. Verzoek van prof. dr. I. F. O. S. Veit om ontslag als stads-vroedmeester. (108) 3o. Benoeming van een lid van het Colle ge van Regenten van het Heilige Geeet- of 'Arme Weee- en Kinderhuis. (112) 4o. Benoeming van eon lid van het Col lege van Vrouwen-K raammoedere. (107) 5o. Verzoek van P. J. Oosthoek om vrij- Btelling van do betaling van schoolgeld, Mid delbaar Onderwijs. (116) Go. Suppletoire staat van begrooting, dionst 1902, van het Heilige Geest- of Armo iWee& en Kinderhuis. (111) 7o. Voorstel tot onderhandsche verhu ring van hot benedenhuis van het peroeel Nieuwstoeg 10. (105) 8o. Verzoek van J. Botermans om goed keuring van oen stratenplan voor zijn ter rein aan den Zoeterwoudschen Singel, ka dastraal bekend onder Sectie B No. 1381> ge meente Leiden. (113) 9o. Verzoek van J. Warmenhoven om vergunning tot demping van een gedeelte Bloot langs den Hoogen Rijndijk vóór het perceel No. 8. (102) lOo. Verzoek van I. J. Lolkee de Beer om vergunning tot demping van een gedeelte Bloot langs don Hoogen Rijndijk vóór de per- ocelcn, kadastraal bekend onder Sectie M No. 2046, gemeente Leiden. (103) llo. Verzoek van J. Roem om vergunning tob demping van hot gedeelte sloot langs zijn peroeel, Zoobervvoudscho Singel 7, cn tot het plaatsen van een hok op het midden der ge dempte sloot. (104) 12o. Verzoek van J. G. J. Brands om ver gunning tot demping en rioleering van het godeelto 6loot langs den Hoogen Rijndijk vóór het peroeel, kadastraal bekend onder Seotie M. No. 1847, gemeente Leiden. (116) 13o. Verzoek van J. Botermans om ver gunning tot demping en rioleering van het gedeelte sloot langs den Zoeterwoudschen Singel voor het perceel, kadastraal bekend onder Sectio M. No. 1381, gemeente Leiden (117) 14o. Voorstel in zake het geven van an dere namen aan de straten op Vreewijk. (114) 15o. Voorstel tot aankoop van het perceel Breestraat 94 en tot vaststelling van den des- betref fenden begrootingsstaat. (119) 16o. Voorstel tot aankoop van de percee- lcn aan de Langegraohfc Nos. 110, 112 en 112a en tot vaststelling van den desbetref fenden begrootingsstaat. (120) 17o. Vaststelling der verordening, rege lende de herkeuring van afgekeurd vee en vloesoh. (110) 18o. Vaststelling van de verordening, rege lende het gebruik van hot Openbaar Slacht huis. (118) 19o. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de Plaatselijke directe belasting, dienst 1902. (109) LEIDEN, 20 April. Aan den 27sten verjaardag van Z. EL H. Prins Hendrik, Gemaal van Koningin Wilhel- mina, werd gisteren alhier gedacht door het uitateken der nationale driekleur, hier en daar ook met Oranje-wimpel, van openbare en particuliero gebouwen, het bespelen ln het middaguur van het carillon van den Stadhuis toren en het houden om ha'.ftwee eenor parade door de drie wapenen van het garnizoen op de DoezMtraat en ook op den Vestwal, waar, behalve de achterhoede der infanterie, de veld artillerie en huzaren te voet stonden opgesteld. De olflcieren der dd. schutterij, de jongens der Kweekschool voor Zeevaart, benevens eenige zee-otfleieren en een deputatie van oud gedienden met hun vaandel waren ook aanwezig. De parade werd gecommandeerd door den luitenant-kolonel C. J. Valllant, van het 4de reg. inf. (sedert bevorderd tot kolonel com mandant van het 8ste reg. inf.) en geïnspec teerd door den kolonel jhr. Van der Wyck, commandant van het 4de reg. inf. De muziek stond aan de Nlouwsteegsbrug en dank zy het vry gunstige weder, had deze wapenschouwing heel wat toeschouwers, ook door de stad, in eenigszms feesteiyke stem ming op de been gebracht. "Waut