(Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant." N* 13234 H>oncler<iaa; lö April. A0 1803. LEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT x Voor Leiden per week 9 Oenta; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per loóper en waar agenten gevestigd rijn w 1.30. Franco per post 1.65. PRIJS DER ADYERTEMT1EN: Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents coutantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het inoasseeren wordt/"0,06 berekend. LEIOEN, 16 April. Aan het seminauum der Remonstrant- Bche Broederschap alhier heeft de heer G. J. W. Oldeman het proponents examen afgelegd. Naar aanleiding van het verzoek van den heer J. G. J. Biands, geren B. en We. Jn overweging aan adressant, behoudens rech ten van derden, tot wederopzeggene too ver gunning te verleenen tot demping en riolee- ring van het godeelte sloot langs den Hoogen 4t\jndyk, gelogen vóór het perceel, kadastraal bekend onder Sectie M No. 1847, gemeento Leiden, onder de daarby bepaalde voorwaarden. Deze vergunning vervalt, zoo daarvan vóór of op den lslen Juli 1903 geen gebruik is gemaakt. Evenzoo stellen zy voor aan den heer J. Botermans, ook behoudens rechten van derden, vergunning te verleenon tot demping en ïioleenng van het gedeelte der sloot langs den Zoeterwoudschen SiDgel, gelegen vóór het perceel, kadastiaal bekend onder Sectie M No. 1381, gemeente Leiden. Ook deze vergunning vervalt., zoo daarvan vóór of op den lslen Juli 1903 goen gebruik is gemaakt. De grond van de gedempte sloot zal, nadat -die door adressant op do vereischte hoogto is gebracht, voor rekening van de gemeente worden verhard. Tevens z\jn B. en Ws. met do commissie van fabricage van meening, dat de door demping verkregen grond niet aan adressant ten ge bruike behoort te worden afgestaan (heigeen trouwens door dezen ook nog mol is geviaagü) maar ter verbreeding van don weg by d n •ingel behooit to worden getrokken. Gisteravond waren do deuren van het wijkgobouw „Pniël" alhier wederom ge opend, au om toegang te geven tot de mu ziekuitvoering der vioolclub „Pniol" en van de leerlingen der Christelijke Burgerzang- echool onder directie van dr. B. H. Geb hardt De grooto zaal was thans goed bezet. Het samenzijn werd geopend door ds. Hoo gen raad, die er met een enkel woord vóór het gebed op weos, dat de opkomst nu tal rijker was dan den vorigen avond ter gele genheid van de gezellige bijeenkomst der Ohr. Jongelingsvereeniging en alzoo de door ons uitgesproken wensch in vervulling was gegaan. Na gemeenschappelijk gezang kon een aan vang gemaakt worden met de uitvoering van het programma, dat uit twaalf nummers be stond, niet overladen was en veel afwisseling aanbood. De bijeenkomst werd gesloten door ds. De Hoest, die èn voor zich persoonlijk èn als tolk der aanwezigen den heer Gebhardt dank zei voor hetgeen op het gebied der gewijde muziek tem gefaoore was gebracht, in dien dank ook deelcn liet do leden der*vioolclub en do jonge zangeressen en zangers, en met dankgebed sloot. Wij zouden met deze vermelding bijwijze van bericht of verslagje kunnen volstaan, doch wij willen dit niet doen. Wij voelen ons gedrongen het hier nog eens uit te spro ken, dat bij vernieuwing gebleken is wolk eon bekwaam muziek-onderwijzer voor klei nen en grooteren dr. Gebhardt is. Zoowel de zangers als do vioolspelers legden daar van weer getuigenis af. Men kreeg zuiver en geacheveerd spel, beschaafden en rei non zang te hooron. Er was geen enkel nummer ondor de twaalf, dat niet goed werd uitge voerd. De Christelijke Burgerzangschool en de cursuseen voor viool en piano van dr. Gebhardt zullen dan ook wel een tijdperk van bloei tegengaan; hot kan bijna niet anders, zouden wij zoo zeggen, in een stad als do onze, waar allo gewone Christelijke Bcholen telkens weer te klein blijken om het steeds wassend aantal leerlingen te