Dinsdag 14 April. feze (Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON. No. 13232 (A*. 1903. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per week 9 Oentsj per 3 maanden f 1.10. Bulten Leiden, pet looper en waar agenten gevestigd «yn 1.30, I'RIJS DEU ADVERTENTIËNi Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$. Orootere letters naar plaatsraimte. Kleine adverteatiën van 30 woordeo 40 Oents oootanti elk tiental woorden meer 10 Oenta-Voor het Inoasseeren wordt A 0.06 berekend. LEiCEN, 14 April. Gisteren herdacht prof. dr. J. Ver dam dooi dag, waarop hij vóór 35 jaren het oiubt van hooglcoraar aan do gemeentelijke universiteit lo Amsterdam aanvaardde, ter. •"wijl hy den 14den Juli 1891 weid benoemd tot hoogleeraar in do Noderlandschc on Middolnederiojndsalie lettoren aan do Uni versiteit to Leiden. Do jubilaris ontving op dezen dag volo Wijken van belangstelling en waardeering, nieItegenstaando hij den wensch had uitgesproken, dab de 13de April slechte in den huiaelijkem kring goviord zou worden, zoodat do reetor-magnificus, als voorzitter van den Acodemisckcn Senaat, de voorzitters van de faculteiten, enz., hem niet officieel hun gelukwenschcn kwamen aanbieden. Uit de oud- cn tegenwoordige leerlingen had zich een commissie gevormd, bestaande uit meivrouw Van GelderVan do Water cn do heoren dr. G. J. Boekenoogon, dr. E. T. Kuiper, dr. P. LeenderLs Jr., R, v. d. Mou- Icn Jr. on dr. De Vooys om aan hun leermees ter con bewijs van hun vriendsohap on er kentelijkheid te geven. Dit geschenk bestaat uit een fraaie eikenhouten Iaden kast tot berging van materiaal voor heb Middelno- dcrlandsch Woordenboek. Dr. E. T. Kuiper bood dit geschenk met eenigc waardeerendo woorden prof Verdam aan, waarbij hij te vens overhandigde een album, bevattende do namen van ongeveer 100 deelnemers. Prof. Vcixlam word geboren te Amster dam 22 Jan. 1&45, word 30 Sopt. I860 te Leiden als student in de lettoren ingeschre ven, promoveerde alhier 14 Moi 1872, was or van 23 Sept. 1869 tot het crindo van 1877 leeraur La de oude talen aan heb gymna sium, waarna, zooals beven is vermeld, hij zijn loopbaan als hooglooraar begon. In 1873 weid hij ben wind tot secretaris der Maatschappij der Ndderiandscbe Letter kunde, waaivan hij Later ook voorzitter was. Bethal vo zijn academisch proefschrift: „Tcxtcritiêk van Mn!, schrijvers" en een aanbal opstellan in do ,,Taal. en Letter bode", de Taalkundige Bijdragen'' cn in het .Tijdschrift voor N-ck- Taal. cn Letter kunde" gaf hij in de Bibl. van Mul. Lett. Episodes uit Maori an Is Historie van Troycn", bewerkte daarvoor de nieuwe cn door Eeloo Verwijs nagelaten uitgave van Ferguut en voegde daar het voorbericht cn het Glossarium bij. Zijn hoofdwerk met Verwijs begonnen cn mefc den steun van oudheid- en gesoliiod- kundnge ambtgenoot.cn regelcrrvatig als de openbaring van een zddriune werkkracht voortgezet is het Mididelnedorl. Woorden boek, waarvan af!. 1 verscheen in April 1832; voorts enkele verbeterde uitgaven dor Nod. klassieken van Verwijs. Geschiedenis dor Nod. taal. Vertier: De wetenschappe lijke beoefan-ing der Neder! ajidsohe taal in verband met het nieuwe Doctoraat (Tnwij d inga rede 1878) en voor de Kon. Academie on do Mij. der Ned. Letterkunde een Le- vensberiohb van Eeloo Verwijs. Woensdag 15 on Donderdag 16 April a. s. zal Lolden een bezoek ontvangen van de godelegeerdon der ïr.iernationalo Botanische Yereeniging, waarvan het bestuur beslaat uit de heeren prof. K. Goebol te München, prof. T. 0. Rower to Glasgow, dr. J. Lotsy en dr. J W. C. Goethart te Leiden. Hedonavond na do aankomst der gasten zal er om 8 u. een reünie zyn In bet café „In den Vergulden Turk". Woensdagochtend te tien uren zullen de gedelegeerden in de Seuaats- kamor worden ontvangen door den Senaat der Leldscho Universiteit. Vervolgens wordt daar ter plaatse de vergadering geopend. Eerst wordt de hortus bezichtigd. De agenda voor den morgen wordt in hoofdzaak ingenomen door huishoudelijke werkzaamheden: vorslag van den secret-aria en den penningmeester over het afgeloopen jaar; benoeming van een Commissie van Contróle, bestaande uit 3 leden; begrooting van kosten ter verkrijging van een Centraal bureaudo behandeling van het rapport over de ontvangen antwoorden daaromtrent en van het rapport van de Commissie over den uitslag der pogingen tot verkrijging van subsidie. 