als er feest is in ons Koninklijk paleis, trilt er vreugde ln elk goed Hollandsch hart, dat, vooral in deze zoo veelszins donkere dagen, met verdubbelde trouw zich gehoebt voelt aan zyn Koningin. De positie van den Prins der Nederlanden is een moeiiyke; doch met klimmende waar deering ziet de natie hoe de vorst steeds meer de warme sympathie van velen weet te verwerven. Zyn optreden in allerlei kriDg, zjjn zucht om op de plaats, die hy Inneemt, Iets te zyn voor het volk, waaraan hy zich verbond, wordt hoogelyk gewaardeerd. Ingevolge de door den gemeenteraad verleende machtiging werd door B. en Ws. overgegaan tot den aankoop ten behoeve der gemeente: a. in openbare veiling, van het peroeel aan de Langograoht Nos. 112 en 112a, ka dastraal bekend onder Sectie B. No. 567, gemeente Leiden, groot 88 cA., voor do som van 3625, benevens de kosten van over dracht ad f 290; b. ondershands, van het winkelhuis aan de Langegraaht No. 110, kadaster Seotie B No. 566, gemeente Leiden, groot 67 oA., voor de som van 3250, benevens de kosten van overdracht ad 122. Beide peroeelen liggen in de onmiddellij ke nabijheid van do stedelijke gasfabriek cn zijn bestemd, ten behoeve eenor eventueelo uitbreiding, te zijner tijd bij de fabriek te worden getrokken. De aankoop heeft dan ook op voorstel van commissarissen der stedelijke gasfa briek en met instemming van de commissie van financiën plaats gehad. Op grond van het bovenstaande geven B. en Wa. den Raad in overweging: lo. den aankoop van de bovengenoemde perceelcn ten behoeve der gemeente voor do som van 6875, benevens de kosten van overdracht, met zijn goedkeuring te be krachtigen; 2o. vast te stollen den overgelegden sup- pletoiren begrootingsstaat ten bodrage in ontvangst en uitgaaf van f 7287, in welke som de overdrachtskosten zijn begrepen; 3o. te bepalen, dat door de gasfabriek van hot sub 2o. genoemd© kapitaal een rente van 5 pOt 's jaars aan de gemeente zal worden betaald en dat jaarlijks 5 pCt. zal worden bestemd tot aflossing van schuld- of kapitaaldolging, te beginnen mot hot jaar 1904. Toen onlangs in den gemeenteraad de wonsohelijkheid word uitgesproken, dat d© gemeente zou brachten door aankoop eige nares to worden van het onlangB afgebran de, aan hot Raadhuis grenzende perceel aan do Breestraat 94, word door den Voorzitter van hot ooilege van B. en We, medegedeeld, dat door hen reeds pogingen in die rich ting werden aangewend. Het is B. en Wa aangenaam thans te kunnen mededeel en, dat de pogingen met een gunstigen uitslag worden bekroond, en dat zij er in geslaagd rijn het huis met erf voor do gemeente aan te koopen voor de som van 3900. Tovons werd overeengekomen, dat do ge meente aanstonds bij de overdracht aan den verkoopor zal betalen het bedrag van f 9700, waarvoor bet afgebrande perceel bij de Tiolsche Brand waarborgmaatschappij was geassureerd, na aftrek van hetgeen de Maatschappij daarop bij betaling op den dag der overdracht voor vergoeding van in terest zou bobben gekort, terwijl daarente gen de verkoopor do gemeente subrogeert in al zijn rechten op de Tielscho Brandwaar borgmaatschappij, uit de daarbij gesloten verzekering voortspruitende. Op deze wijze zal de zaak tusschcn koe por en verkooper aanstonds geheel kunnen worden afgewikkeld en het verkochte ge heel vrij van hypotheken en andere zake lijke lasten kunnen worden geleverd. Op grond van een en onder geven B. en Ws. in overweging: lo. den aankoop ten behoeve dor gemeente van gonocimd perceel met 'e Reads goedkeu ring te bekrachtigen; 2o. tot do vaststelling van den overgeleg