kunnen opnemen ©n hot onderwijzend personeel aan die scholen aldoor moet worden versterkt. En het onderwijs in zang en muziek op dr. Gobhardts school en cursussen toch is er op aangelegd om aan te sluiten aan het onder wijs op Christelijke scholen. Omtrent het huldebiyk aan prof. dr. P. van Geer, waarvan wy In ons vorig nummer byzonderheden meedeelden, kan nog 't volgende gemeld worden: De aanbieding van hst huldebiyk geschiedde met een hartelijke toespraak, namens allen, door prof. P. Zeeman G'z., eon der oudste leerlingen en tevens do opvolger van prof. Van Geer in zyn leerstoel te Loiden. Verder werd nog hot woord gevoerd door mr. R. van do Werk, president-commissaris van het Ryk8pensIoonfor;d3 voer weduwen ©n weezen van burgerlek© ambtenaren, dio zyn mede commissaris hulde bracht voor de grooto diensten, door hem by voortduring ais bekwaam adviseur aan het burgeriyk pensioen fonds bewezen. Prof. Van Geer was hoogeiyk Ingenomen met dit huldebiyk, waarvoor hy in eonige gevoelvolle woorden allen dankzegde. De beeltenis van Haverman ls als kunst werk buitengewoon geslaagd. Het zal velen onzer lezers genoegen doen te vernemen dat een onzer oud siad- genooten 27 April a. s. zyn gouden huwelijks feest zal vieren n. 1. de heer J. A. van Dyk. Wel heeft hy onze stad verlaten, maar toch zal menigeen nog wel van zyn belangstelling willen doen biyken en daarom deelen we mede dat zyn adres te Amsterdam is: P.O.- Hooft8traat 87. Zondag 26 April is dan de beste dag voor wie het bruidspaar persooniyk zou willen gelukwenschen. By do verpachting van staanplaatsen op de kermis, welke van 20 -25 Juli a. s., alhier, zal worden gehouden, waren de hoogste inschryvingen voor een gewonen draaimolen 230.75; een hippodrome 1003, een lucht- schommel ƒ280; een slagmachme 66.29; een biograaf ƒ325.80; een photographietent 58; een stoomcaroussel 2606. In de vergadering van aandeelhouders der Biscuitfabriek „Nutnx", te Leiden, werd het dividend over 1902 vastgesteld op 5 pCt. Van het bij do Koningin ingestelde be roep namens do afdeelingen Delft van l.ofc Ned. Onderwijzersgenootschap cn van den Bond van Nederl. Onderwijzers tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, waarbij voor drie jaren is goedge keurd de regeling van de onderwijzerssala- rissen, enz. te Delft, werd indertijd de ont vankelijkheid betoogd op grond, dat het door de wet daartoe gevórderde belang in deze wel dogelijk zou bestaan, omdat het be drog der jaarlijkscbo bijdragen, die de ap- pelleerende afdeelingen boffen van haar le den afhankelijk zijn van het belastbaar in komen dier leden. Bij het Koninklijk besluit, waarbij niette min het beroep niet-ontvankolijk is ver klaard en dat heden bij den Raad van State was ingekomen, wordt evenwel der appellan ten bewering onjuist genoemd, cn overwogen, dat deze noodwendig er toe zou moeten lei den tal van personen tot het instellen van beroep toe te laten aan wie de wetgever ken nelijk niet heeft gedacht,; terwijl niet uit het oog mag worden verloren, dat do onder wijzers to Delft niet verplicht zijn lid van een der appelleerende afdeelingen te zijn; en het verband waarop men zich ten deze beriep alleen bestaat ten aanzien van die on- derwijzere, die lid van een dier afdeelingen zijn en vervalt zoodra dat lidmaatschap op houdt. De feestviering ter cere van den ver jaardag ran Z. K. H. den Prins der Neder landen, zal te '8-Gravenhago van gemeente wege plaats hebben op Maandag 20 dezer. Voor het examen lager onderwijs zijn te Utreoht geslaagd de dames E. M. Beek, te Aarlanderveen cn J. C. H. Belfroid, te Woerden. De oom man dan t van het leger in Ned.