's Namiddags te één uur biedt de Ned. Bot. Vereeniging haar gasten een dejeuner aan, waarna de vergadering om halldrie wordt voorl gezet ter beraadslaging van het te vestigen Centraal bureau. Des avonds van dien dag zal men om 7 u. plaats nemen aan oen gemeenschappeiyken maaltijd, aangeboden door de Leidacbe burgerij. Donderdag te 9 uren zal de vergadering worden heropend, waarin dr. Field een voordracht zal houden over de nieuwste li teratuur op het gebied der botanie. Tegen den middag vertrekt het gezelschap naar Delft, waar prof. dr. M. W. Beyorinck in het bacteriologisch laboratorium een voordracht zal houden. To vijf uren vorlaat het gezelschap Delft, toeft eenigen tijd in Den Haag, om daarna naar België te vertrekken. Ü8. A. van dor Wissel, Doopsgezind predikant te Drachten, heeft de benoeming tot voorganger bi) de Vereeniging van Vrij zinnig Hervormden alblor aangenomen. Door een oommissie uit heb bestuur der Brandvcrzekoring-Maatsohappij ,/s-Her- togénbosoli" is aan den burgomeester jhr. P. J. J. S. M. van der Does do Willebois een huldeblijk aangeboden, bestaande uit een bronzen groep, voorstellende: „Hommageau Mérite" met een artistiek, geheel met do hand gesnedon cn gegraveerd kalfslederen album, door den bekenden leder-ciseleur J. Merckel- bagh te Leiden vervaardigd. Do aanbieding geschiedde bij de herdenking van zijn 25- jarige vervulling der betrekking van direo- teur der Mij. De band van heb album is ge bonden volgens de techniek der oude boek binderekunst on doet den vervaardiger allo eer aan. Met don 16den April a. a worden do korporaals dor mariniers M. van Weeren on P. J. Eist, onder intrekking hunner de- tacheerrag bij do Kweekschool voor Zee vaart, nlhior, overgeplaatst naar de Iste afdeeling Mariniers te Amsterdam. BI) de hedon gohouden verkooplng van cokes bl] parttien van 10 en 6 H.L. waren de prijzen f 4.50 en f 2.25. Blijkens achterstaande advertentie zal door do Loidsoho afdecling der Nederland- sche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde morgen, Woensdag-middag, in de grooto zaal van „Zomerzong" een ten toonstelling gehouden worden van afgesne den Namissen-bloem en. Een tentoonstelling in den waren zin des woords zal het niet zijn. Het bestuur wonsoht toch het publiek te doen kennismaken met de talrijke fraaie Narcissen-soorten, die tegenwoordig be. kond zijn, en noodigdo daarom zijn leden uit inzondingen daarvan te doen. Prijsvragen weiden niet uitgeschreven, doch de inzen ders zullen naar gelang hunner inzendin gen worden beloond. Ton einde het voorge- steldo doel zoo goed mogelijk to bereiken, zullen do inzendingen Woensdag-middag van 2—5 uren gratis voor het publiek ter bezichtiging worden gesteld. Wij hopen, dat een ruim gebruik daarvan gemaakt zal wor. den, opdat heb publiek zal kunnen zien, dat or van do fraaio Narcissen meel wat mooiers to maken is dan do leelijko gele bloomkoo len, die men thans zoo veelvuldig voor do ramen ziet staan. Indien deze tentoonstelling goed slaagt, zullen er in den loop van den zomer achter eenvolgens dergelijke gohouden worden van Irissen, Delphiniums cn Dahlia's. Derk Haspels, do eenmaal zoo gevier de Robterdamscho tooneelspeler, die ook on- dor de Leidenaars zooveel vrienden en ver eerders telde, is, na