den eupplefcoiren begrootingsstaat, ad f 13742 (waarin tevens de kosten van over dracht od 142 zijn begrepen) over te gaan. Morgenavond treedt in de Stadszaal (Foyer) op hot Haagsch vocaal kwartet (de dames PhiDe Lignao, sopraan, Anna van Otter beek Bastiaan8e, alt, en de heeren Frans Andreoli, tenor, en Jos. v. d. Kun, ba9, terwyi de boer Frans L. Vink voor de klavierbege leiding zal zorg dragen. Dit kwartet ia hier geen onbekenden, want met de Leo feesten in Lelden traden ze met hun vieren als solis ten op, genotvolle oogenblikken met hun 8cboone voordracht aanbiodende. Iedereen, die hen toen had gehoord, was hoogst voldaan. Doot wijion dr. W. Ployte, in leven directeur van het Rijksmuseum van Oud heden be Leiden, is aan dit Museum een hoogst belangrijke vorzamolng boekwerken gelegateerd, bevattende literatuur over Egyptische, Assyrische, Grieksche en Ro- meinsohc Archeologie. Voor het akte-examen lager onderwijs is geslaagd do heer J. A. Vis, van Wad dingsveen. By de hoden gohouden verkooplng van cokes by partyen van 10 en 6 H.L. waren de prijzen f 4.50 en f 2.25. Door Hoogheemraden van Rynland ie ook namons Hoogheemraden van Woerden aanbesteed de vernieuwing van de brug over den Ryn te Zwammerdam. Inscbryvers waren de heeren: De Jong en Co., te Ouwerkerk, ƒ6071; J. van Lokhorst, te Alfen a/d. Ryn, ƒ5890; P. van der Lyn, te Aarlandorvoon, ƒ6870; J. de Hoog, te Waarder, 5850; J. P. Boot, te Waarder, ƒ5800; W. Boot, te Zwammerdam, ƒ5790; J. Ohristiaanse, te Lelden, ƒ6400; W. A. Verbrugge, te Gouda, 6865; H. J. Nederhoret, te Gouda, 4990; W. Bokhoven, te Gouda, f 4959; L. T. Kruyt, te Bodegraven, 4770. Beroepen li by de Ned.-Herv. Gem. te Jutfaas (toez.) ds. P. N. Gysman, te Aalsmeer. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft aanvaard hot beschermheerschap van de ver- eeniging „Oranjebond" te 'a-Gravenhage. Men meldt uit Den Haag: Van den toren der St.-J acohskork en van lands- en gemeente-gebouwen wapperde gisteren ter eere van don verjaardag van den Prins der Nederlanden de driekleur en ook van vele particuliere woningen was de vlag ont plooid. Overigens werd 's Prinsen geboortedag gevierd door het houden van eon parade op het Plein-1813. Ware het militaire schouw spel aangevangen op het aangekondigde uur (halftwee), Aprilletje zoet zou het tal rijk publiek gespaard hebben voor een uit ten hoed. Niet voor twee uren echter mar cheerden do troepen van de zijde van de Naas.aula-an op en toen violen hagel en re gen, gelijk reeds vele dagen. Aan de wesfc- zijde van het plein had de gouverneur der residentie, generaal Van Ermed Schei-mor, met don staf plaats genomen cn gedurende ruim een kwartier trokken nu do troepen, de grenadiers en jagers, de artillerie en de cavalerie, onder commando van den kolo nel commandant van hot regiment grena diers en jagers, jhr. Van dor Goes, onder hot spelen van militaire marschen door do vo)"3ohillendo muziekkorpsen langs den ge neraal inspecteur dor parade. Met dit dé filé, de troepen worden niet- gelijk gewoon lijk opgesteld, was de parade geëindigd. De Apsldoornsoho correspondent van het ,,A. H." schrijft: Op 's Prinsen geboorte dag heerschto hier nu een geheel andere stemming dan toon dit feest een jaar gele den werd herdacht, boen onze Koningin in ernstige ongesteldheid aan het ziekbod was gekluisterd. Van vele huizen wapperde vroolijk Neërlanda driekleur. De feestviering ten Paleizo had een in tiem karakter. De vorstelijke familie begaf zich allereerst des morgens ter kerke, waar ds. Van Rhijn den dienst leidde. Het beekonen der feliedtatie-registers