- Indië, luitenant-generaal W. Beetje, ver trekt Vrijdag naar Genua om met de „Ko ningin Wilhelmina" de leis naar mdiö te aanvaarden. Uit Utrecht meldt men aan de ,,N. R. C.": Naar aanleiding van don post van /2000 op de begrooting door de regeering uitge trokken voor de voorbereidingen oprichting van een middelbare technische school hier te lande, ten behoeve van de middenklasse van personen, die tusschen de werklieden en do wetenschappelijk gevormden instaan, heb ben B. en Ws. de aandacht van den minister gevestigd op dezo gemeente, die door haar centrale ligging en de vele fabrieken die hier gevestigd zijn bijzonder geschikt voor een dergelijke school zou zijn. Op de vraag van den minister op welke wijze de gemeente, van haar prijsstelling op de vestiging dezor school op haar grondge bied zou wenschen te doen blijken, ten einde tot vergelijking to komen met soortgelijke aanbiedingen van andere gemeenten, willen B. en Ws. antwoorden indien de gemeen teraad dit goedkeurt dat de gemeente zich een offer van 50,000 voor dit doel wil ge troosten, hetzij in den vorm van grond, wan neer die voorhanden en verkrijgbaar is, het zij in anderem vorm. In don ouderdom van 82'/, jaar is te Zwolle overleden de boer W. A. Elberts, de bekends schryvor van geschiedenisboekjes, jarenlang op de lagere scholen in gebruik geweest. De heer Elberts woonde sinds 1857 te Zwolle, eerst als hoofd van het stedelijk instituut, later als leeraar aan do H. B. 3. en daarna als waarnemend directeur Sedert 1895 genoot hy zyn welverdiende rust. Het stoomschip „Altona", vao Java naar Amsterdam, vertrok 11 April van Mar. acille; de „Besooki", van Rotterdam noa*- Java, passeerde 14 April Gagrès; de „Kanz ier" (uitreis) arriveerde 13 April te Tangor; de „König" (thuisreis,) vertrok 14 April van Delagoabaai; de „Koningin Wilhelmi. na", van Amsterdam naar Batavia, is 15 April Oueosant gepasseerd; de „Maasland", van Buenoe-Ayre8 naar Amsterdam, vertrok 16 April van Duinkerken; de „Prins Hen drik" vertrok 15 April van Batavia naar Amsterdam; de „Sommerfeld'V van Java naar Amsterdam, vertrok 11 April van Mar seille; de ,Goentocr", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 14 April te Marseille; do „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Java, arriveerde 14 April te Port-Said; de „Soembawa", van Amsterdam naar Java, vortrok 11 April van Djeddah; de „Solo" arriveerde 15 April van Java te Rotterdam; do „Bundesrath" (thuisreis) passeerde 15 April Aden; de „General" (thuisreis) ver trok 14 April van Kaapstad. Lisse. Gistoren omstreeks halftwaalf had hier een droevig ongeval plaats. Toen de tram op dat uur te Lisse was, wilde de heer G Barnhoorn, hoofd der school te Assendelft (N. H.), die eenige dagen by zUn familie had doorgebracht, naby caló „Nachtegaal" op de in beweging zyndo stoomtram springen, met het ongelukkig gevolg dat hy misgreep en met zyn rechterbeen onder den waggon geraakte, welk lichaamsdeel werd verbiyzeld. Onder hevige pyn on bloedverlies werd hom do eerste hulp verleend door dr. Haaso. Na verbonden te zyn, is de heer Barnhoorn per ryiuig naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. Alweer een voorbeeld voor anderen om de tra ui stil to laten staan, of er althans tydens grooto vaart niet op- of ai te springen. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot no taris binnen hot arrondissement 's-Graven- hage, ter standplaats do gemeente Oudn- hoorn, R. van den Berg, candidaat-notaris te Woorden. Benoemd tot plaatsvervangend griffier van den Raad van Beroep (Ongevallenver zekering) te Rotterdam, mr. J. A. de Jong, advocaat en procureur te Rotterdam, tevens beeodigd klerk ter griffie van de arrondis sement©-reohtbank aldaar. Aan L. Offcrkaus J.Hz., op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als kanionrechter-plaatevervanger in het kan ton Goor, onder dankbetuiging voor do als zoodanig bewezen diensten. Aan mr. E. Dull, op zijn daartoe gedaan verzoek, met ingang van 15 Mei e. k., eer vol ontslag verleend als ambtenaar van het openbaar ministerie bij do kantongerechten in het arrondissement