voor enkelo dagen weer door een verergerende ziekte te zijn aange tast, overleden. Men meldt dat het stoffelijk overschot aanst. Donderdagmorgen te halfelf op „Crooswyk" zal worden ter aarde besteld. Door den minister van koloniën Is F. F. H. Belle, arts, gesteld ter beschikking van den Gouverneur van Curagao, om, na aankomst in do Kolonie, te worden benoemd tot gouvernements-geneeskundige op het eiland Bonaire. De Koningin en de Prins woonden den eersten Paascbdag to Gravenhage de voor middaggodsdienstoefening by in de Nieuwe Kerk, onder gehoor vaa ds. Vermeer, dio herinnerde aan de woelige gebeurtenissen ln de afgeloopen week en daarby deed uitkomon dat velen het slachtoffer zyn geworden van misleiding. Tegenover dlo misleiding wees hy op de trouw en do liofde van Christus en op den zegen, to verwachten van maat schappelijke hervormingen in den geest van Christus door recht en liefde. De Koningin Moeder nam Paasch Zondag deel aan het H. Avondmaal iD do Klooster kerk, waar ds. Karres voorganger was. De Koningin en Prins Hendrik woonden gisterochtend de godsdienstoefening by in do Regentessokerk te 's-Gravenhage, onder gehoor van ds. Cramer. H. M. do Koningin keert waarschyniyk ln de tweede holft dozer week naar Het Loo terug. Beroepen is by de Ned.-Hervormde Gemeente te Warmond ds. W. H. Kelder, te Helnenoord. Beroepon Is by de Ned.-Herv. Gem. te Ankeveen de heer J. A. Vlescber, cand. te Leid8cbendam, die bedankt beeft voor Zwaag- westetnde. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Gem. te Wilnls door ds. W. Verhoef, te Berkel en Rodenrys. Het bericht, alB zou voor het monument van Mgr. dr. Schaepman z. g. een zeer be- langryko gift zyn geschonken, is, zooals ons van bevoegde zydo wordt medegedeeld, onjuist. {Tijd.) Te Haarlem is in den ouderdom van 53 jaren overleden notaris P. Bruyn Dzn. De afdeeling Zuid-Holland van den Neder- landschen Bond van Gemeente-ambtenaren zal ZoDdag 26 April a. s. te Gouda een algemeeno vergadering houden. Onder de to behandelen onderwerpen komen voor hot adres om vei hooging van jaarwedden van gemeente secretarissen en wyziging der bondsstatuton. De minister van oorlog heeft aan de korpscommandanten machtiging verstrekt om ten behoeve der troepen, die buitengewonen bewakingsdienst verrichten of wel bystand verleenen, desgewenscht af te wyken van de voorgesohreven voedings-rationa of zoo noodig oxlra voisirekkingen te doen, vorlrouwendo dat daarby gepaste zuinigheid wordt betracht. Het stoomschip „Koningin Wilholmi- iia", van Amsterdam naar Batavia, arri veerde be Southampton 12 April; do Mark. graf" (thuisreis) passeerde 10 April Oues- aant; do „Myrmidon", van Java naar Am sterdam, passeerde 11 April Dover; do „Proeideant (uibreis) vertrok 11 April vaar Napels; do „Rijndam", van Rotterdam naar Nieuw-York, vertrok 12 April van Boulogno-sur-Mer; do „SlotercLijk" arri. veerde 12 April van Newport-Nows te Rot terdam; do „Besooki", van Rotterdam naar Java, passeerdo 11 April Oucesant; de „Gountoor", van Rotterdam naar Java, passeerdo 10 April Oitavoe. Bodegraven. Op den tweeden Paasohdag werd in het Volkslokaal, alhier, een open bare vergadering gehouden, belegd door do afdeeling „Boskoop" van do Nclerlandseho Vereeniging tob Afschaffing van Alcohol houdende o'ranken. Do opkomst was tamelijk goedvrouwen echter waron er zcor weinig. Nad-1 den aan- wozigon eerst eenige geschriften over do Geheel-Onthouu'ug voor geringen prijs to koop waren aangeboden, opende do secreta ris van genoemde afdeeling do vergadering en gaf het woord aan den heer Ir. Frissel Azn., van Boskoop. Deze las een zeer goed gestelde verhandeling oor over don alcohol. Do spreker vcrteldo corst wat alcohol on wat alcoholische dranken zijn cn docldo daarna mede hoo do werking van deze vochten op het men schel ijk lichaam