nam reeds vroeg een aanvang, zoowol door ver- oenógingen als particulieren. Tal van bloemstukken werden den Prins als huldeblijk gezonden. Aan den zijingang van het paleis wa© reedB Zaterdag een on gewone drukte van doozen en kistjes, die gebracht werden, waar gisteren de geschen ken voor den Prins uit te voorschijn kwa men Ook het gemeentebestuur en de feestcom missie boden bloemstukken cn gelukwen- ache-n aan den Prins aan. Het geschenk van het jochtdepartemcnt aan don Prins bestaat uit eenige herten geweien, hot personeel der intendance bood bloemstukkon aan do Koningin, den Prins en de Koningin-Moeder aan. Zaterdagavond gaf Volksweerbaarheid ter gelegenheid van 'a Prinsen verjaardag een drukbezocht feest. Denzelfden avond had op het Palei3 Hei Loo het galadiner ten Hove plants. Een extra-trein uit Den Haag bracht do gasten aan be 5 uren en vertrek w*<W to 7.50: het vuurwerk ging niet door. H.M. do Koningin-Moeder keerde heden om 1 28 naar Den Haag terug. Als ons volk met liefde opziet naar het jonge vorstelijke gezin, zjju lijden meelijdt, zijn zorgon mee doorleeft-, don begrijpt het in die liefde ook don Prins, en het brengt hem op zijn jaardag don stillen en hartelij- ken wensch, dat het hem gegeven - oge wor den nog vele en velo jaren die eigenaardige, maar schoon© plaats in te nemen, hot hoofd te zijn van dat Koninklijk gezin, dat groeie cn bloei©, on een voorbeeld van geluk oa vrede zij voor de duizenden gezinnen van ons volk. By de verschillende regimenten zyn met Ingang van den 16den April een aantal onder officieren, die zich met verlof bevonden, Inge volge de nieuwe pensioenwet in het genot van voortdurend pensioen gesteld en dienten gevolge met een nieuwe verbintenis lot hun 508te jaar overgegaan by het reservekader der 2de categorie, zoodat men nu daarby reeus de verschillende graden aantreft, als reserve- 8ergoant-majoors, reserve-eerg.-majoor-tltulalr, reserve fourier, enz. De minister van Justitie brengt ter kennis, dat do gelegenheid tot het indienen van adres sen om benoeming tot concierge, bode, knocht en klerk by den Centralon Raad en de Raden van Beroep (Ongevallenverzekering) is gesloton en dat verder Inkomende verzoekschriften zullen worden ter zydo gelegd. De oorlogsschepen on verdere marine- vaartuigen, die mot het oog op den woeligon toestand ln het land hier en daar waren ge- stationneerd, keoren weer gaandeweg naar de plaats van bestemming terug. Reeds is behalve o. a. van de „Holland" do detacheering van de „Rolnlor Claeszon" en van eenige rivier vaartuigen opgeheven en in don loop van deze week zullen de overige verplaatste schopen oveneens naar hun directie worden terugge zonden, zoodftt verwacht wordt dat aan het einde dezer weok vermoedelUk alle schepen wedor op hun gewone statlonsplaatson aan wezig zullen z(jn. De volgende aanbovellng is ingediend ter benoeming van leoraren aan de H. B.-School met 8-jarigen cursu6 te Rotterdam: o. voor leeraar in de natuurkunde voor den cursus 1903/1904: lo. de h er D. ds Lange, te Amsterdam; 2o. dr. B. H. J. ter Braake, te Rotterdam; b. voor leeraar ln de wiskunde; lo. de heer W. TlDkslenburg, te Arnhem2o. de hoer F. Kunst, te 's Gravenhage; 8o. de heer J. Hom mes, te Yeendam c. voor loeraar in do Engelsche taal; lo.de heer R. Volbeda, te Gorkura; 2o. de hoer P. T. N. Moesveld, te Ziandam. Op de aanbeveling voor tydeiyk leeraar ln het Spaansch aan de Handelsschool te Rotter dam komen voor: lo. de heer A. D. Leeman 2o. mej. A. J. Godoy, boiden te Rotterdam. Half Februari diende een gehuwde, onder do wapenen geroepen