Middelburg, voor de kantons Middelburg cn Goes, ter stand plaats Middelburg. De navolgende pensioenen verleond: T. van Hiele, reforendaris bij het departement van financiën, ƒ2522; P. Baars, hoofdkom mies 1st© categoric bij 's rijks belastingen, 704W. N. M. van de Blocquery, oommies bij de directie van de Grootboeken der Na tionale Schuld, 1172G. K. F. Gobius, kommies 1ste kinase bij 's rijks belastingen, 610; W. Meijer, kommies lsto klaaso bij 's rijk© belastingen ƒ656; A. Dekkers, kom mies 1ste klaseo bij 's rijks belastingen, /650; P- A. Broers, ontvanger der invoerrechten en accijnzen, 2667; P. Heikons, kommies lsto klasse bij 's rijks belastingen, 432. Ad spirant-ingenieurs. Bij den dicn^; van den waterstaat en de burgerlijke openbare werken in Nod.-Indid kunnen worden geplaatst zes ad spirant ingenieurs. Zij, die voor plaatsing in aanmerking wonsohen te komen, behooren zich vóór 15 •Juli 1903 bij gezegeld adres, te wenden tot hot Departement van Koloniën. Verdere bijzonderheden vindt men in do „Sts.-Ct." No. 87, Surnumerair hij de Posterijen. In het laatst van Juli of begin Augustus 1903 zal een vergelijkend onderzoek plaats hebben van adspi ronton voor do betrok king van surnumerair der posterijen en telegra ph ie, waarvoor veertig plaatsen worden opengesteld. De adspiranben behooren z,ich vóór 1 Juni 1903 bij een eigenhandig op zegel gecebrc ven adres tot den directeur-generaal der posterijen en telegraphic te wenden, met nauwkeurige opgaaf van naam, voornamen en woonplaats, enz. Association Internationale des Bolanistes. Het déjeuner gistermiddag vanwege de Ned. Botanische Vorccniging den buiten en binnenlandsohe gasten in het oafé- rosbaurant „In den Vergulden Turk" aan geboden, deod de gastvrouw eer aan. Het wan namelijk gedecoreerd met een overvloed van bloemen en planten, vooral ook van in hot wild groeiendo uit do verschillende dee» Ion des lands, wat een schoon effect maakte. In do gisternamiddag to ruim holfdrie heropende zitting kwam aan de orde de behandeling van hot oontr aal-bureau, welke behandeling werd ingeleid door ds. Lotey, die ontvouwde op welke wijze hij dit wilde ingericht zien. Hij beoogd© hiermee: ïo. het geven van inlichtingen over alle mogelijke onderwerpen op botanisch ge bied, bv. over literatuur, verspreiding van planten, expedities enz.; So. het versohaffen van materiaal aan hen, die dit wensohen té verkrijgen tor bewer king; 3o. het uitzenden van materiaal, dat op verschillende wijze zal zijn binnengekomen, aan ben, die zich daarmee meer speciaal bozighouden, want dikwijls komt het voor dat men voor een of ander doel heel goed materiaal verzamelen kan, maar zonder oentraal-bureau weet men niot, aan wion het te zenden. Ook zag hij gaarne een ruilafdeeling voor photographiën er aan verbonden. Om dit doel te bereiken, zou er geïnformeerd wor den bij de verschillende regeeringon of hot mogelijk is om hiervoor subsidio te krijgen. Hij vroeg hiorovor de meening van de gedelegeerden der verschillende landen, die zich belast hadden om hun respectievelijke regeeringen daarover te raadplegen. Prof. Goebel bracht dr. Lotsy dank voor zijn vele bemoeiingen voor dit doel en voor de uitstekende wijze, waarop hij de plan non tor inrichting had opgeetold. Wat Oostenrijk betreft, word door prof. Wcttstoin gezegd dat de regeering in be ginsel bereid is een toelage te geven, terwijl de heer Hua uit Parijs voor Frankrijk het. zelfde medodcelde. er bijvoegende dat de Akadomie van Wetenschappen een zeer gunstig praeadvios heeft gegeven. Ook Noorwegen zal, hoewel hier slechts zeor woinig botanisten zijn, wel geneigd zijn een toelage te verleenen, ovenzoo Zwit serland en Duitechland. Voor Engeland word aangeraden, omdat daar de regeering in beginsel niet veel aan partioulie-re instellingen g?eft, zich te wen den tot lichamen als do Royal Society en dergelijke. Op de vraag