is. Hierbij maakte spreker veel gebruik van aanhalingen van geneeskundigen van naam en van statistieke opgaven. Hierna schetste do lieer Frissel het alcoholgebruik on -misbruik uit een maat schappelijk oogpunt cn kwam tot do conclu sie, dot men gélieel-onthouder moet worden om den drankduivel to bestrijden. Van do gelegenheid tot debat werd geeu gebruik gemaakt. Zaterdagavond, toen de lichten opgesto ken waren, werden do talrijke vor bijgan- gers alhier verrest door het zien van con rijk verlicht groot magazijn van tapijten, meubelen en vloerzeilen. Do heer F. Schou ten, stoffeerder, heeft door con binnenver- bouwing van zijn perceel,waarvan het pu bliek natuurlijk niets bemerkt had cn waar aan de eigenaar ook geen .publiciteit heeft gegeven, hot Bodegraafscho publiek eens willen verrassen met zijn groot magazijn, dat kan wedijveren met dergelijke magazij nen in vele steden, eensklaps te toonen aan do kijkgrago menigte. Kaag. Ds. Klinkhamer Bredius, predi kant dor Nod.-Horv. Gemeente te Wehl, is als zoodanig alhier beroepen. Do nadeeligo gevolgen der staking wer_ don ook te Kaag gevoeld. Eon boer aldaar was verplicht do melk der koeien dezen terug to geven, daar er geen verzending naar do fabriek bc Vlaaixlingon kon plaats hebben. Gemeenteraad ran Sasscnlielm. Do wethouder, do heer B. P. Roest, opent de vergadering ln tegenwoordigheid van allo leden. Na voorlezing van het Koninkiyk besluit, waarby de heer S. baron van Heemstra tot burgemeester der gemoonte Saspenhelm is benoemd, wordt den heeren J. W. Marbus, J. J. Kruyff en W. J. van dor Bruggen door don voorzitter verzocht om den heer Van Heemstra binnen te leiden De lieer Van Heomstra, ter vorgaderlng verschenen zynde, wordt door den beer Roest met do volgende woorden toegesproken: „MUnheer Van Heomstra! Op mU rust do veroerende taak u namens de gemeente wol kom te heeteu in ons midden, nu u hier als nieuw benoemd burgemeester in functlo zyt getreden. Wy hopen, dat u dio betrekkingeen reeks van jaren moogt vervullen tot tevreden heid van alle ingezetenen dezer gemeente." Do libor Van Heomstra, het woord nemende, spreekt den Raad als volgt toe: „Myne hoeren 1 Ik beboet niet te zoggon, dat deze dag oen gelukkigo dag voor my ie, nu ik mya iniroe doe ia het te mynor oore met vlaggen getooide dorp, met welks inwoners ik als het waro ben opgegroeid. „Ofschoon langzamorband op eou leeftijd gekomen om eonigo rust to kun non gaan genieten, stel ik my voor om met Gods bulp en al do kracht, die in my is, do belangon van Sosssnheim, buiten allo partyon oui, ts behartigen. Ik vermeen als Raadslid sn wet houder getoond te hebben sleods den bloei van deze gemeente voorgestaan te hebben on hoop dat ook als burgemooster to doen. Out dit goed te kunnen volvoeren, moot ik echter kunnon rekenen op uw steun on medewerking en ook op dien van den secretarie, daar het nu 21 jaar is geleden sinds ik een geiyko betrekking als doze neerlegde on sedert dien tyd door het tot-stand komen van vele wottea de werkzaamheden op admlnlstratiof gebied bolaugryk zyn uitgebreid." Hierna noemt de burgemeester hol voor-, zitterschap van den hoer Roest over en wor den do notulen dor vurige vergadoring door deu secretaris vooigelezon en vervoigons onveranderd goedgekeurd. lugokomen is een schreven van den con treien gezondheidsraad te Utrecht, waarby to kennen wordt gegeven, dat voorzien moet worden in do vacature van een lid der ge zondheidscommissie te Alfen wegens periodieke aftreding van den heer J. Boot. Wordt be sloten om te wachten op een nader bericht daaromtrent van do gezondheidscommissie te Alfen. Aan do orde is de benoeming van een ambtenaar van den burgoriykon stand. Als zoodanig wordt benooind do heer S. baron van Heemstra. Vervoigons moet worden benoemd een lid voor do roclamen-commiesie van den hoofde- lUken omslag. De hoer C. Rhynsburger ver kreeg 4 en de heer W. J. van der Bruggen 3 stemmen, zoodat de eerste Is gekozen. Ten laatste besluit do Raad tot hot doen van eenige af- on overschryvingen op den dienst van 1902, waarna, niets meer aan do orde z(jndo on geen der ledon meer hot woord verlangondo, do vergadering door den voor zitter wordt gosloten. CORRESPONDENTIE. Een paar inga zonden stukkon moesten tot eon volgend nummor blyvon liggen. Zonder Mosder. 