verlofganger to 's-Hortogonbosch eon request in aan de Ko ningin om ondersteuning ten behoevo zijnor vrouw, dio nu zonder eenige verdienste is cn aan alles gebrek heeft. Hedenmiddag dus 2 maanden later ontvangt de vrouw een beschikking van den minister van oorlog, waarin haar wordt mo 7) Annette was thuis gebleven. Zy was nog maar veertien jaar en zou eerst het volgende jaar worden aangenomen. De meiden hielden er niet van, mevrouw Norderud als politie Inspecteur op Falkestad te hebben, want als zoodanig trad zy onge veer op. Niemand was veilig voor haar scherpen blik. Mevrouw Falk was geenszins een slechte huisvrouw. Zy zag wel overal toe, bevondt zich veel in de keuken, maar het gebeurde op een meer voorname manier, en bovendien had zy vaak aan haar plichten als gastvrouw te denken. Op een middag kwam mevrouw Norderud een oogenblik later aan tafel dan de anderen; zy was .in de keuken aan het bakken geweest. Terwyi Tomine haar de soep gaf, zond zy een oogendepêche naar den candidaat, die het telegram dadeiyk beantwoordde. Mevrouw Norderud meikte het op en zeide op barschen toon tegen Tomine: „Kyk naar wat je te doen bebtl Je bedient my op dit oogenblik en niet mynheer Fink." Fmk lepelde zenuwachtig in zyn soep. Juffrouw Michelsen, die met neergeslagen oogen aan tafel gezeten had, keek hen beiden verbitterd aan. „Ik kan my heel wel begrypen, dat u zich ergert, Juffrouw Michelsen," zoo ging mevrouw voort, „voor een meer bejaard, verloofd meisje als u moet het onaangenaam wezen, zulke fOquetterieén mee aan te zien." Fink zei geen woord. Mevrouw Falk leidde verlegen het gesprek in een andere richting. 's Avonds zat de keukenmeid Maren alleen in de keuken. De deur van de eetkamer, waarin mevrouw Norderud zich bevond, stond half open. Fink kwam warm water voor zyn grocje halen. Juffrouw Michelsen zorgde steeds voor cognac en suiker. Zyn kooktoeatel gebruikte hy niet meer; het water was een goed voor wendsel om in de keuken te komen. „Wilt u weer warm water hebben? vroeg Maren. „Ja. Eu ik wou ook nog wel wat anders hebben, Maren. Je weet, dat ik heel veel van Je houd." „En van niemand anders?" „Neen, van niemand anders; jy bent zoo mooi en zoo krachtig." Hy kwam dichter by haar staan. „Ja, krachtig ben ik en daarom is 't u geraden, niet te dicht by me te komen." „Maar ik doe bet toch." Hy sloeg zyn om haar leest en Maren verzette er zich niet zoo sterk tegen als vroeger. Mevrouw Norderud kuchte. „Ik ik wou alleen maar een beetje warm water hebben," prevelde Fink, de keuken meid loslatende. „Koud water i6 beter voor u," zeide mevrouw Norderud. Fink antwoordde niet, maar sloop verlegen de beuken uit Mevrouw Norderud wond er geen doekjes om en dat imponeerde hem. Toen juffrouw Michelsen 's avonds naar haar kamer ging, volgde mevrouw Norderud haar. „Komt Windahl by de aanneming van Lorenz ov«T' vroeg sy plotaellng. „Ja, ik geloof hot wel," antwoordde de juffrouw verlegen. „My dunkt, dat het zonde is hem te laten komen. U moest hem liever schrijven en uw verloving met hom afbreken." „Ik begryp u niet." „U kunt toch niet met twee mannen tegeiyk verloofd zyn! Of bent u misschien niet met mynheer Fink verloofd?" „Neen dat dat ben ik niet." „Nu, dan houdt hy u evenals de andere meisjes bier op Falkestad een beetje voor den mal." „De andere meisjes?" vrosg juffrouw Michelsen. „Ja, boe het tusschen hem en Tomine staat, hebt u zelf wel gezien. En nu zal hy ook wel gauw goede vrienden met Maren worden. Ik weet niet, of hy zich ook al tot de melkmeid gewend heeft „Dat is afschuweiyk," zeide juffrouw Michelsen. „My