van cenigc gedelegeerden of een der regeeringon geneigd is om in deze zaak initiatief te nemen, zcidc dr. Lotey, dat do Nederlandacho regcering in prin cipe bereid is het geven van subsidio voor te stellen bij de begroeting voor 190-1, onder voorbehoud dat nog andoro regeeringon der gelijke voorstellen doen. Ook namens Japan werd nog gezegd dat, wanneer de Europeesche landen subsidie verleenen, er niet aan getwijfeld wordt of Japan zal volgen. Prof. Wettstein wees er op, dat men de Regeoringen zeker nog gunstiger stemmeu zal, wanneer men zich verbindt om op do een of andero wijze, door het verschaffen van onderwijsmateriaal, een tegendienst te bewijzen, welk voorstel door dr. Lotsy zeer gesteund werd. Prof. Goebel merkte op, dat bet verlee non van subsidie aan een lichaam als de Association Internationale des Botanistes niets nieuws is, daar men toch het Zoölo gisch Station in Napels heofl, waaraan de meest© Europeesche Rcgecringcn, ook Enge land, subsidie geven, Duitschl nd bijv. 40,000 mark, zoodat hij <'e verwachting uit spreekt, dat de bemoeiingen voor dit doel met gunstigen uitslag zullen bekroond worden. Dr. Lotey b*-acht harte1 ijk dank aan de gedelegeerden voor de moeite, dio zij zich voor het oentraalbureau getroost hebben. Hierna sloot prof. Goebel deze eerste zitting Het weer v-aa inmiddels iets heter gewor den, zoodat men zich nu do stad in begaf, om de merkwaardigheden van Leiden te be zichtigen. Zoo werd o. a. door velen een be zoek gebracht aan de tentoonstelling van een groot aantal variëteiten narcissen, vanwege de afdeel ing Loiden der Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde in „Zo? orzorg" gehouden. 's Avonds to 7 uren bracht eon gemeen schappelijke maaltijd in „Levcdag", door do reeds genoemde oommissio voor ontvangst den gedelegeerden aangeboden, het ver strooide gezelschap weer bijeen. Hodenmorgen werd de tweede zitting ge opend, waarin o. a. dr. Field een belang rijke inleiding hield over do nieuwere lite ratuur op het gebied der botanie, waaruit zich een opgewekte discussie ontspon. Na nog enkele huishoudelijke werkzaam heden, werd dc bijeenkomst met de gebrui kelijke plichtplegingen g -1 ^ten. De geleorde huitenlanders waren over het onthaal hen in de Stad der wetenschap te beurt gevallen, hijzonder tevi.Jen en roem den zeor de Hollandsche gastvrijheid. Des middags om 12 uren vertrokken do gedelegeerden naar Delft, waar prof. dr. M. W. Beyerinri; cn dr. M. van Iter6on voordrachten zou'1 '.n houden in het bacterio logisch laboratorium aldaar. 's Namiddags vertrekt men naar Den Haag, om Da ecnig toeven van daar de reis naar België to aanvaarden. Leidsche Vereenijing tot bescherming van dieren. Gisteravond hield dc Leidsche ereeni- ging tot bescherming van dieren in het café restaurant „In den Vergulden Turk" haar jaarlijksche algemeone vergadering. Dc op komst der leden waa zeer matig, waarover de voorzitter, do heer H. Mcinesz bij het openen der bijeenkomst zijn oprecht loed- weeon uitsprak. De leden mogon bedenken, dat de vereeniging niet genoeg heeft aan hun contributie alleen, maar ook rekent op hun morcolen steun. Hij drukte den aanwe zigen op hot hart zooveel mogelijk hun me deleden met dit besef te doordringen. Vij willen daartoe ook gaarne bijdragen door langs dozen weg aan des voorzitters woorden openbaarheid te geven. Uit hot verslag van den secretaris, den heer D. 0. Wilhelm, bleek, dat de vereeni ging ook in het afgcloopen jaar werkzaam was gowcest in hot belang der dieren bescher ming. Door haar is op ruime schaal ver spreid eon leerzaam boekje, wenken voor go- bruikers van trekhonden bevattende; voorta verspreidde zo o. a. door bemiddeling van den Commissaris van Politie onder de po litie te Leiden con brochure: „Strafbare die renmishandeling" getiteldeen zelfstandige commissie, bestaande uit leden der vereeui}- ging on dio