30) „Schryven de mensehen hun naam niet onder hun testament, papa? Zou ik dat ook kunnen doen?"^ „Ik geloof het niet, rr.yn lieveling," ant woorddo de vador op heeschen toon, „maar ik zal je naam neerschryven." „Al rayn namen asjeblieft, papa: Humphrey, Everard on Charles. Is dat nu niet een heolo boel?" riep hy uit met een vleugje van zyn vroegere zorgeloozo vrooiykhoid. 9Daar zyn zo voluit, rayn jongen: Hum phrey Everard Charles Duncombe." „Mag ik probeeren oen kruisje or achter te zetten, papa?" „Als jo graag wilt, beste jongon," zeide de vader droevig; want hy wist, dat hot bandje voor zulk een krachtsinspanning veel to zwak zou zyn; on Humphrey zag dat in, toon do penhouder, zoodra hy dien had opgo- nomen, uit zijn krachteloozo vingeren viel. Uit zichzelf gaf hy do poging op. „Stop het nu ergens weg, papa, bijvoor beeld onder mjjn kussen, want niemand raag hot lozen, voordat ik dood ben. Ik zou wel eens willen weten, of het nog lang duurt, dat ik dood ga; misschien is het al heel gauw, en dan ben ik maar bly, dat ik. nog bijtyds myn testsmont gemaakt heb." Toen sloot hy de oogen, waut hot vele praten had hom uitgeput; en hy vroeg aan zyn vader, om hem op do andore zijde to leggen, en ging weer slapen. Een half uur later wprd sir Everard een brief ter hand gesteld. Hy was van zijn schoonbroeder, en bevatte dezo weinige regelen: Amice 1 Ik heb oenige dagen tot myn beschikking, die ik op Wareham by je kom doorbrengen, om daarna naar Portsmouth door te reizen. Zeg Humphrey, dat ik by- tljds hoop to komen voor bet oogstfeest, en vraag hem, of hU oen aardige partner voor my wil uitzoeken, want daar bleek hy goed kyk op to hebben. Geheel do uwe, Charles." Sir Everard draalde den brief om en keek naar den datum. Het kon natuuriyk niet het antwoord zyn op zyn brief. Toen bi) bot postmerk dan ook onderzocht, zag by, dat do brief reeds eenige dagen geleden was goachreven en geadresseerd aan zyn club gebouw te Londen, van waar hy verder naar hem was opgestuurd. „Hy had myn schryven nog niet ontvangen, de armo jongen," dacht do baronet na, „wat zal het een elag voor hem zynhy had zoo'n pleizier in Humphrey." Op hetzelfde oogenblik ontving oom Charles den brief van sir Everard, in een hotel te Londen. Het papier viel hem uit de hand, toon hy het vreeseiyke nieuws las; als aan don grond genageld van schrik bleef hy een oogenblik etaan peinzen. Dan begaf b(J zich naar het venster, on neerziend op den eindo loozon stroom van vrachtwagens in do drukke straat beneden hem, brachten zyn droeve godachton hem terug tot dien kalmen Zondag- raiddag op Wareham; en hy zag zyu aardig neefjo weer voor zich in zyn bloeiende ge zondheid en stralend van levenslust, zooals hy hem het laatst had gezien, wuivend mot zyn grooten zonnehoed op do stoep, terwyi het rytuig wegreed. Of nog duidelykor mis schien tooverde de herinnering hem hot beeld van het kind voor den geest, zooals het op zyn knie kwam klauteren ora „goeden avond" te zeggen, en nog meer vertelseltjes voor den volgenden dag te vragen. „Gaat u morgen al heen? Wat eon erg korte visltel" „Den volgenden keer zal ik langer bly ven." „Maar wanneer is do volgende ke«r?" „Ja, wanneer zal de volgendo keer zyn?" „Ach ja, wanneer?" zuchtte oom Charlie. Een zeldzaam schoone nazomerdag zette do week in, dio was vastgesteld voor hot oogst feest; doch het