dunkt Inderdaad, dat u een veel te braaf en eeriyk meisje bent, juffrouw Michel sen, om u op een dergeiyke wijze te gedragen." „Ik zal het nooit weer doen." „Ik zal met "Windahl spreken, als hy komt, en hem zeggen, dat jullie moeten trouwen. Jullie behoeven nu Immers niet langer te wachten, hy heeft een goede betrekking ge kregen en u hebt zeker ook wel een duitje bespaard voor uw uitzet?" „Ja, dat heb ik. En wanneer u met hem spreken wilt, mevrouw, dan zal ik dat beel aardig van u vinden. Ik zie in, dat ik my vreeseiyk dwaas gedragen heb en dat Fink een deugniet la." „Dat is by 1 Ale hy maar niet den jongen bedorven heeft. Dat zou het ergste wezen. Ja, wacht maar, als de aanneming heeft plaats gehad, dan zal ik hier in huis eens een ernstig woordje spreken." Hierna wonschte mevrouw Norderud juf frouw Michelsen goeden nacht. Den volgenden dag kwamen er gasten uit de hoofdstad, die op Falkestad wilden biyven tot na het aannomingsfeest. Het waren me vrouw Werlund en haar zoon Fordinand. Mynheer Werlund, oen groothandelaar, had al lang handelsrelaties met Falk, zy deden samen veel koronzaken, en als Falk in de hoofdstad was, logeerde hy altyd by de Werlunds; daarom was de familio nu ge- noodigd. Maar de groothandolaar zelf kon niet komen. Mevrouw Werlund was een kleine, corpulente dame met glanzend, zwart baar, dat glad over de slapen en de ooren gekamd was, met twee sieriyke tongetjes aan de slapen, als een paar kleino treurdraperieên. Zy had een zware bruinzyden japon aan en droeg een gouden ketting en dikke gouden armbanden. Haar zoon, die een jaar ouder was dan Lorenz, droeg een elegant, licht zomerpak. Hy was een knap jongmensch met gefriseerd donker haar en een schyntje van een donker snorretje. De beide jongeheeren hadden elkaar niet gezien sedert zy 'klein waren, en namen elkaar mot critische blikken op. Ferdinand was er blUkbaar verbaasd over, dat Lorenz niet meer boersch was, maar byna even elegant als by zelf. Hy trad op Lorenz toe en reikte hem de hand. „Me dunkt, wy zullen het er wel over eens zyn, dat we hot beat doen, elkaar dade- lyk maar te tutoyeeren." „Ik vind hot uitstekend," antwoordde Lorenz. „Willen w\J niet een beetje in den tuin gaan, terwyi de dames toilet maken?" Zy wandelden arm in arm den tuin in. „Wil Jo een sigaar opsteken?" vroeg Lorenz. „Ala-je blieft. Ik had niet gedacht, dat jo al rookte." „0, al zoolang! Fink en ik drinken gewoon- lyk 's avonds oen grocjo on rooken daar dan een sigaar by „Nu, dan ben je niet zoo onschuldig meer, als ik my had voorgesteld." „Onschuldig I Hot is al lang geleden, dat Ik nog onschuldig was." „Dan heb je misschien ook al een liefje „Neen, Fink wel, maar ik niofc. In ver trouwen wil ik je wol vertellen, dat ik sedert eenige jaron een romantische liefde koester." „Dat is dom." „Ja, en daarom wil ik my binnenkort ook verklaren. Je zult haar zien op het foest. Zy is zoor bekooriyk, een beetje ouder dan ik, maar dat doot er niet toe. Zoodra ik student geworden bon, hoop ik, dat de verloving publiek zal worden." „Ga je studeeren? Dat is dom." „Wil jy geen student worden?" „Dank je wel! In onzen tyd, nu iedere idioot studoeren gaat, heeft het niet het ge ringste voordeel, student te wezen. Neen, lk ga den practischen weg. Zie je, het volgende jaar ga lk naar het buitenland om de talen beter te loeren en als ik terugkom, ea ik by myn ouweheer in de zaak." „Ik zal ook zien, een reis in het buitenland te kunnen maken, maar niet voordat ik student ben. Wat doe je, als je thuis bont?" Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1