dor Ncderlandscho Vereeniging, werd govormd, welke een zeer lezenswaardig rapport uitgaf over de nieuwe slachtmethode, waardoor het dooden dor slachtdieren op minder pijnlijke wijze geschieden kan aan welke zaak do naam van hot bestuurslid den heer D. 0. van Gruting onafscheidelijk ver bonden blijft. Van hot rapport cn de daarbij belioorende brochure verscheen reeds een tweede oplage. Hot bestuur waarschuwde tegen het on oordeelkundig aanzetten van trumpaarder, riohtto een verzoek aan B. en Ws. tot ver krijging van een gemeentelijke verordening, botrcffendo huidziekten bij bondon, welko verordening, door B. en Ws. bij den Ilaad ingediend, door dezen werd aangenomen. Den 12den Nov. trad vnnwege do vereeni ging op de heer Esveltl, leeraar aan de veeartsenijschool te Utrecht, met het onder worp: „De verpleging der huid bij huisdie ren", welke lezing o. a. door Jhr. Quarler van Ufford, uit Den Haag, werd bijge woond. Ernstig overwoog het bestuur nog do mo gelijkheid in do stad drinkfonteinen voor paarden te plaatsen, waarvan de uitvoering echter tot dusverre moest afstuiten op do hoogo kosten. Eindelijk word nog medegedeeld dat een zeker bedrag is gestort in de kas van het Loidscho Politiefonds voor de medewerking van den kant dor politie. Hot aantal leden bedroeg in 1902 101. Nadat do Voorzitter den heer Wilhelm dank gebracht had voor het uitvoerig en zakelijk jaarverslag deed do penningmeester de hcor D. O. van Gruting, rekening en verantwoor ding Daaruit bleek dat liet batig saldo van liet vorigo jaar had bedragen 278.0-1 aan oontributio was ontvangen 1-13 on aan rente gokweokt 6.96, zoodat do ontvangsten bedroegen 428. Daar tegenover stond een uitgavo van 183.36 1/2. Het batig said/* bedroog dus nu 224.63 1/2. Tot loden van het bestuur werden vervol gens herkozen de heoren H. Meines/, J. J. ter Laag Cz., L. J. A. Braakonburg van Baokum, D. C. Wilhelm en D. C. van Gru ting. De heeren L. H. Vijzelaar en P. C. M. Hoogeboom verkregen daarbij elk 3 stem men. Bij de besprekingen die op dit meer huis houdelijk godeelte volgden, vroeg de heer Vijzclaar of do vereeniging geen belooning zou kunnen uitkeeren aan de poli tic-ambte naren voor een bekeuring wegens dierenmis handeling. Do Voorzitter deelde hierop mede dat voor de buitengemeenten wel eens con dergelijk© pronrio werd uitgereikt dat echter dit in Loiden niet plaats had, omdat do vorigs burgemeester deze wijze van beloonen niet wenschelijk aohbtc; alleen plichtebeeef moest volgens bem do politie leiden. Do heer Braakenburg van Backum merkte nog op dat men het gevoelen van don te gen- woordigen burgemeester in dezon nog niet kende. Wel was Spr. bekend dat mr. De Ridder een voorstander van dierenbescher ming is. Men zou over dezo zaak nog eens met den burgomeestcr kunnen spreken. Hij herinnerdo vervolgens cr nog aan dtt do vereeniging dit jaar met trots op haar werkzaamhedon kon terug zien, waar zij, dank zij den heer Van Gruting, een mach tigen stoot heeft gegeven aan dc toepassing van een minder wreedc slachtwijze. De hcor Van Gruting wees nog op enkele onjuistheden in h^t overigens verdienstelijk werkje: „Wenken voor gebruikers van Trek honden", voornamelijk botrcffendo hetgeen er omtrent oorzaken van hondsdolheid word gezegd. Nadat de Voorzitter, naar aanleiding van een opmerking van den heer Vijzelaar, nog had medegedeeld dat do vraag om een wed strijd onder houders van trekhonden te hou den, het bestuur bezighoudt, sloot hij mot dankzegging in het bijzonder aan den heer Tor Laag die als voorzitter zooveel voor do vereeniging heeft gedaan, dc vergadering, welke, al was zij niet talrijk hozoent, toch zeer geanimeerd was. De heer Van Mingelen dankte het bestuur vopr de 1" •.ngrijko mede deel ingen die het had gedaan. Staande de vergadering werden twee nieuw© leden ge wonnen.

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1