goiidon morgenzonlicht be groette geen feostelykhodon in de volden en weiden en Wareham Abbey. Vlaggen en tenten, die men reeds te voor- scbyn had gehaald, waren weer opgeborgen; feestkloeren waron onvoltooid op zy gelegd; Dolly, de waschmeid, had met een diepon zucht haar geelo japon weggeborgen, die zy reeds in hot dorp gokocht had; do boerinnon ston den in groepen voor de deuren der pacht hoeven; zy fluisterden tot elkander met tranon in do oogen, en "trachtten tovergeofs haar eigen spruiten geon oogenblik uit het gezicht te verliezen. Wyd en zyd was rouw over hot jongo loven, dat ginds, in hot hoerenhuis, wegstierf; ruwo stemmen trilden, als zo spraken over dien bolderen kinderlach, dio nimmer meer zou weerklinken door de dorpstraat; dat prettige gezichtje, dat hun nimmer meer zoo vroolyk en onbezorgd zou toelachen. Humphrey nam snel of; maar, golyk een nachtkaars, dio 60ins nog hel opflikkert, voordat zy goheel uitgaat, zoo krteg zyn goest, na vole dagen van volkomen bowusto loosheid, nog enkelo oogonblikken van zyn vroegere helderheid. „Wat beteekent hot, papa?" vroeg hy telkens en telkens woor, zoo dikwyis hy zyn oogen opendo. „Wat bedoel je, myn Hoveling?" „Wol, dat rare geluid hior"; en hy wees op zyn hoofd. „Dat beteekent, dat je armo hoofdjo pyn doet." „O neen, het beteekent iets andors; liot is zulk oen suizend, zingond geluid, altyd suizend en zingend. Waarop geiykt het ook weer. Ik kan er niet opkomen, holpt u my eens." En sir Everard spande onophoudoiyk, maar vergeefs, zyn brein ln om den armen kleine te voldoen. „U zoekt er niet naar, papa," zcido Hum phrey teleurgesteld. Sir Everard kwam toen eonsklaps op do gedachto, dat hot kind misschien zou donken aan bot ruischön als van water, dat den mensclien wel eens in do ooron klinkt, als zy uit oen benauwden droom wakker schrik ken, on vroog: „Is het misschien het geluid als van hard- stroomend water?" „O, ja, jal" riep de kleine zioko opgeto gen uit, „het is als hot geluid van juist, van volo waterenMaar wnt is dat, papa? Waar heb ik het gohoord? Waar lijkt het op?" Sir Everard dacht, dat hy hem voldaan had en was tclourgostold, toon hy dezelfdo vraag weer hoordo; want hy was bevreesd, dat Humphrey van dit druk sprokon te ver moeid zou worden. „Maar, besto vont, ik zei immore, dat het j8 als oen geluid van wator." „Dat is allemaal vorkoord," zeide Hum phrey byna schreiend, „bot is niot water, het ia wateren, vele wateren." „Ja, ja, myn kind," zeido do vader sussend, „wees nu maar kalm." „Maar zeg u hot dan nog eons, papa; zeg u hot nog eons hoelemaal." Sir Everard herhaalde: „Een goruisch van velo wateren." „Juist 1" riop Humphrey uit, „maar wat is dat nu? U moet weten, wat het is." De armo vador word steeds ongerustor, en zag geen middel om aan hot gesprek oon einde te maken. „Ik weet liet housch niot, boste jongen." „Maar als u nu eens eon geluid van volo watoren in uw hoofd hadt, papa, dan zoudb u toch ook graag willen welen, wat dat beleokont. Och, waar heb ik or dan toch ook zoovool over gehoord. Waar was ik? Wie zat naast my? U was daar, papa, dat woet ik zeker, want ik heb er uw gezicht gezien, en u zat mot de beenen over olkaar, en or waa iemand, dio ons vertelde, wat dat vreemde zingen on ruiscben in myn hoofd beteekent." Sir Everard dacht nu, dat zUn kind yidfl, en antwoordde hein daarom niot meer. Iiy was or reeds aan gewond uren lang aan Humphrey's bedje to zitten en hem allerlei onsamenhangende en voor niemand verstaan bare wartaal te hooren spreken. Hot was toch onmogoiyk, hot bodvvelmdo donkvor- inogen to volgen in den doolhof van horson- schimmen, waarin het nu was verdwaald. Plotseling ging or een 6chok door het gausche uitgemergelde lichaampje, en Hum phrey vroeg: „Wat beteekent Charlio, papa?" (Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1